HET NIEUWE AVONDBLAD Voorstel tot uitbreiding der prise d'eau goedgekeurd. 23e JAARCANC NO. 227 VRIJDAG 29 JULI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTENper week 12Vs ets., per maand 52'/2 cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, belde leden duim 1100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 480.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Raad Velsen. Losloopende honden en winkels die men liever niet ziet. Staat het hekje er nog, of staat het er niet meer? Een toeristensteigerdie niet voor toeristenschepen wordt gebruikt. Gisteravond vergaderde de raad dezer ge meente voor het behandelen van een agenda, die slechts vijf punten vermeldde. Van deze vijf punten was wel het laatste het voor naamste: het voorstel tot verleenen van machtiging en toestaan van een crediet voor uitbreiding van de prise d' eau der waterlei- Punt 1: ingekomen stukken en mededee lingen verhuisde als gewoonlijk naar het ein de der agenda. Rekeningen over 1937. Aangeboden werden de rekingen over 1937 van de gemeente, het gasbedrijf, de water leiding, het bedrijf Openbare Werken, het be drijf Reinigings- en Ontsmettingsdienst, het Grondbedrijf, den Ophaal- en Stortingsdienst, den Woningdienst, de Algem. Burgerlijke in stelling van M. H. en de R.K. Burgerlijke in stelling van M. H. De gemeenterekening wijst, wat den gewo nen dienst betreft, een nadeelig slot aan van f 138.633,79 en wat den buitengewonen dienst betreft een batig slot van f 38.971,86. Verhuur van gemeentegrond. B. en W. stellen den raad voor, te verhuren voor f5 per jaar (het loopende jaar gratis) aan G. de Zoeten 441 M2. tuingrond naast school G te Velsen. De Zoeten heeft aangebo den den grond voor zijn rekening van het vuil te ontdoen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Schoolmeubelen voor de Dr. H. W. Creutzbergschool. De Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden heeft den raad verzocht, de be- noodigde gelden uit de gemeentekas te mo gen ontvangen voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leerboeken ten behoeve van de onder haar beheer staande Ds. H. W. Creutzbergschool te IJmuiden. B. en W. stellen voor, de bestaande mede werking te verleenen. Aldus wordt besloten. Uitbreiding prise d' eau. Bij het besluit van 4 Februari 1936 werd een crediet van f 10.000 toegestaan voor het in stellen van een onderzoek naar de geschikt heid van den bodem langs de spoorlijn Haar lemVelsen. als waterwinplaats. Nu Gede puteerde Staten de ingevolge de Hinderwet vereischte vergunning hebben verleend, stellen B. en W voor hun machtiging te verleenen tot den aanleg van 'n prise d' eau ter plaatse, die zal bestaan uit 10 pompputten, voorzien van diepwelpompen, elk met een capaciteit van 130 M3. per uur. De kosten worden geraamd op f85.000. De heer Stark (S.D.A.P.) meent, dat wan neer er een warme zomer was geweest, de waterleiding voor moeilijkheden was komen te staan. B. en W. zijn niet over één-nacht ijs gegaan, want de zaak is al bijna drie jaal oud. Spr.'s fractie had liever gezien, dat de toestemming aanvankelijk was verleend, maar Gedeputeerde Staten hebben een proef tijd van vier jaar opgelegd. Sprekers fractie zal haar stem aan het voorstel geven. Zij verneemt gaarne op welke wijze het werk zal worden uitgevoerd. De heer P. Bosman (V.D.) vraagt of de toegestane 10.000 gld. „opgesoupeerd" zijn. Verder vraagt spreker, hoe het staat met de reserve. Hoe groot is deze, wanneer deze 10 bronnen aangelegd zijn? Is deze dan voor ge- ruimen tijd voldoende? Het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening is zeer voorzichtig in zijn conclusie. Komen we niet voor hetzelfde feit te staan, als met de oude prise d' eau? De heer F. P. Vermeulen (A.R.) vraagt, in hoeverre de proefputten dienstbaar kun nen worden gemaakt aan de win-installatie. Spreker wijst er op, dat de reserve in IJmui den nog niet uitgeput is. Het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening is met zijn con clusie altijd zeer voorzichtig. Het houdt gaarne een slag om den arm. Spreker is er van overtuigd, dat de winplaats in den Wijk aan Zeeërweg nog wel voor uitbreiding vat baar is. Zijn we met deze uitbreiding voor gerui- men tijd voorzien? vraagt de heer A. ten Broeke (C.H.) Worden met het gevraagde crediet ook de grootere ontij zeringskosten bestreden? De heer Dunnebier wethouder van Openbare Werken antwoordt, dat uitbreiding van de prise d' eau in den Wijk aan Zeeërweg wel mogelijk was, maar men vreesde voor verzouting door de nabijheid van het Noord zeekanaal. Men had niet gedacht, dat het zoo spoedig met de oude prise d' eau gedaan zou zijn, maar door de stijging van het chloorgehalte moest men daar vandaan. Ook de wethouder had liever een onvoorwaarde lijke vergunning gehad. Men weet niet, wat de provincie over vier jaar zal zeggen. Als •naxitnum mas niet meer uitgepompt worden dan 450 M3 per dag, wat meer dan voldoende is, zoodat de gemeente binnenkort niet meer voor andere uitgaven komt te staan. De ad viezen van de bureaux zijn positief gunstig en daarom hebben B. en W. geen bezwaar ge maakt tegen de tijdelijke vergunning. Het werk zal in gedeelten worden uitbesteed. Het bedrijf zelf zal de buizen wel koopen en het leggen en dichtmaken daarvan uitbesteden. De 10.000 gld voor de proefinstallatie zijn ta melijk wel opgemaakt. De heer Bosman: „Tamelijk wel, hoe moet ik dat verstaan?" De heer Dunnebier Dat beteekent dat het bedrag vrijwel geheel op is. Spreker durft, gezien de ex-varingen met de oude prise d'eau, niet te zeggen, dat we er voor jaren af zijn. Maar op dezelfde plaats kunnen nieuwe bronnen worden geslagen, waarbij van de zelfde leiding gebruik kan worden gemaakt. Van de gemaakte proefputten kan één blij vend gebruikt worden, zoodat er slechts 9 nieuwe gemaakt behoeven te worden. Extra kosten voor ontijzering behoeven niet te wor den gemaakt. De heer Vermeulen leidt uit het ant woord van den wethouder af, dat de 10.000 guld. niet heelemaal weg zijn. We hebben daarvoor dus één put gekregen. Na eenige discussie wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Aan de agenda was nog toegevoegd een voorstel tot overdracht van 8 c.A. grond aan de Burgemeester Rambonnetlaan aan het kerkbestuur van de Gereformeerde kerk, ten einde de weggrens een weinig om te leggen. De koopsom zouden B. en W. aangezien het stukje grond voor de gemeente geen handels waarde heeft, willen zien bepaald op f 1. Het vooi'stel wordt aangenomen. De heer Warmenhoven (C.P.) wil geacht worden te hebben tegengestemd. Ingekomen stukken. De heer Van Heyst (N.P.) wil in verband met een klacht over de losloopende honden meer toezicht daarop. We zien het euvel hoe langer hoe meer toenemen. Verder vraagt spreker bespoediging van het werk in den Ha- gelingerweg. Het is gewenscht dat de afslui ting van dezen weg spoedig wordt opgeheven. De heer Luikman maakt dezelfde op merking. De voorzitter zegt, dat het hem uit een rapport van den C. v. P. is gebleken dat het aantal losloopende honden niet is vermeer derd. In de e.k. wijziging der A.P.V. zal het betreffende artikel eenigszins anders worden geredigeerd, opdat de touwtjes wat strakker aangetrokken kunnen worden. De heer Dunnebier hoopt dat de Hage- lingerweg binnen eenige weken geopend zal kunnen worden. In verband met een adres van bewoners van woningen aan den Duinlustparkweg te Sant poort inzake verandering van het perceel no. 65 van woon- en winkelhuis deelden B. en W. mede. dat zij met adressanten van oordeel zijn, dat vestiging van winkels in dit gedeelte van Santpoart ongewenscht is. Evenwel bezit het College momenteel geen bevoegdheid, dit te beletten. Den directeur van Openbare Wei-ken heeft het College reeds opdracht verstrekt, tot het ontwerpen van een verordening ex. art. 43 dei- Woningwet voor het betrokken deel der ge meente. B. en W. stellen voor, hun te machtigen, adressanten in dien zin in te lichten. De heer Luikman (S.D.A.P.) vraagt of het mogelijk is, dat de verordening ex. art. 43 der Woningwet, die B. en w. in uitzicht stellen, ook voor andere deelen der gemeente toepas selijk kan worden gemaakt. De heer Dunnebier antwoordt, dat dit in het uitbreidingsplan is vastgelegd. De be doeling is het nu in een speciale verordenini vast te leggen. De heer Van Heijst vraagt ,of het niet mogelijk is. dat er een verordening komt, waarin het houden van een winkel in een woonhuis in half open bebouwing verboden wordt. De heeren Heeremans en Dun nebier zijn het met elkaar oneens over een hekje ter plaatse. „Het is weg", zegt de heer Heeremans, „het staat er nog" zegt de wethouder. Ze zullen eens ter plaatse een onderzoek moeten instellen. De heer Eykelenboom (A.-R.) vraagt, wanneer de adressen zijn ingekomen. Overi gens verheugt hij zich over het antwoord van B. en W. Hii zou het betreuren als er aan den Duinlustparkweg winkels zouden komen. Hij dringt op spoed aan, anders is het te laat. Er zijn al eenige winkels (kapperszaken) op plaatsen waar ze niet behooren en die krijgen we niet meer weg. Krijgen we een incidenteele verordening of een verordening voor de geheele gemeente? vraagt Mr. Tonino (R.-K.) Het- is moeilijk te gaan discussieeren over een verordening die we nog niet hebben, ant woordt de heer Dunnebier. Het is de bedoeling een regeling te ontwerpen voor dat deel der gemeente, dat buiten het uitbreidingsplan ligt. Voor het inrichten van bedoelde zaak was geen verbouwing noodig. zoodat de betrokke ne buiten de bouwverordening bleef. Of we met de verordening deze zaken ongedaan kun nen maken, betwijfelt spreker. Spreker zegt, dat B. en W. al het mogelijke zullen doen om de zaak in orde te brengen. Laten B. en W. hun best doen, winkelnering in half open bebouwing tegen te gaan ver zucht de heer Van H e ij s t. Laten we voorzichtig zijn, maant de heer Groeneveld (C.H.Er zijn vele forensen, die in hun achterkamer een toonkamer heb ben en als we al te streng worden, gaan deze weer vertrekken. Laten ze maar gaan, meent de heer Van Heijst. Rondvraag. De heer Heeremans (R.-K.) vraagt, of B. en W. gewoon zijn, keurige fatsoenlijke menschen, die adresseeren aan B. en W., geen antwoord te geven. Het blijkt hier te gaan over het adres Stolp over de Wüstelaan. Verder vraagt de heer Heeremans naar de electri- citeitstarieven. Uit het antwoord van de tafel van B. en W. blijkt, dat de kwestie waarover de heer Hee remans het had in behandeling is. Over de verlichtingstarieven worden besprekingen met Gedeputeerde Staten gehouden. De heer Warmenhoven (C.P.) brengt het adres van de winkeliers ter sprake over het leveren van manufacturen voor den B- steun ten minste indien dit al is binnenge komen. De voorzitter merkt op, dat het adres gericht is aan B. en W. Het is eenige dagen geleden binnengekomen. Voorts vraagt de heer Warmenhoven of ook in Velsen degenen die van 1930 af werk loos zijn geweest, niet meer worden beschouwd als werkloozen. Dit is in zooverre juist dat ze onafgebroken werkloos moeten zijn geweest, aldus de heer Visser, wethouder voor Sociale Aangelegen heden. Ze worden nu beschouwd als crisis- slachtoffers. Wat het adres der winkeliers betreft, deze zaak is nog niet in B. en W. behandeld. Maar spreker wil al vast zeggen, dat hieraan niets zal worden veranderd. We wenschen den ouden toestand, in het belang der werkloozen. niet meer terug. Bovendien is het adres niet uitgegaan van de organisaties. Die wilden er niets mee te doen hebben. De heer Ten Broeke (C.H.) vraagt in verband met de voorgenomen uitbreiding der werkloosheidsbestrijding of B. en W. diligent willen zijn, vooral ten aanzien van de verbe tering der woningen in de De Ruij terstraat. De heer Stark vraagt dan nog verbete ring van den Koningsweg en wijst er op, dat op vele plaatsen de straatverlichting achter het groen der boomen schuil gaat. De heer Roelse (S.DA.P.) verzoekt ver betering van de opslagplaats der gemeente in Driehuis en verzoekt B. en W. hun invloed te bevoegder plaatse te willen aanwenden, dat in de toekomst toeristenbooten aan den toeris tensteiger worden gelegd inplaats van in een der Noordelijke havens. Hierover wil de voorzitter den heer Roelse gaarne op kamer inlichtingen ver strekken. De heer Homburg (A.-R.) vraagt hoe het staat met de jubileumsfeesten. Spreker vreest, dat er, doordat verschillende vereenigingen feesten willen organiseeren, versnippering zal ontstaan. Spreker heeft vernomen, dat aan een vereeniging vergunning voor een kermis is gegeven. De voorzitter antwoordt, dat deze ver gunning is verleend onder voorwaarden dat onderling overleg wordt gepleegd en dat, wan neer er baten mochten zijn, ook de andere vereenigingen daarin moeten deelen. De heer Vermeulen wil afsluiting van laantjes bij Velserbeek. de heer Bosman vraagt verbetering van den hoek van den Zee weg en den Driehuizerkerkweg. De gemeente is eigenaar van den grond en de eigenaar moet in de kosten bijdragen. De wethouder zegt, dat de eigenaar niet be reid was grond aan de gemeente af te staan. Hierna volgde sluiting. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Duinweg of Duivelslaan te Santpoort van den Brede- roodscheweg tot de Willem de Zwijgerlaan van Woensdag 27 Juli a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. IJMUIDEN „Meisje uit Duizend" en „Avontuur in Barcelona". Nieuw programma van Thalia. Son ja Henie, de Olympische kampioene schaatsrijden, in „Een meisje uit duizend". Het Thalia Theater vertoont deze week we derom twee buitengewone hoofdfilms. „Een meisje uit duizend" met Sonja Henie, de ijsko ningin, in de hoofdrol, speelt zich af in een Zwitsersch plaatsje, waar een rondreizende variétégroep haar bivak opslaat. Adolphe Men- jou, de manager van het gezelschap, gaat het niet voor den wind, totdat hij Sonja Henie ontdekt en zij zich bij zijn gezelschap aansluit, wat nogal veel verwikkelingen met zich mee brengt. De schitterende ijsballetten die in deze film te zien zijn brengen den toeschouwer in verrukking. De verdere artisten zijn de Ritz- brothers, het toppunt van menschelijke ver dwazing. Net Sparks de man met het „stalen" gezicht, Borrah Minevitch met zijn mondhar- monicanen, Don Ameche, Jean Hersholt, Shir ley Deane enz. enz. De andere film „Avontuur in Barcelona" speelt zich af (de naam zegt het al) in het Spanje van heden. Het is een film vol actueele, spannende en verrassende avonturen. De inhoud van deze film laten wij hier volgen: Als men eenige jaren achtereen harden dienst heeft gedaan aan Scotland Yard, mis daden uitgepluisd, geboefte achtervolgd, ver dachten verhoord en wat dies meer zij, snakt men onwillekeurig naar een paar weekjes va- cantie. Zoo was het gesteld met Tracy Egan, „de zonderling" zooals zijn collega's hem noem den, niet om de wijze, waarop hij zijn detec tivewerk verrichtte, maar om de manier waar op hij vacantierust wou zoeken: door een reisje naar Spanje te ondernemenSpanje, heel mooi en goed in vredestijd, maar heden ten dage niet bepaald erg rustig! Hoe het ook zij: hij reisde daar nu een maal en in den trein ontmoette hij zelfs een aardig meisje, Myra Cooper, die hij wel graag wat beter wou leeren kennen. Waar nu boven dien bleek, dat in Barcelona deze beide Engel- schen in hetzelfde hotel logeerden, leek het, of de kans daar wel gunstig voor zou zijn. Maar helaas! Myra Cooper liet merken, dat zij daar heelemaal niet op gesteld was, dus Veel tijd tot nadenken bleef Tracy Egan niet over. Een telefoontje uit Londen zet hem aan het werk: in Barcelona moet hij een juweelen dievegge opsporen, hij er tóch net.... Nu, daar had onze vacantieganger bitter weinig zin in, maar dienst is dienst, zelfs als je vrijaf hebt! Dienst is dienst, óók wanneer de juweelëndievegge hetzelfde aardige meisje blijkt te zijn, waarmee je vruchteloos gepoogd hebt goede maatjes te worden. Myra Cooper mag duizendmaal haar onschuld bezweren, het bewijs van het tegendeel is eenvoudig verplet terend! De Burgeroorlog woedt in Spanje, Barcelona is het tooneel van tal van oorlogstoebereidse len, het hotel, waar Tracy en zijn arrestante logeeren, krijgt ook den staf van één der strij dende partijen te huisvesten. Ook zijn hier leden van de Britsche Legatie en Tracy komt met den Militairen Attaché overeen, dat die hem een vrijgeleide naar Engeland zal be zorgen. Maar eer het zoover komt, wordt Tracy door den maalstroom der gebeurtenissen mee gesleurd en in een reeks van verwikkelingen gebracht. Zoo blijkt bijv. dat de étagekellner van het hotel een Spaansch officier, lid van den geheimen dienst is en Tracy valt van het eene avontuur in het andere. Deze alle met uitvoerigheid op te disschen, zou de verrassing voor den toeschouwer weg nemen. Maar feit is, dat niet alleen de woe lingen in Spanje een geduchte hinderpaal zijn voor onzen Tracy, ook het feit, dat hij een onmiskenbare liefde voor zijn arrestante gaat opvatten, maakt het hem zwaar, zijn plicht te doen. Toch weet Tracy, die op een ernstige wijze gesteld wordt voor de keuze tusschen liefde en plicht, een oplossing te vinden, en om dat te zien, moet U Thalia zelf gaan bezoeken. SCHOOLREISJE VAN DE NEUTRALE FRÖBELSCHOOL. Schoolreisjes zijn nu aan de orde van den dag, maar een kleuterschool op reis is wel een unicum. Met druilerig weer stapten we met 70 kleuters van de school in de Casembroot- straat in een mooie bus van „Stormvogels" en deze bracht ons naar „Velserend". Daar gekomen klonken er heel wat ha's en o's over den grooten speeltuin en het zwembad. Spoe dig werden alle toestellen geënterd en was het een geschommel en ge wip en gedraai van belang. We kwamen soms handen te kort om ieder op zijn wenken te bedienen; juf, zet me eens op, juf, de wip wil niet zakken, enz. Ook genoten de kinderen van het duiken en zwem men van een paar dames; vooral als het van de glijplang afging klonk er een hoeratje. Zoo was het al spoedig 12 uur en tijd van boter ham eten. Die was gauw verdwenen met een glas melk en toen kwam het hoogtepunt van den dag. pootjes baden! Ze ploeterden heerlijk rond en er werd wel eens wat meer nat dan alleen de voetjes. Maar gelukkig was het heerlijk zonnig weer ge worden, zoodat alles gelegenheid had om te drogen, terwijl de kleuters genoten van een glas limonade. Daarna werd nog wat gespeeld en toen stond al weer de Stormvogelbus op ons te wachten. Een heerlijke rit terug, zingende op een „lolly" en om 4 uur waren we terug aan de school, opgewacht door vele ouders en na een driemaal hoera" gingen we allen huishwaarts, moe, maar zeer voldaan over den heerlijken dag. DE TWEEDE REIS VAN DE KEHDINGEN. De eerste drijvende visehmeelfabriek van de „Nordsee", de stoomtrawler Kehdingen is van haar tweede reis teruggekeerd. De opbrengst van deze tweede reis bedroeg ongeveer 1100 centenaars vischmeel, 1700 cen tenaars versehe visch en 4« va ton traan en vischolie.. Zesjarig jongetje in het Noordzeekanaai verdronken. Toepassing van kunstmatige adem- haling mocht niet meer baten. Donderdagavond omstreeks half negen werd het sluispersoneel door eenige jongens gewaarschuwd, dat een jongetje ter hoogte van de Emma- straat in het Kanaal was gevallen. Eenige sluisknechts begaven zich di rect met een dreg naar de aange geven plaats en spoedig was ook de politie ter plaatse. Nadat men ongeveer een half uur had ge dregd en terwijl de heer Bakker van het Roo- de Kruis op het punt stond, zich te water te begeven, werd het jongetje, de 6-jarige G. Zwart, wonende in de Prins Hendrikstraat, opgehaald. Dr. Bekker en de heer Bakker pasten nog geruimen tijd kunstmatige ademhaling toe, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Het lijkje werd per auto naar de ouderlijke woning overgebracht. Vermoedelijk is de jongen bij het spelen voorover in het kanaal gevallen en onmiddel lijk verdronken. Tal van wandelaars waren op den Kanaal kant aanwezig, toen men aan het dreggen was en velen waren er getuige van dat 't knaapje werd opgehaald. Het spreekt vanzelf, dat alle ooggetuigen zeer onder den indruk waren van het droevige ongeval. V. S. V.-nieuws. De Propagandacommissie meldt zich aan. Men verzoekt ons plaatsjng van het vol gende: Op de laatste vergadering is bij de reeds bestaande commissies een nieuwe toegevoegd, n.m. een propagandacommissie. Deze stelt zich ben doel, de V.S.V.-belangen met nieuwe ideeën te versterken, en de popu lariteit van de vereeniging te vergrooten. Het wordt zachtjesaan bedrijvig in het V. S. V.-kamp. De spelers van het eerste elftal, waarvan de meesten zeer jong zijn, hebben een gemiddelden leeftijd, die dit elftal stem pelt, tot een van de jongste in Nederland. Zij popelen van ongeduld om hun rood-witte kleuren te verdedigen tegen iederen tegen stander, teneinde als het kan dit jaar den kampioenstitel te veroveren. Ei- heerscht momenteel een homogeniteit en een geest onder de spelers, die ons den in druk geeft: In dit seizoen de bovenste, nu of nooit! Na de schitterende eindspurt van het vorig jaar, waarbij een veelbelovend spel werd ver toond, is er alle reden te hopen, dat onze Rood-Witten alle energie in het werk zullen stellen om de zoo verlangde plaats te bereiken. Daar hebben we echter de volle medewerking van het publiek voor noodig. Er zijn honder dien trouwe bezoekers van V. S. V., die nog steeds geen lid zijn. Bedenkt, dat het lid maatschap recht geeft op alle thuiswedstrij den. In het afgeloopen seizoen zijn er beker wedstrijden enz. geweest, die het aankijken ruimschoots waard waren. Een vergrooting van de overdekte tribune en andere verbe teringen zijn nog noodig. Helpt allen mede het grootsche doel te ver wezenlijken. Er heerscht op het oogenblik een prettige geest en samenwerking in de ploeg, welke in ernstige training is voor het a.s. voetbalseizoen. De propaganda-commissie bestaat uit de heeren M. B. Osendarp, Hobbemastraat 18, tel 4465, J. P. Dijkman, Stationsweg 183 en B. v. d. Kolk, Velserduinweg 100, welke heeren gaarne bereid zijn, inlichtingen aangaande het lidmaatschap te verstrekken. GERARD VAN PRAAG BREIDT UIT. De heer Gerard van Praag gaat zijn zaak uitbreiden met een nieuwe étalage in het perceel Kanaalstraat 69, welke a.s. Zaterdag geopend wordt. Het aspect van de Kanaalstraat zal hierdoor ongetwijfeld verbeteren. In deze étalage zul len artikelen worden uitgestald, waarvan het publiek tot nu toe niet wist, dat deze ook bij de firma van Praag te verkrijgen zijn. De winkeliers en het regeerings- jubileum van H. M. de Koningin. Etalagewedstrijd „Nederlandsch Fabricaat". De drie middenstands-organisaties hier ter plaatse hebben besloten, mede te werken aan het plan van de Vereeniging „Neder landsch Fabricaat". om tijdens de feestweek een étalage wedstrijd te houden van pro ducten van de Nederlandsche industrie. De actie zal duren van 30 Augustus tot 10 Sep tember. De Vereeniging „Nederlandsch Fa bricaat" stelt voor dezen wedstrijd medailles beschikbaar voor die étalages, welke juist het Nederlandsche artikel het treffendst aanbe velen. Het gaat er dus niet om, den deelnemer kos ten te doen maken, integendeel, zelfs een eenvoudige étalage met een duidelijke en gevatte aanbeveling van artikelen van Ne- derlandschen oorsprong kan het winnen. Vele fabrikanten hebben hun medewerking toege zegd, wat betreft het verschaffen van ma teriaal, I

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1