THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Toezeggingen der Zuid-Amerikaansche landen voor opneming van vluchtelingen. De wereldvlucht van Howard Hughes begonnen. MAANDAG 11 JUL'I 1938 De conferentie van Evian. Amerika, Engeland en Frankrijk worden het eens over de stichting van een permanent comité. EVIAN, 10 Juli. De Peruaansche gezant te Parijs, Garcia Calderon, heeft bekend ge maakt, dat Peru bereid is Duitsche emigran ten binnen zekere grenzen toe te laten en hen, die getrainde landbouwers of geschoolde ar beiders zijn met vreugde als kolonisten te be groeten. Echter zijn daarvan uitgesloten koop lieden, industrieelen, arbeiders, doctoren en rechters. Villa Michel, die in naam van Mexico sprak, zeide, dat ook Mexico bereid is om effectief mede te werken om het probleem der refugees op te lossen, niettegenstaande Mexico zich eenige jaren geleden verplicht had gezien den stroom der emigranten te beperken. Alejandro Gastelu gaf in naam van Ecuador een soortgelijke verklaring en deelde mede, dat Ecuador bereid is aan dit „humanitaire werk" binnen het kader van haar eigen wet geving mede te werken. Yepes verklaarde in naam van Co lumbia, dat zijn land landbouwers zou opnemen maar voegde eraan toe dat Engeland, Frankrijk en Nederland de eerste stappen zouden moeten on dernemen om onderdak aan de refu- gées te verleenen. Met betrekking tot het beroep dat Béren- ger aan de Zuid-Amerikaansche republieken heeft gedaan de deuren voor de refugees te openen, zeide Yepes, dat Engeland, Frankrijk en Nederland nog rijke koloniale bezittingen in Zuid-Amerika bezitten. „Daarom moet een beroep op de Zuid-Amerikaansche republie ken beschouwd worden tevens aan de Europee- sche landen gericht te zijn, die nog steeds in Zuid-Amerika koloniërivbezitten." Yepes stelde voor een comité te vormen, dat zou beslissen of een natie zijn refugees aan andere naties zou kunnen opdringen nadat deze door be doelde natie eerst van hun nationaliteit en eigendommen zijn beroofd- De vertegenwoordiger van de Amerlkaan- sche republiek verklaarde, dat zijn regeering bereid was speciale concessies te doen aan Duitsche en Oostenrijksche farmers en acade mische gevormde personen die er toe zullen bij dragen om de wetenschap in de dominicaan- sche republiek te doen bloeien en die „aan de vereischten van de Dominicaanse he emigratie wetgeving zullen voldoen". Het departement van landbouw zal den kolonisten niet alleen land, maar ook zaden en technische raadge vingen geven. Deze verblijdende mededeelingen der Zuid- Amerikaansche Staten, hebben de hoop, dat de Conferentie tot resultaten zal komen, doen herleven. De Ver. Staten, Engeland en Frank rijk hebben eveneens tot de kansen voor succes bijgedragen door oyereen te komen een permanent intergouver nementeel comité voor vluchtelingen ^e stichten met zetel te Londen. Ech ter werd nog niet overeengekomen of het Londensche comité alleen Oosten rijksche en Duitsche refugees, zooals Engeland en Frankrijk dat wenschen, of alle refugees, zooals Roosevelt dat voorgesteld heeft. Het comité zal samengesteld zijn uit diplo matieke vertegenwoordigers van de 32 naties, die thans te Evian bijeenzijn. Men heeft Lon- Franco's troepen melden nieuwe veroveringen aan het front van Castellon. Tegenstand in de Sierra Espadan gebroken. Het Iegerbericht van Franco's hoofdkwar tier vermeldt o.a., dat de rechtsche troepen aan het front van Castellon, na de dubbele verdedigingslinie van den vijand te hebben doorbroken, verscheidene stellingen ten zui den van Puntal de la Hermita en Santos de le Piedra hebben bezet. Er werden 437 gevan genen gemaakt. In de uitloopers van de Sierra Espadan werd het verzet der rupublikeinsche troepen gebroken en de opmarsch voortgezet. De val van Nules. United Press verneemt van de Fransch- Spaansche grens, dat de republikeinen na den val van Nules terugtrokken via Val de Uxor en Moncofor in de richting Chilches, welke plaats nog geen 20 KLM. ten noorden van Sagunto is gelegen. Nules is grootendeels met den grond gelijk gemaakt. De regeeringstroepen melden, dat dit het gevolg is van de zware luchtbom bardementen, terwijl de nationalisten be weren, dat de regeeringstroepen kort voor den terugtocht vele gebouwen hebben opgeblazen. Volgens de regeeringstroepen werd de terug tocht ordelijk uitgevoerd. De nationalisten melden verder nog, dat de Galicische troepen onder bevel van generaal Aranda de stad Vrij dagmiddag bereikten. Zij konden zeer snel naar het centrum oprukken. Galicische en Navarreesche colonnes hadden van te voren de stad bijna geheel omsingeld en onder be scherming van tanks werd zij van drie zijden tegelijk aangevallen en de omringende loop graven en mitrailleurnesten met behulp van handgranaten stormenderhand genomen. Kort voordat zij geheel werden omsingeld trokken de regeeringstroepen terug. Kort na dat. de regeeringstroepen de stad hadden ver laten begonnen de achtergebleven manschap pen der regeering een bombardement. De regeeringstroepen werden echter na heftige straatgevechten naar het centrum terugge drongen waar een vijfhonderdtal gevangen werd genomen. De geheele actie werd onder steund door oorlogsschepen der nationalisten, welke de achterste linie der regeeringstroe pen beschoten en zoodoende de komst van versterkingen van Chilches uit verhinderden. Sagunto gebombardeerd. Uit Valencia verneemt Havas, dat vliegtui gen van de luchtmacht van Franco Zaterdag bij het aanbreken van den dag een aanval ondernamen op Sagunto. Er zijn verscheidene bommen op de stad terecht gekomen. Vijf personen werden gedood, drie gewond. De luchtdoelartilierie heeft de vliegtuigen ver jaagd. De vliegers hebben op den weg tusschen Puzal en Sagunto nog eenige bommen uitge worpen, waardoor verscheiden personen ge- yond werden. den inplaats van Parijs gekozen, omdat de hooge commissie voor Duitsche vluchtelingen van den bond te Londen zetelt. Daar het nieuw comité een intergouvernementeel lichaam is, zal het ook in staat zijn verder te gaan dan de hooge commissie van den bond, die geen middelen bezit om druk op Duitschland uit te oefenen en die zich slechts moet bepalen tot hulpverleening aan vluchtelingen wanneer zij Duitschland verlaten hebben. (United Press.) Emotloneele oogenblikken in Oklahoma City. Man sprong op de treeplank van Roosevelt's auto. Ternauwernood aan lynchwoede van het publiek ontkomen Toen president Roosevelt, die op het oogenblik een propagandatournée voor de New Deal door verscheidene Amerikaansche steden maakt, Zater dag door de stad Oklahoma reed, wil de een 52-jarige man, Woody Hocka- day genaamd, op de treeplank van zijn auto springen. Een politie-agent sloeg hem echter neer. Op het politie bureau vertelde Hockaday, dat hij slechts de schoenen van den presi dent had willen poetsen Voor het bezoek van Roosevelt bestond te Oklahoma natuurlijk zeer groote belangstel ling. Slechts langzaam kon de auto zich een weg door de menigte banen en voor alle kerheid hadden eenige rechercheurs op de treeplanken plaats genomen. De democratische candidaat voor het Con gres, Ernest Albright, die in den stoet mee reed, vertelde aan United Press, dat hij plot- seiing een man zag toesnellen, terwijl de pre sident, niets vermoedend, met zijn bekenden stroohoed in de hand, voor de toejuichingen dankte. De man bevond zich op nog slechts c. twee meter van de auto, toen een recher cheur van de auto sprong en hem neer sloeg. Onmiddellijk werd hij door agenten en brandweerlieden vastgegrepen. Onder het pu bliek ontstond groote beroering; de menschen wilden den arrestant lynchen en pas toen de brandweer met een slang een flinke straal water op het publiek had laten neerdalen, kon Hockaday naar het politiebureau overge bracht worden. Daar bleek, dat men met een ouden be kende te doen had. Op de vraag, wat hij eigen lijk in het schild voerde, antwoordde Hocka day, dat hij de schoenen van den president en zijn gevolg had willen poetsen en het aldus verdiende geld gebruiken voor de uitvoering van zijn plan „het brengen van welvaart aan de graanverbouwers". Eenigen tijd geleden had hij tijdens een zitting van het Congres veeren laten vallen op den minister van Oor log, Woodring. Ook in andere bijeenkomsten had hij de aandacht getrokken door zijn ex centriek optreden. Hij was door psychiaters onderzocht, maar tot een vervolging was het nooit gekomen. TERREUR WOEDT VOORT IN PALESTINA. Nieuwe incidenten eischen verscheidene slachtoffers AANSLAGEN OP JOODSCHE AUTOBUSSEN. Na een betrekkelijk kalmen dag is de reeks aanslagen Zaterdagavond weer begon nen. Een bom is tot ontploffing gekomen op de grens tusschen Jaffa en Tel Aviv. Daarbij werd een jeugdige Arabier gewond. Hij is onder politiebewaking naar het ziekenhuis gebracht, aangezien verscheidene getuigen verklaard hebben dat de gewonde zelf den bom geworpen had. Na den aanslag volgde een relletje tusschen Joden en Arabieren, waaraan door de politie een einde werd ge maakt. Op verschillende plaatsen in Jaffa zijn van nacht schoten gelost. Een emballagewerk plaats werd in brand gestoken, de proteststa king is Jaffa duurt voort. In Haifa is een bom geworpen naar een Joodsche autobus, waarbij vijf personen ernstig en drie licht gewond werden. De orde dienst in de stad wordt verzorgd door mari niers van de Emerald en de Repulse. In de noordelijke grensstreek hebben de militaire autoriteiten de dorpen nabij Tegart doorzocht om de schuldigen aan een reeks sabotagedaden te vinden. Vierhonderd dor pelingen, wier handen schrammen vertoon den, ontstaan door aanraking van de prikkel draadversperring, welke telkens vernield werd, zijn geïnterneerd in een speciaal opge richt concentratiekamp. Zaterdagavond is te Haifa een bomaanslag gepleegd op een Joodsche autobus. Zestien personen werden gewond. Ook heeft zich een aantal gevallen voorge daan waarin Arabieren Joden hebben gestee- nigd, terwijl tijdens een botsing met een ge wapende bende te Ramat Yochanan nabij Haifa twee Joodsche hulpagenten gewond zijn. United Press meld dat twee Joden op de grens Jaffa-Tel Aviv met een mes gestoken en ernstig gewond werden. Een andere Jood werd te Haifa gestoken en drie anderen door ko gels gewond, terwijl zij te Tiberias aan het meer van Galilea koffie zaten te drinken. Hedenmorgen werd aan Reuter uit Jeruza lem bemelcl, dat een Arabisch politie-inspec- teur te Tulkarem is doodgeschoten, toen hij zich bij een barbier liet scheren. Joodsche organisatie pogen wraakmaatregelen te voorkomen De leidende Joodsche organisaties in Pales tina blijven de extremisten tot matiging aan sporen, teneinde nieuwe wraakmaatregelen tegen de Joden dieJ naar zij verklaren, de al- gemeene veiligheid zouden kunnen ondermij nen, tegen te gaan. Vertegenwoordigers van alle lagen der Jood sche bevolking hebben Zondag In een groote vergadering de uitspattingen veroordeeld en opnieuw op solidariteit aangedrongen, terwijl de Histadroet het Joodsche vakvereeni- gingscongres alsmede de Joodsche arbei derspartij in denzelfden geest betoogd hebben. Intusschen hebben de autoriteiten haar waakzaamheid verdubbeld. Alle voertuigen, die Jeruzalem in- of uitgaan, wordtn aange houden en doorzocht. DE DUITSCHE KUNSTTEN TOONSTELLING GEOPEND. HITLER SPREEKT OVER DEN CULTU- REELEN ARBEID VAN HET NATIONAAL- SOCIALISME. Rijkskanselier Hitier heeft Zondag te Mün- chen de groote Duitsche kunsttentoonstelling 1938" in tegenwoordigheid van talrijke ver tegenwoordigers van staat, partij, weermacht enz. benevens van talrijke kunstenaars ge opend. Ook het corps diplomatique was ver tegenwoordigd. terwijl ook een delegatie der fascistische militie zich onder de eeregasten bevond. De stad was ter gelegenheid van het „feest der Duitsche kunst" rijkelijk versierd. In zijn rede zeide Hitler o.a.. dat men niet weten kon of niet, gelijk op economisch ter rein, ook op het gebied der cultuurpolitiek ln andere landen een herwaardeering der be grippen zal beginnen, waarmede dan gepaard zou gaan een geringere waardeering voor de producten van een „zekere periode, waarin alle wetten van het schoone en fatsoenlijke omgekeerd werden, en waarin bedrog en dwaasheid orgiën hebben gevierd". Verder zeide Hitier oa.: Misschien is nog nooit in Duitschland ln zoo korten tijd een ontzaglijk cultureel werk begonnen en deels ook reeds opgelost als in de laatste jaren. Eenige jaren geleden twijfelde men of men een tentoonstelling houden zou, thans had men moeite alle goede schilderijen en beeld houwwerken onder te brengen. Spreker ein digde met de woorden: „Op deze tentoonstel ling bevindt zich geen schilderij, dat een be denkelijk bezit zou zijn of zelfs later eens misschien als onmogelijk gevoeld zou kunnen worden". Vlieger-millionnair startte gisteravond van New York. Zware straf op overtreding der nieuwe Duitsche huwelijks wetgeving. Uitnoodiging voor deelneming aan de wereldtentoonstelling aan boord. Nadat hij Zaterdag zijn vertrek uitgesteld had is de Amerikaansche vlieger-millionnair Howard Hughes Zondagavond te 23.20 G. M. T. van het Floyd Bennet vliegveld te New York voor zijn wereldvlucht gestart. Vannacht te 1.55 uur Greenwichtijd heeft Hughes draadloos medegedeeld, dat hij over Nieuw Schotland vloog, 647 K.M. van New York en dat hij zich gereed maakte den Oceaan over te steken. Te 5.35 uur Greenwichtijd meldde hij, dat hij zich ten Noorden van Saint Johns op New Foundland bevond op een afstand van 1740 K.M. van New York. Hij vloog op een hoogte van 2270 Meter met een snelheid van 310 K.M. per uur. De wind was gunstig. Het toestel, waarmede Hughes zijn tocht maakt, is een Lockheed 14. Het vliegtuig is gedoopt „New York World Fair". Het heeft twee motoren van 1100 paardekracht. De be manning bestaat uit vijf personen, n.l.: Ho ward Hughes, piloot, twee navigatoren Harry Conner en luitenant Thomas Thurlow, radio telegrafist Stoddart en den macanleien Lund Het toestel is ter beschikking gesteld door de commissie tot organisatie van de wereld tentoonstelling te New York in 1939, Hughes heeft uitnoodigingsbrieven om deel te nemen aan deze tentoonstelling meegekregen voor de staatshoofden van de landen, waar hij tus- schenlandingen zal maken. De vlucht is een propagandavlucht voor de tentoonstelling. Hughes hoopt een nieuw record te kunnen vestigen. Hij heeft verlof gekregen over Rus land te vliegen volgens een zeer streng vast gestelde route. Hoewel hij een gelijksoortige toestemming gekregen heeft van Duitschland, heeft hij besloten om via Tsjecho Slowakije te vliegen. Geestelijke kan tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld worden. Krachtens de nieuwe nationaal-socialisti- sche huwelijkswetgeving in Duitschland en Oostenrijk wordt, naar Havas meldt, een gèestelijke, die een huwelijk voltrekt alvorens het huwelijk voor den burgerlijken stand is volstrekken, gestraft met maximum vijf jaar gevangenis of 10.000 mark boete. Gepoogd een granaat te openen Vijf dooden het gevolg. Het D.N.B. meldt uit Milaan: In de nabijheid van Goerz is een nog uit den wereldoorlog afkomstige granaat tot ont ploffing gekomen, doordat verscheidene per sonen, die het gevaarlijke voorwerp vonden, pogingen in het werk waren gaan stellen om het open te maken en te ledigen. Door de ontploffing werden op slag drie personen ge dood. Twee personen die zware verwondingen hadden opgeloopen overleden korten tijd later in het ziekenhuis. Engelsche zweefvliegers 22 uur in de lucht. Wereldrecord met een uur verbeterd. De Britten Murray en Sproule heb ben een nieuw wereldrecord zweef vliegen gevestigd door 22 uur en 5 mi nuten in de lucht te blijven. Het re cord stond op naam van de Duitschers Meyer en Schneider met 21 uur en 2 minuten. Koning Carol in September naar Londen. Gast van de Britsche koninklijke familie op het Buckingham Paleis. Het bezoek van koning Carol van Roemenië aan Londen, dat eenigen tijd uitgesteld was met het oog op den toestand in Roemenië en Midden-Europa is thans vastgesteld op het tweede deel van September. De koning zal bij de koninklijke familie in het Buckingham paleis logeeren. Volgens den diplomatieken redacteur van de Evening Standard zal koning Carol waar schijnlijk worden vergezeld van tzijn zoon, kroonprins Michael. Zes mijnwerkers bij instorting bedolven. Reddingspogingen mochten niet meer baten. Door het instorten van een mijngang werden te Dortmund zes mijnwerkers bedolven. On danks de terstond begonnen reddingswerk' zaamheden konden zij niet meer levend te voorschijn gehaald worden. Vliegtuig in den Tiber gestort. Een der beide slachtoffers is de broer van den gouverneur van Rome. Prins Mario Colonna, een broer van den gouverneur van Rome, en luitenant-kolonel Pietro Menghi, de directeur der luchtvaart- school, zijn met hun vliegtuig in den Tiber terechtgekomen en verdronken. Het ongeluk heeft zich voorgedaan bij Villa Savoia. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Scherper anti-Joodsche bepalingen in dc Duitsche badplaatsen. Joden kunnen van alle stranden geweerd worden. De beperkingen op het verblijf van joden in Duitsche bad- en kuurplaatsen zijn zoo juist verscherpt door een circulaire van dr. Frick, den minister van binnenlandsche za ken, krachtens welke alle zee, rivier- en meer stranden, alsmede alle strand- en zonneba den vookaan aan Joden kunnen worden ont zegd bij besluit van den directeur der betrok ken inrichting, zonder dat een politieveror dening noodig is. Joden, die in Joodsche te huizen of pensions aan zee of in de bergen verblijf houden, kunnen gedwongen worden zich bij de politie te melden. Aan Joden kun nen gele kaarten verstrekt worden, waarme de zij op bepaalde uren gebruik kunnen ma ken van de badinrichtingen. Nieuwe lijst met verboden beroepen. Het D. N. B. meldt, dat de rijksregeering een wet heeft uitgevaardigd, waarbij aan Joden en Joodsche ondernemingen met eigen rechtspersoonlijkheid de volgende beroepen verboden worden: bewakingsdiensten, inlich tingsdiensten over vermogens of persoonlijke aangelegenheden, handel in gronden, bemid deling voor onroerende goederen en hypothe ken, beheer van huizen en terreinen, huwe lijksbemiddeling, uitgezonderd de bemiddeling tusschen Joden, en het buitenlandsche toe ristenverkeer. Overtredingen worden met ge vangenisstraf bestraft. Thijs keek even de kabouters na, die den weg afliepen, weer op weg naar huis. Hij zwaaide met zijn hand in de lucht. Tabé, jongens, bedankt voor jullie moeite!! riep hij hen na. Bedankt! Zoo en nu geloof ik ,dat ik maar eens rap naar het kasteel van koning Zilverdraad terugga, bromde Thijs bij zichzelf. Ik denk wel, dat de prinses naar me uit zal kijken, net zoo goed als prins Kantkraag natuurlijk. En dan geloof ik wel, dat ik een aardige be looning zal krijgen voor mijn werk. Hm, eigenlijk niet eerlijk van me, om dat te zeggen, want de kabouters hebben me toch maar goed geholpen. Enfin dan maar geen belooning, dat is ook niet zoo erg. Ik vind het al erg fijn, als ik de prinses werkelijk geholpen heb. En zoo bij zichzelf pratend was Thijs al vlak bij het kasteel aan gekomen. FtiOGRAMMA DINSDAG 12 JULI 1938. HILVERSUM I 1875 M en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.30 berichten) 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Viool en piano. 11.— Wenken voor de huishouding. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. (Om 12.15 Ber.) 12.30 De Romancers (In de pauze: Orgelspel). 2.Omroeporkest. 2.40 Declamatie. 2.— Jonny Kroon's ensemble, Ha- waian-ensemble en solist. 4.30 Kinderkoor zang. 5.Kinderuurtje. 5.30 De Palladians. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Kinderkoor. 7. Avro-Dansorkest. 7.40 Causerie „Wij gaan de wijde wereld in". 8.— Ber. A.N.P. Mededeelin gen. 8.15 Omroeporkest 10.15 Grmofoonmu- ziek. 10.30 Karolyi Arpad's orkest. 11.— Ber. A.N.P., hierna tot 12.— Avro-Aeolian-orkest (opn.) HILVERSUM n. 301.5 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 ber.) 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.Berichten. 12.15 De KRO- Melodisten en solist. (1.001.20 Gramofoon- platen). 2.— Voor de vrouw. 3.— Gramofoon muziek. 3.45 KRO-Kamerorkest (Om 4— ber.) 4.30 Zang. 4.45 KRO-orkest. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 De KRO- Melodisten en solist. 7.— Berichten. 7.15 Causerie over luchtbescherming. 7.35 Sport- praatje. 8.Berichten A.N.P., Mededeelin gen. 8.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht 9.15 Declamatie. 9.30 De KRO-Melodisten en solist. 10.15 Voor schakers. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Morriz Miller's orkest en solisten 11.20—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 BBC-Wels-orkest en soliste. 12.05 Re portage. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Sport- reportage. 1.— Gramofoonmuziek. 1.40—1.55 Sportreportage. 2.Declamatie. 2.20 Gramo foonmuziek. 2.35 Sportreportage. 6.20 Be richten. 6.45 Sportreportage. 7.— Berichten. 7,05 Orgel en piano. 7.40 BIBC-Harmonie- orkest. 8.20 Reportage. 8.50 Variété-programma 9.50 Amerikaansche volksliederen (gr.pl.) 10.20 Berichten. 10.45 BBC-Empire-orkest. 11.35 Joe Kaye en zijn orkest. 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 8.55—9.05 en 10.10 Gramofoonmuziek 12.40 en 1.50 Giardino-orkest. 3.05 Vioolvoor dracht. 3.20 Vocaal ensemble en solisten. 5.20 Loctelli-ortkest. 7.20 Pianovorodracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.35 Kamermuziek. 9.50— 11.50 Padiotooneel. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 N.S.-orkest. 8.50 Amusementssextet. 12.20 Omroepdansorkest en Omroep-Schrammelensemble. 2.30 Populair concert. 4.20 Bergische Landesorkest. 7.30 Omroepkamerorkest. 8.50 Bernhard Etté en zijn solisten. 12.20—3.20 Gevarieerd Nacht concert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 Gramofoonplaten5.20 Gramofoonmuziek 6.50 dito. 7.20 dito. 8.20 Omroeporkest en solisten. 9.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 448 M. 12.20 Gramofoonmuzielk. Ij— E. Loiseau- orkest. i.30 Vervolg concert. 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 6.35 en 7.05 dito. 8.30 Omroep- symphonie-orkest, Omroepkoor en solist. 9.35 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Arcari-kwartet en solisten 8.20 Gramo foonmuziek. 8.50 Bernhard Etté's orkest (9,20—9.35 Politiek dagbladoverzicht). 10.20 Berichten. 10.50 Cembalo-vorodracht. 11.05 Berichten. 11.20 Bernhard Etté's orkest. 12.20 Weensch Kamerorkest. 1.15 Tijdsein. 1.26—2.20 Volkszangvereeniging Alpenrose, Doujak-or- kest en folkloristische ensemble,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3