Loop der bevolking N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF Weer een slachtoffer van een onbewaakten overweg. /CHEEP/ LTJMNCENI BEVERWIJK Propaganda voor de bokssport in Noord-Holland. Ook Beverwijk op het programma. In het restaurant van de Zaansche wieier- haan te Assendelft heeft de heer H. L. v. Lent uit Rotterdam een causerie gehouden ter oropageering van de bokssport in Noord-Hol land De gelegenheid daarvoor was gunstig, omdat de boksclub, Corbet uiit Amsterdam, de Zaansche wielerbaan heeft gehuurd, teneinde een begin te maken met een propaganda-actie in de provincie. Op deze baan zal op 31 Juli een boksprogramma worden uitgevoerd. Wan- er deze actie slaagt zal ook in Beverwijk en Alkmaar, behoudens toestemming van de autoriteiten, propaganda worden gevoerd. De heer Van Lent begon zijn lezing met een historisch overzicht van het boksen in vroeger iaren Van de hand-riemen met kooeren knop pen is men gekomen tot de humane hand schoen zooals die nu gebruikt wordt. Boksen is niet aldus spr., elkaar dood slaan maar een sport ter zelfverdediging. Er zit iets nobPls in. iets waarvan de maatschappij voor deel kan hebben. Natuurlijk zijn er wel eens uitspattingen voorgekomen, maar daarin staat de bokssport niet alleen, dat kan over al gebeuren. De beide boksbonden hebben de bokssport in goede banen geleid en staan in eeen geval excessen toe. De reglementen worden streng nageleefd. Met voorbeelden illustreerde spr. zijn betoog, dat de bokssport de beoefenaren opleidt tot bruikbare menschen in de maatschappij. Spr wees er voorts op, dat in Engeland de bokssport op school wordt onderwezen en dat in de schooicompetitie voor boksen, de koning dp nrijzen uitreikt. Gaarne zou spr. ook op onze scholen de bokssport ingevoerd willen zien. De heer Van Lent betreurde het, dat Am sterdam en nog vele andere plaatsen weige ren toestemming te geven, maar nu de kans er is, dat Nederland een wereldkampioen krijgt waarvoor spr. Van Klaveren een kans geeft,'is dit misschien het moment, dat de bokssport openlijk mag worden beoefend. Lang bleef spreker stil staan bij het ge vecht van Van Klaveren, dien hij een groot bokser noemde en die zijn titel volkomen ver diend heeft gewonnen. Nadat vele vragen waren beantwoord, dank te de heer Veldkamp den spreker voor zijn rede. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duter- loo Zeestraat 29, telef. 3838. In de week van 24—31 Juli is de apotheek fiepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Zondag Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. -Lijn IV: 8.00 Brussel; 10.35 Droitwich of Londen; 9.50 Parijs Radio. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 10.35 Brussel; 7.20 Kalundborg. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II; 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg; 4,15 Brussel; 8.20 Stuttgart. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: B. van Burgel, schilder, Wil- lemsbeekweg 119, en A. Sluis, zonder be roep, alhier, Kees Delfsweg 56. Adres na hu welijk: Velsen, Westerwijkstraat 14. L. Th. Th. Wassenaar, fabrieksarbeider, Vel sen. Tusschenbeeksweg 12, en J. Nijenhuis, zonder beroep, alhier Iepenlaan 24. Adres na huweiijk: Velsen, Platanenstraat 17. C. Reede, winkelier, Assendelft, Zuideinde 31, en S. Warners, zonder beroep, alhier, C. E. Moensstraat 1. Adres na huwelijk: Assen delft, Zuideinde 33. L. A. Schelvis, fabrieksarbeider, Oosterwijk straat 1, alhier en C. A. Knaap, zonder be roep, alhier. Heemskerkerweg 311. Adres na huwelijk: alhier, Nareissenweg 131. Th, Kleijn, chauffeur, alhier, Munniken- weg 34. en J. A. Jansen, zonder beroep, alhier, van Harencarspelstraat 7. Adres na huwelijk: alhier, Reguliers straat 9. Geboren: d. van B. Bruinenberg—Rol, Populieren laan 37. z. van F. Th. de Graauw—van Son, Bree- straat 126. z. van J. Niesten—Brouwers, Narcissen- weg 37. d. van P. v. d. WerfZwart, Wijkermeer- weg 97. d. van K. J. B. KleineOelrich, Strick van Linschotenstraat 5. d. van H. Dekker—Brouwer, Kerkstraat 76. Overleden: D. van d. Wart, oud 77 jaar, echtgenoot van T. Bakker, alhier, Groenelaan 33. J. Metselaar, oud 77 jaar, echtgenoot van C. Burger, alhier, Hofl. weg 9. K. Timmerman, oud 64 jaar, echtgen. van G. J. Bos, alhier, Reguliersstraat 43. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK Romerkerkweg 87 Telef. 8421 (Adv. Ingez. Medj Voor de werkloozen. De stempeluren voor de komende week. Voor de week van 25 tot en met 30 Juli zijn de stempeluren voor de georganiseerde werk loozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 93.30 en 2.302.45 uur. Christelijke Besturenbond 9.309.45 en 2— 2.15 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat: 1010.15 en 2.152.30 uur. R.-K. Volksbond 10—10.15 en 2.45—3 uur. Wijk aan Zee 9.30—9.45 en 2.302.45 uur. OPENLUCHTSAMENKOMST. Op Woensdag 27 Juli wordt op den hoek Re guliersdwarsstraatMunnikenweg een open luchtsamenkomst gehouden. Als sprekers zul len optreden Ds. Holtrop en Ds. C. M. Krijger. SLIJTERSVEREENIGING SLUIT ZICH AAN BIJ DEN BOND. In de gehouden ledenvergadering van de Slïjtersvereeniging .Kennemerland'is be sloten zich aan te sluiten bij den Nederland- schen Bond van Wederverkoopers in de voedingsbedrijven, gevestigd te Den Haag. DE OEFENINGEN VAN S. S. S. Men deelt ons mede, dat de oefenlessen voor de groote leden en de adspiranten van de R.K. Gymnastiekvereniging S. S. S. op Maandag 25 en Dinsdag 26 Juli niet zullen plaat-s vinden. In de daarop volgende week evenmin op Maandag en Dinsdag, maar op Woensdag 3 en Donderdag 4 Augustus. Deze wijzigingen houden verband met het niet beschikbaar zijn van de turnzaal. De lessen van de kleine meisjes en jongens zullen op de gewone tijden worden gehouden. Onze nieuwe ingezetenen. Ingekomen: H, Riegerman, monteur, van Velsen. Al km. weg 397. M. J. Schelvis, dienstbode, van Haarlem. Relweg 33. G. van Beusekom, fabrieksarbeider, van Weesp, Zeestraat 14. M. Akkerman, zonder beroep, van Velsen, Breestraat 22. B. J. J. Donck, zolder beroep, van Haar lem, van Ogtropweg 10. W. den Otter, zonder beroep, van Den Bosch, Peperstraat 17. J. C. Herfst, zonder beroep, van Leiden; Breestraat 95. W. J. Smit, winkeljuffrouw, van Uitgeest, Breestraat 15. H. de Nooy, zonder beroep van Haarlem. Westerburcht. M. H. Vessies, kamermeisje, van Bloemen- daal, Wijkermeerweg 79. J. D. Bisschop en gezin, groentenhande- laar, van Limmen, Iepenlaan 1. E. van Dijk, arbeider, van Krommenie. Alkm. weg 268. B. M. v. d. Bos, dienstbode, van Velsen, Breestraat 134. J. van Soest, kruideniersbediende van De Bilt (U.) Acacialaan 34. H. Waij, dienstbode, van Uitgeest, Corn Amsestraat 1. G. J. A. Wesselïngh, assuradeur, van Am sterdam, Stumphiusstraat 30. Vertrokken: H. M. Huesken, zonder beroep, naar Am sterdam, Hoendiepstraat 5 II. Th. Wesemann, schilder, naar Velsen (IJmui den), Huygenstraat 37 inw. G. J. L. de Wals, winkeljuffrouw, naarAmers foort, Merwedestraat 35 inw. Simon Bos, timmerman, naar Velsen. De Lethstraat 13. C. M. A. Bonke, dienstbode, naar Den Bosch, Breede Hanen 102. H. Posthuman, procuratiehouder, naar Heemskerk, Rijksstraatweg 103 w. A. Wegdam, zonder beroep, naar Hoogwoud. G. W. Schillemans, zonder beroep, naar Vel sen, Melklaan 45. A. Bijl, kanonnier, naar Ned. O.-Indië. C. Pruim, verpleegster, naar Apeldoorn, Loo- laan 59. H. H. Dieterman, zonder beroep, naar Koog a.d. Zaan, Rozenstraat 19. J. Drent, zonder beroep naar Ned. Oost-In- dië, Batavia. K. v. d. Kooi, arts. naar Leeuwarderadeel, Huizum, Verl. Schans 108. H. Dijkstra, verw. monteur, naar Haarlem, Teijlerstraat 11 rood. A. v. d. Leur, zonder beroep, naar Haarlem, Janstsraat 36. B. J. Hendrickx, bedrijfsleider, naar Hoo- geveen, Bentinkslaan 119. J. de Jong, rijwielhandelaar, naar Lisse, Ka C. Zonjee, banketbakker, naar Amersfoort, Julianaplein 11. C. v. d Wal, timmerman, naar Utrecht, Ko ningstraat 3 bis. Blijde dag voor de schooljeugd. Leerzame en toch prettige uitstapjes. Gisteren hebben de leerlingen van de open bare scholen, Zeewijkschool, Vondelschool en Noorderschool, hun jaarlij ksche uitstapjes ge maakt. Reeds lang voor het uur van vertrek heerschte bij de diverse scholen een groote drukte. Precies op tijd vertrokken de kinderen naar het C. H. Moensplein, waar alle deel nemers zouden samenkomen. De Beverwijk- sche Harmoniekapel was hier ook reeds aan wezig om den vroolijken stoet van kinderen naar het Stationsplein te begeleiden. De bus sen stonden al gereed, zoodat even later het sein tot vertrekken gegeven kon worden. De Zeewijkschool heeft eerst een bezoek gebracht aan de bekende uitspanning „De Groote Vink" te Leiden, waar de attributen van den speeltuin naturulijk grooten aftrek vonden bij de schooljeugd. Tegen den middag werd de reis voortgezet naar Den Haag. In de residentie werd het panorama van Mesdag, het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde, de Gevangenpoort en een Tirolerkamer in het kantoor van de Nederlandsche Reisvereeni- ging bezichtigd. Met groote belangstelling heeft de jeugd natuurlijk van een en ander kennis genomen. Hierna werd nog een be zoek gebracht aan den speeltuin „De Bataaf'" terwijl als laatste punt van het rijk voor ziene programma nog een bezoek werd ge bracht aan het Scheveningsche strand. De terugreis had een vlot verloop, zoodat het gezelschap in de beste stemming op het vast gestelde tijdstip weer in Beverwijk arriveer de. De lagere klassen van de Vondelschool hebben een prachtig tochtje gemaakt naar de Ruïne van Bred erode. Na de ruïne bezich tigd te hebben trok men over Haarlem en Heemstede naar het park Groenendaal. Met allerlei spelletjes is de jeugd hier pret tig bezig gehouden, terwijl de speeltuin na tuurlijk doorloopend was bevolkt met jeugdige Beverwijkertjes. Opgetogen over het uitstapje keerden de schoolkinderen eveneens prachtig op tijd weer in Beverwijk terug. De Noorderschool is met haar leerlingen van de 3e, 4e en 5e klasse, in tegenstelling met de andere scholen, naar het Noorden getrokken. Eerst werd een bezoek gebracht aan de kaasmarkt te Alkmaar. Vervolgens werd de mooie Alkmaarsche Hout doorkruist. Het reisje werd hierna voortgezet. Over Schoorl bereikte men al spoedig Camperduin, waar eenigen tijd op het strand werd ver poosd en de Hondsbossche Zeewering werd bekeken. Op den terugweg werd nog in Ber gen gestopt en in den speeltuin aldaar hebben de kinderen eenige uren naar hartelust kun nen sppien Een wandeling door het Reiger bosch was het- besluit van den dag. In Beverwijk stond de Harmoniekapel weer gereed, om de vermoeide, maar opgewekte kinderschare in optocht naar het C. H Moens plein te brengen, waar de stoet, die door talrijke ouders omstuwd werd, ontbonden werd. Alvorens echter hiertoe werd over ge gaan heeft de heer Dangermond, hoofd der Zeewijkschool, dank gebracht aan allen, die aan het welslagen van deze uitstapjes hadden medegewerkt. Met een driewerf hoera van de kinderen werd dit dankwoord van den heer Dangermond onderstreept. Ongetwijfeld zullen de uitstapjes bij de deelnemers lang in herinnering blijven. AANVOER IJZERAARDE. Het Nederlandsche motorschip Antilope is hier van Londen aangekomen met een lading ijzeraarde voor de N.V. Chemica. De omvang van tie werkloosheid Eenige stijging in de afgeloopen week. Aan het einde van deze week waren bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling in totaal 719 werkzoekenden ingeschreven tegen 662 aan het einde der daaraan voorafgaande week. Van het aantal ingeschrevenen waren er 675 (vorige week 619) in Beverwijk en 44 (vorige week 43) in Heemskerk woonachtig. Ingevolge de ministerieele bepalingen wa ren deze week voor de eerste maal de kleine steuntrekkende tuinders ingeschreven, na melijk in groep A 6, groep B 72 en groep C 25, totaal 103. De algemeene toestand op de arbeidsmarkt blijft gunstiger dan vorig jaar en aanmerke lijk beter dan 1936. In de overeenkomende week van 1937 wa ren 817 werkzoekenden ingeschreven en in die van 1936 zelfs 941. ZWARTE KOLENHANDELAREN OP HET GROENE VELD. Op het N. A. S. B.-terrein aan den Hage- lingerweg te Driehuis wordt Maandagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de brandstoffenhandelaars van IJmuiden en Beverwijk. Vaeral in Beverwijk bestaat voor deze ontmoesng veel belangstelling. Dat de IJmuidenaren het niet gemakkelijk zullen krijgen, getuigt de namen van enkele „Glück- Auf'-spelers, die hun sporen op het groene tapijt meerdere malen verdiend hebben. De elftallen zien er als volgt uit: Gluck-Auf, Beverwijk: Doel: Slings. Achter: Boon en Noom. Midden: Kochx, Stroo en Hoogenboom. Vóór: Vessies, Van Balen, Vessies, Hoogen boom (aanv.) en Van Roon. Black Boys, IJmuiden: Doel: Kreuzen (aanv.) Achter: Vervoord en Zwanenburg. Midden. De Weers, De Weers en Post. Vóór. Visser, Van der Berg, De Weers, Van der Braber en Van der Braber. Scheidsrechter is de heer Th. Smit. Het Bloemencorso van de VV. V. De inschrijving is opengesteld. Als onderdeel van de reeks feestelijkheden, te houden van 20 t/m 25 Augustus ter herden king van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin zal de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer op Dinsdag 23 Augustus een groot bloemencorso houden. Ter vooi'be- reiding daarvan heeft het Algemeen Bestuur van de V.V.V. uit zijn midden een commissie benoemd ter voorbereiding van het corso. Daarin hebben zitting genomen de heeren F. Pleeging, F. H. Teunissen. A. v. d. Wel en als toegevoegd lid op verzoek van de V.V.V. de heer A. J. Martens, tuinbaas van de buiten plaats „Scheybeeck". Dit Bloemencorso kan met veler medewerking ongetwijfeld één van de hoogtepunten der feestviering worden. Dui zenden en duizenden toeschouwers genieten van een bloemencorso, dat voor het publiek immers nog steeds een groote attractie is. Be verwijk kan nu niet alleen toonen, dat het een centrum van den tuinbouw is, maar ook van de bloemencultuur. Daarom moeten alle krach ten worden ingespannen om dit corso te maken tot een lust voor het oog en tot een krachtige iropaganda voor Beverwijk en omgeving. Dit s een taak van zeer groot algemeen belang, waarvoor de V.V.V. vol vertrouwen de mede werking van onze ingezetenen heeft ingeroe pen. De Commissie heeft de indeeling van het corso als volgt vastgesteld: I. Auto's; II. Rij tuigen; III. Handwagens, transportfietsen, sulkey's en tandems, enz.; TV. Motorfietsen, kinderwagens, fietsen, autopeds enz.; V. Groe pen en vereenigingen. Geldprijzen tot een ge zamenlijk bedrag van ongeveer f 500, bekers, kransen, medailles, kunstvoorwerpen enz. zijn als prijzen uitgeloofd. Bovendien zal ook nog een publieksprijs worden beschikbaar gesteld. Aan de toekenning daarvan zal ook voor het publiek, dat voor deze beoordeeling als jury optreedt, een attractie verbonden zijn. De V.V.V. looft bovendien een extra prijs uit voor het meest geslaagde décor, dat betrekking heeft op het jubileum van H.M. de Koningin. De aandacht wordt erop gevestigd, dat in het bijzonder ook de vereenigingen op allerlei ge bied (zang, muziek, sport enz.) door onder linge samenwerking met succes aan het corso kunnen deelnemen. De commissie geeft zoo noodig gaarna adviezen omtrent het ontwerp voor een geschikt décor of zelfs voor het ver krijgen van bloemen. De inschrijving sluit 18 Augustus. Men kan zich voor deelneming aan het bloemencorso aanmelden hij de commissie leden A. J. Martens, tuinbaas „Scheybeeck", Velserweg; F. Pleeging, Creutzberglaan 10; F. H. Teunissen, Vondellaan 100; A. v. d. Wel, bloemenveiling „Centrum", Koningstraat of aan het secretariaat van de V.V.V., Bree straat 29. De V.V.V. vertrouwt erop, dat vele ingezete nen aan het bloemencorso zullen deelnemen en dat vooral onze plaatselijke vereenigingen zich niet onbetuigd zullen laten. Bijzonderheden omtrent de samenstelling van de jury, de plaats van opstelling van het corso, route enz. zullen binnenkort worden be kend gemaakt. De Vestigingswet in Het schoenenbedrijf. Vergadering in Odeon. Maandagavand zal de onlangs opgerichte vereeniging van schoenmakerspatroons, schoenwinkeliers en lederhandelaren „Onder linge Samenwerking" in gebouw .Odeon" aan de Baanstraat een openbare vergadering houden. Spreker is de heer W. Donker uit Haarlem, lid van het hoofdbestuur, over het onder werp: „De vestigingswet voor ons bedrijf". Na het betoog van den spreker zal gelegen heid worden geboden tot het stellen van vra gen. De toegang tot deze bijeenkomst is kosteloos. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 35—45 Sla p. 100 stuks 80—320 Postelein per kist 2635 Andijvie per K.G. 22V2' Wortelen per bos 6—11 Rabarber per bos 3—5 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 23 Tomaten per K.G. 5—17 Doppers per K.G. 9—13 Br. cap. 1118 Witte cap. 912 Waschpeen per K.G. 69 Raspers per K.G. 12—18 Peulen per K.G. 16—24 Snijboonen per K.G. 2028 Dikke boonen per K.G. 2026 Sperc. b. z. dr. per K.G. 28 Sperc. m. dr. per K.G. 2230 Tuinboonen per K.G. 3—8 Asperges le wit per bos 35—38 Asperges le bl. per bos 1520 Komkommers per stuk 24Vè Bloemkool le per stuk 1014 Bloemkool 2e per stuk 46 Aardbeien per slof 3660 Frambozen per doosje 1322 Kruisbessen per slof 5070 Zwartebessen per slof 135200 Roode bessen per slof 50—62 CASTRICUM Voetbalwedstrijd tusschen bakkers en slagers. In ambtscostuum. Nadat de heer Dijkhuizen het idee had ge opperd om een voetbalwedstrijd te doen hou den tusschen plaatselijke bakkers en slagers is de heer Van Amersfoort er in geslaagd twee elftallen uit deze vakgroepen samen te stel len. De deelnemers, die in „ambtscostuum" in het veld zullen verschijnen, gaan Woens dagavond te 7 uur met het Patronaats fanfarecorps voorop, vanaf bakker Res in op tocht naar het terrein; waar te half acht de wedstrijd aanvangt. De voetballers zullen tij dens dezen optocht op de transportfietsen van hun bedrijven rijden. De elftallen zijn als volgt samengesmede*: Slagers: P. v. d. Woude, J. Zonneveld, M. Admiraal. J. Admiraal, Zandbergen (fa. Cas- tricum), C. Borst (fa. Jonker), C. Huiberts, J. Meyne, J. Burgering, S. Lakeman, J. G. Lute. Bakkers: B. Kuilman. J. Denneman, P. J. Res, M. Duin, M. Tuin (Hoogland), W. Liefting, E. Zonneveld (G. Groot), P, Groot, C. Burg- meyer, Timmer. G. Hemmer („De Hoop"). SANTPOORT Auto door trein meegesleurd. Vrijdagmiddag omstreeks één uur is op den onbewaakten overweg tus schen Meeden en Muntendam een vrachtauto, geladen met turf en af komstig van Emmererfscheidenveen door den locaaltrein naar Stadskanaal gegrepen De auto werd door de loco motief over de spoorbrug meegesleept tot aan de andere zijde van het ka naal en geheel in elkaar gedrukt. De eigenaar van den wagen, de 23- jarige D. Boelens werd ernstig aan de beenen gewond en kreeg zware inwen dige kneuzingen. De naast hem zit tende knecht, D. Mik, bleef zoo goed als ongedeerd. De heer Boelens werd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De trein had ongeveer een half uur vertraging. De Hooge Vuiirsche Staats domein geworden Gisteren heeft Jhr. J, A. L. van den Bosch het aloude landgoed De Hooge Vuursche, tus schen Hilversum en Baarn gelegen aan het Rijk overgedragen. Hierdoor blijft 250 H.A. prachtig bosch voor verkaveling gespaard. Kind door zijn vader doodgereden. Vrijdagmiddag ls het driejarig zoontje van de familie Huismans te Numansdorp door een vrachtwagen, bestuurd door zijn vader, over reden en vrijwel onmiddellijk gedood. Heit kind stond aan den weg op zijn vader te wachten. Toen de man, die het kind niet bemerkt had, achteruit reed, is het kind on der den wagen geloopen, waardoor het het zware voertuig over het lichaampje kreeg. PERSONALIA Bij beschikking van den minister van Eco nomische Zaken is voor het tijdvak van 1 Sep tember 1938 tot 1 September 1939 wederom benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijks tuinbouwschool te Boskoop de heer G. Bleeker te Santpoort Een onbewaakte overweg in snelverkeersweg. Verbetering gevraagd aan den minister van Waterstaat. De heer Wijnkoop heeft de volgende vragen gericht tot den Minister van Waterstaat: Is het den minister bekend dat op den pas gereed gekomen rechtstreekschen auto-weg Amsterdam—Den Haag door de gevaarlijke kruising bij den onbewaakten overweg van de spoorlijn AmsterdamAalsmeer reeds een botsing is voorgekomen? Acht de minister het niet met de wet ln strijd en in elk geval verkeerd dat op een zoo drukken snelverkeersweg ontheffing bestaat van de verplichting tot afsluiting van den spoorweg? Is het den minister ook bekend dat zelfs een bewaakte overweg ter plaatse, door de gevaarlijke ligging beneden de helling, bij het afrijden van de viaduct ook bij normale omstandigheden reeds gevaar oplevert? Is de minister bereid de noodige maatrege len te nemen, opdat: a.) de waarschuwingsborden aanstonds zoo aangebracht worden dat men, duidelijk en tijdig, ook aan den anderen kant van de via duct reeds bij den oprit van de uiterst ge vaarlijke kruising op de hoogte wordt ge bracht. b.) De verkeers-veiligheid ter plaatse zeer spoedig verzekerd worde. Zoo mogelijk door verlenging van de viaduct over de spoor- kruising? HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Rott. n. Vancr. 21 te San Francisco Rotterdam, (toeristenreis) 21 te Stockholm Bilderdijk, 21 van Rotterdam te Baltimore. HOLLAND—AUSTRALIè LIJN. Enggano, (uitr.) 22 te Fremantle HOLLAND—OOST-AZIè LIJN. Gaasterkerk, (thuisreis) 21 van Port Said. Grootekerk, 21 v. Antw. te Hamburg, vertr. 23 naar Rotterdam. HALCYON LIJN. Flensburg, Wabana n. Rotterdam p. 22 Pr. Point. Stad Maassluis, 21 v. Narvik naar Rotter- dam-Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 22 van Amsterdam te Hamburg. Agamemnon, 22 van Beyrouth n. Famagusta Juno, 22 van Yerakini te Candia. Merope, 21 van Amsterdam te Hamburg Oberon, Rott. n. Algiers, p. 22 Gibraltar. Crijnssen, 22 van Amsterdam n. West Indië Vulcanus, 22 van Rotterdam n. Gibraltar. Nereus, 22 van Rotterdam naar Pasajes. Ajax, 22 van Amsterdam naar Kopenhagen. Stella, 22 van Amsterdam n. Rotterdam. Pluto, 22 van Amsterdam naar Danzig. Socrates, Amsterdam n. West Indië 21, 1250 mijl Z.W. van Valentia. Barneveld, Chili n. Amst. 20 v. Valparaiso. Astrea, 22 van New York naar Haiti. Berenice, 21 van Volo naar Piraeus. Bodegraven, Ohili naar Amsterdam, 21 v. Li verpool via Antwerpen. Cottica, Paramaribo naar Amsterdam 22 v. Havra, 23 (12 mid.) verwacht. Ganymedes, 21 van Amsterdam n. W. Indië. Oranje Nassau, 22 van New York naar Port au Prince. Orion, 21 van Izmir naar Stamboul. Pereus Amsterdam naar Kopenhagen, p. 22 Holt. Vulcanus, 22 v. Amsterdam te Rotterdam. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 18 te Balik Papan, n. Calcutta. Agnita, 18 te Rotterdam n. Amst., Curacao. Mirza, 10 van Curacao n. Suez, 4 verwacht. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. City of Corinth, Calcutta n. Rott. p. 22 Gi braltar. Rhesus, 21 van Batavia, en Amsterdam te Londen. Tutotlycus, Dairen n. Rotterdam 21 v. Penang Radnorshire, Japan n. Rotterdam 22 van ort Said. Maron, Batavia n. Amsterdam 22 v. P. Said. Glenshiel, Rotterdam n. Japan, 22 te Penang. Ajax, Japan n. Rotterdam 22 te Penang. Hector, Japan n. Rotterdam 22 te Shanghai. Memnon, Japan n. Rotterdam p. 22 Dun- geness. Phrontis, 22 van Amsterdam n. Lipervool en Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, (thuisreis) 22 van Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisr.) 21 van Marseille. Sibajak (uitr.) 21 van Colombo. Siantar (thuisr.) 21 van Colombo. Buitenzorg (uitr.) p. 22 Perim. Baloeran (thuisr.) 22 van Singapore. Tapanoeli (thuisr.) 21 van Port Said. Kota Pinang (thuisr.) 21 te Londen, vertr. 22 (6 nam.) Slamat (thuisreis) 22 (9) te Suez. Sitoebondo uitreis) pass. 22 Dover. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello 22 van Amsterdam te Batavia. Tarakan (thuisr.) 22 van Port Said. Marnix (th.) 20 van Colombo. Johan v. Old. (u.) 21 te Genua. J. P. Coen (th.) 24 (9 v.m.) te IJmuiden en (1 n.m.) te Amsterdam verwacht. WIJK LIJN. Haulerwijk Newcastle N.B n Lubeck p. 22 Belle Isle. Stolwijk 22 van Rotterdam naar Bilbao. Naaldwijk 21 van Amsterdam naar Bilbao. Randwijk 22 van Rotterdam naar Huelva. AANGEKOMEN. 21 Juli: Abel Tasman m.s. Swansea René Paul m.s. Honfleur Ariadne s.s. Hamburg 22 Juli: Enid Mary s.s. Goole Ask s-s. Gefle Ango s.s. Duinkerken Belgiën s.s. Gdynia Antilope m.s. Londen Coen m.s. Hamburg Caribia m.s. West Indië Ashantian s.s. West Afrika VERTROKKEN. 21 Juli: Karanan m.s. Aberdeen Belray m.s. Rotterdam Casanare s.s. Jamaica Vulcanus s.s. Midd. Zee Mary m.s. Havre Globe V s.s. Larvik Globe VII s.s. Larvik Pol IV s.s. Larvik Pol VI s.s. Larvik Pol VIII s.s. Larvik Pol IX s.s. Larvik Pol X s.s. Larvik Nereus s.s. Mldd. Zee Rijnstroom m,s. Plymouth Texelstroom s.s. Liverpool Ganymedes s.s. West Indië 22 Juli: Naaldwijk s.s. Bilbao Abel Tasman m.s. Duisburg Ussuri s.s. Leningrad Coen m.s. Duisburg Lousiana m.s. Antwerpen. Caribia m.s. Hamburg Toeristenreis. Het stoomschip Jan Pieterszoon Coen van de Stoomvaart Mij. „Nederland" hetwelk - Zondag van Batavia kan worden binnen -• wacht, zal 30 Juli a.s. met een aantal tor ten een reis maken naar Teneriffe en deira. Vlootuitbreiding. Voor rekening van kapitein J. Tuil te Gro ningen is van de werf „Vooruitgang" dei- firma D. J. Boot te Alphen a. d. Rijn het motorvrachtschip Brandaris van stapel gela ten. Het schip zal worden uitgerust met een Industrie-motor van 190 P.K. Op wrak gestooten. Het Engelsche motorschip Lowick, dat den dienst tusschen New Castle en Amsterdam onderhoudt, heeft op zijn laatste reis van Amsterdam naar New Castle op een wrak ge- stooten en de schroef beschadigd. Het moet daarom in het droogdok worden opgenomen en is nu tijdelijk vervangen door het stoom schip Bilton, dat gisteren binnenkwam en hedenavond naar New Castle zal vertrekken.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9