Sjtod iu 't Hut HET SPORTGESPREK Athletiek in Engeland en Amerika Een 42-jarige Marathon- winnaar Cunningham in vorm In den gouden tijd verdiende Jimmy Wilde veel geld De Tour de France; Óver Middel kamp en Van Schendel kan men tevreden zijn; De Sportweek geslaagdDe testmatches. Wanneer de Tour de France renners een rustdag hebben, zitten zij bij voorkeur niet op de fiets, hetgeen begrijpelijk genoemd mag worden. Ondanks het groofce aantal buitenlandsche deelnemers aan de Engelsehe athletiek-kam- pioenschappen wisten de Britsehe midden- afstandloopers zich wederom te handhaven. ,De kwart-mijl leverde bijna een groote ver rassing op want de favoriet Brown had de grootste moeite zijn concurrenten Pennington en Roberts na scherpen strijd in de laatste meters met miniem verschil te slaan Tot aller verbazing werd de Olympische kampioen van Los Angeles over de 1500 Meter, de Italiaan Beccali in de finale van de mijlrace niet on der de drie prijswinnaars geplaatst; de titel houder Wooderson, Engeland's specialist op dit nummer, won in den snellen tijd van 4 min. 13 2/5 sec. Men weet, dat zoowel Osendarp als Van Be- veren een Engelsch sprintkampioenschap ver overden, doch hieraan dient te worden toe gevoegd, dat eerstgenoemde met niet minder dan IA yard voorsprong op den snellen Ita liaan Marianni door de finish ging. Met den jeugdigen Brit Scarr, die als derde eindigde, zal op de Europeesche kampioenschappen ge ducht rekening moeten worden gehouden. De Marathon-race werd gewonnen door den 42-jarigen Beman, een vader van zes kinde ren, die na een athletiek-loopbaan van 16 jaar thans zijn eersten Engelschen titel veroverde. Ook uit Amerika wordt verrassend athle- tiek-nieuws gemeld; de Olympische kampioen Johnny Woodruff werd bij de onlangs ge houden landskampioenschappen niet ge plaatst, met het gevolg, dat hij niet in een der drie teams werd gekozen, die deze maand aan wedstrijden in Zweden, Duitschland en Engeland zullen deelnemen. Het zou ongetwijfeld interessant zijn, als de K.N.A.U. er in kon slagen, de door Duitsch land toerende Yankees aan wedstrijden in ons land te laten deelnemen. De bekende looper Glen Cunningham heeft kort geleden voor een grappige sensatie ge zorgd. Hij moest op denzelfden dag op twee athletiek-meetings uitkomen, doch nadat hij bij de New Jersey-kampioenschappen de 800 meter in 1 min. 54-^ sec. had gewonnen, bleek de tijd te kort om op normale wijze naar Travers Island aan de andere zijde van de Hudson-rivier te komen. Cunningham be dacht toen een list; men wikkelde hem in dekens liet een ambulance-auto voorkomen en daar ziekenwagens in het Engelsehe en Amerikaansche verkeer terecht voorrang heb ben, arriveerde hij nog net op tijd om in de 1200 Meter-race te starten en de zege te be halen. Johnny Rogers, manager van den bokser Jackie Jurich. heeft verklaard, dat vliegge- wichten in Amerika heden ten dage weinig geld kunnen verdienen. Rogers kan het we ten, want hij heeft ook de belangen van Small Montana waargenomen. Deze verkla ring heeft den beroemden Jimmy Wilde aan leiding gegeven om op te merken, dat het in zijn tijd anders was. Gedurende zijn eerste tour in de Vereenigde Staten in 1919 en '20, verdiende Wilde twintigduizend pond sterling, wat toen nog gelijk stond met 240.000 gulden, oftewel bijna een kwart millioen! Maar dat was niet allemaal winst, want de onkosten waren hoog. Jimmy was namelijk in gezelschap van zijn vrouw, zijn trainer Benny Williams en twee anderen. Zij woonden in een kostbaar flat en de hooge levensstandaard alsmede de eerste klasse-reiskosten eischten een bedrag van 7500 pond. Het wil ons voor komen, dat Wilde het wel een tikje zuiniger had kunnen aanleggen. Het meerendeel van zijn groot aantal ge vechten waren zoogenaamde „no decision con tests", waarin de scheidsrechter aan het ein de van het voorgeschreven aantal ronden geen beslissing geeft, doch dit officieus overlaat aan de deskundige verslaggevers der kranten. Volgens deze basis verloor Wilde geen enkele match wat trouwens geen wonder is, want hij was een bokser van extra-klasse, die. hoewel zelf een vlieggewicht, bantams en zelfs veder gewichten door knock-out overwon. Hij had armen als lucifershoutjes, maar hij bezat een verbazingwekkende stootkracht, ter wijl zijn „ringcraft" niet te verbeteren was. Doch ook voor Wilde kwam de tijd van gaan; op 13 Januari 1921 verloor hij te Londen na heftigen tegenstand van den veel en veel zwaarderen Pete Herman, overigens ook een bokser van klasse. Daarna bokste Jimmy niet meer tot Juni 1923. toen hij het aanbod van 13000 pond (156.000 gulden), vooruit te beta len, om in Amerika zijn wereldtitel vliegge wicht tegen Pancho Villa te verdedigen, te verleidelijk vond Een stoot na het einde dei- tweede ronde verraste hem en uiteindelijk zegevierde Villa. Er is natuurlijk geen sprake van, dat een der drie overgebleven landgenooten den Tour de France kan winnen of onder de eerste vijf zal eindigen. Maar toch krijgen de Hol landers meer zelfvertrouwen en vooral Mid delkamp en Van Schendel blaken van strijd lust. i In de Pyreneeën waar de strijd eigenlijk pas goed begon, hebben zij zich weten te hand haven en daarna heeft van Schendel zoowaar ook een étappe gewonnen, terwijl Middelkamp zich slechts door een val op het allerlaatste oogenblik een tweede succes zag ontgaan. Vorig jaar zegevierde laatstgenoemde in een berg-étappe, nog wel in den zwaren rit over den Galibier, doch voor de Hollanders zijn de vlakke gedeelten aangewezen om hun po sitie te verbeteren, immers dat gaat gemak kelijker dan in de bergen. Daar toch betee- kent een lekke band, dat de renner verder alleen maar voort moet zwoegen en dat er van een achterhalen van het peleton, zoo dit er al mocht zijn, geen sprake is. Tien minuten, zelfs een half uur, zijn hier gauw verspeeld en hoe meer van die kostbare minuten men nu maar te missen heeft, des te beter staat men er voor, des te meer pech kan men ook eventueel verdragen, zonder dat de achter stand dadelijk te groot wordt. In ieder geval kan thans reeds worden ge constateerd, dat het drietal Hollanders zich, ondanks het gemis aan de volledige verzor ging, zooals de veel grootere Fransche, Bel gische en Italiaansche ploegen die genieten, kranig heeft gehandhaafd en al moet worden verwacht, dat de in deze monsterrace on ervaren Hellemons wegens te grooten achter stand vandaag of morgen uit de course zal worden genomen, ten opzichte van Middel kamp en van Schendel mag men de nabije toekomst met optimisme tegemoet zien. Schulte en Van Nek hebben pech gehad, immers wanneer men bij de afdaling van den Aubisque binnen een afstand van vijf kilo meter een lekken band krijgt en de andere renners vliegen in pijlsnelle vaart voorbij, dan blijft er niets anders over dan op te geven, want zonder banden kan zelfs de beste Tour de France-rijder niet verder De organisatoren van de Haarlemsche Sportweek hadden natuurlijk op het slagen van hun plannen gehoopt, omdat alles ter dege en met kennis van zaken was voorbe reid, doch dat het zulk een doorslaggevend succes onder zulk een overweldigende belang stelling van het publiek zou worden, daarop had men toch niet gerekend. Alle demonstraties en wedstrijden werden door een groot aantal toeschouwers bijge woond dat met de grootste aandacht de pres taties volgde en men kan veilig zeggen, dat deze feestweek een prachtige propaganda voor de verschillende takken van sport en de be oefening in het algemeen Is geweest. Ongetwijfeld zal men het volgend jaar voor een herhaling zorgen, waarbij het program ma nog wel zal worden uitgebreid. Sinds de Instelling der toetswedstrijden zijn er in Engeland tusschen Engelschen en Australiërs in totaal 65 matches gespeeld, waarvan eerstgenoemd land er 20 en de Aus sies 15 gewonnen hebben, doch de overige 30, dus bijna de helft, bleven onbeslist. Van de 15 te Manchester vastgestelde wedstrijden kon in 10 geen definitief resultaat bereikt worden. Zelfs het verlengen van den wedstrijdduur van drie op vier' dagen bracht geen verbete ring. omdat de spelers zich daarop al spoe dig instelden en zoo mogelijk nog minder ri sico namen. Het is te betreuren, dat de Australiërs zoo veel duizenden kilometers moeten reizen voor het behalen van dergelijke onbevredigende re sultaten want tenslotte zijn de vijf testmat ches het belangrijkste gedeelte van den tour. Vooral na den oorlog is het aantal draws in Engeland schrikbarend hoog, want van de 23 wedstrijden eindigden er 13, dus ongeveer 60 procent, onbeslist. Van de 10 uitgespeelde matches waren er nog 3 op den Oval, waarbij zoolang gespeeld werd, tot tenslotte een resul taat werd verkregen. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. In den wedstrijd om het eerste klasse club kampioenschap 1937/1938 der Haarlemsche Damclub kwamen J. J. Groenewoud en J. H. Meure met gelijk aantal punten op de eerste plaats aan. Deze spelers moeten thans her- kampen om den titel. Deze match zal bestaan uit drie partijen. De eerste partij werd gewonnen door J. H. Meure. HOCKEY. Nederlandsche Hockeybond 40 jaar. Het programma der feestelijkheden ter eere van het veertig-jarig bestaan van den Ned. Hockey Bond is, blijkens „Hockeysport" als volgt samengesteld: Zaterdag 8 October: Van 3.30—5.30 uur: Receptie van het be stuur van den Nederlandschen Hockey Bond in Krasnapolski te Amsterdam. 7.30 uur: Feestmaaltijd in de Groote Club, Dam te Amsterdam. Zaterdag 15 Ochbcr: Eerste dag van het jubileum-vierlanden tournooi België, Duitschland, Frankrijk, Ne derland in het Amsterdamsche hockey-stadion Twee wedstrijden, namelijk A tegen B en C tegen D. (Nader vast te stellen). Des avonds om 7.30 uur in de Groote Club, Dam te Amsterdam officieele feestmaaltijd. Zondag 16 October: Des voormiddags te 10.30 uur: Congres der Fédératlon Internationale de Hockey in het gebouw der A.M.V.J. aan het Leidscheboschje te Amsterdam. Tweede dag van het jubileum-vierlanden- tournooi BelgiëDuitschlandFrankrijk-Ne derland. Eerst verliezers-wedstrijd, daarna de eindstrijd tusschen de winnaars van de voorwedstrijden op den eersten dag. Des avonds 7.30 uur: Feestmaaltijd van de officials en deelnemers aan het tournooi in de Groote Club op den Dam te Amsterdam VOETBAL. De overschrijvingen. In de Officieele Mededeelingen van den K N. V. B. staat weer een groote lijst met na men van spelers, die overschrijving per 1 Augustus a.s. naar andere vereenigingen heb ben verkregen. Uit Haarlem en omstreken vinden we de volgende namen: K. J. Starreveld van Uitgeest naar Kinheim, K. Hoogendijk van Kennemerland naar R. C. H. W. J. Schellevis van Kinheim naar Storm vogels. W. J. D. van der Horst van T. H. B. naar V. U. C. P. J. Ligtvoet van Kennemerland naar Haarlem. F. van der Mey de Bie van R. C. H. naar Bloemendaal. G. Beulink van R. C. H. naar E. H. S. A. van 't Veen van E. D. O. naar Spaarne- vogels. J. P. H. van Rooy van R. C. H. naar Storm vogels. C. J. Bouman van V. S. V. naar P. S. V. J. de Graaf van K. V. V. naar De Ken- nemers. A. Beets van V. S. .V. naar Aalsmeer. J. W. Koster van E. D. O. naar Spaarne- K. Reinco van Vliegende Vogels naar E.D.O. J. B. v. d. Pol van Ripperda naar E. D. O. W. H. B. Teunissen van E. D. O. naar T. H. B. P. A. Leemhuis van Bloemendaal naar Ajax. R. Mulder van Kenau naar R. C. H. Th. Koehorst van Spaarnestad naar R. C.H E. Dijkstra van V. S. V. naar R. C. H. B. Huis van V. O. G. naar R. C. H. F. Kuypers van E. D. O. naar R. C. H. Th. Knol van D. I. O. naar T. H. B. S. van Kampen van D. I. O. naar T. H. B. D. Voorthuysen van T. I. W. naar V. S. V. P. D. van der Werff van Hillegom naar Hillinen. G. H. v. d. Matten van D. I. O. naar E. H. S. A. Munk van D. I. O. naar E. H. S. C. F. Beringen van E. H. S. naar Schoten. J. Wagenaar van D. I. O. naar Schoten. S. P. Teeling van V. S. V. naar Beverwijk. G. van Well van Kinheim naar Beverwijk. H. S. de Vries Jr. van Stormvogels naar Haarlem. B. J. van Waard van Bloemendaal naar Haarlem. C. Geutskens van R. C. H. naar Bloemendaal G. en J. v. d. Nieuwenhof van R. C. H. naar Bloemendaal. J. S. en C. van der Schalie van E. D. O. naar Bloemendaal. A. van Esveld van E. D. O. naar Bloemen daal. J. Windthorst van T. H. B. naar Bloemen daal. A. J. Windthorst van Haarlem naar Bloe mendaal. J. H. P. Veen van E. D. O. naar D. I. O. Ch. de Muinck van Zeemeeuwen naar Zandvoort. (Deze lijst wordt nog vervolgd). OLYMPISCHE SPELEN. Een film van de Spelen in 1936 te Berlijn. FILMWERK MET VELE HOOGTEPUNTEN. Twee jaren zijn verloopen sedert in Augus tus van 1936 te Berlijn de spelen der elfde Olympiade zijn gehouden. Reeds worden aller- wege voorbereidingen getroffen voor de Spelen van 1940. Berlijn is men al bijna vergeten. In die twee jaren heeft Leni Riefenstahl ge werkt aan een sportfilm van groote documen taire waarde, welke de herinnering aan de Berlijnsche Spelen voor altijd levendig zal houden. Het is een sportfilm geworden met vele machtige hoogtepunten. Veel is er sedert 1936 in de sportwereld veranderd; schril is de tegenstelling van de groote geestdrift over de Olympische overwinningen van Rie Masten broek en het feit, dat deze Nederlandsche zwemster op het oogenblik sportief reeds in het vergeetboek is geraakt. Veel is er sedert 1936 in de wereld veranderd. Maar de fiim van Leni Riefenstahl geeft het weer, zooals het was: de machtige binnenkomst van de sterke Oostenrijksche ploeg, die zoo'n diepen indruk heeft gemaakt. Maar niet alleen als documentaire sportfilm is de 8 K.M. band welke te Amsterdam ver toond werd, van groote waarde; ook psycholo gisch zijn er schitterende staaltjes in ver werkt. De film, een prachtig geheel, zal ook hen, die niet het voorrecht hadden de Berlijn sche Spelen geheel of gedeeltelijk bij te wonen, weten te pakken. Tachtig K.M. filmband zijn er door tientallen cameramannen van Leni Riefenstahl opgenomen, doch slechts een tiende van dezen afstand is de film. Het is de bedoeling, deze op twee avonden te draaien. In de eerste plaats is het een Duitsche film en dus sterk gekleurd. Doch dat is begrijpelijk, vooral indien men bedenkt, dat de athleten van dit land ook inderdaad veel gepresteerd hebben. Toch zijn er zeer veel beelden opge nomen van niet-Duitsche athleten, waarbij vooral Amerika, Japan, Engeland en Neder land goed voor den dag komen. Bij het dameszwemmen is het steeds Neder land, dat men ziet en hoort. We zien Rie Mas tenbroek op de 100 meter, we zien haar den feilen eindspurt trekken op de 400 meter tegen de toen nog niet overheerschende Ragnhild Hveger. We leven weer mee als we duidelijk constateeren, dat Nida Senff haar keerpunt mist, dat zij teruggaat en dat zij op de laatste 50 meter met inspanning van alle krachten een Olympische overwinning weet te behalen. We zien de cérémonie protocolair naar aan leiding van de Nederlandsche overwinning op de 10Ö meter rugslag dames met Nida Senff en Rie Mastenbroek in het met 100.000 toe schouwers bezette stadion en hooren het Wil helmus klinken. Prachtig is de opneming van It. Tonnet bij de zware hindernis in de uithoudingsproef van de military, waar het paard driemaal weigert, zoodat de ruiter wordt uitgeschakeld. We zien de ongelukkige 4 x 100 meter estafette van Osendarp c.s., maar ook de prachtige finale op de 100 meter, waar Jesse Owens eerste werd en Osendarp derde. De vertraagde opnemingen van den hink- stapsprong en van het hoogspringen zijn schitterend geslaagd. De athleten, die dit zien en die het nog niet zoo ver hebben gebracht, zullen er veel uit kunnen leeren. Wij zien de verschillende starthoudingen der athleten en de momenten van de wedstrijden zelf zijn niet minder geslaagd. Het hoogtepunt is wel de 1500 meter, waarin Lovelock zijn sedertdien nog niet verbeterd wereldrecord van 3 min. 47,8 sec. vestigde. Van begin tot eind is deze 1500 meter genomen, op zichzelf reeds een technisch wonder van den eersten graad. Iedere phase van den strijd is opgenomen en daar tusschendoor ziet men op de tribunes gelaatsuitdrukkingen van span ning, van teleurstelling, van vreugde en van verdriet. Verder de wonderbaarlijke race van Sal- minen, Askola en Iso Hollo op de 10.000 meter, waarna driemaal de Finsche vlag in den Olym- pischen mast kon worden geheschen. Ook de Marathon wedstrijd in al zijn grootheid. Alle phasen van de 42 K.M. zijn in de film ver werkt: het opgeven van Zabala, den favoriet, het machinale loopen van den kleinen Ja- pannees Son. In dit gedeelte van de film be reikt ook de muziek haar hoogtepunt. Hier zijn beeld en klank tot een harmonieuse een heid samengesmolten. De film vertoont de razende geestdrift der Italialen als Lanzi op de 800 meter naar voren komt en hun geweldige teleurstelling als het blijkt, dat hun landgenoot in den eindspurt faalt. Men amuseert zich over de dolle vreugde der Amerikanen bij het polshoogspringen over de overwinning van Maddows en de stille ge zichten der Japanneezen. omdat hun favoriet geslagen werd. Op de officieele tribune ziet men Hitier en thousiast opspringen, als de 4 x 100 meter estafetteploeg der Duitsche dames op een zekere Olympische zege schijnt uit te loopen en ook zijn moedeloos armgebaar, als hij con stateert, dat de vierde loopster het stokje laat vallen en alle kans op de overwinning ver keken is. Leni Riefenstahl is er volkomen in geslaagd, een goede film samen te stellen, welke een grandioos beeld geeft van wat de Olympische Spelen voor een land, voor een massa, voor een ploeg en voor een enkeling kunnen be- teekenen. VAN DE WEEK. In de Engelsehe voetbaltraining is een nieuw nemer, die cyp volmaakte wijze apparaat ingevoerd, namelijk een hoekschop- de corners voor het doel plaatst. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. Achttiende Jaarverslag 19371938. Door den secretaris wordt ook ditmaal de jaarlijksche algemeene vergadering van den H.K.B., die 29 Juli gehouden wordt, een zeer uitvoerig en overzichtelijk jaarverslag over het hondsjaar 19371938 aangeboden. Uit het algemeen overzicht blijkt, dat het aantal senioren iets gedaald is, terwijl de adspiranten-aangroei reden tot tevredenheid geeft. Met de speeltuinvereenigingen gaat het goed; een eigen terrein is ook een groot voor deel. Het spelpeil beweegt zich in opwaartsche richting, hoewel Haarlem het volgende seizoen nog geen eerste-klasser zal hebben. Behalve Oosterkwartier gaat ook Sport Vereent meetellen. T. H. B. ging naar de tweede klasse. De bestuursformatie bleef het geheele sei zoen onveranderd. Veel werk hebben het bondsbestuur en de commissies verricht. Steeds werd de stelregel toegepast: het belang van de vereenigingen is ons belang. Steeds kon in goede harmonie gewerkt worden. Zeer uitvoerig passeeren in het lezens waardig verslag de verschillende vereenigin gen de revue. Behalve de algemeene toestand worden de bijzondere prestaties gereleveerd. O.a. wist Nieuw Flora den Zilveren N. v. d. Dagbal te winnen, terwijl de T. 'H. B. een klasse verhoogd werd. Ook in Hillegom en Beverwijk wordt weer gekorfbald. Het aantal leden bedraagt 592; er zijn 338 adspiranten aangesloten. Een apart hoofdstuk wordt aan adspirant-leden gewijd. P. H. J. Dogger. OVER ZWEMMEN. De Nationale zwemkampiocnschappen aan de Kleverlaan te Haarlem boden een goede gelegenheid, eens een praatje over zwemmen te maken met den heer P. H. J. Dogger, secre taris der Technische Commissie van den K. N. Z. B. en ontwerper van het thans geldende wedstrijd-reglement. ,.Wat is uw oordeel over de kansen van onze zwemsters en zwemmers bij de Europeesche kampioenschappen te Londen?" .Die kansen zijn, wat betreft de dames, lang niet slecht: de heeren zullen onge twijfeld een beter fi guur slaan, dan bij de Olympische Spelen te Berlijn, mede door het feit. dat de deelne ming thans uiteraard tot Europeanen is be perkt. Op de nummers 100 Meter rug- en borst-, 400 Meter borst- en 4x200 Meter estafette kunnen zij een behoorlijk resul taat bereiken. Er is een sterke vooruitgang te bespeuren, die wellicht ten deele hieraan te danken is, dat de heeren eindelijk „wak ker" zijn geworden en niet bij de dames ten achter willen blijven." „Weet u een verklaring voor het opmerke lijk verschil in internationale successen der beide seksen?" „Ten eerste hebben de heeren door hun werkkring niet zooveel tijd om te trainen als de dames. En het feit, dat de meisjes op jeug diger leeftijd tot topprestaties in staat zijn, draagt er toe bij, dat zij zich beter laten disciplineeren. Cor Kint, Willy den Ouden en Rie van Veen, allen wereldrecordhoudsters, zijn hiervan duidelijke voorbeelden." „Hebben de verschillende trainingssyste men invloed op de prestaties der zwemsters?" „Elke zwemster heeft haar eigen stijl en bepaalt zelf haar wijze van zwemmen; een coach met inzicht zal daaraan zoo weinig mo gelijk veranderen, doch in het kader van den aangeboren stijl op het bereiken van een maximumprestatie aansturen." „Is Ragnild Hveger's suprematie een ge volg van achteruitgang of stilstand in de prestaties der Hollandsche zwemsters?" „De records vrije slag, destijds op naam staande van Rie Mastenbroek, Willy den Ouden en Tini Wagner, zijn bijna alle door de Deensche verbeterd. Doch de onaantastbare positie, waarin de drie eerstgenoemden eenige jaren geleden waren, heeft er toe ge leid, dat de ambitie de andere meisjes, om zich op den vrijen slag'toe te leggen, verminder de. In plaats daarvan specialiseerden zij zich op het rug- en schoolslag zwemmen; de suc cessen van Iet van Feggelen, Cor Kint en Jopie Waalberg, na de Olympische Spelen te Berlijn behaald, zijn het resultaat. Slechts Rie van Veen vormt in de vrije slag nummers over langere afstanden een klasse op zichzelf, ofschoon men van de Zwolsche Trude Malcorps de beste verwachtingen mag koesteren. Lettende op de bij de Nationale kampioenschappen geleverde prestatie maken de dames op de 4 x 100 Meter esta fette te Wembley een fraaie kans op de overwinning." „Is er bij de Jeugd veelbelovend mate riaal?" „Er zijn veelbelovende krachten in Rot terdam, Amsterdam en Velsen (de schoolslag zwemster mej. Koster). Het verzoek aan de diverse kringen, om jeugdig materiaal op te geven, heeft geen practlsch resultaat opgeleverd. Wij moeten wachten op wat de vereenigingen zelf naar voren brengen en het is een verblijdend tee- ken, dat het zwemmen in „de provincie", dank zij de overdekte baden, zeer vooruit gaat. De selectie-wedstrijden voor de Olympi sche Spelen geven gelegenheid genoeg om de prestaties te toetsen aan het internationale peil." „En de estafettes?" „Deze moeten over de afstanden 4x100 Meter en 4 x 200 Meter worden verzwommen en niet over 10 x 50 Meter, zooals ten onrechte zoo dikwijls gebeurt. Vijftig Meter toch is geen afstand, die op de Olympische Spelen in het geding komt." „Wat is uw meening over het terugtrekken der Duitsche zwemsters voor de Europeesche kampioenschappen?" „Dat betreur ik ten zeerste, immers Duitschland bezit schoolslagzwemsters, die met kans op succes te Wembly zouden kun nen starten." De samensteller wijst ook op enkele min der goede plekken bij het adspirant-wezen, die met aller samenwerking zeer zeker ver dwijnen kunnen. Door extra-uitgaven is de toestand der fi nanciën iets minder gunstig dan aan het einde van het vorig boekjaar- De strafcommissie had dit jaar een vrij gemakkelijke taak; bij de protest-commissie werden slechts drie protesten ingedienw. De commissie voor hetH.KJB.-twaalftal werd talrijke malen opgedragen, een vertegen woordigend twaalftal samen te stellen. Om het peil der scheidsrechters te ver- hoogen en voor de propaganda, werd een schriftelijke cursus georganiseerd. De terreinen gaven weinig reden tot ern stige klachten. Gelukkig is de verhouding tot den K.N.K.B. de Erkende Bonden en andere officieele in stanties zeer goed te noemen. Een uitgebreid overzicht van de verschil lende competities besluit dit jaarverslag, dat door den heer W. van Lohuizen uitgebracht wordt. LAWNTENNIS. Om den Davis Cup. Uit Brussel: De halve eindstrijd der Euro peesche zóne van het Daviscup-toumooi tus schen België en Zuid Slavië is Donderdag be gonnen. Zuid Slavië heeft na den eersten dag een 2—0 voorsprong. De resultaten luiden: Puncec (Z. S.) sloeg Van den Eynde (België) 2—6, 6—0, 6—1, 6—2. Palada (Z. SI.) sloeg Lacroix (België) 64, 6—1, 6—2. SCHAKEN. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Landau's partij tegen Prins kreeg een specialen prijs. De winstpartij van Landau tegen Prins uit cle vijfde ronde van het tournooi om het kampioenschap van Nederland is met den specialen schoanheidtjjry*.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7