liiéériiU'AMf I «B H Mif HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. Een welkome verfrissching tijdens het spel op een warmen Zomerdag De Sultan van Déli, die thans hier te lande vertoeft, maakte Dinsdag op den Amstel te Amsterdam een tochtje per gondel, in gezelschap van zijn beide H. M. de Koningin is Dinsdag van Haar vacantieverblijf in Zwitserland te Den Haag teruggekeerd. De aankomst van de vorstin aan het station, vanwaar Zij zich naar den Ruygenhoek begaf ::r De finale voor het Nederlandsch stayerkampioenschap 1938, is Dinsdagavond in het Olympisch stadion te Amsterdam ver reden. Achter elkander de renners: H. J. Alkema, Cor Wals, J. J. Snoek en M. v. d. Wulp aan den start. Cor Wals werd kampioen Het militair vliegtuig F.K. 51 No. 22, op weg van Ypenburg naar Soesterberg, stortte Dinsdag even na den start neer. Van de beide inzittenden werd de bestuurder gedood en de waarnemer ernstig gewond President Lebrun met zijn familie op het kasteel van Vizille, waar de Fransche staatsman zijn vacantie doorbrengt Osendarp werd tweede achter den Amerikaan Walker in de 100 yards bij de internationale atletiek wedstrijden in White City Stadion te Londen Jhr. dr. G. A. K. von dem Borne is benoemd tot eerste geneesheer aan het Binnengasthuis te Amsterdam FEUILLETON Naar het Amerikaansch HECTOR JENNINGS. 15) Het geld van de kinderen was weg en hoe wel ik meer dan voldoende voor allebei had, was het de vraag of zij er gebruik van zouden willen maken. En de man, aan wien Gertrude haar hart gegeven had, werd beschuldigd van verduistering op groote schaal en misschien zelfs van nog iets heel ergers. Eindelijk hief het meisje haar hoofd op en keek naar Halsey. Waarom heeft hij het ook gedaan? kreunde ze, had je hem niet kunnen tegen houden, Helsey? Het stond gelijk met zelf moord om terug te komen. Halsey bleef maai' wezenloos uit de ramen kijken. Het was het eenige wat hij kon doen, Trude, zei hij ten slotte. Hoor. tante Ray; toen is Zaterdagnacht Jack op de Groonwood Club vond. was hij heelemaal van streek. Ik kan niet vrijuit praten voordat Jack mij daar verlof toe geeft, maar u kunt op mijn woord gelooven, dat hij volkomen onschuldig is. Ik dacht. Trude en ik dachten, dat we hem hiel pen, maar dat was niet zoo. Hij is vrijwillig teruggekomen; is dat niet een bewijs van on schuld? Waarom is hij dan weggegaan?, vroeg ik, allesbehalve overtuigd. Welk onschuldig man gaat er om drie uur in den vroegen mor gen stilletjes vandoor? Het lijkt toch verdacht yeel op een vlucht! O, wat bent u onrechtvaardig! viel ze uit; u weet nergens van en toch veroordeelt u Gertrude stond op, woedend, hem. Ik weet dat we allemaal een heeleboel geld verloren hebben, zei ik en ik zal ge looven dat meneer Bailey onschuldig is, op het oogenblik dat hij bewijst het werkelijk te zijn. Jullie doen alsof je alles weet, maar wilt mij niets vertellen! Wat moet ik daar nu van denken? Halsey boog zich naar mij toe en streelde mijn hand. U moet vertrouwen in ons hebben, zei hij, Jack Bailey bezit geen cent die niet zijn rechtmatig eigendom is; over een paar dagen zullen ze den schuldige wel te pakken hebben. Als het bewezen wordt, zal ik het ge looven, herhaalde ik norsch. Maar op het oogenblik heb ik in niemand vertrouwen. Gertrude, die bij een van de ramen was gaan staan, keerde zich plotseling om. Zou de dief niet ontdekt worden als de effecten te koop worden geboden, Halsey? Ik vrees, dat 't niet zoo eenvoudig is, zei hij. Die stukken worden niet te koop aan geboden; ze zijn door iemand uit de kluis ge nomen, die daar vrijen toegang had en vóór de vermissing bemerkt werd bij een andere bank beleend. Maar het moet toch uitkomen wie ze be leend heeft. Natuurlijk, en ik voor mij ben rotsvast overtuigd, dat Paul Armstrong zijn eigen bank opgelicht heeft. Ik geloof dat hij minstens een millioen heeft gestolen en dat daar nooit een cent van terecht komt. Ik ben niet veel meer dan een bedelaar. Ik kan Louise natuurlijk niet meer vragen mijn vrouw te worden en als ik aan de schande en de ellende denk, die haar te wachten staan, word ik razend. Toen wij later aan het diner zaten werd Halsey aan de telefoon geroepen en toen hij terugkwam, zag ik aan zijn gezicht, dat er iets bijzonders was. Hij wachtte echter met het vertellen van zijn nieuws tot Thomas de eetzaal uit was. Paul Armstrong is dood, kondigde hij met een ernstige stem aan. Hij is vanmorgen in Californië gestorven. Wat hij ook gedaan mag hebben, hij is buiten het bereik van menschelijke rechtspraak. En de eenige man, die Jack's onschuld had kunnen bewijzen, kan het nu niet meer doen, zei Gertrude dof. Maar Paul Armstrong is nu ook niet meer in staat om zichzelf te verdedigen, op perde ik koel. Als jouw Jack de dief niet is, zal dat heusch toch wel blijken. Zooals Hal sey daarnet gezegd heeft: de vermiste effec ten zijn waarschijnlijk bij andere banken be leend en dan zal het wel aan het licht komen wie ze daar gebracht heeft. Tot zoolang ben ik zoo vrij het mijne van de zaak te blijven denken. Op het bleeke, wanhopige gezicht van Ger trude kwam een blik van verontwaardiging. Ze stond op, verhief zich in haar volle lengte en keek met toornige oogen op mij neer. U bent de eenige moeder die ik ooit gehad heb, zei ze sterk, en ik heb u alles gegeven wat Ik mijn echte moeder gegeven zou hebben, als ze geleefd hadmijn liefde mijn vertrouwen. En nu, nu ik u meer dan ooit noodig heb, valt u mij af. Ik zeg dat John Bailey een goed man is en een eerlijk man. Als u zegt dat hij het niet is, dan dan Gertrude!, viel Halsey haar scherp in de rede. Ze viel op haar knieën naast de tafel, begroef haar gezich in haar armen en barstte uit in een vloed van tranen. Ik houd van hemik houd van hem, snikte ze. Ze liet zich gaan op een hartstochtelijke manier die ik niet van haar kende. Halsey en ik stonden hulpeloos tegenover dezen storm van smartelijke emoties. Ik wilde probeeren haar te kalmeeren. maar ze duwde me weg toen ik naar haar toekwam Maar toen ze uitgehuild was en er alleen nog maar droge snikken over haar lippen kwamen, als bij een kind dat vermoeid is van het schreien, stak ze, zonder het hoofd op te heffen, een zoekende hand naar mij uit. Tante Ray! fluisterde ze. In een oogenblik was ik naast haar op mijn knieën en waren haar armen om mijn hals, haar gezichtje tegen mijn haar. Halsey kwam ook dichterbij en in een opwelling van ont roerende teederheid, streelde hij ons beide over het hoofd. Het duurde niet lang of Ger trude kwam weer tot bedaren. Het onweer had de lucht gezuiverd. Het onderwerp werd niet meer aangeroerd en mijn opinie bleef ongewijzigd. Er moest heel wat opgehelderd worden, voor ik bereid zou zijn de kennismaking met John Bailey te vernieuwen. En Halsey en Gertrude wisten dat die kenden mei Hoofdstuk XI. HALSEY DOET EEN VANGST. Het was ongeveer half negen, toen wij de eetkamer verlieten; Halsey en ik gingen naar buiten om een wandeling te maken. Gertrude kwam na ons. De atmosfeer was drukkend alsof er onweer op komst was en niettegen staande de schitterende omgeving kreeg ik een onuitsprekelijk verlangen naar mijn stad —de lichten, het straatrumoer, de auto's. Het drukt mij altijd 's avonds buiten te zijn na donker en onder deze omstandigheden was dat gevoel nog sterker dan anders. Toen Gertrude ons ingehaald had, brachten wij het gesprek op een ander onderwerp dan de moord en de bankfraude en nadat wij een eind de oprijlaan waren ingewandeld, zagen wij Jamieson uit de schaduw der boomen te voorschijn te komen. Goeden avond, begroette hij ons. Gertrude knikte koel. Halsey en ik waren vriendelijk tegen den detective, maar er bleef een gedrukte stemming heerschen. Mijn neef en zijn zuster liepen vooraan, de detective en ik volgden. Zoodra de jongelui buiten gehoorsafstand waren, keerde Jamieson zich naar mij toe. Ik wil wel zeggen, juffrouw Innes, hoe meer ik mij in deze zaak verdiep, hoe raadselachtiger alles mij voorkomt. Ik heb echt met juffrouw Gertrude te doen: ik houd dien Bailey, dien ze zoo graag wou helpen, voor een eerste-klas schurk en nu zij zoo dapper strijdt voor hem, lijkt het mij hard, als zij ook tot die ontdekking komt. Voor mij zag ik Gertrude's lichte avond japon tusschen de boomen schemeren. Het was waar, ze had dapper gestreden, het arme kind, en ik voelde een warme sympathie voor haar. Had ze mij de heele waarheid maar verteld Juffrouw Innes, ging Jamieson voort, hebt u de laatste drie dagen ook 'n verdacht individu hier in de buurt gezien een vrouw? Neen, antwoordde ik. Ik heb het huis vol personeel en iemand daarvan zou allicht wel iets gezien hebben. Neen, er is geen vreemde vrouw om 't huis geweest; Liddy zou haar zeker gezien hebben met haar arends- oogen. Jamieson keek peinzend voor zich uit. Ik zal u zeggen, waarom ik het vraag, zei hij na een poosje. De koetsier van het huurrijtuigje uit Casanova, Matthey Geist, heeft verteld, dat een gesluierde dame die den indruk maakte jong en knap te zijn, Zater dagavond naar Sunnyside gereden moest wor den. Dicht bij het hek moest hij stil houden; ze zei dat ze liever naar het huis wilde wan delen. Ze heeft hem betaald en hij liet haar daar achter. Hebt u die vreemde op bezoek Tehad, juffrouw Innes? Neen, zei ik gedecideerd. Geist dacht dat het misschien een nieuw dienstmeisje kon zijn. Maar waarom zou zoo iemand gesluierd zijn en bij het hek uitstap pen? Neen, w^ hebben alweer een nieuw raad sel: de gesluierde dame! (Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8