HET SPORTGESPREK Ik doe de wasch zelf! ROETZWARTE BILJARTEN. het wedstrijdwezen van den ned. biljartbond. Na de inkrimping van het aantal nationale kampioenschappen op groot-biljart heeft het bestuur van den Ned. Biljartbond besloten, ten einde de organisatie levend te houden en bij te blijven aangaande de verschillende wenschen en problemen, het wedstrijdregle- Doos 2 st. - 2 stuivers. Koker 13 st. - 12 stuivers ment te wijzigen. Het heeft gelegenheid ge geven aan de aangesloten clubs en hun leden afzonderlijk, ideeën daaromtrent kenbaar te maken. Na die van verscheiden zijden ont vangen te hebben, is reeds een gedeelte ervan, betrekking hebbende op de a.s. competitie wedstrijden, in overleg met den nieuwen competitieleider, den heer P. H. Groenemeyer, verwerkt in het reglement daartoe. De twee grootste veranderingen betreffende: de ver mindering der teams van 4 op 3 spelers in alle klassen (klassen A en B zijn persoonlijk op groot-biljart) en het terugbrengen van het inleggeld der teams van 5 op 3 gulden. Door deze en nog andere wijzigingen hoopt men de deelneming groot-er te maken, dan zij reeds was. Met de wijziging van het overige deel der officieele wedstrijden denkt het be stuur spoedig klaar te zijn. om den „zilveren molen van groenend aal". Blijkens een mededeeling in „Ons Racing Nieuws" wordt op 28 Augustus in het Heem- steedsche Sportpark het tournooi om den Zil veren Molen van Groenendaal gespeeld. Het programma luidt als volgt: 11 uur: P.E.C.R.C.H. 12 uur: Z.F.C.—Velox 1 uur: R.C.H. Juniores—P.E.C.-Juniores. 2 uur: Verliezersronde. 3 uur: Finale. VAN DE WEEK. KORFBAL. CHRIST. KORFBALBOND. „onder ons". Wedstrijdsecretaris C. van Huis. Van Raephorststraat 35 Overveen. Gespeeld Dinsdag 26 Juli. Oosthoek II Onder Ons II 20. 30 Juli—3 Augustus vacantie. Vertrek Zater dagsmiddags 12 uur met de fiets van het Nassauplein. Gefietst wordt naar Amsterdam en van daar, als er plaats is, met de boot naar Har derwijk, om dan den tocht voort te zetten naar de plaats van bestemming: Putten. De deelneming aan deze eerste vacantie is niet slecht, want niet minder dan 22 perso nen gaan er mee. Dus het belooft als het weer meewerkt een prettige vacantie te worden. Men wordt verzocht vooral op tijd aanwezig te zijn. het ronde-record tijdens de training te assen gebroken. ASSEN, 29 Juli. Tijdens de hedenoch tend gehouden training heeft Serafini op zijn Gitera een zeer snelle ronde gedraaid, name lijk in den tijd van 6 min. 26 4/5 sec., het geen een gemiddelde is van 154 K.M. Het ronde-record van het vorige jaar in den wedstrijd van Gall, die een tijd maakte van 6 min. 29.4 sec., is hiermede gebroken. WIELRIJDEN. wedstrijden te utrecht De uitslagen van de Donderdagavond op de Stadionbaan te Utrecht gehouden wielerwed strijden luiden: Sprint amateurs: le serie: 1. Ooms, 2. Smits, 3. Buchly, tijd laatste 200 M. 12 2/5 sec. 2e serie: 1. Derksen, 2. Kropman, 3. de Heus. tijd laatste 200 meter 12 sec. Matches a deux. le serie: 1. Ooms. 2. Kropman 12 sec. 2e serie: 1. Derksen, 2. Smits, 12 sec. 3e serie: 1. Smits, 2. Kropman, 12 sec. 4e serie: 1. Ooms, 2. Derksen 12 sec. 5e serie: 1. Ooms, 2. Smits 12 sec. 6e serie: 1. Derksen, 2. Kropman 11.8 sec. Eindstand: 1. Ooms 3 punten, 2. Derksen 4 punten, 3. Smits 5 punten, 4. Kropman, 6 p. ZWEMMEN. H. P. c. naar arhem en kleef. Naar wij vernemen zal de H. P. C. op 13 en 14 Augustus a.s. een reisje naar Arnhem en Kleef ondernemen om aldaar een trial-meet te houden met de Arnhemsche Zwemclub en Kleef. Het programma zal bestaan uit de baannummers als de 100 en 200 meter borst- crawl. de 100 en 200 M. schoolslag, de 5 x 50 M. borstcrawl en de 3 x 50 wisselslagestafettes. Daarna zal het poloteam spelen tegen dat der andere vereenigingen. 'sZaterdags zal eerst te Arnhem in het Sportfondsenbad gestart worden en de Zondag daarop te Kleef. Na af loop van de wedstrijden zal de Arnhemsche Zvemclub een feestavond organiseeren. ATHLETIEK. competitie k. t. k. Ook de heeren-competitie van den Kenne- mer Turnkring onder leiding van den heer P. J. Wagemans is nu ten einde. In de le, 2e en 3e klasse zijn resp. OSS, SSH en Turnlust H. kampioen geworden. In de le klasse is OSS recht op het kam pioenschap afgestevend. Toch waren de ver schillen met de andere ploegen, die de compe titie ten einde brachten, niet groot. Concordia n en Turnlust B trokken zich terug. De op komst in de andere klassen en trouwens ook bij de dames liet overigens veel te wenschen over. De eindstand in de le klasse werd: 1. OSS 24401 p. 2. BGV 23643 p., 3. Concordia 23392 p. In de 2e klasse won SSH alle drie ontmoe tingen en zij werd dan ook met flinke meer derheid kampioen. Hier was 't slot-resultaat: 1. SSH 19621 p., 2. OSS 16288 p., 3. Concordia 14724 p. Werden in de le en 2e klasse 5 onderdeelen verwerkt, in de 3 e klasse waren dit er 4. In laatstgenoemde klasse wist Turnlust H„ dat na den tweeden wedstrijd door de BGV van de eerste plaats was verdrongen, ten slotte toch kampioen te worden, vooral dank zij een goeden derden wedstrijd. Ook overigens kwam oi' wijziging in den stand, die ten slotte werd: 1. Turnlust H. 15818 p., 2. BGV 14704 p. 3. Ra- piditas 14210 p., 4. Bato 14163 p. 5. TVS 13724 p. De beste prestaties in den derden wedstrijd waren van de le, 2e en 3e klasse rest).: kogel- stooten 9.85 M., 9.37 M„ 9.60 M., hinkstap- sprong le en 2e kl. 12.01 M. 10.74 M., hoog springen idem 1.61 M., 1.46 M., discuswerken le en 3e kl. 31.16 M., 28.58 M., speerwerpen 2e kl. 31.29 M., vèrspringen 3e kl. 5.64 M., 400 M. le kl. 56 sec., 200 M. 2e kl. 27.4 sec., 100 M. 3e kl. 12.1 sec Over kanovaren. Hoewel het kanovaren als amusement reeds lang populair is, wordt het als wedstrijd sport in ons land pas sedert een tiental jaren beoefend. En dat men daarmede succes heeft, blijkt wel uit de resultaten bij de Olympische Spelen te Berlijn, waar enkele Hollanders er in slaagden, een medaille te veroveren. Tot die prijswinnaars behoorde ook de Haar lemmer W. F. v a n d e r K r o f t, lid van de Haarlemsche Kano Vereeniging, die ons het een en ander over zijn sport vertelde. „De Nederlandsche Kano Bond kent in zijn wedstrijdreglement, behalve aan de internatio nale bootmodellen, een plaats toe aan de specifieke Hollandsche booten van het R. S.- type. Dit zijn standaardkano's, die uitmun tend geschikt zijn om de Kanosport te bevor deren en ofschoon het eigenlijk wedstrijdboo ten zijn, kunnen ze zeer goed voor toerboot gebruikt worden. Dit model is in het leven geroepen, omdat het goedkooper en eenvoudiger van con structie is dan de Kajaks en die door een leek met behulp van een teekening zelf kan wor den gebouwd. Deze teekeningen worden dooi de clubs aan de leden voor dat doel ter leen verstrekt. De bodembreedte van zulk een boot is 40 c.M. en de dekbreedte 52 e.M., terwijl de dikte van het hout 8 m.M. bedraagt. Even als bij de kajaks onderscheidt men één- (R. 1 S.), twee- (R. 2 S.) en vierpersoons kano's. De werkelijke race-kano, het internatio nale kajak-model, heeft een lengte van 5.20 14. en weegt 121/» Kilo, voor een boot voor twee personen zijn deze cijfers respect. 61/; M. en 18 Kilo. De K 4 is voor ons land nog te duur, omdat het aantal beoefenaren, dat met zulk een boot goed kan omgaan, nog niet genoeg uitgebreid is." „Is er een langdurige oefening voor noodig, om aan wedstrijden te kunnen deelnemen?" „In de eerste plaats moet men een behoorlijk ontwikkeld lichaam hebben, om een werkelijk goed kanovaarder te kunnen worden. Voorts moet men zich een bepaalde houding en slag eigen maken, die door de leden der T. C. var) de vereeniging onderwezen wordt. Men gaat echter niet volgens zulk een vast systeem als bij het roeien te werk, al hangt veel van de lengte der „paddie" af. Het is van belang er op te wijzen, dat wedstrijdvaren geheel an dere eischen stelt, dan het toeren in een kano. Brute kracht speelt daarbij geen rol; het is integendeel een kwestie van oefening, han digheid en geregeld opvoeren der prestaties. In het algemeen kan men zeggen, dat iemand na een jaar aan de wedstrijden voor nieuwe lingen kan deelnemen. In den beginne is dit wedstrijdvaren zeer vermotsend, doch voor ge- oefenden zijn zeer lange tochten mogelijk". „Bestaan er verschillende wedstrijdklas sen?" „Men onderscheidt adspiranten (beneden 18 jaar), nieuwelingen (boven 18 jaar), die na een bepaald aantal overwinningen naar de juniores-klassen overgaan en de seniores. Al vorens men in een kano het water op kan gaan, wordt door de vereeniging overlegging van het zwemdiploma vereischt dan wel het afleggen van een zwemproef over 200 Me ter". „Over welke afstanden worden de races ge houden?" „Voor de adspiranten is 500 M. het maxi mum, voor de nieuwelingen 800 M. en voor de juniores 1000 M. De internationale wedstrijd afstanden zijn 1 en 10 kilometer. In ons land wordt 4 min. 40 sec. over 1000 Meter in een K 1 als een snelle tijd beschouwd. (Olymp. Spelen 4 min. 17)Het Nederlandsch record voor de 10 K.M. staat op 51 min. 10 sec., voor de K2 (twee personen) bedraagt dit 48 min. 2 sec. Deze boottypen (K 1 en K 2) vox-men de hoofdklasse; zij zijn veel sneller dan de Hollandsche R. S.-standaardbooten, waarvan het één-persoons-nationaal record over 1000 M. op 5 min. 1 sec. staat." „Is de kanosport ook in andere landen zoo populair?" „Inderdaad; Duitschland en het voormalige Oostenrijk geven den toon aan, doch in vrij wel alle Europeesche landen wordt het kano varen steeds meer beoefend. Holland spreekt daarin een hartig woordje mee; deze sport is in België nog in opkomst. Het centrum in ons land wordt gevormd door Zaandam, Haarlem, Amsterdam en Rottei-dam, doch alle andere provincies, behalve Friesland, zenden hun vertegenwoordigers naar de wedstrijden. „Zijn er ook dames onder de deelnemers?" „De dames- en gemengde nummers worden in een standaardboot over 300 Meter be slist." „Hoe staat het met de internationale wed strijden?" „De ontmoeting Holland-West-Duitschland is reeds traditioneel geworden; in 1935 be haalde ons land te Amsterdam de overwinning, in de overrige ontmoetingen zegevierden de Duitschers met gering verschil. Dan werd kort geleden voor de eerste maal een wedstrijd te gen de Belgen georganiseerd, terwijl er spra ke is, dat het volgend jaar de strijd tegen de Zweden zal worden aangebonden". HONKBAL. het programma. Het programma vermeldt voor deze week de volgende wedstrijden: Zaterdag: le E.D.O. 1—Blauw Wit 1. 2e klasse: Zeeburgia 1—D.E.C. 1.— Ajax 2—Z. R.tC. 1. D.W.S. 1—Quick 1. 3e klasse: Schoten 3—Haarlem 3. Zondag: Antwerpen: België—Holland. 2e klasse: E.D.O. 2—Blauw-Wit 2. H.H.C. 2—A. F. C. 1. Haarlem 2Catchers 1. Hedenmiddag is aller belangstelling gericht op den wedstrijd E.D.O.—Blauw Wit in het Noorder Sportpark,. Deze wedstrijd is van het grootste belang voor de bezetting van de bovenste plaats. Slaagt E.D.O. er in, aan Blauw-Wit een ne derlaag toe te brengen, dan behoudt E.D.O., evenals Haarlem, haar kans op het kampioen schap. Mocht Blauw-Wit er in slagen om te winnen, dan kan haar de kampioenstitel haast niet meer ontgaan. Toch houden wij het op een overwinning van de Rood-Zwarten. J. v. d. Bom was vo rige week uitstekend op dreef en zal zich Za terdagmiddag natuurlijk geheel geven om de Blauw-Witters aan slag te bedwingen; daar bij heeft E.D.O. e,n uitstekend slagteam. Het maken van fouten in het velr, waaraan het E-D.O.-team nog al eens mank gaat, kan in dezen wedstrijd echter wel eens den doorslag geven. De wedstrijd wordt gespeeld op het E.D.O.-terrein en begint te 4 uur. Zondagmorgen vertrekt het Nederlandsch negental, waarvan wij de samenstelling Teeds publiceei'den, naar Antwerpen om daar den strijd aan te binden tegen de Belgen. Het is mogelijk, dat Van Oostram eerst op de werpplaat zal beginnen en Caluwé zal gaan achteiwangen, doch daar het Belgische negentl een goede achtervanger aan Gillet heeft, zal naar onze meening Caluwé wel in het verre veld opgesteld worden en wee de Hollander, die Caluwé een kleine vangkans geeft, want hij zal onherroepelijk uitgaan. Wij wenschen het nationale team (wij zou den haast schrijven „het versterkte Haarlem sche negental", daar niet minder dan zeven Haai-lemmei-s deel uitmaken van dit team) veel succes. De wedstrijd wordt gespeeld in het Ant- werp-stadion in Deurne en vangt aan om 3 uur. Haarlem 2 ontvangt Zondagmorgen half tien Catchers en H. H. C. 2 om 2.15 uur A.F,C. op het Noorder Sportpark. Zal Haarlem 2 een gemakkelijken wedstrijd hebben, waar bij haar de overwinning haast niet kan ont gaan, en ook niet „mag" ontgaan met het oog op haar kampioenskans, de H.H.C.-reserves zullen allé krachten moeten inspannen om de nedei'laag zoo klein mogelijk te doen zijn. Verder ontvangt E.D.O. 2 Zondagmoi-gen op haar terrein de Baluw-Wit-reserves, van die zij kunnen winnen. CRICKET. de zevende oehoe-toer. P. W—Oehoe's. Na de ovei-winning op U. D. hebben de Oehoe's in den tweeden wedstrijd tegen bo vengenoemde club de nederlaag moeten lijden, zij het ook met gering verschil, namelijk met slechts 9 runs. De Oehoe's batten eerst en scoorden 139 runs. Op een totaal van 10 runs ging van het openingspaar H. Hackenitz en P. Kuijt eerst genoemde door een misverstand run out, na dat hij alle runs gescoord had. P. de Lugt, die hierna in kwam, scooi'de in vlot tempo 20 runs, alvorens door J. Visser gebowled te worden. Kort hierna vielen ook de wickets van P. Kuijt (11) en A. Hartog (15), eveneens door den P. W.'er Visser gecleaned. B. Kleefstra als vijfde man ingaande hield echter, goed ge steund door Hub. Boerée. stand. Eerst op 115 kwam de scheiding, toen eerstgenoemde voor een goede 40 op het bowlen van A. Stroink gevangen werd. Kort hiei'na viel ook het wicket van Boeree voor 21 runs. Het totaal vas de Oehoe's werd tenslotte 139, waarvan W. Peschar met 7 wederom not out bleef. Voor P. W. bowlden: N. Leeftink 1-18, A. Stroink 1-36. J. Visser 6-32. Met een stand van 5 voor 136 zag het er naar uit dat de Oehoe's een groote nederlaag zouden lijden. Het totaal werd tenslotte slechts 148, doordat kort na elkaar door uit stekende vangen van Boeree en Hartog de wickets van Visser en Stroink, die resp. 44 en 42 runs scoorden, vielen. Visser was dus ook dit jaar wederom top scorer en legde hiermede voor de tweede maal beslag op het voor die prestatie uitgeloofde bat. Voor de Oehoe's bowlden: P. de Lugt 1-36, A. Hartog 1-48, J. Elsinger 3-40, P. Kuijt 2-18, P. Kluit 1—1, Hub. Boeree 1—1. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het gaat met cricket precies als met voetbal ook bij deze zomersport kan het competitie programma niet vlot afgewerkt worden. Voor morgen is er evenmin een volledig programma, wat voor een gedeelte wel te wijten zal zijn aan het feest, dat door H.C.C. ter gelegenheid van haar zestigjarig bestaxi gevierd wordt. Morgen en Maandag spelen de Hagenaars op hun terrein een tweedaagschen wedstrijd te- gende Free Foresters. Intusschen heeft Haarlem jl. Zondag prompt gedaan, wat we van haar verwacht hadden: ze heeft kans gezien, op eigen terrein tegen V.V.V. de twee overwinning van het seizoen te behalen. Daarom is het wel heel jammer, dat dit voor de Haarlemmers zoo goed als niets beteekent, want V.RA. behaalde een niet verwachte drie-punts-overwinning tegen v.o.c. Van de acht eerste-klassers zijn er nu al vijf. die een innings-nederlaag hebben moeten boeken. Dat is wel wat te veel. Alleen de twee teams van H.C.C. en van Hermes-DV.S. zijn er verschoond van gebleven. Rood en Wit kan blijkbaar niet meer win nen. De laatste vier wedstrijden leverden haar slecht-s één punt op. Dat werd behaald op 3 Juli tegen V.R.A. Op de drie daarna volgende Zondagen werd verloren tegen V.O.C. H.C.C. II en Hermes-D.V.S. Voor morgen zijn slechts twee eerste klas wedstrijden vastgesteld, maar daar is er één bij, die wel veel belangstelling zal genieten. Dat is de tweede ontmoeting tusschen Rood en wit en Haarlem, die op het tex-rein aan de Span jaarslaan gespeeld wordt De eerste had plaats op 19 Juni op het terrein aan den Scho- terweg en die werd door Rood en Wit gewon nen. Voor mox'gen staan de kansen vrijwel ge lijk, we zouden ons tenminste niet gaarne aan voorspelling van den uitslag willen wagen. De andere wedstrijd wordt gespeeld tusschen V.V.V. en V.O.C. op het terrein van eerstge noemde. Als V.O.C. in de kopgroep gehand haafd wil blijven, dan dient ze te winnen, zoo- ze ook op 22 Mei bij de eerste ontmoetixxg ge daan heeft. We vermoeden, dat het hierop zal uitloopen. C.V.H.. die jl. Zondag tegen Excelsior haar vierde innings-nederlaag leed, speelt morgen een thuiswedstrijd tegen A.C.C. Ook nu dur ven we geen overwinning voor Roodt c.s. te voorspellen, ook al zal ze gaarne revanche willen nemen voor de drie-puntsnederlaag in den eersten wedstrijd tegen deze Amsterdam mers op 22 Mei. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: V.V.V.—V.O.C. Rood en WitHaarlem. Overgangsklasse ExcelsiorH.B.S. P. W.—Quick (N.) C.V.H.—A.C.C. Tweede klasse a: A.CC. 2—V.R.A. 2 Haarlem 2—Ajax (A.) Hercules—V.V.V. 2 U.V.V.—Rood en Wit 2 Derde klasse a: OlympiaV.RA.. 3 b A.C.C. 3aHercules 2 V.R.A. 3a—V.V.V. 3a. Haarlem 3—Rood en Wit 3 flamingo'sfree foresters. Het elftal der Flamingo's, dat op Woens dag en Donderdag 3 en 4 Augustus a.s. te Laren tegen de Free-Foresters speelt, is als volgt samengesteld: Mr. G. Hamburger, aan voerder, D. Ingelse, wicket-keeper, A. Stroink dr. M. Jansen, A. M. Nolet, A. v. cl. Togt, C. W, V. Bakker, H. Klink, R. B. J. de Waal, W. O. F. Wittebol. mr. P. C. G. Labouchère. (Tel.) Maar de WERKKLEEDING dan? 't Kost U uren tijd Geef 't ons IJMUIDER STOOM-, WASCH- EN STRIJKINRICHTING Snelliusstraat 39, Telefoon 4371 (Adv. Ingea. Med.) VOETBAL. De overschrijvingen. Ook nu weer bevat de „Sportkr." een lange lijst met namen van spelers, die per 1 Augus tus voor een andere vereeniging mogen spe len, o.a. uit Haarlem en Omstreken: Corn. Koek, van Vijfhuizen naar Ripperda. Joh. Stoffels van Velocitas naar R. C. H. A. F. van der Wal van Haarlem naar II.F.C. R. Fx-. Twiss van H. F. C. naar Terneuzen. Joh. E. Wijdoogen van V. V. A. xxaar H. F C. M. Menist van V S. V. naar Stormvogels. J. Dijkshoorn, van H. R. C. naar Stormvogels Jac. Bakker van H. R. C. naar Stormvogels. N. Groen van Swastika naar Haarlem. KAATSEN. wedstrijd van frisia Zondag houdt de kaatsclub „Frisia" voor haar leden op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan een ondexdingen competitie- wedstx-ijd. Het begint te half tien. De prijzen bestaan uit luxe voorwex-pen. WATERPOLO. a.z. 1870—h.V.G.b. (4—2). Nauwelijks is begonnen of Ratting geeft met een doorslagbal aan zijn club de leiding (1—0). Hierop wordt een Amsterdammer wegens opstellen binnen de twee meter het water uitgestuurd. Het duurt toch nog vrij lang voordat H. V. G. B. haar numerieke meex-derheid in een goal weet uit te drukken. Hauber weet tenslotte met een scherp schot den stand op 21 te brengen, waarmee de rust komt. A.Z. weet reeds vrij spoedig met een houdr baa-r schot haar voorsprong te vergrooten (3—1) H.V.G.B. heeft pech met schieten. Vele malen gaat de bal juist over of tegen de lat. De linksvoor maakt er met een schot in den linker bovenhoek 32 van. Wanneer een A.Z.-speler afzwemt, wordt te veel risico genomen, waardoor de Amsterdam mers gemakkelijk kunnen scoren (42). Eenige goede kansen gaan nog voor H. V. G. B. verloren. Met 42 komt het einde van dezen fraaien wedstrijd. a.z. 1870 ii—h.V.b.b. ii (0—2). A.Z. 1870 HH.VG..B. II 0—2 ZWEMMEN. vaardigheidsdiploma a. Woensdagavond hadin Stoop's bad het zwemmen plaats van het „vaardigheidsdiplo ma A" van den K.N.Z.B. Het programma bestond uit: lo. 15 minuten onafgebroken te zwemmen en hierin minstens af te leggen 100 Meter schoolslag, 50 Meter samengestelde rugslag of rug-crawl en 50 Meter vrije slag. 2o. Een ongekleede drenkeling 10 Meter te vervoeren in kopgreep. 3o. In één duik van de bassinrand minstens 5 van de 10 bordjes op te duiken. (De mooiste prestaties van dit nummer wa ren: 9 bordjes door mevrouw Hout en den heer Kok en 10 bordjes door de heeren Oos terhof en Tollenaar). 4o. 25 Meter schoolborstslag te demonstree- ren. 5o. van de 1 Meter Süringplank. zonder aan loop een duiksprong en een sluitsprong met aangesloten armen te maken. Alle deelneemsters en deelnemers zijn ge slaagd. Het waren de dames: J. Hoat-van Loon D. M. van der Jagt, L. van der Zon en Ja M. de Vries. Verder de heeren G. Kok, G. J. van Abs, W. Oosterhof, H. Tollenaar en J. Ph. Mok. Het examen werd afgenomen door den K. N.Z.R-official, mevrouw S. E. Knuyt-Van Laar en door den directeur van Stoop's bad den heer G. Vogel. De heer Kuit had er voor gezorgd, dat alle deelneemsters en deelnemers goed geoefend verschenen. W. F. van der Kroft. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. De wedstrijden om de clubkampioenschap pen 1937/1938 der Haarlemsche Damclub wer den voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: Joh. Fael wint van J. van Looij. Tweede klasse: J. Helmer wint vaxi C. van Wagenixigen; O. T. Glaser wint van C.' van Wagenixxgen; A. M. Reedijk wint van J. Merts. Derde klasse: C. Bouwens wint van G. de la Rie; G. J. Steexikist wint van H. J. Lensen. CRICKET IN ENGELAND. bradman scoort wederom een dubbele century Te Taunton scoorde Bradman tegen Somer set zijn derde dubbele century van het seizoen en de dertiende honderd van den toer, n.l. 202 uit een totaal van 464-6 (Badcook 110) Somer set 110 en 60-3. Sir Jul. Cahn's XI 215 tegen Glamorgan 210 (Dyson 110x). Walsh nam 9 wickets voor 101. Hampshire 374-6 (Mc. Cor- kell 136) tegen Warwickshire 238-9 (gesl.) r. E. S. Wyatt 66. Lancashire kwam na de 300 van Essex op een moeilijk wicket slechts tot 178. Nichols 6-65 en Peter Smith 4-59 namen de wickets. Sussex 384 tegen Leicestershire 267-4 (Bex-ry 152), Notts 332 en 52-1 tegen Gloucestershire 227. Mammond scoorde zijn 12de century (110) van het seizoen. Surrey 149 en 123-5 gaat op den Oval een nederlaag tegemoet tegen Worcestex'shire 406-9 (gesl.) Yorkshire passeerde te Scax*borough het totaal van Uorthants 283 met 28 runs. SCHAKEN. KIJK UIT. Uitslagen der competitie 2de tiental: Coets—Nieuweburg 2—0 VlietCoets 1—1 Medaillewedstrijd'. Kraaiehage—Massa. 20 Beiex-Flset. 11 Vink—Warmerdam 20 CoetsTempelman 2—0 PersoonFiset 20 ByryBogaard 20 PersoonTempelman 2—0 Bijrij—Vink 2—0 agenda voor beverwijk ZATERDAG 30 JULI Luxor Theater. Breestraat: „Non stop New- York" en ..De vallei der vogelvrijen". 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat:: „Rose Mary' en „Moord op kampr 916". 8 uur. ZONDAG 31 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Non stop New- York" en „De vallei der vogelvxijen". 2.30—7 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat;: „Rose Mary en „De moord in kamer 916", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 1 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Non stop New- York" en „De vallei der vogelvrijen", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat:: „Rose Mary" en „Moord op kamer 916", 8 uur agenda voor velsen en ijmuiden ZATERDAG 30 JULI Thalia Theater: „Een meisje uit Duizend" en „Avontuur in Barcelona", 8 uur. Theater de Pont: ,X>e soldaat en een jong meisje" en „Het verminkte gezicht", 8 uur. ZONDAG 31 JULI Thalia Theater: „Een meisje uit Duizend" en „Avontuxxr in Bai'celona", 8 uur. Doorl. matinée van 37 uur. Theater de Pont: „De soldaat en een jong meisje" en „Het verminkte gezicht", 8 uur. Matinée 3 uur. zondagsdienst apotheken De apotheek Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 134, telef. 3030, is in de week van 31 Juli—7 Augustus belast met den Zondags- en nacht dienst. agenda te haarlem Heden: ZATERDAG 30 JULI Luxor Sound Theater: „Marine-pronkstuk ken". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes" Rembrandt Theater: „111 Take Romance" en variétéprogramma van Schaefers Lilliputter Troupe. 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Z'n groote kame raad" en „Zijn tweede moeder". 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Echo der bergen" en „Clipper Eiland". Moviac Uurfilmtheater, Groote Markt 25: Openingsvoorstelling. Doorloopende voorstel- lixxgen van 2.30 tot 11.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 31 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 1 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11