Dasbezuiniqi iniging. BEVERWIJK Vaardiglieidsproeven van de schooljeugd. 132 gediplomeerden. Gisteren hebben een groot aantal leerlingen van verschillende scholen vaardigheidsproe- ven afgelegd voor het verkrijgen van het vaardigheidsdiploma. De oefeningen werden zoowel op het terrein als m de zaal gehouden. De jeugdige deelnemers hebben met groote animo de verschillende proeven afgewerkt en hun uiterste best gedaan om een zoo gunstig mogelijk resultaat te verwerven. Niet minder dan 132 meisjes en jongens kwamen dan ook in bezit van het diploma. De juryleden op het terrein waren de hee- ren D. A. Dangermond en W. M. Ragut, terwijl de jury in de zaal bestond uit mej. Joh. Spruyt en de heeren Joh. A. Tromp en H. J. Blaauw. De volgende jongens en meisjes kwamen in het bezit van het diploma: Jongens. R.-K. School ln de Hobbestraat: Jan Oud, Tom van Son, Rens Keesen, Kees Bruin, En gel Gaarthuis, Jan van Vlissingen, Cor van der Aar, Tom Pallesen, Henk Burger, Jan Sta ring, Nol Ellens, Jacob Vessies, Freek Schoone, Jan Nieman, Antoon Smit, Gerard Stam, Jan Spanjaard, Joop Bleeker, Gerald Allan, Ge rard Hergarden, Jacob Henneman, Nic. van Noort, Tom Langen dijk, Jacob Joosten, Wim Grapendaal, Tinus Boon, Wim Braun, Piet de Nijs, Joop Schelvis, Nic. Schuit. Wim Geys en Jan van der Pal. Zeewijkschool: Frans Arenthals, Chris, van Gellecom, Antoine Dangermond, Piet Hoek, Jaao Roos, Frits Potman, Herman Mesnik. Wim Schaap, Jan de Graaf. Jaap Bos, Hielke Feenstra, Cor Kuiper, Henk Veenstra, Nico van der Wel, Loes Schol, Wout van Zutfen, Tonny Goejer, Wim Brethouwer, Co Meyer en Cees Ingenhousz. Noorderschool: Josua van Dijk, Wim van Beek, Simon de Haas, Joop van den Heuvel, Anne Hoolwerf, Piet Jonkers, Bob Klomp, Jaap Knap. Reinier Pletting, Wim Schweitzer, Piet Trieling, Arie Verhagen, Jo van der Wel, Karei de Gelder, Nico de Ligt, Sal van der Linden en Piet Hühl. Julianaschool: Gerrit de Bie, Bé Bruinen berg, Jan Doeter, Herman van Driel, Dick van der Heyde, Gerrit Kuyt, Hans Lubbers, Kurt Pollerspöck en IJs de Wit. Chr. School aan de Meerensteynstraat: Dirk Baartse, Jan Boonstra, Jan Buis. Gerard Pol man, Jacob Rengers, Jan Steenkamp, Roelof Sweers, Rein Visser, Andries van Zalinge, Jan Bosman, Hans Johansen en Dirk de Vries. Meisjes. Zeewijkschool: Henny Posch, Hilda Douw- stra, Best Tand, Annie Prins, Truus Prent, Martha Brink, Liesje Erb, Janny Roos, Fransje Kooiman, Jaan Kluft, Traus Versluis en Maaike Davidson. Noorderschool: Truus Aardenburg, Corrie Groot, Grietje Hoolwerf, Aagje Huisman, Henny Kamerbeek, Marietje Kater, Jannie Kluft, Sieuwtje Kluft, Jo van der Mey, Annie Petra, Bertha Planteydt, Aafje Polder, Teunis Schipper, Rika Taffijn en Truus Trieling. Chr. School aan de Meerensteynstraat: Sophia Bax, Jansje van Doorn, Catharina van Geest, Lena de Jager, Petronella Klingeier, Evertje Passchier, Jaocba Schotman, Geer- truida Spruit, P. Steenbakker, Antonia Steen beek, Klasina Versluis, Grietje de Vries, Lum- mechlen Steenkamp en Elisabeth van der Weg. HET SCHILDERWERK VAN HET „ST. AAGTENDORP". Het schilderwerk van de 143 woningen van de R.K. Woningbouwvereniging „St, Agatha" waarvoor in de vorige week een inschrijving werd gehouden, is opgedragen aan den laag- aten inschrijver den heer C. W. A. Poncin, al hier, voor f 6148. EEN SCHOOLREISJE NAAR ARTIS EN VALKENVEEN. Gisteden heeft de derde klas van de Juliana school, onder leiding van mej. Diepenhorst, een uitstapje gemaakt naar Artis en Valke- veen. Begunstigd door goed weer werd reeds 's morgens een bezoek gebrahct aan Artis, waar het jeugdige volkje met dieren kennis gemaakt heeft, die zij waarschijnlijk nog nooit hadden gezien. Hoogst voldaan over het bezoek aan Artis en andere bezienswaardig heden van de hoofdstad, werd de reis voort gezet naar Valkenveen, dat om ongeveer half één werd bereikt. In het „Pannekoekenhuis" werden eerst de koodige brachten vergaard om daarna met nieuwen moed beslag te leg gen op de attributen van den speeltuin. Ook de kanovijver was al gauw gevuld met kano's met jeugdige Beverwijkertjes, terwijl het ezeltje-rijden niet vergeten werd. Na den inwendigen mensch nog met pan nekoeken versterkt te hebben keerde het ge zelschap, vermoeid maar heel tevreden over het genotene tegen acht uur weer in Bever wijk terug, waar al tal van ouders gereed stonden om hun kinderen na dezen prettigen dag weer in ontvangst te nemen. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum n. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch station. Lijn IV: 8.00 Brussel, 8.20 Diversen, 9.35 Droitwich of London. Lijn V: 8.00 Luxemburg, 11.20 Brussel, 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel, 7.20 Stuttgart. (Onder het motto dat alle bezui niging sbeetjes hei-penhebben de ambtenaren van het Departement van financiën te Tokyo besloten, dezen zomer geen dassen te dragen.) Een zuinig beleid is natuurlijk te prijzen, Vooral als het komt van een departement, U staat mij wel toe op dit voorbeeld te wijzen, Financiën in Tokyo past op de cent. De ambtenaar zal er zijn das niet meer dragen. Totdat weer de zomer ook daar is gedaan. Waar ligt de bezuiniging moogt u me vragen, Daar snap ik ook niets van dus dringt u niet aan. Wanneer in Japan een tekort valt te vreezen, Dan moet, naar het schijnt, het gebruik van een das, Niet minder dan een soort van halsmisdaad wezen, Dan komt de onthalzing van dassen te pas. Verbaast u 't -alleen voor den zomer"? maar waarlijk, Dat is toch begrijpelijk, dan is het heet, Het is in den winter wat al te bezwaarlijk, Dan gaat ook de ambtenaar warmpjes gekleed. Daarbij komt, wanneer ze nu dassenloos loop en, Dan is dat, daar zij nog dit zomerseizoen, Zij 't zonder veel kans op het welslagen, hopen. Den armen Chineezen de das om te doen. P. GASUS. Contact-avond van de Centrale school. Ouders bespraken de beroepskeuze. Gisteravond bestond voor de ouders der leerlingen van de Centrale School, hoofd de heer L. J. Vonk, gelegenheid om in het schoolgebouw aan het C. H. Moensplein het werk der leerlingen te bezichtigen en met het personeel der school over de belangen der kinderen te spreken. Het onderwijzend personeel was hier gaarne bereid om over de bereikte resultaten van het centrale zevende en achtste leerjaar in lichtingen te geven. Ook over beroepskeuze werd door het on derwijzend personeel met de ouders van ge dachten gewisseld. Verscheidene leerlingen geven den wensch te kennen hun studie voort te zetten, terwijl anderen weer door het be zoeken van een avondschool zich in een vak willen bekwamen. De leerlingen, die de school na volbrachten leertijd direct verlaten, worden bij het solliciteeren naar betrekkin gen geholpen. Verder vonden de ouders en belangstellen den gelegenheid kennis te nemen van de ge ëxposeerde fraaie lijn- en reclameteekenin- gen van de jongens en van de handwerken dei- meisjes. Ook waren er nog verschillende werkstukjes tentoongesteld, die vervaardigd waren uit hout en klei, die zeker de belangstelling ruimschoots verdienden. Vele ouders hebben dezen zoogenaamden „contactavond" be zocht. TOMATENZIEKTEN. Tomaten hebben in den zomer van ver schillende plantaardige -en dierlijke bescha digingen te lijden, zooals thrips, spint, roest, roodvuur, meeldauw, bladluis, witte vlieg enz. Verschillende bestrijdingsmiddelen zijn al geprobeerd. Na vele proefnemingen is men er in Naald wijk, het Westlandsche tomatencentrum bij uitnemendheid, toe overgegaan de tomaten- ziekten en beschadigingen in het groot met Poliflor te bestrijden, overtuigd als men is, dat met dit middel de beste resultaten be reikt kunnen worden. P. D. V. „De Stormvogel". Wedvlucht over 509 K.M. De postduivenvereeniging „De Stormvo gel" heeft deelgenomen aan een wedvlucht van uit Laroche Migennes, ,over een afstand van 509 K.M. 65 duiven waren in concours, waarvan de eerste 1 uur 43 min. 35 sec. en de laatste om 4 uur 45 min. en 40 sec. werd getoond. De uitslag luidt als volgt: J. Timmer 1, 6, 9, 14. 19, F. Braun 2„ 15, 21, 22, T. Loogen 3, 5, 8, L. Kieppers 4, C. Kokx 7 10. 17, L. de Vries 11, 18, C. Dekker 12, A. van der Wel 13, N. de Wildt 16, 20. Concert op het C. H. Moensplein. Het was evenwel geen mooi weer. Van onze plaatselijke muziekvereenigingen is de St. Jozef Harmonie de eerste geweest, die dezen „zomer" gebruik heeft gemaakt van de muziektent op het C. H. Moensplein voor het geven van een concert. Veel luisteraars heeft het musieeeren van de kapel niet getrokken. Daarvoor was de wind te stevig en te koud. De St. Jozef Harmonie liet zich door de min der gunstige weeromstandigheden noch in letterlijken noch in figuurlijken zin van de wijs brengen en blies er lustig op los. Het programma was samengesteld uit populaire nummers, die de kapel onder de rustige lei ding van haar dirigent, den heer Eggermont, op goed verzorgde wijze ten gehoore bracht. Het weinig talrijke publiek heeft de ver richtingen van de kapel met belangstelling gevolgd en beloonde de muzikanten meer malen met een waardeerend applaus. Bijzon der op prijs gesteld werd de uitvoering van een potpourri van goede oude bekenden van Re- naud. muziek die aan den glorietijd van de operette herinnerde. De St. Jozef Harmonie gaf er een interessante vertolking van. Het concert werd met een marsch besloten. B. J. v. d. Peet naar Eindhoven. Een eervolle benoeming. De heer B. J. v. d. Peet, leeraar in Engelsch, Fransch. paedagogiek en zang aan de Bis schoppelijke kweekschool alhier is met ingang van 1 September benoemd tot directeur van de R.K. Kweekschool voor onderwijzers te Eindhoven. De benoemde is gedurende 16 jaar leeraar geweest aan de kweekschool, waar hij als jongeling voor het onderwijs werd opgeleid. Gedurende vele jaren is de heer v. d. Peet directeur geweest van het parochiale zangkoor van de kerk van O.L. Vrouw van Goeden Raad aan den Arendsweg. Ook was hij tot voor en kele jaren directeur van de Handelsavond school van de Hanze en leeraar aan de R.K. Tuinbouwwinterschool. VOOR WERKLOOZEN. AANVRAGEN VOOR KOSTELOOZE BELASTINGMERKEN. Wij herinneren er aan, dat morgenavond van 7.309 uur ten kantore van den Rijks ontvanger, Breestraat 181 voor de eerste maal zitting zal worden gehouden voor het behande len van aanvragen voor kostelooze rij wiel- belastingmerken. Werkloozen moeten daarvoor hun stempelkaart meebrengen. CASTRICUM Kozakken tlemonstreeren hun rijkunst. Voorstelling op het Vitesse-terrein. De Djiguiten-kozakken, die zich in ons land groote bekendheid verwierven door hun stout moedige rijtoeren, zullen op Vrijdag 15 Juli te Castricum een voorstelling geven op het Vitesse-terrein. Zondag 17 Juli treden de Ko zakken in twee voorstellingen op te Beverwijk op het terrein van de voetbalvereeniging „Beverwijk". Op hun rondreis door Nederland vóór hun vertrek naar Amerika zullen de beroemde Djiguiten Ruiter Kozakken een voorstelling geven te Castricum op het Vitesse-terrein op Vrijdag 15 Juli a.s. des avonds te 8 uur. Zooals bekend, zijn de Djiguiten Ruiter Ko zakken officieren van de voormalige Wit-Rus- sische ruiter-regimenten, die zich na de re volutie vereenigden onder leiding van Het- man Remeleff. Zij reizen thans door alle lan den van Europa en toonen overal met het grootste succes hun onovertroffen staaltjes van paardrijkunst en van ruiter-acrobatiek. Velen zullen zich nog hun optreden van vo rige jaren herinneren toen zij een ieder ver steld deden staan door hun onbegrijpelijke durf, hun geweldige stoutmoedigheid, waar bij zij de Wild-West-ruiters, die wij van de film kennen, verre overtroffen. Hoe kan het ook anders: de Kozakken zijn vanaf hun jeugd met hun paarden opgegroeid en zij brachten het grootste deel van hun leven in het zadel door. Vrees kennen zij niet en het lijkt of man en paard één geworden zijn. Hun paarden zijn hun kostbaarst bezit en, al wordt ook van hen tijdens de voorstellin gen veel gevergd, iedereen, die ziet met welke toewijding zij vóór en na het optreden hun rij dieren verzorgen, zal begrijpen dat zij hun trouwe viervoeters als ware vrienden beschou wen. Het is geen hoogeschool-rijden noch circus voorstelling, doch een sportief en tevens leer zaam evenement. Toeren zooals de groote py- ramide, de dolkendans en de salto mortale zijn voor de ware liefhebbers een attractie. Wij twijfelen er dan ook niet aan of deze laatste voorstellingen in Nederland van de Djiguiten Ruiter Kozakken zullen ook hier ter plaatse zeer veel belangstelling trekken. Het optreden wordt door muziek opgeluisterd en zal ongeacht de weersgesteldheid plaats vin den DE C.O.V. GEDENKT DE ZIEKEN. De Castrieumsche Orkestvereeniging heeft voor zoover haar financieele middelen dat ge doogden, in overleg met de plaatselijke genees- heeren aan zieken in onze gemeente fruit en versnaperingen verstrekt. De C.O.V. heeft mede daardoor veler sympathie verworven. Teneinde dit verdienstelijke werk te kun nen voortzetten heeft de C.O.V. thans een be roep op de ingezetenen gedaan om als lid of donateur toe te treden. SANTPOORT ,,'t Hofje van Rijke" wordt gesloopt. Daarmee verdwijnt een stukje oud- Santpoort. Men behoefde geen oudheidkenner te zijn, om tot de conclusie te komen, dat de huisjes tegenover den Slaperdijk, gelegen tusschen huize „Vlugthoven" en de Middendorpsstraat, en die bij de oudere Santpoorters bekend wa ren als ,,'t Hofje van Rijke" heel oud wax-en. In verband met het feit, dat ze nu afgebro ken worden, hebben wij den heer J. S. Visser, die zich voor de geschiedenis onzer plaats zoo sterk interesseert, en van wiens hand daarover eenige artikelen in ons blad verschenen, ge vraagd, hoe oud volgens hem deze huisjes waren. De heer Visser vertelde ons, dat hij in het bezit was van een paar tegeltjes, welke op ,.'t Hofje" gevonden waren en die dateeren uit 1600. Verder toonde hij ons nog een kogel uit den Spaanschen tijd, welke ook daar ge vonden was. De steen, waarvan de huisjes ge bouwd zijn, wees er echter op, dat ze dateeren uit pl.m. 1700. In „Zegepralent Kennemerland" van 1729, aldus de heer Visser, komen de huis jes al voor. Zooals reeds gezegd, worden de huisjes nu afgebroken. „Dat zal opruimen, zal menig een denken. En inderdaad het was er de laat ste jaren een flinke chaos zoodat de vreemde ling, die van deze zijde ons dorp binnenreed, er geen al te besten indruk van ontving. Maar wie ,,'t Hofje" bekeek, zooals de heer Visser dat deed en zooals deze het anderen door zijn mooie lantaarnplaatjes liet doen zal het mèt hem betreuren, dat dit stukje oud-Santpoort gaat verdwijnen. Concert van „De Eendracht". Een muzikale gebeurtenis. Zooals wij reeds mededeelden, geeft het in muziekkringen zoo bekende harmonie-gezel schap van de Kon. Papierfabrieken Van Gel der Zonen „De Eendracht", Donderdag a.s. een concert in de muzieknis. Het is dan ook te verwachten, dat het be zoek, dat anders al weinig te wenschen over laat, thans wel bijzonder groot zal zijn. Het volgende programma wordt uitgevoerd: 1. The great little Army, Kenneth J. Alford. 2. Carnaval Norvégien, Joh. Svendsen. 3. Scènes Pitoresques, Jules Massenet arr. L. Millet. Deelen: Marche, Air de Ballet, Angélus, Fête Bohème. 4. Le Roi d'Ys, Ed. Lola, arr. Kriens. 5. Kaiser Walzer, Joh. Strauss. 6. Sigurd Jorsalvar Grieg. Deelen: Prélude, Intermezzo, Marche So- lennelle. 7. Ouverture Tannhauser Wagner. 8. Marche Gammatique Ger. H. Boedijn. OLYMPISCHE SPELEN. Geeft Japan de Spelen van 1940 op Uit- Tokio: Japan is ernstig van plan, van de organisatie der Olympische Spelen in 1940 te Tokio af te zien en aan het Interna tionaal Olympisch Comité te adviseeren, aan een ander land de organisatie toe te vertrou wen. Tegelijkertijd zou Japan dan zijn candi- datuur stellen voor de Olympische Spelen van 1944. Het ligt voorts in de bedoeling, de interna tionale tentoonstelling, welke in 1940 vóór de Olympische Spelen te Tokio zou worden ge houden, niet te laten doorgaan. De beslissing hieromtrent, welke waar schijnlijk heden zal woi'den genomen, zal on getwijfeld haar terugslag hebben op die, welke inzake het doorgaan van de spelen zal vallen. In zekere kringen oefent men druk op de re geering uit, haar beslissing tot den herfst uit te stellen. Een overwinning in China, waarop in deze kringen tegen dat tijdstip gerekend wordt, zou aanleiding kunnen zijn, van de Spelen geen afstand te doen, integendeel juist dan zou een goede demonsti-atie kunnen worden gegeven van de macht en den voor spoed van Japan. In verband met dit bericht uit Tokio heeft het A.N.P. zich gewend tot den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, Mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, die mededeelde, dat, mocht Japan inderdaad van de organisatie der spelen afstand doen, het nog zeer goed mogelijk is de Spelen in een ander land te houden. In het begin van deze eeuw heeft zich een dergelijk geval voorgedaan met Italië en ook toen zijn de Spelen nog in een ander land ge organiseerd. Indien Japan de Spelen dus te ruggeeft, zal het Internationaal Olympisch Comité op korten termijn een besluit moeten nemen en eventueel een ander land uitnoodi- gen de organisatie over te nemen. Indien dit land de noodige voorbereidingen in den res- teerenden tijd kan treffen, is er volgens het protocol niet het minste bezwaar tegen om in 1940 de Olympische Spelen alsnog in een andere stad te houden", zoo was de meening van den N.O.C.-voorzitter. DRIEHUIS PERSONALIA. Voor het Mulo-diploma B is geslaagd L. v. Heugten, leerling aan de R.K. U.LO. School te Dx-iehuis. CRICKET IN ENGELAND. NOG STEEDS GEEN BEGIN VAN DE DERDE TESTMATCH Ook Maandag kon er wegens onbespeelbaar heid van het veld op Old Trafford nog steeds geen begin met de derde testmatch gemaakt worden. De vierde dag is van geen belang meer. Een derde draw wordt het resultaat. In de zeven county-matches kon gespeeld worden. De resultaten van den tweeden luiden Surrey 190 en 46-1 wint van Kent 135 en 100. Watt nam in Surrey's 1ste innings 6-80 en Par ker in Kent's 2de 5-23. Hampshire 125 en 148-5 wint van Somerset 116 en 156, Derby shire 158 tegen Yorkshire 198 en 26-0. Leices tershire 191 tegen Lancashire 283-7, Notts 205 en 14-0 tegen Middlesex 394-9 (gesl.) Sussex 282 tegen Essex 186 en 140-4. Worcestershire 113 tegen Gloucestershire 237 en 22-1. WATERPOLO. D. W. R. 1—HET IJ 1 Woensdagavond half negen speelt het eerste zevental van de Waterratten tegen het sterke Amsterdamsche IJ-team. Daar in Amsterdam door D. W. R. slechts met 43 werd verloren, wordt zeer zeker een spannende strijd ver wacht. Te acht uur speelt het eerste dameszevental tegen H. D. Z. uit Amsterdam. De wedstrijden worden gespeeld aan de Houtvaart. KANOSPORT. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIë TE ROTTERDAM. Op Zondag 17 Juli a.s. zal te Rotterdam (Kralingsche Plas) de eerste officieele lan- denwedstrijd tusschen de vertegenwoordi gende ploegen kano-wedstrijdvaarders van België en Nederland worden gehouden. ATHLETIEK. ADSPIRANTEN-WEDSTRÏJDEN KENN. TURNKRING. A.s. Zaterdagmiddag worden onder leiding van den heer J. M. Duijff, athletlekwedstrij- den gehouden voor adspiranten uit den Ken- nemer Turnkring. Voor deze wedstrijden gaven zich 126 jon gens en meisjes op, voornamelijk van O. S. S., Turnlust B. en Concordia, en voorts enkele van Turnlust H. en de B. G. V. De inschrijving is van dien aard, dat alle nummers kunnen doorgaan, behalve de esta fettes. Het aanvangsuur is op 3 uur bepaald, ook voor de Haarlemsche vereenigingen. BILJARTEN. JAARVERGADERING INT. BILJARTBOND. Voor de biljartsport in het algemeen is de- eerstvolgende jaarvergadering van den Int. Biljartbond (U.I.F.A.B.), welke op 12 en 13 Augustus e.k. te Keulen gehouden zal wor den, van het grootste belang. In deze bijeen komst van afgevaardigden der aangesloten nationale biljartbonden wordt de lijst van de internationale wedstrijden (Calendrien Spor- tif genoemd) voor het seizoen 1938-1939 vast gesteld. Daar het echter wegens de groote kos ten steeds moeilijker wordt, de Wereld- en Europeesche kampioenschappen onder te brengen, zal de afgevaardigde van den Ned. Biljartbond jhr. dr. J. C. Mollerus, namens deze organisatie een voorstel doen, om de Wereldkampioenschappen tot 4 te beperken, nl. 45/2, 71/2, driebanden en dat in ploegen met 3 spelsoorten. Dan zouden vervallen: 45/1, libre, bandstooten en fantaisie cla&sique. waar steeds minder interesse voor is. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. Zoondag werd door „Jan Passtoors" met een groep van 22 personen deelgenomen aan den aardbeienmarshc te Beverwijk. Allen hebben de ntocht volbracht. Door de vereeni- ging werd niet meegedongen naar de extra- prijzen. In verband met de training voor de vier- daagsche afstandsmarschen, waar „Jan Pas stoors" met 19 leden aan zal deelnemen, liepen de dames ook nog naar Beverwijk; de heeren liepen heen en terug. Zoo werd de afstand van 40 en 55 K.M. gewandeld. Donderdag a.s. zal „Jan Passtoors" deel nemen aan den optocht bedoeld als opening van de sportweek. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland. TIENDE RONDE De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tiende ronde van het tournooi om het per soonlijk kampioenschap van Nederland luiden: Van den Bosch—Prins 1—0. Van MindenoMuilwijk 10 Van ScheltingaEuwe VzVz LandauCortlever 01 FonteinMulder 01. Van Doesburgh—de Groot 01 De stand luidt thans: 1. Euwe 8 punten; 2 en 3 Van den Bosch en Cortlever, ieder 7>/2pnt.; 4 en 5 Landau en De Groot, ieder 6 pnt.: 6. Van Scheltinga 5 pnt.- 7 en 8 Mulder en Prins, ieder 4V2 pnt.; 9 Van Doesburgh 3>/2 pnt.; 10. Muilwijk 3 pnt.; 11. Fontein 2'/2 pnt. en 12. Van Mindeno 2 pnt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijik, Vanc. n. Rott. 10 te Londen. Delftdijk, Rott. n. Vanc. p. 9 Dungeness. Lochmonar, Vanc. n. Rott. 10 te Huil. Blommersdijik n. Rott. 10 te Londen. HALCYON LIJN. Rozenburg, 11 v. Oxelosund n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam 10 v. Lulea te Vlaard. Stad Zaandam 11 v. Bilbao te Vlaardingen. Stad Zwolle 9 v. Bilbao n. Rott.-Vlaard. Stad Maassluis 12 (n.m.) te Rott. verw. Stad Vlaardingen 12 (n.m.) te Rott. verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 10 v. Hamburg te Amst. Boschfontein (thuisr.) 9 v. Mombassa. Heemskerk (uitr.) 10 te Port Natal. Nijkerk 10 v. Hamburg te Amsterdam. Randfontein (uitr.) 10 v. Marseille. Meliskerk (uitr.) 10, 30 mijl ZW v. Niton. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 8 v. Monrovia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 11 van Hongkong. Eeroos'kerk (uitr.) 9 van Manilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (uitr.) 9 van Genua. KON HOLL LLOYD. Amstelland 11 v. Hamburg te Amsterdam. Eemland (thuisr.) 10 v. Bahia. Orestes 11 v. Amsterdam n. Bremen. Salland (uitr.) 8 van Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stella, Lissabon n. Amst. p. 11 Finisterre. Ariadne, Stamboul n. Amst. p. 11 Lydd. Venus, 10 v. Setubal n. Genua. Pluto 10 v. Amsterdam te Gdynia. Ajax 11 v. Kopenhagen n. Stettin. Orpheus 11 v. Aarhuus te Amsterdam. Achilles, Triest n. Amst. p. 9 Gibraltar. Alkmaar 11 v. Antwerpen te Hamburg. Aurora, 9 van Marseille n. Amsterdam. Baarn, 10 v. Amsterdam te Hamburg. Barneveld, Chili n. Amst. 8 te Valparaiso. Berenice, 9 v. Piraeus n. Thessaloniki. Crijnssen, 10 v. Amsterd. te Hamburg. Deucalion, 10 v. Catania n. Venetië. Douro, 7 v. Curacao n. Puerto Cortez. Fauna, 10 v. Lipari te Amsterdam. Flora, 7 van Curacao n. Maracaibo. Hebe 9 van Catacolo n. Algiers. Hercules, Bourgas n. Amsterd. p. 9 Gibr. Iris 10 v. Kopenhagen te Amsterdam. Juno 10 van Stamboul te Bourgas. Mars 9 v. Beyrouth n. Izmir. Merope, 10 v. Amsterdam te Hamburg. Nereus 10 v. Bilbao te Oporto. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 10 Brunsbuttel. Perseus, Amst. n. Kopenh. p. 11 Holtenau. Saturnus, Rott. n. Pasajes p. 9 Prawle Point Socrates 11 v. Hamburg te Antwerpen. Strabo, 5 v. Curacao n. Maracaibo. Stuyvesant n. Paramaribo p. 9 Beachy H. Theseus, Danzig n. Amst. p. 10 Brunsbuttel. Trajanus 9 v. Tunis n. Lissabon, v. Rensselaer, 10 v. Curasao n.Puerto Cabello Venus, 9 v. Lissabon n. Setubal. Vesta, Rotterd. n. Tanger p. 10 Dungeness. Vulcanus, 11 v. Hamb. te Amsterdam. Simon Bolivar, Amst. n. Barbad. p. 100 Ouess Agamemnon, 11 v. Tunis n. Alexandriëë. Euterpe, Bordeaux n. Amsterd. p. 11 Lydd. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Ajax, Japan n. Rott. 10 v. Shanghai. Achilles, Japan n. Rott. 11 te Dairen. Prometheus, 8 v. Liverpool n. Batavia. Gleniffer, 10 v. Daii-en te Rotterdam. Titan, Rott. n. Japan 9 te Singapore. Rheseus, Batavia n. Amst. p. 11 Gibraltar. Adrastus, Batavia n. Amst. 10 v. P. Said. Patroclus, n. Rott. via Londen p. 11 Dungen. Radnorshire, Japan n. Rott. 8 v. Colombo. City of Derby, Taku Bar n. Rot. 8 v.Shanghai ROTTERD LLOYD Slamat (thuisr.) 10 van Sabang Buitenzorg, (uitr.) p. 10 Gibraltar. Kota Gede (thuisr.) p. 10 Sagres. Soekaboemi (uitr.) 10 te Londen. Siantar, 9 van Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LLJN. Alwaki (thuisr.) 10 van Santos. Alphacca (uitr.) p. 9 Fernando Noronha. Aludra (uitr.) p. 9 Dungeness. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabian (uitr.) 10 te Samarang. Poelau Roebiah (uitr.) p. 10 Ouessant. Bengkalis 11 v. Amsterd. te Rotterdam. Moena, 11 v. Amsterd. te Hamburg. Salabangka (thuisr.) 9 v. Port Sudan. Johan de Witt (thuisr.) 9 v. Algiers. WIJK LIJN. Naaldwijk, 9 v. Koivisto naar Zaandam. Zonnewijk 9 v. Rott. te N.-York v. Rott. Stolwijk 9 v. Rott. te Bilbao v. Rotterdam. Randwijk 10 van On ton naar Rotterdam. Herstellingen uitgevoerd. Van de onlangs naar Amsterdam gepas seerde Noorsche walvischjagers, welke bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. herstellingen moesten laten uitvoeren, is een aantal met dit werk gereed gekomen en inmiddels weer naar Larvik vertrokken. Aldaar zullen de schepen worden opgelegd tot het a.s. vang- seizoen, dat in October een vertrek naar de Zuidelijke IJszee noodig maakt. Aangekomen: 10 Juli: Merel s.s. Londen. Iris s.s. Kopenhagen. Nykerk s.s. Hamburg. Amstelland s.s. Hamburg 11 Juli:: Vechtstroom s.s. Leith. Vulcanus s.s. Hamburg. Rhein s.s. Hamburg. Orion s.s. Ornskoldsvik. Schokland s.s. Swansea. Hubbastone s.s. Llanelly. Vertrokken: 10 Juli: Leny m.s. Rotterdam. Melissa m.s. Falmouth v.o. Bengkalis s.s. Rotterdam. 11 Juli:: Orestes s.s. Bremen. Verandering wereldvloot. Volgens de jongste statistiek van Bureau Veritas zijn in de maand Mei van de wereld- vloot afgevoerd: 49 stoomschepen met 94.281 bruto registerton: 3 motorschepen met 7.029 ton en 2 zeilschepen met 2.435 ton. Tot de stoomschepen, welke werden afgeschreven behooren het stoomschip Venezuela, alsmede de stoomtrawlers Julie Streiff en Roode Zee, welke alle voor den sloop naar het bin nenland verkocht werden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7