Minister Patijn confereert in Kopenhagen. 1030 m.4Ö KORT VERHAAL W- iun—ikM Algemeene internationale politieke toestand wordt besproken. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. HAARLEM Vrijdag. Minister Patijn is hedenmiddag per K.L.M. naar Kopenhagen gevlogen, waar hij dit weekend deelneemt aan de besprekingen die er, ingevolge initiatief van Denemarken's mi nister van buitenlandsche zaken Munch, tus- schen de hooiden van de buitenlandsche de partementen van Finland, Zweden, Noorwe gen, Denemarken, Nederland, België en Luxemburg zullen plaats hebben. Ook Zwit serland was uitgenoodigd, doch dat heeft ge meend te moeten bedanken, omdat het zoo neutraal is en wil wezen, dat het zelfs tegen sulk een onderling overleg bezwaar koestert. Een samenkomst als nu in de Deensche hoofdstad is opgezet, is nieuw. Wel plegen de vier eerstgenoemde landen die tezamen den groep der Noordelijke staten vormen al een aantal jaren lang onderling een dergelijk contact aanvankelijk eens tegenwoordig twee keer per jaar te bevorderen. Ditmaal echter kwamen de Noordelijken nadat Munch hiervoor gepleit had tot de conclusie dat het wel geschikt ware om aan de besprekingen een breeder basis te geven en wel een basis als anders aan den vooravond van bv. een Vol kenbondsvergadering te Genève dienst pleegt te doen. Want daar kennen we zulk een over leg waarbij o.m. ook ons land is ingeschakeld, reeds heel wat jaren. Er zat ontegenzeggelijk iets juists in de overweging van minister Munch, dat, indien men straks wellicht ter Assemblee gemeen schappelijk het een of ander ondernomen zou willen zien, beraad daarover tijdig moest ge schieden en niet pas ter twaalfder ure. Bij navraag omtrent de voorloopig opgestelde Ko- penhaagsche agenda vernam ik, dat deze luidde: besprekingen over den algemeenen in ternationalen politieken toestand. Dat is wel zeer algemeen. Het heeft intusschen het voor deel, dat er eigenlijk alles onder kan vallen, wat niet wegneemt, dat naar ik hoorde ver luiden een van de deelnemers gemeend heeft nog het denkbeeld aan de hand te moe ten doen om het o.a. ook te hebben over het ontwapeningsvraagstuk. Zoo goed als zeker zal men natuurlijk nog eens onder de oogen willen zien, of en wat men zou kunnen doen met betrekking tot het probleem van de sancties. Reeds hebben de hier bedoelde lan den te Genève laten weten, dat zij de in het Handvest neergeschreven verplichting tot deelneming aan sancties als buiten werking beschouwen. Dit is echter nooit met zooveel woorden in den Raad of in de Vergadering verklaard. Misschien zal men nu te Kopenha gen nog eens nagaan of dat nog wenschelijk zou zijn. Dat men echter anderzijds zou be sluiten aan te sturen op een uitdrukkelijke erkenning vanwege de Volkenbondsvergade ring (of -raad), dat inderdaad art. 16 niet meer werkt, valt voorshands twijfelachtig te noemen. Het zou ons niet zoo verbazen, indien Mi- Keurig ensemble voor de minder slanke dames. De meeste dames houden er niet van om op warme dagen zonder mantel te loopen. Zij geven de voorkeur aan een ensemble, bestaan de uit een japon waarover een kort mouwloos jasje gedragen wordt. Het geheel is dan ge kleed en toch zomersch. Keurig afkleedend is het model op onze - afbeelding. De groote klokkend vallende jabot is de eenige garneering. Benoodigd materiaal: 4 Meter van 130 cen timeter breedte. Door het al of niet aanknip pen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Het patroon is te verkrijgen in maat 48: bovenwijdte: 112 centimeter; taillewijdte: 96 centimeter en heupwijdte: 128 centimeter. Prijs van het patroon 26 cents. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijg baar bij het bureau van dit blad Breestraat 25 42. LTmuldr nister Patijn zonder veel animo de reis naar Kopenhagen ondernomen heeft. Wij denken hier nl. aan een uitlating van dezen bewinds man op 2 Maart j.l. in de Eerste Kamer ter gelegenheid van de behandeling der begroo ting van buitenlandsche zaken gedaan. Blij kens de Handelingen heeft hij toen, in een tusschenzinnetje, aangekondigd, dat hi. wenschte te breken met de traditie van wel 15 jaar lang, om andere regeeringen (van ex- neutrale staten) te raadplegen met betrek king tot kwesties van Volkenbondspolitiek. De minister verklaarde niet voornemens te zijn die traditie voort te zetten. Wonderlijk ge noeg is die opmerking van hem destijds aan de aandacht van zijn gehoor ten eenen male ontsnapt. Of dat kwam doordat hij haar uit gesproken had in een tusschenzinnetje, dan wel of de oorzaak in iets anders gezocht zou moeten worden, valt niet te bevroeden. Hoe dit zij, dit standpunt van minister Patijn is niet zonder meer vanzelfsprekend. Het doet bepaald wat vreemd aan. Zeker, het valt niet moeilijk allerlei verschillen waar te nemen tusschen de vier Noordelijke staten eenerzij d.s en bv. ons land anderzijds. De Noordelijken liggen met uitzondering van Denemarken meer buiten het dagelijksch internationaal gewoel. En alle vier wenscben ze ook, nog meer misschien dan wij, hun totele afzijdig heid te onderstrepen. Zij kunnen dit ook te eerder, omdat zij b.v. niet, gelijk wij, met ko loniale aangelegenheden te maken hebben In zooverre mede en tevens o.a. ook wat ligging en staatkundige situatie in het alge meen betreft bestaat er eigenlijk nauwere overeenkomst tusschen ons buurland België en ons. Maar toch doen er zich, juist ook op het oogenblik, verschillende kwesties in ver band met den Volkenbond voor, waarbij het heel goed denkbaar ware dat, gelijk ook vroe ger nogal eens geschiedde, een breedere groep, te weten die van de landen, wier ministers el kaar thans te Kopenhagen ontmoeten (en misschien nog wel meer), een gemeenschap pelijke gedragslijn zou willen en kunnen vol gen. Dat alleen reeds doet een overleg als nu in Denemarken's hoofdstad beoogd is, in elk geval de moeite waard zijn. Trouwens, er is zooiets gegroeid als de gewoonte ik zou haast willen zeggen, de ongeschreven regel, dat er in den Volkenbondsraad één staat een zetel krijgt, welke als het ware de repre sentant van de Noordelijken plus Nederland is. Ook om die reden zou een breken met de traditie van het overleg met anderen, minder juist wezen. Natuurlijk moeten wij de vrij heid behouden, zelf te kiezen wat we wel en wat We niet willen. Dóch dit behoeft m.i. toch nog niet te leiden tot een beleid van zoo groo te eigengereidheid, dat we niet eens meer overleg zouden willen plegen met anderen met wie gelijkgezindheid toch veelal mogelijk te achten valt. Vandaar dat het o.i., zelfs al zou Kopenhagen straks niets concreets ople veren, toch heel goed is, dat minister Patijn heeft nagelaten de rol van spelbreker te ver vullen. Moge hij ook in de toekomst er van af zien die rol op te nemen en moge hij dus voortgaan met te handelen in strijd met?'de- woorden, die op 2 Maart j.l. aan zijn lippen ontsnapten! Dr. E. v. RAALTE. Paard valt boven op militair. Ongelukkige kort na het ongeval overleden. HAARLEM Vrijdag. In de kazerne van de bereden wapens te Amersfoort is vanmorgen omstreeks elf uur de 23-jarige korporaal van het 1ste regiment huzaren A. S. uit Amsterdam van zijn paard gestort. Het dier viel op den gevallene, met het gevovlg, dat S. de borsttkas werd inge drukt. Kort na het ongeval is hij overleden. Brutale diefstal te Sclieveningen. Geldkistje met ruim achthonderd gulden buit gemaakt. Gisternacht heeft in het café-restaurant „Splendid" op den Badhuisweg te Schevenin- gen een brutale diefstal plaats gehad, waarbij een geldkistje, inhoudende f 842 is buitgemaakt Dit kistje, waarin de ontvangsten van den geheeleh dag worden gedeponeerd, neemt de gerant, die boven het restaurant slaapt, eiken avond mee naar zijn kamer. Dit had hij gister nacht eveneens gedaan. Midden in den nacht werd hij wakker en hoorde gepiep van zijn ka merdeur. Toen hij opstond om te kijken of er onraad was, bemerkte hij, dat het bewuste geldkistje was verdwenen. Blijkbaar was een indringer door de geopende deuren van de slaapkamer naar binnen gekomen en op de zelfde wijze verdwenen. Hedenochtend kon men over deze inbraak nog weinig meedeelen, daar het politie-onder- zoek in vollen gang is. Vast staat evenwel, dat de dief wel zeer goed van de gewoonten van de zaak op de hoogte is geweest. UITSLAG VELINGEN. HAARLEM Vrijdag. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Het heerenhuis met voor- en achtertuin te Haarlem aan den Kleverparkweg No. 32, groot 1 are, 58 centiaren. f 5300 A. van Neste q.q. Het huis met afzonderlijk opgaande boven woning en erf te Haarlem aan de Seheep- makersdijk No. 3 zwart en rood, groot 32 cen tiaren. f 2000. Opgehouden. Het huis met afzonderlijk opgaande boven woning te Haarlem aan de Scheepmakers- dijk No. 45 zwart en rood. Groot 4.2 centiaren. f 1800. Opgehouden. Het huis en erf te Velsen aan de Hoofd straat No. 232, groot 1 are. 88 centiaren, f 4190. J. J. Jak q.q. Een perceel grond te Haarlem op Rolland, in de onmiddellijke nabijheid van de ontwor pen Bloys van Treslonglaan, Rollandspad en Rollandslaan, groot 44 aren, 50 centiaren en 'n perceel grond te Haarlem op Rolland idem idem, groot 39 aren, 11 centiaren. Gecombineerd f 4850, W. A. Koelemeyer. Het huis en erf te Haarlem aan de Heerex singel No. 33, groot 67 centiaren. f 2550 J. W. G. Anschütz. kantoor J. W V-nsfp Seherpe nota van Hul! aan de Mexicaansche regeering. Onteigening zonder schadevergoeding te betalen is in beslag nemen. WASHINGTON, 22 Juli. Minister Huil heeft den Mexicaanschen ambassadeur een scherpe nota overhandigd waarin Mexico wordt aan geklaagd de verplichtingen tot het betalen van schadevergoeding aan Amerikaansche farmers niet te zijn nagekomen. Men schat dat Mexico in totaal ongeveer 1 millioen mor gen land dat aan Amerikaansche staatsbur gers toebehoorde en ongeveer 10 millioen dol lar waard is, heeft onteigend. Huil stelt in deze nota voor dat de schade vergoeding door een internationaal samenge steld scheidsgerecht zal worden behandeld. Hij waarschuwt de Mexicaansche regeering deze aangelegenheid niet te licht op te vat ten daar de goede relaties tusschen beide lan den daarvan nadeelige gevolgen zouden kun nen hebben. Huil zegt in de nota o.a.: „indien men van iemand iets wegneemt zonder scha devergoeding te betalen is het geen onteige ning maar eenvoudig in beslag nemen. Deze handelwijze heeft geen wettelijk karakter in dien niet in de naaste toekomst schadever goeding in het vooruitzicht wordt gesteld" Alhoewel Huil de onteigening van de petro- leummijen niet aanrpert neemt men aan dat een dergelijke stap zal worden ondernomen indien dat conflict niet spoedig in een of an deren vorm wordt opgelost. De nota van den Amerikaanschen minister Huil heeft de publieke opinie te Mexico ge schokt, daar men van meening was dat de Vereenigde Staten deze onteigening lijdelijk zouden aanzien In de nota zou zelfs gespro ken worden dat men een nog strengere schor ting van den aankoop van zilver overweegt Van gezaghebbende zijde wordt vernomen dat de nota werd opgesteld nadat telefonisch met ambassadeur Daniels was gesproken waarna de Deensche minister Finlund. die de Britsche zaken regelt, op zijn beurt weer met Daniels confereerde. Men neemt aan dat Hull's voor stel om de affaire aan een buitenlandsche ar bitragecommissie te onderwerpen niet aan vaardbaar is, aangezien Mexico een dusda nige arbitrage als tegenstrijdig met zijn sou- vereiniiteit beschouwt. (United Press). Gevechten in Palestina eisclien nieuwe slachtoffers. Drie Joden en twee Arabieren gedood. JERUSALEM. 22 Juli (Reuter). In de Joodsche nederzetting Motza ten Westen van Jerusalem is een Joodsch arbeider doodge schoten, twee Joodsche hulpagenten van politie werden eveneens gedood en drie boe ren werden gewond. Dit geschiedde toen de vrachtauto, waarmede zij van Ramatha- kovesh kwamen, werd beschoten. Het vuur werd beantwoord en twee Arabieren werden gedood. Graphologies door DIONYS LIPPA. EL jongeman", vroeg professor Hi- vecke, terwijl hij den bezoeker, die zoo juist zijn studeerkamer was bin nengestapt, welwillend opnam, „wat wenscht u van mij?" De jongeman boog bescheiden. „Mijn naam is Herbert Kiesel", stelde hij zich voor. „Ik heb al zóó veel gehoord, professor, van Uw bekwaamheid op het gebied van graphologie, uw laatste werk op dit gebied „De mensch en zijn schrift" heeft mij zóó van de juistheid Uwer inzichten overtuigd, dat ik zoo vrij ben tot u te komen met een gewichtig verzoek. Gewichtig voor mij tenminste ,Zoo zoo! Als ik u helpen kan, laat eens hooren!" onderbrak de beroemde professor vriendelijk. Even aarzelde de bezoeker. Toen vervolg de hij „Als er iemand is, die mij kan helpen, bent u het professor. Ik zal dan maar meteen met de deur in huis vallen. Ik heb sinds twee jaren kennis aan een allerliefste jongedame en ik zou haar graag ten huwelijk vragen, maarjuist Uwe theorieën hebben mij tot nadenken gestemd. Alvorens ik nu den ge- wichtigen stap durf ondernemen, zou ik gaarne uit uw mond vernemen, of het ideaal, dat ik in mijn aanstaande echtgenoote zie, aan de werkelijkheid beantwoordt. Het hand schrift liegt niet, is één Uwer axioma's. Wel nu, professor, hier heb ik een briefje van mijn meisje. Zoudt u nu zoo vriendelijk wil len zijn, mij uw oordeel te geven over haar?" Geïnteressreerd nam professor Hivecke het velletje papier en legde het voor zich op zijn schrijfbureau. Aanstonds verdiepte hij zich in het sierlijke vrouwenhandschrift en meer malen knikte hij goedkeurend. ...Geeft u mij ook een paar regels van uw eigen handschrift", zei hij zonder op te zien, „dan kan ik meteen beoordeelen in hoeverre beiden bij elkaar past." De jongeman gaf den professor het ge vraagde en wachtte gespannen. Een paar mi nuten verstreken. Onbeweeglijk zat de pro fessor in zijn stoel en als gehypnotiseerd be stuurde hij de beide handschriften. Eindelijk hief hij het hoofd op. „Meneer Kiesel," begon hij, „ik lees uit het schrift, dat de jongedame geduldig is en op gewekt van aard. U zelf bent impulsief en energiek uw meisje is meer practisch van nature en ik voor mij geloof, dat u beiden elkaar uitstekend aanvult." „Dat dacht ik ook!" knikte Herbert Kiesel. „Jongeman", vervolgde professor Hivecke, terwijl hij opstond, „ik kan u met een gerust geweten dit huwelijk aanbevelen. Als ik goed heb gezien en eerlijk gezegd twijfel ik daar geen seconde aan bent u beiden ongeloof lijk op elkaar ingesteld. De harmonie tus schen twee naturen, de eerste voorwaarde voor ieder gelukkig huwelijk, is hier aanwe zig. Ik kan u feliciteeren." ..Professor Hivecke", zei de jongeman, ter wijl hij ontroerd de hem toegestoken hand greep, „u hebt er geen besef van wat uw oor deel voor mij beteekent. Ik verzeker u, dat ik buitengewoon gelukkig ben, dat u zóó gunstig over mijn aanstaand bruidje denkt. U zult er daij ook zeker wel geen bezwaar te gen hebben, dat ik u hierbij nog een tweede verzoek doe. Ik heb de eer U hierbij de hand te vragen v.nuw dochter Herta! Zij is mijn uitv«±.'-jrene! Nu u zelf met behulp der wetensch-_ -heeft vastgesteld, wat wij sinds maanden w sten, mag ik vertrouwen spoedig uw scheen «-.on te mogen worden! Auteursrecht voorbe- Cliiiieesche regeering verhuist van Hankau naar Tsjoengking. Hankau, 22 Juli. Gisteren werd officieel bekend gemaakt dat alle burgerlijke ambte naren van het ministerie van Buitenlandsche Zaken en de overige Chineesche departemen ten bevel hebben gekregen nog voor einde Juli naar Tsjoengking circa 750 KM. verder langs de Jangtse te verhuizen. Alleen ambte naren die op de een of andere wijze iets te maken hebben met militaire kwesties behoe ven niet te verhuizen. Buitenlandsche legaties zijn van plan tegelijk met de overheid van Hankau naar Tsjoengking over te gaan. (United Press). Joodsch journalist moet Italië verlaten. ROME, 22 Juli. De correspondent van het Joodsche telegraafagentschap dr. Kleinlere die de laatste 14 jaar te Rome woonde, is aangezocht om binnen 8 dagen Italië te ver laten op grond van redenen van „algemeenen aard". In welingelichte kringen te Rome neemt men aan dat deze uitwijzing in ver band staat met de Italiaansche rassen politiek van den laatsten tijd, (United Press.) Hore Belisha naar Frankrijk. LONDEN, 22 Juli (Reuter) Vanochtend is Hore Belisha, vergezeld van den chef van den generalen staf burggraaf Gort met twee deskundigen per vliegtuig naar Frankrijk vertrokken om de onthulling van het monu ment te Villers Bretonneux bij te wonen. Na de plechtigheid zullen zij lunchen met gene raal Gamelin en zullen besprekingen worden gevoerd. Vanavond zullen burggraaf Gort en de deskundigen naar Londen terugkeeren, de minister zal een bezoek brengen aan Parijs. De burgerbevolking in tijd van oorlog. Een comité ter bescherming opgericht. De Luxemburgsche regeering publiceert een communiqué van den volgenden inhoud: Onder voorzitterschap van Felix van Luxem burg heeft de eerste vergadering plaats ge vonden van het voorloopig comité, opgericht ingevolge een door het comité Internationale de medecine et de pharmacie militaire ge nomen besluit. Het heeft als officieele naam aangenomen: Comité International d'infor- mation et d'action pour la protection de la population civile en temps de guerre. Besloten is de werkzaamheden onmiddellijk te beginnen door de verschillende regeeringen bericht te doen van de oprichtingvan het co mité. Vervolgens zal de documentatie ter hand genomen worden door in Luxemburg een verzameling aan te leggen van de meest uiteenloopende op dit gebied betrekking heb bende gegevens. Er zullen hiertoe niet alleen gescheidkundige data verzameld worden, doch er zal evenzeer een van dag tot dag systema tisch bijgehouden documentatie worden aan gelegd, bevattende o.a. boekwerken, tijd schrift artikelen enberichten enz., alles in talen en uit alle landen ter wereld. Het comité doet hiermede een beroep op alle organisaties, waar ook gevestigd, welker doelstelling slechts in eenig verband tot die van het comité staat, om zich met hetzelve in verbinding te stellen, opdat, na een zoo vol ledig mogelijke documentatie te zijner be schikking te hebben, het comité zich zal kun nen beraden op de beste wijze van voort zetting zijner werkzaamheden. UIT EEN ERKER GEVALLEN. HAARLEM Vrijdag. Donderdagmiddag half vijf was de 47-jarige bewoner van een perceel aan de Pleiaden- straat bezig met het lappen deer ramen van de slaapkamer op de eerste étage. Daartoe stond hij op een stoel, die op den erker ge plaatst was. Toen hij van den stoel wilde stappen, kantelde deze, waardoor hij van den erker vlie.Hij kwam in het voortuintje terecht met het gezicht tegen een muur. Hij kreeg een groote wond aan de kin en brak beide polsen. Na door leden van den Ongevallen dienst voorloopig verbonden te zijn, werd hij per ziekenauto naar het Ziekenhuis St. Johan nes de Deo vervoerd. Hier werd hij verder be handeld, waarna hij naar zijn woning werd gebracht. GRENSKIOSKEN A.N.W.B. In aansluiting op ons bericht van Donder dag betreffende de opening van de grens- kiosk van den A.N.W.B. te Beek bij Nijmegen, vernemen wij nader dat deze grenskiosken alle ontworpen zijn door den Haarlem se h e n architect Bert Schultheiss. PROGRAMMA (Nadruk verboden, '"•lid en 1 ZONDAG 24 JULI. HILVERSUM 1 1875 M. en 415,5 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 6.30 VPRO, 8.00—12.00 AVRO 8.55 Gramofoonmuziek. 9.01 Berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Viool, piano en gramo foonmuziek. 10.39 Berichten. 10.40 Declamatie en gramofoonmuziek. 11.00 VARA-orkest en -Kinderkoren. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Ensemble Jetty Cantor en gramofoon muziek. 1.30 Causerie „In een opium-fabriek". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Omroeporkest, solist en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Stan Brenders' Jazz-orkest. 5.00 Meisjeskoor ,Jong Leven" en gramofoonmuziek. 5.30 De Ramblers. 6.00 Sportuitzending. 6.15 Sportnieuws ANP, Gra mofoonmuziek. 6.30 Nederduitsch-Hervormde Kerkdienst. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Wij dingswoord. 8.00 Berichten ANP, Mededeelin- gen. 8.15 Residentie-orkest en solisten. 9.05 Radio-journaal. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Radiotooneel. 10.20 John's Hawaian Serenaders en solist. 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM II 301,5 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Causerie „Het geheim van de groote match". 12.20 KRO-orkest. (1.001.20 Boekbespreking^ °00 Godsdienstonderricht voor ouderen 2 Vreeselijk eenvoudig: 'nV-vormig verkeerj- bord beteekent, dot u 'n Voorrangsweg nadert, waarop het verkeer voorrang heeft, onverschillig of het voor a van links of voo rechts komt. Let op de V-bordeoc *t is voor bw eigen veiligheid! De KRO-Melodisten en solist. 3.00 Gramofoon muziek. 3.45 Kamermuziekensemble en gramo foonmuziek. 4.30 Voor de zieken. 4.55 Gramo foonmuziek. 5.05 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.50 Causerie. 8.10 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.25 Gra mofoonmuziek. 8.30 De KRO-orkesten. 9.30 Radiotooneel. 9.45 Vervolg concert. 10.30 Be richten ANP. 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.40 Fred Hartley's sextet en solist. 1.20 Callender's Senior-orkest. 2.05 Het E. Colombo- Octet. 2.35 Orgel en zang. 3.05 I. Schwiller's strijksextet. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Piano voordracht. 4.50 De Karl Caylus Players. 5.20 Religieuze causerie. 5.40 Het Kutcher-strijk- kwartet en solist. 6.30 Declamatie. 6.50 BBC- Variété-orkest en solist. 7.358.10 Zang. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Be richten. 9.25 Orkest van de Garde-Républicaine en het BBC-Harmonie-orkest. 10.20 Zang. 10.50 11.20 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 8.10 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.35 Koorconcert. 2.05 en 2.20 Gramofoon muziek. 4.05 Duetten. 4.20 Radiotooneel. 5.20 Het Gras-orkest. 6.50 Het orkest „Catalunya". 7.50 Chansons. 8.35 Zang. 8.50 Cellovoordracht. 9.25 Zie Droitwich. 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.50 Omroepkoor en so listen. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.20 Militair orkest. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Het Rhein-Mainische Landesorkest. 2.30 Rijkszen ding, gewijd aan het Duitsche Turn- en Sport- feest. 6.20 Vroolijk programma. 7.20 West- duitsch strijkkwartet. 8.309.15 Gramofoon muziek. 9.20 Rijkszending, gewijd aan het Duitsche Turn- en Sportfeest. 10.50 Fred Bert's orkest, solist en Orgelspel (gr., opn.). 12.203.20 Gevarieerd nachtconcert. BRUSSEL 322 M. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.05 Orgelconcert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.05 Reportage. 12.50 en 1.302.20 A. Felleman's orkest. 2.35 Gramo foonmuziek. 3.20 Orgelconcert. 4.05 Dubbel- mannenkwartet Animato". 5.20 Omroepdans- orkest. 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Concert mmv. soliste. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.50 Reportage. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.05 en 1.30 Het Luc Darcy-orkest. 2.20—2.35 en 2.50 Gramofoon muziek. 5.20 en 6.00 Lucien Hirsch en zijn or kest. 6.20, 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.35 Vervolg concert. 10.30 A. Felleman's or kest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berich ten. 10.35 Sportoverzicht. 11.05 Berichten. 11.20 Zie Keulen om 10.50. 1.15 Tijdsein. 1.26—2.20 Omroepdansorkest. MAANDAG 25 JULI 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. (Om 8.30 Ber.)10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Ensemble Jonny Kroon; 11.15 Declamatie; 11.40 Vervolg concert. (Om 12.15 Ber.) 12.30 Gramofoonmuziek; 2.00 Orgelspel; 2.30 Decla matie; 3.00 Omroeporkest: 4.00 Pianovoor dracht; 4.30 Disco-causerie; 5.30 Versterkt Kovacs Lajos orkest en solist; 6.50 Solisten concert; 7.40 Interview; 8.00 Ber. A.N.P. Me dedeelingen; 8.15 De Twilight Serenaders; 9..00 Interviews; 9.25 Omroeporkest en solist; 10.00 Gramofoonplaten; 10.15 Omroeporkest; 11.00 Ber. A.N.P. hierna tot 12.00 Harry Cal ling's dansorkest. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-üitzending. 8.00 Schriftlezing meditatie; 8.15 Ber., gra mofoonmuziek; 9.30 Gelukwenschen)10.30 Morgendienst; 11.00 Christ, lectuur; 11.30 Gra mofoonplaten; 12.00 Ber.; 12.15 Gramofoon muziek; 12.30 Kwintet en gramofoonplaten; 2.00 Gramofoonplaten; 2.15 Zang, piano en gramofoonplaten; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.15 Voor de kinderen; 6.15 Gramofoonplaten; 6.30 Vra genuurtje: 7.00 Ber.; 7.15 Vervolg vragenuur tje: 7.45 Reportage, event, gramofoonmuziek; 8.05 Ber. A.N.P. herh. SOS-ber.; 8.15 Leger des Heilssamenkomst; 9.15 Gramofoonmuziek, 10.00 Ber. A.N.P., 10.05 Hollands Kamermu ziekensemble en gramofoonmuziek; 1120 Gra mofoonplaten; 11.50 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.50 Gramofoonmuziek; 12.20 Orgelconcert, 12.50 Sportreportage, 1.00 Dansmuziek (gr.pl.), I.40 Sportreportage, 1.55 Het Roy-Cadence- sextet; 2.35 Sportreportage, 6.20 Ber. 6.45 Sportreportage; 7.00 Medvedeff's Balalaika orkest; 7.20 Populair programma; 8.05 Orgel concert; 8.30 Radiotooneel; 9.10 ..Perseus en Andromeda", opera, 10.05 „The Past Week", causerie; 10.20 Ber.: 10.45 Buitenlandsch over zicht; 11.00 Alfredo Campoli's Salonorkest; II.35 Billy Thorburn en zijn Band; 11.50 Dans muziek (Gr.pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 8.10, 10.10 en 12.35 Gramofoonmuziek; 1.50 Zang; 2.05, 305 en 4.20 Gramofoonplaten; 4.35 Zang; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.05 Pianovoor dracht; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.35 Zang; 8.35 Pianovoordracht; 8.50 Uitzending uit Vichy. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek; 7.30 Omroepklein- orkest; 8.50 Amusementsorkest; 12.20 Neder- saksenorkest en solist; 2.30 Populair concert: 4,20 Landesorkest Gouw Baden; 6.40 Vocaal en instrumentaal concert; 7.50 Gramofoon muziek; 8.30 Solistenconcert; 9.20 Vliegeniers orkest: 10.35 Gramofoonmuziek: 10..50 Om roeporkest en -koor en solist; 12.20 Nacht concert (gr. opn.) BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten; 12.50 en 1.30 Max Alexys' orkest; 1.50, 5.20. 6.50. 7.20 en 8.20 Gra mofoonmuziek; 9.20 en 10.30 Omroepsympho nie-orkest en solist; 10.50 11.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 en 1.30 Luc Darcy's orkest; 1.50, 5..20, 6.35. 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Radiotooneel; 8.50 Symphonie-concert en solist; 10.30 Cabaret programma. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.50 Gramofoonmuziek; 8.30 Blaasorkest; 9.20 Cantate-uitzending; 10.20 Ver. 10 50 Blaaskwintet en solist; 11.05 Ber. 11.20 Om- roepklcinorkest er solisten; 12.29 Nachtc.on- -vf- 1.1* Tiidspin

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2