PLEIDOOI VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Groep van vier gebrandschilderde ramen, aangeboden voor de groote vergader zaal van het nieuwe Jeugdhuis en Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort. SANTPOORT NED. HERV. GEMEENTE. Opening van het Jeugdhuis en Vereenigingsgebouw. GEBRANDSCHILDERDE RAMEN AAN GEBODEN. Onder zeer groote belangstelling is Zondag het jeugdhuis en Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente in gebruik genomen. Voor tot de eigenlijke opening werd overgegaan, werd eerst in de kerk een indrukwekkende inwij- dingsdienst gehouden, waarvoor de belang stelling zeer groot was. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. wethouder Dunnebier en de heeren Heihert Cremer. De openingsplechtigheid, die om kwart voor 12 plaats vond, was eveneens druk bezocht. Ook nu waren wethouder Dunnebier en de heer Herbert Cremer wederom aanwezig, als mede o.m. wethouder Nijssen, Jhr. Boreel, het gemeentebestuurslid dr. De Groot, vertegen woordigers van het R.K. kerkbestuur, „Sant- poort's Bloei" en het gewestelijk bestuur van den V.C.JB. enz. Rede W. A. Dolleman. Nadat de .presidentkerkvoogd, de heer W. A. Dolleman, allen welkom had geheeten, zeide spr. dat de kerkeraad en kerkvoogdij na rijp beraad op 8 Mei 1937op initiatief van ds. Ol- deman het besluit namen tot stichting van dit gebouw over te gaan. Men was er echter van overtuigd, dat een gebouw alleen voor het Jeugdwerk een luxe zou zijn, welke de Herv. Gemeente van Santpoort zich niet kon ver oorloven. Het gebouw moest dus zoodanig worden, dat het pok voor wetenschappelijke, cultureele en artistieke doeleinden kon wor den aangewend, mits in harmonie met den religieuzen ondergrond, waarop het geheel werd gedacht. Een moeilijk probleem was de plaats, waar het gebouw zou komen, doch mej. J. L. En schedé bracht uitkomst in dezen, door het be schikbaar stellen van "een ruim terrein naast de kerk, waarvoor haar hartelijke dank toe komt. Dank bracht spr. aan architect Van As- donk, aan autoriteiten eii ambtenaren van Openo. Werken en Bouw- en Woningtoezicht, den aannemer den heer Lassing, den uitvoer der den heer Bijster, den heer Koolhaas en aan de bazar-commissie. Rede ds. Oldeman. Na déze openingsrede voerde ds. Oldeman het woord. Spr. noemde de gebeurtenis van dezen morgen en evenement in de geschiede nis van de Ned. Herv. Kerk hier ter plaatse. De vraag zou zich kunnen voordoen, of de stichting van een jeugdgebouw zin had. ,.Het antwoord", aldus spr., „zou ik onmiddellijk kunnen geven door u voor te leggen een pro gramma van datgene, wat er in het afgeloo- pen jaar door de jeugdbeweging hier ter plaatse is gedaan, lezingen op allerlei gebied zijn gehouden. Het stemt mij tot groote vreugde, dat zoowel kerkelraacl als kerkvoogdij het groote belang van dit jeugdwerk hebben ingezien. Ik wil echter niet alleen spreken over „de jeugd van onze kerk". Er is hier meer jeugd, jeugd van allerlei schakeering en richting en geen richting. Ook voor haar staan de deuren open. Maar dit gebouw is niet alleen jeugdhuis, het is ook vereenigingsgebouw. Wij hebben indertijd gesproken van een cultureel cen trum. Onder cultuur verstaan wij dan al de uitingen op 't gebied van kunst en weten schap, handel en nijverheid, de religie, al dat gene, wat het resultaat is van denken, zoeken, strijden,,. -Spr. richtte nog persoonlijke dankwoorden tot den heer Dolleman en mej. Ensched), voor hun groote door daden getoonde belangstel ling in het Jeugdgebouw. Onthulling gedenkraam. Spontaan is, zoo vervolgde ds. Oldeman, uit dé gemeente deelgenomen aan een uiting van dankbaarheid voor alles, wat gij, mej. En schedé, voor onze kerk hebt gedaan op grond van uw geloof en uw liefde gesymboliseerd in de 4 Evangeliën. Mej. Enschedé, wil als uiting van dankbaarheid van de gemeente deze blij vende herinnering aan uw leven en werken uit onze handen aanvaarden. Hierna werd een gedenkraam onthuld, voor stellende Mattheüs, Marcus, Lucas en Jo hannes, waardoor de naam van mej. En schedé tot in lengte van dagen aan dit ge bouw verbonden zal blijven. Tenslotte bood spr. nog namens het bestuur van den V.C.J.B. een vlaggestok aan. Hierna maakten velen gebruik van de ge legenheid het inderdaad prachtige gebouw te bezichtigen. De middags traden het kinder koor van mej. R. v. d. Velden en het meisjes koor van mej. Bouwer reeds in het gebouw op, terwijl tevens een V.V.J.B.-revue werd opge- 1 voefd. De belangstelling voor dit optreden was evenals het succes, dat de uitvoerenden oogstten, zeer groot. De gebrandschilderde ramen. Over de gebrandschilderde ramen bij dit verslag afgebeeld, nog het volgende De vier ramen voor de groote vergaderzaal beelden uit de vier evangelisten en zijn in blauwe tinten gehouden. De twee ramen in het jeugdzaal geven een voorstelling van een jongen, die de fakkel van het geesteslicht verder draagt en een meisje dat den graalbeker heft, als symbool van de alles omvattende liefde. Deze ramen zijn in gele en paarse tinten gehouden. De groep van voer ramen zijn ontworpen en op gras geschilderd door N. Schrier. De groep van twee ramen door Huib de Ru. Het geheel is gebrand en vervaardigd op het ate lier Schier en De Ru te Haarlem. „VOX HUMANA" NAAR HET CONCOURS. concours wel op een bijzondere wijze onder scheiden. Daar de beoordeeling geschiedde door twee jux-yleden de heeren Bonset en Boedijn bedroeg het maximum te behalen aantal punten 280. „Vox Humana" behaalde 268. Geen wonder dat de jury er haar felici tatie bij voegde. Voor de vertolking van „Len tedauw" kende de heer Boedijn het koor maal 10, 2 maal 9s/3, en 1 maal 9, toe! Door deze prestatie verwierf „Vox" het hoogste aan tal punten van het geheele concours en legde opnieuw beslag op den wisselbeker. Onze ge- lukwenschen aan de heeren Brands, Wester hoven c.s DE SPELMIDDAG GING NIET DOOR. Door de slechte weersomstandigheden ging Zaterdagmiddag de slagbal-kastie-ontmoeting tusschen jeugdploegen van T.V.S., O. S. S. (Zandvoort) en Concordia (Haarlem) niet door. De Haarlemmers waren nog opgekomen doch O.S.S. was thuis gebleven. De wedstrij den werden tot nader order uitgesteld. BEVERWIJK BEHAALT HET HOOGST AANTAL PUNTEN. Gisteren nam het gemengde koor Vox Hu mana cür. Joh. Brands deel aan het concours van den Noord-Hollandschen Zangersbond, dat ditmaal gehouden werd te Hypolitushoef, Wieringen. Het koor kwam uit in de afdee- ling uitmuntendheid, waarvoor de heer Bon set als verplicht werk had geschreven „Wa terlelie". Als vrij nummer zong „Vox Huma na" .Lentedauw" van Ph. Loots. Onze plaatsgenooten hebben zich op dit PROVINCIALE MEETING VOOR GEHEELONTHOUDING. OP 18 SEPT. IN ONZE GEMEENTE. Het Provinciaal Comité uit de Noordholland- sche Propaganda Commissie van den Alg. Ne- öerl. Geheelonthoudersbond en uit de Noord- hollandsche Districtsloge van de Internatio nale Orde van Goede Tempelieren heeft met de leden van de beide afdeelingen te Bever wijk besprekingen gevoerd ter voorbereiding van een Provinciale Meeting voor Geheelont houding, welke meeting voorafgegaan zal worden door een demonstratie met vlaggen en banieren door de gemeente. Deze meeting zal gehouden worden op Zon dag 18 September a.s. alhier. Gezien de toegezegde medewerking belooft deze dag voor de Noordhollandsche drankbe strijding een mooi stuk propagandistisch werk te worden. IJMUIDEN PLECHTIGE SACRAMENTSPROCESSIE. Gistermiddag werd onder zeer groote be langstelling de Sacramentsprocessie gehouden in den tuin van het Antonius-Ziekenhuis aan SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) x) Adrastus (Eng.) x) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) Angra (Fin) Bodegraven (Ned.) British Advocate; (Br.) Bennekom -(Ned.) Boschfontein (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Baarn (Ned.) x) Cuneme (Portug.) Caribia (Du.) x) Cottica.(Ned.)- Colombia (Ned.) Crijnssen (Ned.) Dortmund (Du.) D. N. Bogiazides (Gr.) Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Freiburg (Du.) Gaasterkerk (Ned.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) x) J. P. Coen (Ned.) x) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Krasnoe Znamia (Russ Luso (Port.) Meerkerk (Ned.) Maron (Eng.) x) Menes (Du.) x) Mars (Ned.) M.v.StJUdegonde (Nd.)> Melampus (Ned.) Moena (Ned.) x) Merope (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Naaldwijk (Ned.) Nereus (Nèd.) Oberon (Ned.) Ocana (Ned. x) Orpheus (Ned.) Odysseus (Ned.) Phoenicia (Du.) Poelau Bras (Ned.) x) Patricia (Du.) Pluto (Ned.) Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x) Springfontein (Ned.)x) Salabangka (Ned.) x) Stentor (Eng.) x) Stella (Ned.) Socrates (Ned.) Troja (Du.) Trajanus (Ned.) Tajandoen (Ned.) Theseus (Ned.) Tiberius (Ned.) Tarakan (Ned.) Ulysses (Ned.) Vassilios Destounis (Gr Vulcanus (Ned.) Westland (Ned.) Walborg (Ned.) aanland (Ned.) x) Chili Batavia Midd. Zee Midd. Zee West-Arika Kopenhagen Midd. Zee La Plata Chili (via L'pool) Abadan (via Rott.) Chili Z. Afrika Chili Hamburg La Plata West Indië West Indië West Indië Hamburg Ned. Indië San Nicolas Bordeaux Santos Japan Chill Bourgas Batavia Batavia Constantza Ned Indië Archangel La Plata Japan Batavia Ned. Indië Alexandrië Batavia Batavia Hamburg Hamburg Beira Viipuri Oporto Tunas d. Zaza Curagao Gothenburg Stettin Pto Limon Ned. Indië West Indië Danzig Ned. Indië Batavia Zuid Afrika Macassar Batavia Midd. Zee Hamburg (via Antw.) West Indië Alexandrië Ned. Indië Danzig Midd. Zee. Batavia Zw. Zee La Plata Hamburg Buenos Aires Sundsvall Buenos Aires 18 Juli 11 Juli 15 Juli 19 Juli 25 Juli 12 Aug. 22 Juli 20 Juli 17 Juli 17 Juli 21 Aug. 18 Aug. 12 Juli 1 Aug. 14 Juli 23 Juli 21 Juli 10 Juli 2 Aug. 15 Aug. 10 Aug. 15 Aug. 20 Juli 10 Juli 12 Juli 18 Juli 8 Aug. 18 Juli 14 Juli 15 Juli 1 Aug. 14 Juli 13 Juli 12 Juli 17 Juli 31 Juli 11 Juli 30 Juli 7 Aug. 25 Juli 2 Aug. 10 Juli 5 Aug 13 Juli 6 Juli te Antwerpen. 28 Juni van Colombo. 6 Juli van Gibraltar. 6 Juli van Algiers. 5 Juli van Port Bouet. vertrekt 16 Juli. 9 Juli van Marseille, in lading. 4 Juli van Curagao. 30 Juni van Port Said. 6 Juli van Valparaiso. 7 Juli te Mombassa. 6 Juli van Valparaiso, iii' lading. 11 Juli vertrokken. 11 Juli van Trinidad. 4 Juli v. Paramaribo, 5 Juli van Barbados, vertrekt 16 Juli. 5 Juli van Macassar, vertrekt 17. Juli. 8 Juli vertrokken. 5 Juli vertrokken. 8 Juli van Gibraltar. 5 Juli van Penang. 6 Juli van Callao. 2 Juli van Volos. 7 Juli Van Genua. 30 Juni van Colombo 6 Juli van Izmir. 5 Juli van Port Said. 30 Juni vertrokken. in lading. 6 Juli van Shanghai. 2 Juli vertrokken. 5 Juli van Batavia. 7 Juli van Tel Aviv. vertrekt 13 Juli. 9 Juli vertrokken, in lading. in lading. 6 Juli te Hamburg. 5 Juli te Koivisto. 8 Juli vertrokken. 8 Juli te Londen. 2 Juli vertrokken. 7 Juli vertrokken. 9 Juli vertrokken. 4 Juli van Port of Spain. 27 Juni te Batavia. 3 Juli te Guatemala, vertrekt 15 Juli. 2 Juli van Port Said. 4 Juli van Port Said. 7 Juli van Kaapstad. 6 Juli van Aden. 28 Juni van Belawan. 9 Juli van Lissabon. 9 Juli vertrokken. 5 Juli Flores gepasseerd. 5 Juli van Piraeus. 7 Juli van Colombo. 8 Juli vertrokken. 3 Juli te Fiume 7 Juli; van Sabang. 7 Juli te Vuvari. 1 Juli van Montevideo. 9 Juli vertrokken. 7 Juli vertrokken. 7 Juli van Hernösand. 3 Juli van Rio de Janeiro ichepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton De twee gebrandschilderde iaiuc» -.ooi de Jeugdzaal van het nieuwe Jeugdhuis en Ver eenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort. Hoogovens Hoogovens Papiei-'fabrïek VISSCHERIJ ff iimuiden Fransch s.s. Zweedsch s.s. Zwéedsch- s.s. EN SCHEEPVAART \angekomen schepen Chef. Mee. Armand Blanc Nantes Indus Amsterdam Mona Makslahti den Zeeweg. Te half vijf werden.de hekken geopend en trokken honderden menschen den tuin binnen, waar dit getal spoedig tot twee duizend aangroeide. Jammer was het, dat het weer 't niet toeliet, dat de zieken buiten op het terras konden worden gebracht, wat an ders elk jaar geschiedt. Om 5 uur stonden alle R.-K. Stand- en Vak organisaties, K.J.C., Graal en verdere jeugd- vereenigingen opgesteld met hun vaandels en vlaggen, terwijl ruim honderd kleine bruidjes den'stoet een fleurig aanzien gaven. Ook lie pen mede de eerw. zusters van het ziekenhuis en de directeur-geneesheer Dr. R. P. v. d. Veldt. De route, welke de processie volgde was op smaakvolle wijze versierd, terwijl twee rust- altaren waren opgericht. Aangekomen aan het eerste rustaltaar werd een kort lof gecele breerd door pater rector Emmanuel, met as sistentie van nater Vicarius en pater Frumen- tius. Tijdens het lof werd een predikatie ge houden door pater Fredegandus. Bij het tweede rustaltaar werd de akte van eerherstel gebeden waarna allen den zegen ontvingen. Hierna zongen allen het „Aan U o Konmg der Eeuwen" waarmede deze plechtigheid ten einde was. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM Overgangsexamens. Bevorderd van het eerst naar het tweede studiejaar: Afdeeling Bouwkunde: W. Homberg te Be verwijk. Afdeeling. Werktuigbouwkunde: N. Volmar, Driehuis. Afdeeling Electrotechniek: J. H. v. Randt- wijk, Santpoort. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het practische leerjaar: Afdeeling Werktuigbouwkunde: A. de Jong, IJmuiden. Afdeeling Electrotechniek: Ohr. Visman, IJmuiden. Afdeeling Vliegtuigbouwkunde: A. W. Four- nier, IJmuiden. Bevorderd van het tweede naar het vierde studiejaar: Afdeeling Bouwkunde: L. Hendriks, te Santpoort. Afdeeling Werktuigbouwkunde: P. Spits, Be verwijk. Manden. Trawlers: 805 Bloemendaal IJM 71 f 2430 560 Eendracht IJM 117f 2730 810 Petten IJM 49 f 2660 890 Schoorl IJM 30 f 3530 355 Knikker IJM 4 f 2510 415 Libra IJM 98 f 3130 330 Mary IJM 189 f 2440 810 Hercules IJM 196 f 2770 Loggers: SCH 250 f790; IJM 204 f440; KW 169 f370; KW 62 f470; KW 22 f460; KW 24 f310; KW 42 f470; KW 23 f400. VELSEN WANDELMARSCH DER KRUISVAART. Ondanks het minder gunstige weer werd gisterenmiddag de eerste wedstrijd gehouden voor het tournier op Zondag 17 Juli a.s. nl. een 12 K.M. wand elm arsch. Aan dezen marsch werd deelgenomen door de Kruisvaartafdee- lingen van Driehuis en IJmuiden-Oost. Van de afdeeling IJmuiden-West, die ook uitge- noodigd was, verscheen slechts één deelne mer aan den start. Om circa- vijf uur ver trokken de diverse groepen-vanaf het St.'Fi- delispatronaat aan den Zeeweg, om aldaar na door Santpoort gewandeld te hebben, tegen 7 uur terug te komen. In het geheel werd door vijf groepen aan dezen marsch deelgenomen. De uitslag luidt: 1 Driehuis geïnstalleerden 88 pnt. 2 Driehuis adspiranten 85 pnt. 3 Thomas Mores-ban IJm.-O. 79 pnt. 4 Tafcisiusbari IJm.-O. 75 pnt. 5 Damiaanfean IJm. -O. 73 pnt. Doodvonnis over Mac Call wordt in de week beginnende 25 Juli voltrokken. TALLAHASSEE (Florida) 9 Juli. De g0U' vemeur van Florida heeft bepaald, dat Franklin Pierce Mac Call, die ter dood is ver oordeeld wegens moord op den kleine Jimmy Cash zal worden terechtgesteld in de week beginnende 25 Juli. (A. N. P.) UIT DE STAATSCOURANT. Burgemeesters. Met ingang van 1 Augustus 1938 is benoemd tot burgemeester van Ermelo H. M. Martens, met toekenning vaai gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Wymbritsera deel. Aan D. F. J. Walsum is op zijn verzoek, met ingang van 16 September 1938, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Epe, met dankbetuiging voor de langdurige dien sten door hem als burgemeester bewezen. erts laden hout Schenkingen van ouders aan kinderen. Prae-advies van Prof. Van Brakel voor de Broederschap der Candidaat-Notarissen. Gisteren werd te Hengelo in het concert gebouw de algemeene vergadering gehouden van de broederschap van candidaat-notarissen in Nederland en zijn koloniën. De ochtendvergadering was bijzonder be langrijk, omdat hierin de praeadviezen wer den behandeld over „schenkingen van ouders aan kinderen, in het bijzonder die van hand tot hand" uitgebracht door prof. mr. dr. S. van Brakel, hoogleeraar te Utrecht, en dr. H. H. Schippers, inspecteur der registratie en domeinen te 's Gravenhage. Prof. mr. dr. S. van Brakel gaf een uit voerige beschouwing over den aard en het wezen der schenkingen van ouders aan kin deren om vervolgens te coneludeeren, dat verschillende wijzigingen van wet dienaan gaande gewenscht zijn. De eisch, die art. 1719 B. W. stelt van een notarieele .akte, teneinde den schenker en diens familie voor onberaden handelingen te vrijwaren, is volgens den praeadviseur veel te" zwaar. Beter zou het zijn, dat, zoo de schenker gehandeld zou hebben onder invloed van afkeuringswaardige mo tieven, hem een herroepingsrecht of ver nietigingsakte te geven. Spreker bepleitte dan ook de schrapping van bedoeld wets artikel, dat bovendien nog een hinderlijke uitbreiding gegeven zou hebben aan het be grip der natuurlijke verbintenis. Dr. Schipper was na een uitvoerige be schouwing van oordeel, dat- het systeem van den kinderaftrek voor minderjarige kinderen voor bepaalde gevallen uitgebreid zou kunnen worden tot meerderjarige kinderen, voor een oud meubel. Nu de vacantie komt en velen uwer naar zee gaan wil ik gaarne een goed woord doen voor dien ouderwetschen strandstoel, die een beetje in de verdrukking dreigt te komen. Tot u, mijn lezer, die den strandstoel in eere hebt gehouden sedert de prille jaren uwer jeugd, zijn deze woorden dus niet gericht. Maar tot u, mijn lezer, die den strandstoel verraden hebt voor moderner en mondainer gestoelten, tot u richt ik deze mijn vermaning: keert terug tot het gebogen rieten meubel en wordt wijs; keert terug tot den strandstoel uwer jeugd en verwerft de heerlijkheid der eenvoudigen. De strandstoel is een lief en mild meubel. De strandstoel welft zich over uw aanwezig heid op deze aarde en verbergt in bescheiden heid de bedoelingen, die ge koestert en die ge in een anderen stoel niet moogt verwezen lijken, op gevaar af uw maatschappelijke positie te verliezen. Want in een strandstoel kunt ge dingen doen, die ge in een anderen stoel niet kunt doen. Slapen bijvoorbeeld. Wie in een'café of dancing zou gaan insla pen, zou zich daarmede met huid en haar overgeven aan de minachting der menigte. Ik heb een fatsoenlijk heer gekend. Een man met zijden overhemden, aangemeten pyjama's, geen exuberante politieke overtuiging en een echtgenoote, die is wat dames een dame noe men. Hij is de vorige week slapende voor een café op een strand-boulevard aangetroffen. Het was géén gezicht, dat gezicht van hem. Zijn mond hing open. Zijn hoofd was een slap bolletje op een omgeknakt steeltje, zijn han den hingen doelloos langs een uitgezakten buik. Zoo zat hij aan den openbaren weg en sliep den slaap der rechtvaardigen, doch der leelijken. Duizenden défileerden langs zijn opengevallen mond. Duizenden zagen het zin- looze hoofd bungelen op het vest. Ik zei tot mijn metgezel: „Dat daar is professor meester doctor X". „Nou", zei mijn vriend, „dat schijnt met die geleerdheid ook niet veel zaaks te zijn". O, hooggeleerde Iks, wanneer ge zoo ver standig waart als ge geleerd zijt, gij haddet u temidden van de eenvoudigen des zands en de kinderkens van de zeezoom begeven; gij haddet u neergevlijd in zulk een milden, alles- omvange-nden strandstoel en ge haddet in de zonnewarmte een welverdiende uil kunnen knappen, geen mensch ter wereld had u dan uw leelijkheid kwalijk genomen. O, Iks, hooggeleerde Iks, in een strand stoel kunt ge den X zijn, den eenvoudigen, slaperigen, leelijken X dien ge in het diepst van uw gedachten immer zijt! Ik heb een heer gekend, die in een dancing was ingeslapen. Hij had het warm gekregen, hij was moe geworden, hij was verteederd door streelende melodieën. Warmte, moeheid en teederheid daar was deze heer niet aan gewend. Zij matten hem af. Dit deed hem, gebogen over zijn eigen smokinghemd als Narcissus over zijn vijvertje, in slaap sukke len. Hij sliep rustig en diep, maar welke di rectie van welke instelling van openbaar ver maak mag het dulden, dat het vermaak in slapen ontaardt? Dies werd de heer beschei den doch beslist uit zijn droomen en de dan cing verwijderd. Onopvallend, beleefd en vriendelijk, doch niettemin; verwijderd-. En ik vraag hem hier, voor het front van u allen: Willem, wanneer je was gaan maffen in een strandstoel, dan had de branding haar lied voor je - gezongen, -dan had de- avond hemel je verteederd en dan was de geest over de wateren tot je gekomen en had je hart verkwikt, Willem. Ziet ge, zoo is de strandstoel: gul en be scheiden, zwijgend en mild, zonder pretentie en veilig-. En mag ik u verklappen, dat ik vernomen heb van lieden die zich dat nog van hun jonkheid herinneren helaas reiken zoo ver mijn gedachten niet terug dat de strand stoel de stoel der verliefdheid is? Zij zeggen, dat twee strandstoelen met de openingen aaneengeschaard een rieten behuizinkje vor men, waar Amor en Psyche zich behaaglijk gevoelen. En dat menig oud menschenpaar herkent als gasten uit de jeugd. De strandstoel is een lief ding. Hij is voor de rust en de min en de menschelijkheid ge bouwd. Hij is d®. toeverlaat voor den mensch, die zich zelf wil zijn en blijven, die den slaap over zich laat vaardig worden wanneer hem dit lust, die de liefde wil verwelkomen wan neer de liefde zijn weg kruist; voor den mensch, die ongestoord zijn menschelijkheid wil vieren met krentenbol en limonade; de mensch, die gaarne vertoeft temidden van de spelende jonkheid en de dommelende, lezende, kussende, krentenbollende, slapende volwas senheid. Ik zou willen dat gij, al ware het slechts één zonnigen middag, tot den strandstoel van uw jeugd zout terugkeeren. Ge zoudt daar arge- loozer, menschelijker en eerlijker door wor den. Ge zoudt leeren beseffen, dat ge zijt wie ge zijt en niet wie ge denkt te zijn, wanneer ge tusschen de menschen zit die u verbieden te slapen, krentenbollen te eten en verliefd te zijn. Mr. E. ELIAS. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 11 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Duister Shang hai" en „Een dame is zij niet", 8 uur. W. B.-Theater, Peperstraat: „Woekeraars" en „Persschandalen", 8 uur. Kennemer Theater: geen voorstelling we gens verbouwing. DINSDAG 12 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Duister Shang hai" en „Een dame is zij niet", 8 uur. Kennemer Theater: geen voorstelling we gens verbouwing. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 11 JULI Gemeentelijke Concertzaal: Derde volks concert H. O. V., 8.15 uur. Frans Hals Theater: Danielle Darrieux in Misbruik van vertrouwen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: ,Men gaf hem een geweer" en Joe Brown in „Wat héb je nou ge daan?" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje van gis ternacht". 2.30, 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater: „De dertiende stoel" en „Het liefdeslied per radio". 2.30, 7 en 9.15 u. Spaarne Theater: „Opgejaagd in de prai riën" en Harry Barn*. DINSDAG 12 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des ivonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, reopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) in 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2