HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. De bouw van den Maastunnel te Rotterdam vordert snel. Een kijkje op de constructie, waarvan het vlechtwerk een belangrijk onderdeel vormt Na de onthulling van het Australisch monument te Viilers Bretonneux door Koning George, legde Koningin Elizabeth een krans aan den voet van het gedenkteeken Een detachement Fransche Alpenjagers vormde de eerewacht bij aankomst van het Engelsch Koningspaar aan het station van Viilers Bretonneux, voor de onthulling van het Australisch monument Uitgerust met twee 140 P.K. Dieselmotoren en in staat tot een snelheid van 18 tot 19 knoopen per uur, maakte de nieuwste piket-boot der Engelsche marine te Chelsea haar proefvaart. Full speed Les in het reilen tijdens het waterkamp voor jongeren op het Sneekermeer, dat aldaar door de Vereeniging tot bevordering der Watersport onder jongeren gehouden wordt Koning Leopold van België reikte op den Belgischen nationalen feestdag verschillende onderscheidingen uit. Een der gelukkigen wordt door den vorst gedecoreerd FEUILLETON Naar het Amerikaansch HECTOR JENNINGS. Nu, zei ik, als Halsey Imies ooit weer in mijn handen komt, laat ik hem niet gaan voor ik hem eens hartig mijn meening gezegd heb. Als dit raadsel is opgelost ga ik naar de stad terug; een tweeden dergelijken nacht zou ik niet overleven. Dat noemen ze nu de rust van het buitenleven! Toen vertelde ik Gertrude van de geluiden van den vorigen nachtt en van de gestalte op de waranda van den oostelijken vleugel en van de vondst van den manchetknoop. Ik twijfel er geen oogenblik aan, besloot ik, of het is gisterenavond ook Arnold Arm strong geweest. Hij had waarschijnlijk een sleutelt maar waarom hij op die manier het huis van zijn vader binnensluipt, begrijp ik niet. Hij had met mijn toestemming toch langs den koninklijken weg kunnen binnenkomen. Maar wie het ook geweest is, dit kleine aan denken heeft hij achtergelaten. Gertrude keek naar den manchetknoop en werd doodsbleek; zij greep zich aan den stijl van het bed vast en staarde wezenloos voor zich uit. Ik was verbaasd. Waarhebt u.... het gevonden?, vroeg ze eindelijk met een wanhopige poging om kalm te zijn. Terwijl ik haar beantwoordde, stond zij uit het raam te kijken, zoodat ik haar gezicht niet kon zien. Het was eer op luchting toen juffrouw Watson aan de deur klopte en mij thee en geroosterd brood bracht. De keukenmeid was nog heelemaal van streek en in bed gebleven, vertelde de huisknecht en Liddy, wie heldenmoed bij het opkomen van de zon was teruggekeerd, stelde een onder zoek in naar de voetstappen om 'het huis. Juffrouw Watson zelf zag er uit als een wrak; haar gezicht was vertrokken, ze was blauw achtig wit om de lippen en haar eene hand was verbonden. Ze vertelde dat ze in haar ontstel- txis van de trap. was gevallen. Het was heel begrijpelijk dat het gebeurde haar hevig ge schokt had, want ze was jarenlang huishoud ster geweest bij de Armstrongs en kende meneer Arnold dus heel goed. Gertrude was de kamer uitgegaan, terwijl ik met juffrouw Watson aan het praten was. Ik kleedde mij en ging naar beneden. De biljart zaal en de speelkamer waren afgesloten tot de politie er geweest zou zijn, en de heeren uit de club waren vertrokken om zich op wat con- ventioneeler wijze te kleeden. Ik kon Thomas in de bijkeuken hooren wee klagen en de voorteekenen opsommen die hij had waargenomen. Het benauwde mij in huis, ik trok een mantel aan en wandelde de oprij laan in. Bij den hoek van den oostelijken vleugel ontmoette ik Liddy. Haar rokken waren nat van dauw en haar haar zat nog in papillotten. Ga direct naar binnen om je te verklee- den, zei ik scherp. Een mooi gezicht voor iemand van jouw leeftijd! Ze had een golfstok in de hand en vertelde dat ze dien op het grasveld gevonden had. Dat was op zichzelf niet zoo iets heel bijzonders, maar het drong onmiddellijk tot me door dat een golfstok met een metalen einde het werk tuig kon geweest zijn, dat de krassen op de- trap bij ae speelkamer gemaakt had. Ik nam haar het ding af en stuurde haar naar boven. Haar vertoon van moed en haar gewichtigdoenerij nu het licht was en haar overdreven sensationeele belangstelling voor deze geheimzinnige geschiedenis prikkciden mij buitengewoon. Nadat ik van haar wegge gaan was, maakte ik een wandeling om" hei huis. Er was van buiten niets bijzonders te zien; het huis zag er in den morgenzonne- schijn even rustig en vredig uit als op den dag dat ik aangekomen was. Niets verried dat er zich dien nacht binnen deze muren een vreeselijke tragedie had afgespeeld. In een van de tulpenbedden achter 't huis was een kraai bezig iets te pikken dat in het licht glinsterde, Voorzichtig liep ik over het natte gras en bute mijbijna begraven in de zachte aarde lag een revolver! Met de punt van mijn schoen schoof ik de aarde er af, nam het wapen op en liet het in den zak van mijn mantel glijden. Niet voor dat ik in mijn slaapkamer terug was en de deur goed afgesloten had, durfde ik de revol ver te voorschijn halen en te onderzoeken. Maar een blik was voldoende om mij te doen beseffen, dat het Halsey's revolver was. Den dag te voren had ik het wapen uitgepakt en op mijn toilettafel gelegd. Een vergissing was uitgesloten: zijn naam stond op een zilveren plaatje, op de kolf gegraveerd. Ik zag het net zich om den jongen sluiten, ofschoon ik overtuigd was dat hij niets uit staande had met den moord. Op de revolver ik ben in principe bang voor die dingen, maar de angst gaf mij den moed om het wa pen te onderzoeken op de revolver zaten nog twee patronen. Ik mompelde een gebed van dankbaarheid, dat ik de revolver gevon den had eer een scherpzinnige detective aan het werk was geweest. Ik besloot de bewijsstukken die ik had, den manchetknoop, den golfstok en de revolver voorloopig op een veilige plaats te bewaren tot het verder verloop van de zaak zou uit wijzen wat ik er het beste mee kon doen. De manchetknoop had ik in een kleine zilveren doos op mijn toilettafel geborgen. Ik deed de doos open; ze was leeg! De manchetknoop wa- -erdwenen Hoofdstuk V. IK BEN MET HEM VERLOOFD". tien uur bracht een auto drie heeren, zij stelden zichzelf voor als de „coroner": de gerechtelijke lijkschouwer en twee detectives uit de stad. De eerste ging dadelijk naar den afgesloten vleugel en onderzocht met assisten tie van een der detectives het lijk en de kamer. De andere detective ging, na zich even met den doode beziggehouden te hebben, het huis van buiten bekijken. Daarna verzochten de heeren mij even te mogen spreken. Ik ontving hen in de woonkamer en had reeds bij mezelf uitgemaakt wat ik hun ver tellen zou. Ik deelde mee, dat ik het huis voor de zomermaanden gehuurd had, terwijl de Armstrongs in Californië waren. In weer wil van wat de bedienden verteld hadden over eigenaardige geluiden in huis was er de eerste twee nachten niets gebeurd, zei ik. Den der den nacht meende ik dat er iemand in het huis was geweest. Ik had een krassend geluid gehoord, maar daar ik alleen was geweest met een meisje, had ik geen onderzoek inge- gesteld en 's morgens was er aan geen deur of raam en ook aan niets anders, iets bij zonders te zien geweest. Daarop deelde ik hun mede hoe een schot ons den nacht tevoren gewekt had, dat mijn nichtje en ik een onder zoek ingesteld hadden en in de speelkamer de roerlooze gestalte van. een man hadden ge vonden, dat ik niet had geweten wie de ver moorde was, tot meneer Jarvis uit de club het mij verteld had en dat ik niet kon begrijpen waarom Arnold Armstrong's nachts zijn vaders huis kwam binnensluipen. Ik zou hem toch op ieder oogenblik van den dag gaarne toe gang verleend hebben. Hebt u ook redenen om aan te nemen, juffrouw Innes, vroeg de coroner, dat iemand, hier uit huis, hem uit zelfsverdediging doodge schoten heeft, in de meening dat meneer Arm strong een inbreker was? Ik heb geen redenen om dat te denken, antwoordde ik rustig. Hebt u ook eenig idee of meneer Arm strong door een of anderen vijand gevolgd werd en doodgeschoten, toen hij het huis binnen was? Absoluut niet. Het eenige wat mij vreemd voorkomt is, dat meneer Armstrong twee ach tereenvolgende nachter het huis van zijn vader binnenkomt als een dief, terwijl hij mij alleen maar verlof behoefde te vragen om binnen te komen. De coroner was geen spraakzaam man, hij noteerde het een en ander, maar scheen erg verlangend met den volgenden trein naar de stad terug te keeren. Hij stelde het gerechte lijk onderzoek naar de doodsoorzaak vast op den volgenden Zaterdag, gaf Jamieson, den jongsten en oppervlakkig-geoordeeld den in- telligentsten van de twee detectives, een paar instructies en vertrok, gevolgd door den an deren detective. Ik begon juist vrijer adem te halen, toen meneer Jamieson, die bij het raam gestaan had, naar mij toekwam. Bestaat die familie alleen uit uzelf, juf frouw Innes? Mijn nichtje is ook hier, zei ik. Dus niemand anders dan uzelf en uw nichtje? Mijn neef. "O, een heer. Die zou ik graag spreken als hij hier is. Hij is op het oogenblik niet hier, zei ik zoo kalm als het mij mogelijk was; ik ver wacht hem ieder oogenblik. Was hij gisteravond hier? Nee ja. Had hij niet iemand bij zich? Een jonge man? Hij had een vriend bij zich die Zondag zou blijven. Een zekeren meneer Bailey. Meneer John Bailey, onderdirecteur van de Handelsbank, geloof ik. Iemand van de Greenwoodclub, die ik ken, vertelde me dat. Wanneer zijn ze weggegaan? Heel vroeg al ik weet niet precies hoe laat. Jamieson keek mij strak aan. (Wordt vervolgd.). De overwinningsvreugde. Gianello (links) en Goasmat omhelzen elkaar na de overwinning in de étappe Cannes Digne in den Tour de France Australische oud strijders werden door het Engel sche Koningspaar begroet bij de onthulling van het Australisch monu ment te Viilers Bretonneux

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 12