BEVERWIJK Braiidt uw achterlicht tfeen? Laat het dan nazien, want np achterlichtenmisère blijkt zich evenals in ndere plaatsen in Nederland ook in Beverwijk vnor te doen want in de afgeloopen dagen heeft de politie verscheidene wielrijders be- vptird wier fietsen niet voorzien waren van brandend achterlicht. Deze achterlichten, die nu niet bepaald zoo'n jrroot succes geworden zijn. omdat zij in vele «■vallen de wielrijders in den steek laten, heb- hpn dus al verscheidene personen een bekeu ring bezorgd. Ondanks de speciale aandacht, die de Bever- wiiksche politie op het oogenblik voor de achterlichtjes aan den dag legt, zijn er nog veel fietsers die het er even goed op wagen. Waarschijnlijk moeten deze wielrijders ook eerst op de bon gezet zijn, om tot andere ge dachten te komen. r>F OPENINGSVOORSTELLING VAN HET u KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater, dat geruimen tijd door een omvangrijke verbouwing gesloten is geweest, zal a.s. Donderdagavond worden her opend met een feestelijke voorstelling voor ge- noodigden- Het hoofdnummer van het bioscooppro gramma is „Mammy" met Bobby Breen, den bekenden jongenssopraan, in de hoofdrol. OPBRENGST COLLECTE. De speldjesdag ten bate van de Chr. Tuber culosebestrijding „Draagt elkanders lasten" heeft f 90 opgebracht. Kennemer Zwemclub—V. Z. V. Hedenavond speelt de Kennemer Zwemclub ju het zwembad „Adrichem" een polowedstrijd voor de competitie tegen V.Z.V. 3 uit Velsen. Wil K.Z. de kans op het kampioenschap be houden. dan dient in de eerste plaats van V.Z.V. gewonnen te worden. De bezoekers staan op het oogenblik nog ongeslagen boven aan de ranglijst, zoodat K.Z. een zware taak wacht. UITSTAPJE VAN DE R.K. E.H.B.O. Op Zondag 21 Augustus maakt de R.K. E.H.B.O. per autobus een uitstapje naar Arnhem, waar Burger's dierenpark zal worden bezocht. Op den terugweg zal de KR.O.-studio be zichtigd worden. VOETBAL OP KONINGINNEDAG. Op Koninginnedag zullen ditmaal de Ken nemers een wedstrijd spelen tegen den pas gepromoveerden tweede klasser Alkmaarsche Boys. WEDSTRIJDEN VAN DE KENNEMERS. A.s. Zondag neemt het tweede elftal van de Kennemers deel aan het Zaanlandia-tournooi. De reserves komen uit tegen K.F.C. 2. De Kennemers I spelen een vriendschappe- lijken uitwedstrijd tegen F.V.C. DE AFDEELING KENNEMERLAND VAN DEN B.V.L. Aan het défilé van den Bij zonderen Vrij- willigen Landstorm, dat op Zaterdag 27 Augustus in Den Haag voor H.M. de Koningin gehouden zal worden, neemt ook de afdeeling Kennemerland deel. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; pl.m. 10.20 Diversen; 10.30 Parijs. 11.05 Diversen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 2.50 Londen Reg., 3.35 Deutschlandsender of diversen; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg., 5.20 Parijs; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 8.20 Brussel Fr.. 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 12.05 Nationaal program ma, 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma; 6.20 Londen Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 8.30 Keulen. EERSTE PRIJS OP CONCOURS IN VELP. De Arbeiderszangvereeniging „De Daad' dirigent de heer P. J. Potgieser, heeft deelge nomen aan den nationalen zangwedstrijd voor Velp en Rheden. Het koor behaalde een eersten prijs met 345 punten in de vierde afdeeling. Het vrije nummer was „Avondstemmen" van H. van Rheenen en het verplichte „Avondklokken' van Bortniansky. TERAARDEBESTELLING VAN BEN HEER B. VAN DER WEG. Gistermorgen is onder groote belangstel ling op de algemeene begraafplaats „Duinrust' ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer B. van der Weg. De heer Van der Weg, nam een vooraanstaande plaats in onder de christelijke vereenigingen. Aan de groeve heeft Ds. C. M. Krijger woor den van troost gesproken, waarna de heer A. J. van der Ploeg, namens de organisaties het woord nam. De oudste Ibroer dankte voor de betoonde be langstelling. Volksspelen in de feestweek. Georganiseerd door „Koninginnedag". Het bestuur van de vereeniging Lot viering van den verjaardag van H.M. Koningin Wil- helmina heeft het programma voor de Volks spelen op Woensdag 24 Augustus als volgt vastgesteld: 1012 uur: Wedstrijd op autopeds en vlie gende Hollanders in de Acacialaan 1012 uur: Watersteekspel in de Hendrik Burgerstraat. 12.30 uur: Jeugddraverij in de Van Hoo- gendorpstraat. 2.305 uur: Ringsteken voor meisjes op rij wielen in de Hendrik Burgerstraat. 5.30: Mastklimmen op de Oostkade. De verschillende spelen zullen opgeluisterd worden met muziek. WAT DE TUINDERS KREGEN Prijsnoteering van 15 Aug. 1938. Spinazie per kist 4570 Sla per 100 stuks 1.206.00 Postelein per kist 1018 Andijvie per kg. 1.20—2.80 Wortelen per bos 710 Rabarber per bos 45 Peterselie per bos 1iy2 Selderie per bos 12 Prei per kg. 10 Tomaten per kg. 48 Aardappelen 33.40 Uien per kg. 45 Doppers per kg. 816 Bruine capucijners per kg. 12—18 Witte capucijners per kg. 1216 Waschpeen per kg. 48 Raspers per kg. 1225 Snijboonen per kg. 712 Dikke boonen per kg. 711 Spercie-boonen zonder draad per kg. 1011 Tuinboonen per kg. 710 Pronkboonen per kg. 33V2 Trosboonen per kg. 1017 Meloenen per stuk 1020 Komkommers per stuk 14 Bloemkool le per stuk 914 Bloemkool 2e per stuk 46 Groene kool per kg. 3 Bramen per slof 6080 Aardbeien per doosje 2428 Frambozen per doosje 1624 Appelen per kg. 1018 Peren per kg. 1628 Druiven per kg. 4044 Roode bessen per kg. 3038. HET LUNAPARK IN DE A.S. FEESTWEEK Na enkele jaren afwezigheid komt het con cern Hommerson en Vermolen weder Bever wijk bezoeken met een lunapark. Gedurende de a.s. feestweek van 20 tot ei met 25 Aug. brengen zij op het terrein bij de Koningsstraat een modern, niet al te groot lunapark met een groote verscheidenheid van inrichtingen. Als nieuwe atttracties brengen zij Monster van Lochness, Hollywood, Mickey Mouse en Globe, terwijl natuurlijk de electrische auto- tjes, met geheel nieuwe gestroomlijnde wa gentjes niet ontbreken. De zweefmolen, draaimolen, laehspieldwaal- tuin en vele andere inrichtingen vervolmaken het feestpark. Het grootste gedeelte van het wagenpark ar riveert per extra trein in den nacht van Dins dag op Woensdag. EXCURSIE NAAR VAN LEER'S WALSWERKEN. Donderdagavond zal de plaatselijke afdee ling van de Vereeniging van Jong Hervorm den een excursie naar Van Leer's Walswer- ken maken Het vertrek is vastgesteld op 7.45 uur van het Stationsplein af CASTRICUM Woensdagmiddag Raads vergadering. De gemeenteraad zal niet hedenmiddag, zooals abusievelijk in ons blad vermeld stond, maar Woensdagmiddag 2 uur bijeenkomen. Kordaat optreden van badman Kraakman. te vergaderen, te Groningen op no. Z. Voor 20 et. heeft men het werk voor u gedaan. Zijt gij geen achterblijver op dit punt, en wist gij er wel van weet gij dan soms nog méér categorieën te noemenvan andere achterblijvers?" SANTPOORT Het nieuwe Postkantoor. Een groote verbetering. Toen wij indertijd de benoeming van den nieuwen kantoorhouder meldden, voegden wij er aan toe, dat dit tevens het einde van de jostkantoor-misère zou beteekenen, immers iet lag voor de hand, dat, gesteld al, dat de nieuwe kantoorhouder het bestaande kantoor had kunnen en willen huren, de betrokken P. T. T.-autoriteiten met deze ten eenenmale ongeschikte lokaliteit geen genoegen zouden hebben genomen. En thans is inderdaad aan de postkantoor- misère een einde gekomen. Maandagmorgen prompt half 9 werd de deur van het nieuwe kantoor Hoofdstraat 147 geopend en kon den de bezoekers zich overtuigen, dat er thans tenminste ook rekening is gehouden met het feit, dat er ook publiek en zelfs meermalen veel publiek in het kantoor verschijnt. Was de in het oude kantoor voor het publiek be stemde ruimte feitelijk niets anders dan een nauw gangetje, in het nieuwe kantoor kan men zich alleszins behoorlijk bewegen en zal er wel niemand, zelfs niet op de drukke uren, ooit op straat behoeven te wachten. Doch er is nog meer. dat terecht een vooruit gang kan genoemd worden. Het publiek kan aan 2 loketten tegelijk ge holpen worden, het kan zijn spaarbankboekje terugontvangen, zijn postwissel- en chèque-za- ken afhandelen, zonder dar een ander er „z'n neus insteekt", ja, het kan zelfs in de wacht ruimte aan een schrijftafel een brief, telegram enz. schrijven, zonder door een ander op de vingers gekeken te worden. Wat nog niet geheel in orde is, is de telefoon cel. De cel staat er wel en men kan er ook te- lef oneeren, doch nog niet zoo als het behoort: onverstaanbaar voor de andere bezoekers. Maar ook dit zal in orde gemaakt worden, zoo ver zekerde ons de kantoorhouder. Geheel onopgemerkt is de opening niet voorbijgegaan. Wel gold het hier niet de ope ning eener zaak. maar dit neemt niet weg. dat oeh een aantal plaatsgenooten bloemen de tolk hunner vreugde hadden doen zijn. Weer twee drenkelingen gered. ..Maandagmiddag heeft de door het red- dingsgeval van Zaterdag bekend geworden badman van het Zuider E.P.U.-strand, weer 2 menschen van den dood gered Ongeveer 2 uur in den middag begaven twee nog jonge menschen zich in zee in de nabij heid van het kampeerterrein van het E.P.U.- strand. Zij gingen verder en verder over de zandbank heen. Badman Kraakman zag dat zij in gevaar verkeerden en zonder zich een oogenblik te bedenken, begaf ook hij zich gekleed te wa ter. Inmiddels hadden de drenkelingen den be kenden gevaarlijken .uitlooper" bereikt en daar de stroom ook Maandag weer zeer sterk trok, werden zij in een ommezien ver der in het diepe water gesleurd. Doch geluk kig kon Kraakman de twee menschen grij pen. Aan het strand pakte zich een groote me nigte samen en volgde in spanning het ver dere verloop en toen Kraakman hijgend van inspanning, met de vrouw in zijn sterke armen op het droge kwam, ging er evenals jl. Zaterdag een spon taan gejuich uit de menigte op. Gevolgd door den man die gelukkig on gedeerd was liep hij met de bewustelooze vrouw naar de consumptietent. Onmiddellijk vervoegden zich eenige leden der W.R.B. en pasten kunstmatige ademhaling toe. Dit mocht echter niet baten en er werd op de komst van dr. Netelenbos gewacht, die zeer spoedig ter plaatse was. Nadat ongeveer een uur moeite gedaan was om haar bij te brengen werd deze moeite ein delijk beloond. Na eenigen tijd konden bei den huiswaarts gaan. Hulde aan den koenen badman, den wach ter van het Wijk aan Zeesche strand! Badman Kraakman. HEEMSKERK De heer S. P. Kossen jubileert. 12*6 jaar penningmeester R.-K. Fabrieks- arbeidersbond. De heer S. P. Kossen, penningmeester van den R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Wille- brordus", herdacht het feit dat hij 12y2 jaar als zoodanig aan de afdeeling verbonden was. Ter gelegenheid hiervan was door de leden der afdeeling een feestje georganiseerd. Reeds in den namiddag had de jubilaris een hulde blijk in ontvangst te nemen toen door den bondspenningmeester namens den bond een vulpen werd overhandigd. De afdeeling had een zilver horloge als cadeau geschonken. De feestavond slaagde uitstekend, verschil lende aardige tooneelstukjes werden opgevoerd. Tot slot werd' er nog gedanst. FANFARECORPS „ST. CECILIA". De muzikale rondgang, welke het fanfare corps „St. Cecilia", Zaterdagavond zou houden, is niet doorgegaan, daar de noodige formali teiten niet in orde waren. Nu zullen twee muziek-avonden worden ge houden op Zaterdag 20 en 27 Augustus. Beide keeren zal er dan tot versterking van de kas worden gecollecteerd. Achterblijvers. WIJK AAN ZEE IN HET MIDDELPUNT VAN DE ZWEEDSCHE BELANGSTELLING staat thans de lange- afstandzwemster Sally Bauer. De jeugdige Zweedsche slaagde er in om in recordtijd over het Kattegat te zwemmen, welk succes haar tot nieuwe daden inspireerde, want eenige dagen geleden zwom zij van de Zweedsche kust naar de AalandseÜanden in den fraaien tijd van 13 uur en 6 minuten. VOOR HET ZWAKKE KIND. Maandagavond had een voetbalwedstrijd plaats op het V.V.E.-terrein te Wijk aan Zee. De wedstrijd ging tusschen de elftallen V. V. E. en D. E. M. uit Beverwijk. Onder de tonen der muziek van de St. Joseph Harmonie, kwamen de elftallen in het veld. De belangstelling van het publiek had wel wat grooter kunnen zijn en dit was dan waar schijnlijk ook de oorzaak, dat er oorspronke lijk met weinig animo gespeeld werd. D. E. M., die aanvankelijk het beste in vorm was, kon, toen de rust kwam een 21 voorsprong boeken. Maar dat lieten onze V. V. E.-jongens zich in de tweede helft niet wel gevallen en toen het fluitje van den scheids rechter het einde aankondigde, waren de rol len omgekeerd en was de stand 52 voor de Wijk aan Zeeër „Excelsior"-mannen. Zooals reeds bekend gemaakt, was de op brengst van dezen wedstrijd bestemd voor de vereeniging .Het Zwakke Kind". De .Jlaagsche Post" schrijft in een kant- teekening over „Achterblijvers": „De menschheid zit vol gezellige achter blijvers. We ontvangen nog altijd brieven var. iemand, die zes cent port op de enveloppe plakt: soms een zegeltje van vijf cent plus nog eens, heel correct, één cent. Die één cents zegel naast de vereischte 5 ets. is aan doenlijk! Op het gebied van de telefonie is de onbekendheid met moderne instellingen van de P. T. T. ondanks de propa ganda door die P.T.T. ook nog heel groot Als iemand een van zijn kennissen wil op bellen, die zelf geen telefoonaansluiting rijk is, zendt hij hem als hij tot het groote volk der achterblijvers behoort eerst een telegram: „Bel mij op om X uur telefoon nummer IJ" en zoo wordt volkomen onnood: de tweede T van P.T.T. namelijk de Tele grafie, aan het werk gezet. Volkomen on- noodig. Onze achterblijver had voor een klein bedrag, ten hoogste twee dubbeltjes, den Nederland gevestigden niet-geabonneerde door het Oproepbericht kunnen laten aanzeg gen, om welken tijd ongeveer hijzelf, de oproeper te telefoneeren was (op kosten van den oproeper). Nog vaker ziet men de volgende fout begaan: Ge wilt interlocaal een abonné opbellen. Maar het is een man zoo zijn er velen die best niet thuis kan zijn, misschien loopt hij ergens rond op zijn groote fabriek, of hij is de stad in, of op reis. Ge vraagt aansluiting aan zijn huis of aan zijn zaak. Er komt een werkster aan de tele foon. Eerste onkosten veertig cent. Een uur later vraagt ge wéér aansluiting. Mijnheer uit, wordt u nu gezegd, misschien is hij „het" fabriek, maar hij zal waarschijnlijk om één uur thuis zijn. Onkosten van dit tweede gesprek veertig cent. Nu de derde poging en ge hebt zoowaar den abonné te pakken (soms lukt het pas den vierden of vijfden keer) maar zelfs na slechts drie keer zoo goedkoop mogelijk (binnen de drie minuten-grens blij vend) een telefonische aansluiting te hebben tot stand gebracht en allicht uw zenuwgeste) eraan te. hebben gewaagd, hebt ge al een gulden twintig uitgegeven in plaats van Maar, waarde achterblijver, gelieve eens een telefoonboek te raadplegen. Daar is sprake van het Voorbericht: „Door middel van het Voorbericht kan men een telefonisch aangeslotene waarschuwen, dat men een ge sprek wenscht te voeren, hetzij met een be paalden persoon, hetzij (in het buitenlandsch verkeer) met iemand, die een bepaalde taa) machtig is". Nu had er beter geschreven kunnen worden, dat men een telefonisch aan geslotene kan „laten waarschuwen", want behoeft zelf niets te doen, het zijn de tele fonistes, die het zaakje voor u opknappen (tegen een vergoeding, varieerend van vier tot twintig cent in het binnenlandsch verkeer en tegen den prijs van één gesprekminuut in het buitenlandsch verkeer)de telefoondame; zoeken net zoo lang via de telefoondraden 1 over heel Nederland, en zoo ge wilt over heel de wereld, den persoon, dien gij spreken wilt, totdat zij hem hebben. U had om den heer X gevraagd te IJmuiden op no. IJ. en na eenigen tijd wordt gij verbonden met dien heer X ergens op een kantoor, waar hij bezia Broederschap der Verzoening. Internationale Conferentie te Lunteren. Gedurende zes dagen heeft het Conferentie oord van den Zendings-Studieraad te Lunteren een paar honderd deelnemex-s geherbergd van bovengenoemde Conferentie, welke Nederland ditmaal binnen haar grenzen zag bijeenko*?:^. De Broederschap der Verzoening (Interna tionale Fellowship of Reconciliation, Versöh- nungsbund, la Reconcilation) die om de twee jaar een Conferentie houdt, dit jaar door de Nederlandsche Groep voorbereid, bracht man nen en vrouwen te Lunteren samen uit negen tien verschillende landen van Europa en daar buiten. om zich te bezinnen op en van gedach ten te wisselen over Opbouwend Christendom in dezen tijd. De ondertitel luidde: De roeping van een pacifist in een wereld van geweld. Den eersten avond werd een welkomstwoord gesproken door den algemeenen secretaris der Nederlandsche afdeeling den heer J. H. Spen- kelink, te Muiderberg en werd de Conferentie geopend door Rev. John Nevin Sayre. den in ternationalen Voorzitter, tevens Voorzitter der Amerikaansche F.O.R. Den dag daarop sprak Georg Lansbury over den huidigen politieken toestand. Het was een rede welke de gedachten de,r aanwezigen da delijk verplaatste naar de bedreigde punten in onze Europeesche en buite-n-Europeesche samenleving en hen stelde tegenover de pro blemen en conflicten van het huidig pacifisme en van de economische wereld-structuur. „Wij hebben een boodschap te geven aan ons zelf en aan de volkeren, een boodschap van liefde en vrede," zoo eindigde de grijze staatsman zijn betoog. Zeer actueel was zeker, wat Muriel Lester meedeelde van haar reis naar China en Japan, waarvan zij zoo juist terugkeerde en waar zij geweest was voor de Embassies of Reconcilia tion. Niet vaak heeft men de gelegenheid een Europeesche vrouw te hooren, die door her haald bezoek het Verre Oosten werkelijk kent en die zulk een open oog heeft voor de sociale en economische nooden als Muriel of Bow, wier leven in Londensch East-End velen be kend zal zijn Groote verdieping bereikte het samenzijn tijdens de voordracht van prof. Fr. Siegmund Schulze uit Zürich, die de geestelijke achter gronden der verzoeningsgedachte belichtte en wiens rede van inspiratie getuigde, aan op recht geloof ontsproten. Zeer veel aandacht werd ook gegeven aan het zoeken naar vrede op economisch gebied. Na de fundaménteele uiteenzetting van ds. F. d. Wissel uit Leeuwarden, werd in discussie groepen nader op deze belangrijke kwestie rn- gegaan. Zeer speciaal over Spanje sprak de Fransche predikant Jacques Rennes. in Spanje geboren en daar werkzaam, thans vooral zijn hulp gevend aan de vele vluchtelingen. De Kerk en de oorlog. Een bijzonder punt van bespreking vormde natuurlijk de Kerk en de Oorlog. Voor het verleden werd dit probleem be schouwd door ds. J. B. Th. Hugenhoilz. na wiens uitvoerige studie het woord van Canon Charles Raven een verhelderend licht cp deze kwestie liet schijnen, met de aansporing het Christendom zooals het geworden is, te zui veren en te ontdoen van alles wat in den loop der tijden er aan is vervormd en aan vreemde elementen is opgenomen, dat is: teruggaan tot de eerste eeuwen, tot het Apostolisch Chris tendom. Op zeer hoog peil stond de voordracht van Hans Wirtz, R.K. Duitsch emigrant thans in Zwitserland wonend. Zoowel zijn woorden over Pacifisme en Dictatuurstaten als de daarop volgende gedachter.wisseling brachten de aan wezigen tot in het hart van het Vredespro- bleem. Het was duidelijk dat de Broederschap der Verzoening aanwending van geweld onaan vaardbaar acht onder welke omstandigheden ook. Verscheidene belangrijke getuigenissen zijn tijdens de conferentie nog gegeven wij den ken aan die van Pierre Ceresole. den grond legger van den internationalen hulpdienst voor den Vrede en van Philippe Vernier, den stand- vastigen Franschen jongen predikant-dienst weigeraar en menig naliggend onderwerp werd in kleinere samenkomsten ingeleid en besproken, zoo het Tsjecho Slowaaksche pro bleem. en inleidend, de opvoeding. Op den laatsten dag van deze conferentie werd de boodschap der Verzoening nog eens klaar en duidelijk uitgesproken door Percy Bartlett een van de Embassies of Reconcilia tion en in het bijzonder door den algemeenen intern, secretaris pasteur Henri Roser. terwijl het werk der Beweging in de naaste toekomst onder de oogen werd gezien door John Nevin Sayre. Eenige resoluties, door de Conferentie aangenomen, zullen binnenkort gepubliceerd worden. Tijdens deze conferentie werd ruim tijd besteed aan algemeene gedachten wisse ling en onderlingen omgang en gebed. Een groot gezelschap bezocht op een middag „De Hooge Veluwe" welwillend rondgeleid door den directeur, en gebruikte tezamen na be zichtiging van het nieuwe museum aldaar, een Gelderschen koffiemaaltijd op Oud-Reemst. Een veertigtal deelnemers vertrok na afloop nog voor een driedaagsche kunstreis onder be voegde leiding naar verschillende steden van Nederland en België. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. /ClttEP/ fïJMNEEM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam, 14 v. Antwerpen te Rott. Dinteldijk, 14 v. Vancouver te Rott. Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rott. 14 te Ant werpen. Volendam, Rott. n. N.-York, p. 14 Lizard. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 14 te Glasgow. Breedijk, 12 v. Corpus Christi n. N. Orleans. Boschdijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen 14, 580 m. WZW v. Land's End. Lochavon, Rott. n. Vancouver 13, 53 m. WZW van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein thuisr.) 13 v. Mombassa. Nijkerk (uitr.) 13 v. Marseille. Boschfontein, 15 v. Amst. n. Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Jaarstroom (thuisr.) 23 te Rott. v.w. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 15 te Melbourne. Kota Gede (uitr.) 15 van Suez. Almkerk (thuisr.) 14 te La Coutore. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 14 v. Madras. Streefkerk (uitr.) pass. 14 Ouessant. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 14 v. Wabana n. Rott./ Vlaardingen. Vredenburg, 15 v. Pepel te Vlaardingen. Stad Amsterdam, 13 v. Lulea n. Rott./Vlaard Stad Zaandam, 12 v. Vlaard. te Bilbao, voor Rott./Vlaard. Stad Zwolle, 14 van Vlaardingen n. Bilbao. Stad Dordrecht, Lulea n. Vlaard. 16 (7 v.m.) te Hoek van Holland verw. Flensburg, 14 v. Vlaard. te Narvik, voor Rott./Vlaard. Maasburg, Narvik 11. Rott./Vlaard. 17 (12 midd) te Hoek v. Holland verw. Stad Haarlem, 13 v. Porto Ferrajo n. Mor- phoubaai en Rott./Vlaard. HOI '..ANDOOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 13 te Manilla. Zuiderkerk (thuisr.) 13 te Yokohama. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Orestes, 14 v. Nordenham te Santos. Salland (thuisr.) 14 v. Las Palmas Montferland (thuisr.) 13 v. Santos. Zaanland (uitr.) p. 13 Ouessant. KONINKLIJKE SHELL. Sunetta, 14 van Purfleet te Rotterdam. Miralda, Trinidad n. Genua p. 13 Gibraltar. KON NED STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 13 van Algiers te Lissabon. Aurora, 13 v. Spezia te Livorno. Bennekom, Chili n. Amst. 13 te Lpl. Baarn, Amst. n. Chili 13 te Curacao. Berenice, 15 van Hamburg te Amsterdam. Breda, 13 van Arica n. Pisco. Costa Rica 14 Barbados te Amst. Fauna, 14 v. Marseille te Amst. Merope, 14 van Kopenhagen te Amst. Oberon, 14 van Bourgas te Varna. Pericles, 14 v. Hamburg te Amst. Pluto, 15 v. Danzig te Amst. Saturnus, 13. van Lipari n. Amst. Stella, 13 v. Stamboul n. Karabaga. Van Rensselaer, Amst. n. Paramaribo p. 14 Ouessant. Rhea, Rott. n. Vigo p. 14 Dungeness. Nereus, Rott. n. Pasajes p. 14 Dungeness. Ceres, Rott. n. Algiers p. 14 Dungeness. Tiberius, Rott. n. Tunis p. 14 Dungeness. Alkmaar. Amst. n. Chili p. 14 Ouessant. Boskoop. 12 v. Valparaiso n. Lebu. Calypso, 12 v. N.-York n. Aruba. Bacchus, 12 v. Curacao naar Maracaibo. Baralt, 13 van Curacao n. Bovenw. Eil. Cottica, 13 v. Amst. te Paramaribo. Deucalion, 14 v. Amst. te Hamburg. Flora, 10 v. Curagao n. Maracaibo. Iris, 14 v. Amst. te Gdynia. Juno, Bourgas n. Amst. p. 15 Ouessant. Orpheus, 14 v. Amst. te Aarhuus. Plato, 12 v. Curacao n. Haiti. Strabo, 8 v. Maracaibo te Curacao. Theseus 15 van Amst. te Kopenhagen. Socrates, 13 v. Callao n. Chili. Stuyvesant, 12 v. N.-York n. Port au Prince. Titus. 15 v. Piraeus te Thessaloniki. Vesta, 13 v. Izmir n. Amst. Venus, 15 van Hamburg te Amst. Perseus, 15 v. Odense n. Stettin. Ajax, 15 v. Stettin te Amst. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenshiel, Rott. n. Japan 14 te Taku Bar. Cyclops, Rott. n. Japan 15 te Port Said. Diomed, Japan n. Rott. 13 te Londen. Polydorus, Amst. n. Batavia p. 14 Dungeness. Melampus. Batavia n. Amst. 14 te Liverpool. Maron, '3 van Batavia te Hamburg. City of Lyons, Japan n. Rott. vertr. 18 v. Londen. Melampus. Batavia n. Amst. 14 te Liverpool Eurybates, Batavia n. Amst. 13 v. Port Said. Ajax, Japan n. Rott. p. 13 Gibraltar. Autolycus, Dairen n. Rott. p. 14 Gibraltar. Atreus, 13 van Batavia n. Amst. Stentor, 14 v. Liverpool te Swansea, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono, 14 v. Bremen te Rott. Baloeran (thuisr.) 15 (7 n.m.) te South ampton en 16 (13 mndd.) te Rott. verw. Dempo (uitr.) 15 te Belawan. Indrapoera (uitr.) p. 14 Finisterre. Sibajak (thuisr.) 14 v. Sabang. Blitar (thuisr.) p. 13 K. Guardafui. Garoet (thuisr.) 14 v. Aden. Tapanoeli (thuisr.) 14 te Liverpool. Kota Nopan (uitr.) p. 15 Perim. Soekaboemi, 15 v. Rott. te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Jan Pieterszoon. Coen, Amst. n.-Maleira p. 14 Dungeness- Moena (uitr.* a van Suez. Tarakan, 14 van Hamburg te Amst. Salabangka (uitr.) pass. 13 Aug. Ouessant. Poelau Bras (thuisr.) pass. 13 Gibraltar. WIJKLIJN. Beverwu*, i3 v. Campbellton n. Klaipeda. NaaldwijK. Thamshavn n. Rott. p. 15 Utsire. Randwijk, 13 v. Rott. te Castro Urdicales. Haulerwijk, 13 v. Methil n. Pt. du Chene. Katwijk, 13 v. Bilbao n. Rott

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5