Met de rust is het op Terschelling gedaan. De Vierdaagsche afstandsmarschen. PREDIKBEURTEN Z ATERDAG 30. JULI 1938 Overweldigende belangstelling voor de Karimata (Van onzen specialen verslaggever). TERSCHELLING. Vrijdagavond, (per tele foon) Aan de „Karimata" is bij het ver trek van Kinderdijk een groot wit bord be vestigd waarop vermeld staat de naam van /p werf welke de molen bouwde, met daarop in het Èngelsch: ,Goud- en tinbaggermolen", peze eerste naam scheen velen louter fanta- tjl Thans is het echter werkelijkheid gewor den De firma J. K. Smit te Kinderdijk kan pr trots op zijn een baggermolen te hebben eebouwd, welke goud heeft opgehaald. Na de opwinding van vanmorgen is het in den loop van den dag weer wat rustiger ge worden op Terschelling al is het duidelijk te bemerken dat er iets bijzonders op het eiland is gebeurd. Vanmorgen is de omroeper met de bel door het dorp gegaan en heeft op ver schillende plaatsen bekend gemaakt dat er <r0ud was gevonden, hij voegde eraan toe, dat de Prinses Juliana", een der booten van de reed'erij Doeksen des middags een tocht naai de Karimata" zou maken. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om den goudbagger molen van de verte uit te bewonderen. De prinses Juliana" was met tientallen vlaggen ëepavioseerd. Bij het vertrek uit de haven speelde een harmonica-orkestje „Draaien al tijd maar draaien". Met de postboot „Schel- lingerland." van vanmiddag half vier arri veerden zoovele gasten op het eiland, dat op West-Terschelling geen kamer meer te krij gen is. Aan boord van de „Schellingerland" stond een draaiorgel uit Harlingen, dat door een ondernemende draaiorgelman naar Ter schelling was gebracht. Onder deze draai- orgelmuziek kwam de postboot in de haven a3Met spanning verbeidden velen vanavond het moment, waarop de „Stortemelk" met de aflossing van de .Karimata" zou aankomen. De minste belangstelling had echter de leider van het werk, de heer Bol. „Vandaag kan er niets gevonden worden", deelde hij ons mede, „de molen is immers een eind teruggegaan, een zuivere veiligheidsmaatregel. Zoo wij nu iets vinden dan zal dat beteekenen, dat de .Karimata" het werk niet grondig heeft ge daan. Wanneer wij niets vinden dan is het in orde. Ik verwacht niets." En zoo kwam het uit. Niemand van de af lossing had iets bijzonders te melden. Er was niets dan zand opgebaggerd. Er kan op zijn vroegst in den loop van den nacht of in den loop van morgen iets worden verwacht. De gemeenschappelijke Mijnbouw Maatschappij Billiton kan wel met bijzondere voldoening terugzien op hetgeen tot nu toe is bereikt. Het goud is nog aanwezig, dat heeft de vondst van de staaf bewezen en verwacht kan wor den dat spoedig nieuwe staven in den zeef- trommel worden gevonden. De leiders van het werk zijn den laatsten tijd als het ware met „goede raadgevingen" overstelpt. Dubbeltjes in zee. Er is ieinand gëweest die heeft ge zegd: „Wil men; er zeker van zijn dat de „Karimata" alles* binnen het af gebakende gedeelte van 100 bij 100 Nieuwe wending in de Ecliteldsche moordzaak. Orgeldraaier in vrijheid gesteld. Zooals reeds vrij algemeen verwacht werd, is er een nieuwe wending gekomen in de nog steeds niet opgehelderde geschiedenis van den Echteldschen moord met berooving. De begin van deze maand aangehouden or geldraaier Van B. uit Echteld, dien de justi tie na de bekentenis van den werklooze Van Toorn voor den eigenlijken moordenaar hield, is Vrijdag in vrijheid gesteld. Omtrent de ware oorzaak van Van B.'s vrijlating is nog niets bekend, maar het schijnt wel vast te staan, dat de justitie over nieuwe gegevens beschikt, waardoor ernstige twijfel ontstaan is ovc. de uitlatingen van den werklooze Van Toorn, dat van B. den moord pleegde en hij alleen het geld wegnam. In deze meening wordt men ten zeerste ver sterkt, doordat de justitie Vrijdagavond nog laat een onderzoek instelde in den tuin van de woning van Van T. Dit onderzoek leverde echter niets op. Herdenkingspostzegels bij het Regeeringsjubileum. Ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings jubileum van H.M. de Koningin zullen door Nederland en de overzeesche gebiedsdeelen herdenkingspostzegels worden uitgegeven, alle met hetzelfde beeld. De zegels, door den kunstenaar Pijke Koch ontworpen, dragen de beeltenis van H.M. de Koningin, naar een onlangs vervaardigd por tret. Boven het portret zijn de jaartallen 1898- 1938 aangebracht, terwijl links de naam „Wil- helmina" en rechts het woord „Nederland", resP- „Nederlandsch-Indië", „Suriname" of „Curacao" staat afgedrukt. Onder de beeltenis is de waarde aangegeven De nieuwe postzegels zullen verkrijgbaar zijn van 30 Augustus tot en met 15 October a.s. if!in geldigheidsduur loopt tot 31 December 1939. Zij zijn uitgevoerd in rotogravure en hebben een beeldgrootte van 21 x 28:/2 m.m. Voor Nederland zijn de zegels verkrijgbaar m de volgende waarden en kleuren: 11/2 ct,.: zwart-grijs; 5 cent: oranje en 121/2 cent: blauw; voor Nederlandsch-Indië: 2 ct.: paars; 10 cent: rood, 15 cent: blauw en 20 cent: oranje; voor Suriname: 2 cent: paars 7 1/2 cent: oranje en 15 cent: blauw en voor Cura cao: 11/2 cent: paars; 6 cent: oranje en 15 cent: blauw. Tuberculose geen beroepsziekte. De minister van Sociale Zaken heeft in de Memorie van Antwoord betreffende het ion? -Terp wijziging der Ongevallenwet iyzi uiteengezet, dat naar zijn oordeel de opneming van tuberculose als beroepsziekte van het verplegend personeel moet worden ontraden. Het zal z.i. steeds moeilijk zijn uit te maken of deze ziekte al of niet het gevolg van besmetting in het bedrijf. Meter ophaalt dan moet men op elk stuk van 10 bij 10 Meter een dub beltje leggen. Baggert men alle dub beltje op, dan is het in orde." De man vergat er echter bij te zeggen, hoe men die dubbeltjes precies moest neerleggen." Tal van brieven hebben de directie bereikt. Dezer dagen kwamen er nog brieven uit Pa rijs, Innsbruck en Berlijn. Een gewezen zaalchef van een postkantoor gaf als zijn meening te kennen dat zoo'n mo len nooit iets zou presteeren, en dat terwijl de Maatschappij reeds ervaring met 18 mo lens heeft! „Hij had", zoo vertelde de heer Bol ons, „een instrument vervaardigd in den vorm van een soort beugeltasch, zooals onze overgrootouders droegen. Dit instrument moest men onder de „Lutine" schuiven en dan het zaakje dichtknippen, dan had men al het goud in één klap." Van groot belang bij het werk van de .Ka rimata" is het zuiver baggeren. De chef- molenbaas, de heer Van de Baan, heeft een meer dan dertigjarige ervaring. Hij was tij dens den oorlog met een Hollandsche bagger molen in Rusland en werd daar later ge dwongen voor het Russische leger te werken. De ervaren molenbazen kunnen op groote diepte baggeren met op een m.M. nauw keurig. Overstelpende drukte op postkantoor. Interessant is het te vermelden dat toen vanmorgen het groote nieuws bekend werd de drukte op het postkantoor van West-Ter schelling overstelpend was. De directeur van het kantoor, de heer D. de Boer, vertelde ons, dat hij in allerijl een noodhulp-telefoniste had aangesteld. In Leeuwarden werd een te lefoniste speciaal belast met de lijnen van Terschelling. Tusschen acht en 12 uur was de drukte het grootst. Ook uit Londen werd vele malen opgebeld. Ongeveer 50 pet. van de gesprekken was dringend en nog moest men meer dan een uur wachten. Er waren hon derd gesprekken van langen duur. Telegram men werden over een aparte lijn via Texel gezonden. Met de postboot van acht uur is o.m. gearriveerd de heer Van den Broek, een der directeuren van de gemeenschappelijke Mijnbouw Maatschappij Billiton. Het. fanfa recorps van West-Terschelling heeft van avond. een tocht door het dorp gemaakt. Ver volgens brachten zij den heer Van den Broek een serenade. Na dien muzikalen rondgang trok het corps de gelagkamer van het hotel binnen, waar de heer Van de Broek een dronk uitbracht op het muziekkorps, en de Ter- schellinger bevolking dankte voor de groote belangstelling en de feestvreugde.. Hij hoopte dat die vreugde nog grooter zou zijn, wanneer straks ook de andere staven gevon den zullen worden. De muziek speelde daarna Terschellinger volkslied. SANTPOORT BREDERODE NIEUWS Naar -men ons mededeelt, breidt het aan tal leden van de R.C. Brederode zich dusdanig uit, dat zij in het komende competitie-seizoen met 4 senioren-elftallen en l elftal junoren aan de competities van den H.V.B. zal deel- nemijen. Verder deelde men ons nog mede, dat het gemeenteraadslid, de heer J. Heeremans, bij den wedstrijd tegen het Neger-elftal op 6 Augustus a.s. den aftrap zal doen. HET 40-JARIG BESTAAN VAN „WILHELMINA". De receptie. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het korps, houdt het bestuur van „Wil- helmina" op Dinsdag 9 Augustus, des avonds 7 uur, receptie in „De Weyiman". IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Haarlem IJM 8. Vangst 1300 m. haring, m. diversen, 71 kantjes steurharing. Hercules IJM 196. Vangst: 40 m. schelvisch, 70 m. braadschelvisch, 40 m. radio, 220 m. makreel, 120 m. gul en kabeljauw, 20 m. plat- Viseh. Totaal 510 manden. Witte Zee IJM 167. Vangst: 20 m. grove schol, 45 m. kleine schol, 85 m. schelvisch, 125 m. braadschelvisch, 160 m. gul, 45 m. wijting, 140 m. gestripte makreel, 60 m. dichte ma kreel, totaal 186 m. en 360 stuks ijskabeljauw sn 470 st. stijve kabeljauw. Flamingo IJM 25. Vangst: 1100 m. haring, 60 m. diversen, 40 kantjes steurharing. Knikker IJM 4. Vangst: 65 m. schelvisch, 90 m. braadschelvisch, 100 m. gul, 60 m. plat- viseh, 40 m. wijting, 15 m. radio, 20 m. makreel, botaal 395 m„ benevens 500 stuks ijskabel jauw en 130 stuks stijve kabeljauw. Voor de Dinsdagmarkt. Amstelstroom IJM 81 (van de Westkust) Vangst: 235 m. heek, 65 m. diversen. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken Aneta IJM 82, Claesje RO 53. De Maria R. Ommering IJM 7 gaat Maan dag naar zee. Weer IJmuidensche visschers naar Duitscliland vertrokken. Groote belangstelling op het Stationsplein. Hedenmorgen is met den trein van 10 uur opnieuw een ploeg IJmuidensche visschers naar Duitschland vertrokken, hetgeen onder groote belangstelling geschiedde. Velen waren op en om het Stationsplein aanwezig om ge tuige te zijn van dezen merkwaardigen uit tocht van visscherlieden. Het is opvallend dat zich onder degenen, die naar Duitschland gaan, niet alleen men- schen bevonden, die reeds geruimen tijd werk loos zijn, maar ook matrozen en stokers en zelfs stuurlieden, wier schip slechts korten tijd is opgelegd en die spoedig weer naar zee zouden kunnen gaan. Uit vele dingen blijkt dat het niet lang meer zal duren of er zal een tekort aan bevaren zeelieden voor de vloot van IJmuiden ont staan. BESOMMINGEN. Logger Adjowico R.O. 9 f 1060. De Bilt voorspelt Meest matige Westelijke tot Zuid-Wes telijken wind, gedeeltelijk bewolkt, la ter wellicht toenemende bewolking, waarschijnlijk droog met later wellicht eenige kans op regen, weinig verande ring in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig ver andering. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 63 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 765 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRELLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 5.45 uur; n.m. 6.14 uur. Maandag v.m. 6.30 uur, n.m. 6.54 uur. Dinsdag v.m. 7.14 uur, n.m. 7.41 uur. (Geen zomertijd). TEMPERATUUR ZWEMBADEN: V.Z.I. water 68 F., lucht 65 F. Heerenduinen, water 70 F., lucht 68 F. MARKTBERICHT. (Versche vïsch) IJmuiden, 30 Juli 1938. Tarbot 96—90 ct. per K.G. Tong 190114 ct. per K.G. Griet f 28.50—f 20 per 50 K.G. Kleinschol f 16f 7 per 50 K.G. Schar f 6.50—f 5.20 per 50 K.G. Kleine roode poon f 2.50 per 50 K.G. Kleine gul f 8f 4.90 per 50 KG. Wijting f 7.80—f 4.60 per 50 K.G. Kabeljauw f 33—f 4.60 per 125 K.G. VELSEN SPELDJESDAG HERWONNEN LEVENS KRACHT. Zondag 7 Augustus a.s. wordt in de ge meente Velsen een speldjesdag gehouden ten bate van de R.K. Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose „Herwonnen Levens- Collectrices voor IJmuiden-Oost kunnen zich opgeven bij M. Bruinenberg, Willems- beekweg 69, J. Kuyl, J. P. Troelstraweg 8 en M. Spanjaard, Velserduinweg 71. APOSTOLAAT TER ZEE. Zondag 31 Juli a.s. zal men in de ge meente Velsen bij de RK. kerken een speld jesverkoop houden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Apostolaat ter Zee. HEEMSKERK COLLECTE. Door de Stichting „Steunfonds der vereeni ging tot bevordering der belangen van t.b.c.- patienten in Nederland" zal op Zaterdag 20 Augustus a.s. een speldjesdag worden ge houden. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. JAARVERGADERING. De Vrijdagavond door den Haarl. Korfbal- bond belegde vergadering mocht zich in een goede opkomst verheugen. De openingsrede van den heer R. de Boer, voorzitter, nam ruim drie kwartier in beslag. Hij gaf een zeer goed beeld van het innerlijk leven van den bond. Een jaar vol afwisseling, een onaangename door het royement van een vereeniging, daar bij echter vele aangename zooals het stijgen de spelpeil en het succes der Haarlemsche K.NK.B.-ploegen. O.K. stond op den rand van het eerste-klasseschap, T.H.B. promoveerde naar de 2e klasse. Nieuw Flora legde beslag op den Nieuws v. d. Dagbal. Ook met de H.K.B.-ploegen gaat het goed, al zakt het spelpeil wel, wat volgens spr. zijn oorzaak vindt in de sterke afvloeiing naar den K.N.K.B., iets wat al zeer sterk tot uitdruk king kwam in de samenstelling van het Bonds twaalftal. Tegen een kleinen teruggang in het aantal seniorenleden staat echter een schitterende stijging van 't aantal adspiranten, nl. van 216 op 338, waarin vooral de vereeniging Haar lem een groot aandeel had. Na nog gespro ken te hebben over de groötere hardheid in het korfbalspel vergeleken bij jaren geleden en de opwekking, om aan een eerstvolgend jaar te organiseeren sportweek met veel groo ter aantal leden deel te nemen, eindigde de heer De Boer zijn goed opgebouwde rede met de conclusie, dat de Haarl. Korbalbond er gogd voorstaat en met vertrouwen de toekomst te gemoet kan zien. Hierna volgde de uitreiking der diploma's, medailles en beker. De notulen werden goedgekeurd, evenals de uitvoerige verslagen van den secretaris-pen ningmeester, den heer W. van Lohuizen, die hiervoor dan ook een welverdiend applaus mocht oogsten. Bij enkele candidaatstelling werden de bestuursleden de heeren H. Orends en W. van Lohuizen herkozen, de kascommis- sie zal bestaan uit de heeren Vogelpoel, J. Blauw, J. Orends en Hooyveld (pl.v.) Na de pauze nam de rede van den heer Van Lohuizen over den algemeenen toestand en de maatregelen tot het verbeteren er van ge- ruimen tijd in beslag. Van de rondvraag werd een bescheiden ge bruik gemaakt, waarna de voorzitter te 11.15 uur deze geanimeerde vergadering sloot. hoek, Rotterdam; K. Vis, Den Haag; W. de Haas, Den Haag; J. Vos, Amsterdam; W. I. A. van der Kley, Rotterdam. Het gouden cijfer 16: A. A. Schwing, Kap. Ja gers; O. vaix 't Zet. Sergt. Genietr.; J. H. Teu- nissen van Maanen. Opperw. Inst. 8 R. V. H.; O. F. J. Randwijk, Wachtm. Kon. Mar.; Jhr. G. H. H. van Kinschot, le luit. Huz. Het Gouden cijfer 17: A. A. M. Göbel, Op perw. 2e Half Reg. H. Het gouden cijfer 20: Jhr. A. v. d. Goes, Ritm. 2e Reg. Huz.; A. C. G- Dinkhuyzen, Den Haag; P. J. van der Kaay, Elden (bij Arnhem). 4477 deelnemers volbrachten de marschen. Op den laatsten dag van de vierdaagsche bedroeg het aantal uitvallers slechts vier, zoo dat 4477 wandelaars den tocht tot een goed einde hebben gebracht. Het aantal inschrijvingen bedroeg 4760. Niet opgekomen waren 176 deelnemers, terwijl den eersten dag 14 niet waren gestart en 9 uit vielen. Het totaal aantal was hiermee terug- geloopen tot 4561. Woensdag bleven er 16 thuis en vielen 19 uit, zoodat het gezelschap was geslonken tot 4526 personen. Donderdag ble ven er 18 thuis en vielen 21 uit, zoodat er nog 4487 overbleven. Hiervan gingen Vrijdag 4481 op stap; er waren vier uitvallers, zoodat 4477 wandelaars de vierdaagsche hebben volbracht. De deelnemers uit Haarlem en omstreken. Aan de marschen hebben oa. met succes deelgenomen op het parcours van 55 K.M. per dag, J. C. van Looy, voor de 4e maal. Op het parcours van 40 KM. per dag, M. C. Deurloo voor de 8e maal. J. Willemse nam voor de 11e maal deel op het parcours van 55 K.M.; hij ontving den gouden kroon. W. Vleghert, lid vair de Bloemendaalsche Politie Sportvereeniging nam voor de derde maal deel. Mevrouw Schmidt-Müssler en G. H. Wame- link wandelden voor de tweede maal mee. WANDELSPORT Schitterend geslaagd. De laatste dag van den Vierdaagschen N. B. L. O.-marsch werd een onverwacht groot suc ces. Vrijdag bleven er slechts zes deelnemers thuis, zoodat er 4481 ingeschrevenen hun laatsten wandeltocht gingen verrichten. Als men weet, dat in de drie vorige dagen het aantal uitvallers ternau wernood 2 pet. bedroeg, dan mag men daaruit afleiden, dat de vierdaagsche moreel en sporttechnisch tot een der best geslaagde sportevenementen van de laatste jaren behoort.. Van het begin tot het eind, dat beteekent voor de 55'ers van 's morgens half zes tot des avonds ongeveer zes uur, in felle zon te wan delen op dikwijls primitieve, landelijke wegen, hebben bijna allen zich uitstekende sportlie den getond, die voor geen geruchtje vervaard zijn. Het was op den laatsten dag werkelijk geen licht parcours, daar dit voor bijna 60 pet. over schaduwlooze wegen liep. De bevolking door de geheele Maasstreek en ook op het Gel- dersche gebied toonde Vrijdag groot respect voor de prestaties van de duizenden deelne mers en deelneemsters. Er was groote geestdrift langs het parcours. Grave hield zich tamelijk rustig, ook Mill, maar het grootste enthousiasme kwam eerst los in Cuyk, waar drie muziekkorpsen, n.l. de Kon. Ned. Marinekapel, de muziek van den staf te Amersfoort en de muziek van de be reden militaire politie te Amsterdam, hun collega's met montere marschen kwamen af halen. Reeds hier begon ook de bloemenhulde en kwamen de autoriteiten de deelnemers be groeten. De minister-president, dr. H. Colijn, begeleid door kapitein J. L. Breunese, reed per auto langs vrijwel het geheele parcours en sloeg in Cuyk den tocht der duizenden over de pontonbrug gade. Hier verschenen ook de mili taire autoriteiten. Het doortrekken door Cuyk, dat geheel met vlaggen getooid was en waar de V. V. V. den gasten limonade aanbood, duurde bijna twee uur. Na Cuyk volgden de laatste 15 K.M., welke door allen, die eenmaal de Maas waren over gekomen na de moeilijke Mooksche Steeg door worsteld te hebben, in een bewonderenswaar dig tempo en stramme houding werden afge legd. Hier deed de doorsnee-Nederlander niet voor de beste buitenlanders onder en hier werd ook wederzij dsche waardeering getoond. Van de grens der gemeente Nijmegen af tot aan de Prins Hendrik-kazerne werd het voor de honderden deelnemers een zegetocht, langs dubbele hagen van menschen, die bijna allen van oud tot jong, bloemen aanboden. De stem ming steeg met de minuut en zorgde voor een feestelijk slot, dat bekroond werd met de of- ficieele prijsuitreiking op het Molenveld door de militaire autoriteiten, in tegenwoordigheid van den minster-presdent. De prijsuitreiking Dr. Colijn, die zelf ook eenige kruisen uit reikte, richtte hartelijke woorden tot de bui- tenlandsche en de Nederlandsche deelnemers, in tegenwoordigheid van verscheidene auto riteiten, onder wie wij nog opmerkten mr. ba ron Van Heemstra, Commissaris van de Ko ningin in Gelderland, baron de Marquream militair, attaché bij het Fransché gezantschap en den heer Zapp, generaal-secretaris bij het. Duitsche gezantschap te 's Gravenhagè. Dr. Colijn wijdde een woord van hulde aan de manschappen van de koloniale reserve, die zich bij dezen marsch op bijzondere wijze on derscheiden hadden. Bijzondere waardeering sprak de minister uit over de kranige houding van vele jongere soldaten, die hoewel nog slechts eenige maanden onder dienst, reeds op zulk een uitstekende wijze de marschen vol bracht hadden. Hij sprak zijn bijzondere sym pathie uit voor de koloniale reserve, waaraan hij zulke aangename herinneringen uit het verleden had, niet als minister-president, maat' als oud-kameraad. Toen hij Vrijdagmorgen de koloniale reserve zag marcheeren, had zijn hart gepopeld. Spr. wees op het sterke plichts gevoel van dit korps, waarop steeds gebouwd kan worden. Ook huldigde minister Colijn de Duitsche deelnemers en hoopte, dat zij de beste herin neringen aan de Hollandsche gastvrijheid zul len bewaren. Voorts richtte hij zich tot de En- gelschen, die hij complimenteerde, in het bij zonder de heer Martin, die de eerste buiten lander is, aan wien het kruis voor tienjarige deelneming kon worden uitgereikt. De heer Van der Kaay, die reeds voor de twintigste maal aan de vierdaagsche had deelgenomen, werd eveneens door den mi- nister-jpresident gehuldigd, terwijl kapitein Breunesse persoonlijk het kruis voor twintig jarige deelneming overreikte aan Jhr. van der Goes, ritmeester van de huzaren, dien hij schetste als de man met het sterke Holland sche karakter, die zijn manschappen weet aan te vuren tot uiterste krachtsinspanning. Het gouden kruis voor 10 maal deelneming ontvingen: H. H. Winters, adj. Oo. 18e R. I. C. v. d. Mark, Serg. tamb. R. Genietroepen C. Takkebos, Rotterdam; G. H. v. d. Spek, Korps Mar.; H. G. Anemaet, Sergt. Kol. Res.; A. G. de Willigen, Politie, Den Haag; L. Apon. Politie, Den Haag; A. L. v. d. Bos, Politie, Den Haag; J. van Dijk, Zeist; J. G. Michorius, Amersfoort; H. Sehoonhage, Amsterdam; G W. van Kooten, Den Haag; Th. A. Groothui zen, Nijmegen; A. J. F. Roeleven, Nijmegen. D. de Leeuw, Maj. Art., Den Haag; mevrouw E. Huurman—(Kuyper, Nijmegen; R. J. Martin (Engeland); H. J. Ennen, le luit. Veldart. Utrecht. De gouden kroon voor 11 maal deelneming ontvingen: H. K. Kronig, Kap. 15e Reg. Inf.; J. van Rooyen, Wachtm. ne Reg. H.; I. Beek, Opperw. Kon. Mar.; J. Willemse, Haarlem; A. H. M. Wap, Rot- ;erdam; C. H. Bennink, Vrijw. Burgerw. Amsterdam; H. J. van Diepenbeek, Amsterdam; S. H. T. Schipperheyn, Nijmegen; me vrouw D. H. Jansen—de Waal, Nijmegen. Het gouden cijfer 12 voor 12 maal deelneming kregen: N. I. Epkema, Res. Kapt. Jagers; C. Brey, Serg. Luchtv. Het gouden cijfer 13 voor 13 I Will.™.. ?aal deelnemins: w. J. Korte. J. Willemse.5erg. L. S. Haarlem. Het gouden cijfer 14: B. Tichelaar, Serg. 7e R. I.; mevrouw M. J. van der Kley—Vreyen- SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. van Dijk, uit Bloemendaal. NED. HERVORMDE KAPEL. V.m. 10: L. Byvanck, van Amersfoort. GEREF. KERK in HERSTELD VERBAND, ge bouw Bethel, Wüstelaan. V.m. 10: Ds. P. van der Vloed. Bevestiging van een ouderling. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m. 10: Ds. Hanneman, Uitgeest. Nam. 5.30: Ds. Johs. Bronsgeest, Velsen. BETHLEHEMKERK, James Wattstr. V.m. 10: L. P. Tismeer, Jeugddienst. HERV. EVANG. Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. Maandag nam. 8: Ds. Zandt, Delft. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heiligingssamen- komst. Nam. 3.30: Openluchtsamenkomst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst.. Al deze samenkomsten staan onder leiding v. Adj. A. Varwijk. GEREF. KERK, Wilhelmlnakade. V.m. 10: Dr. J. H. Kroese, v. Dokkum. Nam. 5: Ds. J. Vrolijk Czn„ Epe. HULPKERK, Marnixschool: V.m. 10: Ds. J. Vrolijk Czn. Nam. 5: Dr. J. H. Kroese. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vespers. IJMUIDEN-OOST NED. HERV. KERK, Goede Herderkerk, Velser duinweg. V.m. 10: A. Everts, Theol. cand. Nam. 5.30: Ds. G. F. Callenbach. VEREENIGTNGSGEBOUW, Kalverstraat. V.m. 10: Jeugdsamenkomst. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenagingsgeb. Stationsweg, Velsen. Geen dienst. GER. KERK, Velserduinweg. Vm, 10: Ds. Y. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTENGÉM., lokaal Willemsbeekweg 22 Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te HrL HERST. APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15: Godsdienst oefening. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Willems beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30 Verschillende sprekers. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Stations weg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. Zaterdag nam. 7.15: Genezingsdienst. VELSEN. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons- VELSEN-NOORD GER. KERK, Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. P. Ingwersen, Katwijk aan Zee. BEVERWIJK NED. HERV. KERK, Kerkstraat. V.m. 10: Ds. C. M. Krijger. Zondagsschool vacantie. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Parklaan. V.m. 10: Ds. G. W. Melchers, uit Heiloo. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. Geen dienst. Zondagsschool vacantie. EVANG. LUTH. GEMEENTE, Koningstraat. Geen dienst. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10: Ds. F. Kramer. Nam. 5: Dezelfde. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstraat 31 V.m. 10: S. Besselaar, uit Amsterdam in ge bouw Odeon. Maandag nam. 7.30: Meisjeskrans boven 14 jaar. Dinsdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. Woensdag nam. 2.30: Meisjeskrans ben. 14 j. Nam. 4: Zangrepetitie voor meisjes en jon gens o.l.v. mevr. H. Kok. LEGER DES HEILS. Zeestraat 26 V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3.30: Openluchtsa menkomst. Nam. 12.305: Kindersamen komst o.l.v. Kapt. Lahuis. Maandag nam. 2.15: Gezinsbond. Nam. 6: Liefde bond. Nam. 7.30: Straatzang. Dinsdag nam. 8: JongeliedendemonstratiA- Donderdag nam. 8: Heiligingsdienst. CASTRICUM NED. HERV. KERK. v.m. 10: Ds. A. van Poel geest. GEREF. KERK, BeverwijKërstraatweg 32. V.m. 10: Ds. J. Krüger Nam. 5.30: Dezelfde. HEEMSKERK. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman WIJK AAN ZEE EN DUIN. NED. HERV. KERK, Wijk aan Zee. V.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. VEREENIG ENGSGEBOUW, Populierenlaan. V.m. 10: M. Foeken, hulpprediker.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3