mme LAWNTENNIS GOLF Int. kampioenschappen van Nederland te Noordwijk. ATHLETIEK. AUTOMOBILISME HASNDA'G 11 JU CI 1938 TOURNAMENT „DUINWTJCK". Op het banencomplex van „Duinwijck" te Santpoort heeft in de afgeloopen week even eens een tennis-tournament plaats gehad. Ook daar had de wedstrijdleider de heer Goldsberg, tegen de weersomstandigheden te kampen, doch slaagde er niettemin in om, op enkele partijen na, welke nog deze week ge speeld zullen worden, toch op Zondagavond de prijzen te kunnen uitreiken. AFDEELING L Heerenenkelspel, halve eindstrijd: Pinguïn slaat v. d. Veer 63, 26, 62. De andere halve eindstrijd en de finale worden Donderdagavond, a.s. na 6 uur ge speeld. Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mevr. Veldheer slaat mevr. De Vries 62, 6—4. Mevr. Verhagen slaat mej. Neger 3—6, 6—3, e—2. Finale: mevr. Verhagen slaat mevr. Veld heer 6—0, 6—2. Gemengd dubbelspel: Halve eindstrijd: mevr. Nletzmann en Nie- land slaan mevr. Uges en Nolte 63, 64. mej. Neger en Warning slaan mevr. Titular en Baljon 6—1, 6-1. De finale wordt Donderdagavond na 6 uur gespeeld. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: Baljon en Nolte slaan Nieland en Menkes- hoven 61, 64, Warning en Pinguin slaan Out en Schalekamp 75, 62. Finale: Warning en Pinguin slaan Baljon en Nolte 6—1, 6—4. Dames dubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. Veldheer en mevr. Eenhoorn slaan mevr. Uges en mevr. Wouters 62, 62, mevf. Verhagen en mej. Neger w.o. mej. v. d. Bos en mej. v. Balen. Finale: mevr. Eenhoorn en mevr. Veldheer .slaan mevr. Verhagen en mej. Neger 63, 6—4. Afdeeling II. Heerenenkelspel, halve eindstrijd. Kant slaat Kronenburg 61, 62, Weyers Slaat Oorver 63. 64. Finale: Kant slaat Weyers 63, 64. Dames enkelspel, halve eindstrijd: Mej. v. d. Bos slaat mej. Giebels 63, 61, me. Starreveld slaat mej. Blad 46, 63, 63. Finale: mej. v. d. Bos slaat mej. Starreveld 60, 4—6, 6—0. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: Mej. Odink en Verwey slaan mej. Bakker en Hinloopen 75, 64, mej. Luyt en Dalmeyer slaan mej. Poen en van Item 68, 61, 61. Finale: mej. Luyt en Dalmeyer slaan mej. Odink en Verwey 64, 75. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: Dalmeyer en Reinalda slaan Verwey en v. d. Tooien 62, 64, Storckmeyer en Huyser slaan Lambrechts en v. d. Laan 62, 63. De finale wordt Maandagavond na 7 uur ge- speeld. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. Kruyt en mevr. Kloots slaan mevr. Bennik en mevr. v. d. Storm 64, 64. mevr. Lagers en mevr. Vorsman slaan mej. Kramer en mej. v. d. Berg 62, 62. Finale: mevr. Kruyt en mevr. Kloots slaan mevr. Lagers en mevr. Vorsman 4—6, 6—2, 6—2. Afdeeling Hl (hierin werd slechts één set gespeeld). Heerenenkelspel, halve eindstrijd: Haverkamp slaat Houwen 64, Veuger slaat Neeter 61. Finale: Veuger slaat Haverkamp 63. Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. Bennik slaat mej. Burger 63, mej. Fokker slaat mej. Polderman 6>1. Finale: mej. Fokker slaat mej. Bennik 86. Gemengd dubbelspel, finale: Mej. Groot-Hulser en Veuger slaan mej. Kooy en Abeln 64. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: Romswinkel en Veuger slaan Neeter en Co lenbrander 61, Mica en Back slaan Huizer en Prins 75. Finale: Romswinkel en Veuger slaan Mica en Back 6—4. Dames dubbelspel, halve eindstrijd: Gezusters Konings slaan gezusters Beek man 63, mej. Millenaer en mej. Slebos slaan mej. Kooy en mej. Wessling 64. Finale: Gezusters Konings slaan mej. Mille naer en mej. Slebos 64. TOURNAMENT „GROENEN- DAAL". Gedurende de afgeloopen week heeft het jaarlijksche tennis-tournament „Groenen- daal" plaats gehad. De wedstrijdleider, de heer J. A. Plak, heeft ditmaal weinig mede werking van het weer gehad, maar toch is het tournament nog op tijd klaar gekomen. Zon dagavond tegen zeven uur kon hij namens de wedstrijd-commissie, de prijzen uitreiken. De laatste uitslagen zijn: Heerenenkelspel, halve eindstrijd: H. Borgerding slaat L. Beynes 6—3, 8—6. A. de Roos slaat E. Verwaal 64, 57, 6—2. Finale: A. de Roos slaat H. Borgerding 8—6, 1—6, 6—3. Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. K. Mos slaat mej. Goeting 6—3, 4—6, 6-2. Mej. A. Schroder slaat mej. P. v. Roov 64, 6—4. Finale: Mej. A. Schroder slaat mej K. *Tos 5—7, 6—3, 3—6, Gemengddubbelspel, halve eindstrijd: Mej. Z. Blikslager en Schoute slaan mevr. Elhorst en Elhorst 62, 63. Mej. Uitenhage de Mist en v. Renesse slaan mevr. A. Saarberg en H. Saarberg 119, 63. Finale: Mej. Z. Blikslager en Schoute slaan mej. Uitenhage de Mist en v. Renesse 64, 3—6, 7—5. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: A. de Roos en L. de Roos slaan H. Borger ding en E. Verwaal 46, 119, 63. H. Blom en Schönthaler slaan J. v. d. Bliek en Hendricks 64, 108. Finale: A. de Roos en L. de Roos slaan H. Blom en Schönthaler 60, 6—3. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: Mej. K. Mos en mej. Z. Blikslager w.o. mevr. Kramer en mevr. Egas. Mevr. Elhorst en mevr. de Clercq slaan mevr. v. Eckelt en mej. Schroder 6—1, 6—2. Finale: Mevr. Elhorst en mevr. de Clercq slaan mej. Mos en mej. Blikslager 68, 6—4, 6—4. De finalisten van het tennistourna- ment „Duinwijck" te Santpoort po seerden nog Zondagavond te negen uur voor onzen fotograaf. Kenenmer Golfclub. Zaterdag en Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zand- voort de maandelijksche wedstrijd plaats. De damesprijs werd gewonnen door mevr. Strauch 2 down. De heerenprijs won de heer Lefebvre 2 up. Verder waren er goede scores van W. Roth- barth 1 up en C. Dekker all square. KUKULJEVIC KLOPT HUGHAN IN DEN EINDSTRIJD. MEVR. MILLER—HEINE WINT BIJ DE DAMES. Zaterdag werden de wedstrijden te Noord- wijk voortgezet. Het weer was slecht. De regen had de banen glad gemaakt, zoodat dit voor de spelers veel moeilijkheden opleverde. Verraderlijke valwinden deden voorts veel af breuk aan het spel. Abdessalam kon zijn vorm van Vrijdag, toen hij Van Swol in 4 sets sloeg, geenszins bena deren. Kukuljevic won in straight sets. Na 43 in de eerste set, waarbij de Zuid-Siaviër steeds de leiding had gehad, won Kukuljevic met 6—3. Daarna presteerde Abdessalam bitter weinig meer, van strijd was geen sprake; de Zuid-Slaviër won met 6—3, 6—0, 6—0, 14 games achter elkaar- scorend. Hughan kreeg een walk over van Geelhand, omdat de Belg ook in de beide dubbelspelen nog uit moest komen. Een goede halve finale in het damesenkel spel speelden mevr. Miller-Heine en Thelma Coyne. Mevr. Miller nam de leiding met 4—1. De Zuid-Afrikaansche gleed in de 6e game uit, was in eens haar concentratie kwijt en ver loor twee games echter elkaar. Met 63 won mevr. Miller de eerste set. De tweede set had een merkwaardig verloop. Mevr. Miller-Heine serveerde het eerst en won de game. Mej. Coyne wist eveneens haar service te winnen en zoo ging het de geheele set door. De zoo be langrijke zevende game won mevr. Miller op love. Zij slaagde er echter niet in door de ser vice van haar tegenstandster heen te komen. Tot 66 ging- het gelijk op; het werd 7—6 voor de Zuid-Afrikaansche, opnieuw haar servicegame winnend. In de 14de game zette zij er alles op om den wedstrijd uit te ma ken. Op voorzichtige wijze speelde de Zuid- Afrikaansche nu verder, wachtend op fouten van haar tegenstandster, die inderdaad kwa men. Twee maal belandde een drive na een lange rally in het net: Mevr. Miller had den eindstrijd bereikt. In den anderen halven eindstrijd werd het een 2 sets zege voor mej. Wynne op mevr. Hopman. De regen verhinderde na deze enkelspelen voorloopig de verdere afwerking van het pro gramma. Na epkele uren pauzeeren klaarde het tegen half 7 weer op. Toen kon een begin worden gemaakt met de halve eindstrijden heeren en damesdubbelspel. Hughan en Van Swol leverden een spannen- den strijd tegen de Belgen Geelhand en De Borman. Het betere netwerk van de beide laat- sten gaf tenslotte den doorslag. De uitslagen van de halve eindstrijden lui den: Heerenenkelspel: Kukuljevic sl. Abdessalam 63. 6—0, 60; Hughan—Geelhand w.o. Damesenkelspel; Mevr. Miller-Heine sl. mej. Coyne 6—3, 8—6; mej. Wynne sl. mevr. Hop man 64, 75. Damesdubbelspel: Mevr. Miller-Heine en mej. Morphew sl. mevr. Hopman en mej. Ste venson 7—5, 6—2; mej. Coyne en mej. Wynne sl. mej. Craze en mej. Piercey 97, 64. Heerendubbelspel: Geelhand en De Borman sl. Hughan en Van Swol 36, 63, 60, 68, 64; Kukuljevic en Moreau sl. Heijnen en Teschmacher 79, 86, 63, 75. Gemengd dubbelspel: Mevr. Hopman en Hughan sl. mej. Wynne en Geelhand 62, 75; mevr. Miller-Heine en De Borman sl. mej. Yorke en Van Swol 3—6. 61. 7—5. Kukuljevic en mevr. Miller—Heine hebben beiden twee titels der internationale kam pioenschappen gewonnen: de eerste werd kampioen in het heerenenkelspel na een ge makkelijke overwinning op Hughan en be haalde met den Belg Moreau den titel in het dubbelspel. De Zuid-Afrikaansche speelster mevr. Miller—Heine liet in den eindstrijd tegen mej. Wynne slechts twee games tegen zich scoren; met haar lantfgenoote mej. Morphew won zij na een interes-santen kamp tegen de Australische dames Wynne en Coyne ook het kampioenschap in het damesdubbel spel. Mevr. Miller had precies een half uur noo- dlg om mej. Wynne te slaan, waarvan slechts tien minuten voor de eerste set. De Australi sche serveerde het eerst en onmiddellijk ont spon zich een fel duel met lange rallies. Mevr Miller was sterk in den aanval, keurig spreid de zij haar slagen. De tweede game won zij op love. Een merkwaardige bijzonderheid is wel, dat de Zuid-Afrikaansche speelster in de eerste set al haar service games op love wist te winnen. Haar tegenstandster was er dezen middag echter niet geheel in. Zij speelde met weinig overtuiging, vocht tevergeefs tegen het haar vasthoudende denkbeeld, dat zij tegen over een speelster stond, die zij niet zou kun nen slaan. Menigmaal maakte zij double faults, terwijl de service anders een van haar sterkste wapenen is. Zoo werd het 60 in de eerste set. In de tweede nam mej. Wynne de leiding; men re kende reeds op een volkomen verandering in het spelbeeld. Maar mevr. Miller speelde zeer vast, riskeerde weinig, plaatste zuiver en wachtte in de meeste gevallen op fouten van haar tegenstandster, die niet lang daarna inderdaad kwamen. Het werden nu wel geen lovegames, maar toch domineerde de Zuid- Afrikaansche in alle rallies; slechts zelden vlogen er van het racket der Australische on houdbare backhandvolleys of goed geplaatste smashes. Mevr. Miller nam snel weer een voorsprong; het werd 31, 41 na een lange game. en toen was ook alle fighting spirit bij mej. Wynne verdwenen. Met 6—2 won mevr. Miller de tweede set en de match. Prachtige tactiek van Kukuljevic. Ook de strijd in het heerenenkelspel beloof de aanvankelijk zeer interessant te worden. Hughan nam n.l. in de eerste set met 31 de leiding, dank zij zijn sterk aanvallend spel, zijn keurig volleeren, het snel reageeren in menige precaire situatie en de vaart, waar mede zijn slagen van het racket kwamen. Maar dit spel kon hij niet lang volhouden. Langzamerhand kwam de Zuid-Slaviër er be ter in, wist vaart aan zijn drives te geven, spreidde het spel naar de hoeken, haalde zijn tegenstander uit positie en scoorde vervolgens op gemakkelijke wijze menig punt. Het ging tot 44 gelijk op, maar het initiatief ging verder volkomen van Kukuljevic uit, die er voor waakte, dat hij geen set zou verliezen. Al zijn partijen had hij immers in straight sets gewonnen, zoodat hij er een eer in stelde ook in den eindstrijd op de kortst mogelijke wijze te winnen. Dit zoo uitermate tactische spelletje van Kukuljevic werd ook in de tweede en derde set voortgezet. Hughan kreeg slechts weinig legenheid punten te scoren; de Zuid-Slaviër was zeer vast; geen oogenblik verminderde de vaart van zijn drives, noch de zuiverheid, waarmede zij langs zijn tegenstander werden geplaatst. En weer kwamen er op de meest spannende momenten van de rallies, die alles doodende dropshots, welke den strijd voor Hughan zoo hopeloos maakten. Met 64, 63, 6—2 won Kukuljevic in drie sets. De uitslagen van de eindstrijden luiden: Damesenkelspel: Mevr. Miller—Heine (Zuid-Afrika) sl. mej. Wynne (Australië) 60, 62. Heerenenkelspel Kukuljevic (Zuid Slavië) sl. Hughan (Ne- derlandï 6—4, 6—3, 6—2. Damesdubbelspel Mevr. Miller—Heine en mej. Morphew (Zuid Afrika) sl. mej. Wynne en mej. Coyne (Austra lië) 10—8, 8—6. Heerendubbelspel Kukuljevic en Moreau (Zuid Slavië-België) sl. Geelhand en De Borman (België) 46, 63. 6—3, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mevr. Hopman en Hughan (Australië-Ne- derland) sl. mevr. MillerHeine en De Bor man (Zuid-Afrika-België) 8—6, 9—7. Onderlinge wedstrijden H. A. V. „Haarlem" Gebruik makende van een Zondag, dat de meeste Haarlem-athleten niet aan den start kwamen, hield de H. A. V. Zondag haar eerste onderlinge wedstrijden. Alleen Van Geenhui zen, A. Schaap, Verkes en Lamore ontbraken op het appel, daar zij uitgenoodigd waren deel te nemen aan de wedstrijden te Doe tinchem. Het programma bestond uit loop- en springnummers, terwijl de loopnummers hoofdzakelijk verwerkt werden in twee- of driekampen. Door den sterken wind waren de tijden alle aan den hoogen kant, maar de onderlinge strijd was soms zeer vinnig en ver schillende malen gingen eenige athleten in gelijken tijd door de finish. A. van Zonderen bleek, nu van Geenhuizen en A. Schaap niet aanwezig waren, de sterk ste sprinter te zijn, terwijl op de 600 M. en 1000 M. Hermans en Koopman een goeden indruk maakten. Van zelf sprekend bleek Herfst voor beiden te sterk te zijn. Op de 2000 M. was Hagtinguis de verrassing van den dag. Met een keurige eindspurt wist hij te ze gevieren. Niettegenstaande de voorgift van 50 M. een zeer goede prestatie, die beloond werd met den uitgeloofden beker voor de beste prestatie van den. dag. In de morgenuren was het Stouten geweest, die met een verte- sprong van 6.25 M. de aandacht op zich ves tigde. Ongetwijfeld een aansporing voor hem, zich op dit nummer te gaan specialiseeren. Tevens waren eenige nummer voor voet ballers ingelascht. Wim Kaan bleek de sterk ste, maar ontmoette zoowel bij de 100 M. als bij het hoogspringen goeden tegenstand. De hoogtesprong van Schuinder wekt, bij de verdere training, goede verwachtingen. Met een opwekkend woord voor de volgende onderlinge wedstrijden reikte de voorzitter, de heer Van der Mey, na afloop de prijzen uit. De uitslagen luiden: Driekamp klasse A en B. 50 M.: 1. en 2. Schreuder 6.5 sec.; v. d. Klooster 6.5 sec.; 3. A. v. Zonderen 6.6 sec. 150 M.: 1. A. v. Zonderen 17.9 sec.; 2. A. v. Lier 18 sec.; 3. B. Schaap 18.2 sec. 300 M.: 1. A. v. Zonderen 37 sec.; 2. A. v. Lier 39.4 sec.; 3. B. Schaap 39.6 sec. Totaaluitslag: 1. A. v. Zonderen; 2. A. v. Lier; 3. B. Schaap. Tweekamp klasse C. 50 M.: 1. Metz 6.7 sec.; 2. Potharst 6.8 sec.; 3. v. d. Klinkenberg 6.9 sec. 100 M.: 1. Metz 12.3 sec.; 2. Potharst 12.3 sec.; 3. v. d. Putten 12.4 sec. Totaaluitslag: 1. Metz; 2. Potharst, 3. v. d, Putten. Tweekamp klasse B en C. 600 M.: 1. Herfst 1 m. 29.6 sec.; 2. Hermans 1 m. 32.2 sec.; 3. W. v. Zonderen 1 m. 35 sec. 1000 M.: 1. Herfst 2 m. 50 sec.; 2. Koopman 2 m. 50.6 sec.; 3. Hermans 2 m. 51.5 sec. Totaaluitslag: 1. Herfst buiten meded.; 2. Hermans; 3. Schultz. Tweekamp klasse B en C. 300 M.: 1. Stouten 42.4 sec.; 2. Lenselink 44.5 sec. 600 M.: 1. Lenselink 1 m. 41.4 sec.; 2. Stou ten 1 m. 41.6 sec. Totaaluitslag: 1. Stouten; 2. Lenselink. 2000 M. met voorgift: 1. Hagtingius 50 M. voorgift 6 m. 11.2 sec.; 2. Koopman van meet 6 m. 12 sec.; 3. Schultz 50 M. voorgift 6 m. 12.7 sec. 100 M. voetballers: 1. W. Kaan 12.4 sec.; 2. v. Balen Blanken 12.5 sec.; 3. G. Schreuder 12.8 sec. Hoogspringen voetballers: 1. en 2. Schuin der en W. Kaan 1.60 M.; 3. v. Balen Blanken 1.50 M. Hoogspringen A, B en C klasse: 1. v. d. Klinkenberg A kl. 1.75 M.; 2. v. d. Bos A kl. 1.65 M. Verspringen Nieuwel. en intr.: 1. Stouten 6.25 M.; 2. v. d. Klinkenberg 6.02 M.; 3. v. d. Bos 5.85 M. Wedstrijden Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging. Zondagmiddag werden onder leiding van den heer R. Verwers op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan nationale wed strijden voor het K.N.G.V. gehouden. Scheids rechter was de heer D. Beets, die geen geval len van belang te beslissen kreeg. Aan deze wedstrijden namen ongeveer 6< dames en evenveel heeren deel, voornamelijk afkomstig uit Noord- en Zuid-Holland. Bo vendien was een groote ploeg van P.S.V. uit Eindhoven aanwezig. Door verschillende omstandigheden vlotte 't aanvankelijk niet met de loopnummers. Dit was van invloed op het geheele verdere verloop, zoodat de wedstrijd drie kwartier te laat eindigden. Het geheel gaf evenwel blijk van een deug delijke voorbereiding en dito voorbereiding. Het zal dan ook niet de laatste maal zijn, dat de Bloemendaalsche Gymn. Ver. dergelijke wedstrijden organiseert, gelet ook op de pu blieke belangstelling, die meer dan voldoende was. Bij de dames was 't vooral P.S.V. dat uit muntte. Onmiddellijk daarop moeten de da mes van de organiseerende vereeniging wor den genoemd. Vooral haar leden R. v. Asselt, T. Boorsma en B. v. Twisk blonken uit. Sparta uit Dordrecht overhearschte den heerenwed strijd, maar ook O.S.S. (Zandvoort) leverde goede verrichtingen. De uitslagen luiden aldus: Dames: Hardloopen 100 M.: 1 C. Bak (Krommenie) 12.9 sec., 2 W. Verbeek (Den Haag), 3 T. Boorsma (B.G.V.) Estafette 4 maal 100 M.: 1 P.S.V. (Eindho ven), 53.3 sec., 2 B.G.V.3 Zeeburg (A'dam). Relay 200, 200 80, 60 M.: 1 PB.V. (Eindho ven), 60.1 sec. Vèrsrpingen: l A. Louis (Eindhoven) 5.07 M.. 2 A. de Bruin (Leiden), 3 T. Boorsma (B. G.V.) Hoogspringen: 1 H. Leeksma (Den Haag), 'k Zag een Rooker in Zwolle Naar een sigarenzaak hollen Hij was geheel in de war Had een leege doos „SERDAR" En riep „Geef mij gauw weer een vollet" NIEUWE OOttST! (Adv. Inpez. Med.) 1.40 M., 2 R. v. Asselt (B.G.V.), 3 B. v. Twisk (B.G.V.) Driesprong: 1 H. Leeksma (Den Haag) 9.92 M., 2 B. v. Twisk (B.G.V.), 3 R. v. Asselt (B. G.V.) Discuswerpen: 1 L. Mol (Eindhoven) 30.12 M., 2 H. Leesma (Den Haag)3 H. Heek (Turn- lust H.) Kogelstooten: 1 L. Beerman-Rombout (Dor drecht) 10.98 M., 2 H. v. Leeuwen (A'dam), 3 L. Mol (Eindhoven) 9.99 M. Heeren: Hardloopen 100 M.: 1 Th. v. Eijsden (Dor drecht) 11.4 sec., 2 J. Keur (O.SB.), 3 H. de Roode (O.S.S.) Hardloopen 400 M.: IA. Wijdeveld (Eind hoven), 56.4 sec.. 2 S. de Boer (B.G.V.) Hardloopen 800 M.: 1 P. Leeuwerik (Dor drecht), 2 min. 10.6 sec., 2 C. Wijdeveld (Eind hoven). Hardloopen 3000 M.: IA. Paap (O.S.S.)9 min. 49.8 sec., 2 J. Punt (Purmerend), 3 J. v. Zwieten (Olympia IJmuiden). Estafette 4 maal 100 M.: 1 Sparta 47 sec., 2 O.S.S. 47 sec., 3 Concordia 47.1 sec. Zweedsche estafette: 1 Sparta 2 min. 12.6 sec., 2 O.S.S. Vèrspringen: 1 P. v. d. Klinkenberg (B.G.V.) 6.14 M., 2 J. Aarnoutse (Dordrecht), 3 D. Dam mers (A'dam). Hoogspringen: 1 P. Neerings (Dordrecht), 17.75 M., 2 J. v. d. Bos (OB.S.)3 J. de Bruin (Dordrecht) Speerwerpen: G. Louwman (Dordrecht) 49.52 M. 2 L. Dammers (A'dam), 3 M. ten Braak (Dordrecht). Discuswerpen: 1 J. de Bruin (Dordt) 35.74 M., 2 K. Groen (Olympia) 34.38 M. Kogelstooten: 1 J. de Bruin (Dordt) 11.93 M., 2 K. Groen (Olympia) 11.78 M. NAT. WEDSTRIJDEN TE DOETINCHEM. Op het landgoed „Groenendaal" te Doe- tinchem hadden Zondagmiddag nationale atletiekwedstrijden plaats, waaraan de beste athleten des lands deelnamen. De uitslagen waren normaal; over het alge meen vielen de overwinningen aan hen, welke daarvoor in aanmerking kwamen. Ook op de technische nummers kwamen geen verrassin gen voor, doch de resultaten waren, de weers omstandigheden in aanmerking genomen, in verhouding tot de loopnummers beter te noe men. Bij het polsstokhoogspringen had een klein ongeluk plaats. B. Greving kwam niet goed neer; hij brak een been. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 100 M. invitatie: le serie: 1. Heinz Baum- garten (Trekv.) 11; 2. Jan Gryseels (P.P.) 11.4; 3. Schaap (Haarlem) 11.7. 2e serie: 1. M. Osendarp (Trekv.) 11.4; 2. Tj. Boersma (A.A.C.) 11,5; 3. M. v. Geenhuizen (Haarlem) 11.6. 100 M. invitatie finale: 1. M. Osendarp 10.9; 2. H. Baumgarten 11; 3. M. van Geen- huizen 11.3; 4. Tj. Boersma (A.A.C.)5. J. Gryseels (P.P.) 6. J. Schaap (Haarlem). Kogelstooten: klasse A: 1. A. de Bruyn (V. en L.) 14.70; 2. T. Areel (A.P.G.S.) 14.27; 3. Brasser (A.A. C.) 13.67. Hinkstapsprong klasse A en B.: 1. W. Pe ters (P.E.C.) 14.31 M.; 2. A. Haverkamp (P. E. C.) 13,38; 3. J. van Loozen (P.E.C.) 13.35. Polsstok hoogspringen: 1. J. Verkes (Haar lem) 3.75 M„ 2. C. Lamoree (Haarlem) 3.75 Meter. NEDERLAND-DUITSCHLAND (40-57) Op de Nenijto-sintelbaan te Rotterdam is Zondag door de Rotterdamsche Atheletiekver- eeniging Minerva een athletieklandenwed- strijd voor dames gehouden tusschen Neder land en Duitschland. Het was te voorzien, dat de Hollandsche meisjes de Duitsche ploeg niet zouden kunnen overwinnen. Zeker, Fanny Koen heeft b.v. op de 200 meter zoowel het Nederlandsche als het Duitsche record 24.6 sec., geëvenaard en zij mocht het genoegen smaken ook op de 100 meter op de eerste plaats te eindigen in den fraaien tijd van 12 sec (Ned., record 11.9 sec.), terwijl de Duit sche dames vooral op de werpnummers niet zoo op dreef waren als verwacht werd, maar dit alles was niet voldoende voor een kans op de overwinning in den landenwedstrijd. Ook op „Rijnegom" te Aerdenhout had een tennistournament plaats. Hier ziet u de finalisten. Groote prijs van België. Zondag heeft de 24-uurswedstriid voor sportwagens om den grooten prijs var België, welke race op het circuit van Fran corchamps werd verreden, plaats -jehad. De klasse boven 4000 cc. werd gewonrr door Pintacuda- Severi (Alfa Romei 2996.632 K.M., gem. uursnelheid 124.8 K.M.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7