HET NIEUWE AVONDBLAD VELSEN Aantal inwoners der gemeente gaat weer snel omhoog. IMUIDEN (Y)muider (T)axi (O)nderneming Visscherij-Snufjes. SANTPOORT 23e JAARGANG No. 210 ZATERDAG 9 JULI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12V2 ets., per maand 52V2 cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van' hand, voet of oog 200.—, oeiüe leden duim 1100.—, één üd duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ4*50.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Is er meer werk aan den winkel? In ëén maand 150 werkloozen minder en 189 inwoners meer. Vóór ons ligt het overzicht over den loop Öer bevolking in de maand Juni. En volgens dit overzicht is het aantal inwoners der gemeente in genoemde maand met 189 geste gen, waarmee een totaal werd bereikt van 47186. We gaan dus weer met flinke stappen op naar de 50.000. Bij 'n normalen gang van zaken zal dit aantal in den loop van het jaar 1941 bereikt kunnen worden, eerder in de eer ste helft dan in de tweede! De bevolking vermeerderde de vorige maand: door vestiging met 148 m. en 169 vr. totaal 317, door geboorten met 43 m. en 47 vr. totaal 90. De totale brutovermeerdering was dus 191 m. en 216 vr; totaal *407. De bevolking verminderde: door vertrek met 81 m. en 113 vr. totaal 194, door overlijden met 14 m. en 10 vr. totaal taal 24. Vermindering: 95 m. en 123 vr. of 218. De werkelijke toeneming was dus 189. Het aantal inwoners, dat 1 Januari 46600 be droeg, was op 30 Juni 47186, zoodat de bevol king in het eerste halfjaar met 582 vermeer derde. Het bijzondere echter is, dat het maan- delijksche overschot elke maand sterker toe- ham, hetgeen blijkt uit het feit, dat Juni bijna 1/3 deel van de stijging van zes maan den opleverde. Het was dus geenszins te boud gesproken als we veronderstelden, dat de 50.000 binnen eenige jaren bereikt zal wor den. Bij een normalen gang van zaken wordt het 1941, maar wij achten het geenszins on mogelijk, dat reeds in het laatst van 1940 de 50.000e inwoner of inwoonster begroet kan worden met een gouden rammelaar en een spaarbankboekje van de gemeente (hm!) met vijftig gulden er op. Is het louter toeval dat zich in de maand Juni ongeveer 70 gezinnen van elders hier vestigden en dat in dezelfde maand het aan tal werkloozen daalde van rond 1900 tot rond 1750? Natuurlijk niet. In deze mutaties ligt opge sloten, dat de werkgelegenheid ruimer is ge worden. Dit is vooral te danken aan het feit dat dezer dagen de ovens van Van Leers Wals bedrijven ontstoken zijn en daarna het wals- bedrijf in werking werd gesteld. Hier heb ben weer vele tientallen arbeiders emplooi gevonden, waaronder velen uit de gemeenten en enkelen van elders. Onder deze laatsten bevonden zich eenige Belgen, mensehen uit Belgische walserijen, die als vaklui onmisbaar waren. Deze Belgische gezinnen vestigden zich natuurlijk in Velsen-Noord, dat zich de laat ste jaren belangrijk heeft uitgebreid en waar nog steeds tal van woningen gebouwd worden. Ongetwijfeld hebben de meeste van elders ko mende gezinnen, zich in dit deel der .gemeente gevestigd. Indien de toeneming der bevolking zich in de tweede helft van 1938 in hetzelfde tempo uitbreidt als in het eerste, dan bereiken we een stijgingsgetal van 2.5 per duizend, zoodat Velsen weer belangrijk boven het cijfer voor het geheele land uitkomt, dat ca. 1,5 per duizend 'bedraagt. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat hun verzoek aan Gedeputeerde Staten van Noord- Holland te Haarlem, om op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Velsen, sectie F. no. 3578, plaatselijk bekend terrein langs den spoorweg HaarlemUitgeest, tusschen de hal te Driehuis-Westerveld en den Kruidberger- weg te mogen oprichten een waterwinplaats ten behoeve van de gemeentewaterleiding, door Gedeputeerde Staten is toegestaan on der voorwaarden, voor een proeftijd van vier jaren. VOOR DE WERKLOOZEN. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende organi sa ties voor de week van 11 tot en met 16 Juli zijn vastgesteld als volgt: Alg. Ned. Metaalbewerkersbond van 9.00- 9.20. Algem. Ned. Bouwarbeidersbond van 9.25- 9.45. Werkloozenvereeniging van 9.50—10.20. IJmuider Transport Federatie van 10.30— 10.45. Ongeorganiseerden van 11.0012.00. Kleine bonden van 9.009.15. R.K. Bonden van 9.2010.00. IJmuider Federatie van 10.15—11.00. Chr. Bond van fabrieks en transportarb. var 11.10—11.40. Oud-Kath. Vakverbond van 11.4512.00. De waterwinplaats voor de gemeentewaterleiding. Gedeputeerde Staten verleenen toestemming onder voorwaarden. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds heb ben medegedeeld, hadden eigenaren van gronden in de omgeving bezwaren ingediend tegen het plan van het gemeentebestuur tot het aanleggen van een waterwinplaats ten behoeve van de gemeentewaterleiding op een terrein langs den spoorweg tusschen de halte Driehuis-Wester.veld en den Kruidbergerweg, omdat gevreesd werd, dat er verdroging van den bodem door zou ontstaan. Burgemeester en Wethouders deelen thans mede, dat Gedeputeerde Staten het desbe treffende verzoek (hinderwetvergunning) on der voorwaarden hebben toegestaan voor ëen proeftijd van vier jaren. In verband met den min of meer precairen toestand onzer drinkwatervoorziening mag verwacht worden, dat B. en W. spoedig met een voorstel inzake de uitvoering der plan nen zullen komen. Naar wij vernamen hebben de proefborin gen aangetoond, dat de waterrijkdom van den bodem ter plaatse van dien aard is, dat men er de beste resultaten van mag verwachten. Plan van uitbreiding voor de gemeente Velsen. Voor den grond ten Noorden van het Kanaal. Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 8 Juli a.s. af gedurende vier weken, in uit voerige kaarten uitgewerkt, op de gemeente secretarie '4e af deeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd een ontwerp van een plan van uitbreiding, gemerkt A I, Velsen. ten noorden van het Noordzeekanaal, omvat tende een gebied, liggende ten oosten van den Wijkerstraatweg en in het zuidwaarts ver lengde van de Lad^erbeekstraat, de Schoon oordstraat en de Geelvinckstraat te Velsen, zulks met.de daarbij behoorende bebouwings voorschriften. Gedurende den bovenbedoelden termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij den Gemeenteraad bezwaren indienen. WIE MIST EEN HOND? Aan het hoofdbureau van Politie zijn in lichtingen te bekomen omtrent de navolgende honden die zijn komen aanloopen: Geen ras, kleur zwart-bruin met witte pooten, reu, hoog 25 c.M.; Herdershond, kleur zwart-grijs, reu, hoog 60 c.M. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden te IJmuiden: badpak, handschoen portemonnaie, overall, dop van auto, vier hon den, zelf binder, armbandje, een paar kinder schoentjes met sokjes, damestaschje met in houd, damesjasje, badpak met handdoek, bril, reparatie-tang, hondenpenning, alpinomuts. Gevonden te IJmuiden-Oost: zak-étui met kam en spiegel, étui met kam en sleutel, cein tuur, een paar oude klompen, defecte armband (Zeeuwsch) driewielig kinderfietsje, zwart ko nijn, postduif, huissleutel, belasting-merk in étui, zandschep, damesbeurs met inhoud, zak- kam in étui. Gevonden te Velsen-Noord: alpinomuts, moersleutel, twee ceintuurs, reflector van een rijwiel, gonje-zak, postduif, sleutel, kinderjasje bos sleutels aan koperen kettinkje, heerenrij wiel, herdershond. Gevonden te Velsen: padvindershalsdoek, damestaschje met inhoud. Gevonden te Santpoort: badpak met hand doek, badpak. ELZER'S HEEREN MODEHUIS ZEEWEG 78. OVERHEMDEN NIEUWSTE DESSINS BETERE PASVORM! (Adv. Ingez. Med.) GEEN FILIAAL MEER. Het filiaal van den kantoorboekhandel fa. Nauta en Zn. Zeeweg 3941. is door reorga nisatie opgeheven. Deze zaak wordt thans echter voorgezet door den filiaalhouder den heer P. Bierma. die de zaak belangrijk heeft uitgebreid en daardoor hoopt, op veler klan dizie te mogen rekenen. De beperking voor de haring- drijfnetvisscherij. Aanvoerregeling verruimd. Men meldt ons van bevoegde zijde: Er zijn thans ruim ze-s weken verstreken sinds de beperkingsregeling voor de haring- visscherij in werking trad. Deze regeling komt in hoofdzaak neer op beperking van het aan tal vaartuigen, dat ter haringvangst mag uit varen en het aantal netten, dat daarbij mag worden medegenomen. Evenals in vorige jaren was de grond voor het treffen van deze maat regelen gelegen in de verwachting, dat, wan neer de visscherij gedurende den tijd van dc maatjesharing geheel werd vrijgelaten, de aanvoer weldra zeer ruim zou zijn en de markt met dit product zou worden overvoerd, met alle nadeelige gevolgen voor het bedrijf van de daarmede onvermijdelijk gepaard gaande prijsinzinking. Door bijzondere omstandigheden en wel in hoofdzaak tengevolge van de staking, is de aanvoer van maatjesharing tot dusver bui tengewoon gering en bij dien van vorige ja ren zoo ver achterblijft, dat inhaling van den achterstand thans vrijwel uitgesloten kan worden geacht. Bovendien hebben de geringe aanvoeren een noodlottigen terugslag op den handel, in zoover vele haringhandelaren en venters bij gebrek aan voldoende grondstof niet in staat zullen zijn hun bestellingen uit te voeren of hun nering vol te houden. Voorts moet rekening gehouden worden met de uit- voerpositie, welke tengevolge van de haring- schaarschte blijvend kan worden geschaad De handelaren en exporteurs hebben dan ook al meermalen aangedrongen op een verrui ming van den invoer. Het ligt echter voor de hand, dat een rui mere aanvoer van het Nederlandsche product de voorkeur boven importverruiming verdient. Met het oog hierop bestond er voor bestendi ging van de beperkingsregeling niet alleen 'geen grond meer, maar zouden bovendien de handels- en uitvoerbelangen ernstiger wor den geschaad, dan door de heerschende om standigheden onvermijdelijk is. Op grond van deze overwegingen heeft de minister van eco nomische zaken de data der nog niet verstre ken uitvaarbeurten t.w. 15 en 23 Juli vervroegd en voor de geheele vloot gesteld op 9 Juli, ter wijl tevens gelijk trouwens ook onder nor male omstandigheden zou zijn geschied de maxima voor de lengte van de vleet en de onderscheiden groepen van schepen zijn ver hoogd tot 2559 m., 2663 m., en 2767 m. voor Sehotsch want en 2959 m., 3269 m. en 3579 m. voor Hollandsch of standaard want. DAMESKRANS MARTHA NAAR DE MARTHA STICHTING. De dameskrans „Martha" heeft Donderdag een bezoek gebracht aan de Martha stichting te Alphen a. d. Rijn, directeur Ds. Th. J. Meyer, 's Morgens 8 uur vertrokken de dames, vol verwachting wat de dag brengen zou, van het Kennemerplein. Des avonds 9 uur kwamen de dames weer, zeer voldaan over het genotene terug. Nadat eerst op de Stichting de koffietafel was gebruikt, werden met veel belangstelling de verschillende gebouwen en inrichtingen in oogenschouw genomen. Het een wekte al meer bewondering dan het andere vooral toen door mevr. Meyer werd medegedeeld dat men in de inrichting voor één dag om maar iets te noe men, 7 mud aardappelen en 200 bloemkoolen noodig heeft. Men had nog lang niet alles be zichtigd toen het sein voor den gemeenschap- pelijken maaltijd werd gegeven. Hierna werd nog een bezoek gebracht aan Katwijk aan Zee, waarna de terugtocht aanvaard werd. GEDIPLOMEERDE ZWEMMERS. Voor het eerst vond in het zwembad De Heerenduinen diploma-zwemmen plaats. Het diploma kon worden uitgereikt aan de volgen de candidaten: Hanna Bleeker, Abraham Beek, Marie Groot, Geertje Huizing, Wilhel- mina Keers, Wim v. d. Klippe, Alie Kramer, Abraham Langbroek. Hendrikus Nabben. Ca rolina Oldenburg, Maria v. d. Sal, Gezina Rijke, Dirkje Scheffer, Maria Scheffer, Dina Schoone, Ada Sint. Jacob Stobbe, Ansenette van Waveren, Eelke Wesbonk. Bernardus Hoeksma. FELLE BRAND IN COLMAR. Het gebouw van den prefectuur in het Fransche stadje Colmai is door een hevigen brand bijna geheel verwoest. Jaarverslag Unie van Ijsfabrieken. Bedrijf te IJmuiden werkte wederom met verlies. Volgens het jaarverslag over 1937 van de Unie van Ijsfabrieken, waartoe ook het be drijf der N.V. Vereenigde Ijsfabrieken in IJmuiden behoort, bedroeg het winstsaldo f 308.521. Omtrent het bedrijf te IJmuiden wordt op gemerkt, dat dit wederom met verlies werkte. In het verslagjaar werd de capaciteit der cóncurreerende fabrieken nog uitgebreid, hoe wel in totaal reeds zeer groote over-capaei- teit aanwezig was. Het gevolg daarvan is, dat door omzetversnippering het gemiddelde der kostprijzen van alle fabrieken te IJmuiden weer gestegen is. Was de kapitaal-vermorsen de concurrentie nagelaten, dan zou de ge middelde kostprijs liggen ver onder den hui- digeii verkoopsprijs; thans kan worden aan genomen, dat de ijsindustrie te IJmuiden al gemeen verlies oplevert. Blijkens de gecombineerde balans bedraagt het kapitaal der N.V. Vereenigde Ijsfabrieken f 300.000. Het afgeloopen muziekseizoen. Stationsweg 239 Telefoon 4220 Stalling en Reparatie dag en nacht te bereiken (Adv. Ingez. Med.) Een nabeschouwing over de prestaties der vereenigingen. De arbeiders-mandolineclub Excelsior heeft ons onder de deskundige leiding van directeur Johan B. Kok wederom vergast op enkele in teressante concerten. Te midden van de zus tervereenigingen uit Haarlem (Apollo) en uit Amsterdam (Palvu) vierde het orkest bij den aanvang van het seizoen zijn 15-jarig bestaan op feestelijke wijze. De leider van deze 3 mandoline-orkesten liet ze ons gecombineerd hooren en wist er fraaie effecten mee te be reiken; de klankkleur was boven allen lof verheven. Onverdeeld hebben alle toehoorders zeker wel genoten van Excelsior's laatste con cert, dat in de uitvoering der composities dui delijk verried welk een muzikale training Kok het orkest heeft laten doormaken. Behalve deze club van bespelers der tokkel- instrumenten maakten we gepasseerden win ter ook kennis met het sinds korten tijd be staande gezelschap O.K.K., waarvan we veel belovende vertolkingen van bekende mando line-werken hoöïden. O.K.K. bleek een or kestje te zijn, dat reeds stevig ingespeeld was en dat we in het komende seizoen zeker nog wel eens op het podium zullen zien verschij nen. De leider ervan, de heer Blok, heeft zijn combinatie op bescheidep wijze aangevuld met viool, slagwerk en een enkelen houtblazer, wat zich in het gehoorde zeker wel acceptee ren liet. Het onder leiding van Marinus Adam staande symphonie-orkest Euphonie trad dezen winter een viertal malen op. Op zijn eerste donateursconcert trad het Doopsge zinde Zangkoor, onder directie van den heer H. va-n Dijk, als gast met zeer veel succes op. Alle bezoekers hebben van dit klankvolle en zeer muzikaal zingende gemengde koor geno ten. Euphonie oogstte grooten bijval met de uitvoering van zijn ingestudeerde nummers: met name het populaire operawerk werd zeer op prijs gesteld, omdat het niet alleen tot het publiek, maar ook tot de orkestleden zelf „sprak". Beide gezelschappen traden ook te Bever wijk op voor de donateurs en de supporters van het D.G.Z. en wij herinneren ons er slechts dit van, dat het erg laat werd. Met een feestconcert in de Pont vierde Eu phonie zijn 20-jarig bestaan. Er werd dien avond vlot en con animo gemusiceerd, wat niet te verwonderen is. want de feestende vereeni- ging had zich het ballet van Tilly Sylon (mevr. Adam) gekozen als medewerker aan dezen jubileumsavond. De heer en mevr. Adam hebben bij die gelegenheid vele harte lijke woorden van erkentelijkheid voor hun arbeid in ontvangst mogen nemen. Het slechte repetitiebezoek voor het slot- concert was de oorzaak, dat dit laatste naast goede ook minder goede kwaliteiten had. Het orkest beijverde zich echter om bij het bege leiden van de zangsoliste een uitstekend figuur te slaan, dat slechts lof kon wegdragen. Een gebeurtenis in dit seizoen op plaatse lijk muziekgebied was zeer zeker wel de kunstavond, welke de personeelsvereenigin- gen Papyrus (der Papierfabrieken) en De Gie- teling (der Hoogovens) hun leden aanboden in het gebouw Concordia, dat voor deze zeld zame gelegenheid toch wel bedroevend slecht bezet was. De weinigen, die gekomen waren om naar het spel van den hoboïst Jaap Sto- tijn, den cellist Martin Zagwijn, de harpiste Jacoba Heuckeroth en de pianiste Katinka Kuster te luisteren hebben den gang naar Concordia geen moment betreurd. Kunstgenot, een maar al te dikwijls misbruikt en mis plaatst woord, werd den bezoekers rijkelijk en in velerlei vorm geboden. Men kan er den organisatoren slechts dankbaar voor zijn. Al hoewel het geldelijk geen succes geweest zal zijn was dit evenement er een van groote artistieke waarde. Dit zij den besturen tot troost Van de klassieken naar de jazz, il n' y a qu' un pas.... De Ramblers traden in het Thalia Theater voor de Vara-afdeelini IJmuiden op en zoo leeg als het bij Stotijn was, zoo tjokvol was het dien avond van de jazz en zijn „bijbehoorigheden", zooals onze Zuidelijke buren het uitdrukken. Het voor treffelijk ingespeelde orkest met zijn muzika- len leider Theo Uden Masman, een zeer be scheiden figuur, maakte een uitstekenden in druk. De show was niet overdreven en ge speend van' alle arrogantie, welke de moderne jazz-orkesten in dit onderdeel zoo dikwijls hinderlijk vergezelt ook het repertoire was de belangstelling zeker wel waard en dit alles was in aangename tegenstelling met een avond van een andere radio-omroepvereeniging waarop veel cliché-werk een zekere repertoire moeheid verried. Plaatselijk roeren de muziek- en tooneel- vereenigingen zich in een seizoen geducht en CCCLXII. Zoo hebben we dus deze week de eerste trawlharing gehad. Een onverdeeld succes is het niet geworden, want de opbrengst was zeer matig, hetgeen echter kwam, doordat de haring enz. klein van stuk was. Zoodra de ha ring wat grover wordt zullen de prijzen wel beter worden. Maar in elk geval was de trawler, die verleden jaar de primeur had be ter af dan die van 1938. Er is al verteld, dat de trawlers met kakers naar zee zouden gaan, maar dit is een te voor barig bericht geweest. Want er mag aan boord van de trawlers hoogstens gesteurd, doch niet gekaakt worden. Hetgeen niet wil zeggen, dat men aan boord van een haringtrawler nooit eens een harinkje in de pekel doet. Dit ge beurt natuurlijk wel eens, maar dan alleen voor eigen gebruik. En dat gaat heel goed, naar ik heb gehoord. Zoodat je nooit kunt we ten, of in de toekomst, als het bedrijf weer eens geheel vrij mocht zijn. de haringtrawlers niet als directe concurrenten van de loggers zullen optreden. Vierhonderd Nederlandsche zeevisschers kunnen geplaatst worden op de Duitsche trawlervloot, stond er deze week in de IJmui der Courant. En het eerste 100-tal, dat is aan genomen, loopt al aardig vol. Men moet na tuurlijk afwachten, of 't onzen jongens op de Duitsche schepen zal bevallen. Met het werk' zal het wel gaan, want ik geloof, dat het er beter varen is dan op de IJmuidensohe traw lers, maar er zijn nog zooveel andere dingen, waar ze rekening mee moeten houden. Ze zijn bijv. niet gewend, een blad voor den mond te houden en daarmee moet je in Duitschland natuurlijk oppassen. Maar we zullen er spoedig wel iets van hooren. Voor de werklooze zeevisschers is het in elk geval een uitkomst en als het met de eerste ploegen, die nu uitgezonden zijn, goed gaat, zullen er ongetwijfeld spoedig meer volgen. En wat, als er eens een paar honderd van onze visschers voorgoed voor het Nederland sche bedrijf verloren mochten gaan? Dan krijgen we hier vast en zeker een tekort, want wat men er hier ook aan doet, jonge krach ten komen er haast niet meer op de vloot en we zouden dus alleen aan een tekort kun nen ontkomen als de zaken zich gaan ont wikkelen in de richting van: weinig trawlers, maar dan groote. Er kwamen deze week binnen 26 trawlers en 42 loggers. En dan moet ik direct wijzen op de mooie besommingen van twee Scheve- ningsche loggers: f 2140 en f 1780, op één dag binnen. Waarom we deze schepen altijd nog log gers noemen, terwijl ze feitelijk bij de groep „motortrawlers" behooren te worden inge deeld? Wel, nu het loggers zijn, mogen ze door de opvarenden gelost worden, als het „motortrawlers" waren, zouden ze door haven arbeiders gelost moeten worden. En zoo kan het gebeuren, dat een trawler, die 1000 gld. besomt, 100 gld. losgeld moet betalen. En „loggers" die 2000 gld. besommen, zijn met een paar tientjes voor eenige pakkers klaar. Dat klopt feitelijk niet. PIETERMAN. AUTO'S met en zonder chauffeur. GARAGE BRANDWIJK, TELEFOON 5563 DENNENSTRAAT 12 IJMUIDEN-OOST. (Adv. Ingez. Med.) we kunnen dit slechts toejuichen, omdat het een bewijs is, dat er bij hun besturen en hun resp. leiders actie is. Voor het komende locale kunstseizoen wachten we met belangstelling af. wat het gevolg van deze actie zal worden. Men is thans weer in een zomerslaap; het nieuwe seizoen zal hen wederom aan het werk zien gaan en met hen hun secondant: de man van de krant. W. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apo theek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. SPELMIDDAG. Heden om 3 uur zullen 4 jeugdploegen van O.S.S, (Zandvoort), 3 ploegen van Concordia (Haarlem) en twee van T.V.S. (Santpoort) el kaar op het Brederode-terrein bekampen met slagbal en kastie. „VOX HUMANA" NAAR 'T CONCOURS. Morgen trekt „Vox Humana" naar 't con cours van den Noordh. Zangersbond. Als ver plicht werk wordt gezongen „Waterlelie" van Jac. Bonset, terwijl het koor als vrij nummer „Lentedauw" van Ph. Loots ten gehoore zal brengen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1