BEVERWIJK Arbeiders-zangvereenigingen zongen op „Tusschenwijk". Zangersfeest van „De Daad". Bestuur en leden van de Arbeiders-zangver- eeniging „De Daad" zullen na den zoo vlot verloopen en goed geslaagden zangersdag, die gisteren op het terrein van den N. A. S. B. in „Tusschenwijk" werd gehouden, ongetwijfeld met veel voldoening op het initiatief tot het organiseeren van een provinciaal zangers feest terugzien. De geheele organisatie moest op korten termijn haar beslag krijgen en daarom stem de het tot tevredenheid dat nog een tiental vereenigingen waren opgekomen om het so cialistische strijdlied te laten klinken door het geboomte van het oude „Tusschenwijk". Datzelfde geboomte heeft een beschutting geboden tegen den straffen wind aan de hon derden zangers, die van 12 tot 5 uur op het terrein vertoefden. Het weer kon men zich overigens niet beter wenschen. Weliswaar dreigden menigmaal regenbuien, maar het bleef bij dreigen en wij kunnen ons voorstel len, dat een brandende zomerzon op dit open terrein stellig minder aangenaam zou zijn geweest. De terreinaccommodatie liet niets te wen schen over. De vereeniging had de beschik king gekregen over de muziektent van de Beverwij ksche Harddraverijvereeniging, die door de leden met vlaggen en bloemen was versierd. Het spreekt vanzelf, dat er eenige gelegenheden waren tot versterking van den inwendigen mensch en opdat ieder zijn deel zou krijgen van de geestelijke lafenis was een radio-installatie aangebracht. De Arbeiders Hulp bij Ongelukken had een post op het terrein betrokken. Van haar diensten is eenige malen gebruik gemaakt. De opening. Nadat de deelnemende koren onder leiding van den heer P. J. Potgieser, dirigent van „De Daad" gezamenlijk „Morgenrood" en „Eens" ten gehoore hadden gebracht, sprak de heer W. Mol, voorzitter van de Daad een openingswoord, waarin hij in het bijzonder verwelkomde de heeren W. van Dok en W. P. Visser, leden van het eere-comité en den heer Cardozo, lid van het hoofdbestuur van den Bond van Arbeiderszangvereenigingen in Nederland. Spr. getuigde zijn leedwezen, dat de burge meester uit het eere-comité was getreden vanwege een advertentie in het programma boekje. Wij hebben respect voor ieders over tuiging, aldus de voorzitter, en ook voor die van den burgemeester. De heer Mol memoreerde voorts de bij de organisatie van dit zangersfeest ondervon den medewerking, met name van de zijde der autoriteiten, de Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard", de V. V. V.'s, de A. H. B. O. enz. Spr. eindigde zijn openingswoord met een opwekking te blijven strijden voor demo cratie, vrijheid en vrede. De heer W. van Dok, voor het eere-comité sprekend, was dankbaar voor het door de Daad genomen initiatief om het lied van de arbeiders op „Tusschenwijk" te laten klinken. De zang toch doet hen sterker staan in den strijd om het bestaan en geeft geestelijken weerstand tegen de materieele zorgen, die velen kwellen. Spr. hoopte, dat deze middag bevorderlijk zou zijn aan het cultureele werk van de ar beidersbeweging. De heer Van Dok eindigde met den wensch „dat allen zouden zingen, alsof zij thuis waren". Hierna sprak de voorzitter van het hoofd bestuur nog een kort woord, waarin hij hulde bracht aan de Be verwij ksche af deeling voor de-goede gedachte, om de zangers en zange ressen hier bijeen te brengen. Dinsdag a.s. zal het 35 jaren geleden zijn, dat de Bond werd opgericht. Begonnen werd met het uit brengen van den „Kiesrechtmarsch" in 1902. Onlangs werkte een arbeiderskoor mede aan een uitvoering van Beethoven's Negende Symphonie. Hier tusschen ligt een groot stuk cultuur. Spr. riep vervolgens den steun in voor den componist Otto de Nobel, die de eerste tendenzwerken voor de beweging com poneerde en die thans niet meer werken kan. Tenslotte spoorde hij zijn toehoorders aan te blijven strijden en werken voor de beweging. Goede Koorzang. Na de openingsplechtigheid opende „De Stem des Volks" uti Alkmaar het muzikale gedeelte van het programma met „Op naar het licht" van Anton Krelage en daarna met pianobegeleiding „De Nachtegaalcantate" van Mozart. In de hierna volgende pauze hebben de dames en heeren zich te goed gedaan aan de Beverwijksche aardbeien, die zich als altijd uitstekend lieten smaken. Hierna was de beurt van optreden aan het Kinderkoor „De Kleine Stem" uit IJmuiden, dat met zeer veel succes een drietal composi ties ten gehoore bracht. Achtereenvolgens zongen nu „Kunst aan het Volk", Den Helder; „De Stem des Volks", Haarlem; „De Daad", Beverwijk; ,Het Roode Koor", Amsterdam; „De Volksstem", IJmui den; een combinatie uit „De Stem des Volks", Wormerveer en „Excelsior", Zaandam; „Mor genrood", Santpoort en ,De Volksstem". As sendelft, waarvan enkele koren nog een paar extra-nummers uitvoerden. Aangezien het hier in geen enkel opzicht vergelijkende presta ties golden, maar uitsluitend „zang om den zang alleeh" zou een afzonderlijke bespre king van de deelnemende koren in dit relaas niet op haar plaats zijn. Het eene koor was was sterker bezet dan het andere, over het algemeen vestigde de ten gehoore gebrachte zang den indruk, dat men in de arbeiders zangvereenigingen ernstig en meestal ook onder bekwame en deskundige leiding stu deert. Het gebodene kon den toets der crl- tiek glansrijk doorstaan en lokte menigmaal een langdurig applaus uit. Tegen 5 uur plaatste de heer W. Mol zich voor de laatste maal voor de microfoon om zijn voldoening te uiten voor dit zoo goed ge slaagde zangersfeest. Op zijn verzoek zongen allen de Internatio nale, waarmede dit festijn van klanken al weer tot het verleden behoorde. Voor de nog jonge zang vereeniging „De Daad" was het een belangrijke dag, die heel wat zorgen en moeite van bestuur en leden •heeft gevergd. De voldoening zal des te groo- ter zijn, nu alles op zoo'n vlotte wijze tot een goed einde is gebracht. Ds. C. M. Krijger verlaat onze gemeente. Beroep naar Rotterdam aangenomen. Ds. C. M. Krijger, predikant van de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft het op hem uitgebrachte beroep naar Rot terdam (Vreewijk) aangenomen. Zondagmorgen onder den dienst heeft de predikant zijn gemeentenaren van rijn geno men besluit in kennis gesteld. Ds. Krijger heeft daaraan een woord van dank toegevoegd voor de prettige verstandhouding en de goede sa menwerking, die tusschen predikant en ge meente heeft bestaan. De blijdschap, waaraan de gemeente eenige weken geleden uiting gaf toen Ds. Krijger mededeelde, dat hij voor IJselmonde had be dankt, is dus maar van korten duur geweest. Onmiddellijk daarop volgde het beroep naar Rotterdam. Ongetwijfeld zullen zijn gemeentenaren hem noode laten heengaan, evenals de tallooze vereenigingen en instellingen, die op Ds. Krij- ger's toegewijde hulp mochten rekenen. Vanaf 1932 is Ds. Krijger als predikant der Ned. Herv. Gemeente in Beverwijk werkzaam. De jonge dominé vond hier een breed arbeids veld, waarop hij aanstonds met veel ambitie zijn werkzaamheden is begonnen. Naast de verzorging van de geestelijke belangen van zijn groot aantal gemeenteleden heeft Ds. Krijger zeer groote aandacht gewijd aan het organisatieleven. Van verscheidene vereenigin gen was hij voorzitter of eere-voorzitter en zooveel mogelijk was hij op de vergaderingen aanwezig. Dikwijls trad hij als spreker op en behandelde dan altijd een of ander belangrijk onderwerp, dat de belangstelling gaande maakte en ook verdiende. Ds. Krijger was een vlot en begaafd spreker naar wiens woord men gaarne luisterde. Voor de jeugdorganisaties koesterde hij levendige belangstelling en ook daarvoor heeft hij te Beverwijk zeer veel verdienstelijk werk verricht, evenals voor het onderwijs op chris- telijken grondslag. Destijds heeft Ds. Krijger ook zeer geijverd voor de totstandkoming van het woningcomplex van de Christelijke Wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen", dat hij in 1935 tot zijn voldoening mocht inzegenen. Ds. Krijger huldigde als jong predikant den stelregel: „een gezonde geest in een gezond lichaam". Daarom was hij ook altijd een groote steun voor de Christelijke Gymnastiekvereeni- ging „Hercules", wier verrichtingen hij steeds met veel belangstelling volgde. Tijdens zijn verblijf alhier zag Ds. Krijger ook de restauratie voltooid van het fraaie Müller-orgel in zijn kerk, een restauratie, die vanwege haar omvang en kostbaarheid heel wat zorgen heeft gebaard. Ds. Krijger heeft er mede zijn schouders onder gezet en zag ten slotte het doel bereikt. Ook de restauratie van de kerk heeft hij helpen bevorderen. En wat het herderlijk werk zelf betreft, menig hart blijft voor den vertrekken den pre dikant warm kloppen, wanneer het zich zijn opbeurend en troostrijk woord in de moeilijke uren des levens herinnert. Aan menig ziekbed heeft hij den Weg des Vredes kunnen aanwij zen, aan menige groeve heeft hij het „Memen to Mori" in het Licht der eeuwige dingen ge steld. De Ned. Herv. Gemeente te Beverwijk verliest in Ds. C. M. Krijger een toegewijden dienaar, een geestelijken leidsman, die met eere aan de lange reeks herders van de aloude St. Agatha mag worden toegevoegd. De bloembollenveilingen worden hervat. Resultaten met spanning tegemoet gezien. De directie- van de Bloembollenveiling „Be verwijk" N.V. schrijft ons: Op Donderdag 21 Juli a.s. zullen de bloem bollenveilingen in de hal van de Vereen igde Veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling" weer aanvangen. De laatste jaren waren de aanvoeren niet groot, om allerlei redenen. Er werd veel uit de hand verkocht, Velen hadden nog schulden te betalen aan de oude veiling. De minimum prijs moest op de veiling gehandhaafd wor den, en voor het surplus werd in 1935 van de kweekers tot 47 pet. ingehouden, terwijl de exporteur-kweekers in dat jaar slechts 15 pet. voor hetzelfde doel offerden. Al deze dingen maakten de menschen wat bevreesd voor de veiling en het surplusfonds. Men verkocht eenvoudig voor alle prijzen uit de hand. Voor 1938 staat de zaak heel anders. De oude schulden zijn alle kwijt gescholden, niemand behoeft daarom de veiling te mijden. Velen, zeer velen zullen zelfs voor die kwijt schelding erkentelijk zijn en hun verderen steun weer aan het. bedrijf geven, door hun bollen weer aan te voeren. De inhoudingen en inleveringen voor het surplusfonds zijn de laatste jaren wel zóó ge regeld, dat iederen exporteurkweeker of ge wone kweeker, evenveel bijdraagt voor den op koop der overgeschoten bloembollen. Het is dan eenvoudig een dwaasheid, de bollen voor een lageren j>rijs te verkoopen. Voor de opgeslagen bollen kunnen veel hoogere voorschotten worden betaald dan 50 pet., zoodat ook geldgebrek geen reden be hoeft te zijn de bollen onder den prijs te ver koopen. Ook zijn er in 1938 lang niet zooveel bollen langs de kweekingen opgekocht dan in voor gaande jaren. Alles wijst er dus op, dat er groote kans is, dat ook de Beverwijksche veiling dit jaar een grooteren aanvoer zal krijgen. Dat is precies wat Beverwijk nog noodig heeft. Hoe grooter de aanvoer, hoe grooter de kans, dat nog meer dere aanvoerders het voorbeeld der anderen zullen volgen. De groote vertakking van Kennemerland en Vrije Veiling, met haar vele leden, moet den stoot geven voor een grooten aanvoer op de eerste veilingen. De rest komt dan van zelf. In de vakbladen is gepubliceerd, dat er voor 1938 weer minimum prijzen wettelijk zijn vast-, gesteld. Deze zijn voor tulpen en narcissen als volgt: Vroege Tulpen Z 12 f 1.60, Z 11 f 1.35, Z 10 f 0.95. per K.G. Late Tulpen Z 12 f 1.40, Z 11 f 1.10, Z 10 f 0.70 per K.G. Parkieten Z 12 f 1.40, Z 11 f 1.10, Z 10 f 0.T0 en tevens Z 9 f 0.45 per K.G. Narcissen, grove f 0.14, fijne f 0.17 per K.G. De veilingen zullen de minimumprijzen handhaven en de overschotten opslaan voor het surplusfonds. Menschelijkerwijze gesproken zullen dus de opgeslagen bollen ongeveer dezelfde opbrengst hebben als de gewoon verkóchte hoeveelheden. Men kan dus gerust alle soorten naar de veiling sturen en behoeft er niet mede te leu ren onder den prijs. Met groote spanning worden de eerste vei lingen tegemoet gezien. Zullen de koopers de bollen eerst laten „doordraaien"? Men kan ze immers later te kust en te keur nog uit den opslag halen. Wij weten het niet en wachten het af. Omstreeks half Augustus zal de toestand be ter bekeken en beoordeeld kunnen worden. AQUARIUMHOUDERS STUDEEREN PLANT KUNDE. De maandelijksche liefhebberij-avond van de Vereeniging van Aquarium- en Terrarium houders „Kennemerland" zal a.s. Woensdag avond in de lunchroom „Aneta" in de Meer- vlietstraat te Velsen (Zuidzijde) worden ge houden. Op dezen avond zal den leden kennis worden bijgebracht omtrent de planten, die een groo te en belangrijke rol vervullen in het aqua rium. Zij zullen, na aldus gediend te hebben, als leerstof, onder de leden worden verloot, evenals eenige mooie paartjes visch. Op Zondag 31 Juli zal de vereeniging een clubtocht houden naar Den Helder. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden waren D. Kikke—C. Rietkerk 2—0 M. KempenA. Hofland 20 C. Peekei—C. Snel 20 G. Hoogland—L. Kluft 0—2 O. Peekei—K. Kikke 20 S. D. Hoogvorst—J. A. Oussoren 1— AVONDCONCERT OP HET MOENSPLEIN. Donderdagavond zal in de muziektent op het C. H. Moensplein een gemeenschappelijk concert worden gegeven door het Bever wij ksch Gemengd Koor en het Kinderkoor onder leiding van den heer J. Booda en het R.K. Mannenkoor „Onze Gezellen", dirigent de heer Lou Tervoort. Het programma voor dit avondconcert zullen wij dezer dagen publieeeren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ZWEMFEEST VAN DE K. Z. IN BAD ADRICHEM. IJdele dame te icater geraakt. ZIJ WERD NATUURLIJK GERED. Zondagmiddag heeft de Kennemer Zwem- club in zwembad „Adrichem" haar jaarlijk- lijksche onderlinge zwemwedstrijden gehou den. Ondanks de minder goede weersomstan digheden was de belangstelling voor de ver richtingen van de leden van de K.Z. bevre digend, toen de jongste leden aan start ver schenen voor het nummer 25 meter hindernis- zwemmen. Met groote animo hebben de jongere en de oudere deelnemers elkaar op een sportieve wijze bekampt en menig „baantje" werd on der groote spanning afgelegd. De aanmoedi gingen van de zijde van het publiek voor hun favorieten ontbraken evenmin. De strijd om den wisselbeker was evenwel het spannendste van den heelen middag. De 100 meter borstcrawl voor heeren om den wisselbeker van den heer Jac. J. de Wildt werd gewonnen door A. Jonker, die hiermede voor de eerste maal beslag legde op dezen beker. D. Adrichem, die den vorigen wissel beker vorig jaar definitief in zijn bezit kreeg, kon het ditmaal niet tot een overwinning brengen. Bij de dames kwam mej. M. Schoone thans voor de tweede maal achtereen in het bezit van den K.Z.-wisselbeker. De wisselbeker, welke aangeboden was door de firma H. van Doorn en Co., voor de 50- meter borst-crawl dames werd gewonnen door mej. L. Hendriks. Tot slot van de wedstrijden, die een zeer vlot verloop hadden, werd nog een polo-wed strijd gespeeld, tusschen K.Z. I en Halfweg I. De bezoekers wisten na een spannenden wed strijd met 21 te winnen. De zwemmers van de winnende ploeg kwamen ieder in het bezit van een doosje aardbeien en een zwemmer op voetstuk. Tusschen de nummers door viel een ijdele dame, die zich liep te poederen en daardoor geen acht sloeg op haar weg, in het water. Er was direct een lid van de K.Z. aanwezig, die de dame gekleed nasprong en haar na veel moeite, waarbij zij beiden verscheidene keeren geheel onder water verdwenen op het droge te krijgen. De dame bleek echter een verkleed K.Z.-lid te zijn. Deze geestige pan tomime verwekte groote hilariteit onder de aanwezigen. De jury werd gevormd door de heeren P. Borst uit IJmuiden, Halenbeek en Schag- schabel,, terwijl de heer B. G. Luttikhuizen als starter fungeerde. De tijdopnemers waren de heeren W% B. Luttikhuizen, Van Diepen en R. Schram. De volledige uitslagen waren als volgt: 25 meter hinderniszwemmen jongens: 1. C. Klaver 29.6 sec.; 2. A. Koster 30 sec.; 3. P. Mooi 34.8 sec.; 4. De Ruyter 36 sec; 5. G. Zeelenberg 36.1 sec. 50 meter hinderniszwemmen: 1. Henneman 54.6 sec.; D. de Wildt 1 min. 2.1 sec.; 3. H. Langendijk 1 min. 16.1 sec. 25 meter schoolslag jongens: 1. G. Zeelenberg 24.7 sec.; 2. C. Klaver 25.2 sec.; 3. A. Koster 25.6 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. A. Jonker 1 min. 17.8 sec.; 2. De Adrichem 1 min. 23.16 sec.; 3. H. Schoone 1 min. 28.16 sec 100 meter schoolslag dames: 1. M. Schoone 1 min. 49.4 sec.; 2. L. Hendriks 1 min. 50.2 sec.; 3. G Slotemaker 1 min. 50.f sec.; H. Burger 1 min. 54 -sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. D. Adrichem 1 min. 41.8 sec.; 2. H. Lan gendijk 1 min 43.8 sec.; 3. D. Schoone 1 min. 45.8 sec. 50 meter borstcrawl dames: 1. L. Hendriks 47.8 sec.; 2. G. Slotemaker 51 sec.; 3. B. Tervoort 53.1 sec. 50 meter borstcrawl heeren: 1. Jonker 33.8 sec.; 2. H. Schoone 35.2 sec.; T. Coppens 35.8 sec. Polo-wedstrijd: K.Z. I—Halfweg I 1—2. DE AARDBEIENMARSCH PRACHTIG GESLAAGD. vlot verloop, zoodat zich nergens stagnaties voordeden. Ook de politie verdiend een woord van hulde voor de medewerking, die zij aan de wande laars verleende. De Transportcolonne van het- Roode Kruis was natuurlijk trouw op haar post. om de op- geloopen blaren door te prikken of op een of andere wijze hulp te verleenen. Een drukke dag hebben de dames en heeren, die den ge- heelen tocht hebben meegemaakt, niet gehad. De Transportcolonne blijft niettemin altijd en graag geziene gast bil de wandeltochten, wat wel bleek uit het applaus van de deelne mers, toen de voorzitter van de organisee- rende vereeniging de colonne hiervoor dank bracht. In het Kennemer Hotel werd de groote rust gehouden. Tijdens de rust werden de deelne mers op aardbeien onthaald en het behoeft geen betoog, dat de wandelaars zich deze heer lijke tractatle uitstekend hebben laten sma ken. Na afloop van den marsch heeft de voor zitter van de K.W.C.. de heer W. M. Ragut, dank gebracht aan alle medewerkers en spe ciaal aan de Roode Kruis Transportcolonne. Hierna heeft burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens de prijzen uitgereikt aan de vol gende deelnemende vereenigingen en deelne mers: Verstkomende heer: De heer Snoss uit Brus sel. Eerste eere-prijs voor besten Indruk: W.S.V. Blauw-Wit" uit Ede (wisselbeker met me daille). Tweede prijs: Padvindersvereeniging „Die Wijekers". Beverwijk. Eerste eere-prijs militaire groepen: 19e re giment Infanterie Ede (beker). Grootste groep: W.S.V. „Blauw Wi", Ede (beker) Verstkomende groep: W.S.V. „Blauw-Wit", Ede (krans). Verstkomende militaire groep: 10e regiment infanterie Ede (kransi Extra prijs: mevrouw Hageman, leidster van de jeugdgroep „Halfweg". Groepsprijzen: Padvindersvereeniging „'Die Wyckers", Beverwijk; W.S.V. ..Zilvermeeuw", Den Helder: W.S.V. „Blauw-Wit", Ede, 10e regiment infanterie Ede! Wandelclub „O.V.A." Bakkum. Wandelclub „Dietsch Marschver- band". Beverwijk; Transportcolonne „Roode Kruis", Haarlem: D.S.V. „Tot ons plezier", Wormerveer; Aalsmeersche wandelsportver- eeniging „Aalsmeer", Aalsmeer; Muziekver- eeniging „S.S.S.", Halfweg en „Kennemer Wandelclub", Beverwijk. De heer H. Houtwipper had nog zes sloffen aardbeien beschikbaar gesteld, waarmede twee dames, twee heeren en twee groepen gelukkig werden gemaakt. GROOTE DEELNEMING EN TOCH GEEN UITVALLERS. Zondag is de jaarlijksche zoogenaamde aard- beienmarsch gehouden van de Kennemer Wandelclub. Het aantal deelnemers voor dit jaarlij ksch terugkeerende evenement voor Be verwijk was ondanks de minder goede weers omstandigheden, vooral in de morgenuren weer groot en daaruit kon tevens worden af geleid, dat de aardbeienmarsch nog altijd aan populariteit wint. De tocht had ook nu weer een schitterend verloop, dank zij de organi satie, die zooals gewoonlijk weer keurig in orde was. Ideaal wandelweer was het niet toen de 403 deelnemers, die Zondagmorgen te 10 uur bij het Kennemer Hotel startten, hun schreden richtten naar de ponten. Tegen den middag knapte het weer echter, weer op, zoodat de deelnemers toch nog het grootste gedeelte van het parcours in goed wandelweer hebben af gelegd. Er was zelfs geen enkele uitvaller on der de wandelaars, waaronder één uit Brussel. Zelfs de jeugdgroepen kwamen zonder uit vallers binnen. Het parcours, dat zeer duidelijk was aange geven en dat eenigszins afweek van dat van het vorig jaar, toen de polder er ln was op genomen, leidde door de mooiste gedeelten van Kennemerland en langs tal van beziens waardigheden in deze streek. Het bood den wandelaars volop gelegenheid van di alles te genieten. Bij de controleposten had alles een WIJK AAN ZEE Gymnastiekvereeniging Acliilles" viert haar 65-jarig jubileum te Wijk aan Zee. Zaterdagmiddag om 3 uur arriveerde te Wijk aan Zee, ter gelegenheid van haar 65- jarig jubileum, de gymnastiekvereeniging „Achilles" uit Zaandam. Na het dorp en strand te hebben bezichtigd werd bede door het ongunstige weer, al spoe dig koers gezet naar het Noorder badpaviljoen waar gedineerd werd. De avond is doorgebracht met dans en spel, waarbij een goede band en een humorist voor de noodige afwisseling zorgde. HEEMSKERK DE TENTOONSTELLING GAAT NIET DOOR. De tentoonstelling welke alhier zou worden gehouden en waar handel en industrie verte genwoordigd zouden zijn, gaat niet door; al t-hards niet op den vastgestelden datum. Waarschijnlijk zal getracht worden in den komenden a.s. winter iets dergelijks te orga niseeren. R.K. V. V. „A.D.O.". De uitslagen van Zondag waren: A.D.O. a—Vitesse a 3—2 A.D.O. b—Vitesse b 3—2 Vitesse cA.D.O. c 12 WEDSTRIJD VOOR POLITIEHONDEN. Door de afdeeling Noord-Holland van de Koninklijke Ned. Politiehondenvereeniging, werd Zondag in Heemskerk een competitie wedstrijd gehouden. Door de plaatselijke V.V.V. was voor dezen wedstrijd als terrein af gestaan, het wandelpark „Marquette"; een omgeving die zich bijzonder hiervoor leent.. De deelnemende vereenigingen waren: „Sport tot ons genoegen" uit Amsterdam, „Het Noord", Den Helder en „Castricum" te Castricum. Wedstrijdleider was de heer W. Driessen uit Castricum. De jury bestond uit de heeren v. Ort, Bussum; v. Rooyen, Drie huis en Koster, Amsterdam. Als helper-pak- werk fungeerde de heer Korver uit Amster dam. De wedstrijden vingen des morgens te 9 uur aan en eindigden des namiddags om 5 uur. Er werd heel vlot gewerkt en het publiek, dat vooral in den namiddag flink vertegenwoor digd was, heeft wel genoten. De uitslagen waren als volgt: 1. Rotgans. Amsterdam met 256V2 punt, 2. Kappers, Cas tricum 251 p., 3. v. d. Wind, Den Helder 240 p., 4e De Haas, Amsterdam, 237 pnt., 5. De Holbergen, Beverwijk 177 pnt. Bij het einde sprak de heer P. G. Henne man, voorzitter der V.V.V. nog een woord tot de eigenaars van de deelnemende honden. AANGEKOMEN. 8 Juli: Motrix m.s. Havre Mary m.s. Havre Flandria s.s. Rotterdam 9 Juli: Sambre m.s. Rotterdam Robur VIII s.s. Gdynia C. M. Arm. Blanc s.s. Nantes Lise s.s. La Rochelle Mona s.s. Makslahti 10 Juli: Gerco m.s. Londen Celebes m.s. Swansea Conida m.s. Londen Queenworth s.s. Sunderland Bloemfontein m.s. Hamburg Theano s.s. Fowey Fauna s.s. Midd. Zee Vliestroom s.s. Huil VERTROKKEN. 8 Juli: M. O. P. 15 s.s. Noordzee Arnfinn Jarl s.s. Odda Simon Bolivar s.s. West Indië Stuyvesant s.s. West Indië Loanda m.s Ipswich Marne m.s. Mistley Akershus s.s. Oslo Vesta s.s. Midd. Zee Flying Irishman m.s. Rotterdam Poelau Roebiah m.s. Batavia Backworth s..s Onega 9 Juli: Acclivity m.s. Londen Indus s.s. Rotterdam Kara s.s. Archangel Erinna m.s. Curacao Borthwick s.s. Leith Baarn s.s. Hamburg Crijnssen s.s. Hamburg Perseus s.s. Kopenhagen Lowick m.s. New Castle Merope s.s. Hamburg Apollo s.s. Bremen Flandria s.s. Gothenburg Enid Mary s.s. Goole Globe II s.s. Larvik Globe VI s.s. Larvik Globe VIII s.s. Larvik Pol II s.s. Larvik Pol VI s.s. Larvik Sif s.s. Malmö Cabo m.s. Londen IJstroom m.s. Huil Moena s.s. Hamburg Amstelstroom m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen 10 Juli: Hinde m.s. Antwerpen Madjoe m.s. Esbjerg Mary m.s. Courseuilles The Emperor -ss. Methil Sambre m.s. Parijs Jeadjoer m.s. Antwerpen Drittura m.s. Hamburg Vlootvermindering. Het Nederlandsche Bevrachtingskantoor te Amsterdam heeft nu ook zijn stoomschip Rambon naar Frankrijk verkocht. Het schip is reeds door de nieuwe eigenaren overgeno men en onder de Fransche vlag gebracht met den naam Kerkenac. Groote diepgang. Het met stukgoederen naar Ned. Indië ver trokken Nederlandsche motorschip Poelau Roebiah passeerde het Noordzeekanaal uit gaande met een diepgang van 8V2 Meter. Op proeftocht. De bij de firma Verschure Co. te Amster dam voor de Argentijnsche regeering ge bouwde zelfstoomende zandzuiger M. O. P. 15 is voor het houden van een proeftocht naar de Noordzee vertrokken. IJzerverschepmg. Het Zweedsche stoomschip Indus heeft, van Amsterdam komende, bij de Hoogovens een partij ijzer bijgeladen en vertrok daarmede via Rotterdam naar Zweden. Ertsaanvoer. Met het Fransche stoomschip Chef Meca nicien Armand Blanc is van Nantes een la ding erts voor de Hoogovens aangevoerd. Hout voor Velsen. Het Zweedsche stoomschip Mona is van Makslahti aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. ONDERWIJZERES AAN DE CHR. DREEFSCHOOL. Mej. G. van der Ploeg te Hoofddorp is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Dreef- school te Haarlem. Bij de dezer dagen te 's-Gravenhage gehou den Staatsexamens voor muziek slaagde voor piano L.O. mej. Bep Kraakman alhier, leerlinge van de heeren P. Vincent en Felix de Nobel. TOONKUNST. Bij de te 's-Gravenhage gehouden Staats examens voor muziek is voor het Theoretische gedeelte geslaagd mejuffrouw Annie Koetsier te Haarlem, leerlinge der Toonkunst-school alhier. R.K. INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL. Geslaagd voor het 3de deel van het leerares- examen N.a air. SF. de dames: C. de Brouwer Tilburg, J. Drenth, Oude Pekela, A. Gerritsma, Amsterdam; W. Ploegmakers, Dommelen, Tr. Schoorl, Haarlem, 3. Verheyden, Gilsen Reyen, M. Vloeyberghs, Steyl, A. v. d. Weyer, Haarlem. Afgewezen geen. DE MULO-EXAMENS. Te Haarlem slaagden Vrijdag voor het A- diploma: J. F. Luttik, B. C. Arnoldt, E. A. Cornelisse, C. M. Antonissé, E. J. Slagboom, A. J. van Haassert, J. C. Verhagen, V. D. Ni- colaï, M. Vergunst, H. P. Prenen, B. J. Tupker, J. P. de Klerk en P. J. E. Tempelman, allen te Haarlem; H. W. Jacobszoon te Heemstede; H. F. Widman te Velsen; C. Klay en G. Ples- sins, beiden te Bloemendaal; O. C. Schreuder, A. Vuijk, H. Meijer, A. Reindersma en T. Wouda, allen te IJmuiden; G. C. Redeker te Beverwijk. Voor het B-diploma slaagden: I. C. Verkuijl en J. H. Boogaard, beiden te Haarlemmer meer; E. J. Ruhwandl te Zandvoort; J. v. d. Starre en H. M. Ballast, beiden te IJmuiden; A. Roldanus te Haarlem; M. B. van Keulen te Beverwijk. KOERSEN NEDERLANDSCII CLEARING- INSTITUUT. Koersen voor stortingen op 9 Juli 1938 te gen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 72.96, lires 9.50, peseta's 10.50, Turksche ponden 1.44.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9