GROOTE INSPANNING BARTALI WINNAAR BRENGT DE OVERWINNING MET GROOT VERSCHIL DE ENGELSCHE DAMES-ATHLETEN ZEGEyiEREN TE AMSTERDAM de leut de haute DE HONKBALWEDSTRIJD BELGIE-NEDERLAND WINNEN DEN BEKER MET 69 PUNTEN BELGEN WINNEN HET LANDENKLASSEMENT GERING VERSCHIL VAN ÉÉN RUN Van onzen verslaggever) In het Antwerp-stadion te Deurne heeft Zondagmiddag weer de internationale ont moeting tusschen de vertegenwoordigende teams van België en Nederland plaats gehad, ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek. Het is een zeer moeilijke overwinning voor onze landgenooten geworden. De teams waren als volgt: Nederland Hunik, v. d. Schalie, Wilders, v. Heeswijk, v. d. Putten, Hartog, Schijvenaar, Baas en De Mon. België: Aandacht, Caluwe, Payne, Van Oostrum, Bresseleers, Verschueren, v. d. Broek, Gillet en Cramm. Nederland gaat het eerst aan slag. Hunik slaat den bal naar het derde honk en bereikt het eerste honk niet op tijd, waarna v. d. Schalie uitgaat op drie slag. Doch dan slaat Wilders een twee-honkslag en ook v. Hees- wijk geeft een honkslag. Van der Putten be reikt het eerste honk door een fout van den korte-stop. Intusschen opent Wilders de score voor Nederland. Met twee honken bezet gaat Hartog, fraai gevangen door Payne. De Mon, die alle innings voor Nederland heeft geworpen, begint goed door Aandacht op drie slag uit te gooien. Caluwéé, de beste Belgische slagman, krijgt vier wijd, waarna Payne drie keer mis slaat. Van Oostrum geeft dan een vangkans aan Van der Schalie en gaat uit. (Stand 0—1.) In de tweede innings slaat Schij venaar drie keer mis. Baas geeft eeri honkslag, doch hij sneuvelt op het tweede honk na een slag van De Mon. Hunik is dan het derde slachtoffer van Gillet. De Mon is er geweldig in; met 13 worpen bezorgt hij drie Belgen een nul door drie slag. (Stand 0—1.) De derde innings is ook voor Nederland kort. Van der Schalie sneuvelt op het eerste honk en Van Heeswijk en Van der Putten gaan uit op drie-slag. De Mon begint met drie-slag te gooien en ook de volgende slagman gaat uit door een vangbal van Van der Schalie, doch dan geeft hij twee spelers een vrijen loop. Payne geeft nu een twee-honkslag en ook Van Oostrum geeft een honkslag, zoodat de Belgen twee punten scoren. Wanneer Bresseleers daarna vier-wijd krijgt, zijn alle honken bezet. Van der Schalie maakt dan aan deze hachelijke situatie een einde door Verschueren uit te vangen. (Stand 21.) In de vierde innings wordt niet gescoord, doch in de vijfde innings maakt Nederland gelijk door een fout van Payne en wanneer België dan voor nul aan den kant gaat, is de stand 2—2. In de zesde innings maakt België een düb- bel-spel. Als v. d. Putten uit is gegaan, geeft Hartog een honkslag en bereikt veilig het eerste honk. Schijvenaar slaat een vangbal naar den korte-stop en gaat uit, doch ook Hartog gaat uit, daar hij was gaan loopen. België gaat dan weer voor nul uit. (Stand 2—2.) Wanneer Baas in de zevende innings op drie-slag verdwenen is, geven De Mon en Hunik een honkslag. Van der Schalie slaat den bal naar het derde honk en bereikt het eerste honk ten koste van De Mon, die op het derde honk uitgaat. Met twee honken bezet maakt Verschueren een fout en Hunik kan scoren, zoodat Nederland weer een punt vóór staat. Van Heeswijk slaat den bal naar v. d. Broek, die geen fout maakt. Aandacht komt door een fout van Wilders op het eerste honk en hij bereikt het tweede na een stootslag van Caluwé. Wanneer Payne den bal naar v. d. Putten slaat, mist deze den vangbal en Aan dacht komt binnen. Ook Caluwé tracht te scoren, doch Wilders heeft het gevaar gezien, plaatst zich tusschen v. d. Putten en de thuis plaat en als v. d. Putten dan naar Wilders gooit, zorgt laatstgenoemde er voor, dat Ca luwéé bij de thuisplaat uitgetikt kan worden. Van Oostrum bereikt het eerste honk en als Bresseleers een honkslag geeft, kan Payne hierop scoren. Dan heeft De Mon weer succes en Verschueren en v. d. Broek gaan uit op drie-slag. (Stand 43). In de achtste innings begint v. d. Putten met een honkslag. Hartog bereikt het eerste honk niet op tijd en Schijvenaar gaat weer uit op drie-slag. Baas, die in haast eiken wedstrijd geluk heeft, komt ook nu weer door een fout op het honk, waarna De Mon zijn derden honkslag geeft. Intusschen zijn v. d. Putten en Baas binnen gekomen. Hierna gaat Hunik uit op het eerste honk. De Mon geeft aan de Belgen weinig kans. Gillet en Cramm krijgen drie-slag en Aani dacht wordt uitgevangen door Wilders. Met den stand 45, in het voordeel van Neder land, gaan beide ploegen voor het laatst aan slag. Van der Schalie wordt reeds direct uit gevangen door achtervanger Caluwé. Wilders geeft dan een mooien tik en komt op het tweede honk, waarna hij het derde steelt. Van Heeswijk krijgt drie-slag, doch de achter- vanger laat den derden slagbal vallen, zoodat hij den bal naar het eerste honk moet gooien. Van Heeswijk gaat wel uit, doch Wilders pro fiteert van deze fout en komt binnen. (Zooals later bleek, was dit het winnende punt voor Nederland). Van der Putten gaat uit op het eerste honk en Nederland heeft dus een voor sprong van twee punten. Hoewel De Mon begint met vier-wijd, gaan Payne en Van Oostrum uit op het eerste honk. Bresseleers geeft dan een honkslag, waarop Caluwé binnen komt. Verschueren en v. d. Broek, die aan slag nog niets hebben gepres teerd, worden nu vervangen door v. d. Velde en Maes. Er is volop spanning; wat zullen deze pinch-hitters doen? Het is dan ook niet te verwonderen, dat De Mon de richting kwijt is en v. d. Velde een vrijen loop geeft; doch dan concentreert hij zich geheel op slag. Nog een wijdbal gooit hij, maar de andere drie ballen zijn slagballen, zoodat Maes uitgaat. De Mon (Nederland) gooide 16x3 slag en 9x4 wijd en kreeg 6 honkslagen tegen. Gillet (België) gooide 13x3 slag en 0x4 wijd en kreeg 10 honkslagen tegen. Het slaggemiddelde van Nederland en Bel gië was resp. 0.24 (4110) en 0.18 (346). Nederland maakt 3 en België 7 fouten. De cijfers der innings luiden; Nederland: 100010121 6 België: 002000201 5 Links de heer R. Abrahams, die bij den wedstrijd in het popduiken van de Heemsteedsche Reddingsbrigade No. 1 werd en die hiermee voor een jaar in het bezit van den wisselbeker kwam. Rechts mej. T. Broers, die No. 1 van de dames werd. De leden der Heemsteedsche Red dingsbrigade, die Zondag wedstrijden hielden in den zwemvijver in Groe- nendaal, poseeren voor onzen fotograaf. GOEDE PRESTATIE VAN ONZE DRIE LANDGENOOTEN De dames van de Engelsche Mitcham Ath letic Club, de kampioenen van Engeland, hebben ook in Amsterdam haar superioriteit getoond in de wedstrijden om den beker van de Commissie voor Dames-athletiek, Zondag middag op de sintelbaan te Amsterdam ge houden. De dames van Mitcham wonnen den beker met 69 punten; de Amsterdamsche club A. D. A. bezette met 42 punten de tweede plaats. Vooral in de loop-nummers bleken de Engel- schte dames sterk. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 80 Meter horden dames: 1. Mej. A. Door geest (A. D. A.) 11,9 sec.; 2. Mej. C. ter braake (A. D. A.) 12,2 sec. Verspringen dames: 1. Miss v. Sbhenck (Mitcham) 5.48 Meter; 2. Mej. F. Koen (Sag- gitta) 5.36 Meter. Speerwerpen dames: 1. Mej. P. Dieben (Bdunhilde, Leiden) 37.08 Meter; 2. Mej. M. van den Bergh (A. D. A.) 34.26 Meter. 80 Meter hardloopën, meisjes-juniores (om het kampioenschap van Nederland): 1. Mej. G. Koudijs (Hollandia) 10.4 sec.; 2. mej. A. Vermeulen (K. N. A. U., Culemborg) 10.06 sec. 200 Meter hardloop-en dames: 1. Miss Hol- loway (Mitcham) 25.8 sec.; 2. Miss M. Steb- bings (Mitcham) 25.9 sec. 100 Meter hardloopën dames: 1. Miss B. Lock (Mitcham) 12.1 sec.; 2. Mej. F. Koen (Sagitta) 12.1 sec. Hoogspringen dames: 1. Mej. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1.55 Meter; 2. Miss D. Odam (Mitcham) 1.53 Meter. Discuswerpen dames: 1. Mej. A. Niesink (Sagitta) 35.77 Meter; 2. Mej. B. Palm (U. D. A.) 34.62 Meter. Verspringen, dames-juniores, (kampioen schap van Nederland)1. Mej. G. Koudijs (Hollandia) 4.92 Meter; 2. Mej. A. Vermeulen (K. N. A. U., Culemborg) 4.83 Meter. Kogelstooten dames: 1. Miss B. Reid (Mit cham) 11.40 Meter; 2. Mej. A. Niesink (Sa gitta) 10.80 Meter. 4x80 Meter estafette dames, juniores (kam pioenschap van Nederland): 1. Brundile (Groningen) 43,2 sec.; 2. Brunhilde (Leiden) 44,2 sec. 10x100 Meter estafette dam,es (kampioen schap van Nederland)1. Mitcham A. C. 1 2 min. 5.8 sec.; 2. A. D. A. (Amsterdam) 2 min. 7.4 sec. delkamp als 49ste eindigde in 4 uur 24 min. 58 sec. De laatste étappe werd Zondag een ware triomphtocht van de nog in den koers lig gende renners naar Parijs. Ditmaal waren het de Franschen Magne en Leducq, die étappe winnaars werden en wel met zulk een voor sprong, dat Italië nog juist van de tweede plaats in de landenrangschikking kon worden gestooten. Bartali werd winnaar. Na 13 jaren is het weer een Italiaan, die den tour wint. België zegevierde in de landenrangschikking. De laatste étappe van Rijssel naar Parijs over 275 K.M. werd aanvankelijk in een rustig tempo gereden. Eerst 70 K.M. voor Parijs, waar de aankomst op de Pare des Princes- baan plaats had, in aanwezigheid van 50.000 toeschouwers, werd er fel gedemarreerd. Magne en Leducq zagen tenslotte kans weg te komen, met vijf minuten voorsprong kwa men zij de baan te Parijs op. Zij werden bei den op de eerste plaats gezet. De drager van de gele trui Bartali werd bij zijn aankomst hartelijk toegejuicht. Behalve Bartali waren ook Vervaecke, Cos- son en Vissers in het hoofdpeloton. Middel kamp werd in deze étappe 25e met ongeveer 10 minuten achterstand op de winnaars. Van Schendel en Hellemons kwamen tegelijk aan, zij werden resp. 50e en 51e. In de algemeene rangschikking kwamen weinig wijzigingen. De uitslag van de laatste étappe luidt: 1 A. Mange en Leducq, beiden 3 uur 54 min. 50 sec., 3 Louviot 8 uur 59 min. 45 sec., 4 Ga- lateau, 5 Kaminet, 6 Yvon Marie, allen zelfde tijd, 7 Vicini 7 uur 5 sec., 8 Kint, 9 Oubron, 10 Canardo, allen zelfde tijd als Vicini, 25e Middelkamp 9 uur 4 min. 27 sec., 50 Van Schendel 9 uur 5 min. 7 sec., 51e Hellemons zelfde tijd. De eindstand der algemeene rangschikking is aldus: 1 Bartali (Italië) tot-aaltijd 148 uur 24 min. 50 sec. 2 Vervaecke (België) 148 uur 43 min. 17 sec. 3 Cosson (Frankrijk) 148 uur 54 min. 16 sec. 4 Vissers (België) 158 uur 59 min. 16 sec. 5 M. Clemens (Luxemburg) 149 uur 9 min. 59 sec. 43e Middelkamp 151 uur 31 min. 57 sec. 50e Van Schendel 152 uur 1 min. 36 sec. 55e Hellemons 155 uur 33 min. 14 sec. Eindstand landenrangschikking: 1 België 447 uur 10 min. 7 sec., 2 Frankrijk 447 uur 53 min. 36 sec., 3 Italië 447 uur 54 min. 13 sec., 4 LuxemburgZwitserland 450 uur 13 min. 6 sec. 5 Frankrijk b. 450 uur 18 min. 38 sec., 6 Spanje- Nederland 450 uur 25 min. 36 sec.. 7 Frankrijk c. 451 uur 14 min. 56 sec. en 8 Duitschland 454 uur 16 min. 3 sec. Speicher eischt schadevergoeding. De Fransche wielrenner Speicher. die tijdens den Tour de France werd gediskwalificeerd omdat hij zich in de Pyreneeën door een auto zou hebben laten sleepen, heeft bij de justi tie een eisch tot schadevergoeding ingediend wegens het onrecht, dat hem, volgens zijn meening, is aangedaan. Speicher verklaart» dat hij door zijn uitsluiting van den wedstrijd in zijn bestaan geruïneerd is. Een valpartij tijdens de 10 x 100 M. esta fette voor hee- ren bij de in ternationale dames- en heeren athle- tiekwedstrij- |gps - den, die op de - Amsterdam sche sintel- baan zijn gehouden. Wm *»-• Zaterdag is de Tour de France voortgezet met de twintigste étappe van Reims naar Rijs sel, totale lengte 199 K.M. Op deze étappe werd tusschen Laon en St. Quentin, een afstand van 44 K.M., tegen het horloge gereden. Deze tijdrit werd gewonnen door den Belg Ver- vecke in 1 uur 4 min. 40 sec., gevolgd door zijn landgenoot Vissers, den Franschman Cosson en den Italiaan Cottur. Onze landgenoot Hellemons eindigde op de 32ste plaats in den tijd van 1 uur 3 min. 29 sec., terwijl Middelkamp 48ste werd in 1 uur, 10 min. 41 sec. Van Schendel tenslotte be- landde op de 55ste plaats in 1 uur 13 min. 49 sec. De étappe werd gewonnen door den Belg Neuville in den tijd van 4 uur 10 min. 29 sec. voor Fréchaut (Frankr.) in 4 uur 11 min. 49 sec.. Lauwers (België), Majerus (Luxemburg) en Bini (Italië). Van de Nederlanders arriveerde Hellemons het eerst als negende in den tijd van 4 uur 17 min. 54 sec. Daarop volgde Van Schendel als dertiende in denzelfden tijd, terwijl Mid- 20eETAPPE 30JULI 199KM. WEDSTRIJD TEGEN HET HORLOGE g> CONTROLEPLAATSEN PONT-A-M ARC g DO JU

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5