Karimata vindt het eerste goud. Japanners naderen Koel ing. Een napraatje over de conferentie te Evian. Bloedige onlusten te Rangoon. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. I De strijd in het Verre Oosten. J De „Karimata" aan het werk nabij Terschelling. Onze speciale verslaggever meldt ons: Nadat de loopplank van de sleepboot, welke de goudstaaf naar Terschelling bracht, was uitgelegd, stapte Ir. van de Capelle, aan wal. In zijn tasch had hij de goudstaaf, waarmee hij zich onmiddellijk nar Hotel Nap begaf. Daar vond hij den leidder van het werk, den heer J. L. Bol, die rustig zat te ontbijten. Vrij wel onbewogen hoorde de heer Bol het groote nieuws aan. Van spanning zijnerzijds was vrijwel niets te bespeurèn. Hij bleef kalm, zooals altijd. Door middel van de radiotelefonie had men vanochtend van de Karimata een telegram naar den heer Bol gezonden, maar dit be reikte hem eerst vanochtend om 9 uur. Een profetische blik. De heer Bol heeft wel een profitischen blik gehad. Hij had, toen men hem deze week vroeg „Wanneer komt het goud van de Lu- tine?" geantwoord: „Ik geloof, dat er kans ls dat wij Vrijdag iets zullen vinden". Wij werden onmiddellijk in de gelegenheid gesteld de gevonden staaf te bezichtigen. Wij namen de staaf, welke den vonn heeft van een plat te koek, in de hand. Het was goud, echt goud, met een zeer zwaar soortelijk gewicht. De vrees, dat het goud door de kleilaag zou zijn gezakt, is dus niet bewaarheid. De staaf heeft •en lengte van ongeveer 20 c.M., een breedte ▼an 6V2 c.M. en een dikte van 1.6 c.M. Aan vankelijk dacht men, dat het gewicht om streeks 5 K.G. zou bedragen,.doch bij nawe gen bleek de staaf 3V2 K.G. zwaar te zijn. Het vertegenwoordigt 1 K.G. is ongeveer I 2000 dus een- waarde van omstreeks f 7000. Naar Ir. van de Capelle ons mededeelde, werd het goud opgebaggerd ongeveer 18 Me ter uit stuurboordsgrens. Een onderhoud met den vinder. Wij hebben morgen vroeg den vinder van het goud Eelke de Beers in zijn beschei den woning, welke uitziet op de zee, opgezocht. Wij moesten de Beers, die reeds ter kooi was, laten wekken. Maar de vrouw des huizes had hiertegen geen enkel bezwaar. Haar man stond immers- plotseling in het- middelpunt van aller belangstelling! Op sokken, vertoont de Beers zich in de deuropening. De vreugde over zijn vondst was nog duidelijk op zijn gelaat te lezen. „Ja", zei hij met voldoening, „ik was de eerste, mijnheer, ik heb, voor het eerst na bijna 100 jaar goud, echt goud van de Lutine opgehaald". Ongetwijfeld ging het de Beers toen door de gedachten, dat hij tot in lengte van dagen een beroemd man op Terschelling zou blijven: de man, die voor het eerst het Lutine-goud te voorschijn had gehaald. „Niemand had er iets van gemerkt", vertelde de Beers verder, „in de bag- geremmers had men niets gezien. Ik was met twee maats druk aan het scheppen in de cribleur, toen zag ik plotseling tusschen kogels, ijzer en ballastbrooden iets blinken. Het schoot mij toen door den kop: daar zit misschien goud! Het ding kwam vanzelf naar mij toe. Ik vloog er op af en haalde het er uit: een zware staaf blinkend zuiver goud". „Ja, wij hebben het gezien, de Beers", brachten wij in het midden, „een prachtige staaf, een staaf, waarnaar al zoovele jaren is gezocht". „Ik gaf hem aan den opzichter", ging de Beers voort, „en die heeft haar toen onmiddellijk aan ir. Van de Capelle ter hand gesteld. Ik kan u niet vertellen, hoe blij iedereen was aan boord. De vlag ging op de Karimata in top en ook op iedere sleepboot werd de vlag gehe- schen. Het was feest aan boord en wij hebben allemaal ter eere van het feit een oorlam ge kregen. De Karimata is nog even teruggegaan De „Hawaï Clipper" vermist. SAN FRANCISCO 29 Juli (Reuter). De vliegboot van de Pan American Airways „Hawai Clipper", welke met zes passagiers en een bemanning van negeh personen op weg was van Guam eiland in den Stillen Oceaan naar Manilla, een afstand van 1600 mijl, is verscheidene uren over tijd. Het laatste bericht van de vliegboot heeft men ontvangen, toen zij op 565 mijl van Ma nilla was. ACONDA DOOR EEN OVERSTROOMING GETEISTERD. ACONDA, (Montana) 29 Juli. Tengevolge van het breken van een ouden stuwdam is een geweldige watermassa door een nauwe vallei boven de stad en door de stad zelf ge stort. De schade, welke hierdoor werd veroor zaakt, wordt geraamd op 250.000 tot 1.000.000 dollar. H. M. de Koningin Dinsdag a.s. weer in Den Haag terug. Van officieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin Dinsdag 2 Augustus a.s. in den voormiddag van haar verblijf in het buitenland in de residentie zal terugkeeren. H. M. zal haar intrek nemen in den Rui- genhoek. en heeft weer op dezelfde plek gebaggerd, maar er is nadien niets meer gevonden. Ik heb onmiddellijk gezien dat het goud was en geen zilver, want dan was het zwart geweest". Inmiddels hebben velen zich naar Hotel Nap begeven, waar de heer Bol de staaf aan velen toonde. Daarna is het goud veilig opgeborgen in de brandkast op het kantoor van de ree- derij Doeksen. Safety first! De heer Bol deelde ons nog mede, dat er Vrijdag zeer weinig kans was, dat er opnieuw staven werden gevon den. Men is namelijk met de Karimata teruggegaan om opnieuw de plek af te baggeren, daar „safety first" voorop dient te staan. Bomaanslag in de Arabische wijk van Haifa. JERUZALEM 29 Juli. In de Arabische wijk van Haifa is een bom ontploft waardoor twee Arabieren werden gewond. De militairen ondersteund door de Royal Airforce hebben het geheele Toelkarem district grondig doorzocht en daarbij wape nen, munitie, bommen gevonden en in be slag genomen. Ook werden 31 dorpsbewoners gearresteerd. Verder wordt gemeld dat de Egypte- Palestina-trein in de nabijheid van Raselain ontspoorde waardoor de machinst en zijn assistent werden gewond. (United Press). SJANGHAI, 29 Juli. Volgens de laatste berichten staan de Japanners reeds 6 K.M. ten Oosten van Koeling en trekken zij lang zaam naar deze stad op. De Chineezen heb ben intusschen om de stad, die reeds een strategisch gunstige ligging heeft, een ring versterkingen aangelegd. Overal ziet men in onmiddellijke nabijheid der stad koelies be zig loopgraven aan te leggen. De Chineezen die zich uit Kioekiang naar de bergen hadden teruggetrokken, bieden aan het verder opdringen der Japanners hardnek- kigen tegenstand. Volgens Japansche berichten zijn de Japan- sche kanonneerbooten nadat zij de versper ringen in de rivier overwonnen en de mijn- velden uit den weg geruimd hebben thans tot een punt gekomen dat 25 K.M. stroom opwaarts voorbij Kioekiang gelegen is. Volgens berichten uit Hankau is de waterspiegel der Jangtsje der mate gestegen dat de deelen der hoofdstad die in nabijheid van de rivier gelegen zijn en die voorname lijk tot het bezit der buitenlanders behooren, door hét water worden be dreigd. Chineesche berichten uit Hankau geven toe dat de Chineesche troepen zich uit Tai- hoe, dat op 100 K.M. ten Noorden van de Jangtsje gelegen is, hebben teruggetrokken. Men beweert dat de Japanners gedurende de laatste gevechten rond de stad minstens 2000 man hebben verloren. Chineesche troepen die zich uit Taihoe hebben teruggetrokken zijn thans als ver sterkingen naar den Noordelijken oever der Jangtsje gezonden. Hier zal het oprukken der Japansche legers opnieuw een hardnekki- gen tegenstand worden geboden. Chineesche vliegtuigen die gisteren met succes de Japansche oorlógsschepen op de Jangtsje bombardeerden, zijn volgens Chi neesche berichten zonder verliezen naar hun bases teruggekeerd. Op hun terugtocht zou den zij nog 3 Japansche jachtvliegtuigen hebben neergeschoten. (United Press.) EXAMENS. Hoofdacte. Haarlem 28 Juli. Geëxamineerd 5 m.n.l en 1 vr. candidaat. Geslaagd A. Lefferman, Koog a. d. Zaan, M. Baaijers, Schagerbrug en mej. M. Kaarsemaker, Alkmaar. Handenarbeid. Haarlem 28 Juli. Geslaagd de dames: A. F. Steril, Zaandam; G. v. d. Schoor. Wormer- veer; E. Willens, Wormerveer; H. G. Kapma, Oostzaan; C. A. v, Beekem, Hilversum: H. Boomsma, Hilversum; W. Braun, Amersfoort; A. de Jong, Amersfoort; L." Veenhdf, Amster dam; A. Smaaling, Amsterdam; D. Geldof, Huizen; E. Lotgering, Amsterdam. Engelsche Handelscorrespondentie. Voor heh leeraars-examen Engelsche Han delscorrespondentie der Vereeniging -Het Ne- derlandsche Handels-instituut is geslaagd de heer G. J. Pool te Bloemendaal. Deelnemers gingen in optimistische stemming uiteen. (Van onzen Geneefschen correspondent.) TIEN dagen lang hebben verschillende Volkenbondsjournalisten de gelegen heid gehad een vergelijkende studie te maken van de verkeersmiddelen tusschen de Volkenbondsstad Genève en de badplaats Evian, ongeveer 40 kilometer ver der aan de Fransche kust van het meer van Genève gelegen. De telefonische verbindingen van Evian met het buitenland waren namelijk begin Juli, toen daar de „internationale regee- ringscommissie voor het vraagstuk der vluch telingen" tal van regeerings- en pers-ge- sprekken per telefoon naar andere landen noodzakelijk maakte, zoo gebrekkig, dat me nig journalist de voorkeur eraan gaf iederen avond naar Genève terug te keeren, waar een snelle en voortreffelijke telefoondienst met de andere landen van Europa het telefoneeren bijna tot een genot maaktl Even genoeglijk als de bootreis van Genève naar Evian en terug was, even genoeglijk was het bijwonen van de zoogenaamde „vluchte- lingenconferentie", die reeds op den openings dag den veel bescheideneren naam van „bij eenkomst der internationale regeeringscom- missie voor het vluchtelingenvraagstuk" ver kreeg. Daar vrijwel alle delegaties in het prachtige Hotel, Royal woonden en de gedelegeerden van alle 32 landen, die aan de besprekingen deelnamen, ééns van zin waren en van oor deel waren, dat iets ondernomen moest wor den, om den tegenwoordigen „chaotischen uittocht" van vluchtelingen uit Duitschland althans door een „geordende emigratie" te vervangen, heerschte er in de tuinen van het hotel bij voortduring een druk en gezellig leven, waarbij de aanwezigheid van talrijke vertegenwoordigers van Joodsche en Christe lijke steunorganisaties echter voortdurend eraan herinnerde, welk een tragisch en ern stig vraagstuk al deze regeeringsvertegen- woorcligers naar het zonnige, lachende Evian geroepen had. Inderdaad, er was wel een heel schrille tegenstelling tusschen de plaats van bijeenkomst der besprekingen en de ellende van duizenden en duizenden, die men tracht te in de naaste toekomst eenigszins te kunnen verzachten. Er werden verschillende openbare vergade ringen der internationale regeeringscom- missie gehouden. Niet minder dan 29 van de 32 vertegenwoordigde regeeringen hebben daarin hun gevoel van menschelijk mede- doogen niet het lot der vluchtelingen uit eengezet en toegezegd het hunne tot verbe tering van hun lot te willen bijdragen, voor zooverre daardoor het economische leven van hun eigen land niet in gevaar zou worden gebracht. Van een bereidwilligheid, om zelf eigen offers, zij het ook slechts van geldelijken aard, voor de oplossing van het vraagstuk te brengen, kon men helaas niets vernemen. De houding der Zuid-Amerikaansche Staten. Ook de Zuid-Amerikaansche Staten die nog groote onontgonnen land- stukken bezitten en zonder gevaar, ja eerder tot voordeel van hun eigen economisch leven daarop honderden, misschien ook duizenden vluchtelingen kunnen toelaten, mits zij landbouw- arbeid verrichten kunnen en willen, namen wat offervaardigheid betreft geen betere houdipgdan de Euro- peesche staten eh de Britsche Domi nions in. Want het is geen altruïs me, wanneer landen, die behoefte aan arbeidende handen hebben, vluehte- 1 -1 willen opnemen. Het werk van Evian is, zooals men weet, slechts een begin geweest. Het zal voortaan te Londen worden voortgezet, waar de Inter nationale Regeeringscommissie reeds op 3 Augustus weder zal bijeenkomen en een per manent bureau voor de bevordering eener ge ordende emigratie zal worden opgericht met een Amerikaan aan het hoofd. Toen de gedelegeerden uiteengingen, na dit besluit te hebben genomen, waren zij allen op timist over de te verwachten gevolgen. Bij de eensgezinde stemming die reeds tusschen hen geheerscht had .(Duitschland en Italië ontbraken te Evian!) en het prachtige weder in een heerlijke omgeving wantrouwde ik de gegrondheid van dit optimisme eenigszins. Zoo menigmaal had ik reeds de deelneming eener conferentie optimistisch gestemd Genève zien verlaten, doch na den terugkeer in het vaderland ontmoetten de gedelegeerden steeds meer moeilijkheden, die hun ijver dood den. Een onderhoud met Dr. Michael Hansson. Een onderhoud, dat ik enkele dagen na Evian. met den Noor dr. Michael Hanson, den leider van het Volkenbondsbureau- Nansen voor de Russische vluchtelingen alhier, mocht hebben,was echter bemoe digend. De heer Hansson, die een waar dige opvolger van zijn landgenoot Fridt jof Nansen als energisch voorvechter voor de belangen der ongelukkige vluchtelingen, van welke nationaliteit ook, is, verzekerde mij, dat bij de voornaamste delegaties een vastbe sloten wil aanwezig is, om het vraagstuk der Duitsche (Oostenrijksche inbegrepen) vluch telingen tot een bevredigende oplossing te brengen. Hansson, die als gedelegeerde van Noorwegen te Evian aanwezig was geweest en daar als deskundige op dit gebied een voor aanstaande plaats in de beraadslagingen had ingenomen, meende dat de eenige onzeker heid eigenlijk nog in de houding van Duitsch land gelegen is. Indien de Duitsche regee ring wil medewerken, om den „chaotischen uittocht" in een „geordende emigratie" om te zetten, waartoe noodig zal zijn dat de vluch telingen bij hun vertrek uit Duitschland al thans eèn gedeelte van hun geld zullen mogen medenemen. ten einde daarvoor land in Zuid- Amerika of elders te kunnen aankoopen, dan zullen alle andere.moeilijkheden naar Hans- son's overtuiging overwonnen worden. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Beleediging van het Boeddhisme in Mohammedaansch boek de aanleiding. Meer dan veertig dooden en 300 gewonden. RANGOON 29 Juli. Door de pu blicatie van een Mohammedaansch boek waarin het Boeddhisme zou wor den beleedigd zijn tusschen Moham medanen en Boeddhisten bloedige onlusten uitgebroken. Volgens Reu ter zouden hierbij 43 personen zijn gedood en 300 gewond. De spanning duurt nog onverminderd voort. Gisteren tegen middernacht werd nog ver woed gevochten in sommige Indische en Bir- maansche wijken. Vele lijken zouden zich nog m vernielde huizen bevinden. Vijf Indische vrouwen en een Indische zuigeling bevinden zich onder de dooden. Negentig procent der gewonden zijn Indiërs. Toegevoegde militaire detachementen patrouilleeren door de - stra ten. Er is een bevel uitgevaardigd, dat sa menscholingen van meer dan vijf personen verboden zijn. Twee Burmanen zijn heden buiten het kan toor van een courant met messen gestoken; een van hen is reeds aan de gevolgen over leden. Niettegenstaande de buitengewone voor zorgsmaatregelen die door de politie en de troepen getroffen zijn, wordt er sporadisch nog hevig gevochten, waarbij de vechtenden elkaar met messen, knuppels en stokken be werken, voornamelijk in de oostelijke en wes telijke voorsteden kan met dergelijke toonee- len zien. PECCRAMIMA ZONDAG 31 JULI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek, 9.01 Berichten, S.05 Tuïnbouwpraatje, 9.30 Kamermuziek, 9.59 Be richten, 10.00 Religieuze declamatie, 10.30 Ne- derduitseh Hervormde kerkdienst, 12.00 Het woord van de week, 12.05 Filmpraatje, 12.30 Het AVRO-Aeolian-orkest, 1.20 Gramofoonmu ziek, 1.40 Orgelspel, 2:90 Boekenhalfuur, 2.30 Pianovoordracht, 3.00 Het Residentie-orkest m. m. v. solist, in de pauze: Gramofoonmuziek, 4.30 Sportreportage, 5.00 Arbeiders Zangver- eeniging „De Stem des Volks", Wormerveer en gramofoonmuziek,. 5.30 Gramofoonmuziek, 690 Noviteiten-orkest, Paramount Girls en de No velty Sisters, 6.30 Sportuitzending, 6.45 Sport nieuws A.N.P., hierna: Gramofoonmuziek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 De Ramblers, 8.00 Be richten A.N.P.. Mededeelingen, 8.15 Omroep orkest en soliste, 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Radiojournaal, 9.30 Chansons, 10.00 Gramo foonmuziek, 10.15 Het Renova-kwintet, 11.00 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek, 11.45 Or gelspel. HILVERSUM II 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.05 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding, 9.30 Orgelconcert, 10.00 Gereformeerde kerkdienst, na afloop: Orgel concert, 11.50 Gewijde muziek (gr.pl.) 12.15 KRO-orkest. (1.00 Litteraire causerie), 2.00 Vragenbeantwoording, 2.45 Gramofoonmuziek, 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 Gramofoonmuziek, 5.05 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.30 Orgelconcert, 6.30 Nederduïtsch Hervormde kerkdienst. Na afloop: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.50 Causerie „De keuze van het beroep", 8.10 Berichten A.N.P. Mededeelingen, 8.25 Gramofoonmuziek, 9.00 KRO-Melodisten en solist, 9.30 Radiotoo- neel, 9.45 Vervolg concert. 10.30 Berichten A. N.P., 10.40 Epiloog. 11.00 Esperantolezing. DROITWICH 1500 M. 12.40 Isidore Schwiller's strijksextet, 1.20 B BC-Harmonie-orkest. 2.05 Troise en zijn Man doline-orkest en solist. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.05 Het Dulay-kwintet. 3.35 Walford Hyden's Zigeuner-orkest, 4.20 Cello en piano, 4.50 Het Norbert Wethmar-Trio, 5.20 Religieuze cause rie, 5.40 Het Wellesley Colliery-orkest en solist, 6.35 Filmpraatje, 6.50 Het Menges-strijkkwar- tet, 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep, 9.10 Berichten, 9.25 Leslie Jeffries eii zijn or kest, 1095 Het BBC-orkest. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M 8.10 Gramofoonmuziek, 11.50 Orgelconcert, 12.40 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang- 2.05 Gra mofoonmuziek, 2.30 Gevarieerd programma, 3.20 Zang, 495 Duetten, 5.20 Het F. Warms- orkest, 7.50 Zigeunerensemble S. Bagretzoff, 8.35 „Rigoletto", opera en „Soir de fête", ballet 12.05 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert, 11.20 Gramofoonmuziek, 12.20 Het Westmark-orkest. 2.20 Populair con cert, 3.45 Gramofoonmuziek, 9.20 Blaasconcert, 10.50 Adalbert Lutter en Hans Kallies met hun orkesten en orgelspel, 12.20 Nachtconcert. BRUSSEL 322 M. 9.40 Gramofoonmuziek, 10.35 Orgelspel, 11.20 Gramofoonmuziek, 12.20 en 1.30 Het A. Felle- man-orkest, 2.35 Gramofoonmuziek, 3.20 Het koor „De Melomanen", 3.50 Gramofoonmuziek, 4.05 Vervolg koorconcert, 4.35 Gramofoonmu ziek, 5.05 Omroepdansorkest, 5.35 Gramofoon muziek, 5.50 Vervolg dansmuziek, 695 Gra mofoonmuziek. 7.20 Cellovoordracht, 8.20 Bont programma, 10.30 Omroepdansorkest. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek, 10.20 José Schnij- ders' orkest. 10.50 Pianovoordracht, 11.05 Ver volg concert. 11.15 Gramofoonmuziek, 11.20 Zang, 11.35 Vervolg concert, 12.20 Gramofoon muziek. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest, 2.20 en 2.50 Gramofoonmuziek 4.50 Orgelconcert, 5.35 en 690 Lucien Hirsch en zijn orkest, 6.50 en 7.35 Gramofoonmuziek, 8.20 Omroepklein orkest en soliste, 10.30 Lucien Hirsch en zijn orkest, 11.20 Gramofoonmuziek. MAANDAG 1 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 10.0010.20 v.in. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om c.a. 8.16 Be richten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramo foonmuziek, 11.00 Declamatie, 11.20 Orgelspel en gramofoonmuziek, 12.00 Gramofoonmuziek, (Om c.a. 12.15 Berichten), 12.45 VARA-orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek 3.00 Declamatie. 3.30 Gramofoonmuziek, 4.30 Voor de kinderen, 5.00 Gramofoonmuziek, -5,30 „Fantasia", 6.00 Orgel en zang, 6.30 Muzikale causerie met gramöfoonmuzie'k, 7.10 Repor.' tage, 7.30 VARA-Kinderkoren „De Krekeltjes" en „De Merels", 8.05 Herhaling SOS-berichten, 8.07 Berichten A.N.P., 8.15 VARA-orkest, 8.45 Gramofoonmuziek, 9.00 Gramfoonmuziek. 9.15 VARA-orkest, 10.00 Berichten A.N.P., 10.05 Ge- varieerd concert, 11.30 Esmeralda-Septet, m.m, v. solist. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-Uitzendïng. 8.00 Schriftlezing, meditatie, 8.15 Berichten gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen, lo.3(j Morgendienst, 11.00 Christelijke lectuur, 11.39 Gramofoonmuziek, 12.00 berichten, 12.30 Am- sterdamsch Salonorkest en gramofoonmuziek 2.00 Gramofoonmuziek, 2.15 Viool, piano en gramofoonmuziek, 3.00 Causerie over kamer planten, 3.40 Gramofoonmuziek, 3.45 Bijbel lezing.-4.45 Gramofoonmuziek, 5.15 Kinder uur, 6.15 Gramofoonmuziek, 6.30 Vragenuur, 7.00 Berichten, 7.45 Reportage, eventueel gra mofoonmuziek. 8.05 Berichten A.N.P., herha ling SOS-beric-hten, 8.15 Christelijke Harmo- nievereeniging „Concordia" en gramofoonmu- ziek, 990 Causerie „Geheimen uit de dieren wereld", 9.30 Vrouwenkoor en het NCRV-or- kest, 1090 Berichten A.N.P., 1095 Gramofoon muziek, 10.20 Vervolg concert, 11.15 Gramo foonmuziek, c.a 11.50 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Jan Hurst en zijn orkest, 12.20 Orgel spel, 12.50 Dansmuziek, (gr.pl.). 1.35 Konink lijke Marine Stafmuziek uit Plymouth, ni.m.v solist, 2.35 Gramofoonmuziek, 3.20 Harry Engleman's kwintet m.m.v. solist, 3.50 Viool en piano. 4.20 Orgelspel, 4.50 Muzikale causerie (met gramofoonmuziek), 5.20 Zang, 5.40 Het Emilio Colombo-Octet, 6.20 Berichten, 6.45 Trioconcert, 7.20 Gevarieerd programma, 8.05 Orgelspel, 8.40 Het BBC-Orkest, 9.20 Victor Sil vester en zijn Band, 10.05 Actueele causerie, 10.29 Berichten, 10.45 Gramofoonmuziek, 11.20' Harry Roy's Lyricals: 11.50 Dansmuziek (Gr.- platen) RADIO-PARIS 1648 M. 8.10 en 10.10 Gramofoonmuziek, 12.35 Staf muziek van de Garde Républicaine, 3.05 Gra mofoonmuziek, 3.20 Zang, 3.35 Gramofoonmu ziek, 4.20 Pianovoordracht. 4.35 Zang, 4.50 en 5,20 Gramofoonmuziek, 8.35 Cello-voordracht, 8.50 Selectie opera „Antar", 10.50 Gramofoon muziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek, 7.30 Omroepschram- melensemble, 8.50 Hans Joachim Fierke's kwintet en schrammelensemble, 12.20 Popu lair concert. 1.35 Nedersaksen-orkest, 2.30 Po pulair concert, 4.20 Omroeporkest en -koor, m. m. v.. solisten, 6.50 Pianovoordracht, 7.20 opera „Figaros Hochzeit", 10.50 Omroeporkest, 12.20 Omroeporkest en amusementsorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 12.50 en 1.30 José Schnyders' orkest 1.59 en 5.20 Gramofoonmu ziek, 5.35 Pianovoordracht, 5.50 Gramofoon muziek, 6.50 Pianovoordracht, 7.20 Gramofoon muziek, 8.23 en 9.20 E. Loiseau's orkest, 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om roepkleinorkest, 1.50 Gramofoonmuziek, 5.20 Ray Ventura en Eloward met hun orkesten, 6.00 Dito, 6.20 Piano en zang, 7.05 Vervolg van 6.20, 7.35 Gramofoonmuziek, 8.20 Omroepklein orkest, 8.35 Cabaretprogramma. 9.20 Vervolg concert, in de pauze: Zang, 10.30 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Berichten, 7.35 Gevarieerd concert (Gr.- opn.), 8.20 Berichten, 8.30 Omroeporkest. 9.20 Berichten, 10.20 Ber.. 10.50 Saxofoon en piano, 11.05 Berichten, 11.20 Populair concert (Gr.- opn.), 12.20 Blaasorkest, 1.15 Tijdsein, 1.26 So listenconcert (Gr. opn.) Moderne japon met gedrapeerd bovendeel. Een karakteristiek verschijnsel van de nieuwe mode is het gedrapeerde bovendeel als tegenstelling tot den gladden rok. Bijgaande illustratie toont een goed voor beeld van zoo'n modern japonnetje. De rok loopt een ietsje klokkend uit en heeft van voren een ingezet baantje. Aan het puntige taillestuk wordt het voorpand van het blousje met ruimte genaaid. De mouwtjes zijn een weinig poffend. De sluiting van de jurk valt op den rug. Benoodigd materiaal: 3Y2 Meter van 90 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 40: bovenwijdte: 86 centimeter; taillewijdte: 70 centimeter en heupwijdte: 98 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 cents. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar bij het bureau van dith blad KennemerlaaQ 42, IJmuiden; Breestraat 29, Beverwijk

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2