de Turn de hatue BEVERWIJK Wereldfilmbal. CASTRICUM WIJK AAN ZEE N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF SANTPOORT HEEMSKERK /CUEEP/ LrjMNEENS De Conservenfabriek en het rioleeringsplan. Geen adres aan Ged. Staten. Bij de behandeling van de voordracht tot uitbreiding en verbetering van de rioleering en de heftingsverordeningen van riool-aan- legbelasting, afvoerrechten, enz. door den ge meenteraad waren van de alhier gevestigde conservenfabrieken adressen ingekomen, waarin tegen de voorgestelde heffingen ern stige bezwaren werden aangevoerd. Betoogd werd o.m., dat de bedrijven door deze heffin gen buitensporig belast zouden worden. Deze heffingen zouden voorts een bedreiging vor men voor de ontwikkeling van de conserven- -industrie, die juist in den tegenwoordigen tijd van groote beteekenis is te achten. Zooals men weet heeft de raad de voorstellen van B. en W. aangenomen. Wii hebben bij de directies van eemge con servenfabrieken eens geïnformeerd of het ook in de bedoeling lag een request te zenden aan Ged Staten. Men deelde ons mede, dat dit niet de bedoeling was, omdat de tijd van voor bereiding-daarvoor te kort is. Voor een be zwaarschrift zou het namelijk noodig zijn, dat vooral technische bezwaren tegen het rioleeringsplan zouden moeten worden aan gevoerd en dat zou zonder deskundige voor lichting niet wel mogelijk zijn. Overigens meende men, dat de bij den Raad in°ediende bezwaren toch wel ter kennis van Ged°nuteerde Staten zullen komen. Een van Xe directies achtte het vrijwel onbegonnen werk tegen het raadsbesluit te ageeren. Zij achtte de zaak toch al „in kannen en krui ken" dat wil zeggen, dat de goedkeuring van Ged Staten, behoudens dan misschien eenige onderdeelen van de heffingsverorde- nin^en, toch reeds te voren vaststond, aan- eezfen B en W. anders dit omvangrijke voorstel niet hadden kunnen voorbereiden. Walgelijke geuren bedierven den zomeravond. Was het de vischmeelfabriek of de haven? Na een lange periode van slecht weer was het gisteren eindelijk eens een heerlijke warme zomerdag, waaraan een nog mooier zomeravond verbonden was. Vele Beverwij- kers brachten denavond dan ook door in het tuintje tusschen de violen en goudsbloemen, terwijl anderen weer voor het huis in gemak kelijke stoelen een pijpje rookten, nevens moeder, die aan het breien was en een praat je maakte met de buren over het mooie weer en het slechte weer van de laatste weken. Niet allen verkeerden gisteravond in zoo'n bevoorrechte positie, ondanks het feit, dat een tuintje of een erfje tot buiten zitten noodde. Want tegen den avond voerde de wind de geuren, die de fabrieken aan de Pijpkade meestal op een mooien zomeravond over Be verwijk. plegen te verspreiden, mee, waar door een onwelriekende geur de neuzen van de Beverwijkers op de proef stelde. Ook ons haventje deed het zijne er nog bij, maar de vischmeelfabriek stak echter wat stank be treft boven alle andere stankverspreiders uit. Waarschijnlijk werd er weer een scheepje met visch gelost, wat een gruwelijke stank verspreidde. Hoe het ook zij; het riekte gis teravond in een groot gedeelte van Beverwijk zeer kwalijk. Velen konden het dan ook niet uithouden en vluchtten naar binnen om daar hun mid zomeravond achter gesloten deuren en vensters door te brengen. De schooljeugd leert telefoneeren, Een omvangrijk lesrooster. Over het telefoononderricht op de lagere scholen vernemen wij, dat het telefoontoestel door het staatsbedrijf der P. T. T. in de scho len gratis wordt aangebracht, terwijl de ten behoeve van het onderricht gevoerde locale en interlocale gesprekken kosteloos zijn. Het klassikale onderwijs omvat de ontwik keling van den telefoondienst, een uiteen zetting omtrent de theorie van het telefonee ren, de indeeling van ons land in districten en bijzonderheden omtrent de tarieven, waar voor het P. T. T. een handleiding verstrekt. Wat het praktische gedeelte betreft, wor den de individueele lessen aan de leerlingen gegeven door een telefoniste, met wie de leer lingen telefonisch in verbinding worden ge bracht. Dit onderricht wordt per school ge durende 2x15 minuten per week gegeven; per kwartier krijgen 3 a 4 leerlingen een beurt. Het onderricht omvat het zich juist melden; het kunnen spellen van woorden door middel van vervangingswoorden; het kiezen van nummers; het bekend zijn met de verschillen de zoemtonen; het opzoeken in gids en naamlijst; het juist uitspreken van telefoon nummers; het aanvragen van interlocale ge sprekken; doel en gebruik van telefoonop- roep en voorberichten; het vragen van inlich tingen; het opgeven van telegrammen en het gebruik van het 3-minuten-apparaat, voor komende in de telefooncellen. VOOR HET ROODE KRUIS. De postduivenvereeniging „De Reisduif" heeft met 515 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Roozendaal. De snelste duif vloog 1055 Meter per minuut. Los: 9.35 uur. De uitslag luidt als volgt: W. C. Zoutman 1; G. Outenaar 2, 28, 30; W. A. Schouten 3, 17; J. Dingerdis 5, 8, 12, 36; H. D. Claus 4, 41, 48; C. Hoeks 6; J. de Vries 7, 46; A. Weeda 9, 32; D. Philippi 10, 31, 45; M. van 't Hof 11; W. van Roon 13; C. van der Wal 14, 21; A. Rat 15, 43; A. de Prijker 16, 24; 25, 38. 42; J. Luntz 18, 20; P. van Dessel 19; J. Exalto 22, 47: J. van der Heuvel 23, 27; J. de Prijker 26; P. Dekker 33; C. Westrate 34, 37, 40; P. Luyt 35, 49; G. van der Winden 39; J. H. Hoeflakker 44 en M. Koorn 50. ZOMERAVONDVOETBAL IN HET SPORTPARK. Donderdagavond speelt een combinatie van Kennemers-elftallen voor het jubileumfonds een voetbalwedstrijl tegen C. S. V. uit Castri- cum in het Gemeentelijk Sportpark. Zooals de opstelling van de Kennemers- combinatie laat zien zijn er verscheidene jeugdige spelers opgesteld, die men wel eens gaarne aan het werk zal willen zien. Het elftal is als volgt samengesteld; Doel: J. Bleeker. Achter: C. Reynders en Bos. Midden: P. Six, Horeman en T. Duin. Vóór: Chr. Fernee, Antonisse, K. Groot, Heideman en C. Ooievaar. Postduivenvereeniging Reisduif". ■De 515 duiven vlogen van Roozendaal. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum n Lijn lil: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg, 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel, 10.20 Stuttgart. Helpt de sigarenmakers aan werk. Alle rookers kunnen helpen. DE JAARLIJKSCHE COLLECTE. Het Nederlandsche Roode Kruis houdt hier op Zaterdag 6 Augustus haar jaarlijksche collecte. Een van onze plaatselijke werklooze sigaren makers heeft de mogelijkheid overwogen op welke wijze het mogelijk zou zijn ongeveer 40 werklooze sigarenmakers aan den arbeid te zetten. Hij schrijft ons: Gelukkig daalt het werkloosheidscijfer in Beverwijk langzaam maar zeker. Echter voor één groep van werkloozen, en wel de sigaren makers, blijft dit cijfer steeds stabiel. Een feit. dat door ons werkloozen, ten zeerste wordt be treurd. Vroeger kon een werklooze sigarenma ker gemakkelijk emplooi vinden in een andere stad, doch tegenwoordig is ook deze kans ver keken, door de zeer ver doorgevoerde mecha nisatie in ons bedrijf. Moet nu onze Gemeente permanent opge scheept blijven met dit groote aantal werk loozen? Ik zeg van neen en nog eens neen. Wij als werkloozen willen niet langer onzen tijd in ledigheid doorbrengen. Het geestdoodende nietsdoen zijn we beu. Maarhoor ik al iemand zeggen, „wat willen jullie dan?" Kijk eens, een eenvoudig rekensommetje leert ons dit. Beverwijk telt ruim 20.000 inwoners, waar van er, laat ons zeggen 10.000 rooken. Stelt U nu voor, dat iedere rooker gemiddeld 2 sigaren per dag rookt, dan komen wij aan een pro ductie van 140.000 sigaren per week. Rekenen we nu, dat de rookers 60 pet. Beverwijksch product gaan rooken, is 84.000 stuks, dan kun nen een 40-tal arbeiders weer te werk worden gesteld. Als dat eens waar was, zouden niet alleen de werkloozen er mee zijn gebaat, doch ook onze middenstand, die ook nog steeds door de heerschende economische crisis wordt geplaagd. Onze Beverwijksche Industrieën kunnen wat prijs, kwaliteit en verpakking betreft, aan den meest verwenden rooker voldoen; productie middelen en prima vaklieden staan te uwen dienste, alles is er op ingesteld, om Uw ver langens te bevredigen. Beverwijksche winkeliers, Beverwiiksche rookers, mogen de Beverwijksche sigarenma kers op uw gewaardeerde medewerking re kenen? De dag der kampioenen nadert. Reeds talrijke inschrijvingen. Voor den sportdag van De Kennemers of de zoogenaamde „Dag der Kampioenen" bestaat van de zijde der leden weer veel belangstel ling. Een groot aantal inschrijvingen is al binnenge kom en De inschrijvingen kunnen ingeleverd worden bij den heer M. Lindner, Breestraat, alhier. MET DE VOGELVRIENDEN NAAR ROOSWIJK. Aan het voornemen van de Vereeniging van Volièrehouders „Vogelsanck" om een z.g.n. „praatochtend" in Rooswijk te houden kon j.l. Zondag vanwege het ongunstige weer geen gevolg worden gegeven. Deze openlucht-vergadering zal nu Zondag worden gehouden. Zooals reeds be kend werd gemaakt zullen ook belangstellen den in het werk der vereeniging welkom zijn. De besprekingen zullen zeer belangrijke on derwerpen betreffen. Mocht onverhoopt „Plu- vius" ook nu weer als spelbreker optreden dan zal de samenkomst worden gehouden in café Beentjes aan de Meerstraat, het club lokaal der vereeniging. Er is een nieuwigheid aan 't handje, Er komt een filmbal in ons landje, Een wereldfilmbal, weidsch benaamd; Straks stroomen zij ons landje binnen, Een serie helden en heldinnen. Op heel ons wereldrond befaamd. Zij zullen ons de glorie geven, Een avond met hen te beleven, Ons koestrend in hun sterrenglans; De sterrenkijker kan zich baden, In 't sterrenlicht van hun parade, En hen bewondren in hun dans. Zij komen naar ons Scheveningen, Net als gewone stervelingen, Als werklijkheid in vleesch en bloed; Niet als ontastbre visioenen, Zooals de menschheid bij millioenen, Hen weeklijks op het doek ontmoet. De Residentie zal hen vieren, Bij hun verschijningen ter piere. Hun wandling langs den boulevard; Men zal zich om hen heen verdringen, Met beden om handteekeningen, Of met alleen maar stil gestaar. Men zal hen top tot teen bekijken En met hun filmbeeld vergelijken, Naar kleeding en naar sex-appeal Men zal hen tegen elkaar wegen, Totdat het oordeel is verkregen, Dat deze mee-, die tegenviel. En als hun licht ons heeft beschenen, Gaan zij weer ijlings van ons henen, Een taak volbracht. En ik beken, Hoezeer ook ik van roem kan droomen, 'k Ben, alles bij elkaar genomen, Toch blij, dat ik geen filmster ben. P. GASUS. De uitzending van kinderen naar vacantiekolonies. Een middel om aan geld te komen. Deze begaf zich op dat tijdstip per fiets op weg naar huis. Bij het passeeren van een wiel rijdster raakten de fietsen elkaar, waardoor S. een zwenking over den weg maakte, juist op het moment, dat uit de richting Uitgeest een vrachtauto van de firma Kool uit Egmond- Binnen naderde. De chauffeur kon een aan rijding nj^t meer voorkomen en S. werd met groote kracht tegen den weg geslingerd, waar hij met een gapende hoofdwonde bleef liggen en bijna onmiddellijk den geest gaf. Spoedig waren de geneesheeren dr. Meyer en dr. v. Genderen Stort uit Heemskerk, alsook dr. Brugman uit Uitgeest, verschenen, doch zij konden geen hulp meer bieden. De gemeenteveldwachter en rijkspolitie uit Uitgeest troffen de eerste-orde-maatregelen, terwijl de gemeente-veldwachter v. d. Werf van Heemskerk, procesverbaal van het onge val opmaakte. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd per ziekenauto naar het lijkenhuisje te Heemskerk overgebracht. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK Romerkerkweg 87 - Telef. 3421 (Adv. Ingez. MedJ HET „VUREN" DER ZEE. Gisteravond kon men te Wijk aan Zee ge tuige zijn van een tegenwoordig zeer weinig voorkomend natuurverschijnsel. De zee „vuurde". De geheele kust werd door den zachten gloed van de langzaam aanrollende golfjes fantastisch verlicht. Zelfs uit de naburige plaatsen kwamen nog laat in den avond auto's met belangstel lenden, om van dit zoo zeldzame verschijnsel te genieten. Als het mooie weer aanhoudt is het zoo goed als zeker, dat men het natuurverschijn sel heden-avond weer zal kunnen zien. Het zal wel geen nadere uiteenzetting be hoeven, dat het uitzenden van zwakke kin deren naar koloniehuizen met veel kosten ge- j paard gaat. De vereenigingen, die zich met dit verdienstelijk werk bezig houden, hebben steeds veel moeite om de noodige gelden bij een te brengen. De plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap moet het dit jaar zelfs zonder subsidie doeiL Hoewel zij er toch in geslaagd is een aantal bleekneusjes uit te zenden, wachten er nog velen om een gezond heidskuur te ondergaan. Het bestuur zou na tuurlijk gaarne aan al die aanvragen willen voldoen, maar er is geen geld. Met toestem ming van het gemeentebestuur zal binnenkort een collectedag voor het Centraal Genootschap worden gehouden. Maar ook dan nog zal er nog wel wat ontbreken. Een bron van inkomsten zou b.v. te vinden zijn in het spelen van een 'tweetal voetbalwed strijden tusschen onze plaatselijke vereenigin gen C. S. V. en Vitesse, waarvan de baten be stemd konden zijn voor het Centraal Genoot schap en de Katholieke kinderuitzending. Zulke wedstrijden zouden een attractie voor het Castricumsche publiek vormen. In Bever wijk is Zondagavond zoo'n wedstrijd met veel succes voor hetzelfde doel gespeeld. Wij geven dit plan gaarne in overweging. Het lijkt ons zelfs denkbaar, dat een kindervriend voor deze liefdadigheidswedstrijden b.v. een wisselbeker beschikbaar zou stellen. Ten bate van het zwakke kind kan hier door onze plaatselijke organisaties iets goeds tot stand worden ge bracht. Een slechte zomer voor de bad- CONCERT VAN „CAECELIA". Onder auspiciën van „Santpoorts Bloei geeft de R-K. Harmonie „St. Caecilia" uit Haarlem onder leiding van den heer S. A. Noom morgen een concert in de muzieknis. Het volgende programma wordt ten gehoore gebracht. 1 Le Chef du Corps ,Marche Militaire), Bury 2 Le Calife de Bagdad, Boieldleu, arr. Th. Rattier. 3 Ballet-suite Francis Popy. a) Entrée Mazurka, b) Pizzicati, c) Valse lente, d) Largo, e) Fina Galo. 4 Colonel Bogey, marsch, Kenneth J. Alfart. PAUZE. 5 Marche Américaine J. P. Sousa. 6 Nabucco dono sor G. Verdi. 7 L'Arlésienne, Suite no. 2 G. Bizet, arr. S. A. Noom. a) Pastorale, b) Intermezzo, c) Menuet, d) Farrandole. 8 Wein, Weib und Gesang, Joh. Strauss, arr. S. A. Noom. 9 Finale. FEESTCONCERT. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig bestaan geeft het fanfare-korps „Wilhelmina" op 9 Augustus a.s. een feestconcert in de mu zieknis. dat er wonderen zouden moeten gebeuren, wil een van hen nog een kansje krijgen. En in dien men bedenkt, dat no. zes in de algemeene rangschikking, Gianello, toch nog ruim een kwartier achterstand op den drager van de gele trui heeft, dan is het duidelijk, dat er slechts nog van een duel tusschen Vervaecke en Bartall sprake is De alpen zullen dit moe ten uitwijzen. Evenals Maandrrr werd er in het eerste ge deelte van de étap^y kalm gereden. Eerst vijf tig K.M. vóór Canrns trokken Frechaut en Cosson er tusschen uit. Zij wisten hun voor sprong te behouden, doch enkele andere ren ners als Yvon Marie, Leducq en Vicinl trokken met de beide vluchtelingen mee, zoodat in een groep van tien renners de beslissing te Cannes in de sprint moest volgen. Frechaut werd eer ste in -6 uur 35 min. 26 sec. Middelkamp be zette een heel goede veertiende plaats met ruim drie minuten achterstand op den win naar Frechaut. Van Schendel kwam in een groote groep te Cannes aan. In dit peleton waren ook Vervaecke, Bar- tali en Magne. Vissers kwam met vertraging te Cannes aan, zoodat deze zijn derde plaats in de rangschikking is kwijt geraakt. Helle- mons werd 56ste met bijna een half uur ach terstand op Frechaut. In de algemeene rangschikking is onze land genoot thans«2 uur en een kwartier achter op Vervaecke; hij bezet de laatste plaats. Mid delkamp en Van Schendel hebben hun plaats in het klassement behouden. Heide, de Duit- sche wegrenner, viel uit. Hellemons kwam als 56e binnen. plaats. Door het ongunstige weer. In geen jaren is het voorseizoen zoo ongun stig geweest als thans het geval is. Ook de maand Juli bracht niet wat men er van ver wachtte. In de eerste plaats heeft het weer natuurlijk een zeer nadeeligen invloed gehad op het verhuren en niet minder op het bezoek van de dagjesmenschen, die bij mooi weer bij duizenden leven en vertier brengen in het dorp. Bovendien hoort men algemeen de klacht, dat er geen geld is. Er kan wel worden verhuurd, maar tegen prijzen, die eenvoudig niet te accepteeren zijn. Natuurlijk klagen ook de zakenmenschen vooral zij, die het in den zomer van de bad gasten moeten hebben. Weliswaar rest nu nog de vacantiemaand, maar de door het ongun stige voorseizoen berokkende schade zal toch niet meer vergoed kunnen worden. Het is voor Castricum als badplaats in alle opzichten een slecht seizoen. Doodelijk ongeval op den Tolweg. Bejaard wielrijder onder een auto. Dinsdagmiddag te omstreeks 5 uur heeft op den Tolweg, nabij den gashouder, een doode- lijke aanrijding plaats gehad, waarvan de 69-jarige heer Schoen uit Uitgeest het slachtoffer is geworden. Frechaut wint de twaalfde étappe. Meulenberg geeft den strijd op. Uit Cannes: De 12de étappe leidde Dinsdag van Marseille over Toulon naar Cannes door het Esterel-gebergte over een totaal afstand van 199 K.M In een broeiende warmte werd deze étappe gereden; dit was wel een der voornaamste oorzaken dat er zoo weinig uitlooppogingen werden gedaan. De temperatuur was er niet naar om buitengewone inspanningen te ver richten. Daar kwam nog bij, dat de strijd eigenlijk reeds gestreden is in dezen tour. Slechts de vijf hoogst geklasseerden hebben nog een kans voor de zege. De overigen heb ben reeds zoo'n grooten achterstand geboekt, De drager van de gele trui, Fclieien Vervaecke, op een der berg-étappes in actie. Het landenklassement is als volgt: 1 België 227 uur 39 min. 19 sec. 2 Frankrijk 227 uur 58 min. 12 sec. 3 Frankrijk b 228 uur 9 min. 43 sec. 4 Italië 228 uur 13 min. 53 sec. 5 Frankrijk c 228 uur 25 min. 43 sec. 6 LuxemburgZwitserland 228 uur 44 min. 24 sec. 7 Spanje-Nederland 229 uur 8 min. 25 sec. 8 Duitschland 230 uur 54 min. 18 sec. Gemeld kan nog worden, dat Meulenberg de ronde heeft gestaakt. CRICKET IN ENGELAND. Te Nottingham sloegen de Australiërs 243 en 4534 (Bradman 144, Hasselt 124) Notts 147 en 137 met innings Don Bradman scoorde in dezen wedstrijd zijn 11de century van het seizoen en maakte tevens het tweede duizend tal vol. Twee uren later deed Walter Ham mond te Bristol hetzelfde, doch deze scoorde 271 uit 561, het totaal waarmede Glou cestershire de prestatie van Lancashire in de lste innings 4269, overtrof Hammond scoor de eveneens zijn 11de century in dit seizoen waarvan 3 dubbele (Bradman 2). De scores van de beide beste batsmen ter wereld laten wij, tot en met vandaag bijgewerkt, volgen: Inn. runs h.s. no. gem. Don Bradman 21 2024 278 5 126.50 W. R. Hammond 25 2078 271 1 86.58 Essex 5356 won van Sussex 124 en 398. Sur rey 33 en 2104 won wederom thans van Kent 337 en 202. Gover 460. Leicestershire 1538 en 543 verkreeg 4 punten voor de leiding op de lste innings tegen Derbyshire 149 en 2008 evenals Gloucestershire 561 tegen Lancashire 4269 en 1051. Northants 190 en 1336 te gen Hampshire 97 en 301—9. Warwickshire 1907 tegen Worcestershire 132 en 196. Yorkshire behield de leiding met een ge ring verschil op Middlesex Lancashire 3 en Surrey 4. Abusievelijk vermeldden wij door een fou tieve berekening van 't gemiddelde dat Midd lesex de eerste plaats veroverd had. HALCYON LIJN. Stad Arnhem Bagnoli n. Pepel 18 v. Oran. Stad Haarlem 19 van Rott. te Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitreis) 18 Juli van Dakar. Bloemfontein 19 v. Rott. na Kaapstad. Jagersfontein (uitreis) 18 te Kaapstad. HOLLAND -AMERIKA LIJN Maasdam 18 van Philadelphia te Rotterdam. Volendam 18 van New York te Rotterdam. Drechtdijk 19 van Vancouver te Rotterdam. Damsterdijk Vanc. n. Rott. 17 v. Los Angeles. Rotterdam (toeristereis) 18 van Oslo. Beemsterdijk Rott. n. N.-Orleans 17 v. Tampico Burgerdijk Rotterdam n. New-Orleans 18, 250 mijl Z.W. van Valentia. Nebraska Rott. n. Vanc 16 v. Kingston (J.) Narenta Rott. n. Vanc. 18 te Los Angeles. HOLLAND—AUSTR,ALIë LIJN Aagtekerk (uitreis) pass. 19 Perim. Nieuw Holland 18 v. Singapore n. Adelair HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 18 Juli van Colombo. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) pass. 18 Ouessant. Amstelkerk (thuisreis) 19 (n.m.) v. Havre 20 (n.m.) verwacht. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 19 van Shanghai. Meerkerk (thuisries) 19 te Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Venus 18 v. Genua n. Livorno (verb.) Aurora, Marseille n. A'dam p. 18 Ouessant. Breda, Amsterdam n. Chili 18 te Callao. Calypso 19 Juli v. New York n. La Guayra. Hebe, Catacolo n. A'dam 18, 300 m. Z.W. van Ouessant. Hermes 17 v. A'dam te San Juan P. R. Juno 18 Juli van Constantza te Yerakini. Orion 18 Juli van Volo naar Thessaloniki. Ulysses 18 Juli van Candia naar Algiers. Oberon, Rotterdam n. Algiers p. 18 Ouessant. Oranje Nassau 18 v. West-Indië te N. York. KON HOLL LLOYD Montferland (uitreis) 18 te Rio de Janeiro. Westland (thuisreis 16 v. Rio de Janeiro. Zaanland (thuisr.) 21 (8 v.m.) te IJm. verw. Orestes, Nordenham n. Santos 17, 110 mijl Zuid van Land's End. MEIJER EN CO'S SCHEEPV MIJ Adrastus, Batavia n. Amsterdam, 18, 450 mijl Z.W. van Land's End. City of Derby, Taku Bar. n. Rott. 17 v. Cebu Glenaffaric, Japan a. Rot'». 18 te Manilla. Myrmidon 8 te Macassar, voor Amsterdam Helenus 17 Juli van Rotterdam te Yokohama Ajax, Japan naar Rotterdam 18 tr Singapore. ROTT. ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (thuisreis) 17 van Montevideo. Alphacca (uitreis) 18 te Montevideo. Rozenburg, Rotterdam n. Bilbao p. 18 Ouess. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Baroe Zuid-Afrika naar Batavia 18 v. Port Louis (M.) Kertosono (thuisreis) p. 18 Kaap del Armi. Kota Gede 19 v. Vlaardingen n. Hamburg. Slamat (thuisreis) pass. 19 Perim. Indrapoera (thuisreis) p. 18 Kaap del Armi. Kota Agoeng 19 v. Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Tajandoen (thuisreis) 19 Juli van Port Said. Poelau Bras (thuisreis) 18 Juli v. Singapore. Christiaan Huygens (uitreis) 18 v. Belawan. Poelau Tello (uitreis) 18 Juli v Belewan. Marnix v. St. Aldegonde (th.) 17 v. Sabang. Mapia (thuisreis) 17 Juli van Singapore. Johan v. Old. (uitr.) p. 18 Gibraltar. WIJK LIJN Winterswijk 18 v. Thamshavn te Emden. Stolwijk Bilbao n. R'dam p. 18 Ouessant. Katwijk 19 van Rotterdam naar Melilla. Scheepvaartbeweging. Gedurend' fgeloopen week kwamen al hier binnen 74 schepen, waarvan er 60 voor Amsterdam bestemd waren, 6 voor IJmuiden, 7 voor Zaandam en 1 voor Wormerveer. Beorderd. Na de lading steenkolen te Amsterdam te hebben gelost maakte het Britsche s.s. „Stock Force" alhier in de Binnenhaven vast in afwachting van destinatie-orders. Eerst gisteren kreeg het schip, hetwelk eenige da gen lang heeft moeten wachter orders om de reis naar Rotterdam voort te zetten. Noodlottige aanvaring. De Deensche motorkotter E 425 Chr. Muff uit Esbjerg is na aanvaring met een Duit- schen stoomtrawler gezonken. De opvaren den zijn door den trawler gered en te Weser- münde aan land gebracht. De haven van Beiroet. Na een arbeid van vier jaren is de uitbrei ding van de Syrische haven Beiroet tot stand gekomen en in gebruik genomen. De kosten van deze verbeteringen hebben niet minder dan 47 millioen francs bedragen. Deze verbeteringen zijn in hoofdzaak aan gebracht omdat Beiroet na Alexandrië de voornaamste haven in den omtrek was doch nu een ernstige concurrentie kreeg van de Palyestijnsche havens Haifa en Jaffa. Haringvisscherij bij IJsland. De haringvisscherij bij IJsland is dit jaar zeer teleurstellend. Tot heden heeft men slechts 127.527 Hectoliter kunnen vangen te genover 425.500 Hectoliter in dezelfde pe riode van het vorig jaar. Scheepsbouw. Vrijdag j.l. vond op de Eems de proeftocht plaats van het nieuwgebouwde m.s. „Atlas". Dit schip werd gebouwd op de N.V. Scheeps werf „Delfzijl" v.h. Gebrs. Sander te Delfzijl en voor rekening van kap. J. Beek te Gro ningen. Het heeft een d.w. van 430 tons en meet 334 B. R. T. Het schip behaalde op den proeftocht een snelheid van 9\'2 Mijl. AANGEKOMEN. 18 Juli: Nereus s.s. Oporto Ajax s.s. Stettin The President s.s. Swanse; 19 Juli: Hakefjord s.s. Malmö Yrsa s.s. Archangel VERTROKKE? 18 Juli: Bothnia m.s. Antwerpen Walborg s.s. Rotterdam Akeld s.s. Rotterdam Stock Force s.s. Rotterdam Flandria s.s. Rotterdam Bloemfontein m.s. Rotterdar Lunacharski s.s. Leningrad Nellie (Belg) m.s. Antwerpen 19 Juli: Scotia s.s. Svendfce^g

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7