SI MARGAGA. Een kranige sprong over de hindernis van kapt, C. Jonnet tijdens het groote concours hippique, dat Zaterdag te De Steeg is gehouden gië won met 3 2 den internationalen waterpolowedstrijd tegen Nederland, welke te Utrecht werd gespeeld. Een kijkje tijdens deze ontmoeting De gerestaureerde kathedraal te Reims is Zondag officieel ingewijd. Aan den vooravond der plechtigheid was het prachtvolle bouwwerk feestelijk verlicht n plaats van de jaarlijksche Scheldebeker-zwemwedstrijden, die Zaterdag wegens ongunstige weersomstandigheden werden afgelast, werd een wedstrijd over 5 K.M. gehouden van Middelburg naar Vlissingen. Overzicht tijdens den start De rijdende batterij van het korps rijdende artillerie verleende medewerking tijdens het groote concours hippique, dat Zaterdag te De Steeg is gehouden D« internationale amateur-golfkampioenschappen van Neder land op de links te Noordwijk. De beide finalisten in den strijd. Aan slag: capt. G. Critchley, links staande: mr. Paine Eenige Zuid-Afrikaansche schapen zijn door een Tilburgsche wolfirma geïm porteerd, teneinde door kruising de wol van de Nederlandsche schapen te verbeteren Het tennistournooi te Noordwijk. Een overzicht tijdens de partij dames- dubbel tusschen miss Porphew mrs. "Miller (voor) en miss Weynne- miss Coyne FEUILLETON Een avontuurlijk verhaal uit de binnenlanden van Sumatra's Oostkust, door GERT HARTEN AUTHIEL. 32) „Mijn bediende heeft haar meegebracht. Hij meende, dat de hulp van een vrouw hier niet langer gemist kon worden. En toen heb ik haar in mijn dienst genomen, ook al, omdat ik niet uitsluitend op het gezelschap van mijn bediende wilde zijn aangewezen. Het is ver schrikkelijk jarenlang als een uitgestootene te moeten leven. - - Overigens was Kan Ho Ta vroeger bij König in dienst en dat deed mij er nog gemakkelijker toe besfirrten naar hier te houden." „Zoo, dat wist u dus?" Hij knikte. „Ja, dat wist ik natuurlijk. Zij sprak er wel niet vaak over maar tenslotte kon dat toch niet verborgen blijven. Over het algemeen was ze trouwens nogal wat schuw en bangelijk. Een paar dagen geleden nu. op een avond, sloop Kah Ho Ta, alle waarschu wingen ten spijt, het huis uit om in de niet beveiligde bijgebouwen nog een bad te nemen. Waarschijnlijk is zij daarna vermoeid in slaap gevallen. Wij vonden haar den volgenden och tend dood, met tal van wonden overdekt, half verscheurd door de ratten. Zoo. en dat is alles, wat ik kan meedeelen, kaptein!" Met bevende handen schonk hij zich nogmaals een glas whisky in en dronk het in één teug leeg. Daarna liet hij zich kreunend in zijn lig stoel vallen. Geruimen tijd zwegen wij beiden. Tevergeefs trachtte ik mijn gedachten te verzamelen om een plausibele verklaring te vinden voor het ontzettende drama, dat zich hier had afge speeld en waarvan het einde nog niet te over zien scheen te zijn. Maar telkens weer stuitte ik op de raadselachtige figuur van den man met de drie roode strepen, die ongetwijfeld ook hieraan de hand moest hebben, doch wiens verblijfplaats niemand bekend scheen te zijn. Bovendien was daar dan nog de niet te beant woorden vraag, waar de zwerm ratten eiken avond weer vandaan kwam. Wanhopig blader de ik in het dossier, maakte notities en begon tenslotte aarzelend aan het opmaken van het proces verbaal. Nauwelijks echter had ik eenige regels op papier gezet, of Margaga stond schier ge- ruischloos van den grond op. Een oogenblik bleef hij onbeweeglijk staan, scherp luisterend, ais een stuk wild, dat onraad bespeurt. Toen trad hij langzaam op ons toe. Vragend staarden wij hem aan. „Toean commandant". zei hij, zich tot mij wendend, „staat u mij toe, dat ik in opdracht van u handel? Ik heb den manschappen daar buiten een bevel gegeven en wel zoc, alsof u dat zelf zoudt hebben gedaan." „Hoe is dat mogelijk?" vroeg ik verbaasd'. „Je hebt toch steeds hle" op de veranda ge zeten, terwijl mijn man' happen buiten in den tuin waren. Wanneer zou je dan hen heb ben gesproken?" „Zooeven. hier, voor uw oogen, toen ik den profeet smeekte mijn geest te verlichten." „Onzin!" Verward schudde ik het hoofd. „En wat heb je mijn mannen dan bevolen?" ,Ik heb him gelast den moordenaar van de Chineesche huishoudster, Kah Ho Ta te arres- teeren", antwoordde de fakir met stoicijnsche kalmte. „Wat? Den moordenaar?" riepen Van der Trijs en ik als uit een mond. „Wie is dat dan?" „Montomo. de bediende van toean Van der Trijs; Montomo, de vorst van de jimgleratten; Montomo. de wraakzuchtige priester der Visjnoeieten, de man met de drie roode strepen! Ik heb hem lang gezocht en ik was hem op het spoor, maar Allah. Allah zij geprezen, dat. ik dien schurk eindelijk heb ge vonden!" Bevend van woede vloog de planter uit zijn stoel overeind en met gebalde vuisten trad hij op Margaga toe. „Je liegt, schurk!" schreeuwde hij geheel buiten zichzelf. „Eer der valt je profeet uit den hemel dan dat ik dat geloof!" Onbeweeglijk, als uit erts gegoten, stond de fakir tegenover den planter, dien hij onbe vreesd en vastberaden in de oogen keek. „Waarom beleedigt u mij. heer. als ik u hel pen wil?" Hij wees naar buiten. „Ziet daar öwsgen de mannen van den commandant hem hiaat. Vm»ft u het hem zelf maar. Hij mo«* w» <*e waarheid beken nen." Van der Trijs staarde hulpeloos naar zijn bediende, die geboeid door de soldaten werd voorgeleid. Hoog opgericht, trotsch en uit dagend keek hij den planter aan. „Toean commandant", klonk scherp de st m van Margaga, „ik gaf uw manschappen op dracht Montomo te arresteeren, omdat hij trachtte te vluchten." Ik was door alles, wat ik zag en hoorde, zoo verbaasd, dat ik mij met geweld tot kalmte moest dwingen. Maar eindelijk slaagde ik er toch in mij eenigszins te beheerschen en mij tot den arrestant wendend, vroeg ik zoo kalm mogelijk; „Montomo, waarom wilde je vluchten?" „Omdat Margaga sterker is dan ik. heer!" „Heb jij Kah Ho Ta vermoord, Montomo?' „Saja. zij moest sterven, omdat zij mijn ge heim kende" Van der Trijs viel. als een gebroken man in zijn stoel. „Welk geheim?" bracht hij er met moeite uit. „Vraag het Margaga", gaf de Britsch-Indiër kort ten antwoord. „Saja", knikte 'de fakir, „vraag het mij. heer!" Op zijn wenk sleepten twee soldaten een aantal kisten naderbij welke met gaas waren afgesloten. „Kijkt u daar maar eens in, toean Van der Trijs", moedigde de fakir hem aan. „Kijkt u maar eens, wat er in die kisten zit en dan zult u het geheim ontdekken, waardoor deze man u reeds drie jaar lang tot zijn gevangene wist te maken". Waggelend liep de planter naar de kisten. Zijn oogen puilden uit hun kassen van ontzet ting toen hij zich erover heen boog. „Ratten! Ratten!mompelde hij toonloos en zijn bevende hand soch een steunpunt, daar zfjn beenen hun dienst schenen te weigeren. „Saja, toean besar, ratten! Ratten! Het zijn meer dan vtfftig a^gwrichte vrouwtjes- ratten hoort gij, heei vnouwtjesnatten waarmee Montomo, de vorst der jungle- ratten, eiken naeht zijn onderdanen hierheen lokte om u angst aan te jagen. GSj, heer, waart volkomen in de macht ran dezen duivel in menschengedaante en daardoor blind soar alles, wat hij deed. U bemerkte niets! Maar de Chineesche. Kah Ho Ta, die afl toean König ontnomen heeft, omdat zij wist., dat hij d« bedienden van haar meester had omgekocht om hem te vermoorden, was zijn grootste vijandin. Vervuld van een bitteren haat, ging zij al zijn gangen na; daarbij vond zij de hei lige schriften en papierrollen, afkomstig van den diefstal in de moskee te Negri Lama en ontdekte eveneens het gruwelijke geheim, waarmee deze duivel u, toean Van der Trijs, ten doode wilde kwellen. Daarom moest zij sterven! Montomo heeft haar vermoord, haar Hik verminkt en daarna de hongerige ratten op haar los gelaten!" Hij trad op den misdadiger toe, trok hem den tulband van het hoofd, wees naar zijn voorhoofd en zei scherp en meedoogenloosi „Ziet! Hier staat de moordenaar, de man met de drie roode strepen!" Op het voorhoofd van den moordenaar gloei den drie vuurroode. verticale strepen Na de woorden van den fakir trad een pijn lijke stilte in. De planter zat ineen gedoken in zijn stoel en zijn krachtig lichaam trilde. Ook wij anderen, die getuige waren van het schouwspel, voelden ons ahen diep onder den indruk; allen stonden er zwijgend en met ge-' bogen hoofd bij. Slechts de Britsch-Indiër ver loor geen oogenblik zijn kaarsrechte houding en een wreede lach verwrong zijn donker ge laat tot een afzichtelijk masker. (Wordt vervolgd^

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10