BEVERWIJK Operette-film in het W. B.- Theater. „Rose Marie" en „De moord in kamer 916". James Stewart eit Jeannette MacDonald in „Rose Marie". (W. B. Theater, Beverwijk.) Het W. B.-Theater vertoont in de komende bioscoopweek als hoofdnummer de bekende succes-operette „Rose Marie". Jeanette MacDonald en Nelson Eddy vervul len de hoofdrollen. Marie de Flor, de schoone en gevierde opera zangeres, treedt op in het Koninklijk Theater van Montreal. Na afloop van een voorstelling wordt haar een brief ter hand gesteld van haar broer, John Flower, die in de gevangenis zit. Niemand weet, dat John Marie's broer is. Hij schrijft haar, dat zijn verzoek om op eere woord te worden vrijgelaten, afgewezen is. In het hotel verneemt zij, dat een halfbloed In diaan haar wacht en zij verneemt, dat haar broer uit de gevangenis is ontsnapt en zich schuil houdt in het uiterste Noorden der Ca- nadeesche wouden. Zij gaat daarom met den halfbloed mee, die echter onderweg al haar geld steelt. Zij probeert dan geld te verdienen door in een kroeg te zingen, doch zij is voor deze taak ongeschikt. Onder de toeschouwers in de gelagkamer bevindt zich sergeant Bruce van de Bereden Politie, die met de gevangenneming van John Flower belast is. Hij herkent in Marie de be roemde zangeres en begrijpt niet, wat zij in dit woeste gedeelte van Canada zoekt. Op zijn bureau wordt Bruce getroffen door de overeenstemming tusschen Marie's naam en dien van den vluchteling. Hij vermoedt, dat Mary Flower's zuster is en volgt haar, om de schuilplaats van den vluchteling te vin den. Weldra vindt hij haar spoor en slaat hij gade, hoe Marie en haar gids te paard een bergmeer willen overzwemmen. Het jonge meisje valt in het water en de trouwelooze gids zwemt met zijn paard naar den overkant en verdwijnt in de bosschen. Bruce redt haar en doet, alsof hij gelooft in haar voorwendsel. Hij begrijpt, dat hij haar lief heeft en dat zijn liefde wordt beantwoord, maar plicht dwingt hem en hij .neemt plotseling afscheid van haar. In 't geheim volgt hij haar en ziet hoè zij haar broer weder vindt. Hij arresteert hem echter weer. Bij haar eerste optreden na deze tragedie valt Marie flauw in de vierde acte van „Tosca" Zij moet naar de bergen trekken om te ge nezen van de melancholie, die haar sloopt. Zij heeft geen belangstelling meer in het leven. Gelukkig maar, dat haar vriendelijke impres- sario de reden van haar smart begrijpt en ten slotte Bruce in haar armen terugvoert. DE GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen en dieren: Gevonden: 4 belastingmerken, postduif, ring met sleutels, 3 portemonnaies met in houd, Plan West-zegels, 2 ceintuurs, kinder schoentje, badhanddoek, borstrok, mes in etui, portemonnaie, twee kinderbadpakjes, schopje, doek, trainingspak, armband, stoeltje voor rijwiel, fabriekspenning en een das. Verloren: lederen jas, rijbewijs, 4 portemon naies met inhoud, 2 broches, armbandhorloge, shawl, kinderjurkje, paar sandalen, groote hal gouden halsketting, armbandhorloge, badpak, damestasch met inhoud, tafelmes, slipover, kinderschoentje, boodschappentasch, lederen pantalon, bankbiljet, huissleutel, das, halsdoek en ring met sleutels. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum n. Lijn Hl: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs Radio. 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned.. 2.20 Natio naal programma, 4.45 Keulen, 5.20 Radio Pa rijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Di versen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg. 5.20 Nationaal programma, 6.50 Londen Reg., 7.20 Nationaal Programma, 10.05 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. De verbetering van den V eiser weg. Ook voor de voetgangers wordt gezorgd. De werkzaamheden tot verbetering van den Velserweg beginnen nu langzaam maar zeker het einde te naderen. Het rijwielpad aan de Westzijde zal weldra gereed zijn, waarmede dan een groote verbetering van dezen tot voor kort nog zoo gevaarlijken verkeersweg tot stand zal zijn gebracht. De rijweg met een 6 M. breede klinkerbestrating bewijst nu reeds eenige weken aan het drukke snelverkeer uit stekende diensten. De fietsers zullen binnen kort aan beide zijden van den weg een tegel pad tot hun beschikking hebben. Ook voor de voetgangers wordt gezorgd en wie met den vroegeren toestand op de hoogte is zal be amen, dat dit niet overbodig was. Aan beide zijden komt een flink breed trot toir met tegels bestraat. Met den aanleg daar van is men aan de Westzijde reeds ver ge vorderd. Het zal nu ook niet meer noodig zijn, dat de voetgangers bij de koepels van ,.Ake- rendam" en „Scheybeek" den rijweg moeten betreden met alle daaraan verbonden gevaren Natuurlijk zullen de nieuwe trottoirs hier smaller zijn, maar in ieder geval behoeven de wandelaars om deze koepels te passeeren niet meer op den rijweg te komen. Langs het hek van de buitenplaats „Schey- beeck" is het trottoir zeer belangrijk verbreed. Ook dat beteekent een groote verbetering en een niet minder belangrijke bevordering van veilig verkeer. De aansluiting van het nieuwe wegdek aan de bestrating van de Vondellaan en de ver harding van Halve Maan en Schulpweg is ook gereed gekomen. De hoek van de Vondellaan is aanzienlijk ruimer geworden, dank zij het feit dat de directie van het Kennemer Hotel een deel van het aprkeerterrein voor de weg- verbreedlng afstond. Aan de overzijde werd het hek van het kantoor van Van Hattum's Havenwerken achteruit gezet. Het groote werk zal nu binnen enkele we ken gereed zijn en dan heeft Beverwijk ein delijk een toegangsweg, die aan redelijke eischen voldoet, ALGEMEENE COMPETITIE VAN „WEENINK". De uitslagen van den schaakwedstrijd voor de algemeene competitie van de schaakclub ,Weenink" luiden als volgt: C. HennemanW. Visser 10 J. van deh WesselF. Hendriks 01 A. Pekel—Ph. Bakker 0—1 N. MolenaarP. Hart 01 C. Kammeraat—D. Kikke Vzlh A. MingsJ. Muyen 10 S. D. HoogvorstR. Slings 0—1 G. WijsmanV. Ph. van der Kolk Vz1/= WAT DE TUINDERS KREGEN. NOTEERING VAN DE GROENTEVEILING. Sla per 100 stuks f 0.80—3.30 Postelein per kist 28—38 Andijvie per kg. 1.302.00 Wortelen per bos 69 Rabarber per bos 3—5 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Doppers per kg. 9—16 Bruine capucijners per kg. 12—16 Witte capucijners per kg. 1014 Waschpeen per kg. 56V2 Raspers per kg. 1015 Peulen per kg. 1018 Snijboonen per kg. 1315 Dikke boonen 1217 Spercieboonen met draad per kg. 13 Tuinboonen per kg. 411 Komkommers per stuk 2ZVz Aardbeien per slof 4250 Frambozen per doosje 1222 Kruisbessen per slof 5268 Bramen per slof 901.00 Zwarte bessen per slof 2.002.50 Roode bessen per slof 5570 Luxor Theater brengt „Non stop New-York" en „De vallei der vogelvrijen". Aan den inhoud van de hoofdfilm „Non stop Luxor Theater wordt vertoond hebben wij het volgende ontleend. Jennny Carr, een Engelsche koriste, wordt zonder dat zij ervan bewust, de eenige ge tuige in een New-Yorksche moordzaak op den avond voor haar terugkeer naar Engeland. Gedurende deze reis stopt één van de hand langers van de misdadigersbende, waarvan de leider de moord op zijn geweten heeft, wat gestolen juweelen in de bagage van het meis je, waardoor zij gearresteerd wordt en dus niet een spaak in het wiel kan steken, zoolang er moeilijkheden dreigen. Als zij uit de gevangenis ontslagen wordt, bemerkt het meisje tot haar groote schrik, dat haar nog slechts 24 uur resten om een on schuldige van de electrïsche stoel te redden. In plaats van den werkelijken dader heeft de politie te New-York een arrestatie verricht van een man, die op den bewusten avond in het gebouw aanwezig was, waar de vermoorde heeft gewoond. Jenny Carr gaat naar Schotland Yard, doch inspecteur Jim Grant gelooft niet, dat zij de gezochte getuige is. Zij weet nu niet meer wat zij moet doen, doch besluit ten slotte om zich als verstekelinge op het transatlantische vliegtuig te verstoppen en op die manier naar New-York te komen. Inspecteur Grant, die er lucht van heeft gekregen, dat Sam Pryor, een bekende chantagepleger, met hetzelfde vlieg- spreekt ook een plaats op het vliegtuig' en bemerkt tot zijn groote verbazing, dat zich in zijn kleerenkast iemand verstopt heeft, het geen niemand a iders blijkt te zijn dan Jennie Carr. Tijdens de reis veranderen de gevoelens van Jimmy Grant ten opzichte van de ver stekelinge geheel en al en iedereen begrijpt,- dat hij smoorlijk verliefd is op het -meisje. Onder de overige passagiers is ook de wer kelijke moordenaar wiens werkelijke identiteit onbekend is en een viool-wonderkind, dat overal zijn neus insteekt. Gedurende de nacht schiet de moordenaar, den chantagepleger, die gedreigd heeft hem bekend te maken, neer en doet dan een vergeefsche poging het meis je te vermoorden, dat hem plotseling herkend heeft. Hij beseft nu, dat het spel verloren is en schiet den piloot dood, waarna hij het vliegtuig met een parachute, waarvan hij echter niet weet, dat het stuk is gemaakt door het viool-jeugdwonder. Het snelle en moedige ingrijpen van den jongen detective redt het vliegtuig hierna van den ondergang en een „happy landing" besluit deze film. John Loder en Anna Lee vertolken in deze spannende vliegfilm op bewonderenswaardige wijze de hoofdrollen. Het andere hoofdnummer is „De vallei der vogelvrijen", met Frankie Darro in de hoofd rol. PERSONALIA Aan de universiteit te Leuven is geslaagd voor het candidaatsexamen in de sociale en politieke wetenschappen de heer J. v. Eyck, te Beverwijk. Postduivenvereeniging „De Stormvogel". Uitslag wedvlucht. De uitslagen van de wedvlucht uit St. Ka- thelijne Waver, waaraan de postduivenver eeniging „De Stormvogel" heeft deelgenomen luidt als volgt: L. Kneppers 1 28; P. Loogeen 2 10; G. Berg huis 3 14 15 18 20 21. N. de Wildt 4 6 9 24 25 26, A. Koster 5 27, A. van de Wel 7, A. van Lint 8 11 30, J. Timmer 12 16 17, L. de Vries 13 19 22 29, C. Kochx 23. De afstand bedroeg 160 K.M. In concours waren 197 duiven, waarvan de eerste om 9.59.21 uur en de laatste om 10.31.09 uur werd getoond. Een welverdiend uitstapje naar Heemstede. Collectrices naar „Onzen Dag". Men verzoekt ons opneming van 't volgende: Dinsdag heeft een tiental dames, leden en collectanten van de „Halve-stuiversvereeni- ging" een bezoek gebracht aan den 31sten .Onzen Dag", van de stichting voor lijders aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede. Ongeveer 1000 bezoekers waren van heinde en verre (pl.m. 150 uit Friesland) opgekomen. De ontvangst was in de kapel „Bethel" van ..Bethesda Sarepta", waar de bezoekers wel kom werden geheeten. Daar was een korte dienst, geleid door Dr. Duivendrecht en bege leid door een mandolineorkest van de vrou welijke patiënten. Daarna werden de gebou wen bezichtigd en het werk der patiënten, dat ieders bewondering afdwong, Vervolgens ging het gezelschap per tram naar Heemstede, waar buiten en in de gym nastiekzaal de koffietafel gereed stond. Ook daar werden de gebouwen bezichtigd, het een al interessanter dan het ander. Jammer, dat het weer niet meewerkte, zoodat men van de schoone omgeving niet veel kon profiteeren. Van de gelegenheid om van het door de pa- tienten vervaardigde werk te koopen, werd druk gebruik gemaakt, terwijl eveneens veel animo bestond voor een verloting ten bate van de inrichting. Om 6 uur werd nogmaals de inwendige mensch versterkt en vertrokken de gasten zeer voldaan weer naar hun woonplaatsen. Een woord van opwekking aan de leden om dezen dag te bezoeken is hier zeker op zijn plaats, terwijl het bestuur niet-leden nogmaals opwekt tot de vereeniging toe te treden. Een bedrag van f 0.10 per maand kan haast geen bezwaar zijn, en de correspondente, mej. Blad, Groote Houtweg, haalt het gaarne. EVANGELISATIE-SAMENKOMST IN DE OPEN LUCHT Gisteravond is op den hoek Reguliersdwars straatMunnikenweg een openluchtsamen komst gehouden, waarin Ds. C. M. Krijger. Ned. Hervormd predikant en Ds. H. Holtrop, Geref. predikant, beiden alhier, hebben gesproken. Ds. C. M. Krijger heeft het onderwerp „Voor uitzien" behandeld, waarna Ds. Holtrop ge sproken heeft over „Niet terugzien". De samen komst, waarvoor flinke belangstelling bestond, werd afgewisseld met zang. CASTRICUM De voorbereiding van de Oranje feesten. Financiëele medewerking gevraagd. Het bestuur van de Oranjevereeniging heeft met medewerking van andere ver- eenigingen een programma ontworpen voor de feestelijke herdenking van het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Hét ligt voor de hand, dat voor de uitvoering van dit programma veel geld noodig is. Om dit bij een te brengen zal een beroep op de burgerij worden gedaan. Behoudens toestemming van het gemeentebestuur zullen binnenkort in- teekenlijsten worden aangeboden. Reeds heeft het bestuur een gift van f 20 voor de jubi leumfeesten ontvangen. Natuurlijk wordt gehoopt dat dit goede voorbeeld navolging zal vinden. Het adres vtan de penningmeesteresse is mej. A. C. M. Baas, Dorpstraat. DRIEHUIS PERSONALIA. Van de R.K. U. L. O. aan de P. C. Hooftlaan slaagden voor het Mulo-diploma A: J. Buick, G. Hof, R. Jager, G. Korver, J. Voorman, F. Ruëdisuëli, J. Stoop, Fr. Starreveld, J. Vane- ker en A. Welage; en voor het Mulo-diploma B: L. v. Heugten. SANTPOORT De brandweer rukte uit. Een beeld uit de film „Non stop New-York". (Luxor Theater, Beverwijk). Maar de brand was reeds gebluscht. Woensdagmiddag om 2 uur rinkelde de brandweer-telefoon, enkele seconden latei- loeide de sirene over ons dorp en weer een paar minuten later reed de motorbrandspuit naar de „plaats des onheils", welke, volgens ontvangen bericht gelegen was tusschen Kruidbergerweg en Cremerlaan nabij den on- bewaakten overweg, alwaar door een of an dere onvoorzichtigheid brand in het bosch was ontstaan. Ter plaatse aangekomen bleek echter, dat inmiddels toegeschoten personen het vuur reeds waren meester geworden. Van hen was André v. d. Eykhoff het eerst aan wezig. Hij trok z'n overall uit en sloeg daar mee de slammen uit. Toen hij hulp kreeg was men mede door het feit, dat het den vorigen dag geregend had, spoedig het vuur meester. Het 40-jarig regeeringsjubileuiu vau de Koningin. Uitgebreid feestprogramma samengesteld. Het bestuur van de Oranjevereeniging Santpoort, dat reeds geruimen tijd in de weer is om bij de aanstaande viering van het Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin goed voor den dag' te komen, heeft in zijn gister avond gehouden vergadering een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Bij deze sa menstelling is er rekening mede gehouden, dat Santpoort zich steeds meer ontplooit tot een belangrijke forensenplaats en ook wat den winkelstand betreft, een plaats van be- teekenis begint te worden. Kermisvermakelijkheden e. d. zijn geheel achterwege gelaten, maar daarentegen zullen verschillende attracties er krachtig toe bij dragen om niet alleen de inwoners van Sant poort, doch ook vele omwonenden tot een enthousiast feestbetoon op te wekken. De festiviteiten zullen op 31 Augustus, evenals dat in het Kroningsjaar geschiedde, een aan vang nemen. Op het programma, waarop aan de jeugd een ruime plaats is toebedeeld, staan o.m. vermeld: Ruiterspelen, Bewegings spelen. Zangdemonstraties, Sportdemonstra- ties, Filmvertooningen, Optochten met fak kels en met versierde voertuigen, diverse wedstrijden, enz. enz. Indien de teekenen niet bedriegen en de verwachting van het bestuur der Oranjever eeniging in vervulling mag gaan, dat ook de burgerij spontaan haar medewerking ver leent door het aanbrengen van versiering en verlichting aan de huizen en in de étalages en Santpoort daardoor, zoowel bij dag als bij avond, een feestelijk aanzien verkrijgt, dan zal deze parel van Kennemerland gedurende deweek 31 Augustus tot en met 6 September op een druk bezoek kunnen rekenen. ZANDVOORT Harddraverij en Vuurwerk. Dat de harddraverij te Zandvoort een gewel dig succes is geworden, is niet alleen te dan ken aan het buiten verwachting groot aantal aan den start verschenen paarden, doch ook aan de zeer gunstige weersomstandigheden. Reeds des middags was er een ongewone drukte in het dorp en vooral in de omgeving van de korte baan. Toch scheen het aanvankelijk dat het aantal bezoekers der draverij niet groot zou worden, doch dit bleek later op den avond te pessimistisch bekeken want tegen het begin van de tweede ronde stonden de kijklustigen reeds eenige rijen dik langs de baan; het aan tal groeide steeds en bij de derde ronde was de geheele baan zeer behoorlijk bezet. Zoowel aan den start als even voor de fi nish viel het moeilijk, wat van de dravers te zien door de dikke haag van bezoekers. Het aantal deelnemende paarden bedroeg 27, hetgeen bijna het dubbele is van dat der eerste draverij op 22 Mei j.l. Te half zeven werd eerst een rondrit door de badplaats gemaakt, waarbij de Zandvoort- sche Harmoniekapel haar medewerking ver leende. Het moet gezegd dat de berijders hun best hebben gedaan om den uitgeloofden prijs van f 25 door de Hafam te Haarlem te verdienen, want ze zagen er onberispelijk uit. Deze prijs voor het schoonste geheel werd gewonnen door Rose Morgan, eigenaar K. Wijk uit Gro ningen. berijder A. Witteveen. De oragnisatie der harddraverij was in de vertrouwde handen van de Beverwijksche harddraverijvereeniging „Prins Bernhard". Hoewel de draverij een vlot verloop had, was het einde pas tegen half twaalf. Voor de derde ronde startten tenslotte T paarden, waarvan no. 22 „Doorlooper" reeds spoedig favoriet was bij het publiek, dat zeker een goeden kijk op de zaak had, daar dit paard als no. 1 eindigde. Eigenaar was H. van der Pol en berijder W. Geersen. Laatstge noemde mocht als berijder van het winnende paard bij de prijsuitreikinng een gouden das speld in ontvangst nemen. De eerste prijs was f 400. De tweede prijs werd gewonnen door no. 15 Anselor, eigenaar J. de Vlieger, die zelf be reed, uit Nieuw Vennep. Prijs f 150. De vierde prijs f 50 won no. 9, Xuthus, eigenaar Th. van der Sande uit Rotterdam, berijder W. Geersen, terwijl de vierde prijs gewonnen werd door no. 7, Xantippe, eigenaar J. Spaans, te Heiloo, berijder R. van Wiering. Nadat de heer J. A. C. Kruit, directeur van de V.V.V. een kort woord had gesproken, werden de prijzenuitgereikt door den heer C. L. Bolwidt Sr., vice-voorzitter van de V. V. V. J De verlichting van de boulevards met de duizenden lampjes vielen en bij de dravers en bij het publiek zeer in den smaak.. Te 11.45 uur werd nog een vuurwerk ont stoken ongeveer voor het midden van de baan waarvoor eveneens groote belang stelling werd getoond. Het hoofd- en slot nummer vormde een renpaard met berijder op sulkey. De uitreiking der prijzen had plaats na het vuurwerk in huize De Loefhoeck. EXAMENS HOOFDACTE, HAARLEM. 27 Juli; geëxamineerd 7 m.n.l. candidaten. Geslaagd de heeren A. IJska, Den Helder en E. Fortuin, Landsmeer. WOERDEN Woensdag. Aanvoer 453 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. f23—f25; met rijksmerk 2e kw. f21— f22.50; zware tot f26. Handel matig. /CUEEP/ LTJMNCEM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Rott. n. Vanc. 26 v. Vict. (B.C.). Staten, n. New-York 27 v. Boulogne. Veendam, 26 v. Rott. te New-York. Leerdam, 27 v. New-Orleans te Rott. Edam, N.-York n. Rott. 27 te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, N.-York n. Rott. 29 (ln. m. G.T.) te Plymouth verw. Bilderdijk, Baltimore n. Rott. 26 te Philad. Boschdijk, 25 v. Galveston n. New-Orleans. Blommersdijk, 27 v. Rott. n. New-Orieans. Nela, Rott. n. Vancouver, 26 v. Londen. Rotterdam, N.-York n. Rott. 24 te Leningrad HALCYON LIJN Stad Haarlem, Rott. n. Porto Ferrajo p. 27 Gibraltar. Stad Dordrecht, 27 v. Rott. n. Stockholm. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN City of Lyons, Osaka n. Rott. 26 te Suez. Almkerk (thuisr.) p. 27 Kaap de Goede Hoop Aagtekerk (uitr.) 27 v. Mormugao. Marken (thuisr.) p. 27 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) 27 van Durban. Heemskerk (thuisr.) 27 v. Dar es Salaam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Agamemnon, 26 v. Volo n. Kymassi. Breda, 26 v. Callao te Valparaiso. Barneveld, 25 van Tocopilla naar Arica. Berenice, 26 v. Patres n. Algiers. Colombia, 25 van Reykjavik n. Merok. Bennekom, Chili n. Amst. 26 v. Cristobal. Merope, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Odysseus, 27 v. Amst. n. Kopenhagen. Simon Bolivar, 26 v. Amst. te Ouragao. KON HOLL LLOYD Eemland (thuisr.) p. 26 Ouessant. Montferland, 26 v. Amst. te B.-Ayres. MEIJER EN CO'S SCHEEPV MIJ City of Corinth, Calcutta n. Rott. 26 te Londen. Glenshiel, Rott. n. Japan 26 te Singap. Stentor, Batavia n. Amst. p. 27 B.-Head. Bennevis, Manilla n. Rott. 26 v. Port Said. Benvorlich, 27 v. Yokohama te Rotterdam. Stentor. Batavia n. Amst. 27 te Londen, vertr. 29. Achilles, Japan n. Rott. 27 v. Kobe. Diomed, Japan li. Rott. 21 v. Colombo. Ajax, Japan n. Rott. 27 v. Colombo. Hector, Japan n. Rott. 27 v. Colombo. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 27 v. Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisr.) 27 v. Marseille. Kóta Pinang 27 van Rott. n. Hamburg. Kota Radja 27 van Batavia n. Rotterdam. Soekaboemi (uitr.) 26 van Suez. Dempo (uitreis) 26 van Bibraltar. Indrapoera 27 van Batavia te Rotterdam. Kertosono (thuisr.) p. 27 Ouessant 28 (3 v.m.) te Gravesend verwacht. Tapanoeli (thuisreis) 26 te Triëst. Baloeran (thuisr.) 17 van Colombo. Blitar 26 van Batavia naar Rotterdam. ROTT. ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (th.) 26 van Rio Janeiro. Alpherat 27 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena (uitreis) 27 te Antwerpen. Johan van Oldenb. (uitr.) 26 van Suez. Tarakan (thuisresi) 26 te Genua. Salabangka 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Tarakan (thuisr.) 27 van Genua. Poelau Laut (uitreis) p. 26 Gibraltar. WIJK LIJN. Katwijk 26 van Rotterdam te Melilla. Winterswijk, Rottm. o. Canada 26, 130 mij] van Valentia. KONINKLIJKE SHELL. Mirza Curacao n. Suez p. 26 Gibraltar. AANGEKOMEN. 26 Juli: Tiberius s.s. Midd. Zee AmsteLstroom m.s. Londen Pygmalion m.s. Rotterdam Cyshera s.s. Archangel 27 Juli: Kuzbass s.s. Archangel Ariel s.s. Londen Sorombel m.s. Duinkerken VERTROKKEN. 26 Juli: Nijkerk s.s. Hamburg Dorothy Rose s.s. Londen Carl Henckel s.s. Gefle Merel s.s. Londen Wild Rose s.s. Antwerpen Kongsgaard m.s. Houston Vechtstroom s.s. Leith Nettie m.s. Duisburg Twente m.s. Rotterdam 27 Juli: Vlies'troom s.s. Huil Marne m.s. Huil IJzerverscheping. Ten einde voor een Oostzeehaven een partij ijzer te laden arriveerde gisteren het Finsche s.s. „Ariel" van Londen aan het Hoogoven- bedrijf. Vlootuitbreiding. Gisteren passeerde alhier het nieuwe vracht motorschip „Pygmalion" van Rotterdam naar Amsterdam. Het schip werd gebouwd op de werf der Gebrs, Pot te Bolnes en heeft een draagvermogen van 3086 tons. Alvorens naar Alexandrië te vertrekken, welke reis op 10 Augustus een aanvang neemt zal het schip eerst naar Hamburg vertrekken, om aldaar bij te laden, waarna het wederom naar Am sterdam terugkeert om voor de eerste lange reis op te gaan en te worden gereed gemaakt. Om te repareeren. Het nieuwe motorschip „Coeta", hetwelk eergisteren in ballast van Londen naar Zwartsluis passeerde, zal aldaar eenige her- stelingen ondergaan op een der plaatselijke hellingen. Scheepsbouw voor Nederlandsch Indië. De voor Nederlandsch Indische rekening gebouwde zeesleepboot „Tannhauser" is met goed gevolg dezer dagen van de werf 's Lands welvaren te Vlaardingen te water gelaten. Het schip wordt uitgerust met een Krom hout-Dieselmotor van 300 P.K. en zal de reis naar de haven van bestemming in de toe komst op eigen kracht afleggen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2