Huwt Afstanden. BEVERWIJK Waarom? Land- en Tuinbouwpraatje. WIJK AAN ZEE SANTPOORT HEEMSKERK /CUEEP/ 1 T JIJNtlNl De mensch blijft zich toeleggen op het steeds sneller overwinnen van tijd en ruimte, geweldige afstanden worden in telkens korter reisjes overbrugd. En hindernissen en moei lijkheden, die weinige jaren geleden nog fan tastisch zwaar schenen en welker overwin ning even zoovele helden schiep, worden nu spelenderwijs genomen. Als de Atlantische Oceaan een levend, voelend en denkend we- 2en hezat, zou deze Machtige zich vernederd en gehoond hebben gevoeld toen de Ameri kaan Corrigan hem, nu eenige weken geleden, in een oud vliegtuigje overvloog, alleen maar omdat deze jonge man carrière wil maken en dacht: „ik zal 'es even de aandacht op mij vestigen". Vier Duitschers in een Condor-vlieg tuig hebben de geweldige reis Berlijn-New York yice versa in een paar dagen volbracht. De Queen Mary" heeft anderhalf uur van het Oceaan-record van de „Normandie" afge knabbeld, het Fransche schip zal het ant woord wel niet schuldig blijven en straks loopt de Queen Elisabeth" van stapel en zal het mogelijk weer sneller doen. Dat de Engel- sche reederij steêvast beweert dat het bij toe val gebeurt en dat zij zich heelemaal niet op recordverbeteringen toelegt, terwijl de Fran sche onverholen voor haar streven naar re cords uitkomt, wordt niet alleen door een verschil in temperament verklaard. Het Engelsche beleid ten deze is slimmer, want het wekt bij de goedgeloovige menigte den indruk, dat de Queen Mary altijd nog wel harder zou kunnen als haar reeders daar werkelijk op ge steld waren. Maar zij geven er niet om. Als de Normandie zich straks onder de uiterste hoogspanning gaat afsloven om den Blauwen Wimpel te heroveren, en slaagt, zullen de Queen Mary of de Queen Elisabeth wel weer bij toeval dien tijd verbeteren. Sommige pas sagiers vinden dat ook een veiliger gewaar wording. Men moet zijn Pappenheimers ken nen. Maar een der groote Engelsche dagbla den, die zegt dat de Fransche reederij meer „ingénue" is dan de Engelsche, heeft de zaak bijna verraden. Wij gaan steeds sneller. Ook op nog veel grooter afstanden. Hoeveel Hollanders zijn er nu al niet naar Indië gevlogen. Tien jaar ge leden stond een luchtreiziger naar Indië nog met naam, toenaam en portret in de krant en zijn familie ging prat op hem. Nu is-ie al heelemaal anoniem geworden, één in de me nigte van passagiers. In technische theorie worden de volken dichter tot elkaar gebracht. In de practijk van de koloniale mogendheden zooals Nederland, Engeland, Frankrijk is het ook werkelijk zoo. En in sommige andere gevallen eveneens. Maar voor het overige slooft de mensch zich letterlijk uit om deze toenadering te belet ten. p: mag eraan herinneren dat wij vóór 1914 allemaal zonder paspoorten reisden. Dat is nu vierentwintig jaar geleden. De verra derlijke slag, in 1914 aan cultuur en bescha ming toegebracht werkt nog immer krachtig na en het paspoort is daar een hardnekkig- blijvend symbool van. Het is een soort van fabrieksmerk van internationaal* wantrouwen, met het in sommige gunstige gevallen ver oorloofde nationaliteitsbewijs als goediger etiket naast zich. En er gebeuren nog heel rare dingen mee ook. De Italiaansche regeering is nu gaan weigeren paspoorten voor Frankrijk te ver strekken. Diplomatieke „stappen" van Fran sche zijde leidden tot niets en de Fransche regeering heeft de gebruikelijke tegenmaat regelen genomen. De Franschman krijgt geen paspoort meer voor Italië. Waarom dit alles? Wat ter wereld is er de werkelijke oorzaak van? Een conflict tusschen Italië en Frankrijk bestaat, voorzoover be kend. niet. Laat ik een zachter term bezigen en zeggen dat er zelfs geen scherp meenings- verschil bestaat, want „conflict" is, zooals u weet, het moderne woord voor „oorlog". Wat heeft deze malle vertooning nu eigen lijk te beteekenen? Als men zich niet in gis singen over het bizondere geval gaat verlie zen en het als tijdsverschijnsel ziet, is het helaas kenmerkend. Het wemelt nog steeds van pogingen om de internationale toenade ring, waar die den kop mocht opsteken, te remmen en te fnuiken. De techniek die tijd en ruimte overwint wordt immers bij voor keur gebruikt om geweldige vernietigings apparaten in stand te houden, te vergrooten en te verbeteren! Het is een zotte en tevens een trieste vertooning. Wij konden, met onze huidige verkeerstechniek, de beschaving van het tijdvak vóór 1914 een stuk vooruit brengen. Instede van dat te doen blijven we erbij achter. Het is teleurstellend. En een beetje zielig als het zich uit in zulke armoedigheden als de Italiaansch-Fransche paspoorten-ruzie. Men krijgt het gevoel: schei nou eindelijk eens uit met dit vervelende, domme, En breng eindelijk internationaal eens wat tot stand. Dat zou een heel wat indrukwek kender „groot werk" zijn dan alle bruggen wegen, drooggelegde moerassen, lucht-, zee- en landmachten bij elkaar. R. P. Postfluivenvereeniging „De Reisduif". Wedvluchten van Lage Zwaluwe en Ciney uit. De uitslag van de navlucht van de postdui venvereniging „De Reisduif" van Lage Zwa luwe uit luidt als volgt: P. Dekker 1 5 12 28, A. Weeda 2, D. Phi- üppi 3 7 14 41 43; W. Zoutman 4 27, G. van der Winden 6 29, J. Exalto 8 22 40 44, J. Schip per 9 11 25 49, P. Outenaar 10, P. van Dessel 13 16 18 32, J. H. Hoefakker 15 38 47, C. Wes- trate 17 20 24 26 33. W. van Roon 19 37 48. W. A. Schouten 21 30; J. Kramers 23, M. Koorn 31, G. Outenaar 34, A. Assema 35, P. van der Hout 36, G. Grapendaal 39, J. de Prijker 42, A. Kat 45, J. van der Heuvel 46 en J. Luntz 50. In concours waren 500 duiven, waarvan de snelste 966.34 meter per minuut vloog. De duiven werden gelost om 7.30 uur. De afstand bedroeg 83 K.M. Maandag heeft deze vereenigmg bovendien deelgenomen aan een wedvlucht van Ciney uit, over een afstand van 242 K.M. De uitslag van deze vlucht luidt: J. Luntz 1 10 15 31 33 35 45, W. A. Schouten 2 24 30 42, P. Luit 3 25 29, P. Outenaar 4, W. van Roon 5 38 41, G. van der Winden 6 12 36 39 40 47, P. van Hoolwerff 7, M. van 't Hof 8 34, W. Zoutman 9 16, J. de Vries 11 14 18 21 37 44, P. Dekker 13 28, C. Westrate 17, A. Weeda 19 32 46, J. Hoefakker 20 26 27 49. H. D. Claus 22, J. van der Heuvel 23, P. van Dessel 43, J. Exalto 48, J. Kramers 50. 255 duiven namen aan deze vlucht deel. De snelheid bedroeg 898.59 meter per minuut. Los om 11.25 uur. Het bloemencorso in de feestweek, De postduivenvereeniging „De Stormvogel" heeft Maandag met 85 duiven deelgenomen aan een wedvlucht van Ciney uit, over een afstand van 242 K.M. De uitslag is als volgt: L. de Vries 1 4 7 8 10 12, L. Kneppers 2 3, N. de Wiidt 5 6 16 17, C. Dekker 9 11 13 14, J. Tim mer 15. De uitslag van de vlucht uit Zevenbergen, over een afstand van 84 K.M. is: J. Timmer 1 2 11 21 23, F. Braun 3 10, P. Loogen 4 13, L. Kneppers 5 6 18, C, Dekker 7 9, Ph. Joosten 8, 16 17, A. van Lint 12, N. de Wildt 14 20 24 26 C. Kochx 15 19 22 25 In concours waren 132 duiven. EEN MISSIEWEEK Zooals wij onlangs reeds berichtten zal van 23-30 October in het Dekenaat Beverwijk een Missieweek worden gehouden. Een van de hoogtepunten in deze missie- week zal zijn een tentoonstelling van alles, wat betrekking heeft op het werk van de mis sionarissen der Roomsch-Katholieke Kerk in den vreemde. Naar wij vernemen zal deze ten toonstelling in de grpote hal van 't veilingge bouw „Kennemerland" aan de Breestraat wor den gehouden. FEESTVIERENDE ZANGERS. Op Zaterdag 27 Augustus houdt de Arbei ders zangvereeniging „De Daad" een feest avond in gebouw „Odeon". De feestavond is alleen toegankelijk voor leden en genoodigden. VERGADERING VAN DEN PENSIOENBOND De plaatselijke af deeling van den Algemee- nen Militairen Pensioenbond houdt a.s. Don derdagavond een ledenvergadering in het Witte Kruis gebouw aan de Baanstraat. De agenda vermeldt o.m. de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemee ne vergadering. Het feestpark in de Koningstraat. Groote deelneming verwacht. Het bloemencorso, dat alhier oip Dinsdag 23 Augustus zal worden gehouden belooft een zeer aantrekkelijk geheel te zullen wor den. Reeds nu heeft zich een flink aantal deelnemers aangemeld. Daaronder zijn eenige inschrijvingen van vereenigingen. Zoo zul len o.a. de gezamenlijke vredesorganisaties en de Rederijkerskamer „Kennemerland" met fraaie groepen van de partij zijn. De V.V.V. heeft intusschen reeds van par ticulieren en van organisaties mooie prijzen ontvangen in den vorm van kransen, bekers en medailles. Ook werden geldprijzen toege zegd. Voor de jeugd zijn aantrekkelijke prijzen uitgeloofd. De kinderen kunnen met auto peds, vliegende Hollanders, fietsen, sulkey's enz. aan het corso deelnemen. De opstelling van het corso geschiedt Dins dagmiddag in de lanen van de buitenplaats „Scheijbeeck" waarvoor mevr. A. A. van Hattum—Dekker, welwillend als altijd, haar toestemming verleende. In „Scheijbeeck" zal de jury de inzendingen keuren. In deze jury hebben zitting genomen de heeren J. F. Ch Dix te Heemstede, W. Beunder te Bloemen - daal en W. van den Hoek te Haarlem. Ook het publiek zal in de gelegenheid wor den gesteld zijn oordeel over de inzendingen kenbaar te maken. Voor de beste beoordeeling wordt een mooie prijs uitgeloofd. De route. Het bloemencorso vertrekt Dinsdagmiddag om 3 uur uit de buitenplaats „Scheybeeck" en maakt dan een rondgang door de ge meente langs de volgende straten: Velserweg Koningstraat, Zeestraat, Beecksanghlaan Vondellaan, Velserweg, Breestraat. Alkmaar- scheweg, Kerkstraat, Koningstraat, Klooster straat, Kees Delfsweg, Romerkerkweg, Hen drik Burgerstraat en H. H. Moensplein. (Ont binding). De V.V.V. verzoekt ons er de aan dacht op te vestigen, dat men zich voor deel neming aan het corso kan aanmelden bij de commissieleden de heeren F. Pleeging. Creutzberglaan 10; A. Martens, tuinbaas van de buitenplaats „Scheijbeeck" aan den Ver- serweg; F. H. Teunissen, Vondellaan 100 en aan het secretariaat van de V. V. V., Bree straat 29. WEER EEN LANDBOUWCURSUS GEORGANISEERD Evenals vorige jaren zal de af deeling Vel- sen en Omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw weer een landbouw- cursus organiseeren. Voor de oud-leerlingen zal een nieuwe cur sus worden gehouden, waarbij hoofdzakelijk het boekhouden zal worden onderwezen. KENNEMER ZWEMCLUB—V. Z. V. 3 Het eerste polo-team van de Kennemer Zwemclub speelde gisteravond in het Zwem bad „Adrichem" een polo-wedstrijd tegen V. Z. V. 3. De gasten ontnamen den K. Z. leden alle illusies van een daverende kampioensfuif, want zij bleven met 31 in de meerderheid. De IJmuidenaren zullen aan het einde van de competitie de eereplaats wel bezetten. Het tweede team wist een 11 gelijk spel te bewerkstelligen tegen Waterratten 3. Wedvluchten van „De Storm vogel". De uitslagen. Zaterdag opening. Het feestpark dat de firma Hommerson en Vermolen van 20 tot en met 25 Augustus op het gemeentelijk speelterrein aan de Koningstraat zal exploiteeren, zal a.s. Zaterdag 20 Augustus des namiddags te 5 uur worden geopend. Het feestpark, dat voor het publiek gratis toegan kelijk is, zal -talrijke attracties bevatten o.a, een lachspiegelpaleis, globe, schiettent, golf baan, draaimolen, zweefmolen autoskooter, pyramide, Mickey Mouse, Hollywood, lucht- schommel, hoogvaart, fietsmolen enz. De gebak-, suiker- en speelgoedkramen zul len natuurlijk niet ontbreken evenmin als een wafelkraam en de gebruikelijke zuur- en vischkramen. Ook zullen eenige interessante bezienswaardigheden in het feestpark een plaatsje vinden, o.m. zal een kolenmijn in mi niatuur te bezichtigen zijn. Het publiek zal zich voort kunnen vermaken met behendigheids spelen als knikkerspel, vogelpiek, ringenwer- pen enz. De uren van openstelling zijn: Zaterdag 20 Augustus n.m 512 uur; 21 Aug. 7.30—12.30 uur; 22 Aug. 3—12 uur; 23. 24 en 25 Aug. telkens des namiddags van 412 uur. NAAR DUITSCHLAND VERTROKKEN. Door bemiddeling van de gemeentelijke Ar beidsbeurs is gisteren wederom een timmer man naar Duitschland vertrokken teneinde al daar te gaan arbeiden. OPBRENGST COLLECTE „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". De alhier gehouden collecte ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten' heeft f 90 opgeleverd. Feestverlichting van het stadhuis. Ook de hoofdstraten geïllumineerd. Tijdens de feestelijkheden van 20 tot en met 25 Augustus a.s. zal de voorgevel van het stadhuis feestelijk worden verlicht. De ge- meenteliehtbedrijven hebben met de daaraan verbonden werkzaamheden reeds een begin gemaakt. De Breestraat zal worden geïllumineerd met 1000 oranje-kleurige electrische lampjes, die aan prikkabels tusschen de boomen worden bevestigd. Aan den toegang tot onze hoofdstraat, aan de zijde van den Velserweg, zal de verlich ting in de kleuren van de vlag zijn. Ook de Zeestraat-bewoners zijn voornemens hun straat tijdens de feestdagen te verlich ten. Zij hebben daarvoor een verzoek tot het gemeentebestuur gericht. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. DONDERDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn H: 8.00 Hilversum II. Lijn UI: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs; 12.05 Di versen; 12.20 Brussel Ned„ 2.20 Londen Reg,. 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord; 6.20 Londen Reg, 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen; 8.20 Londen Reg.; 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned. pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 1.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. De harddraverij in de feestweek. Belangrijke inschrijvingen. Voor de op Donderdag 25 Augustus in de Breestraat te houden harddraverij zijn reeds een flink aantal paarden ingeschreven. Daar onder bevinden zich zeer bekende kortebaan- dravers o.a. Quita, Rose Morgan en Betty Worthy, de hoofdprijzen van de Beverwijk- sche paardenverloting, Maya Toddington, Gretchen H, Aura V, Zoo Doorlooper, Xuthus, Glossy Silk, Sister Bond, Rosy Moran enz. De loting voor de draverij, die te 2 uur aan vangt, is des morgens te 10.30 uur in Restau rant „Bellevue". In verband met het bijzondere karakter van de draverij zij vormt namelijk een onder deel van de feestelijkheden ter herdenking van het regeeringsjubileum van H. M de Ko ningin zijn de uitgeloofde prijzen belang rijk verhoogd. Zij zijn thans f 600; f 250; 100 en f 50. Voor den eigenaar van het winnende paard is een bronzen paardengroep op marmeren voetstuk beschikbaar gesteld door den agent van de Amstel Bierbrouwerij. De piqueur van het winnende paard ont vangt de fraaie medaille van Z.K.H. Prins Bernhard, benevens een gouden dasspeld, aan geboden door de directie van Hotel „Ter Burg". Zooals ui de laatste jaren gebruikelijk is starten de paarden ook nu weer achter de elastieke linten, waarmede tevens een vlot verloop van de cours gewaarborgd is. Een be kende figuur zullen wij dit jaar op de Bever wij ksche baan missen. De heer B. Vaandra ger uit Rotterdam, die gedurende een lange reeks van jaren als starter fungeerde, kan deze betrekking wegens ziekte dit jaar niet waarnemen. De heer A. Comijs heeft zich be reid verklaard zijn.plaas in te nemen en deze bekende figuur in de wereld van de paarden sport zal dus op 25 Augustus voor de eerste maal bij de Hardclraverijvereeniging „Prins Bernhard" de startvlaggen hanteeren. Na afloop van de harddraverij worden in het Kennemer Hotel aan den Velserweg de prijzen uitgereikt. De jaarlijksehe paardensportdag wordt be sloten met een vuurwerk, dat des avonds te half tien op de Oostkade zal worden afgesto ken. Het vuurwerk, dat geleverd wordt door de bekende Koninklijke Kunstvuurwerkfabriek A. J. Kat te Leiden, zal 66 nummers tellen, waaronder de nieuwste snufjes op pyrotech- nisch gebied. In dit programma zijn eenige zeer uitgebreide vuurfronten opgenomen, die een fantastisch schouwspel zullen opleveren. Een nieuw stuk luchtvuurwerk is de stijgen de Koninginnekroon, een speciale creatie van de firma Kat. Zooals men ziet dus een prachtig program ma, dat in staat moet worden geacht duizen den menschen naar Beverwijk te trekken. je theater Hei fa&ntji de tnousie frfms Daaeom ooit 't \ulaieste theoit (Adv. Ingez. Med.) Kool en Kali GEEN REPETITIES VAN „DE DAAD". De repetities van de arbeiderszangvereeni- ging „De Daad" zullen op 17, 24 en 31 Augustus niet gehouden worden. JAARVERGADERING VAN DE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub houdt op 8 Sep tember in gebouw „Adrichem" haar jaar vergadering. GEVONDEN EN VERLOREN. Aan het Bureau van Politie te Wijk aan Zee zijn inlichtingen te verkrijgen over de navolgende gevonden en verloren voorwer pen. Gevonden: 1 nikkelen armband met steen, 1 seizoenkaart, 1 contactsleuteltje, 1 zilveren ringetje, 1 wit linnen kinderschoentje, 1 bruin lederen dito, 1 fotostatief, 1 zegelboekje, 1 manchetknoop, 1 blauw damesvest, 1 bal, 1 gouden broche, 1 haarband. Verloren: 1 bovengebit, 1 broche, met foto. 1 blauwe portemonnaie met inh., 1 dames- tasch, 1 gouden damesring, 1 sleutel, 2 bad pakken, 1 terra gebreid damesvest, 1 zilveren ketting met medaillon, 2 belastingmerken, 1 bruin lederen portefeuille. 1 sigarettenkoker 1 doublé armband. UIT HET POLITIERAPPORT. In de afgeloopen week zijn 3 personen be keurd voor het loopen op verboden grond. HULPPREDIKER BIJ DE GEREF. KERK BEROEPEN. De Gereformeerde Kerk alhier heeft als hulpprediker beroepen de heer D. Wijnbeek, candidaat te Amsterdam. Zooals men weet, hebben de verschillende koolsoorten, behalve aan fosforzuur, ook be hoefte aan veel kali. (Minder aan stikstof, om dat deze niet bevorderlijk is om mooie, stevige, goed gesloten kool te krijgen). Vooral bloem kool verbruikt zeer veel kali. Tusschen een bloemkool die te weinig en een die voldoende kali krijgt, is een buitengewoon groot verschil in kwaliteit op te merken. Krijgt de bloem kool voldoende kali, dan is de kleur aanmerke lijk witter terwijl 't eetbaar gedeelte grooter, malscher en smakelijker is. In verschillende plaatsen, vooral in de omgeving van steden, was het tot voor kort nog gebruikelijk de bloemkool een overbemesting met compost van de stadsreiniging te geven. De kool kreeg dan een minder frissche, vuilgele kleur, ter wijl de geuren tijdens het koken reeds de lust tot eten benamen. Sinds men er algemeen toe is overgegaan om bij het planten in plaats van compost een extra lepel patentkali in het plantgat te doen, is de kwaliteit en ook de smaak der bloemkool sterk vooruitgegaan, met het gevolg, dat ook betere prijzen gemaakt konden worden. Voor den kweeker heeft het gebruik van kali ook nog dit voordeel, dat de planten veel minder last van de gevreesde peronosporen krijgen. Onderzoekingen van dr. Quanjer heben dit duidelijk aangetoond. Ook op witte kool heeft kali een zeer gun- stigen invloed. De koppen worden veel vaster, terwijl de houdbaarheid en ook de smaak beter wordt. Kool met kaligebrek gaat in de be waarplaats gemakkelijk rotten. Kool, die vol-, doende kali heeft gekregen kan daarentegen tot in het voorjaar goed blijven. Van roode kool geldt, wat vastheid en houd baarheid betreft, hetzelfde. Bij roode kool moet bovendien op de kleur gelet worden. Het is opvallend, dat roode kool, die voldoende kali kreeg, ook een mooiere kleur heeft. Proe ven van Reinhold en Kochs hebben aange toond,, dat de kaligift die de beste opbrengst gaf, ook het hoogste kleurstofgehalte ver toonde. Lijdt spruitkool aan kaligebrek, dan krijgt men slechte, losse spruiten,, doch met goede kalibemesting oogst men spruiten van eerste kwaliteit: niet te groot, vast, bros en smake lijk. Voor verschillende koolsoorten is het nu nog wel een geschikte tijd om tusschen de planten een kalibemesting in den vorm van patentkali toe te dienen. Een voorname rol speelt kali bij de teelt van. witte kool voor den inmaak (zuurkool). Zuur kool van goede kwaliteit moet licht stroogeel geklemd zijn, ze mag niet te taai of te week zijn, maar wel voldoende bros. De zure smaak moet door melkzuurbacteriën worden gevormd. Door wasschen van de kool voor de verwerking en het gebruik van 2.5 pCt. zout, benevens een gistingstemperatuur van 18 tot 21 graden Cel sius wordt de bacteriënwerking in de ge- wenschte richting bevorderd. Rijpe en vaste kool, waarvan de binnenste bladeren niet meer groen zijn, leveren de beste kwaliteit, terwijl uit overrijpe, taaie of houtige koolkop pen slechts minderwaardige zuurkool kan worden gemaakt. Kool m t kaligebrek heeft in jongen toe stand een donkergroene kleur; enkele weken na het uitplanten ontwikkelen zich bruine vlekken op de onderste bladeren. Deze vlekken breiden zich langzamerhand uit tot tenslotte al het bladgroen van de onderste bladeren ver woest is, waardoor deze afvallen. De koppen zijn dan klem en langwerpig rond. De zuur kool die hieruit verkregen wordt, is week, iets te donker van kleur en heeft een bitteren smaak. Om goede kwaliteit zuurkool te ver krijgen, moet men de witte kool, die voor den inmaak bestemd is, vóór alles een voldoende kalibemesting geven. Wie dat verzuimde, geve thans nog een hoeveelheid patentkali. DE ZWEMCLUB OP REIS. Zondag maakte de reisclub, van de Heems- kerksche Zwemvereeniging haar zomerreisje, Des morgens vertrok het gezelschap per auto, met als eerste doel der reis Rotterdam. Hier werd een rondvaart gemaakt door de havens. Dit was een interessante tocht. Toen ging het op Tilburg aan, waar werd gegeten en daar na van Tilburg naar Den Bosch. Hier werd de zweminrichting „De ijzeren Man" bewonderd. Na nog een kort verblijf in de stad werd de terugtocht aanvaard. In opgewekte stemming bereikte men Beverwijk. DE A.S. ORANJEFEESTEN. Het programma voor de aanstaande feesten is weer aantrekkelijker gemaakt. Behalve de harddraverij ringrijden, jeugdharddraverij zal thans ook een bloemencorso worden gehouden. De organisatie van de feesten is dit jaar geheel in handen van het Oranje-Comité. VRACHTAUTO SLIPTE DOOR GLADHEID VAN DEN WEG. Dinsdagavond ongeveer half zeven slipte een vrachtauto, beladen met bloembollen, uit Werfershoof, op den Hoogdorperweg. De auto kwam met het achterstel in een sloot terecht. De schade aan de vracht en aan de auto was niet groot, ook de bestuurder kwam er zonder letsel af. Een kraanwagen bracht het gevaarte weer in de goede positie. Toch gaf een en ander voor den vrachtrijder een paar uren opont houd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, 15 v. Rott. te Baltimore. Delftdijk, Rott. v. Vanc. 14 te S. Francisco. Lochavon, Rott. n. Vancouver 14, 420 m. Z. t- W. van Valencia. Lochkatrine. 16 v. Rott. n. Vancouver. Nieuw Amsterdam, 16 v. N.-York n. Rott. Nebraska, Rott. n. Vancouver 15 v. Tacoma. Narente, Vanc. n. Rott. 15 v. San Franc. Breedijk, 16 v. N. Orleans n. Rott. zit op de Mississippi aan den grond. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 15 van Port Bouqet. HALCYON LIJN. btad Dordrecht, 16 v. Lulea te Vlaardingen. Rozenburg, 16 v. Vlaard. n. Bilbao. Stad Maassluis 15 v. Vlaard. te Narvik voor Rott./Vlaardingen. Head Zwolle' vlaard- n- Bilbao p. 15 Beachy Vredenburg, 16 v. Vlaardingen n. Wabana. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 16 v. Le Verdon via Lpl. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 16 v. Rott. n. Antwerpen. Bloemfontein (uitr.) 16 te Kaapstad. Meliskerk (uitr.) 16 te Beira. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Medea, 14 v. West-Indië te New-York. Agamemnon, lb v. Lissabon n. Amst. Ganymedes, 15 v. Puerto Cabello te La Ro- mana. Oberon, 15 van Varna n. Constantza. Trajanus, 15 v. Malta n. Piraeus. Tiberius, Rott. n. Tunis p. 15 Ouessant. Ariadne, 15 van Oran te Genua. Douro, 13 v. Puerto Barrios n. Curacao. Dido, 14 van Curacao n. Ciudad Trujiilo. Juno, Bourgas n. Amst. pass. 16 Lydd. Orpheus, 16 v. Aarhuus n. Gothenburg. Orion, Bourgas n. Amst. 15 v. Algiers. Stella, 16 van Sfcamboul te Rodosto. KONINKLIJKE SHELL. Marisa, Curagao n. Helsinki p. 14 Brunsbuttel Macuba, 16 v. Grangemouth te Schiedam. Miralda, Trinidad n. Genua p. 15 Gibraltar (verb.) MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenapp, Dairen n. Rott. 14 te Singapore. Benledi, Japan n. Rott. 13 v. Manilla. City of Singapore, Chefoo n. Rott. 15 van Hongkong Aeneas, Tsingtao n. Rott. 14 v. Yokohama. Cyclops, Rott. n. Japan 16 v. Suez. Polydorus, Amst. n. Batavia 15, 105 mijl Z. van Land's End. Hector, Japan n. Rott. 16 v. Aden. Autolycus, Dairen n. Rott. 15 v. Casabl. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) 16 van Singapore. Kota Agoeng (thuisr.) 15 v. Colombo. Siantar (thuisr.) 14 te Havre. Baloeran, 16 v. Batavia te Rott. Indrapoera (uitr.) 16 v. Tanger. Kota Radja (thuisr.) 16 v. Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitr.) 15 v. Belawan. Mapia (thuisr.) pass. 14 Gibraltar. Enggano, Sydney n. Batavia 15 te Pasaloi (Z. Celebes) Tjikandi (gechart.) 16 v. Amst. n. Batavia. WIJKLIJN. Naaldwijk, 17 v. Thamshavn te Rott. verw. Katwijk, 17 v. Bilbao te Rott. verw. Randwijk, 13 te Castro Urdiales, voor Rott. Haulerwijk, Methil n. Pte. du Chene 15, 240 mijl N.W. van Malin Head. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (uitr.) 15 te Montevideo. Alphacca (thuisr.) 15 van Bahia. HOI •_,ANDOOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 15 te Genua. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 16 v. Rio de Janeiro. Waterland (uitr.) 15 te Rio de Janeiro. VERTROKKEN: 15 Augustus: Queenworth s.s. New Castle Margrete s.s. Boness Boschfontein m.s. Rotterdam Luso s.s. Hamburg Hafnia s.s. Burnt Island Flandria s.s. Rotterdam Oranje m.s. Ipswich 16 Augustus: Anbeja m.s. Rotterdam Constant m.s. Aberdeen AANGEKOMEN: 15 Augustus: Flandria s.s. Gothenburg Lagosian s.s. West Afrika Venus s.s. Hamburg Ajax s.s. Stettin 16 Augustus: Gaston Micard s.s. Liverpool David Livingstone m.s. West Afrika Seeteufel sib. Holtenau Wild Rose s.s. Swansea Danzig sib. Danzig Cunene s.s. Buenos Aires Hoogovens Noorsch Gaston Micard Liverpool Te IJmuiden aangekomen: ledig Binnenhaven Seeteufel Binnenhaven Danzig Duitsche Holtenau Danzigei Danzig sib. ledig sib ledig SCHEEPVAART Engelsche visscherij De in Grimsby thuisbehoorende stoomtraw ler St. Keveren is aan een op IJsland geves tigde reederij verkocht. Een drietal stoom trawlers uit Huil is naar Polen verkocht. De stoomtrawler Avenue uit Aberdeen is aan een bhmenlandsche slooperij overgegaan. Aankomst vreemde sleepbooten Gisteren kwamen de Duitsche sleepbooten Möwe en Seeteufel alsmede de Danziger sleep boot Danzig hier binnen om het naar Danzig verkochte Julianadok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij naar de bestemming te sleepen. Eerstgenoemde voer naar Amster dam door om aldaar alles in gereedheid te brengen met sleepkettingen en trossen ten einde den sleep in de Noordersluis direct van de kanaalsleepbooten te kunnen overnemen. IJzerverscheping. Het slechts 900 B. R. T. metende Noorsche stoomschip Gaston Micard is hier in ballast van Liverpool aangekomen om bij de Hoog ovens een lading ijzer in te nemen voor de Vereenigde Staten. Na aankomst aldaar zal het schip in dienst gesteld worden voor de vaart op de goote meren

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5