CRICKET Cricket in Engeland HANDBAL. HONKBAL KAATSEN MAANDAG 11 JULI 1938 A. van der Togt Bondselftal—Marvlebone Cricket club. Tweedaagsche wedstrijd aan de Spanjaards laan. De keuzecommissie van den Ned. Cricket Bond heeft het volgende elftal samengesteld voor den tweedaagschen cricketwedstrijd bondselftal tegen de Marylebone Cricket Club (M.C.C.), die op Woensdag 20 en Donderdag 21 Juli a.s. op het terrein aan de Spanjaards laan wordt gehouden. Van Baasbank (a) (Rood en Wit), aanvoer der, Voogd (Haarlem), wicketkeeper. Terwiel (V.O.C.), de la Mar Sr. (Haarlem), Nieuwen- burg (V.O.C.). Stolk (Hermes-D.V.S.), Roo denburg (V.V.V.), van der Togt (Rood en Wit), Engel (Chr.) (V.V.V.), Wunder (H.B.S.). La- bouchère (S.C.H.C.). Scheidsrechters: M. Slin- gen-berg en J. J. Grootmeyer. NEDERL. CRICKETBOND ROOD EN WIT-V. O. C. Rood en Wit kwam één over te kort voor de overwinning. b Wat Van der Togt, met eerst Klein de Groot daarna Wackwitz uitstekend steu- nende partners, aan de 1 wickets presteerde in I de tweede innings, de 1 innings van den wed- I strijd, werd op de tri- 1 bune met de horloges in de hand met uiter- j ste spanning gevolgd. Rood en Wit had een uur en een kwartier om 125 runs te maken! Het werden er tenslot te 117.... Van der Togt lever de hier een schitterenden strijd tegen de klok. Prompt elke minuut werden twee punten ge scoord. Prachtig hield hij en Klein de Groot dit vol totdat Van der Togt heel jammer na een harden slag naar leg, door den reeds ge vallen jeugdigen Praal, toch nog werd gevan gen voor een schitterende 67, waaronder vijf vieren en twee zessen, onder uiterst lastige omstandigheden op den V.O.C.-aanval met Terwiel als bowler gescoord. Toen hij dan eindelijk op zeer eervolle wijze was gesneuveld, konden Wackwitz en Menalda van Schouwenburg het tempo niet meer volhouden en kwamen misschien juist één over te kort om de nog ontbrekende acht punten voor de overwinning nog te halen. Rood en Wit werd door V.O.C. het eerst in het veld gestuurd en het begin was sensa tioneel: Hagenaars eerste bal leverde reeds succes op, J. P. van Baasbank ving v. Her waarden. De vierde bal maakt zelfs het vol gende slachtoffer als hetzelfde feit zich her haalt en J. Nieuwenburg kan vertrekken! Op 9 valt het derde wicket, als v. d. Togt A. Nieu wenburg bowlt. De wickets vallen met de regelmaat van een klok; als er 35 runs zijn, wijst de telegraaf den nul van het zesde wicket aan! Hagenaar en v. d. Togt bowlen uitste kend. Slechts Verburg en Terwiel, mooi door Klein de Groot gevangen, bereiken de dub bele cijfers, waarna East (15) met zijn aan voerder Dubru (25) een stand van 28 runs voor het zevende wicket opzette, waarna Go- bets hem fraai stumpte op Van der Togt's bowlen. L. Luttik maakte er nog 9, alvorens de V.O.C.-innings ongeveer 1/2 uur na lunch op een totaal van 83 sloot. Hagenaar en Van der Togt hadden de tien wickets eerlijk gedeeld, voor resp. 43 en 34 runs in 16 overs ieder. De Rood en Wit-innings is aanvankelijk een getrouwe copie van die van V.O.C.v. Bueren kan met den tweeden bal van Terwiel verdwij nen, het derde wicket valt op 9, het zesde op 31 en op hetzelfde totaal rekent East het ze vende in. A. v. Baasbank was de eenige die er na een uiterst onzeker begin nog iets van terecht had gebracht in deze periode: met een drietal zeer fraaie cover-drives maakte hij tenminste 25 punten. Daarna zorgden Menal da van Schouwenburg en Klein de Groot er voor, dat de 60 op het scoringbord verscheen, maar daar bleef het dan ook bijToen beiden verdwenen waren was het ook finaal uit, Terwiel maakte er onherroepelijk een eind aan. Deze bowler veroverde maar liefst acht wickets voor 26 runs in eveneens 16 overs. East stond hem uitstekend terzijde en bowlde unchanged. (2—33 5 maidens). Precies de helft van den speeltijd is dan verstreken en vanzelfsprekend worden de Rot terdammers door aanvoerder Davidson weder naar de wickets gestuurd, waar, na een stand van 20 runs voor het tweede wicket tusschen Van Herwaarden en Verburg (ditmaal had v. d. Togt het eerste wicket voor 0 opgeruimd!), veteraan P. G. East een pracht partij cricket vertolkt en er voor zorgt, dat na reeds 7 wickets voor 53 en 9 voor 77 neer waren juist de 1Ö0 wordt gepasseerd. Met een kranige 47 bleef hij niet uit; 3 vieren en 2 zessen, waar onder één geweldige, ouderwetsche in den Hout, bevatte zijn schitterende, uiterst aan trekkelijke innings, slechts door een vuurpijl, waar Van Bueren niet voldoende onder kwam, ontsierd. Als deze kans benut was, had Rood en Wit beide punten in de wacht gesleept, die nu mee naar Rotterdam gingen. Dit moment gaf den doorslag voor de, als gezegd, overigens verdiende V.O.C.-zege. Hagenaar bowlde weer best: zes voor 40 in 17 overs; v. d. Togt dit maal 3 voor 42 in evenveel overs en A. van Baasbank het wicket van v. Herwaarden voor 7 runs. Hagenaar heeft thans 44 wickets in totaal veroverd en maakt in één of twee matches de 50 vol, een zeer fraaie prestatie! Klein de Groot deed wederom een tweetal zeer mooie vangen op deep-leg. Nadat v. Bueren wederom met den 2en bal van Terwiel is gebowld! deze Rood en Wit ter had wel een off-day en de gebroeders v. Baasbank (André na een kei van een zes in den Hout!) eveneens van het tooneel zijn verdwenen, neemt als boven beschreven v. d. Togt het spel in handen, krachtig door Klein de Groot (22) gesteund. Wackwitz (10) en v. Schouwenburg (6) blijven tenslotte not out als de tijd is verstreken. Terwiel bowlde ditmaal 3 voor 52;. Luttik 2—13; East 1—14. Scores V.O.C.: lste innings: F. v. Herwaarden c. J. v. Baasbank b. Hagenaar 0 J. Nieuwenburg c. J. v. Baasbank b. Hagenaar 0 A. Nieuwenburg b. A. v. d. Togt 2 H. Verburg b. Hagenaar 1'5 F. Kramer c. v. Schouwenburg b. v. d. Togt 0 A. Terwiel c. KI. de Groot b. Hagenaar 11 25 2'e innings: F. v. Herwaarden c. KI. de Groot b. A. v. Baasbank J. Nieuwenburg b. A. v. d. Togt A. Nieuwenburg c. v. Schouwenburg b. Hagenaar H. Verburg b. A. v. d. Togt F. Kramer b. v. d. Togt A. Terwiel L b. w. b. Hagenaar Th. Dubru c. Kl. de Groot b. Hagenaar P. G. East not out L. Luttik b. P. Hagenaar F. Praal c. J. v. Baasbank b. P. Hagenaar L. Kettlitz b. P. Hagenaar Extra's i Totaal 101 Scores Rood en Wit: lste innings: P. A. Lammerts v. Bueren b. A. Terwiel J. P. Baasbank c. Kramer b. Terwiel P. Ligtenstein c. Kramer b. Terwiel 1 A. v. Baasbank c. Nieuwenburg b. Terwiel 22 A. v d. Togt 'd A. Terwiel 2 P. C. Hagenaar c. Verburg b. Terwiel 0 Ir. E. F. Wackwitz 1. b. w. b. P. East 3 G Menalda v. Schouwenburg b. East 14 J. Klein de Groot c. Nieuwenburg b. Terwiel 15 M. Gobets l.b.w. b. Terwiel 0 Mr. F. A. Davidson not out 0 Extra's 1 Totaal 2e innings: P. A. Lammerts v. Bueren b. A. Terwiel 0 J. P. v. Baasbank b. East 1 P. Ligtenstein did not bat 0 A. v. Baasbank b. Terwiel 6 A. v. d. Togt c. Praal b. Luttik 67 P. C. Hagenaar st. Kramer b. Luttik 2 Ir. E. F. Wackwitz not out 10 G. Menalda v. Schouwenburg not out 6 J. Klein de Groot b. Terwiel 22 M. Gobets did not bat 0 Mr. F. A. Davidson did not bat 0 Extra's 3 Totaal (6 wickets) 117 HERMES-D. V. S.-HAARLEM. Nog steeds heeft Haarlem het niet tot een tweede overwinning kunnen brengen, want ook tegen het Schiedamsche Hermes werd met groot verschil verloren. Hermes was na het winnen van den toss eerst gaan batten en hoewel het wicket van Stolk reeds neer was, toen er nog slechts 9 runs waren, was dit toch voorloopig het eenige succes dat de Haarlemmers konden behalen. Borrani begon namelijk, toén de eerste 10 overs slechts 9 rans hadden opgeleverd, plot seling het bowlen geweldig aanvallend te be spelen en inderdaad met succes. Onder groot enthousiasme maakte deze hardslaande left hander een listig gebruik van de voor hem zoo dichtbij liggende leg boundary. De zessen en vieren vlogen van zijn bat en de score steeg daardoor onrustbarend snel, ondanks het feit dat aan den anderen kant regelmatig de wickets bleven vallen. Zonder in de dubbele cijfers te zijn gekomen waren Offerman, Bart en Janse tijdens het vuurwerk van Borrani weer naar het kleedhuis gezonden. Toen echter de 100 opkwam, maakte een prachtige eenhandsche catch van De Ruig op square leg een einde aan de zeer goede in nings van Borrani. Dat Borrani vrijwel steeds alleen voor de runs zorgde, blijkt wel uit het feit, dat hij van de 100 precies 70 runs voor zijn rekening had genomen, waaronder maar liefst 6 zessen en vieren. Wie toen gedacht heeft, dat hiermede de grootste tegenstand gebroken zou zijn, kwam bedrogen uit, want eerst zorgde captain Nolet nog voor een zeer goede en vlotte 29 en daarna roerde de staart zich uitstekend. En het dient gezegd te worden, er werd werkelijk zeer goed gebat. Tettelaar scoorde een keurige 13, al vorens Rijpma aan de boundary een prachtige running catch deed, die een einde aan zijn innings maakte. Op 167 viel het achtste wicket, n.l. van Keuzen kamp voor 15, doch daarna batten Van der Schouw en Molenaar zóó goed, dat zonder wicketverlies de 200 opging en Nolet even later op 210 voor 8 kon sluiten. Het batten van Haarlem maakte op het toch werkelijk niet zoo goe de bowlen van Hermes maar een matigen in druk. Borrani, Offer man en Scheffer na men om beurten de wickets; het waren alleen Allart en Aben- danon, die deze bow lers eenigen tijd wisten te weerstaan. Vooral Allart batte heel goed en het was wel zeer ongelukkig dat hij een full pitch verkeerd be oordeelde en recht in de handen van Offer man sloeg, die natuur lijk géén fout maakte. Dok Abendanon speel Klaas Rijpma. p. G. East st. M. Gobets b. A. v. d. Togt 15 O. M. R. W. L. Luttik c. Hagenaar b. v. d. Togt 9 L Borrani 17 4 34 3 F. Praal b. v. d. Togt 0 J Offerman 16 11 6 32 5 L. Kettlitz not out 0 J. Keuzekamp 1 0 9 0 Extra's 11 A. Molenaar 6 3 15 0 J. Scheffer 5 2 5 2 de de weer een nuttige innings, al kon ook hij er niet meer voor zorgen, dat de 100 gepasseerd zou worden, want op 99 werd de laatste man achter het wicket ingerekend. Haarlem verloor dus met 111 runs op eerste innings. De volledige scores waren: Innings van H.D.V.S. H. Stolk, c. Middelink, b. H. de la Mar L. Borrani, c. De Ruig, b. Abendanon J. Offerman. bowled Allart A. Bart, c. Middelink, b. Abendanon P. Janse, bowled H. de la Mar A. Nolet, c. Wessel, b. J. de la Mar C. Tettelaar, c. Rijpma, b. H, de la Mar J. Keuzekamp, bowled Middelink S. v. d. Schouw, not out A. Molenaar, not out J. Scheffer, did not bat Extra's Bowlingcijfers: voor 8 wickets. O. M. R. W. O. Abendanon 19 6 46 2 H. de la Mar 17 4 60 3 J. Middelink 16 7 23 1 J. Allart 9 1 46 1 J. de la Mar 11 3 26 1 Innings van Haarlem: H. de la Mar, c. Molenaar, b. Borrani D. Wessel, bowled Offerman J. Allart, c. Offerman, b. Scheffer J. de la Mar, c. Borrani, b. Scheffer O. Abendanon. not out B. Kleefstra, bowled Borrani P. de Ruig, bowled Offerman A. Hartog, c Stolk, b. Offerman K. Rijpma, l.b.w. b. Offerman J. Middelink, c. Janse, b. Borrani J. Voogd, c. Janse. b. Offerman Extra's Bowlingcijfers: H. C. C. 2-H. c. c. 1. H. C. C. II won dezen wedstrijd met 3 runs op de eerste innings (nog 4 wickets in handen). H. C. C. I 126 en H. C. C II 129 voor 6 (gest.) V. V. V.-V. R. A. Deze wedstrijd werd door V.V.V. gewonnen met 83 runs op de eerste innings. V.R.A. eerste innings 59; V.V.V. 142. V.R.A. tweede innings 64 voor 4 wickets (opgegeven door V.V.V.) Ranglijst eerste klasse. ti *4 d s 3 s n s d O C tn tc 6D M D H. C. C. II 9 6 0 1 2 0 13 H. C. C. I 10 4 1 3 2 0 14 V. O. C. 9 3 2 0 4 0 12 Hermes-DVS 8 5 0 0 3 0 10 V. V. V. 9 5 0 1 2 1 10 Rood en Wit 9 3 0 2 3 1 7 V. R. A. 9 2 0 1 5 1 4 Haarlem 9 1 0 0 7 1 1 P. W.-C. V. H. Gewinnen door P. W. met innings en 101 runs. P. W. Ie innings 163 voor 9 gesloten, waar van M. Schnitger 28, J. Buma 67, F. Nord- beck 11, C. Jansen 13, W. Janning 13 not out. Bowlingcijfers C. V. H.: A. J. Roodt 361, G. Zeeuwe 166, A. J. van Roon 413. C. V. H. Ie innings 39, waarvan F. Jacobs 13. Bowlingcijfers P. W.: Dr. M. Jansen 618, A. Stroink 415. C. V. H. 2e innings 23. Bowlingcijfers P. W.: C. Janssen 12, Dr. M. Jansen 63, N. Leef tink 27, A. Stroink 1—1. V. R. A. 2—Haarlem 2. Haarlem 2 lste innings 94 (P. de Lugt 32. H. Healey 28, J. van Zuylen 13). Bowlingcijfers: J. Thesen En der 432, P. Kluyver 250, H. van Weelen 35. V. R. A. lste innings 107 voor het verlies van 6 wickets (D. Westerman 21, E. Bonset 14, A. Rostenberg 41, extra's 23). Bowlingcijfers: J. Fortgens 020, P. de Lugt 3—34, H. Hurkmans 211, A. v. d. Bergh 1—12, H. Healey 0—7. V. R. A. won dus met 13 runs en nog 4 wickets in handen. Haarlem 3—R. I. O. 2. Gewonnen door Haarlem 3 met 91 runs op de eerste innings. Haarlem 3 145 runs. R. I. O. 2 54 runs en 26 runs. Hilversum—Rood en Wit 3. Gewonnen door Rood en Wit 3 met 66 runs op de eerste innings. Hilversum eerste innings 64. Rood en Wit 3 eerste innings 130. C. V. H. 2—V. R. A. 3 b. Gewonnen door C. V. H. 2 met 49 runs op de tweede innings. Eerste innings C. V. H. 2 85 runs. V. R. A. 3 b 88 runs. Tweede innings C. V. H. 2 82 runs. V. R. A. 3 b 30 runs. OOK DE TWEEDE DAG DER DERDE TESTMATCH VERREGENDE GEHEEL Ook Zaterdag kon er op Old Trafford geen bal gebowld worden. De weerberichten luiden intusschen gunstiger, zoodat er groote kans is dat Maandagmorgen de wedstrijd een aan vang kan nemen. De eerste dag van de Zaterdag begonnen county-matches was een goede voor de bow lers. Boyes van Hampshire nam tegen Somer set 9 wickets voor 57 runs. Hampshire scoorde 125 en verkreeg met 9 runs de leiding op de eerste innings. Somerset's 2de innings 28-3. Meerdere wedstrijden moesten wegens regen gestaakt worden. Yorkshire zat tegen Der byshire voor 198 aan den kant. Kent 135 tegen Surrey 114-2. Leicestershire 188-9 tegen Lan cashire. Glamorgan 282-6 tegen Northants. Middlesex 385r9 tegen Notts, Essex 186 tegen Sussex 149-5. J. Comford nam 5 wickets voor 48. Gloucestershire 122-4 tegen Worcestershire Eton 230 en 118 tegen Harrow 200 en 16—1, op Lord's gespeeld, eindigde in een draw. DE WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN IN DUITSCHLAND. Polen—Nederland (12—5) Uit Berlijn: De handbalwereldkampioen schappen zijn Zaterdag te Berlijn voortgezet. In de halve eindstrijden won Duitschland met 14—3 van Hongarije; Zwitserland plaatste zich door een 52 zege op Zweden in den eindstrijd. In de troostronde kwam Nederland tegen Polen uit; de Polen bleken heel wat sterker dan onze landgenooten. Wel speelde de Neder- landsche ploeg een geestdriftige partij, er werd hard gewerkt, maar de Polen waren technisch beter en wonnen dan ook verdiend met 125. In den anderen wedstrijd van de troostronde won Tsjecho Slowakije met 63 van Dene marken. Duitschland wereldkampioen. Nederland op de negende plaats. De wereldkampioenschappen zijn Zondag te Berlijn geëindigd. In den eindstrijd be haalde Duitschland tegen Zwitserland een l0 overwinning. De strijd tusschen Hon garije en Zweden om de derde plaats werd ten gunste van Hongarije beslist. Met 102 ble ven de Hongaren in de meerderheid. In het troosttournooi kwam Nederland Zondag tegen Denemarken uit. Voor de rust ging het volkomen gelijk op; de Nederland- sche ploeg liet uitstekend spel zien en de 3—3 stand bij de rust gaf de verhouding dan ook zeer juist weer. Maar in de eerste helft schenen onze landgenooten te veel van zichzelf gevergd te hebben, want de Denen konden na de pauze een groote meerderheid ontwikkelen, welke door zes doelpunten werd uitgedrukt. Door deze 93 nederlaag kwam Nederland op de negende plaats. Roemenië won zonder veel moeite met 12—6 van Luxemburg; de meest spannende wedstrijd van den dag tusschen Tsjecho Slowakije en Polen werd door de Tsjechen met 12—10 gewonnen. De eindstand van deze eerste wereldkam pioenschappen luidt: 1. en wereldkampioen: Duitschland: 2. Zwitserland; 3. Hongarije; 4. Zv/eden; 5. Roemenië; 6. Tsjecho Slowakije; 7. Polen; 8. Denemarken; 9. Nederland; 10. Luxemburg. Blauw Wit-R. C. H. (19-13) R. C. H. heeft het Zaterdagmiddag in het Stadion niet tot een overwinning kunnen brengen. Bij R. C. H. stond A. van Thiel op het eer ste honk en Van Geloven nu op het tweede. Van Eek en Van Thiel fungeerden om beur ten als korte stop en Meyer was in het verre veld opgesteld. Van Eek wierp de eerste vier innings voor R. C. H. Daar het herhaaldelijk regende had hij te kampen met een natten bal en een glad veld. Hij wist geen der Blauw Witters op drie slag te krijgen en gaf zesmaal een vrijen loop. In de vijfde innings nam Van Thiel het wer pen over. Die scheen minder last van het nat te hebben, want in zijn vier innings sneuvel den zeven Blauw Witters op drie slag. Er tus schen door gaf hij ook zes maal vier wijd. Ook de Blauw Wit-werpers hadden wel eens succes. Ten Siethof noteerde in zeven innings vijfmaal drie slag en Wilders in twee innings vier maal. Overigens waren de verschillen in de pres taties niet groot. De R. C. H.-werpers werden in totaal twaalf keer geslagen, tegen Blauw Wit negen maal. Bij R. C. H. werden zeven föuten gemaakt, die de tegenpartij zes punten opbrachten, bij Blauw Wit vijf fouten, die drie punten gekost hebben. Ook in het honkloopen waren de Zebra's iets beter. Van de Racing sneuvelden er vijf op de honken, ongerekend het eerste, van Blauw Wit drie. Die kleine ver schillen tezamen deden echter R. C. H. den wedstrijd verliezen. Ten Siethof speelde het klaar R. C. H. vier maal voor nul uit te krij gen. In die vier beurten kwamen telkens ook maar drie man aan slag. Een beetje geluk voor Blauw Wit kwam daar wel aan te pas. Hoogendoorn, F. van Thiel en A. van Thiel werden in het verre veld uitgevangen, Van Geloven en Kaestner sneuvelden ondanks hun honkslag, nog voor de thuisplaat. In de derde beurt leverden Hoogendoorn en Meyer ieder een tweehonkslag. Beiden sneuvelden echter op het derde honk. Maar er waren ten minste twee punten binnen! In de tweede helft van den wedstrijd profiteer de R. C. H. meer van het wijdwerpen der Blauw Witters en van eenige fouten in het veldwerk. Daar tusschen door vielen honksla- gen van Meyer, F. v. Thiel, Metten en Hoo gendoorn en zoo kwamen wat meer punten binnen. De achterstand werd er echter niet noe menswaard kleiner door. In twee beurten be droeg die al zeven runs. De honkslag van Van Heeswijk bracht meteen al twee spelers bin nen, die van Kolijn en van Damman ieder ook één. Een paar andere punten dankte Blauw Wit aan fouten van Van Geloven en F. van Thiel. Toen Van Thiel begon te werpen be droeg de achterstand zelfs al negen runs. Hij had echter meermalen succes en Blauw Wit voelde zich niet erg gerust. Jammer was dat Van Thiel er in zijn vierde beurt totaal uit was. Hij boekte maar eenmaal succes met drie slag en er kwamen in die beurt tien man aan slag. Er vielen slechts twee honkslagen en nog was dit voor Blauw Wit de voordeeligste in nings. Zes man kwamen over de plaat voor dat Metten door een vang een eind er aan maakte. Zoo was de stand na acht innings 19-10 en daar R C. H. in haar negende beurt maar drie runs maakte, behoefde Blauw Wit niet meer aan slag. De cijfers der innings zijn: R. C. H.: 0 0 2 0 0 41 3 3 totaal 13 Blauw Wit: 34040206xtotaal 19 Daar V. V. G. A. tegelijkertijd van Ajax ver loor is het gevaar voor R. C. H. echter niet grooter geworden. Haarlem—E. D. O. (10-17) Zondagochtend heeft E. D. O. wraak geno men op Haarlem voor de eenige weken terug geleden nederlaag. Het was een wedstrijd, die rijk was aan „incidenten" al waren zij, ge lukkig, van klein formaat. Allereerst blesseerde de E.D.O.-vanger Zandstra zich in het begin al een vinger, waardoor hij niet meer vangen kon. Daarom nam Schijvenaar die plaats in. Hij was als zoodanig zeer betrouwbaar en heeft werper Van den Born uitstekend bijgestaan. Na eenige innings bleek dat De Mon er niet al te best „in" was. Dit verstoorde blijkbaar het humeur van den Haarlem-vanger Kloos, met het gevolg dat het werpen van De Mon er eerder minder dan beter van werd. En het aangooien van Kloos was meermalen bepaald slordig. In de zesde innings ging dan ook Hunik weer eens vangen. De Mon legde ook even den bal neer en zijn plaats werd door Veenhof ingenomen. Haarlem begon trouwens ook al met een verandering in de opstelling. Wulfhorst stond niet op het derde honk, maar in het verre veld en Hinze stond op zijn plaats. Hinze voldeed daar echtm- niet. Later werd alles weer tot de gewone opstelling te rug gebracht, maar toen was het te laat. In het begin was Haarlem in de meerder heid. In drie innings kreeg E.D.O. slechts één punt binnen. C. Zandstra profiteerde eerst van vier wijd, toen nog van een fout van Ad Hinze en toen Van der Schalie den bal in het verre veld sloeg waar hij keurig door Hunik werd uitgevangen kon Zandstra het eerste punt voor E.D.O. behalen. In dien ^elfden tijd had Haarlem echter al zes runs. Van den Born had al twintig spelers tegenover zich gehad en nog maar drie maal drie slag gegeven. Daartegenover al zes keer vier wijd. Hij wierp echter een bal, die blijk baar moeilijk te bespelen was. Een paar fou ten in het veldwerk gaven echter nu en dan Haarlem de -kans te scoren. Ook de twee honkslag -van De Mon hielp hier aan mee, al sneuvelde De Mon zelf op het tweede, door een goeden aangooi van Schijvenaar. In de vierde en vyfde beurt scoorde Haar lem tezamen maar één run. In de vierde beurt deed Van den Born maar elf worpen en in de vijfde haalde de tweehonkslag van Hunik Hinze binnen, nadat Veenhof het slachtoffer was geworden van een gedwongen loop en De Mon drie slag gekregen had. E.D.O. maakte daarentegen twee beurten van drie runs. Goede slagen van Kr. Zandstra en C. Zandstra brachten elk twee spelers bin nen. Ook Van der Putten en Van der Schalie gaven honkslagen, terwijl in die beurten vijf spelers vier wijd kregen. Zoo waren vaak drie honken bezet en bracht bijna elke tik E.D.O. een punt op. Het gevolg was dat de stand na vijf innings 7—7 was. Dat gaf E.D.O. moed om de zaak nog wat flinker aan te pakken. Drie man van de zes gaf De Mon vier wijd, twee van de andere drie sloegen hem. De tik van Van den Born bracht twee man thuis. Toen ging Veenhof werpen. Hij begon met Hofstra keurig drie slag te ge ven, maar daarna had hij nog zes man noo- dig om aan de derde nul te komen. Kelder wist raak te slaan en bracht evenals Kl. Zand stra met zijn tik twee man thuis. Ir. totaal werd het een beurt van acht runs! Haarlem bracht het niet verder dan twee runs en als Kl. Zandstra de door Beets gege ven vangkans benut had, was 't waarschijnlijk slechts één run geweest. Goede aangooien van Van den Born deden Vrugt op het thuishonk en Langereis op het eerste sneuvelen. Schij venaar bezorgde op dezelfde manier De Mon een nul^ Stand 15—9. Van dat oogenblik heeft E.D.O. een flinken voorsprong weten te behouden. In de drie nog komende innings had Haarlem zeer weinig meer te vertellen. Het eenige punt, dat nog binnen kwam, was een homerun van Beets. In de laatste beurt werd Kloos aan slag nog vervangen door Voetelink, den „hitter" van Haarlem II. Toen was De Mon al uit op drie slag en Hunik door vier wijd op het eerste honk. Voetelink sloeg den bal echter hoog en keerde nog voor het eerste honk terug, in de veronderstelling dat Van der Putten den bal zou vangen. Deze was echter slim genoeg om dit niet te doen. Daar door kon hij Hunik het slachtoffer maken van een gedwongen loop en toen Van der Putten den bal naar het eerste honk had gespeeld was ook Voetelink uit. Dit dubbelspel was ech ter niet noodig geweest. E.D.O. behaalde ook wel niet veel punten meer, maar dat was ook niet meer noodig. De Mon had nu weer meermalen succes, al wisten Kr. Zandstra, Van der Schalie, Schijvenaar en Van den Bom den bal goed te raken. Zoo eindigde deze ontmoeting met een verdiende overwinning van E.D.O. De cijfers der innings zijn: E. D. O.: 00 1 338020 totaal 17 Haarlem: 123012010 totaal 10 Overige uitslagen. V. V. G. A. I Ajax I: Ajax II: Haarlem II: D. W. S. I: Schoten I: R. C. H. n: A. F. C. I: H. H. C. n: Zeeburgia: E. H. S.: E. D. O. V: Schoten II: R. C. H. in: T. H. B. n: R. C. H. IV: E. D. O. III: E. D. O. IV: 1 10 0 0 0 4 1 0 totaal 7 002030203 totaal 10 00011009 totaal 11 0 0 014 0 4 9 totaal 18 000000110 totaal 2 302300033 totaal 14 0 0 0 1 2 2 0 1 2 totaal 8 352430134 totaal 25 0222423 totaal 15 3 0 6 3 4 1 1 totaal 18 5 5 3 4 5 5 x totaal 27 3 8 0 2 2 6 totaal 22 2 0 0 0 10 1 12 totaal 7 322110220 totaal 13 1 1 12 2 14 6 x totaal 27 01 420115 totaal 14 25021700x totaal 17 331000311 totaal 12 De wedstrijd Schoten m—Haarlem werd wegens regen gestaakt. Competitiestanden. Klasse I: gesp.giew.gel.verl .pnt. Blauw Wit 7 5 1 1 11 Ajax 7 4 1 2 9 E. D. O. 7 4 0 3 8 Haarlem 8 4 1 3 9 H. H. C. 6 2 0 4 4 R. C. H. 8 2 1 5 5 V. V. G. A. 7 2 0 5 4 Klasse IIA: A. F. C. a 8 0 0 16 E. D. O. 2 7 6 0 1 12 H. H. C. 2 8 5 0 3 10 Zeeburgia 7 3 0 4 6 R. C. H. 2 8 3 0 5 6 Blauw Wit 2 8 1 1 6 3 D. E. C. 8 0 1 7 1 Klasse HE: Schoten 9 7 0 2 14 Quick 8 5 1 2 11 Haarlem 2 9 6 0 3 12 Ajax 2 7 3 1 3 7 V. V. G. A. 2 8 4 0 4 3 Catchers 9 4 0 5 8 Z. R. C. 9 2 0 7 4 D. W. S. 7 1 0 6 2 Klasse IHA Haarlem: H. H. C. 3 6 5 1 0 11' E. D. O. 3 7 5 1 1 11 R. C. H. 3 7 3 0 4 6 E. D. O. 4 6 2 0 4 4 Schoten 2 7 2 0 5 4 T. H. B. 1 7 2 0 5 4 Klasse IIIB Haarlem: T. H. B. 2 6 5 0 1 10 Kinheim 8 5 2 1 12 E. H. S. 8 4 0 4 8 R. C. H. 4 8 3 2 3 8 E. D. O. 5 7 1 3 3 5 Haarlem 3 a 2 1 5 5 Schoten 3 5 1 0 4 2 De Zijlstra-partij. Zondag heeft op het IJsclubterrein te Am sterdam de bekende Zijlstra-wedstrijd plaats gehad, waaraan ook de Haarlemsche kaatsclub „Frisia" deelnam met Hibma, S. Bosma, de Graaf. Haarlem die een mooien wedstrijd tegen Am sterdam speelde, moest tegen het partuur uit de Zaan zijn meerdere erkennen. Hibma, die anders zoo'n goede partij speelde, was tegen de Zaan zeer slecht. De volgende afdeelingen namen hier aan deel met de spelers: 1. Hilversum met de spelers M. Veenstra, Tj. Anema en G. Kuipers. No. 2 Utrecht: S. Boersma, G. Boersma en S. Bijlsma. No. 3. Arnhem: IJ. Pietersma. H. Schuiling, J. Roode. No. 4. Zeist: H. v. d. Molen, J. Kleinschmit, D. de Jong. No. 5. Zaanstreek: K. Roedema, J. Meester, J. de Jong. No. 6. Amersfoort; R. Hamming, IJ. Hoek stra, G. Tuinstra. No. 7. Amsterdam: R. Wijngaarden, J. Zijl stra, S. Harkema. No. 8. Haarlem: L. de Graaf, S. Bosma. R. Hibma. Te 11 uur liet de scheidsrechter J. van Duren in twee perken beginnen, daar in den tweeden omloop in één perk gespeeld werd. Hier de stand over den heelen wedstrijd. 1. 68884888 58. 2. 8 0 2 4 8 6 0 2 30. 3. 4 8 4 0 4 4 0 24. 4. 8488888 52. 5. 6 8 8 8 8 8 4 8 58. 6. 82426686 42. 7. 40888862086 8. 88666688808 7 1. 82826828828 62 4. 08488282284 54 5. 4 8 8 8 8 0 8 8 52. 8. 8 4 2 6 4 8 6 4 42. 1. 8 8 8 8 8 4 8 52. 5. 6 4 6 6 4 8 0 34. Scheidsrechter Van Duren reikte de prijzen aan de spelers uit. No. 1 Hilversum. No. 2 Koog a. d. Zaan. Veenstra, die den geheelen dag als de beste kaatser was aangewezen, werd als Koning uit geroepen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6