BEVERWIJK Luisterrijkdom. CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT /CHEEP/ LT'JLSNCENjj HET CÏRCUS IS GEARRIVEERD. ONDER GROOTE BELANGSTELLING BEGON DE OPBOUW. Hedenmorgen is het wereldcircus Bouglione, dat heden en Vrijdagavond op de Kennemer Ijsbaan aan de Adrichemstraat voorstellingen geeft, in Beverwijk aangekomen, waar direct met den opbouw werd begonnen. Met een regelmaat van een klok gebeurde dit, zoodat dit omvangrijke werk in een oogenblik tijds gebeurd was. Tegen den middag was het groote circus, dat plaats biedt aan 8000 per sonen, reeds geheel opgebouwd. In den nok van het circus hingen toen al de geweldige schijnwerpers en de trapezes waaraan de acro baten hedenavond hun angstwekkende toeren zullen verrichten. Zoowel het wagenpark als de wilde dieren, die het circus in groote verscheidenheid mee voert, zagen er wel verzorgd uit. Het circus voert o.a. mee een groote collectie olifanten, tijgers, leeuwen, beren, nijlpaarden, slangen, apen, zeehonden enz. Zooals begrijpelijk is, bestond er voor den opbouw van het circus groote belangstelling. Vooral de schooljeugd was in grooten getale opgekomen om toch maar niets van het schouwspel te missen. Slechts noode nam de jeugd dan ook afscheid, toen de schoolbel van 9 uur luidde. De talrijke bezoekers zullen hedenavond alles kant en klaar vinden. Zij zullen onge twijfeld genieten van het bonte en eerste-klas programma, dat circus Bouglione biedt. Tevreden leerlingen dankten hun onderwijzers. Maar ook de leeraren waren voldaan. Gisteravond hebben de leerlingen, van de Hanze-avondschool. die met goed gevolg het examen voor het Middenstandsdiploma heb ben afgelegd, in een bijeenkomst in het K.S.A.- gebouw afscheid genomen van het onderwij zend personeel, dat in den afgeloopen winter de jeugdige middenstanders in speciale cur sussen heeft onderwezen. De heer N. J. Out, voorzitter van de R.K. Midaenstandsvereeniging „De Hanze", ver heugde zich in zijn openingswoord over de flinke belangstelling voor deze bijeenkomst. Het had het bestuur van de Hanze aange naam getroffen, aldus spr., dat van de zijde der leerlingen verzocht was om een afscheids avond. Vervolgens feliciteerde de voorzitter de geslaagden hartelijk en wees nog eens op het groote belang van het middenstandsdiploma, waardoor de „beunhazerij", zooals spr. dat noemde, in den middenstand wel spoedig zal verdwijnen. De cursus had een tekort van f2.57, dat echter nog aangevuld kan worden, zoodat volgens den voorzitter over het finan- cieele verloop van den cursus eveneens niet valt te klagen. Hierna heeft de geestelijke adviseur, kape laan Dr. Holthuyzen, de leerlingen gecompli menteerd met het behaalde succes. De geeste lijke adviseur noemde de wet op de vestigings- eisc-hen een mooie wet. Reeds in de middel eeuwen paste men ongeveer hetzelfde toe als nu. De bedoeling van deze nieuwe wet is niet, zooals zoo velen nog meenen, om het aantal bedrijven te verminderen, maar om bekwamere middenstanders te krijgen. Na tientallen jaren van besprekingen en onderhandelingen is eindelijk deze wet tot stand gekomen, waar mede ongetwijfeld in de toekomst de midden stand gebaat zal zijn. Na de beteekenis van de Katholieke Sociale Actie nog eens duidelijk in het licht gesteld te hebben eindigde spr. met een aansporing, om het onderlinge contact te bewaren. Het hoofd der school, de heer A. van Gessel, feliciteerde hierna zijn leerlingen met het middenstandsdiploma en sprak verder zijn groote voldoening uit over de prettige samen werking met het onderwijzend personeel en leerlingen, die zich met groote liefde op deze studie hebben geworpen. Vervolgens dankte spr. het bestuur van ,.De Hanze" en den gees telijk adviseur voor de belangstelling, die ge toond is voor den afgeloopen cursus. Ook de heer Evers, één van de onderwijzers, merkte na zijn felicitatie tot zijn leerlingen op, dat hij het een goede gedachte vond om nog eens samen te komen. De goede verstand houding tusSchen cursist en leeraar zal nog lang in herinnering blijven bij spr. Voorts bracht de heer Evers nog hulde aan den di recteur en het bestuur voor het vele werk, dat zij gedaan hebben in het belang van den cursus, waardoor het mogelijk was, dat deze school één van de eersten was, die met de les sen kon beginnen. Hierna sloot de voorzitter deze geanimeerde bijeenkomst. Het nieuwe programma van Het Luxor Theater. „Duister Shanghai" en „Een dame is zij niet". Het Luxor Theater heeft voor de komende bioscoopweek beslag weten te leggen op het actueele filmwerk „Duister Shanghai", waarin Dolores del Rio en George Sanders de hoofd rollen vertolken. Deze film, die groote actuali teit bezit, speelt zich af in de Internationale Concessie van Shanghai en wel tijdens de hui dige verschrikkingen. Dolores del Rio in „Duister Shanghai". (Luxor Theater, Bevenvijk). Het Aziatische treurspel beleeft zijn hoogte punt. Japanners en Chineezen bekampen el kander op leven en door, de oorlogshel dreigt van alle kanten, het Verre Oosten staat in vlammen. Amerikaansche en Europe esc he schepen zetten hun passagiers niet langer zonder meer aan land, maar waarschuwen ieder en elkeen, dat men op eigen risico voet aan wal zet op China's bodem. Ondanks deze ernstige waarschuwing, zijn er velen, die zich haasten, om deze afgrijselijke hel te bereiken, Er zijn er, die aan gevaar gewend zijn, zoo als de avonturier Del Forbes, die thans als vlieginstructeur in dienst zal treden. Echter vraagt men hem eer hij voet aan wal zet, een bezoek te brengen aan een ernstige zieke. Mr. Zabello. Deze Zabello heeft eveneens dringende rede nen om naar China te komen, maar zoo na aan zijn doel ontbreken hem de krachten en moet hij een ander vragen, voor hem te wil len optreden. Hij stelt Del Forbes voor onder zijn naam en in zijn plaats de som van een millioen dollar in ontvangst te nemen voor de inlevering van ammunitie voor een der strij dende partijen. Forbes accepteert en krijgt contact, het geld wordt hem inderdaad uitbetaald. Echter moet al heel spoedig blijken, dat hij de werkelijke Za bello niet is en nu rijst twijfel, of men deze enorme som wel aan den juisten persoon heeft uitbetaald. Nog ingewikkelder wordt de toe stand, wanneer middelerwijl de werkelijke Zabello den geest geeft en Forbes zich af vraagt, wie dan nu de rechthebbende mag zijn. aan wien hij het geld zou moeten af dragen. Inmiddels ontmoet Del Forbes een zangeres, Leonore Dixon, een bij uitstek boeiende en imponeerende verschijning, die grooten indruk op hem maakt. Del Forbes en Leonore Dixon vatten liefde voor elkaar op, maar zij staat in compromitteerende relatie met de wapensmokkelaars, zoodat maar weinig noodig is om zijn wantrouwen gaande te maken. Er ontstaat dan ook een twist, waarin Forbes haar ten onrechte verdenkt van heulen met den vijand. En dat het werkelijk zijn vijanden zijn ontdekt Del geducht, wanneer de bandieten een poging ondernemen, om het betaalde geld weer in hun bezit te krijgen. Niet alleen verliest Forbes dezen strijd, maar hij valt ook samen met een vreeselijken lucht aanval, die ongekende verwoestingen aanricht. Doch als Forbes weer overeind is gekrabbeld, weet hij niet, aan wie hij het behoud van zijn leven dankt en blijft afwijzend staan tegen over zijn redster. Nog eenige bij uitstek boeien de avonturen moeten plaats vinden eer deze film haar bevredigend einde vindt, doch wij willen dat hier niet verraden, om de spanning niet bij voorbaat weg te nemen. Het andere hoofdnummer is de detective- comedie „Een dame is zij niet" met Ann Dvorak en John Trent in de hoofdrollen. LANGS DE LIJN (Volgens de jongste statistiek zijn er thans in de geheele wereld 350 millioen radioluisteraars) Wij hooren zoo van tijd tot tijd, Hoe zich de radio verbreidt. Door cijferaars wordt uitgerekend, Wat zij vandaag den dag beteekent. Zij geven voor heel 't tranendal, Het huidig luisteraarsgetal, Aan jong en oud, mannen en vrouwen, Wel afgerond, maar te vertrouwen. Driehonderdvijftig maal millioen, Daar kan de radio 't mee doen; Zü allen draaien aan de knopjes, Op zoek naar symphonie of mopjes, .Naar nieuwsberichten of het woord Van preek en lezing enzoovoort. Met enkle uiterst simple knepen, Wordt alles uit de lucht gegrepen, Uit Noord en Zuid en Oost en West, Men draait, het toestel doet de rest. Geen wonder waarlijk, dat zoo velen, Dit golfspel mede willen spelen; Vast staat, hoe hoog het nu al blijkt, De grens is lang nog niet bereikt, Maar 't kaai ons toch al imponeeren En daarom wil ik concludeeren, Wanneer u het soms nog niet wist; Een „luisterrijke" vinding is 't, En 't mag ook weieens grif erkend zijn, Hoezeer wij menschen toch verwend zijn. P. GASUS. GESLAAGD VOOR HET MULO-DIPLOMA. Voor het M. u. 1. o.-diploma slaag den te Haarlem M. H. Gehem voor diploma B en N. Meyran en A. J. v. d. Waa voor diplo ma A. Zij waren leerlingen van de Duin wij kschool voor Chr. u. 1. o., hoofd de heer R. de Vries. OEFENINGEN MET GASMASKERS. De R.K. E. H. B. O. heeft gisteravond met medewerking van de gasploeg van de Transportcolonne weer een oefening gehou den in het dragen van g^smaskeis in het duin- en boschterrein nabij het z.g.n. Zand- gat. Opnieuw werden weer in het geacciden teerde terrein oefeningen gemaakt met de gasmaskers op. Deze oefeningen dienen zooals men weet voor het samenstellen van een ge combineerde gasploeg, die een belangrijke taak in den Luchtbeschermingsdienst heeft te vervullen. PROGRAMMA VAN DE RADIO-CENTRALE. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch station. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg; 4.15 Brussel; 9.50 Parijs Radio. Schaakclub „Weenink". WAT DE TUINDERS KREGEN. DE NOTEERING VAN DE GROENTE VEILING. Doperwten per K.G. 814 Capucijners per K.G. 1014 Bliss Abedance per K.G. 1014 Bloemkool le soort per stuk 610 Bloemkool 2e soort per stuk 45 Bospeen per bos 611 Peulen per pond 812 Sla per 100 krop 60—210 Tuinboonen per K.G. 69 Amazonen per slof 6270 Dutch Evern per slof 3545 Moulin Rouge per slof 45—55 Prijsnoteering: Spinazie per kist 2850 Sla per 100 stuks 0,50—1,60 Postelein per kist 1528 Andijvie per K.G. 2éy2 Wortelen per bos 712 Rabarber per bos 47 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 2y23 Tomaten per K.G. 1012 Aardappelen per K.G. 6J/28 Doppers per K.G. 1015 Br. cap. per K.G. 1215 Witte cap. per K.G. 12—15 Waschpeen per K.G. 710 Raspers per K.G. 1518 Peulen per K.G. 1524 Dikke boonen per K.G. 3842 Tuinboonen per K.G. 4y27s/2 Asperges le wit per bos 2842 Komkommers per stuk 23 Bloemkool le per stuk 56 Bloemkool 2e per stuk 2 y24 Aardbeien per slof 4880 Frambozen per doosje 2430 Kruisbessen per slof 65 Zwarte bessen per slof 80—95 Roode bessen per slof 65 De Arbeidsbeurs in het eerste halfjaar. Belangrijk minder aanbiedingen. Blijkens de ons verstrekte cijfers van de verrichtingen van de gemeentelijke arbeids beurs in het eerste halfjaar van 1938 is het aantal ingeschreven werkkrachten belangrijk minder geweest, dan in het overeenkomende tijdvak van 1937. Als gevolg hiervan was ook het aantal plaatsingen minder, maar niet in dezelfde verhouding. De toestand op de ar beidsmarkt was iets beter, waardoor het aan tal aanbiedingen vrij aanzienlijk daalde. Wij laten hier de cijfers volgen. De cijfers tusschen haakjes zijn van 1937. Aanbiedingen werknemers: Mannen boven 18 jaar: 3685 (4819); vrou wen boven 18 jaar: 67 (83). Mannen beneden 18 jaar: 222 (211); vrou wen beneden 18 jaar: 62 (72). Plaatsingen: Mannen boven 18 jaar: 1616 (2128); vrou wen boven 18 jaar: 25 (43). Mannen beneden 18 jaar: 28 (40); vrouwen beneden 18 jaar: 14 (11). De resultaten van de onderlinge wedstrijden, De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Schaakclub „Weenink" luiden als volgt: Groep 1: J. van Eek—Ph. Bakker 01 Algemeene competitie: A, Peekei—J. van der Wissel 1—0 P. HartJ. Muyen 10 C. HennemanM. van Eek 01 C. Kammeraat—E. van den Brink 1—0 J. VisserD. Kikke 10 K. SlingsJ. Wijsman afgebr. DE DJIGUITENKOZAKKEN KOMEN. RUITERFEEST OP HET VITESSE-TERREIN. De bekende Djiguiten ruiterkozakken, die reeds vorig jaar in verscheidene plaatsen van ons land hun wonderlijke prestaties te zien gaven, zullen op Vrijdag 15 Juli des avonds te 8 uur op het Vitesse-terrein alhier een voorstelling geven. De voorstelling zal ongeacht de weersge steldheid doorgang vinden. PLECHTIGHEID IN R. K. KERK. DE DE BISSCHOP DIENDE AAN 500 KINDEREN HET VORMSEL TOE. Onder klokgelui deed Woensdagmor gen Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, zijn intocht in Heemskerk, om aan de vormelingen het H. Sacrament toe te die nen. Ter gelegenheid van dit hoog bezoek wap perde van vele huizen de vlag met pauselijke wimpel. Aan ruim 500 kinderen werd het H. Vormsel toegediend. Daarna vertrok de Bisschop voor dezelfde bediening naar Castricum. RAADSVERGADERING, diaken en oojen over bouw vergunningen. Voor het eerst sinds 2 Maart kwam de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. J. A. M. Vreugde. De raad was voltallig. Na goedkeuring van de notulen werden vastgesteld de kohieren van den vuilnisop haaldienst op f 340 en van de hondenbelasting op f 561, beide voor 1938. Hierna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling betreffende toelating van kinderen uit deze gemeente op de open bare lagere school te Alkmaar. De heer Muyen vroeg of daarvoor een bij zondere reden was, want voor zoover hij weet bezoekt slechts één leerling een lagere school te Alkmaar. De voorzitter antwoordde, dat iedereen vrij is zijn kinderen van deze regeling gebruik te doen maken. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Vastgesteld werd de zevende suppletoire be grooting 1937 tot bedragen van f 11807.45 er 11784,32. Hierna boden B. en W. de gemeentereke ning 1937 aan alsmede de rekening van het gemeentelijk woningbedrijf, dienst 1937. In de commissie, belast met het onderzoek dezer rekeningen werden gekozen de heeren P. Klaassen, C. v. d. Outenaar en H. Vendel. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. besloten tot een bedrag van f 10.000 deel te nemen aan de „Fraude risico-onderlinge van gemeenten" te 's-Gravenhage. In overeenstemming hiermede werden het reglement van het Burgerlijk Armbestuur en de beheersverordening van het Woningbedrijf gewijzigd. Aangenomen werden de voorstellen tot vast stelling van pensioensgrondslagen en tot wij ziging van de verordening op de winkelslui tingswet, evenals het voorstel tot het vaststel len van het bedrag voor extra hulp aan werk- loozen en kleine grondgebruikers op f 549.60. Op zijn verzoek werd aan A. E. Ypma, arts alhier eervol ontslag verleend als gemeente geneesheer tevens belast met doodschouw vaccinatie. B. en W. stelden voor de beide plaatselijke geneesheeren, de artsen P. van Genderen Stort en H. A. Meyer, als gemeente-geneesheer aan te stellen, met dien verstande, dat het hono rarium van f 600 onder beiden zal worden ver deeld in verhouding tot het aantal aan het Burgerlijk Armbestuur afgegeven consenten. Met doodschouw en vaccinatie zullen beide artsen worden belast in verhouding van 2 1 wat het aantal jaren betreft. Dr. Meyer in 1939, Dr. Van Genderen Stort in 1940 en 1941 en zoo vervolgens. De heer Muyen was met deze oplossing zeer ingenomen. Hij achtte het van groot be lang, dat de patiënten, die ten laste van de gemeente komen, een keuze hebben uit twee geneesheeren. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Besloten werd van de Inspectie der domei nen een gedeelte Noordzeestrand te huren over een lengte van 600 M., aansluitend aan de Noordelijke grenzen van het reeds gepach te gedeelte. De kosten bedragen f 150 per jaar. Van de V.V.V. was een verzoek ingekomen om het storten van huisvuil langs den Kerk- weg en den Boschweg te verbieden. De voorzitter zei, dat dit vuilnis gestort wordt op particuliere terreinen. De eenige me thode is om streng politietoezicht te laten uit oefenen, waarvoor spr. opdracht zal geven. Ingekomen was een verzoek van wed. P. Castricum e.a. ter verbetering van den water afvoer achter de gemeentewoningen. B. en W. zullen naar de mogelijkheid daar van een onderzoek instellen. Geweigerde bouw vergunningen. Hierna kwamen aan de orde twee beroep schriften, van de Zusters van de Beatrixstich- ting en van den heer Van Beek, tegen be sluiten van B. en W., waarbij bouwvergunnin gen waren geweigerd. De voorzitter gaf den raad in overwe ging deze bouwvergunningen als nog te ver leen en. De heer Muyen leidde daaruit af, dat de voorzitter dus een andere meening was toe gedaan, dan de wethouders. Het bevreemdde spr., dat de beide Katholieke wethouders zich verzet hebben tegen den bouw van een zuster huis. Spr. wilde gaarne een juist inzicht heb ben in deze zaak. De voorzitter voldeed aan dezen wensch en wees er op, dat de wethouders hun houding grónden óp het Koninklijk besluit, waarbij slechts aan een weg mag worden gebouwd die over een breedte van 8 M. verhard is. Deze bepaling is evenwel gemaakt, om te voorko men, dat aan wegen wordt gebouwd, die daar voor niet geschikt zijn. Het gold hier evenwel twee aanvragen voor de Kerklaan en de Ge rard van Assendelftstraat, die wat de bestra ting betreft wel aan de eischen voldoen en die ook behoorlijk aansluiten op de verharde wegen. In dit geval is volgens spr. art. 912e lid van de bouwverordening niet van toepas sing. De heer K1 a a s s e: Waarom weigert u den een, wat den ander wordt toegestaan? Waarom bent u persoonlijk? De voorzitter: Dat ben ik nooit. Wethouder Henneman: Ik betreur het, dat u de zaak op den kop zette. U is zelfs niet in staat om een definitie te geven, wat een aangelegde weg is. U plaatst zich zelfs boven den inspecteur van de Volksgezondheid, die het roerend met de webhouders eens is en die het Kon. besluit voor Heemskerk een onzinnig besluit noemde. Volgens de wethouders zijn alle wegen aangelegd, ook de Kleine Houtweg, waarvoor een bouwvergunning geweigerd werd. De wethouders zijn nu van oordeel, dat als gevolg van het bewuste Koninklijk besluit in Heemskerk niet meer gebouwd kan wor den. De heer Muyen: Dus het komt hierop neer, dat de wethouders niet willen laten bouwen, omdat het destijds voor den Kleinen Houtweg geweigerd is. Spr. zou aan al deze bijkomstigheden een einde willen zien. Hij gaf B. en W. in over weging voor den Kleinen Houtweg een bouw plan te maken en te trachten in deze ge schiedenis een middenweg te vinden, die naar de oplossing voert. De menschen mogen toch niet het slachtoffer worden van een kwestie, die in B. en W. gerezen is. Deze zaak wordt hier uitgevochten, maar daar zijn adressanten en ook de gemeente niet mee gebaat. Wethouder Henneman wilde B. en W. opdragen voorschriften te maken voor allle wegen, dan is de moeilijkheid uit de wereld. De raad ging hiermede accoord. Wat de beide beroepschriften betreft, deze werden op voorstel van den heer v. d. Kolk aangehou den. De raad besloot daartoe met 74 stem men, zoodat de zusters van de Beatrix-stich- ting en de heer Van Beek nog wel geruimen tijd op hun bouwvergunningen zullen moe ten wachten. De heer Huneker was in beroep gekomen te gen een besluit van B. en W. waarbij hem een vergunning was geweigerd voor den bouw van een perceel langs den Rijksstraatweg, op grond van het feit, dat geen voldoende toe gang vanaf den openbaren weg to.t het per ceel is te verkrijgen. De raad dacht er anders over en verleende alsnog met 9—2 stemmen de gevraagde ver gunning. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. CONCERT IN HET RIJKENS- PARK. OPTREDEN VAN „VOX HUMANA" EN SANTP. GEM. DUBB. KWARTET. Het concert van gisteravond was geheel aan de vocale kunst gewijd. Oorspronkelijk zouden optreden het gemengde koor „Vox Humana", directeur Joh. Brands en het dubbel mannen- kwartet „Amicitia", directeur Henk Arisz, doch op het laatste nippertje bleek het kwartet door ziekte van één der tenoren verhinderd. Gelukkig echter bleek „Santpoorts Gemengd Dubbel Kwartet" bereid op te treden, nadat ook „Harmonie" uit Haarlem bericht had niet te kunnen zingen wegens ziekte van een der leden. De belangstelling voor dit concert was, mede dank zij het mooie weder, zeer groot en de aanwezigen zullen geen spijt hebben gehad van hun gang naar ons onvolprezen park, want zoowel „Vox", als ons uitstekend bekend staand kwartet, hebben terdege laten hooren, wat zij in hun muzikale mars hebben. Beide brachten resp. hun nog te zingen en hun reeds gezongen concoursnummers ten ge- hoore. R.K. SPORTVEREIDNIGING „SANTPOORT". Onder voorzitterschap van den heer Jac. P. Nijssen hield de R.K. Sportvereeniging „Sant poort" in ,,'t Huis te Velsen" haar jaarverga dering. De voorzitter memoreerde o.a. de ver richtingen der elftallen en bracht dank aan de verschillende commissies, de supporters vereniging en de plaatselijke afdeelingen van E. H. B. O. De secretaris en de penningmeester brach ten hun jaarverslagen uit, welke werden goedgekeurd. Aan den penningmeester werd décharge verleend, onder dankbetuiging voor zijn keurig beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre denden herkozen. Ook de leden van de junio ren-commissie zagen zich herbenoemd. In de elftalcommissie werden benoemd de heeren P. Nijssen, G. Wessel en D. Nijssen, in de terreincommissie de heeren A. Heeremans en A. Tervoort. De heer P. P. Smit, districtsbestuurder, bracht dank aan bestuur en leden voor wat voor de R.K. sport gedaan was. In zijn slot woord zei de voorzitter, dat aan het Zilveren Bal-tournooi van Kimbria (Maastricht) zal worden deelgenomen en dat overwogen zal worden ook andere takken van sport te gaan beoefenen. HOLLAND—AMERIKA LIJN Statendam, 6 v. Rott. n. N.-York. Volendam, 5 v. Rott. te New-York. Breedijk, Rott. n. N.-Orleans 6te Antw. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 3 te Seattle Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 2 v. Los Angeles. Maasdam, Philad. n. Rott. 5 te Montr. Nieuw Amsterdam, N.-York n. Rott. 8 (n.m. G.T.) te Plymouth verwacht. Narenta, Rott. n. Vancouver 4 te Cristobal. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 5 v. Liverpool. Loehmonar, Vancouver n. Rott. 5 te Londen. Narenta, Rott. n. Vanc. 5 v. Cristobal. Delftdijk, 6 v. Rott. n. Vanc. via Londen. HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein ,6 v. Rott. n. Bremen. Boschfontein (thuisr.) 6 van Zanzibar. Nijkerk, 6 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND- BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisr.) 6 v. Antw. via I" "■b. HOLLAND- OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 5 v. Penang. Grootekerk, 7 v. Hamburg te Schiedam. Meerkerk (thuisr.) 6 van Shanghai. Serooskerk (uitr.) 5 te Manilla. HALCYON LIJN. Vredenburg, Vlaard. n. Lulea p. 3 Skagen. Flensburg, Vlaardingen n. Wabana 4, 110 m. ZZO van Valencia. Rozenburg, 6 v. Bilbao te Stettin. Maasburg, 6 van Vlaardingen te Kirkeness, voor Rott./Vlaard. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (thuisr.) 6 v. Sydney. Enggano (uitr.) 6 v. Mormugoa. KON HOLL LLOYD Zaanland (thuisr.) 3 v. Rio de Janeiro. Salland (uitr.) 5 te Santos. KON NED STOOMBOO'l MIJ Barneveld, Amst. n. Chili 3 v. Callao. Alkmaar, Chili n. Amst. 6 te Antwerpen. Berenice, 5 van Malta n. Piraeus. Deucalion, 5 van Oran te Genua. Euterpe, 5 y. Amst. te Bordeaux. Mars, 5, van Alexandrië n. Jaffa. Nereus, 5, van Rott. te Pasajes. Perseus, 5 van Hamburg n. Amst. Juno 5 v. Thessaloniki te Izmir. Bacchus, 6 v. N.-Yorg n. La Guayra. Bodegraven, Chili n. Amst. via Liverpool 4 v Curasao. 3aralt, 2 v. Curasao n. Bovenw Eilanden. Cottica, 4 v. Paramaribo n. Amst Ariadne, Stamboul n. Amst. p. 6 Gibraltar. Orpheus, 6 v. Gothenburg te Stettin. Colombia, 5 v. Barbados n. Amst. Ulysses, 6 v. Bourgas te Stamboul. Stella, Fiume n. Amst. p. 6 Gibraltar. Aurora, 6 v. Livomo te Napels Socrates, 6. v. Amst. n. Hamburg. Vulcanus, 6 v. Amst. n. Hamburg. KONINKLIJKE/SHELL. Murena, Curasao n. Hamburg 5,100 m. ZW v. Valencia. Merula, 10 vMontreal te Houston verw. Agatha, 1 v. Pladjoe n. Soesoe. Ocana, 2 v. Curacao n. Nederland. Angelina, 5 v. Saigon n. Pulo Samboe. Miralda, 6 van Rouaan te Rott. KON. PAKETVAART MIJ. Houtman, Batavia n. Rott. pass. 5 Vigo. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Antenor, Japan n. Rott. 6 v. Singapore Gleniffer, Dairen n. Rott. 6 v. Singapore. Glenshiel, Rott. n. Japan 6 te Port Said. Diomed, Japan n. Rott. 6 te Manilla. C. of Lyons, Osaka n. Rott. 6 v. Penang. ROTTERD LLOYD Sitoebondo (thuisr.) via Havre 5, 200 mijl ZW v. Land's End. Blitar (uitr.) 4 te Singapore. Sibajak (uitr.) 5 v. Gibraltar. 3uitenzorg (uitr.) n. 6 Dover. Kota Gede (thuisr.) p. 5 Kaap del Armi. Slamat, 6 v. Batavia n. Rott.. Indrapoera (th.) 6 v. Colombo. ROTTERDAM Z'JID-AMERLKA LIJN Aludra 5 van Hamburg n. Rott. Alhena (uitr.) 5 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (th.) p. 5 Ouessant, via Londen. Moena, 6 v. Batavia te Amst. Christiaan Huygens (uitr.) 5 v. Suez. WIJK LIJN. Katwijk, Rotterdam n. Bilbao 4, 20 mijl ZW. r. Niton. Randwijk, 6 v. Rott. te Onton, voor Rott. Sleepboot verkocht. De sleepboot Anna Frater is onderhands naar Algiers verkocht en als deklading der waarts verscheept met het Fransche stoom schip Henri Mory. Opbrengst Suezkanaalgelden. In de afgeloopen maand bedroegen de ont vangsten van het Suezkanaal 732.500 te gen £829.000 in dezelfde maand van het vo rige jaar. In het eerste halfjaar van 1938 be droegen die ontvanagsten 4.834.500 tegen 5.705.400 in dezelfde periode van het vorige jaar. Erlsaanvoer. Van Oxelösund is hier aangekomen het Zweedsche stoomschip Ingarö, dat een lading erts voor het Hoogoven bedrijf aanvoerde. Groote diepgang. Hetmet stukgoederen van Batavia aan- .ekomen Nederlandsche stoomschip Moena is het Noordzeekanaal inkomend gepasseerd met een diepgang van 8,2 meter. AANGEKOMEN. 5 Juli: Mars s.s. Londen Sturdee Rose s.s. Swanasea Polydorus s.s. Batavia Simon Bolivar s.s. Hamburg De Hoop m.s. Noordzee Ingarö s.s. Oxelösund Flying Irishman m.s. Frederikshai 6 Juli: Prowess m.s. Londen Wilbo m.s. Gr. Yarmouth Moena s.s. Batavia Marne m.s. Aberdeen Henry Tegner s.s. Leningrad VERTROKKEN 5 Juli: Fredborg s.s. Skuru Florida m.s. Londen Utklippan s.s. Immingham Clytia m.s. Hobro Ransdorp m.s. Oxelösund Westlaan m.s. Boston lolly Nights m.s. Kings Lynn Vechtstroom s.s. Leith Peisander m.s. Liverpool Mars s.s. Emden Merel s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil 6 Juli: Oranje m.s. Rotterdam

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6