De kampioenschappen van Nederland VOETBALBOND WIELRIJDEN. ROEIEN. HAARLEMSCHE RTAAND'A'G T AUGUSTUS '1938 Van Vliet algemeen kampioen. Ooms en Peperkamp titelhouders bij de amateurs en onafhankelijken. Pijnenburg kampioen achtervolging. Zaterdagmiddag twee uur werden de wie lerwedstrijden 0111 de kampioenschappen van Nederland in het Stadion te Amsterdam be gonnen met de series van de sprint voor ama teurs, onafhankelijken en professionals. Vóór den aanvang was het Wilhelmus gespeeld als inleiding tot het nationale wielenfestijn, dat alle Nederlandsche favorieten tezamen brengt. Aan spanning heeft het niet ontbroken en de kopstukken, die zegevierden kregen het in vele gevallen hard te verantwoorden. Doch lang niet alle favorieten konden zich handha ven; er vielen dan ook enkele beslissingen, die verrassend waren, bijvoorbeeld de nederlaag van Kropman. In den kwarteindstrijd dei- amateurs kwam de Nijmegenaar tegen den Limburger Smits, die een voortreffelijken in druk maakte en na een tactische race klopte Smits Kropman royaal. Ooms. In den halven eindstrijd kwam Smits ver volgens tegen den wereldkampioen v. d. Vijver die zich niet liet verrassen en van den Lim burger won. De kampioen 1937, Henk Ooms, wist zich te handhaven. Bij de onafhankelijken plaatsten zich in de beslissing J. v. Rossum, die Herbershoff had geklopt en de oud-amateur Peperkamp, die den Limburger te Loo had verslagen. Bij de professionals deed Kremers het niet slecht. Hij bleef Arie v d. Linden den baas en zal dus in de finale als tegenstander fungee- ren van Arie van Vliet, die geen moeite had met Pijnenburg. De grootste verrassingen vielen echter in de achtervolging. De favorieten Slaats en Pelle- naars wisten zich. ondanks hevige inspanning, niet te handhaven en het merkwaardigste is. dat zich naast Pijnenburg drie jonge renners kwalificeerden voor de halve eindstrijden. Die jonge renners, waren Klink, Groenewegen en Schulte. Pellenaars had met veel moeite van v. Hout gewonnen en hij kwam nu in de kwart finale tegenover Gerrit Schulte. De wegrenner, die het tegen KI. Bakker gemakkelijk had gehad, toonde ook op de baan zijn mannetje te kun nen staan. Het werd een uitermate spannende race, waarbij het tot het laatste oogenblik on zeker bleef wie zou winnen. In de laatste ronde echter liet Schulte zien wat hij waard was, in een formidabelen eind spurt sloeg hij Pellenaars met nauwelijks een meter. Voor de tweede groote verrassing zorgde de jonge Amsterdammer Groenewegen, die eerst Piet van Nek sloeg en daarna met een ver bluffend gemak den kampioen Slaats ont troonde. Langen tijd hield Slaats zich staande, doch zóó fel kwam Groenewegen opzetten, dat de kampioen zich tenslotte gewonnen moest geven. D. Klink uit Den Oever, die verleden jaar eveneens uitmuntend reed, won nu van Kre mers en sloeg in de kwart finale zonder moei te den Brabander van Schijn del. De vierde man die zich in den halven eindstrijd plaatste was Pijnenburg, die Savelsberg versloeg. De uitslagen waren: Sprint amateurs: le serie: 1 H. Ooms, 2e serie: 1 J. Derksen, 3e serie: 1 J. de Heus, 4e serie: 1 Chr. Krop man, 5e serie: 1 J. v. d. Vijver, 6e serie, 1 B. Leene. Herkansingsritten: le rit: 1 P. Smits, 2e rit: 1 C. de Best, 3e rit: Ch. Pruys, 4e rit: 1 R. Groot, Finale herkansing: 1 P. Smits, 2. R. Groot. Kwart eindstrijden: le rit: 1 H. Ooms, 2 P. de Heus, 2e rit: 1 J. Derksen, 2 R. Groot, 3e rit: 1 P. Smits, 2 Chr. Kropman, 4e rit: 1 J. v. d. Vijver, 2 B. Leene. Halve eindstrijden: le rit: 1 J. v. d. Vijver, 2 P. Smits. 2e rit: 1 H. Ooms, 2 J. Derksen. Sprint onafhankelijken: le serie: 1 J. van Rossum, 2e serie: 1 P. H. t.e Loo, 3e serie: 1 J. Peperkamp, 4e serie: 1 B. v. Rijn, 5e serie: 1 F. Herbershoff, 6e serie: 1 W. Kuipers. Herkansingsritten: le rit: 1 P. Roes, 2e rit: 1 Ch. Kramer. Kwart eindstrijden: le rit: 1 J. Rossum, 2 P. Roes, 2e rit: 1 P. H. te Loo, 2- W. Kuipers, 3e rit: 1 J. Peperkamp, 2 Ch. Kramer, 4e rit: 1 F. Herbershoff. 2 B. v. Rijn. Halve eindstrijden: le rit: 1 J. v. Rossum, 2 F. Herbershoff, 2e rit: 1 J. Peperkamp, 2 P. H. te Loo. Sprint professionals: ie serie: 1 A. van Vliet, 2e serie: 1 A. van dei- Linden, 3e serie, 1 J. Kremers. Herkansingsritten: le rit: 1 K. Bakker, 2e rit: 1 J. Pijnenburg. Finale herkansing: 1 J. Pijnenburg. Halve eindstrijden: 1 A. van Vliet, 2 J. Pij nenburg, 2e rit: 1 J. Kremers, 2 A. van dei- Linden. Achtervolging professionals over max. 5 K.M. le serie: 1 C. Pellenaars 6 min. 35 sec., 2 J. v. Hout 6 min. 36.2 sec., 2e serie: 1 D. Groene wegen, 6 min. 29.2 sec., 2 Piet van Nek, 6 min. 38 sec.. 3e serie: 1 D. Klink, 6 min 30 sec., 2 J. Kremers, 6 min. 37.6 sec., 4e serie: 1 J. Savels berg 6 min. 35.2 sec., 2 L. H. van Schijndel. 6 min. 35.8 sec., 5e serie: 1 F. Slaats, 6 min. 37.2 sec.. 2 P. van der Broek, 6 min. 50.2 sec., 6e serie: 1 J. Pijnenburg, 6 min. 41 sec., 2 Th. de Boer, 6 min. 43.2 sec.. 7e serie: 1 G. Schulte, 6 min. 53.8 sec., 2 K. Bakker (lekke band). Kwart eindstrijden; le serie;. 1 D. Klink, 6 min. 39.2 sec., 2 L. van Schijndel, 6 min. 50 sec., 2e serie: 1 D. Groenewegen, 6 min. 27.6 sec., 2 F. Slaats. 6 min. 28.8 sec., 3e serie: 1 J. Pijnenburg, 6 min. 36.6 sec.. 2 J. Savelsberg, 6 min. 45 sec., 4e serie: 1 G. Schulte, 6 min. 31.2 sec., 2 C. Pelienaar, 6 min. 32.4 sec ZONDAG. Bij de Zondagmiddag voortgezette nationale kampioenschappen vielen bij de sprinters re sultaten te noteeren, welke verwacht werden. Ooms prolongeerde zijn kampioenschap bij de amateurs, Peperkamp kwam, zag en overwon bij de onafhankelijken en Van Vliet won zon der eenigen strijd den proftitel. Dat Van Vliet tenslotte tegen Ooms en Peperkamp ook het algemeen kampioenschap van Nederland be haalde, zonder noemenswaardigen tegenstand te ondervinden, was ook al een normaal re sultaat. Hoe geheel anders verliepen de achtervol gingen. De beide favorieten, Schulte en Groenewe gen verloren. Pijnenburg en Klink kwamen in de finale. Ooms de tacticus. Ooms won in twee ritten van Van der Vijver.. In den eersten rit die ongeldig was verklaard, week Ooms in de laatste bocht eenigszins van zijn rij lijn af, waarna Van der Vijver, die toen al kansloos lag,- de hand opstak ten teeken, dat hij gehinderd was. De jury besliste, dat de rit inderdaad zou worden overgereden. Van der Vijver nam in den eersten rit den kop. Voor de Marathontribune schoot Ooms binnendoor, maar ging niet op volle kracht door. Hij ving Van der Vijver in de bocht op en demarreerde toen zelf. Ooms ontwikkelde op het laatste rechte eind voldoende snelheid om te verhinderen dat de wereldkampioen nog zou passeeren. In den tweeden rit had Van der Vijver den kop. Dien behield hij tot in de laatste bocht, doch zette niet door. Ooms daarentegen zag hier zijn kans. demarreerde zóó fel, dat hij ge makkelijk langs Van der Vijver kwam en won. Van der Vijver paste een volkomen verkeer de tactiek toe in deze ritten, beter gezegd: de wereldkampioen hield er in het geheel geen tactiek op na Zijn kracht ligt in een lange sprint van den kop af. hij probeerde het geen van beide malen op deze wijze. Niet hij nam het initiatief, maar Ooms. Deze is de groote tacticus, die een zeer sterk moreel heeft, doch die juist weer een tikje in snelheid te kort komt om een sprinter van wereldnaam te kun nen worden. Peperkamp had drie ritten noodig om Van Rossum te slaan. Onlangs heeft Peperkamp de rijen der amateurs verlaten om zijn kans in de categorie der onafhankelijken te pro- beeren. Veel moeite heeft hij niet gehad om de finale te winnen, al bood Van Rossum hem kranigen tegenstand. Van Vliet had weinig moeite om den titel bij de beroepsrenners te behalen. Eerst in de matches tegen Ooms en Peper kamp voor het algemeen kampioenschap moest Van Vliet er werkelijk een sprintje van te maken. Van Peperkamp won hij gemakke lijk en aan Ooms liet hij zien, wat snelheid eigenlijk is. Zoo kon jhr. Van den Berch van Heemstede als voorzitter der N.W.U. aan Van Vliet de kampioenstrui overhandigen, de oud voorzitter van den A.N.W.B.. de heer Edo Bergsma, liet zijn gelukwenschen vergezeld gaan van den kampioenskrans. De achtervolging. De jury had de halve eindstrijden der ach tervolging zóó ingedeeld, dat Schulte tegen Klink reed en pijnenburg tegen Groenewe gen. Algemeen werd verwacht, dat Groene wegen, die Zaterdag van Slaats had gewon nen, ook Pijnenburg zou slaan. Maar Groenewegen had een verkeerde, nl. te groote versnelling opgezet, waarmede hij niet vooruit kon komen. In de voorlaatste ronde stapte hij, volkomen uitgereden, af, Op dat moment lag hij trou wens zeker 20 meter achter. Tweemaal moest de start tusschen Schulte en Klink worden afgebeld, wegens een lekken band van Klink. In de derde poging nam Klink de leiding. Langzaam maar zeker liep de Noord-Hollan der uit en won tenslotte met 15 meter. De finale tusschen Pijnenburg en Klink was niet zoo spannend als men verwacht had. Klink bezat niet het uithoudingsvermogen om voor de tweede maal zoo'n formidabelen rit te rijden. Pijnenburg won in 6 min. 30 4:5 sec. Het was anders wel merkwaardig dat Groenewegen opnieuw den besten tijd van den dag maakte. Hij sloeg voor de derde plaats Schulte op fraaie wijze, waarbij hij in de laatste ronde nog een prachtige sprint liet zien, in 6 min. 28 4/5 sec. De uitslagen waren als volgt: Finale kampioenschap sprint amateurs over 500 Meter: Eerste rit: 1 Ooms tijd laatste 200 meter 13 sec., 2 Van der Vijver. Tweede rit; 1 öoms tijd 13 sec. 2 Van dei- Vijver. Om den derden prijs: eerste rit: 1 Derksen, tijd 13 sec., 2 Smits. Tweede rit: 1 Derksen, tijd 13 1/5 sec., 2 Smits. Einduitslag: 1 Ooms (kampioen van Neder land), 2 Van der Vijver, 3 Derksen. Finale kampioenschap sprint onafhankelij ken over 500 Meter. Eerste rit: 1 Van Rossum tijd laatste 200 meter 13 sec.. 2 Peperkamp. Tweede rit: 1 Peperkamp tijd 13 2/5 sec., 2 van Rossum. Derde rit: 1 Peperkamp tijd 13 sec., 2 Van Rossum. Om den derden prijs: eerste rit: 1 Te Loo, tijd 13 1/5 sec., 2 Herbershoff. Tweede rit: 1 Herbershoff tijd 13 sec., 2 Te Loo. Derde rit: 1 Te Loo tijd 13 1/5 sec., 2 Her bershoff. Einduitslag: 1 Peperkamp (kampioen van Nederland), 2 Van Rossum, 3 Te Loo. Finale kampioenschap sprint professionals over 500 Meter. Eerste rit: 1 Van Vliet, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec.. 2 Kremers. Tweede rit: 1 Van Vliet, tijd 13 1/5 sec.. 2 Kremers. Om den derden prijs: eerste rit: 1 Van dei- Linden, tijd 14 sec., 2 Pijnenburg. Tweede rit; 1 van der Linden 13 1/5 sec., 2 Pijnenburg, Van Vliet. Einduitslag: 1 Van Vliet (kampioen van Ne derland), 2 Kremers, 3 van der Linden._ Finale om het kampioenschap van Neder land sprint 1938 over 500 M. Eerste rit: 1 Ooms tijd 13 sec., 2 Peperkamp, tweede rit: 1 Van Vliet, tijd 14 2/5 sec., 2 Pe perkamp. derde rit: 1 Van Vliet, tijd 12 3/5 sec., 2 Ooms, vierde rit: 1 Ooms, tijd 13 3/5 sec., 2 Peperkamp, vijfde rit: 1 Van Vliet, 2 Peperkamp, zesde rit: 1 Van Vliet, 2 Ooms. Einduitslag: 1 Van Vliet 4 pnt. (kampioen sprint van Nederland, 2 Ooms 6 pnt., 3 Peper kamp 8 pnt. Kampioenschap achtervolging professionals over maximum 5 K.M. Halve finales: eerste serie: 1 Pijnenburg, tijd 6 min. 29 3/5. sec., 2 Groenewegen (opge geven) Tweede serie: 1 Klink tijd 6 min. 32 3/5 sec., 2 Schulte. Om den derden prijs: 1 Groenewegen, tijd 6 min 28 4/5 sec., 2 Schulte. Finale: 1 Pijnenburg (kampioen van Ne derland) tijd 6 min. 30 4/5 sec., 2 Klink tijd 6 min. 35 4/5 sec. Kampioenschap van Nederland op de baan over 100 K.M. Voorwedstrijd: 1 Buis, tijd 1 uur 27 min. 35 2/5 sec. 2 v. d. Wildt. Opgegeven: van Amsterdam, Domhof, Van der Ruit. Clabkanipioenschappen van Nederland. De voorwedstrijden der Nederlandsche Wie lerkampioenschappen, welke Zaterdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam werden ge houden, werden besloten met enkele ontmoe tingen voor het clubkampioenschap van Ne derland op de baan. De resultaten van deze wedstrijden luiden: Sprint over 2 ronden: le serieo 1 de Ger maan, 2 Excelsior, 2e serie: 1 Le Champion, 2 Adelaar, 3e serie: 1 Olympia, 2 Germania. Achtervolgingswedstrijden maximum af stand 8 ronden (4 K.M.)le serie: 1 Olympia, 2 Germania, 2e serie: 1 Le Champion, 2 Ex celsior, 3e serie: 1 Germaan, 2 Adelaar. Excelsior werd snelste tweede. Achilles. Bovengenoemde vereeniging reed Zondag een sprintrit voor alle categorieën. Het verloop der ritten was als volgt: C-klasse en Juniores: le serie: 1 Wissel man, 2 D'Haene. 2e serie: 1 Nagelhout, 2 van Eijk, 3e serie: 1 Huisman, 2 v. Roode, 4e serie: 1 Jaspers, 2 Steijnen, 5e serie: 1 Rusman, 2 Donkersloot. 6e serie: 1 Hilterman, 2 v Zijl. Herkansing C-klasse en Juniores: 1 D'Haene, 2 v. Eik, 1 Steijnen, 2 v. Roode, 1 v. Zijl, 2 Donkersloot. Demi-finale: 1 Rusman, 2 Hilterman, 3 Na gelhout, 1 Huisman, 2 Jaspers, 3 D'Haene, 1 Wesselman, 2 v. Zijl, 3 Steijnen. Finale der derde's: 1 D'Haene, 2 Nagelhout, 3 Steijnen. Finale der tweede's: 1 Hilterman, 2 v Zijl, 3 Jaspers. Finale om le, 2e en 3e plaats: 1 Rusman, 2 Wesselman, 3 Huisman. A- en B-klasse: le rit: 1 Portegies, 2 Kort hals, 2e rit: 1 Duins, 2 Ekel, 3e rit: 1 Porte gies, 2 Ekel, 4e rit: 1 Duins, 2 Korthals. Finale 3e en 4e plaats: 1 Ekel, 2 Korthals. Finale le en 2e plaats: 1 Duins, 2 Portegies. Hedenavond vergadering waar tevens de prijzenuit-reiking plaats heeft van de reeds gehouden competities en persoonlijke ritten. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar sprintkampioenschappen. Eerst werden de se ries verreden met herkansing. lste serie A-kl. geplaatst J. Walgien; 2de serie Schell; 3e serie J. v. Maris; 4de serie W. Fennis; 5de serie J. Smit. Herkansing. De Gier en geplaatst le serie 1. Schell Jr.: 2. B. de Gier; 2e seire 1. J. v. Maris; 2. W. Fennis. 3e serie 1. J. Smit; 2. J. Walgien. Herkansing voor 1 plaats finale 1. De Gier; 2. W. Fennis; 3. J. Walgien. Serie B kl. geplaatst: J. Lasschuit; J. v. Dokkum; Handgraaf; J. Banken. Serie C-kl. geplaatst: F. Jansen; G. Hagen; Homeringhouse en Verbeek. De 12 renners reden voor het kampioen schap der vereeniging 4 A-kl., 4 B-kl., 4 C-kl.: le serie: 1. J. v. Dokkum, 2. H. Verbeek. 2e serie: 1. J. Smit, 2. J. Lasschuit. 3e serie: 1. B. Schell Jr., 2. J. v. Maris, 4e serie: 1. C. de Gier, 2. Homeringhouse. 5e serie: 1. T. Handgraaf, 2. J. Banken. 6e serie: 1. G. Hagen, 2. Fr. Jansen. Herkansing: le serie: 1. J. v. Maris, 2. J. Banken, 3. Homeringhouse. 2e serie: 1. J. Las schuit, 2. K. Verbeek. 3. Fr. Jansen. Halve finale: le serie: 1. J. v. Maris, 2. C. de Gier. 2e serie: 1. J. v. Dokkum, 2. J. Las schuit. 3e serie: 1. J. Smit, 2. T. Handgraaf 4e serie: 1. B. Schell, 2. G. Hagen. Demi-finale: le serie: 1. J. v. Maris, 2. J Smit. 2e serie: 1. B. Schell, 2. J. v. Dokkum, Finale; 1. B. Schell Jr., kampioen. 2. J. van Maris, 3. J. Smit, 4. J. v. Dokkum. Voor de 5e en 6e plaats 1. C. de Gier, 2. Handgraaf. Kampioenschap Junioren: le serie geplaatst Zekveld. 2de serie Groenveld, 3de serie Baak, j 4de serie G. v. Dijk. Herkansing geplaatst. Boudewijn en H. Jas. Halve finale: le serie: 1. B. Groenveld, 2. E. Zekveld. 2e serie: 1. T. Baak, 2. Boudewijn. 3e serie: 1. G. v. Dijk, 2. H. Jas. 1 rit voor 1 plaats in Demi-finale: 1. E. Zekveld, 2. Bou dewijn, 3. H. Jas. Demi-finale: le serie: 1. Zekveld, 2. Baak. 2e serie: 1. Groenveld, 2. G. v. Dijk. Finale: 1. Zekveld, kampioen, 2. Groenveld. 3. Baak, 4. G. v. Dijk. Heden inschrijven voor de clubontmoeting op a.s. Zondag tegen de Wielrenvereeniging Amsterdam" in het clubgebouw aan de Ge neraal De la Reystraat. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag voor de A en B klasse laten verrijden 60 K.M. voor den beker van de Bierbrouwerij De Amstel". C-klasse 37j/2 K.M. Junioren 25 K.M. Uitslag lste rit voor den AmsteUbierbrouwerijbeker. A klasse 60 K.M. 1. W. Vonk, 2. J. Roorda, 3. P. v. Halst en G. Peters. B klasse lste irt om den beker van de Z. H. B. 60 K.M. 1. H. Veerman, 2. J. Munk, 3. P. Peters, 4. A. Veen. C klasse lste rit D J. K. beker: 1. Gerritsen, 2. K. Neeft, 3. J. Keijsers, 4. Koops, 5. T. v. d. Heijde, 6. S. v. Heemskerk, 7. J. Weijers, 8. Hofmann. J. Kamminga en Groeneveld ge vallen. Junioren 25 K.M.: 1. de Droog, 2. C. de Bruin, 3. Petter, 4. v. Es. Hedenavond vergadering; inschrijven voor het kampioenschap van Haarlem op de Heemsteedsche wielerbaan op Zondag 14 Augustus. Woensdagavond 7 uur wielerwedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan. Junioren vergadering te 8 uur; de overigen te kwart voor negen. Meer wordt er niet uitgezonden. De vier met stuurman van Nereus zou gaan als de roeiers niet verhinderd waren. Deze ploeg, die in dit seizoen uitstekende presta ties geleverd heeft, toonde nu evenwel mat, loom roeien en scheen overtraind. De ,sting"| om een Engelsche uitdrukking te bezigen, was er uit. Ik geloof niet dat het te betreuren valt dat zij niet kan gaan. De tijd van de acht (6.24.7) onder deze om standigheden, na een zeer snellen start, was veel te lang. Europeesche kampioens-achteu plegen in ongeveer 6 minuten te winnen en zijn dus een lengte of vijf sneller. Het traöi- tioneele gebrek van Nederlandsche ploegen, te weinig „hardheid" voor de 2000 M„ deefl zich hier weer gelden. Men praat in de Neder- landsche roeisport in het algemeen teveel over stijl en te weinig over hardheid, uithouding^, vermogen„stamina". De skiffeur Velds (Die Leythe) won mooi, in 7.31.6 hetgeen een behoorlijke tijd is, maar heeft naar de meening van het N. R. B.-be". stuur het internationale peil nog niet bereikt-, Van die meening zijn wij ook. Als Velds, wieri het niet aan energie ontbreekt, doorzet zal hij het wellicht nog wel zoover brengen. Hiermee is het beste dat vertoond werd ge- noemd. Vele ploegen toonden elementaire fouten vooral wat het „bankjeswerk" betreft. Er wer- j den eindspurts geslagen waarin men letter- lijk naar voren rende, de booten hokten bij ieder en slag en de snelheid dan ook zichtbaar - verminderde. Sommige ploegen toonden ken merkende juniores-fouten. Het was verre van fraai. M.i. zullen, wil men op den duur meer kans op internationaal succes maken, „maatrege- len van bovenaf" genomen moeten worden waaraan de vereenigingen zich zouden dienen te onderwerpen. De organisatie van de Ne derlandsche roeisport laat de vereenigingen zeer vrij in haar beleid. Zij zouden zelf zulke maatregelen moeten wensehen. Zoo komt men niet verder, althans niet op internationaal gebied. R. P. DE NATIONALE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Zondagmiddag zijn tot besluit van het roei- seizoen op de B'oschbaan te Amsterdam de wedstrijden om de nationale kampioenschap pen gehouden. Hoewel het weer buitengewoon aanlokkelijk was voor een bezoek aan den waterkant,' was er vrijwel geen belangstelling, Feitelijk werden de wedstrijden alleen verroeid ten overstaan van eenige officials en de en thousiasten, die geen wedstrijd overslaan. Het programma was zeer mager en was dus bij voorbaat reeds voor slechts een kleine groep bestemd. Bovendien hadden er nog eenige wijzigingen nlaats, welke voor zoover het het skiffnummer jetrof, nog een verbetering behelsden. Een skiffeur, wiens inschrijving men niet verwacht had, bedacht zich nog te elfder ure. Het werd daardoor mogelijk in plaats van in twee heats te laten roeien, direct de finale te houden tusschen de overgebleven vier skiffeurs: Ten Houten en Meyer van Willem III, Logger (Po seidon) en Velds (die Leythe). Velds won deze race onbetwist met Logger als goede tweede; Ten Houten bracht er niet veel van terecht. Het roeien van Meyer daar entegen was goed vooruitgegaan. Toch werd het roeien van Velds door het bestuur van den Ned. Roeibond niet zoo gun stig beoordeeld, dat hij voor een uitnoodiging', om naar Milaan te gaan, in aanmerking kan komen. Technisch zijn z'n prestaties wel vol doende, maar men is van meening. dat hij in een internationaal tournooi kansloos is. De vier met stuurman werd een gedecideer de overwinning voor Nereus, dat met Amstel geen moeite had. De Amsterdamsche studen ten maakten een veel beteren tijd, dan ver leden jaar:* 7 min. 9,5 sec. (verledenn jaar 7 min. 20,2 sec.) Hoewel een der roeiers om stu dieredenen verhinderd zal zijn, mede te gaan naar Italië, wordt het peil der-ploeg gunstig beoordeeld voor internationale wedstrijden, De ongestuurde vier van Laga, welke gelijk met de gestuurde vier over de baan ging, deed 16 seconden minder over de 200Ö M. Deze ploeg zal, met een mogelijke versterking van de bezetting der boegplaats, eveneens worden uitgezonden. Tenslotte werd de gestuurde twee van Wil lem III waardig geacht, de Nederlandsche kleuren op de Europeesche wedstrijden te ver dedigen. De jonge twee, een bijnummer, dat ging tus schen Poseidon en Triton, bracht een over winning voor de Amsterdammers, die lieten zien, dat bij roeien techniek boven kracht kan gaan. Opmerkelijk was ten slotte het, buitenge woon hooge starttempo van Nereus in de oude acht, (meer dan 45 goedpakkende slagen in de eerste minuut). Hoewel Laga daar niet te gen op kon, zag zij toch kans, den achterstand, die op een gegeven oogenblik anderhalve leng te bedroeg, tot minder dan driekwart lengte terug te brengen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Skiff: 1. Velds (Die Leythe) 7 min. 31.6 sec.; 2. Logger (Poseidon) 7 min. 35,6 sec.; 3. Mey<ir (Willem Hl) 7 min. 43,4 sec.; 4. Ten Houten 7 min. 50,4 sec. Vier met stuurman: 1. Nereus, 7 min. 9.5 sec. Vier zonder stuurman: Laga 6 min. 53.5 sec Tweeriemsgieken met stuurman (bijnum mer): 1. Poseidon 8 min. 25,3 sec. 2. Triton min. 27,7 sec. Tweeriemsgieken met stuurman: 1. Willem m, 8 min. 0.4 sec.; 2. De Amstel 8 min. 19.4 sec.; 3. D. T. en R. V. (-buiten mededinging) 4. Triton 8 min. 24,5 sec. Achtrieinsgieken1. Nereus, 6 min. 24,7 sec. 2. Laga 6 min. 27,2 sec. Aan dit verslag van het A.N.P. zij dezerzijds toegevoegd dat de Nederlandsche kampioen schappen een niet zeer opwekkend beeld van het huidige Nederlandsche - roeipeil hebben gegeven. De deelneming was zeer beperkt. Voor de nummers double scull en stuurmanlooze twee waren er in het geheel geen inschrijvin gen, zoodat die vervielen. Slechts éen stuur manlooze vier, die van Laga, verscheen aan den start. Door deze ploeg, die m.i. het beste roeien van den middag te zien gaf, tegelijk met de twee vieren met stuurman te laten starten, kreeg zij tenminste nog een race te roeien en kon „een tijd maken". Die tijd, 6.53, was goed en het is dan ook alleszins begrijpe lijk dat de Laga-vier wordt uitgezonden. Ook de twee met stuurman van Willem m, die dit nummer met groote meerderheid won, zal naar de Europeesche kampioenschappen gaan. De tijd (8 min. 0.4 sec.) op een ideale baan onder ideale weersomstandigheden was niet goed genoeg voor een internationaal mi lieu. Men hoopt dat de ploeg in de restende vier weken nog groote vorderingen zal maken. Ik hoop het ook. SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. SPREEKUUR. Gedurende de maand Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wensehen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. BONDSBESTUUR. Vergadering van het Bondsbestuur op Vrijdag 12 Augustus a.s. des avonds te 8 uur op het Bondsbureau. INZENDING LEDEN OPGAVEN ENZ. H.H. Secretarissen worden er aan her innerd dat. de ledenopgaven, inschrijvingen voor Stads-Editie-beker en Kennemerland- beker, het Junioren-tournooi en de gegevens voor het adresboek heden aan het Bonds bureau moeten worden ingezonden. ADRESVERANDERING. De Secretaris van V. V. Droste is verhuisd naar Ben Viljoenstraat 3zw, Haarlem-Noord. NATIONALE JUBILEUM SINGELLOOP. De aandacht van de Vereenigingsbesturea en H. H. Spelers wordt er op gevestigd, dat door het Centrum Comité van de Ver. Ko ninginnedag te Haarlem, ter eere van het 40-jarig Regeerings-jubileum van H.M. de Koningin bovengenoemd Comité, in samen werking met het District Noord-Holland van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, op Zaterdag 3 September 1938 te Haarlem, een groote Nationale Jubileum-Singelloop over een afstand van 6'/s km organiseert Aan dezen Singelloop kan door iederen Nederlander worden deelgenomen, n.l.: Afd. D. Niet-KNAU-leden, welke precies 5 uur van start zullen gaan. Voor deze klasse zijn uitgesloten KNAU-leden, alsmede oud- KNAU-leden. Afd. C. KNAU-leden, C-klassers, welke een halve minuut na de afd. D gestart wor den. Afd. B. KNAU-leden, B-klassers, welke een minuut na afd. C vertrekken. Afd. A. KNAU-leden, A-klassers, welke een halve minuut na afd. B van start gaan. De eerstaankomende, A, B, C of D-klasser, is dus winnaar van dezen loop. Als prijzen zullen schitterende plaquettes en medailles worden beschikbaar gesteld, terwijl iederen deelnemer, welke het parcours uitloopt, een aardige herinnering zal worden aangeboden. Inschrijfgeld zal, mits men vóór 5 Augus tus via het vereenigings-secretariaat in schrijft, niet worden geheven. Na 5 Augustus, tot uiterlijk 20 Augustus, bestaat dan nog gelegenheid, om tegen be taling van 1,per deelnemer, in te schrij ven. Zaak is het dus, zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 5 Augustus in te schrij ven. Inschrijvingen moeten gericht worden aan het adres van het Secretariaat van het District Noord-Holland van de KNAU: Jan de Vries, Eemsstraat 63, Amsterdam-(Zuid), SCHEIDSRECHTERS. Verhuisd: J. Th. Jordan Jr., naar Keizer Karelstraat 5 Haarlem. G. H. Wille naar Zaanenstraat 13 Haarlem. VRAGENLIJSTEN H.H. SCHEIDSRECHTERS De jaarlijksche vragenlijsten zijn in den loop der vorige week aan de H.H. Scheids rechters verzonden. Verzocht wordt deze lijsten zoo spoedig mogelijk ingevuld terug te zenden aan den Sécretaris der Scheidsrechterscommissie den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24 Haarlem. AANMELDING NIEUWE SCHEIDSRECHTERS. Degenen, die zich voor het a.s. seizoen als scheidsrechter beschikbaar willen stellen, worden verzocht zich schriftelijk aan te melden bij den Secretaris der Scheidsrech terscommissie, den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24, Haarlem. Aanvragen van personen, die den 35-jan- gen leeftijd hebben bereikt, kunnen als regel echter niet in behandeling worden genomen. Zij, die aan het einde van het vorig sei zoen een verzoek tot toetreding hebben ingediend, behoeven dit nu niet te herhalen. Geeft U spoedig op! VERGADERING MET H.H. SCHEIDSRECHTERS. Op Donderdag 18 Augustus a.s., des n.m- 8.30 uur, zal in Hotel „De Leeuwerik Kruisstraat 30—32 te Haarlem een vergane ring met de H.H. Scheidsrechters worden gehouden, o.a. tot het opmaken van een aanbeveling drietal leden van de Scheids rechterscommissie. Schriftelijke convocation worden verzoB" den. 'I

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6