N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF Electriciteitswerken N.V Electro Technisch Bureau v/h C. NIJMAN jn Fransche Sfeer. We rijden door Frankrijk en kampee en in Frankrijk en voelen ons gelukkig. Het 1 hier groot, mooi en vrij en de menschen ziin er vriendelijk. Zij beklagen den vreemde- Hnf niet omdat hij van een ander ras en ander volk is dan het hunne. Zij vinden hem niet eens minderwaardig. Het is heel begrijpelijk dat hij hun land mooi vindt en van hun zon ing vrije sfeer geniet en het is heel natuur lijk dat hij hierheen komt. Want daar in het Noorden moet het toch nogal nat en koud zijn..-■ Ja' wij kunnen het niet geheel ont kennen. De Fransche provincie doet weldadig aan, weldadiger dan Parijs al is dat zoo veelvul dig bezongen en al schijnt het ook prikkelen der, blijer, opgewekter dan andere wereld steden. Maar het is tenslotte toch maar een wereldstad. Hier buiten zijn de vrijheid, de ruimte, de vruchtbare, weelderige landschap pen, de glasheldere stroomen en blauwe me ren,' de bergen. Hier jagen de menschen niet door het leven lieen, hier is geen groote stads-verwording en geen asphalt dat hitte uitslaat, geen benau wenis van enge hooge straten vol benzine geuren, klaxonstooten en nijdig gejakker. De breede vlakke wegen zijn lang en ver en achter iedere bocht ligt een nieuw tafereel verborgen, een nieuwe verrassing. Iedere stijging belooft een openbaring als we boven zullen zijn, iedere daling doet een schoon dal verwachten. Wij zijn Reims voorbij en de auto snelt het Zuiden tegemoet. Wij glijden door Bourgon- dië, waar de rijke wijndruiven zijn en waar de schoone welluidende namen van goden dranken ons toezingenRomanée, Nuïts St. Georgeswaar wij stoppen in die won derlijke, zondoorstoofde dorpjes van grauwe en witte huizen, lange fronten vol gesloten jaloezieën afgewisseld met hier en daar een café, dat fel opkleurt, en een benzinestation dat het overschreeuwt. Maar de dorpen blij ven er stil en onberoerd onder. Ik vraag mij voor de zooveelste maal af waar de meeste dorpelingen toch zijn. Op het land, in de hui zen? Het moet wel. Een enkele komt te voor schijn en verkoopt ons zijn godendrank met den naam-als-een-lied. En er loopen een paar kinderen, er zit een hond die ons peinzend nastaart. Het is vredig, zonnig en vrij. Doe maar wat je wilt, ga maar waar je wilt. En rijd maar verder. Er is altijd meer, altijd weer mooier te vinden. Het is zoo groot en zoo ruim en zoo rijk in zijn gaven, dit land van natuurweelde en prikkelende charme. Ergens bij Bourg, in een bosch, vinden we een mooi plekje om te kampeeren. Natuurlijk mag het hier. Waarom zou het niet mogen? Er komen een paar vriendelijke menschen voorbij en ze vragen het verwonderd. Een beetje interessant vinden ze het welkam peeren is nog niet heel populair bij de Fran- schen, maar zij komen nadenkend en met sympathie de vreemdelingen bekijken die het doen. Vlugge handen van ervaren reisgenoo- ten ontladen de zware koffer- en centbelas tingen van de auto, de Primus doet zijn werk, ons maal wordt bereid, de klaptafel en de klapstoelen ontvouwen zich tot een gezellig heid die den Hollander dierbaar is. Ik help onervaren zoo'n beetje mee en denk aan mijn vorig kampement.twintig jaar geleden, in Brabantsche mobilisatie, beginnend met een griep-epidemie en na drie lange maanden eindigend in Octobersche regenstormen. Niet alle mobilisatie-herinneringen zijn grappig pn dat kampement met de derde brigade heeft mij twintig jaar weerhouden van herhaling in „het burgerleven". Tot mijn ongelijk en nadeel. Want het is goed naar het bosch te luisteren, weggeleund in de klapstoeltjes en een beetje droomend over de schoone vrijheid. Het is goed ter ruste te gaan in dennegeur en frissche nacht- koelte, onbezorgder dan in welverzekerde huizen met nachtsloten op voordeuren en ver zekeringspolissen tegen allerlei dingen die hier niet bestaan. Het is een schoone weder keer tot de Natuur.... zonder uniform, zon der rauwe réveille-om-zes-uur, zonder griep epidemieën en commando's en kans op „een douw". Ik lig in mijn tent en staar naar den mach tigen, flonkerenden sterrenhemel en denk even aan de krant die ver is, verder dan ooit te voren. Ook aan de telex die doorgaat nieuws te geven, dag en nacht door zijn einde- looze verhalen uittikkend in de redactiebu- reaux. Arme telex, die nooit vacantie heeft en op het rythme van zijn verre getik slaap ik in. Den volgenden morgen is hij in een ver ver leden verdweneneen stoffig en vermoeid stadsding uit vroegeren tijd akelig technisch en modern. Het water van de kleine bosch beek parelt glashelder en verfrischt heerlijk, het ontbijt smaakt als nimmer tevoren. En wij breken het kampement af. laden het weer op. Te München is een paardenren gehouden om het Bruine Lint van Duitschland met een prijs van 100.000 mark. Winnaar werd het Fransche paard Anthonyme met den jockey A. Tucker. Dit paard is eigendom van den te Parijs wonenden Nederlander H. M. C. Holdert. de motor snort tevreden, we snellen verder. Naar nieuwe verrassingen en naar het Zuiden. Steeds verder naar het Zuiden. R. P. BEVERWIJK Belangstelling voor Vacantie- beziglieden. Het werk voorziet in een behoefte. Men verzoekt ons opneming van het vol gende: Wanneer de Christelijke vereeniging Vacan- tiebezigheden voor schoolkinderen zou willen voldoen aan de zeer talrijke aanvragen die nog dagelijks binnen komen, zou het gebouwtje aan het strand te Wijk aan Zee met geen moge lijkheid de groote kinderschaar kunnen be vatten. Het is in de vijf jaren van het bestaan der vereeniging nog nimmer voorgekomen, dat de aanvragen voor uitzending zoo groot was als juist 'dit jaar. Hoe noode men ook deze terzijde moet leg gen verdient het voor de ouders der kinderen aanbeveling in het vervolg met de opgave niet te wachten tot de uitzendingen zijn begon nen. daar dit voor vele kinderen een teleur stelling beteekent. Vooral nu het weer zoo prachtig medewerkt is het verblijf aan het strand voor de kinde ren een waar genot en belooft mede door de tractaties een aaneenschakeling van feest dagen te worden. Was het bestuur van de Coöperatieve Bak kerij Algemeen Belang zoo goedgunstig een hoeveelheid van zijn prima koeksoorten gratis beschikbaar te stellen, de bekende brandstof fenhandel der Firma van Doorn aan de Meer straat heeft ook dit jaar bij vernieuwing ge toond het wel te meenen met het jonge volkje. Niet minder dan 40 liter limonade stelt zij gratis ter beschikking van het bestuur van Vacantiezigheden. En of dit van goede kwaliteit is dat zoudt U het beste kunnen vragen aan de kinderen, die er vorige jaren hun dorst mede gelescht hebben. Met groote dankbaarheid jegens deze milde gevers aanvaardt het bestuur deze blijken van medeleven, in het bijzonder voor die kinderen, die anders van elke ontspanning en versnape ring verstoken zijn. Al met al is toch ook wel zeer sterk aan den dag gekomen, dat deze vereeniging met dit prachtige doel in een zeer dringende be hoefte voorziet vooral wanneer men let op het stijgende succes en niet minder op de belang stelling, die zij allerwege mag genieten. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn IH: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned.; 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.0' Radio P.T.T. Nord, 6.20 Londen Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 Londen Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg. 1.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. Zomeravondvoetbal in het Sportpark. Kennemers - combinatieUitgeest. Donderdagavond speelt in het' Gemeentelijk Sportpark aan de C. Amsestraat een combi natie van De Kennemers een voetbalwedstrijd tegen den vierden klasser Uitgeest. De wedstrijd begint om 7.30 uur. Postduivenvereeniging „De Reisduif". Wedvlucht van Vilvoorde. De postduivenvereeniging „De Reisduif" heeft Zondag deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Vilvoorde, over een afstand van 173 K.M. In concours waren 270 duiven, waarvan de snelste 1113,50 meter per minuut vloog. De duiven werden gelost om 7 uur. De uitslag luidt: W. A. Schouten 1 11 13 50, W. van Roon 2 10 17 28 29 43 45. C. Westrate 3 23 33, J. Dingerdis 4 26 30, P. Outenaar 5 22 40. J. Luntz 6 7 8 12 35 36 41, J. van der Heu vel 9 13 18 38 44 46. J. Exalto 14, A. Kat 16. P. Dekker 15 32 42, M. van 't Hof 19 20 W. C. Zoutman 21 27, A. Weeda 24 47, C. Hoeks 25, P. van Dessel 34 48, P. van Hoolwerff 37 49 en A. de Prijker 39. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijkei en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingez. Mea.) Ledenvergadering van de Tuinbouwstudieclub. Deelneming aan het Bloemencorso. Dinsdagavond hield de Tuinbouwstudieclub in het veilinggebouw ..Centrum" een leden vergadering ter bespreking van een eventueele deelneming aan het bloemencorso, georgani seerd door de V.V.V. De voorzitter de heer R. W. A. Muyen deelde in zijn openingswoord mede. dat de excursie naar „IJsvries" te IJmuiden geen doorgang kan vinden, omdat dit slechts in de middaguren mogelijk is. Aan gezien dit zeer bezwaarlijk is voor vele leden had het bestuur gemeend deze excursie niet te moeten laten doorgaan. Wat het bloemencorso betreft de kasmidde len van de vereeniging laten niet toe daarvoor een prijs beschikbaar te stellen. Wel echter had het bestuur gemeend dat de vereeniging aan het corso zou moeten deelnemen De leden waren het daarover wel eens maar het financiëele vraagstuk vormde een punt, van bespreking. De voorzitter was van oordeel, dat deelneming wel mogelijk is, wanneer de leden medewerking willen verleenen wat betreft het beschikbaar stellen van bloemen enz. De heer v.d.Mey lichtte toe, dat de Studie club met aller medewerking zeker uitstekend voor den dag kan komen. De vereeniging is een studieclub, dus alle leden zouden iets kunnen inleveren, juist zooals dat voor de keuringen gebeurt. Dit plan had de instemming van de vergade' ring. Met algemeene stemmen werd dan ook besloten aan het bloemencorso deel te nemen en het voorstel van den heer J. W. v. d. Mey tot uitvoering te brengen. Met de uitvoering zal een commissie worden belast die door het bestuur zal worden aange wezen. Daarvoor zullen worden uitgenoodigd de heeren v. d. Mey, v. d. Heyde, Schoon. D. v. d. Wel en Sanberg. POLOWEDSTRIJDEN VAN DE K. Z. Het eerste zevental van de Kennemer Zwemclub heeft Dinsdagavond te Haarlem voor de competitie een polo-wedstrijd ge speeld tegen H. V. G. B. Onze plaatsgenooten behaalden een 32 overwinning. De wedstrijd van het tweede zevental, wel ke in het zwembad „Adrichem" zou worden gehouden, is niet doorgegaan. MODERNISEERING VAN „AKERENDAM" Het bestuur van de „Sluyterman van Loo- stichting", gevestigd te Den Haag heeft aan den heer G. Visser, directeur van de N.V Electro-technisch Bureau "v.h. C. Nijnian, al hier, opdracht verstrekt plannen uit te wer ken voor de omvangrijke electriciteitswerken van het buiten „Akerendam". In verband met de kostbare wandbeschil- deringen en de prachtig gestucadoorde pla fonds zullen de electriciteitswerken onder persoonlijke leiding van den heer Visser worden uitgevoerd. De werkzaamheden zullen in het najaai gereed moeten zijn VAN ELKEN OMVANG. Directeur: C. VISSER Breestraat 128 - BEVERWIJK TELEFOON 3012 TELEFOON 3012 CASTRICUM Het Bloemencorso was een succes De opleiding van de middenstanders. Winkeliersvereeniging organiseert een cursus. Het bestuur van de Vereeniging van Winke liers en Neringdoenden „Eendracht Maakt Macht" heeft besloten een cursus te organi- seeren voor de middenstanders ter verkrijging van het diploma „algemeene handelskennis". Deze cursus, die eventueel in September aan vangt, zal alleen doorgang vinden, wanneer de leden daarvoor voldoende belangstelling toonen. De volledige opleiding duurt drie jaar; jon gelui met een mulo- of hoogere opleiding kun nen met een kor teren tijd volstaan. De vakken, waarin les wordt gegeven, zijn: boekhouden, handelsrekenen, handelskennis, bedrijfsleer, wetskennis. Nederlandsche taal en handelscorrespondentie. Keuring van bloemen en planten. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de Tuinbouwstudieclub werden eenige inzendingen van de leden gekeurd. De commissie, bestaande uit de heeren Steyn, G. v. d. Wel en A. Martens keurde een bloemenmand en kende daarvoor 8 punten toe. Deze inzending was van den heer Jac. Groot, Velsen. De heeren A. v. d. Wel, Houtwipper en Bak keurden de inzendingen losse bloemen. Toegekend werden voor de ingezonden dahlia's, Xynia's en vaste planten 9 punten. Deze inzending was van den heer Martens, tuinbaas van de buitenplaats „Scheybeeck" Dfe heer Martens deelde omtrent zijn in zending eenige bijzonderheden mede, o.a. van de nieuwe „Veka"-soort. De voorzitter sprak een dankwoord tot de inzenders en sloot de vergadering met een, krachtige aansporing medewerking te verlee nen aan het bloemencorso. Besloten werd in de helft van de maand September een avond te wijden uitsluitend aan het keuren en bespreken van inzen dingen. (Adv. Ingez. Med.) HEEMSKERK Enorme belangstelling van het publiek. Een voor Bakkum ongewone drukte bracht het bloemencorso teweeg, toen het kinderbloe mencorso zich opstelde en de versierde stra ten moest passeeren. Het was iets buitenge woons wat men te aanschouwen kreeg. De jury bestaande uit de heeren De Vries en Dinger dis, heeft een zeer moeilijke taak gehad om de prijswinnaars uit de groepen aan te wij zen. Achter het fanfarecorps de D. I. U. lie pen de groepen door de straten, voorop de autopeds, daarachter in volgorde de versierde rijwielen, de kleine en de groote wagens en ten slotte twee groepen die gevormd waren door de pleegzusters van de R.K. Kinderkolo nie en St. Antonius. Nadat de stoet door ge heel Bakkum was getrokken, natuurlijk onder zeer groote belangstelling, bereikte de stoet het open terrein, waar dames klaar stonden de kinderen te ontvangen en versnaperingen uit te deelen. Nadat de jury haar verslag had uitgebracht nam de heer Ronk, de secretaris van de B. B. B. het woord. Hij bracht dank voor de spontane medewerking van de burgerij en van de badgasten, want alles, wat het bestuur zich had voorgesteld, was verre overtroffen. Ook de heeren De Vries en Dingerdis werd dank gebracht voor de zware taak, die ze zoo keurig vervuld hebben. Hierna werd met de prijsuitreiking een aan vang gemaakt. De prijzen werden als volgt toegewezen: Autopeds: le pr. Zus Koppes; 2e pr. Zus v. d. Pol; 3e pr. Nic. de Winter. Versierde rijwielen: le pr. Kees Hanzen; 2e pr. P. Smit; 3e pr. Hilenius. Kleine wagens: le pr. Kloosterman en Terol; 2e pr. P. Bosman; 3e pr. G. v. Ben them; 4e pr. Sjouwerbren; 5e pr. Broertje Rozenschoon. Groote wagens: le pr. Jantje Tervoort; 2e pr. Zus Jacobs; 3e pr. J. Buter; 4e pr. Zus Meijer en^5e pr. Swart en Ronk. In de afdeeling groote groepen spande de R.K. kinderkolonie St. Antonius de kroon door den eersten en den eereprijs te behalen. De zusters hadden het Beatrix-klokmonument in bloemen uitgebeeld. Bijzondere vermelding verdient de uitbeel ding van den kinderspeeltuin. Hiermede werd ongetwijfeld een in de bevolking levenden wensch naar voren gebracht. Het feest van de B. B. B. is uitstekend ge slaagd en was nog nimmer zoo goed georga niseerd. De weersomstandigheden en het tal rijke publiek hebben medegewerkt dat het bestuur met welgevallen op deze drie dagen kan terug zien. Onvoorzichtig fietser aangereden. Auto bij onverwachte zwenking omgeslagen. Dinsdagavond vond op den Hoogdorper- weg nabij de G. v. Assendelftstraat, een ernstige aanrijding plaats, waarvan een 15- jarige jongen uit Beverwijk het slachtoffer werd. Te omstreeks half acht reed de 15-jarige W. v. d. L., uit Beverwijk, op zijn fiets langs den Hoogdorperweg. 'Nabij de G v. Assen delftstraat, wilde de jongen plotseling den weg oversteken zonder dat hij op de achter hem rijdende vrachtauto lette, die beladen met leege melkbussen van het „Gemeen schappelijk Belang" uit IJmuiden kwam. Ondanks krachtig remmen, kon de chauf feur een aanrijding niet voorkomen; de jon gen werd door het achtereinde der auto ge grepen en van zijn rijwiel geslagen. Door het krachtig remmen en het plotseling naar links zwenken, sloeg de auto om. De chauffeur kreeg hierbij eenige kleine verwondingen aan het hoofd, de naast hem zittende jongen kwam met den schrik vrij. Ernstiger was het met den fietser gesteld. Bij hem constateer den Dr. v. Genderen Stort, die inmiddels ter plaatse was gekomen, een ernstige breuk van het linkerbovenbeen. De jongen werd per auto van den dokter, naar het ziekenhuis overgebracht. De auto, was totaal vernield en is later door een kraanwagen weggesleept. Zoowel de rijksveldwachter De Muster als de gemeente veldwachter v. d. Werf. waren spoedig ter plaatse. Zij maakten proces verbaal op en zorgden dat het verkeer zoo spoedig mogelijk normaal doorgang kon vinden GEITENKEURING. Dinsdagmiddag werd door de afdeeling Heemskerk van de Geitenfokvereenigng een keuring gehouden van geiten. Er waren tien geiten verschenen. De keuring werd verricht door den heer D. Wit, hoofdbestuurder van den Prov. bond uit Wognum. De geiten ble ken in uitstekende conditie te verkeeren en werden goed geklassificeerd, Op Woensdag 7 September zal de afdeeling met vijf geiten mede -dingen op den Natio nale tentoonstelling te Utrecht. COLLECTE. De alhier gehouden collecte ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft opgebracht de som van ruim f 60. SANTPOORT HE FEE9TWEEK. Zooals wij reeds eerder mededeelden begint heden de feestweek. Behalve de ringrijderij en harddraverij hebben er op het weiland schuin tegenover huize „Vlugthoven", kermisverma kelijkheden plaats. Dinsdagnamiddag waren de werkzaamheden nog in vollen gang, doch verwacht mag en kan worden, dat heden alle attracties gereed zijn om de bezoekers te ont vangen. Onder deze attracties zijn o.m. een zweefmolen, een draaimolen, derbyrennen, Teddy-key een cakewalk, een fietsmolen. een golfbaan, een vliegsporttent, het théater Op- hof, een schiettent enz. De bestrijding der draaihartigheid hij kool. Plantenziektckundigen dienst vraagt rapporten. Daar volgens de waarnemingen van dr. Leef mans het gevaarlijkste deel van de tweede vlucht der draaihartigheidsmuggen voorbij is, kan het bespuiten der koolplanten met oplos singen van pyridine of nicotine en zachte zeep, dat als bestrijdingsmiddel daartegen werd toe gepast, wederom gestaakt worden. De plantenziektenkundige dienst te Wage- ningen houdt zich zeer aanbevolen hetzij rech- streeks of door bemiddeling van zijn ambtena ren. voor het ontvangen van mededeelingen over de resultaten, die dit jaar met de bestrij ding der draai-hartigheid door bespuiting zijn verkregen. Uit den aard der zaak kan dit re sultaat eerst over eenigen tijd met zekerheid worden vastgesteld en is het noodig, dat daar voor bespoten planten met onbespoten plan ten kunnen worden vergeleken. /CHEEP/ TJCINCEM HOLLAND- AMF.RIKA LIJN Nebreska, Rott. n. Vanc. 31 te Los Angeles. Blommersdijk, Rott. n. N.-Orleans p. 30 Wight. ®*nnendijk, N.-Orl. n. Rott. via Londen 30, «0 m. W. v. Land's End. Maasdam, Rott. n. N.-York 31, 10 m. Z. v. Niton. Nela, Rott. n. Vanc. 29. 130 mijl Z. van Land's End. HOLLAND—AFRrKA LIJN Bloemfontein (uitr.) p. 31 Ouessant. Heemskerk (thuisr.) 1 van Mombassa. Boschfontein (thuisr.) vertr. 3 v. /fntw. Jagersfontein, vertr 3 van Beira n. Rott. Nijkerk, 2 v. Amst. n. Beira. HOLLAND -OOST-A7.Ie LIJN. zuiderkerk (uitr.) 1 te Manilla. Grootekerk (uitr.) p. 30 Gibraltar HOT.!,AND AUSTR AI.Ië-LIJN £toa Gede (uitr.) 2 te Antwerpen f-nggano (uitr.) 2 te Sydney. Marken (thuisr.) 1 te Swansea. HOLLAND- - WEST-AFRiK LIJN Amstelkerk (uitr.) p. 31 Dungeness. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 1 v. Rott. te Bremen. HALCYQNLIJN Vredenburg, 31 v. Pepel n. Rott.-Vlaard. Maasburg, 4 v. Narvik te Rott.-Vlaard. Maasburg, 4 v. Narvik te Rott.-Vlaard vw. Stad Maassluis, Vlaard. n. Narvik 29, 240 mijl O.Z.O. van Wiek. Rozenburg, 2 v. Vlaard. n. Bilbao. Stad Zwolle, Vlaard. n. Bilbao p. 31 Dung. Stad Vlaardingen, 2 v. Wabana te Vlaard. KON NED STOOMBOOT MIJ Cottica, Amst. n. W.-Indië p. 30 Dungeness. Euterpe, Amst. n. Bord. p. 31 Dungeness. Achilles, Rott. n. Santander p. 31 Dung. Titus, Rott. n. Algiers p. 31 Beachy Head Triton, 2 v. Alexandrië n. Jaffa. Colombia, 2 v. Hamburg te Amst. Pei-icles, Barbados n. Amst. 2 (n.m.) v. Havre 3 (3n.m.) verw. Van Renselaer, Paramaribo n. Amst. 2 v. Havre, 3 (11 v.m. verw. Agamemnon, 1 van Piraeus n. Nea Playa. Fauna, 1 van Livorno n. Napels. Helder. Chili n. Amst via Liverpool 1. 390 mijl N.W van Flores. Oranje Nassau, 31 v. Curagaou n. Pto. Ca- bello. Perseus, 2 van Stettin te Amst. Socrates, Amst. n. Chili 1 van Curacau. Theseus, 1 van Amst. te Kopenhagen. Vulcanus, 1 van Oran te Genua. Bacchus, 2 v. New-York n. La Guayra. Baam, Amst, n. Chili 30 55 mijl O. van Niton Aurora, Rott. n. Napels 31 65 m. ZO Niton Titus, Rott. n. Algiers 31, 35 m. O. v. Niton. Breda, 31 v. Valparaiso te Corral. Amor, 30 v. West-Indië te New-York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Eemland, 1 v. Amst. te Hamburg. Salland (thuisr.) 1 van Rio de Janeiro. Westland (thuisr.) p. 2 (v.m.) Ouessant. 3 (4 n.m.) te IJmuiden verw. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Peisander, Rott. n. Java 1 te Port Said. Diomed, Japan n. Rott. 2 te Suez. Steentor, Batavia n. Liverpool 2 v. Amst. Ajax (Eng.) Japan n. Rott. 2 v. Aden. Bencleuch, Dairen n. Rott. p. Bibraltar. Achilles. Japan n. Rott. 1 te Manilla. Phrontis, Amst. n. Batavia 31, ten N. van Land's End. Flintshire, 31 te Dairen v. Rott. Titan, 30 v. Rott. te Yokohama. Menestheus, 29 v. Yokohama n. Rott. Myrmidon, Batavia n. Amst. 1 v. Padang. Polyphemus, Amst. n. Java 30 v. Belawan. ROTT ZUID AMERIKA LIJN Alwaki, 3 (7 n.m.) v. B.-Ayres te Rott. verw. Aludra (uitr.) 1 te Montevideo. Alpha cca, 1 v. B. Ayres n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD Blitar (thuisr.) 2 v. Sabang. Kota Pinang. 2 v. Bremen te Hamburg. Tapanoeli (thuisr.) p. 1 Kaap Bon. Kedoe, 2 van Batavia te Rott. Kota Nopan (uitr.) p. 2 Sagres. Slamat (th.) 3 (7 v.m.) te Rott. verw. Siantar (thuisr.) 2 te Suez. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tajadoen (thuisr.) 2 van Havre. Poelau Laut (uitr.) 2 van Suez. Bintang (thuisr.) 1 van Belawan. Tarakan (thuisr.) p. 31 Gibraltar. J. P. Coen, Amst. n. Madeira p. 31 Dunge ness. WIJK LIJN. Haulerwijk, Newport N.B. n. Lubeck, 31, 180 mijl Zuid v. Malin Head. Nieuwe Duitsche trawler. Zaterdag heeft de voor de reederij Grund- mann Gröschel te Wesermünde gebouwde stoomtrawler Hannes Defregger met goed ge volg zijn proeftocht gemaakt en is daarom op de opdrachtgeefster overgegaan. Groote diepgangen. Het van Batavia aangekomen Engelsche motorschip Maron en het van Port Arthur aangekomen Noorsche tankmotorschip Polar- tank passeerden het Noordzeekanaal inko mend met een diepgang van resp. 8,4 en 8,1 Meter. AANGEKOMEN. 1 Augustus: Pluto s.s. Danzig Dixcove m.s. West Afrika Normandia s.s. Gothenburg Maron m.s. Ned. Indië Akershus s.s. Oslo Inga Essberger s.s. Tallinn 2 Augustus: Perseus s.s. Stettin Texelstroom s.s. Liverpool Colombia m.s. IJsland VERTROKKEN. 1 Augustus: Prinses Juliana m.s. Rotterdam Jacoba m.s. Vejle Akeld s.s. Rotterdam Quo Vadis m.s. Antwerpen René Paul m.s. Oostende Britanica s.s. Rotterdam Monica m.s. Havre \ugustus: Olga m-s. Ipswich Wim m.s. Rotterdam

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5