Uitstapje naar De Vinkeen groot succes N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF Regeering wil schijnakten gaan bestrijden. BEVERWIJK Ouden van dagen hebben genoten De ouden van dagen uit onze gemeente heb ben gisteren weer in alle opzichten een genot vollen dag gehad. Voor de elfde maal had het comité den tocht georganiseerd en evenals altijd liet de organisatie ook nu weer niets te wenschen over De burgerij heeft het comité krachtig gesteund en maakte het door ruime financieele bijdragen mogelijk den oudjes ruimschoots allerlei versnaperingen aan te bieden. Het geslacht van de Beverwijkers moet wel heel sterk zijn, want elk jaar is het aantal deelnemers grooter. Niet .minder dan 60 auto's en 5 autobussen waren noodig om de 350 ouden van dagen, personeel en mondvoorraad te vervoeren. Tegen half één verschenen al deze wagens in de Hendrik Burgerstraat, waar de ijverige helpsters van het comité sigaren, versnaperingen en eau de cologne uitdeelden. De overtocht over het Noordzeekanaal had mede dank zij de voortreffelijke medewer king van het pontpersoneel een vlot verloop. Aan de overzijde van het kanaal werd de stoet opgesteld en eerst toen kwam de res pectabele lengte van de rij wagens goed tot uiting. De zorgen van het comité waren onge twijfeld talrijk geweest, maar toch was zelfs nog gedacht aan een kraanwagen, die geluk kig geen dienst heeft behoeven te doen. Begunstigd door vrij goed weer nam de reis een aanvang. Over Bloemendaal, Vogelen zang. Noordwijk en Katwijk werd te ongeveer vier uur de plaats van bestemming bereikt. Dat was de bekende uitspanning „De Groote Vink". Ijverige handen zorgden er voor, dat alle oudjes weldra voorzien waren van spijs drank. Roemer's Band zorgde intusschen voor een vroolijk stukje muziek. Nadat de inwen dige mensch versterkt was werd een bezoek gebracht aan den speeltuin. Het duurde niet lang of de draaimolen was bevolkt met ouden van dagen. Sommigen konden zelfs de verlei ding niet weerstaan om nog eens op een ouderwetsche manier te schommelen. Ook van de watersport werd genoten. Er werd druk gebruik gemaakt van de roeibooten en zelfs besteeg een van de oude heeren een water fiets. om ook dat nog eens een keer beleefd te hebben. In de zaal lieten de daar vertoevende oudjes zich evenmin onbetuigd. Roemer's Band diep te uit de oude doos allerlei oude schlagers op. Het duurde niet lang of de tafels en stoelen gingen aan den kant en menigeen waagde zijn oude ledematen nog eens aan een walsje of aan de „Kruispolka". Ongetwijfeld zou het feest tot den avond zijn doorgegaan, maar ook de terugtocht eischte nog eenige uren en dus moest het co mité, hoewel noode aan de steeds hooger op laaiende feestvreugde een einde maken. De voorzitter van het comité, de heer N. van Leeuwen, sprak voor het vertrek nog een dankwoord, waarin hij allen betrok, die op eenigerlei wijze aan het totstandkomen en aan het welslagen van dezen elfden autotocht voor ouden van dagen hadden medegewerkt. De oudjes uitten hun dankbaarheid met een „lang zullen ze leven". Daarna zocht ieder zijn auto weer op en weldra kon het startsein voor de thuisreis worden gegeven. De terugweg leidde over den nieuwen ver keersweg. door Hoofddorp en Haarlem. Te gen half tien bereikte de lange stoet Bever wijk. De ouden van dagen werden hier opge wacht door een dichte menigte, die de groot vaders en -grootmoeders enthousiast verwel komden. Onze beide plaatselijke muziekcorp sen hadden zich in de Breestraat opgesteld en droegen er niet weinig toe bij den oudjes een feestelijken intocht te bereiden. En toen be hoorde het jaarlij ksche festijn onverbiddelijk weer tot het verleden. De ouden van dagen werden keurig aan hun tehuizen afgeleverd. Er zullen ongetwijfeld nog sterke reisverhalen zijn gedaan over het vele, dat gezien en ge noten was. Het elfde uitstapje mocht in ieder opzicht zeer geslaagd worden genoemd. De tocht heeft een zeer vlot verloop gehad. Wij memoreerden reeds de medewerking van het pontpersoneel, maar zeer zeker mag ook die van de politie in de verschillende plaatsen worden genoemd. Ook de beide motorrijders hebben tijdens den tocht uitstekende koeriersdiensten gele verd. Als gewoonlijk hebben ook nu weer eeni ge dames en heeren van de Roodc Kruis Transportcolonne den tocht meegemaakt. Hun aanwezigheid is voor het comité, dat per slot van rekening voor zoovele menschen op jaren verantwoordelijk is, een heele geruststelling. Gelukkig behoefde ook nu slechts voor eenige onbeteekenende gevallen van hun hulp ge bruik te worden gemaakt. De Transportoclon- ne zou men op zoo'n dag niet gaarne willen missen. Het comité en zijn assistenten hebben heel wat werk moeten verzetten. De groote voldaan heid over dezen tocht, die de ouden van dagen, ieder op zijn manier, tot uiting brachten, zal voor hun de mooiste voldoening zijn. WIJK AAN ZEE Een mooie damavond. Groote Simultaanséance van B. Dukel. Vrijdagavond a.s. organiseert de damclub Denk en Zet te Wijk aan Zee in samenwerking met V.V.V. een grootschen damavond in Hotel Sonnevanck. Allereerst zal de achtste partij worden ge speeld van de match Dukel—Mertens die te half zeven zal aanvangen. Dez-e partij zullen de aanwezigen op een groot demonstratiebord kunnen volgen. De partij die ongeveer te half tien zal zijn be- endigd, zal later op den avond door den heer Dukel worden toegelicht. Circa kwart voor tien geeft Dukel een simultaanseance waar vooral van de zijde van de badgasten een groote belangstelling voor bestaat. Ook de leden van Denk en Zet zullen aan deze seance deelnemen zoodat op een record aantal deelnemers wordt gerekend. Het dient daarom in overweging te worden gegeven aan badgasten, zoowel als aan leden van Denk en Zet zich vroegtijdig van een deelnemerskaart te voorzien. Deze kaarten worden verstrekt door den secretaris van de damclub den heer B. J. de Boer, aan het bureau van V.V.V., en aan het genoemd speellokaal. Weet Dukel de achtste partij van de match tegen Mertens te winnen, dan zal Dukel tevens de match gewonnen hebben. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK Romerkerkweg 87 - Telef. 3421 Zomeravond-voetbal in het Sportpark. (Adv. Ingez. Mea.) „Zanglust" naar Luik? Een vereerende uitnoodiging. Het Mannenkoor „Zanglust" ontving de ver eerende uitnoodiging om deel te nemen aan het in 1939 te Luik (België) te houden inter nationale zangconcours. Het bestuur van het koor heeft aanvaarding van deze uitnoodiging in ernstige overweging genomen. Groote werken in studie bij „Zanglust". Het Mannenkoor „Zanglust" heeft in studie genomen de groote koorwerken „Vlaamsche kermis" van J. Nieland, „Wilt heden nu tre den" en „Merck toch hoe sterek" van Lieven Duvosel voor koor met begeleiding van koper orkest. Met de repetities van deze composities zal a.s. Vrijdag een aanvang worden gemaakt. TENTOONSTELLING VAN SCHOOLWERK In de R.K. Meisjesschool aan de Peperstraat zal Zaterdag en Zondag een tentoonstelling worden gehouden van het schoolwerk der leerlingen. De expositie is geopend Zaterdag 16 Juli van 2 tot 7 uur en op Zondag 17 Juli na de Hoog mis tot 1 uur en van 3 tot 9 uur, behalve on der het Lof. De opstelling van de Kennemerscombinatie. A.s. Donderdagavond wordt in het Gemeente lijk Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een combinatie van verschillende Kennemers-elftallen en een Stormvogels combinatie. De combinatie van De Kennemers ziet er als volgt uit: Doel: Rietkerk. Achter: P. Versluit en Van Prank. Midden: Effern, C. Steeman en Schweitser. Voor: Koning, Van der Wal, Boom, Heide- man en P. Bleeker. VOETBALWEDSTRIJD VOOR DE KINDER UITZENDING. Zondagavond te 7 uur zal in het gemeen telijk Sportpark een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen de Kennemers en Storm vogels. De baten zullen ten goede komen aan de uitzending van zwakke kinderen naar kolo niehuizen of herstellingsoorden. De toegangsprijzen zijn vastgesteld op 25 en 40 ets. voor wcrkloozen en kinderen op 10 ets. EEN UITSTAPJE, DAT IN DE HERINNERING BLIJFT. Gisteren hebben de laagste klassen van de Christelijke School aan den Noordwijkerweg een uistapje gemaakt naar Artis en Oud- Valkenveen. 's Morgens werd een bezoek aan Artis ge bracht, waar de kinderen volop hebben ge noten. Na het bezoek aan den dierentuin werd de reis voortgezet naar Oud-Valkenveen. In de beste stemming arriveerde het jeugdig ge zelschap op de plaats van bestemming. Direct werd beslag gelegd op de vermakelijkheden van den speeltuin, waar de kinderen naar hartelust konden genieten. Het uur van ver trek kwam dan ook veel te vroeg naar ieders zin, zoodat het vertrek zoo lang mogelijk werd uitgesteld. Tegen half acht arriveerde de schooljeugd na een prettigen dag met volop tractaties weer in Beverwijk. BEVORDERD AAN DE M. T. S. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem werd onze plaatsgenoot W. Homberg bevorderd van het eerste naar het tweede stu diejaar in de afdeeling Bouwkunde. Onze plaatsgenoot, de heer P. Spits werd in de afdeeling Werktuigbouwkunde bevorderd van het tweede naar het vierde studiejaar. CASTRICUM Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Doperwten per KG 812. Capucijners per KG 1014 ct. Raspers per KG 1017. Bloemkool le soort per stuk 710. Idem, 2e soort per stuk 36 ct. Sla per 100 krop 50280* Bospeen per bos 6—10. Tuinboonen per KG 58. Aardappelen per 100 KG 700800. Drielingen per 100 KG 450—500. Peulen per pond 1622 ct. Aarbeien: Amazones per slof 4067. Moulin Rouge per slof 3548. Frambozen per loosje 1419. VOOR DE VIERDE MAAL NAAR DE ZUIDPOOL Ingediend is een wetsontwerp tot aanvulling van artikel 667 aan het Burgerlijk Wetboek en wijziging van de artikelen 43 en 45 der faillisse- mentswet. Dit ontwerp van wet heeft ten doel de bestrijding van het euvel der zoogenaamde schijnakten Onder .schijnakte" wordt in dit ver band verstaan een akte, waarbij iemand fingeert zijn roerende goede ren, die hij overigens, als houder voor den verkrijger, onder zich houdt, aan een ander „constitute ipossessorio" in eigendom te hebben overgedra gen. ten einde deze goederen aldus te onttrekken aan het algemeene ver haalsrecht, dat zijn scliuldeischers, krachtens artikel 1177 B. W., daarop hebben. Indien deze schijnakten veelvuldig voorko men, zou zulks de rechtszekerheid van het handelsverkeer in ernstige mate kunnen be dreigen. Immers, het bewijs, dat aan de over drachtsakte geen reëele transactie ten grond slag ligt, is zoo moeilijk te leveren, dat een schuldeischer, die op de roerende goederen van zijn schuldenaar beslag wil leggen, dit voornemen veelal zal moeten laten varen, wanneer hem zulk een akte getoond wordt. Aldus zou iedere credietverleening zonder bijzondere zekerheid een hachelijke onderne ming worden. Het normale handelsverkeer, waarbij bijna steeds zij het ook op korten termijn crediet gegeven wordt, zou daar van ernstige belemmering ondervinden. Van verschillende zijden wordt beweerd, dat de bovengeschetste toestand hier te lande in derdaad reeds sedert enkele jaren bestaat. De minister is van oordeel, dat het de voor keur verdient met het in het werk stellen van pogingen om de schijnakten te beteugelen niet te wachten, totdat de regeering haar standpunt zal hebben bepaald ten aanzien van het zooveel moeilijker vraagstuk van de eigendomsoverdracht tot zekerheid. Dit laat ste blijft inmiddels de aandacht behouden. De minister heeft de commissie-Limburg verzocht het in studie te nemen. Thans wordt voorgesteld aan artikel 667 Burgerlijk Wetboek een derde lid toe te voe gen, hetwelk een vormvereischte stelt voor de levering constitute possessorio. Het stelsel van het Burgerlijk Wetboek omtrent de levering van roerend goed is, dat deze geschiedt door bezitsoverdracht. Van ouds is echter erkend, dat deze bezitsoverdracht ook kan plaats heb ben, zonder dat hiervan naar buiten blijkt, namelijk door het z.g.n. „constitutum posses- sorium", dat is de rechtsfiguur, waarbij roe rende goederen, welker eigendom wordt ver vreemd, in de feitelijke macht van den ver- vreemder, als houder voor den verkrijger, blij ven. De minister wenscht deze mogelijkheid te handhaven, omdat tal van bona fide leve ringen constitute possessorio voorkomen. Hij beoogt slechts paal en perk te stellen aan ze kere misstanden het euvel der schijnakten waartoe bedoelde mogelijkheid geleid heeft. Preventieve werking. Het vormvereischte nu. dat. overeenkomstig het advies der commissie-Limburg, voor de le vering constitute possessorio wordt voorge steld. bestaat hierin, dat voor derzelver rechts geldigheid geëiseht wordt, dat partijen haar wil tot levering en dus tot eigendomsover dracht bij authentieke akte verklaren. Van dezen eisch is een aanzienlijke preventieve werking te verwachten: wie een schijnakte wil maken, zal dit niet zoo licht doen, wanneer DE AMERIKAANSCHE ZUIDPOOLREIZIGER, LINCOLN ELLSWORTH en de piloot J. II. Lymburner met hun Northrop-Delta eendekker, met welk toestel in November een vlucht naar de Zuidpool gemaakt zal worden. Doel van den tocht is het onderzoeken van het land- en ijsgebied tusschen Enderbyland en de Pool. Dit is de vierde maal, dat Ellsworth een Zuidpoolreis onderneemt. ONGELUK BIJ GYMNASTIEK.. Gisteravond vermaakten eenige jongens zich op een grasveld op den hoek ZeewegHeeren- weg met gymnastische oefeningen. Een van de jongens, G. de Groot, kwam bij het nemen van een aanloop ten val. De knaap brak het linkersleutelbeen. Hij werd per auto naar dr. Leenderts overgebracht, die een verband aan legde. Het jongmensch kon vervolgens naar de ouderlijke woning worden overgebracht. EEN VOETBALWEDSTRIJD VAN BAKKERS EN SLAGERS. De heer Dijkhuizen, voorzitter van C.S.V., heeft het voornemen om een voetbalwedstrijd te organiseeren tusschen bakkers en slagers. Deze wedstrijd zal worden voorafgegaan door een rondgang met muziek, waaraan de beide vakgroepen in „ambtsgewaad" zullen deel nemen. SANTPOORT Het nieuwe postkantoor. Komt aan de Hoofdstraat. Naar we vernemen, zal het nieuwe post kantoor worden gevestigd aan de Hoofdstraat nabij den Hagelingerweg en wel in het per ceel, dat tot voor kort aan wijlen den heer J. E. Sluiters toebehoorde. Na diens verschei den werd het in een publieke veiling ge kocht door den heer P. P. Pruys, van wien de nieuwe kantoorhouder, de heer P. J. A. Molenkamp, het gehuurd heeft. Het ligt in de bedoeling van deze het kantoor zoo spoedig mogelijk over te plaatsen. Wetsontwerp ingediend. hij daartoe de hulp van een notaris moet in roepen. En de instrumenteerende notaris zal te dezen veel kwaad voorkomen en tegenhou den, aangezien uit een juiste waardeering van hetgeen hij te dezen aan de eer of waardig heid van zijn ambt verschuldigd is, de ver plichting voortvloeit tot behoorlijk onderzoek voor zooveel mogelijk nopens de realiteit der bij authentieke akte te constateeren han deling cn tot weigering van zijn dienst, in dien een schijnhandeling of anderszins onge oorloofde handeling voldoende aannemelijk is geworden. Overgangsexamens H. B. S. A HAARLEM Woensdag. Bevorderd van de le naar 2e kl.: Sara J. Backer, Geertje B. Fris, Hendrika F. Heinz- berger, Nelly W. v. d. Kroon, Janke Wanders, J. P. van Balen Blanken, W. M. Breemer, W. Enthoven, W. van Gorselen, W. H. Hartman, K. den Hartog v.w., D. S. Leeflang, J. Ph. F. Luesken, B. W. Solkamans, P. van der Wal, B. W. IJspeert, Enny Huisman, G. C. Visarius, Irene Anthonijsz, Johanna de Boer, Rina Ger- meraad, Dina A. de Jong, Winnie M. v. d. Palm Maart je Stam, H. Broekmeyer, J. C. Cramer, B. Gabriël, K. Kannegieter. J. Klinkenberg, H. Sleutelberg, R. Stuker, A. Verhoeff, J. Wei- dema, H. C. Wortel, Jantje v. d. Werf, L. M. v. d. Ham. Bevorderd van le naar 2e kl.: Henriette H. Kollewijn, Sonja Seegers, Wil- helmina Stappmans, Tine Wildeboer, Andrée Wiltens, D. Bijleveld, A. Calisch, P. Chr. Geb- hard, H. Hoekstra, A. Kerkhoff, H. J. van Laar (voorw.), H. Schnitger, J. Veldhuizen, W. Vermeer. Peggy v. Hout, H. Kiers. Bevorderd van de le naar de 2e kl.: Arendina Broerse, Gerritdina J. Brouwer, Martina Handgraaf, Cornelia Chr. Kroon, Alida J. H. Veenstra, Mathilda H. Wijnstok, Antoinette v. d. Zijden, G. H. Bernhard, N. G. van Dam, H. Dijkstra, J. H. Groeneveld, P. Lieth, W. E. Salverda, P. Schutte, J. W. de Vogel, P. C. J. van der Voorde. L. Winkel, B. Stollenga. Bevorderd van 2e naar 3e kl.: Corrie J. J. Das, Maria ten Have (v.w.)Wenda van Pelle- com, P. C. Blokland, Th. v. d. Bos, S. C. Bruin, Ph. Deys, D. H. Dros, H. J. Heezius, C. A. Hout, H. Hulsebosch, J. L. Klip, J. Kummer, B. H. Meylis, H. F. Prins, M. Reinalda, E. A. Schultz, F. Siepel (v.w.), L. J. v. van Til, M. Veldhui zen, N. Wartena, Cornelia M. A. v. Beckuan. Bevorderd van de 2e naar de 3e kl.: voorw. Jantje T. Jongert, Gusta J. Kuipers, Catha- rina Wijnands, J. D. de Bruyn, Ch. W. Dah- men, voorw. K. C. Faber, voorw. H. Goosens, A. Huges, N. A. van Kersen, F. Lindeman, A. Sas, A. Schouwenaars, J. J. Wensing, L. de Wijs, J. G. van Zon, P. Slagter. Bevorderd van 2e naar 3e kl.: Ursula van Dam, Anna Schilstra, Johanna T. IJff. E. J. Akkerboom, H. Boeree, J. M. Cassé, F. Dekker, C. Fris, H. Jonkers, J. N. Koegler, K. Chr. Kostman, v.w. D. J. Krijgsman, B. A. Meyer, G. M. R. H. Mijnlieff, K. A. Ploeg, v.w. P. J. van Tiggelen, v.w. H. J. Velthuysen, D. van deg Want, v.w. L. D. de Leeuw. Bevorderd van 3e naar 4e klasse: v.w. Maria van Coesant, Wilhelmma Greebe, Johanna C. Meyer. Annie Sevensma, Willy Vermeer, Nancy E. Vermeulen, Maria C. Vige, v.w. Gerda W. Wesselink, Tine H. Wortel, Th. B. Bergman, v.w. R. Braaksma, J. Du- mans, B. Enthoven, v.w. A. Fibbe, R. van den Haak. D. J. de Haan, T. van den Heuvel, A. C. F. Smit, B. E. Sternfeld, H. J. van Tijn, v.w. P. H. de Vries, E. Vrugt, A. G. v. Waaden- oyen Kernekamp. M. Westerhoff, J. Wolff, A. C. van Norden, J. G. Petersen. Bevorderd van 3e naar 4e kl.: v.w. Elisa beth Brauckmann. Catharina M. van Dam, Elisabeth Ch. J. Kemper, Mathea Luikinga, Ingetje M. Vollaard, H. Beyer, W. Boon, J. van der Burg J. van Dam, B. van Donselaar, G. C. Ebeli, A. van Eden, v.w. J. Elsinger, J. M.W. Hos, P. Kluit, H. Kolk, H. P. Lasschuit, J. A. Martin, M. Th. Mauritz, M. I. Meyer, J. Uiter- wijk, P. Vijlbrief, H. Zuurendonk, G. Kuiper. Bevorderd van 3e naar 4e kl.: Aletta Ger- meraad, Leonie M. Hendriks, Sonja Oliemans, Hetty Stekelenburg (v.w.), Regina E. Veldheer, Jannetje Wanders, H. J. Augustijn, W. L. Brugsma, H. J. van Gulik, W. C. Hartmann (v.w.)H. Heierman, W. A. N. Kruyt, F. Lib- benga, G. J. Pierlot (v.w.), A. Polak, H. Rei nalda, G. Rol, R. J. Seegers, C. H. Vogelzang, A. F. Wickel, G. W. Sabelis, C. J. Hirsch. Bevorderd van 4e naar 5e kl.: Maria C. Meu- lenberg, Magdalena Phenning, Maria G. Chr. v. d. Putten, Annie C. Smit, P. Bakker, H. Boon. W. F. Breitenstein, E. J. Brian, A. R. van Eldik. N. J. van Garderen, O. van Heuven, G. Jongert, J. J. van Kampen, G. R. Klumper, F. W. Koster, J. A. C. Kruyt, G. de Lange, J. Lohmann, A. Löwensteyn, J. Plooyer, A. Vas Dias, C. H. R. Veldhuisen, S. Visser, H. Vos, B. van der Weele. Bevorderd van4e naar 5e kl.: Janna M. L. W. Bercht, Agatha P. M. Bouwes, Rie Groene veld, Lucia A. Hendriks. Elisabeth C. Kloots, Elfriede I. v. d. Palm, Lini Rosenberg, Thea Verbeek, C. Bouma, H. J. Cassé, A. da Costa Sr.; v.w. F. v. Erpers Rooyaards, C. van Hoe- wijk. J. Lageman. R. L. Lieve, T. Lohmann. J. D. Meyjes, J. Rozeboom, R. C. Snel, H. S. Stern, H. H. J. van der Vlis, L. de Vries, Z. van Waart, Benny Fiege, Kitty Meeuwig, Antoinette Oos- terheert, Maria M. v. Ravensberg, Maria W. E. Troll, Anna Zanen, E. Daemen, J. W. Engelsma, J. J. Hogeland; v.w. C. de Jong, A. de Jongh, W. A. Klimbie, A. J. Kruyt, J. W. Lantzendörf- fer, J. G. Quee. P. K. F. Schuhmacher, J. W. Schutte, P. H. Sprokkreef. E. Vogel, J. de Vries, P. de Wolf. /CUEEP/ T'JtlMTNl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Rotterdam n. Vancouver 9 v. Pun- tarenas. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 11 te San Francisco. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 11 v. Swansea. Burgerdijk, 12 v. N.-Orleans te Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 12 v. Wabana te Vlaar dingen. Stad Zaandam, 12 v. Vlaardingen n. Bilbao. Stad Amsterdam, 12 v. Vlaardingen in Rot terdam. Stad Dordrecht, 11 v. Rott. te Stockholm. Stad Maassluis, 12 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Zwolle, Bilbao n. Rott..Vlaardingen p. 12 Wight. Stad Haarlem, Morphou n. Rotterdam p. 10 Gibraltar. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, (thuisreis) 11 van Dakar. Jaarstroom, (uitreis) 11 van Dakar. Reggestroom, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Serooskerk, (uitr.) 10 te Hongkone KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Tiberius, 11 van Bari naar Catania, Perseus. 12 v. Amsterdam tc Kopenhagen. Juno, 12 v. Bourgas te Varna. Hercules, Volo n. Amsterdam 12 (12 midd.) 265 mijl Z.W. van Ouessant. Ajax, 12 v. Kopenhagen te Stettin. Mars, 12 v. Beyrouth te Izmir. Oberon, 12 v. Londen naar Amsterdam. Stella, Fiume n. Amsterdam 12 (12 midd.) 135 mijl ZWv. Ouessant. Stuyvesant, Amsterdam n. Paramaribo p. 10 Ouessant. Bennekom, 10 van Corral te Tocopilla. Medea, 11 van West-Indië te New-York. Achilles, Triest n. Amsterdam p. 12 Finisterre Ariadne, 12 van Stamboul te Amsterdam. Berenice, 11 van Thessaloniki n. Stamboul. Colombia, Barbados n. Amst. p. 11 Azoren. Euterpe, 12 van Bordeaux te Amsterdam. Odysseus, 12 van Stettin te Amsterdam. Orion, 11 van Algiers naar Piraeus. Socrates, 12 v. Antwerpen te Amsterdam Theseus. 12 van Danzig te Amsterdam. Venus, 11 van Gibraltar naar Genua. Poseidon, 12 v. New-York n. Pto Cabello. KON HOLL. LLOYD Orestes, 12 van Rmsterdam te Nordenhar MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ Patroclus, Japan n. Rott. 10 te Londen. Laomedon, Rotterdam n. Japan p. 11 Gi braltar. Diomed, Japan n. Rotterdam 11 te Singapore Benmacdhui, Japan n. Rotterdam 10 te Hongkong. Hector. 10 te Yokohama voor Rotterdam. Glenaffaric, 9 v. Yokohama n. Rotterdam. Laertes, Amsterdam n. Java 11 te Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, (uitreis) 12 van Port Said. Kertosono, (thuisr.) p. 9 Perim. Kota Agoeng, (uitreis) p. 11 Port de Galle. Kota Gede, (thuisr.) p. 11 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra. (uitreis) p. 11 Ouessant STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka, (thuisr.) 12 van Port Said. J. P. Coen, (thuisreis) 12 van Port Said. Johan de Witt, (thuisr.) p. 12 Ouessant, 14 (1 n.a.) verwacht. WIJK LIJN. Haulerwijk, 11 v. Rott. te Point du Chène. Randwijk, Outon n. Rott. p. 12 Ouessant. In tijdhuur. Het stoomschip Orestes van de K.N.S.M., dat voor eenigen tijd aan den Koninklijken Hollandschen Lloyd verhuurd is, vertrok giste ren van Amsterdam naar Bremen. Vandaar zal het stoomschip rechtstreeks naar Rio Janeiro vertrekken en dan weer naar Am sterdam terugkeeren. Aangekomen: 11 Juli: Hubbastone s.s. Llanelly. Orpheus s.s. Aarhus. Belray m.s. Gefle. Ousel s.s. Liverpool. Lunacharski s.s. Archangel. Odysseus s.s. Stettin. Theseus s.s. Danzig. 12 Juli: Ek s-s. Oslo. Amlwck Rose s.s. Pt. Talbot-. Ariadne s.s. Midd. Zee. Socrates s.s. Hamburg. Noordzee m.s. Britonferry. Euterpe s.s. Bordeaux. Vesuvio s.s. Follonica. Vertrokken: 11 Juli: Robur VIII s.s. New Castle. Queenworth s.s. Cardiff. Kora s.s. Stavanger. Olga m.s. Hamburg. 12 Juli: Conida m.s. Exmeuth. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Orion is hier van Ornskoldsvik aangekomen met een la ding cellulose voor de papierfabriek te Velsen. Scheepvaart, Zeilschepen over tijd. Het Duitsche zeilschip, tevens opleiding schip, Admiral Karpfanger en het Finsche zeilschip Winterhude, welke beide van Australië met graan naar Falmouth voor or der bestemd zijn, hebben zulk een lange reis, dat men zich over hun uitblijven ernstig ongerust begint te maken. Het eerste schip is dan ook reeds voor 80 en het tweede voor 15 procent aan de herverzekeringsmarkt te Londen gebracht. Hout voor Velsen. Van Archangel is hier aangekomen het Russische stoomschip Lunacharski met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Toename tankvloot. Van één der hellingen der Rotterdamsche Droogdok Maatschappij is het voor rekening van de Kon. Shellgroep gebouwde tankmo torschip Coryda van stapel geloopen. Het schip heeft een draagvermogen van 12.000 ton en wordt uitgerust met een Werkspoor- Dieselmotor van 3500 P.K. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10