BEVERWIJK Natuurgeneeswijze zoekt genees krachtige kruiden. Excursie naar Castricum. Zondagmorgen heeft een aantal leden van de Vereeniging voor Natuurgeneeswijze een excursie gemaakt naar de duinen te Castri- cum. Om 8 uur vertrokken de deelnemers onder leiding van den heer H. van der Laan uit Be verwijk. In de Provinciale duinen heeft de heer Van der Laan verschillende planten aangewezen en de deelnemers met de namen op de hoogte gebracht. Speciaal werd echter op de kruiden gelet; die voor de natuurgeneeskunde van belang zijn. In groote verscheidenheid werden deze kruiden, w.o. Muntkruid en St. Janskruid, in de duinen gevonden en aan een bespreking onderworpen. Om half een bereikten de deelnemers aan deze interessante excursie, die door uitstekend weer werd begunstigd, Beverwijk weer. In het najaar zal waarschijnlijk een zoo genaamde paddenstoelenexcursie worden ge maakt. GESLAAGD VOOR HET MULO-DIPLOMA. Zaterdag slaagde te Utrecht voor het MULO- diploma A J. de Ruiter, oud-leerling van de Christelijke school voor ULO te Barneveld, thans leerling van de Duinwijkschool hoofd de heer R. de Vries, alhier. EXCURSIE UITGESTELD. De excursie van de Volièrevereeniging „Vo- gelsanck" naar het park „Rooswijk", die Zon dag zou worden gehouden, is wegens onvoor ziene omstandigheden ten tweede male niet doorgegaan. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn Hl: 8.00 Keulen: 10.20 Parijs; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Parijs; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal pro gramma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Lon- ren Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.50 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen. 8.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Li.jn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr. 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg.; 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.2Ó Diversen. 11.05 Londen Reg.; 1.20 Brussel; 2.15 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned. 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen; 7.50 Nationaal programma. 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. „DE DAAD" GAAT UIT. De leden van de Arbeiders-zangvereeniging „De Daad" zullen op Zondag 14 Augustus een uitstapje maken. De reis gaat per autobus naar Arnhem in welke stad wordt deelge nomen aan een wedstrijd. Oefenwedstrijd aan den Aagtendijk BeverwijkLugdunum (74) Zondagmiddag heeft „Beverwijk" op haar terrein aan den St. Aagtendijk een voetbal wedstrijd gespeeld tegen den derden klasser „Lugdunum" uit Leiden. Ondanks de zomersche temperatuur, die voor voetbal ongeschikt was, zetten de be zoekers er na den aftrap een stevig tempo in, waardoor zij dan ook meer in den aan val waren dan Beverwijk. Toch gelukte het Teeling om aan Beverwijk de leiding te geven (1—0). De vreugde is echter van korten duur, want bij den volgende aanval ligt de gelijkmaker al achter den rug van doelman Hoogerwerf (1—1). Lugdunum blijft het beste van het spel be houden, maar het korte spel in de voorhoede is een kolfje naar den hand van Kuyer en Vessies. Na een mooien aanval van de gas ten weet echter de middenvoor den bal kalm in het doel te plaatsen (12). In de voorhoede van Beverkijk gaat alles te langzaam vooral middenvoor Albers treuzelde met schieten veel te lang waardoor de verde diging van de Leidenaren steeds kon ingrij pen. Bovendien bleek de doelverdediger zijn werk uitstekend te verstaan. Hij kan echter niet verhinderen, dat Maenhout vlak voor de rust hem met een hard schot passeert. Rust 2—2. Na de rust lost Marx direct een hard schot, dat uitstekend gestopt wordt. Maenhout doet het even later beter, want hij geeft den Lug- dunum-doelman geen schijn van kans (3—2). Aan den anderen kant misten de bezoekers een goede kans om gelijk te maken. Als Marx de voorsprong van Beverwijk tot 42 heeft verhoogd, volgen de doelpunten in een snel tempo. Albers maakt er 5—2 van, maar de Leidenaren houden vol en slagen er in om daarna twee doelpunten achter elkaar te maken (54). Maenhout brengt den stand met een hard schot op 62, terwijl Albers even voor het einde de geheele verdediging met keeper en al passeert (74). /CHEEP/ .TlflflNCiN' AANGEKOMEN. 22 Juli: Twente m.s. Londen Barendsz m.s. Danzig Dorrien Rose s.s. Swansea 23 Juli: Flandria s.s. Rotterdam Groenlo s.s. Rouaan Midsland s.s. Newcastle Sambre m.s. Rotterdam Kongsgaard m.s. Grangemouth Cottica s.s. West Indië Celebes m.s. Ipswich Theano s.s. Fowey Carl Henckel s.s. Londen Keti Chandrls s.s. Onega Veloeitas m.s. Koningsbergen. 24 Juli: Monica m.s. Havre City of Barcelona s.s. Liverpool VERTROKKEN. 22 Juli: Jos. Maria m.s. Fredriksvaerk Crijnssen s.s. West Indië v Uitstapje van den N. A. S. B. Naar de Loosdrcchtsche Plassen. Zaterdag en Zondag heeft de plaatselijke afdeeling van den N.A.S3. een goedgeslaagd uitstapje gemaakt naar de Loosdrechtsche plassen. Zaterdagmiddag te 4 uur vertrokken de deelnemers per fiets vanaf het C. H. Moens- plein en bereikte na een voorspoedige reis het doel van den tocht. Mede door het prach tige weer is volop genoten en hebben de deel nemers naar hartelust kunnen roeien en zwemmen. Men was opgetogen over de ideale kampeerplaats n.l. een eilandje in het mid den van de Loosdrechtsche plassen. De deelnemers waren dan ook zeer voldaan toen zij Zondagavond weer in hun woonplaats arriveerden. GESLAAGD VOOR HET U.L.O.-EXAMEN. Te Heemstede slaagden voor het U.L.O.- diploma: P. H. Kockx, J, van Noort, G. Lan- gendijk alhier; D. Lute, Castricum, W. Meyer Velsen-Noord en G. Meyer te IJmuiden-Oost. De geslaagden waren leerlingen van de R.K. Jongensschool voor U.L.O. aan den Kees- delfsweg alhier hoofd de heer G. G. C. Ver- nooy. Afgewezen 1. Bekerwedstrijden van de R. C. „Kennemerlaud". C. Bakker bekerhouder. De Rennersclub „Kennemerland" hoeft Zondag een wedstrijd over 100 K.M. gehouden om den Suyk-wisselbeker voor de A en B- klasse. De bekerhouder Duineveld moest zich in de eindsprint met de tweede plaats tevreden stel len achter Cees Bakker, die voor dit jaar in het bezit kwam van den beker. Een zeer groot aantal renners was aan den start verschenen. Onmiddellijk werd er een stevig tempo ingezet. Het peleton bleef geruimen tijd bijeen, totdat Bakker na 50 K.M. rijden 100 M. voorsprong wist te nemen. 10 K.M. verder was de vluchte ling al weer ingehaald. Na 70 K.M. rijden gin Leguit, Bakker, Duineveld en Drenth aan den kop, op 1 minuut volgden de overigen. Hollander krijgt nog aansluiting bij het eerste peleton. In deze positie kwam geen wijziging, zoodat de beslissing eerst in de eindspurt moest vallen. Op 300 M. voor de eindstreep werd deze ingezet. Duineveld lag in ongun stige positie. "Hij kwam in het gras terecht, waardoor de kans om definitief in het bezit van den beker te komen voor hem verloren ging. Bakker gnig als eerste over de streep. De C-klassers reden een rit om den Heine- kensbeker over 77 K.M. A. Mooy werd winnaar. De uitslagen waren: A. en B-klasse: 1. C. Bakker 2 uur 59 min. 25 sec.; 2. A. Duineveld op 2 lengten; 3. A. Drenth op 3 lengten; 4. J. Leguit. C-klasse: 1. A. Mooy 2 uur, 17 min. 50 sec.; 2. Chr. Heyne met 1 wiel; 3. K. Troost; 4. H. Junioren 44 K.M.: 1. D. Mooy 1 uur 24 min. 23 sec; 2. A. Veenis op 1 min.; 3. J. Jonge- jans; 4. A. Kuilman (met pech). Zaterdagmiddag hebben een aantal junioren van Kennemerland deelgenomen aan een weg wedstrijd in midden-Beemster om het kam pioenschap van Nederland. D. Mooy, Av Kuil man en K. Troost leverden^zeer goedé presta ties en eindigden resp. op de derde, vijfde en zevende plaats. WIJK AAN ZEE De badplaats leefde weer. Mooie dag maakte veel goed. „Zou het weer een mislukte dag worden vandaag?" vroeg men zich Zondag af. Maar neen!" Om een uur of negen was er geen wolkje meer aan de lucht en langzaam maar zeker „vulden" zich dorp en strand met dagjesmenschen en badgasten. Aan het strand heerschte van Zuid tot Noord de bedrijvigheid van het aandragen van badstoelen en tenten en om 11 uur kwa men de mensehen der consumptietenten han den te kort om het publiek van ververschin- gen te voorzien. Langzaam maar zeker steeg de zon en het werd warmer en warmer. Het strand was druk bevolkt. In het dorp zeiden de men schen elkaar vriendelijk goedendag en voeg den er bij „dat het prachtig weer was". Al len waren blij en maakten goede zaken. Tegen den avond werd het strand minder bevolkt. De Zondagsmenschen, die van verre waren gekomen, maakten aanstalten om te vertrekken. Maar uit de omliggende plaatsen kwamen nog steeds nieuwe bezoekers en des avonds toen de lichten in de verschillende zaken waren ontstoken, schuifelde een groo te menigte af eïi aan. Allen waren tevreden. Wijk aan Zee „leefde" Zondag weer. HEEMSKERK „A. D. O." De uitslagen van Zondag waren: A. D. O. 2—S. V. A. 1 4—1 A. D. O. 3—S. V. A. 2 3—5 S. V. A. b—A. D. O. b 1—3 Dalarö s.s. Dunston Ajax s.s. Kopenhagen Maxim Gorki m.s. Leningrad Pluto s.s. Gdynia Stella s.s.'Rotterdam Hakefjord s.s. Malmö Phrontis m-s. Swansea René Paul m.s. St. Brieux 23 Juli: Adrastus s.s. Boston (V.S.) Cabo m.s. Londen Hilda s.s. Capelle a. d. IJsel Akershus s.s. Arendal Belgien s.s. Newcastle Kurmark s.s. Hamburg Anna W. m.s. King's Lynn Westersehelde m.s. Wisma Amstelkerk s.s. Hamburg Flandria s.s. Gothenburg Trajanus s.s. Hamburg Ransdorp m.s. Stockholm Borthwick s.s. Leith Gejo m.s. Londen Helena m.s. Nyköbing Sambre m.s. Parijs Bilton s.s. Newcastle Olga m.s. Londen Wilbo m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Dorrien Rose s.s Rotterdam IJstroom m.s. Huil Amstelstroom m.s. Londen DIPLOMA- ZWEMMEN. De Heemskerksche Bad- en Zwemclub hield in haar inrichting aan den „Vuurlijn", diplo ma-zwemmen. Er waren 32 candidaten. De proeven werden afgenomen door den heer Muelenaar, van Uitgeest, official van den K. N. Z. B. De volgende personen haaiden hun diplo ma: Dames: mevr. Krommehoek, mej. L. Veenstra, meisjes: Jo Jurïëns, Tinni de La Bie, Dievertje Kuilman. Btrtha v. Waveren, Wibbi Galesloot, Corrie v. Vliet, Boutje Staps. Marga Adriaans, Hennie Muys, Betsie Molen- stein, Truis Trieling, Corrie Pleging, Jans Hoogestein, Annie Berghuis, Marie v. d. Valk, Alie v. Balen, Trien Beukman. Rie v. d. Ham, Marie Okkers. Heeren: A. M. Jansen. Jongens: Bob v. Amstel, Hans Stam, Albert Muelenaar, Kees IJzerman, Wouter Heynen, Henk Bleeker Jaap Steding, Wim Kaptein, Wim Schweitzer en Cor Kolk. De jongste deelnemer die het diploma haalde, was 7 jaar! CASTRICUM WAT DE TUINDERS KREGEN. NOTEERING V.AN DE GROENTEVEILING. Doperwten per K.G. 8—12. Capucijners per K.G. 9—14. Bliss Abendence per K.G. 10—12. Raspers per K.G. 12—16. Tuinboonen per K.G. 43. Sla per 100 502.50. Andijvie per 100, 100—150. Bloemkool le soort per stuk 1015. Bloemkool 2e soort per stuk 79. Selderie per bos 34. Aardappelen per 100 K.G. f 2504.10. Aardbeien (Amazonen) per K.G. 1216. Aardbeien (Moulin Rouge) per K.G. 1214 Aardbeien per doosje 610. Frambozen per doosje 1418. Zwarte bessen per slof 160180. Kruisbessen per slof 5060. Roode bessen per slof 5065. Ongevallen op het strand. Bloedvergiftiging door een kwal. Zondagmiddag Is op het strand een jonge man in aanraking gekomen met een giftige zeekwal. Er ontstond bloedvergiftiging met zoo'n snel verloop, dat het slachtoffer onder hevige pijnen ijlings naar een van de Am- sterdamsche ziekenhuizen moest worden over gebracht. Een tweede ongeval ontstond bij het stoeien van eenige jongelui. Een meisje kwam daar bij te vallen en moest met een bloeduitstor ting per ziekenauto worden vervoerd. EXAMENS. Middelbare Technische School te Haarlem. Toelatingsexamen. Het 'toelatingsexamen tot de M.T.S. werd af genomen op 19, 20- 21 Juli. Totaal ingeschre ven candidaten: 332, waarvan toegelaten in totaal: 130. Totaal niet geslaagden, afgewe zen en teruggetrokken: 164. Toegelaten tot het eerste jaar der afdee ling Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkun de. theoretici: V. E. H. Balma, Santpoort, J. L. J. Blok, Bergen; P. de Boer, Haarlem; M. Burger, Lei den; P. G. Dielwart, Heemstede; G. A. den Duik, 's-Gravenhage: G. C. Ebelie. Haarlem; M. H. Gehem, Beverwijk; J. H. Holswilder, Leiden; W. Jansen; Haarlem; D. A. Kapteyn, Amsterdam; F. W. Kost, Haarlem; L. Lim burg, Bloemendaal; C. F. Meihuizen, Haarlem; H. Mostert, Santpoort; G. J. Schipper, Zaan dam; L. M. Venema, 's-Gravenhage; J. G. Wiersma, Haarlem. Geslaagd doch niet toegelaten zijn voor deze afdeeling 4 candidaten. Afgewezen en teruggetrokken: 3 candidaten. Tot dezelfde afdeeling practici zijn toege laten: R. Baas, Oudorp: Y. Booy, Nieuwe Niedorp; L. G. v. Erkelens, Heiloo; C. van Koten, Haar lem: P. A. v. d. Linden, Overveen; C. Rol, Haarlem; W. Tauber, Oudkarspel; V. de Vries, Haarlem; J. PI. Wiersma, Haarlem. Geslaagd doch niet toegelaten zijn tot deze afdeeling: 6 candidaten. Afgewezen en teruggetrokken: 9 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Werktuigbouw kunde eerste studiejaar, theoretici: J N. Angenent, H. Blaauw, Haarlem; G. J. Blankevoort, Bloémendaal: R. W. Cooke, Ban doeng; J. H. Duyster. 's-Gravenhage; H. J. Gorter, Soest; G. Guffroy, 's-Gravenhage; W. Koomen, Haarlem; M. A. Kostelijk, Bergen; A. M. Termeulen. Haarlem; P. H. Prager, Zwolle; G. H. Stek. Ede; W. J. Tam, Zand- voort; Th. H. v. Tongeren, Haarlem; J. Winter, Haarlem: L. G. Ziesel, Soerabaja; A. Zwarte- poorte, Haarlem. Geslaagd doch niet toegelaten tot deze af deeling: 24 candidaten. Afgewezen en teruggetrokken: 9 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouw- kunde eerste studiejaar theoretici: H. F. van Asselt-, Santpoort; J. Deugd, Alk- i maar; J. J. Ebbers. Haarlem; G. H. E. Evers, Amsterdam: F. J. W. de Graaf, Leiden: A. Haan, Hengelo (O.); M. F. Kann, Heemstede; H. J. Mulder, Santpoort; F. R. Mertens, Haar lem; C. Rootjes. Oude Niedorp; R. P. Steyn, Bodegraven; L. Toepoel. Bakkum; Chr. M. Vonk, Overveen; J. L. Wever. Ter Apelkanaal. Midsland s.s. Blyth Hontesiroom s.s. Londen 24 Juli: Gya s.s. Archangel Om te dokken. Het Zaterdagmorgen alhier van Rouaan aangekomen Nederlandsche s.s. „Groenlo" passeerde naar Amsterdam om aldaar in een der dokken van de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij eenige belangrijke repara ties te ondergaan. In station teruggekeerd. De sleepboot „Nestor" van de N.V. Bureau Wijsmuller, alhier, welke naar Nieuwediep was vertrokken ten einde aldaar te assistee- ren bij de terugkomst uit de „Oost" van Hr. Ms. „Sumatra" heeft direct vandaar de reis naar IJmuiden aanvaard en keerde weer in station terug. Vlootuitbreiding. Voor rekening van kapt. J. V. Eckhardt te Heiloo Is van de werf der firma Gebrs. G. en H. Bodwes te Martenshoek het stalen motor- vrachtschip „Kaap Falga" met goed gevolg te water gelaten. Het schip heeft een laadver mogen van circa 450 ton. Uitbreiding lijndienst. De K. N. S. M. zal haren dienst naar Tri poli (Syrië) met ingang van de afvaart op a.s. Woensdag tot een veertiendaagschen uit breiden. Geslaagd doch niet toegelaten tot deze af deeling: 17 candidaten. Afgewezen en teruggetrokken: 7 candidaten. Toegelaten tot de afdeling Electrotechniek, eerste studiejaar, theoreticiR. Chr. Z. Burg, Oegstgeest: A. v. Dlermen, Wageningen; H. G. Groot, Alkmaar; A. A. v. Hardenbroek van Ammerstol, Haarlem; H. F. Klein, Driehuis; E. C. N. Koning, IJmuiden; J. Kroon, Haar lem; P. J. v. Milligen, Utrecht; A. N. Poelman, Haarlem; J. Raven. Arnhem; J. H. Rienks, Den Helder; L. Schroder, Aerdenhout; J. v. d. Starre, IJmuiden; H. Veenstra, 's-Gravenhage; A. W. M. Verbeek, Haarlem. Geslaagd doch niet toegelaten tot deze ai- deling: 9 candidaten. Afgewezen en terugge trokken: 7 candidaten. Toegelaten tot de afdeling Scheepsbouw- kunde, eerste studiejaar, theoretici: J. W. M. Goes, Santpoort; J. Kolff, Wassenaar; Tj. Maas, 's-Gravenhage G. Roorda van Eysin- ga, Bloemendaal; A. v. d. Schaaf, Haarlem; W. Stomps, Leiden; W. N. Willemse, Heemstede Geslaagd doch niet toegelaten tot deze af deling: 2 candidaten. Afgewezen en terugge trokken: 2 candidaten. Toegelaten tot deze afdeling practici (vliegtuigbouwkunde)J. S. A. Oerlemans, Utrecht; J. A. M. v. d. Vegte, Utrecht Afgewezen: 2 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Werktuigbouw kunde, Electrotechniek en Vliegtuigbouwkun de, practici: H. C. v. Arum, Spaarndam; J. G. Blaau- boer. Bergen: H. A. Cival, Haarlem; J. v. Drecht. 's Gravenhage; J. P. Gelder, Schagen; P. C. Hopman, Limmen; Y. Koetzier, Heiloo; J. H. v. Koppenhagen, Haarlem; A. M. v Leeuwen, Haarlem; C. H. Noordhoorn Boelen, Wassenaar; J. H. Nunnink, Haarlem; W. Plantje, Soerabaja; J. Schreuder, Leiden; H. L. Stern, Haarlem. Geslaagd voor deze afdeeling doch niet toegelaten: 15 candidaten. Afgewezen en teruggetrokken: 17 candi daten. Toegelaten tot de afdeeling Bouwkunde tweede studiejaar, bijzondere cursus: Freule J. E. v. Haeroolte, Amersfoort; W. J. Odink, SchoondIJke; mej. J. C. Zitman, Zoeterwou- de; W. A. Zwager, Heemstede. Toegelaten tot de afdeeling Bouwkunde, tweede studiejaar, gewone cursus: H. C. Schotlen, Velp; M. Terpstra, Amsterdam. Teruggetrokken: 1 candidaat. Toegelaten tot de afdeeling Weg- en Wa terbouwkunde tweede studiejaar, bijzondere cursus: H. J. A. Bouwman, Alkmaar; R. Dijk stra, Den Helder; H. Heringa, Stompetoren; B. J. J. Naessens, Haarlem. J. L. Normann, Haarlem; J. H. Polhuys, Leiden. Toegelaten tot deze afdeeling gewone cursus: M. Koolhaas, D. P. Paulusse, Leiden. Toegelaten tot de afdeeling Werktuigbouw kunde tweede studiejaar, bijzondere cursus: E. J. J. Benard, Haarlem; F. Beyer, Wagenin gen; J. de Boer, Abbekerk; A. Bolhaar, Hen gelo (O).; J. ten Cate, Eibergen; C. A. den Engelse, Haarlem; T. Hermanns, Utrecht; W. H. v. Kampen, Leiden; K. Lürsen, Haarlem; J. v. d. Meulen, Heemstede; M. C. Nijsse; Borselen; A. J. Roelvink, Hengelo (O.); G. H. Rombouts, Haarlem; A. P. Scliilperoort, 's Gravenhage; A. M. Schulte, Overveen; J. Smit, Midwoud; H. G. Traast, Haarlem. A. V. Tuin, Alkmaar, A. v. Veen, Velsen, P. Verkroost, S. Wagter, Haarlem, M. A. Wolf, Eindhoven. Teruggetrokken: 5 candidaten. Toegelaten tot deze afdeeling gewone cur sus: A. A. den Besten, Vught. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouw kunde, tweede studiejaar, bijzondere cursus: H. O. R. Bakker, Arnhem, P. Bergmeyer. Stadskanaal, J. van Gijn, Arnhem, D. v. d. Linden, Alphen aan den Rijn; O. V. de Lugt Bloemendaal, PI. Olivierse, Vianen; W. C. de Rhoter, Utrecht; J. C. van Wesel, 's Graven hage.. Teruggetrokken: 4 candidaten. Toegelaten tot deze .afdeeling gewone cur sus: H. J. Klunder, J. v. Waasdijk, 's Graven hage. Toegelaten tot de afdeeling Electrotechniek tweede studiejaar, bijzondere cursus: E. R. Delmaar, J. P. van Geelen, W. H. Hilhorst, J. H. v. d. Hilst, 's Gravenhage. B. Hulsebos. Bloemendaal, Th. F. M. Mattaar, Haarlem; R. O. Punt, 's Gravenhage. Toegelaten tot deze afdeeling gewone cur sus; F. W. Houtman, 's Gravenhage. Teruggetrokken: 7 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Scheepsbouw- kunae (vliegtuigbouwkunde), tweede studie jaar bijzondere cursus: H. C. Andriese. Alk maar; W. S. Beers, Hoofddorp; M. A. Broek man, Zandvoort; A. J. Honig, Haarlem; W. R. Idema, Amsterdam; J. Meijer, Amsterdam. Toegelaten tot de afdeeling Bouwkunde vierde studiejaar: A. J. Brands. Enschedé. Toegelaten tot de afdeeling Werktuigbouw kunde vierde studiejaar: W. J. Kaufman, Heemstede. Uitgereikt het getuigschrift vereischt voor toelating tot het examen voor acte L.N.O, aan de heeren: P. Busman, Beverwijk; J. Dekker, Heiloo; C. Hogenbirk, Bloemendaal; K. Kra mer, Haarlem; T. J. Loerakker, Haarlem; H. J. Messelink, Enschedé; A. Pardon, Leiden; N. Pepping, Limmen; K, de Reus, Velsen; H. H, Schoonhoven, Alkmaar; J. v. Wilgen, Haar lem. Afgewezen en teruggetrokken 8 candidaten Haarlemsclie Huishoud- eu Industrieschool. (Voorhelmstraat 25). Bevorderd: Van de eerste naar de tweede voorbereidende klasse: A. van Beekum, J. Breeuwer, L. Ermers, M. Esteie, A. de Graaff, E. Gaveel, M. Guldemond, W. van der Heyden, E. de Jong, W. Lonkman, G. Karpow, C. Lief- fering, J. van der Mye, L. Plant, F. Portegies, C. Riekwel, M. Scholte, G. Smits, E. Tegelaar, Een slecht beging! Het nieuwe tankmotorschip „Barendrecht" is op zijn eerste reis naar Perzië in het Engel- sche Kanaal in aanvaring geweest met het Noorsche tankmotorschip „Belita" en moest zwaar beschadigd naar Rotterdam terugkee- ren. Aldaar werd het schip opgenomen in een der dokken van de Rotterdamsche Droog dok Mij. om de geleden schade te herstellen. Het Noorsche schip werd eveneens bescha digd doch kon niettemin de reis naar Ant werpen voortzetten. De onteigening van de petroleum- velden in Mexico. WASHINGTON, 23 Juli (Havas). - Senator Pittman, de voorzitter van de commissie van buitenlandsche zaken van den senaat, heeft den vertegenwoordiger van Havas verklaard, dat indien Mexico de voorstellen van Huil om het vraagstuk van de onteigening te onder werpen aan arbitrage, verwerpt, Mexico de economische voordeelen, welke het In de Ver- eenlgde Staten geniet, zal verliezen. Alle maatregelen, welke de Vereenigde Staten zul len nemen om hun diplomatieke actie te steu nen, zullen economische maatregelen zijn; men zal niet zijn toevlucht nemen tot geweld. H. Timmerman, J. Veldhuizen, P. Wijnands, M. Serné, j. Fokker, W. Blokdijk, M. Jaspers, A. Kistemaker, A, Koopman, E. van der Laan, H. Mustert, E. Niemann, H. Ott, M. van de Pauvort, E. Rosenberg, C. Schoone, M. Serné, M. Gertenbach, C. van Wrede, W. de Waard, W. van Zeyll, T. Solinter, E. van Ake, N. Ak kerman, M. de Boer, W. Cornet, H. van Deur- sen, G. Heymel, J. Jansen, J. Jansma, M. Koopman, J. van Latum, F. Maassen, J. Mens, K. Mok, E. de Nijs, M. Pirovano, C. van Raap horst, J. Schrcur, M. Ulrich, T. Warners, M. van Welt, A. Wiggers, T. Zondervan. G. Bergh, S. Feye, W. Heymel, C. van der Jagt, E. Kie kens, M. Koning, H. Kuykhoven, C. Meuell, A. Molenaar, A. Nobels, A. Roskam, J. Smit, J. Troost, J. Visser, J. de Vries, S. Wals, M. Wes terhoven. E. Wijkhuizen, A. Zandstra, E. Zwit ser, S. Arendsen. F. van Deursen, G. de Graaf, Chr. Heeren, F. de Jel, G. Kortekaas, J. Paap, H. Polak. J. Roessink, P. Slooten, L. Spoelder, B. Sytsma, P. van Veen, N. van der Veen, H. van Vliet, P. Vrij, Chr. Wezenaar, J. Zwemmer. Hiervan 16 voorwaardelijk, 13 niet bevorderd. Bevorderd van de 1ste naar de 2de Costuum- klasseJ. van Berge, P. Berkhout, H. Böckling, E. Blok, S. Hut, J. van Leverink, L. Meeues. C. Mulder, M. Passchier, A. Sanderse, A. Schu ring, A. Sijpestein, C. Wesseling, Th. Berends, F. Blesgraaf, R. Bout, Chr. Dinges, G. Esse- link, J. Helleman, A. Hessels, A. Keesman, J. Lameyer, M. Lans, J. Maerten. E. Smit, L. Ver meulen, Hiervan 3 voorwaardelijk, 4 niet. Van de 2de naar de 3de costuumklasseL. Elffers, H. Frantzen, E. Hartendorp, J. Hooge- boom, E. Kerkman, A. Kesting, W. Kuipers, C. Linders, M. Opdam, M. Posdijk. E. Schoonder- beek, F. van Schoonhoven, J. Swaanswijk, W. Visser, E. Woelders. Hiervan vier voorwaar delijk. Van de Vooropleiding Ns. naar de Opleiding Ns. 1ste jaar: C. Bart, H. van Beek, S. van Beek, J. kwantes, J. Leeksma, A. v. d. Put, N. van Rees Velïinga, M. Stoeke, A. Gerus, J. Evers, E. Rijnveld. Van de 1ste naar de 2de klasse Opl. Ns. A. lVilmeyer, m. Postma, Hiervan 1 voorwaarde lijk. Van de eerste naar de tweede klasse Opl. Hulp in de Huishouding. M. Carlée, M. van Esterik, G. de Graaff, P. Griffioen, C. Koper, W. van der Laan, R. van de Noord, J. Poot, L. Rost, C. Schiernecker, S Sleutelberg, J. van der Sluys, A. Sterkman. M. Trebbe, M. Verbaan, C. de With, L. Roozen, II. van Arum, H. Blanke, H. Ebeling, A. Eveleens, G. van Kessel, C. Muntendam, J. van Nimwegen, E. Noordanus, M. Reinalda, F. Repko C. van Rummelen, A. Schermer, A. Steenstra, L. Vermeulen, P. Vis ser, J. van der Vliet, G. Zweers. Hiervan 3 voorwaardelijk, 3 niet bevorderd. Van de 1ste naar de 2de jaars Opl. Huishoud kundige: J. Beek, J. Blok, D. Evers, G. Grauen- kamp, A. van der Hart, E. Hasseknan, E. Hu- vers, A. Jansen, A. Koldewijn, G. van der Laan, E. Lagerwaard. N. Luchsinger, J. Paesl, N. Reinalda, E. Roeske, N. Roos, P. Roos, W. van Rijswijk, V. Tesch, T. Visser, E. Witzen- burg. Hiervan 1 voorwaardelijk, 1 niet be vorderd. Van de 1ste naar de 2de jaarsklasse Opl. Hulp der Moeder (Avondopl.) J. Dieckman, A. Oosterbaan, L. van der Mey, Hiervan 2 voor waardelijk, 1 niet. Van de 1ste naar de 2e klasse middagcursus: H. Bouterse, M. Croese, C. de Kwaadsteniet, A. Strijland, I. Tuin, J. Uitemark, T. de Zwaan, F. Zwemmer, B. van der Mey, J. Ouwerkerk. Hiervan 1 voorwaardelijk, 4 niet bevorderd. Het getuigschrift, dat zij de twee voorbe reidende klassen volledig gevolgd hadden ver kregen: M. Belterman, L. Böttema, w. Brink man, P. Breurè; "J. Dubbelman, M. Gaarkeu- ken, E. Hagemeier, N. Hellingman, D. Jak, H. Petri, E. de Smeth, J. de Vries, A. Vriesman, C. Vriesman, F. de Boer, E. van Andel, C. Cas- hoek, A. Coblens, C. de Groot, A. Kamsteeg, P. de Keyzer, A. van Leeuwen, H. Vermeer, J. Versteeg, S. Visser, N. de Vries, A. Weber, A. ■van der Weide, G. Wiertz, A. Wolff, J. Zwem- mer.A. de Best, J. van der Heide, J. Nobels, J. Ringia, I. Rose,, C. ter Smitten, E. Veenstra, J. Veenstra, W. van der Wal, 4 verkregen het getuigschrift niet. Het getuigschrift middagcursus verkregen: M. van Eerden, A. Koning, C. Luyendijk, T. Maarssen, S. van de Polder, J. Postma. D. Slagveld, C. Toepoel, S. van den Tweel, J. Wilshaus, R. Wurms, 2 verkregen het getuig schrift niet. Hoofdacte. Haarlem, 22 Juli. Geëxamineerd 5 vr. en 3 mnl. candidaten. Geslaagd mej. A. v. d. Tooren, Alkmaar; mej. I... M. Zinkweg, Castricum; mej. N. Moes- ker, Haarlem en de heer T. Heuvel, St. Pan- cras. Nijverheidsonderwijs voor Meisjes. Geslaagd voor de verklaring art. 38 N. O.- wet, behoorende bij de akte N. VII (Ro- meinsch) de dames A. E. Burgersdijk, Heem stede en J. C. van der Meulen, Haarlem. Huishoudkundige. Voor het diploma huishoudkundige zijn aan de Amsterdamsche Huishoudschool geslaagd de dames: Th. C. G. Groot, te Heemstede en W. F. D. Joustra, J. C. Sluyterman en H. C. Cohen, te Haarlem. Voor het diploma hulp in de huishouding van genoemde school slaagden de dames J. Knol, te Castricum en J„ Vastenouw, te Halfweg. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Leider der Hongaarsche minder heid niet voldaan over Hodza's voorstellen. Nog geen datum voor het bijeenroepen van het Tsjechische parlement vastgesteld. PRAAG, 23 Juli. Verder uitstel van de rege ling van het minderhedenprobleem schijnt onvermijdelijk na de zitting van het kabinet van gisterenavond, waarop men nog geen datum voor het bijeenroepen van het parle ment heeft vastgesteld. Na de rede van dr. Geza Szullo te Bratislava is het pessimisme in de politieke kringen nog gegroeid daar velen deze rede interpreteeren als een fei telijk verwerpen van de minderhedenwetten der regeering. Sommige kringen zijn van meening dat Szullo, als leider van de Hongaarsche minder heid, in zijn bespreking met Hodza op Woens dag j.l. uit de eerste hand informaties heeft gekregen omtrent den inhoud van de wet. Verder wordt medegedeeld dat het comité van de zes politieke deskundigen minstens nog een week noodig zal hebben om de resteerende verschillen wat betreft de administratieve hervormingswet te regelen. (United Press).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2