HET NIEUWE AVONDBLAD Zijwaarts autorijden. BEIDER BELANG 23e JAARGANG No. 214 DONDERDAG 14 JULI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12V2 ets., per maand 52Va cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN EN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim r 100.—één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger ƒ60.—, één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger f 15.—, één of twee leden anderen vinger f 5.—, arm- of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. $00— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog 'afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Aanbesteding Gereformeerde Kerk. Hoogste inschrijver ƒ48.500; laagste ƒ38.329. Door de architecten H. J. W. Meyran en Nic. C. ten Broeke te IJmuiden is Woensdag aanbesteed den bouw der Gereformeerde kerk aan de Rambonnetlaan. Ingekomen waren 12 biljetten; de uitslag was als volgt: De Groot, den Helder, f 48.500. Gebr. van der Knaap, Zevenhuizen f 44.444. J. Reijm, Waddinxveen f 43.900. J. Vink, Moordrecht f 43.840. G. Matzer, de Rijp f 42.999. Nijland, Stam en Smeijrs Rijssen (Overijsel) f 41.800. Zijp en Hamburg, IJmuiden f 41.500. H. Oudshoorn, IJmuiden f 40.539. A. Meinema, IJmuiden f 38.575. Bouman en v. Bethlehem, Zaandijk f 38.400 Joh. Dienaar, IJmuiden f 38.329. De gunning zal nader bekend gemaakt worden. SAMENSTELLING BESTUUR GROOT-I JMUIDEN. Het bestuur der Winkeliers- en Handels- vereeniging Groot IJmuiden, heeft op de laatst gehouden bestuursvergadering besloten tot functie verandering over te gaan. I-Iet bestuur is thans als volgt samenge steld: voorzitter G. van Telgen, 2e voorzitter Joh. Meijer, le secretaris H. Veuger, 2e secre taris F. de Boer, penningmeester S. van Dorp, 2e penningmeester G. de Jager. De bestuursleden J. v. d. Broek en Jongsma zijn zonder functie. OPENING FANCY FAIR. Woensdagmiddag heeft de opening plaats gehad van de fancy fair, welke gehouden wordt ten bate van de St. Josephgezellenver- eeniging afd. IJmuiden-Oost in het St. Fi- delispatronaat. De zaal was op gezellige wijze versierd, terwijl het geheel een kermisachtig aanzien had. Verschillende vermakelijkheden waren aanwezig zooals spijkerslaan, henge len', schieten, rirugwerpen enz. Om half zes trókken vele kinderen de zaal binnen waar spoedig luide kreten opklonken. De jeugd vermaakte zich vooral met grab belton en touwtjetrekken terwijl de oliebol lenstand talrijke afnemers vond. Om 7 uur kwamen de grooten. Te half tien verschenen twee clowns ten tooneele, die spoedig de lachsalvo's deden opklinken en daarbij tevens voor deelnemers aan het rad van avontuur zorgden. Het was er gezellig druk, zoodat de St. Josephgezellenvereeniging op een geslaagden openingsdag kan terugzien. BOOTTOCHT VAN VOORWAARTS. De Arbeiders Harmonie Vereeniging „Voor waarts", directeur Philip S. Vlessing, onder neemt Zondag 24 Juli a.s. een boottocht naar Schoorl en Schoorldam. Niet alleen de leden en hun introducé's zijn welkom; ook voor andere belangstellenden zal een plaatsje open gehouden worden. Yoor de veiligheid aan zee en op het strand. Collecte IJmuider Reddingsbrigade. De secretaris der IJmuider Reddingsbrigade de heer M. W. Hellemons schrijft ons: A.s. Zaterdag komt de Y.R.B. door middel van een collecte een beroep doen op de mild heid van onze plaatsgenooten. Het is een af gezaagde kans om althans nog een bedrag op te halen, dat de Brigade in staat moet stel len weder voor een jaar haar zegenrijke taak te volbrengen. De veelvuldigheid der collectes in onze gemeente is velen tot een gruwel, inderdaad, maar laten deze menschen toch bedenken, dat het zonder deze kleine „heffing" welke aan de ingezetenen wordt opgelegd, voor de meeste liefdadige vereenigingen niet mogelijk is in deze tijden het hoofd boven water te houden. En laten zij toch vooral het mooie doel. waarvoor gecollecteerd wordt, niet uit het oog verliezen en daarbij beden ken, dat, in vergelijking met de offers en moeite, die de IJ.R.B.-leden zich getroosten voor het levensbehoud en het welzijn van anderen, hun offertje gering is. De IJ.R.B. waakt voor de veiligheid aan de zee en op het strand. Daarvoor moeten een tweetal gebouwen op het strand worden onderhouden, reddingsmateriaal worden aan geschaft en in goeden staat worden gehouden moeten de leden belangloos hun vrijen tijd schenken, terwijl bovendien de paraatheid moet worden bewaard en aangekweekt op den wekelijkschen oefenavond in het Velserbad. Deze oefeningen geschieden onder leiding van bekwame instructeurs, die niet kosteloos kun nen werken. Dit alles kost geld. Veel geld! Helpt ons daarom met het koopen van een speldje. Wijst onze collectanten niet af! Helpt ons ook door u als collectant be schikbaar te stellen. Vooral op de jongedames in de gemeente doen wij een beroep. Geeft u op aan den heer A. P. Bakker. Cronjéstraat 7 of aan een der andere leden van het bestuur. Wij zullen u zeer dankbaar zijn. En verder: leert zwemmen en reddend zwemmen bij de IJ. R. B. Nieuws van IJmuiden's Bloei. Propagandistisch werk van secretaris Roos. Op de j.l. gehouden bestuursvergadering bracht de secretaris verslag uit, over de con gresvergadering der A.N.V.V. te Oisterwijk. Deze officieele vergadering had een zeer vlot verloop en werd gevolgd door eenige zeer in teressante lezingen, waarvan ieder V.V.V.'er iets mee naar huis kon nemen. Zeer interes sant was de lezing, welke beoogde de V.V.V.'s in Nederland aaneen te sluiten tot provinciale of streekvereenigingen. Want de plaatselijke V.V.V.'s beoogen slechts de schoonheid van eigen plaats naar voren te brengen, de vreem deling echter wil ook nog iets weten van de daaraan grenzende gemeenten, ja, zoo moge lijk van de geheele provincie. Het hoofdbe stuur zou daaxom gaarne zien, dat de V.V.V.'s zich provinciegewijs aaneen sloten, om te ko men tot het voeren van een gezamelijke pro paganda naast de eigen. Tijdens het niet officieele gedeelte van het congres had de secretaris een onderhoud met den directeur der A.N.V.V., Mr. Planten. De secretaris sprak er zijn misnoegen over uit, dat de A.N.V.V. in het meerendeel harer uit gaven de wereldberoemde sluiswerken te IJmuiden over het hoofd ziet of slechts zoo aantipt, dat er weinig suggestie van uitgaat. Mr. Planten zegde toe, binnenkort met den perschef, Mr. Elias, een bezoek aan IJmuiden te zullen brengen en in de uitgaven van het komende jaar aan IJmuiden meer aandacht te zullen besteden. Een tweede succes boekte de secretaris in een onderhoud met Mr. Bosman. De gehouden besprekingen op het congres hebben er toe geleid, dat de Alkmaar Packet dagelijks van uit Amsterdam (behalve Zondags) trips gaat organiseeren naar IJmuiden, waarbij in den prijs van een speciaal kaartje is inbegrepen een excursie onder leiding van een gids naar de sluizen en een vischlunch. Voor dit laatste verleent de commissie ter bevordering van het vischverbruik haar zeer welwillende medewer king. De voorzitter sprak namens het geheele be stuur een woord van dank uit aan den secre taris, die een deel zijner vacantie opofferde om het congres te bezoeken en de belangen van IJmuiden aldaar op een wijze vertegen woordigde, welke aller lof waardig is. De rest der bestuursvergadering werd be steed aan de behandeling der ingekomen en verzonden stukken alsmede bespreking van eenige zeer actueele onderwerpen. Voor het archief ontving IJ. B. van den heer L. G. van Breen een fraaie uitgave van Wa terstaat, getiteld „IJmuiden en het Noordzee- kanaal". GEEN REDEN TOT ONGERUSTHEID. Dezer dagen meldden wij, dat men zich in scheepvaartkringen ernstig ongerust maakte over het uitblijven van de Finsche bark Win- terhude. welke op reis is met graan van Australië naar Engeland. Het blijkt nu. dat er voor die ongerustheid geen enkele reden meer bestaat omdat het schip de vorige maand St. Helena passeerde waarvan nu bericht is in gekomen. Oorspronkelijk was men van mee ning, dat de reis via Kaap Hoorn zou worden afgelegd. In verband met dit gunstige bericht is het schip van de herverzekeringsmarkt afgeno men. Concert in Velserbeek. „Voorwaarts" speelt zijn concoursnummers. De Arbeiders Harmonie vereeniging „Voor waarts" moet Zondag a.s. onder leiding van haar directeur Philip S. Vlessing naar het concours te Heilo, waar men in de eerste af- deeling uitkomt. En dus paarde de kapel het nuttige met het aangename en gaf in „Vel serbeek" een tentconcert, waarop de beide wedstrijdnummers nog eens extra gerepeteerd konden worden. Dank zij de politie en de medewerking der parkwachters (in hun nieuwe grijze unifor men!) werd de orde tijdens het musiceeren uitstekend gehandhaafd. Er bestond trouwens voor het concert groote aandacht bij het in flinken getale opgekomen publiek. „Voorwaarts" musiceerde alleszins ver dienstelijk en kon ons in het bijzonder in het zelfgekozen werk, de Pastorale Suite van de hand van den dirigent, zeer voldoen, met name in de Musette, de Sarabande en de Me ditation, waarm het corps uitstekend stemde en de muziek groote uitdrukking had. Men voelde het aan, dat was duidelijk hoorbaar. Olga, polonaise de concert van Bicknex, het verplichte werk voor den wedstrijd had nog niet die kwaliteiten, welke het vrije nummer had. De stemming van het hooge koper was vooral in de introductie niet zooals het voor het concours moet zijn; er werd behoorlijk gelezen al hoorden we hier en daar van de klarinetten nog wel eens.een slippertje, maar het minst kon ons het rhythme bevredigen. De dames en heeren moeten dit polonaise-maatje nog veel pittiger spelen, niet zoo slap. En dat kunnen de blazers van „Voorwaarts" heusch wel beter. Dynamisch werd er mooi werk gedaan en het bleek op kleine onderdeelen, dat er wer kelijk op gestudeerd was. Het is niet de zucht tot aanmerkingen ma ken, die ons dit alles uit de pen doet vloeien, maar wij hopen, dat men er zijn voordeel mee zal doen, omdat de Zondag een gewichtige dag is in de loopbaan van „Voorwaarts". En wij wenschen het corps alle succes in den wedstrijd toe. De exploitant van Velserbeek had gepoogd om aan het bezoek aan de Theeschenkerij meerdere attractie te geven door de muziek via een versterkerinstallatie her-uit te zen den op het terras. De vergunning was den heer v. d. Werf echter door de bevoegde auto riteiten geweigerd. En de tent staat op een te ongunstige plaats dan dat de muziek voor de luisteraars goed tot zijn recht komt. Ook nog een punt van studie voor het Comité tot "ered^1''"' der Volksconcerten? W. (Volgens een bericht uit Melbourne zou een Mr. Watson een uitvinding hebben gedaan, waardoor het mo gelijk wordt, ook in zijdelingsche richting met een auto te rijden, hetgeen het parkeeren zeer zou vergemakkelijken.) U bent eraan gewend, dat telken jare U weer een andre automode ziet, Gelijk model jaar in jaar uit bewaren, Dat acht men fout, dat trekt de koopers niet. Maar rnen vindt ook constructienieuwigheden, Vaak onbelangrijk, soms van groot belang, De fabrikant is wijslijk nooit tevreden. Zoo blijft de evolutie aan den gang. Maar wel heel zelden krijgen w' iets te lezen, Dat het bericht hierboven evenaart, Wanneer die nieuwe vinding waar mocht wezen, Dan is dat wel wat extra aandacht waard. Stel u dat voor, een auto die kan rijden, Achter- en vooruit, zooals elke kan. Maar bovendien, o wonder, ook terzijde. Wat zegt u daar, in uw verbazing, van? Het groot belang,» dat spreekt, is het rangeeren, Wanneer men ergens in een drukke straat, Tusschen de andre autos wil parkeeren, Of als men naderhand de rij verlaat. Dit opent wel heel nieuwe perspectieven, Die ongetwijfeld velen weliswaar In het parkeerprobleem zullen gerieven, Maar ook een nieuwe bron zijn van gevaar. Daar ligt een nieuw terrein voor reglementen, Voor wanneer het wel mag en wanneer niet, Eén nieuwe zorg voor stuurlui en agenten, Brengt zijwaarts autorijden in 't verschiet, 't Is wonderbaarlijk, katu het mooglijk wezan, Dat men ook zijwaarts in een auto rijdt? 't Bericht is ernstig, dat ik heb gelezen, Maar 'k voel toch ook: het is komkommertijd. P. GASUS. Op de Kleermakers-vakschool te Amster dam is met goed gevolg geslaagd onze plaats genoot de heer Joh. Meyer Jr. VELSEN AQUARIUM- EN TERRARIUMHOUDERS. In de lunchroom Anneta heeft Woensdag avond een vergadering plaats gehad van de Vereeniging van aquarium en terrariumhou ders „Kennemerland". Deze vergadering had ten doel de leden duidelijk te maken, welke planten het beste zijn om in de aquaria te planten. De vergadering werd geopend dooi den voorzitter, den heer Vermeulen, uit Bever wijk. Deze sprak zijn teleurstelling uit over de opkomst en zeide, dat hij over de meege brachte planten, 28 soorten, in zijn geheel geen lezing kon houden. Dit hoopt hij in 't verslag nog wel eens detailsgewijze te doen. Hij spoort de leden aan om hun tijd eens te geven om zelf er op uit te gaan en planten te zoeken. Om een aquarium in te richten moet men eerst het aquarium gaan indeelen, opdat men kan nagaan welke planten er in moeten gezet worden en waar ze moeten komen te staan. Een goed opgesteld aquarium noemt spreker een schilderij. Planten zijn, zegt de heer Ver meiden, voor een aquarium allernootlzake- lijkst. Hierna bespreekt hij de zuurstof verwer kende en de minder zuurstof verwerkende planten. Verschillende planten worden hier bij ter tafel gebracht waarbij de verscheiden heid en aard der planten uitvoerig besproken worden. Het geheel was voor aquariumhouders een leerzame avond. STAATSEXAMEN MUZIEK. Bij de te 's-Gravenhage gehouden Staats examens voor muziek is geslaagd voor het theoretische gedeelte (hoofdvak piano) de heer Joh. S. Otten. De heer Otten werd voor dit examen volledig opgeleid door onzen plaatsgenoot, den heer Roelof Riphagen. St. Caecilia bestaat twintig jaar. Viering van het jubileum op 30 en 31 Juli a.s. Maandag 1 Augustus a.s. zal het twintig jaar geleden zijn, dat de R.K. Harmonie Ver eeniging St. Caecilia te Velsen-Noord werd opgericht. Al die jaren heeft het corps zich 's winters op concerten en 's zomers met open lucht-uitvoeringen doen hooren en heeft het zich daarmede met de R.K. Velsenaren hecht verbonden, want St. Caecilia ontbreekt bijna nooit wanneer het er op aankomt een R.K. hoogtijdag met muziek op te luisteren. De eerste directeur, die het corps leidde van 1 Augustus 1918—Februari 1919 was de heer J. Piepers; hij werd opgevolgd door den heer J. G. H. Damen (Februari 1919Juni 1924) en daarna door den heer P. N. Joosen, die sinds Juli 1924 over het ensemble den dirigeerstok zwaait. Reeds een jaar na de oprichting trok St. Caecilia naar het concours. Men bleef „dicht bij huis", want de wedstrijd werd te Wiik aan Zee gehouden, waar de R.K. blazers "in de derde afdeeling een derden prijs behaalden. Voetje voor voetje werden daarna de spoi-ten van den concoursladder beklommen, vnl. onder- de energieke leiding van den huidigen directeur zoodat men thans in de eere-afdeeling geklas- sificeerd is. Geen enkel jaar van zijn bestaan heeft St. Caecilia verzuimd 's zomers een concours te bezoeken, tot aan dit jaar. Want het corps heeft gedurende het laatste jaar met veel te genslag te kampen gehad door ziekte van be langrijke solisten en anderszins, zoodat het bestuur het beter achtte dit jaar eens niet aan een wedstrijd deel te nemen. St. Caecilia, wden het op haar concerten nooit aan belang stelling van de zijde van het publiek, inzon derheid van de jongere garde, ontbreekt heeft dezen tegenslag benut om de bezetting van het ensemble te herzien. Zoodat allen thans vol goeden moed zijn en met vertrouwen het komende seizoen tegemoet zien. Herdenking van het jubileum. Het derde lustrum in 1933 vierde St. Caecilia met een festival, waar door de deelnemende vereenigingen met animo gemusiceerd werd. Thans durft men, in verband met de groote zorgen, welke zulk een herdenkingsfeest met zich brengt, geen feesten te organiseeren, maar zal het jubileum toch niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zaterdag 30 Juli a.s. houdt het bestuur om 4 uur 's middags receptie in het R.K. Vereni gingsgebouw aan den Wijkerstraatweg. Zon dagmorgen d.a.v. zal het 20-jarige bestaan in een kerkelïjken dienst plechtig herdacht worden en dienzelfden avond geeft St. Cae cilia met medewerking van het meisjeskoor van „Meerzicht" een uitvoering in dit ge bouw. Voor de donateurs, werkende leden en an dere belangstellenden, die met het jubilee- rende corps medeleven, heeft men nog een grooten feestavond ,.in het vet", maar deze verrassing blijft tot den a.s. winter bewaard! W. Huishoudelijk onderwijs. Nieuwe cursus voor minvermogenden. Men schrijft ons: In verschillende plaatsen van ons land wordt huishoudelijke voorlichting gegeven aan vrouwen van werkloozen en financieel daarmede gelijkstaanden, op initiatief van den minister van sociale zaken. Ondergetee- kenden hebben de taak aanvaard om voor de zeer talrijke vrouwen die daarvoor in de ge meente Velsen in aanmerking komen, deze voorlichting te organiseeren. Het is de bedoeling om kookcursussen met demonstraties te geven om de huisvrouwen be hulpzaam te zijn, met haar zeer geringe gel delijke middelen, maaltijden te bereiden die zoo voedzaam mogelijk zijn. De naaicursussen geven leiding aan het ma ken en vermaken van kleedingstukken. Begin September zal de inschrijving plaats vinden, in Santpoort, Velsen-Noord, IJmuiden- Oost en IJmuiden. Tijd en plaats zullen nader LEEST BELANGRIJK NIEUWS (Adv. Ingez. Med.) New York heeft tot nu toe meer ó-mcrsche dageii gehad dan dc Europecsche steden. Het strandbad van Coney Island kon zich zelfs op een der laatste warme Zondagen op een millioen bezoekers beroemen! worden bekend gemaakt. Wij wekken de vrouwden, die meenen hiervoor in aanmer king te komen, op aan deze cursussen deel te nemen. Verder vragen wij vriendelijk maar drin- jend aan allen, die nog in betere financieele omstandigheden verkeeren:: steun dit werk door een gift Ineens; een ma andelij ksche bij drage, bruikbare liefst gewasschen, gedragen kleedingstukken. Om misverstand te voorkomen deelen wij tenslotte mede, dat deze huishoudelijke voor lichting niet komt in de plaats van, maar naast de reeds jarenlang bestaande en goed bezochte avondcursussen in koken, naaien en knippen, uitgaande van de gemeentelijke commissie voor het huishoudonderwijs in de gemeente Velsen. Deze cursussen zullen met October ook weer beginnen. Er is een belang rijk verschil tusschen beider soort huishou delijk onderwijs. De bestaande cursussen zijn in de eerste plaats bestemd voor meisjes die niet meer leerplichtig zijn, de nieuwe cursus voor huishoudelijke voorlichting richt zich uitsluitend tot de huisvrouwen en wel tot de rr.inst-draagkrachtigen om haar zware taak te verlichten. Het bestaande huishoudonderwijs staat voor alle meisjes en vrouwen open, onverschillig haar financieele draagkracht. Deze cursus sen genieten echter geenerlei subsidie; er moet dus lesgeld betaald worden: f 5 per halfjaarlijkschen cursus, al tracht de com missie meisjes en vrouwen uit gezinnen van werkloozen zooveel mogelijk vermindering toe te staan. Het comité bestaat uit: Mevr. A. Thomassen—Lind, voorz., Hofdijk- plein 53, Driehuis. Mevr. W. Snoek—Gabel, secr.-penn., Mar- nixl. 3, Driehuis. Mevr. Dr. J. v. d. Bergh v. Eysinga—Elias, Bloemendaal. Mevr. H. A. A. v. d. Does—Fikke, IJmuiden. Mevr. H. Stam—Broek, IJmuiden. Postgiro 13500, T. Snoek, Marnixl. 3, Drie huis ,Gem. Giro Amsterdam 13069. WIE VERMIST EEN HUISDIER? Aan het Bureau van Politie te Velsen-Noord zijn inlichtingen te verkrijgen over een aldaar opgevangen hond. Bij de politie te Santpoort zijn inlichtingen te verkrijgen over een aldaar opgevangen licht bruine kat en een bastaard kees-hond. K.R.O.-WERELDAPOSTOLAAT. De in Umuiden en IJmuiden-Oost gehouden collecte ten hate van het K. R, O.-wereld- apostolaat heeft opgebracht f 66. Uitslag overgangsexamens R. H. B. S. Velsen. De uitslagen der aan de R.H.B.S.. gehouden overgangsexamens luiden als volgt: Van IA naar de 2e klasse: B. G. Andela, M. E. Born, E. M. Brandwijk, J. P. Bijsman, J. .C. Clay, H.. Copier, W. Ha- genzieker. C. Horman, G. E. de Jonge, A. Jon ker. H. Kamps, C. J. Krul. H. Kuiper, P. A. J. M. Maas, F. A. Raadman, G. Taal, R. G. v. d. Voet. A. de Waard, J. J. Wensink, H. Swart, F. C. v. d. Vlies. Van 1B naar de 2e klasse: D. J. Blaauboer, J. C. v. Dijk, L. C. Ebeling, H. Groen, S. Hartman, F. de Jong, B. J. Klein, F. W. Magré, P. A. Minderhout, H. Neijt, P. Ploeger, G. A. de Ridder, A. C. v. d. Roer, Th. J. Thiel, M. J. Verschoor, J.. Veuger, J. Vos. Van 2A naar de 3e klas: B. D. Bangma, J. O. v. d. Berg. J. G. Bergsma A. A. Bongers, J. H. Brunïnk, A. M. Davidson, P. J. Deunker, W. J. M. Fournier, J. Houtwip per, W. Huiser, A. A. H.. Knyff, K. Kossen. J. List, K. Prins, W. P. Schortemeijer, W. H. Schram, R. Tabernal. R. G. R. Thorman, P. L. Visser, L. W. v. d. .Wolde, F. S. A. Knyff. Van .2B naar de 3e klas: J. N. Alberts, E. Bleeker, J. Drijver, G. C. v. Essen, A. v. d. Goot, W. G. Gutteling, J. M. Gutteling, R. Hoek, H. HüLsman, J. de Klijn, H. Krager, J. J. Maassen v. d.. Brink, J. Nieu- wenweg, L. de Rot, A. Smit, A. J. N. Tieman, M. Vriends, J. D. de Vries, J. M. Waagmeester, F. J. Wantvoort. Van 3a naar 4: E. v. Beek, D. W. Bilderbeek, R. v. Bodegra ven, A. R. de Boer, N. Boersma, J. Bosman, A. W. BurdorffJ. G. A. Carst, S. Douma, J. Drop- pert, L. C. Ebeling, P. Holleman, W. v. Kessel, E. C. N. Koning, A. J. v. d. Moolen, L. Oepkes, W. A. Röttger, R. de Ruiter, C. Smit, J. We vers, Van 3 b naar 4: G. Andela, K. A. Bekker, G. Bleeker, P. A. Eterman, P. Gottmer, P. C. Hofstede, F. Kampman. J. B. v. d. Klooster, H. v. Oosterom, B. Rabenort, J. Rijkeboer, G. A. Schols, R. Sta- da. D. Swart, B. K. Niling, J. v. Veenstra, D. Vogel, J. M. v. Breemen. Van 3C naar 4: M. G. Ensering, M. C. Gort, J. v. d. Harst, A. Hulsman. E. Kamp, H. C. Klok, P. v. Rense, J. A. Sluiters, A. J. Veuger, J. C. Blok, L. G. v. d. Molen. Van 4A naar 5A: M. J. Bakker, K. C. M. Dangermond, P. J. v. d. Goes, L. Kruyer. W. P. v. Leyden, J. P. Loos, A. Nol, W. Oudhuizen, E. M. Romunde, G. H. A. Tijssen, A. Verschoor. Van 4b naar 5b: P. B. H. Barbiers, W. K. Bakker, J. H. Bel- laart, J. C. Berends, H. F. Blok, J. M. Gerritsen, A. G. Gjaltema, IJ. Klein Onstenk, H. Older- kerk, M. T. de Pagter, P. Vis, G. M. Warmelink A„ Woudhuizen. Van 4c naar 5b: H. Bakker, J. H. Brugman, J. H. Butter. A. Groot, F. Wagenzieker, J. v. d. Kuil. W. J. Prins A. A. v. d. Wateren, J. J. Zwart, M. J. Verkade, H. Colenbrander, J. Dalhuysen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1