Brief van de Minister Coseling Tweede Kamer. aan D' I OSS. I Nota over Oss zal eenigen tijd na 16 Juli verschijnen. Noodlottige botsing tusschen motorfiets en bestelauto. Ernstig vliegongeluk bi Schellingwoude. H. M. de Koningin de Zout de houce voorbereiding van de door de Kamer beoogde gedachtenwisseling zal het naar ik vertrouw duidelijk zijn, dat ook na 16 Juli nog eenige tijd gemoeid zal zijn met de samenstel ling van de nota, mede in verband met het door de Kamer gevraagde oordeel der regeering. Ik stel er prijs op u hoogedelgestrenge met deze zienswijze in kennis te stellen. w.g. De Minister van Justitie, C. Goseling. Mr C. M. J. F. Goseling Minister van Justitie De voorzitter der Tweede Kamer heeft een op 6 Juli gedateerden brief ontvangen van den Minister van Justitie in verband met 's ministers beslissing ter zake van de uit oefening van de opsporingsbevoegdheid van het voormalig personeel der brigade Ko ninklijke Marechaussee te Oss. De brief luidt: oor uw brief van 22 Juni 1938, hebt u te mijner kennis gebracht, dat de Tweede Kamer der Staten-generaal zich in haar vergadering van 22 Juni j.i. heeft vereenigd met een motie van orde van de heeren ir. J. W. Albarda en mr P. J. Oud. Ik heb goe^e nota genomen van de in de motie uitgedrukte bedoeling der Kamer om de aan mij gevraagde schriftelijke uiteenzet ting te doen strekken tot voorbereiding van een nadere gedachtenwisseling. Als onder werpen voor de voorbereidende schriftelijke uiteenzetting zijn in de motie van orde noemd: 1. De feiten en de omstandigheden, op grond waarvan ik op 1 April 1938 aan de bri gade der Koninklijke Marechaussee te Oss de opsporingsbevoegdheid tijdelijk heb doen ontnemen. 2. Het oordeel der regeering over het beleid van de gemeentelijke politie te Oss. 3. Al datgene, wat ik verder in verband met een en ander van belang acht. De Kamer heeft mij derhalve in mijn schrif telijke uiteenzetting, althans in dit stadium van de voorbereiding, niet willen binden aan bepaalde, concreet omschrevèn punten. Nu de Kamer, na hetgeen ik in de verga dering van 7 April 1938 ter zake heb medege deeld, de medewerking van de regeering en van mij vraagt tot het verstrekken van diere inlichtingen, spreekt het vanzelf, dat die medewerking gaarne zal worden ver leend. Gelijk u hoogedelgestrenge bekend is, zijn inmiddels op 23, 24 en 25 Juni j.l. voor het ambtenarengerecht, te 's Gravenhage uitvoe rig benadeeld de beroepen, door de leden van het voormalige personeel der brigade Koninklijke Marechaussee te Oss ingesteld tegen mijn beslissing ter zake van de uit oefening van hun opsporingsbevoegdheid. De uitspraken van het gerecht mogen uiterlijk op 16 Juli a.s. worden verwacht. Het wil mij voorkomen, dat ik aan de be doeling van de Kamer beantwoord, wanneer ik in ieder geval niet voor de uitspraak de gevraagde schriftelijke uiteenzetting inzend. Met het oog op de deugdelijke Motorrijder en zijn dochtertje gedood. Ongeluk gebeurde nabij Hulst. Vrijdagavond omstreeks half acht heeft zich op den weg van Hulst naar Terhole nabij de hoeve Hooghuis in de gevaarlijke s-bocht een ernstige botsing voorgedaan tusschen een be stelauto van de Zeeuwseh-Vlaander- sche Tramweg Maatschappij en een motorfiets, bestuurd door den onge veer 45-jarigen E. B. van Jole, con cierge-amanuensis van de R.-K. Han- delsdagschool te Hulst, die zijn der tienjarig dochtertje Helene achter op de duo had. Beiden werden tegen den grond geslingerd en eoo ernstig ge wond, dat zij eenige uren later in het R.-K.' Liefdehuis te Hulst zijn over leden. Hoe het ongeluk gebeurd is, staat nog niet vast. De auto kwam uit de richting Walsoor den en stond na de botsing geheel rechts van den weg. De motorrijder, die van den kant van Hulst kwam, schijnt in de bocht de macht over het stuur te zijn kwijt geraakt, met het gevolg, dat hij met zijn voertuig tegen de auto vloog. Het motorrijwiel schoot onder den wa gen en werd geheel vernield. De auto werd slechts licht beschadigd. De chauffeur bleef ongedeerd. Spoedig waren de dokters Caspa- rie en de Gier uit Hulst ter plaatse, die de slachtoffers naar het ziekenhuis deden ver voeren. De marechaussee uit Hulst heeft het onderzoek in handen. Korporaal gedoodleerling-vlieger zwaar gewond. Het relaas van een ooggetuige. f OOALS wij reeds in een deel onzer vorige oplage konden melden is gistermiddag nabij Schellingwoude een ernstig vliegongeluk gebeurd. Het lesvliegtuig van de marine L. 10 is door tot nu toe onbekende oorzaak neergestort. Een der inzittenden, de korporaal J. K. C. V, van Huiten uit Nieuwediep, is hierbij gedood, de andere inzittende, de leerling onder officier-vlieger H. F. Hasselo, kreeg een bekkenfractuur en brak een pols. Ernstig gewond is hij naar het Bur ger Ziekenhuis te Amsterdam over gebracht. Korten tijd na het ongeval hebben wij een onderhoud gehad met een ooggetuige. Deze, een visseher uit Durgerdam, was net van de vischvangst thuisgekomen en stond op den dijk nabij het Buiten-IJ. Kort ach ter elkaar stegen twee watervliegtuigen van het vliegkamp Schellingwoude op. .Plotseling, op een hoogte van ongeveer 60 a 70 meter aldus onze zegsman geraakte een van de twee vliegtuigen waarschijnlijk in een vrille en viel met den kop naar bene den in het IJselmeer net', achter het uiteinde van de rioleeringsbuis van Amsterdam. Ik sprong onmiddellijk weer in de boot, zette den motor aan en spoedde mij naar de overzijde van het Buiten-IJ om zoo mogelijk hulp te verleenen. Tegelijk met onze boot ar riveerde een vlet van de marine, terwijl het tweede watervliegtuig, dat ongeveer tegelijk met het verongelukte was opgestegen, in de nabijheid gedaald was. Op een der drijvers van dit vliegtuig lag een der inzittenden van de L. 10, het lesvliegtuig, waarmede het on geval geschiedde. Intusschen was ook een am bulanceboot van de marine gearriveerd, die aan de buitenzijde van den dam, waarop de rioleeringsbuis ligt, ligplaats had genomen. De gewonde vlieger werd voorzichtig op een baar gelegd en gezamenlijk hebben wij hem over den dam naar de boot gedragen. Hier werd de eerste geneeskundige hulp verleend. Van den tweeden inzittende was eerst niets te zien. Het toestel zat met den kop in den modder terwijl de drijvers ondersteboven op het water lagen. Het was een ruïne, gedeelte lijk gebroken, gedeeltelijk ontwricht en ge scheurd. Drie kwartier hebben wij gewerkt om den tweeden inzittende van het vliegtuig te be vrijden. Het slachtoffer zat geheel bekneld tusschen de brokstukken van het vliegtuig en toen hij eindelijk was bevrijd, waren de le vensgeesten geweken. Het is trouwens waar schijnlijk, dat de man bij het neerstorten van het vliegtuig op slag gedood werd. DE BOMAANSLAG TE ROTTERDAM. Op de vragen van den heer de Visser in verband met den te Rotterdam gepleegden bomaanslag op den vreemdeling Konowalec luidt het antwoord van den heer Patijn, mi nister van Buitenlandsche Zaken, mede na mens den heer Goseling, minister van Justi tie, dat aangezien het onderzoek inzake den te Rotterdam op den vreemdeling Konowalec gepleegden bomaanslag nog niet is beëindigd, het niet mogelijk is met de noodige kennis van zaken de vragen van het lid der Tweede Kamer den heer L. de Visser binnen den ge- bruikelijken termijn te beantwoorden. EXAMENS. EERSTE H.B.S. B MET 5-J. C. TE HAARLEM. Toelatingsexamen 1938 tot de lste klasse. Geslaagd ziin de volgende candidaten: F. L. Bastet, Hannie L. Berentsen, J. R. van der Boon, J. P. Bos, Johanna H. Breemer, S. van Dantzich, C. van der Heyde, H. A. van Ree. Reina Rodrigues Pereira, H. O. S. Schwanhauser, Henriëtte D. Slager, E. V. W. Vercruijsse, Hetty de Wijs, M. Botman, A. Hesmerg, Lijdia M. van der Kort, H. J. de Ruijter, H. G. Schol ten, J. H. Serné, D. Chr. Smit, Tia A. van der Wal, Mia Wij dom, J. Zuithoff. B. Potjer C. Schuitemaker, G. H. Hel- lenberg, J. Beverdam, P. Kranendonk, F. W. Haak, J. W. Mossinkoff, Ph. J. van Ommeren, C. Ph. Bruins, L. E. Beszelzen, L. Cosman J. W. Easton, R. J. Eikenboom, W. L. H. v. d. Graaff, J. de Klerk, J. van Manen, L. Molijn, J. F. Slendebroek, Chr. Smits, G. H L. Verwey, Alke M. Dijt, A. E. Graaff, Elodie van Huizen, II. Jensch, J. J. Steenbergen, R. Barendsen R. Brand, H. Feirabend, J. W. van Liere H. K. J. Meyer, J. Rozendaal, F. B. M. J. Staal, A. Noorderhaven, W. G. de Vries, J. C. IJ. Nieuwenhuijs, L. Razoux Schultz. te Ascona aangekomen. Men meldt officieel d.d. 8 Juli: H.M. de Koningin is vanmorgen per auto van Luzern vertrokken, over den Gothard-pas gereden en is in goeden welstand te ongeveer vijf uur in den namiddag in Ascona aangekomen. DE HEFFING OF DE VROEGE AARDAPPELEN. DE MINISTER NIET TOT VERMINDERING BEREID. Op de vragen van den heer Groen betref fende de heffing op vroege aardappelen, heeft de minister van Economische Zaken geant woord: Het is den minister bekend, dat het vroege aardappelgewas in sommige streken des lands door vorst en andere weersomstandigheden heeft geleden. Het is dan ook te verwachten, dat een minder overvloedige oogst, dan waar voor verleden jaar afzet moest worden ge zocht, ter veiling zal worden aangevoerd. Voorshands kan echter nog niet worden ge zegd, dat de oogst zeer gering zal zijn. Door de kleinere aanvoeren is, mede wegens den geringen voorraad oude aardappelen, de prijs aanvankelijk hoog geweest. Deze is thans wel is waar teruggeloopeïi, dooll bevindt" zich nog op een aanzienlijk hooger niveau dan verleden jaar in dezen tijd, toen reeds enorme hoeveelheden aardappelen onverkoopbaar bleken te zijn. Daar over het verdere prijsver loop momenteel nog weinig is te zeggen, is het zeer wel mogelijk, dat de telers gedurende de geheele campagne een loonenden prijs voor hun product zullen ontvangen. In verband hiermede kan niet worden toegegeven, dat de heffing van f 50 per H.A. onmogelijk door de telers zal kunnen worden betaald. Bij daling van den prijs zal, gelijk vorige jaren is geschied, een minimum prijsrege ling dienen te worden ingesteld, waarvoor de gelden, afkomstig uit de heffing, zullen moe ten worden aangewend. Gezien het onzekere prijsverloop kan op dit oogenblik uiteraard niet worden gezegd of deze gelden geheel of slechts ten deele zullen worden aangewend. Onder deze omstandigheden is de minister niet bereid het nemen van maatregelen tot vrijstelling of vermindering der heffing in overweging te nemen. De Bilt voorspelt Aanvankelijk nog krachtigen, later ma tigen Zuidelijken tot Westelijken of Noordwestelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waarschijnlijk nog regen- of onweersbuien, koeler. Verdere vooruitzichten: Afnemend buiïg. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 55 F. Hoogste heden 56' F. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 759 m'.M., Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 1.37 uur; n.m. »2.03 uur. Maandag v.m. 2.16 uur; n.m. 2.43 uur. Dinsdag v.m. 2.54 uur; n.m. 3.20 uur. (Geen zomertijd). TEMPERATUUR ZWEMBADEN: V.Z.I.: water 64 F., lucht 57 F. Heerenduinen: water 66 F., lucht 60 F. BEVERWIJK DE AANVOER VAN AARDBEIEN DE PRIJZEN BLIJVEN DALEN. Ook op de gisteren gehóuden aardbèien-vel- lingen heeft de prijsdaling zich voortgezet. De noteeringen kwamen zelfs beneden f 16 per 100 K.G. Hoewel een bepaalde ooi-zaak van deze prijsdaling niet direct is aan te wijzen zal zij voor een groot deel toch ook moeten worden toegeschreven aan de minder gun stige weersomstandigheden waardoor de bin- nenlandsche markt belangrijk minder aard beien kan afnemen. - Verreweg -het gróótste- deel van de aanVóe- en wordt gekocht door de fabriekénv Aan dë' Vereenigde Veilingen werd gisteren besteed f 14.85 per 100 K.G. Dè aanvoer was' 94.791 Kilogram. Aan de B.E.T.-veiing was de aanvoer 60.729 K.G. Aan deze veiling was de gemiddelde prijs' f 15.55 per 100 K.G. EXAMENS. A. Muyen alhier, is bevorderd van dé eerste naar de tweede klasse der Middelb. Technische School te Haarlem. Voor het toelatingsexamen naar de Rijks H.B.S. te Velsen slaagde W. Kaptein. BEVERWIJK. DE BURGEMEESTER HEEFT BEDANKT VOOR HET ÉERE-COMITé. De burgemeester verzocht ons mede te deelen dat hij zich heeft teruggetrokken uit het eere-comité voor het a.s. Zondag alhier te houden provinciale zangersfeest georgani seerd door de Arbeiders Zangvereeniging De Daad. De burgemeester is tot hét besluit gekomen in verband met de reclame van de Nieuw Malthusiaansche Bond die voorkomt in de feestgids. HEEMSKERK R.-K. VOETBALVEREENIGING AJD.O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. aVitesse a 2.30 uur. AD.O. b—Vitesse b 1.30 uur. IJMUIDEN MARKTBERICHT (Versche visch). IJmuiden, 9 Juli 1938. Tarbot 11490 ct. per K.G. Tong 210128 ct. per K.G. Heilbot 118 ct. per K.G. Griet f 35—f 18 per 50 K.G. Groote schol f 19—ff 15 per 50 K.G. Middel schol f 17—f 4 per 50 K.G. Zetschol f 17—f 11 per 50 K.G. Kleinsehol f 13f 5 per 50 K.G. Schar f 7 per 50 K.G. Poontjes f 2.80 per 50 KG. Kleinmiddel schelvisch f 15——f 13 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 11f 8.50 per 50 K.G. Groote gul f 10—f 5.90 per 50 K.G. Kleine gul f 6-f 3 per 50 K.G. Wijting f 6.20—f 5.80 per 50 K.G. Makreel f 5.10 per 50 K.G. Pieterman f 24 per 50. K.G. Kabeljauw f 44f 21 per 125 K.G. Leng f 0.90 per stuk. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 165 Oostzee IJM 147 f 1550 230 Zeehond IJM. 70 1700 Loggers met versche visch: KW 175 f 510 75 g 530, 162 f 410, 27 f 430, 154 f 470, 52 f 420, 177 f 49. MEETING I. A. M. V. De afdeeling IJmuiden der I. A. M. V. belegt Zondagmiddag 2 uur een meeting op het land van den heer W. van Heijst aan bet einde van de P. C. Hooftlaen Als sprekers treden op de heeren Max van Praag en Jo de Haas, beiden uit Amsterdam. Verder is er declamatie. Ierland verbiedt viscliaanvoer met buitenlandsche schepen. Dc regeering van Eire (Ierland) heeft aan de Nederlanclsche, Fransche, Dcensche, IJslandsche en Noorsche regeeringen medegedeeld, dat na 12 Juli a.s. slechts trawlers die onder Iersche of Britsche vlag varen in Eire versche zeevisch mogen aanvoeren. Door dezen maatregel zullen dus de beide IJmuidensche trawlers die den laatsten tijd geregeld hun vangst in Dublin aanbrachten naar IJmuiden moeten terugkeeren en zal verder de Amstelstroom, die klaar" lag om weer derwaarts te vertrekken, weer op de Noordzee moeten gaan visschen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Mary IJM 189. Vangst: 160 m. gul en kabel jauw, 85 m. groote en kleine schol, 15 m. tar bot, 15 m. schelvisch. 50 m. braadschelvisch. 25 m. varia, totaal 360 m., benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196. Vangst: 55 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 500 m. makreel, 25 m. kleine schol, 25. m. groote schol en tarbot, 70 m. gul, 20 m..varia, totaal 795 m„ benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Delft IJM 174. Vangst: 900 m., hoofdzake lijk makreel. (Vermoedelijk voor de Maan dagmarkt) Knikker IJM 4. Vangst: 30 m. schelvisch. 55 m. braadschelvisch, 100 m. gul, 75 m. plat- visch, 35 m. varia, 5 in. diversen, totaal 300 m., benevens 150 stuks ijskabeljauw, 70 heele en 29 halve kabeljauwen. Luxemburger Majerus nog de gele trui behou den. Maar de tweede plaats is van bezetter veranderd. De Duitscher Weckerling, die op het derde gedeelte een lekken band had gekre gen, viel naar de tiende plaats in het algemeen, klassement terug. Tweede werd thans Leducq. Heden rusten de renners. Zondag volgt de vijfde étappe van Royan naar Bordeaux over 205 K.M. Algemeen klassement: 1. Majerus (Luxemburg) 28 uur 29 min. 14 sec. 2. Leducq (Frankrijk) 28 uur 30 min. 6 sec. 3. Goasmat (Frankrijk) 4 Magne (Frank rijk), 5. Matthias Clemens (Luxemburg), al len 28 uur 30 min. 14 sec. 6. Wengler (Duitschland). 7 Speicher, (Frankrijk). 8. Lowie (België) allen 28 uur 30 min. 32 sec. 9. Cosson (Frankrijk) 28 uur 30 min. 51 sec. 10. Weckerling (Duitschland) 28 uur 31 min. 33. Middelkamp (Nederland) 28 uur 37 min. 18 sec. 39. Anton van Schendel (Nederland) 28 uur 39 min. 16 sec. 67. Van Nek (Nederland) 28 uur 53 min. 50 sec. 72. Schulte (Nederland) 29 uur 2 sec. 78. Hellemons (Nederland) 29 uur 7 min. 26 sec. 84. Dominicus (Nederland) 29 uur 14 min. 21 sec. Landenklasssement: 1. Frankrijk 85 uur 31 min., 2. Luxemburg-Zwitserland 85 uur 35 min. 12 sec., 3. België 85 uur 36 min. 15 sec., 4. Duitschland 85 uur 38 min. 35 sec., 5. Frankrijk b, 85 uur 39 min. 13 sec., 6. Italië 85 uur 45 min. 4 sec. 7. Frankrijk c., 85 uur 47 min. 18 sec., 8. Nederland-Spanje 85 uur 52 min. 18 sec. SCHAKEN. fersoonlijk schaakkampioenschap van Nederland. De zevende ronde. De uitslagen van de partijen in de zevende rohdè'zijn als'voigt: PrinsFontein L—0. Van Doesburgh—Landaü V?.. De GrootVan Scheltinga 1—0. Mulder—Van Mindeno 1—0. Cortlever—Van den Bosch VzVz. Euwe—Muilwijk 1-4). Afgebroken partijen: vijfde ronde; Landau Prins 1-4), Mulder—Muilwijk 0—1. Zesde ronde: MuilwijkCortlever 01. De stand is thans: 1. Euwe 6 pnt., 2. Van den Bosch 5y2 pnt., 3. en 4. Landau en Cort lever ieder 4V2 pnt., 5. Van Scheltinga 4 pnt., 6. en 7. De Groot en Prins, ieder 3Vz pnt.. 8. Mulder 3 pnt., 9. en 10. Fontein en Van Does burgh, ieder 2l/z pnt.. 11. Muilwijk lJ/2 pnt., 12. Van Mindeno 1 pnt. De Belg Vervaecke wint de vierde étappe. Uit Royan: De vierde étappe heeft weinig spannende oogenblikken opgeleverd. Deze étappe was in drie stukken verdeeld: van Nantes naar La Roche sur Yon, een afstand van 62 K.M.; van La Roche sur Yon naar La Rochelle over een afstand van 83 K.M. en ten slotte van La Rochelle naar Royan, over een afstand van 83 K.M. Op alle drie gedeelten werd een Belg win naar. Het was nu de Belg Vervaecke, die uit het peleton wegschoot; hij nam 200 meter voor sprong en kwam alleen te Royan aan. De Ne derlander Hellemons, die uitstekend reed, voerde het peleton aan in de achtervolging en ging als tweede over de eindstreep, vóór Ser- vadei. Over de drie gedeelten werd een klassement opgemaakt. De eerste plaats in dit klassement bezette de winnaar van het laatste gedeelte, Vervaecke, die dus ook een minut tijdvergoe- ding kreeg. Tweede was de Italiaan Servadei met 32 seconden achterstand, en op de derde plaats eerst kwam de winnaar van de eerste twee gedeelten, Meulenberg. Op de dertiende plaats werd een groep van 53 renners geplaatst. Middelkamp, die weer voortdurend in de voorste gelederen te vinden was, noteerde eenzelfde totaaltijd als nummer twee, Servadei. WATERPOLO. DE COMPETITIE VAN DEN K.N.Z.B. De grootste verrassing van de afgeloopen week was wel, dat HZ PC, welke club jaren, achtereen in de competitie niet verslagen is, tegen SVH in het Zwarte Plasje te Hillegers- berg een 50 nederlaag leed. De nieuwe eerste-klassers staan er thans met zes punten uit drie wedstrijden uitstekend voor in de B- afdeeling. In de A-afdeeling der eerste klasse is DWR bijzonder op dreef. Het bezoekende HPC was over alle linies zwakker en verloor met niet minder dan 62. DWR heeft het voordeel, twee schutters in haar voorhoede te hebben, n.l. Kollerie en De Vries Jr. Laatstgenoemde scoorde vier goals, mede dank zij zijn voor treffelijke opstellen. In de D.W.R.-achterhoede blonk doelman N. Kollerie uit. Jammer genoeg heeft H.P.C. niet meer de sterke ploeg van voorheen. Braam c.s. zullen veel moeite heb ben om de onderste plaats te ontloopen, want tot dusver werd nog geen enkel punt bemach tigd. Dit is evenwel ook met het Utrechtsche Star het geval. De wedstrijden tegen dit zeven tal zullen de beslissing moeten brengen. Het Y maakte met deze Utrechtenaren j.l. Donderdag korte metten; de kampioenen won nen met 92. Door de nederlaag van Haarlem tegen A.Z. 1370 zijn de kansen van VZV plotseling veel beter geworden. De Velsenaren. die HVGB met 51 klopten, staan nu één punt op Haarlem en twee punten op A.Z. voor. Zij moeten ech ter nog bij Haarlem op bezoek. HVGB, dat uit vijf wedstrijden nog geen enkel punt wist te bemachtigen, staat troos teloos onderaan. Het zou werkelijk te betreu ren zijn als deze oude club naar de derde klasse degradeerde; tegenstanders in de de- gradatie-competitié, zijn waarschijnlijk DAW en Neptunus.. Het volgende programma, is voor de komen de week samengesteld: Dinsdag, 12 Juli: HaarlemDWR (dames). StarHPC. Star 2—HPC 2. HVGB—Haarlem HVGB 2—Haarlem 2. De AmstelHalfweg. DAW 2—de Ham 2. Woensdag, 13 Juli: DWR—HDZ (dames). HPCDolfijn. DWR—het Y. AZ 1870—Nereus, HPC 3—Haarlem 2. AZ 2—Nereus 2. Donderdag 14 Juli: HPCHaarlem (dames). Vrijdag 15 Juli: Dolfijn—Star. UZC—SVH. Dolfijn 2Star 2. NereusVZV. HZ PC 3—DWR 2. De DWR-dames, die ongeslagen de leiding hebben in de tweede klasse dames, spelen Dinsdag in Stoop's Bad tegen Haarlem. Deze ontmoeting levert DWR vermoedelijk tWee punten op. Ook Woensdag a.s. kan van H.D.Z. worden gewonnen. Deze ploeg speelt evenwel beter dan in het begin der competitie, getuige de groote overwinning op HPC. De HPC- dames verloren in de afgeloopen week twee wedstrijden, nl. van HDZ en DWR, zoodat de kampioenskansen thans miniem zijn. De ,,Haarlem"-dames komen op bezoek in Groenendaal. Vermoedelijk zullen mej. Karin c.s. nu wel weten te winnen. HPC trekt met haar heeren-zevental naar Utrecht om tegen Star te spelen. Hier zal het geducht spannen, want het gaat om de onder ste plaats. De grootere routine van HPC zal vermoedelijk den doorslag geven. HVGB ontvangt aan de Kleverlaan de „Haarlem"-ploeg. Moeten we de zesde neder laag voor de thuisclub voorspellen? Halfweg speelt de returnmatch tegen De Amstel. Thuis werd met 21 verloren. Woensdagavond worden twee zeer belang rijke wedstrijden gespeeld'. DWR speelt thuis tegen de Nederlandsche kampioenen, het Y. De DWR-ploeg is uitstekend in vorm; we kun nen dan ook op een fraaien strijd rekenen. Mochten onze stadgenooten op beide punten beslag leggen, dan bestaat er een goede kans op het kampioenschap. Play up, DWR! In Groenendaal ontmoet HPC haar ouden tegenstander Dolfijn uit Amsterdam. De Am sterdammers spelen nogal wisselvallig. Voor HPC hangt veel van den uitslag af. Mocht Braam er in slagen, de eenheid in zijn ploeg te brengen, dan blijven de punten in Heem stede. VZV trekt Vrijdag naar Nereus in de Zaan. Dat is een lastige tegenpartij, doch Visman c.s. weten daar wel raad mee. U. Z. C. 3—H. P. C. 2 (1—1). H. P. C. ondernam reeds direct eenige snel le aanvallen, gevolgd door rushes van U. Z. C. De keepers gaven goed spel te zien. Na enkele minuten kreeg Jansen den bal toegespeeld, waarna Ten Hacken-zijn man liet gaan om samen aan te vallen. Jammer genoeg haalde Jansen daarop den bal onder het water door, met het gevolg dat U. Z. C. een vrijen worp kreeg, die naar den geheel vrij liggenden speler van Ten Hacken werd geplaatst. Deze scoorde (10). ov, t u j I Na de hervatting raakte U. Z. C. uitgë- Anton van Schendel had 40 zwommen. Van Zadel kwam op de midden seconden en Schulte, Hellemons, Van Nek en Dominicus allen 3 min. 24 sec, verschil met den tijd van Middelkamp. In het algemeen klassement, heeft de voor plaats, waar hij den bal uit een vrijen worp kreeg toegespeeld, dien hij na een hef tige scrimmage in het doel wist te werken (1—1).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2