BEVERWIJK Jïet feestprogramma van het W. B.-Theater. Het W.B.-theater vertoont van a.s. Vrijdag tot en met Donderdag 25 Augustus als hoofd nummer „Eén uit de duizend" met Alice Fay en George Murphy in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze show-film hebben wij ont leend Don King heeft een pracht van een show opgezet, maar het toeval wil, dat de première samenvalt met een propagan'da-actie voor melkgebruik, zoodat Don voor een fiasco staat. Zijn reclame-agent Edwards weet er niets op en wordt ontslagen, maar een kellner, Hal Adams genaamd, weet raad en uitkomst. Hij wil zich voordoen als een schatrijken olie magnaat uit Oklahoma en iederen avond alle beschikbare plaatsen opkoopen, zoodat het publiek nieuwsgierig wordt en toesti-oomen zal. Het plan slaagt inderdaad en Hal speelt zijn rol meesterlijk. Tevens vergeet hij ïxiet de star Betty op alle mogelijke manieren het hof te maken, zoodat Don razend jaloersch wordt. Intusschen pijnigt de ontslagen Edwards zijn hersenen om wraak te nemen en ten slotte vindt hij er iets op. Hij meent den z.g. Olie man uit Oklahoma te kennen en wendt zich tot een zekeren Cherohec, dien iedereen uit het Westen kent. Deze bevestigt echter dat Don de olieman uit Oklahoma is en Edwards heeft een nederlaag geleden. Inmiddels is Hal werkelijk van Betty gaan houden en zij van hem, maar hij durft haar niet te vertellen, dat hij zoo arm als een keik rat is. Ten laatste wenscht hij zijn rol niet meer te spelen en trekt zich terug, zoodat de show een mislukking dreigt te worden. Betty laat echter Hal's naam onder een overeen komst, waarbij de z.g. oliemagnaat zich ver plicht zijn geld en steun te verschaffen, plaat sen en hoewel allen ontmaskerd worden blijkt de show een succes te zijn en de liefde van Betty en Hal zoo duurzaam als de liefde maar zijn kan. Het tweede hoofdnummer is „Het vlammen de woud", waai'in Jack Holt en Grace Bradley de hoofdi-ollen spelen. Het is een boeiende film uit het ruwe houthakkersleven, vol spannende intrigues en gevechten. Ook in deze rolprent is het eind goed, al goed." Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilvei-sum I. Lijn II: 8.00 Hilvei'sum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keulen; 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pragramma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs, 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned,; 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Nationaal programma; 11.40 Keu len. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 6.50 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma; 10.45 Lon den Reg. Lijn V: Diversen. Een geval van vergiftiging. Na het eten van meloen werden gezinsleden onwel. Ten huize van den heer K. aan den Heems- kerkerweg hebben z-ich ziekteverschijnselen voorgedaan, die stexk aan vergiftiging deden denken. Na het eten van een meloen, die wat men noemt „aangestoken" was, werden eenige ge zinsleden in den nacht onwel. Tegen den morgen nam deze ongesteldheid zulke drei gende vormen aan, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het hoofd van het gezin was er het ergst aan toe. Zelfs trad bij hem een korte periode van bewusteloos heid in. Des morgens kreeg een zoon, die ook van den meloen had gegeten, het te kwaad. Hij zakte in de Breestraat ineen en moest op het po litiebureau wat op verhaal worden ge bracht. Later werd hij naar huis gebracht en moest op last van den dokter in bed blijven. Naar wij vernemen is thans in den toe stand van de patiënten een verbetering inge treden. De geneesheer onderzoekt thans of de ziekte verschijnselen inderdaad aan het con- sumeeren van den meloen moeten worden toe geschreven. De jiibileumfilm in het W. B.- Theater. „Veertig jaren". De groote officieele jubileumsfilm, de natio- nale film „Veertig jaren", welke veivaardigd is in de studio's van Loet C. Baimsteyn in Den Haag en waarin medespelen Lily Bouwmeester, Ank van der Moer, Cees Laseur, Mattieu van Eysden en nog vele anderen, zal te Beverwijk alleen in het W.B.-heater worden vertoond en wel van 23 September af. In deze film gaan veertig jaren aan ons oog voorbij, veertig jaren van groei, van techni- schen en socialen vooruitgang, van artistieke evoluties en politiek gebeuren, waarin de din gen veranderden, de menschen ouder weiden en ook veranderden, doch waarin één band sterk was en bleef, die tusschen Nederland en Oranje. De Nationale Film een speelfilm met do- cumentairen achtergi-ond verhaalt ons van twee Nederlandsche families, die van 1898 tot 1938, van Kroningsfeest tot Regeeringsjubi- leum, het wel en wee van ons land en van ons Vorstenhuis beleven. Een tijdsbeeld van snel visueel boeiende beelden, van schoone droevige herinneringen, van vreugde en ont roering, dankbaarheid en liefde. Een scène uit de film „Een uit de duizend". (W. B. Theater, Beverwijk.) KENNEMERS-VETERANENV.S.V.- VETERANEN. Hedenavond spelen tot besluit van de zo- meravondwedstrijdexx de Kennemers-vetera nen een vxiendschappelijken wedstrijd tegen de veteranen van V.S.V. De wedstrijd begint om 7 uur. DEFILé VAN DE HARDDRAVERS. Voor den aanvang van de harddraverij op Donderdag 25 Augustus zullen de deelnemen de paarden met hun berijders een défilé hou den over de baan. Na afloop van de course zullen de prijzen worden uitgereikt niet in het Kennemer Ho tel, zooals wij abusievelijk vermeldden, maar in Hotel „Ter Burg". Spinazie per kist 3555 Sla per 100 stuks 1.403.90 Postelein per kist 2835 Andijvie per kg. 1.104 Wortelen per bos 811 Rabarber per bos 46 Peterselie per bos 2—3 Selderie per bos 23 Tomaten per kg. 68 Doppers per kg. 1014 Bruine capucijners 14—16 Witte capucijners per kg. 1115 Waschpeen per kg. 58 Raspers per kg. 12—22 Snijboonen per kg. 7V214 Dikke boonen per kg. 7V217 Spercieboonen z. draad per kg. 1015 Idem m. draad per kg. 68 Tuinboonen per kg. 57 Pronkboonen per kg. 35 Trosboonen per kg. 1317!/2 Meloenen per stuk 823 Komkommers per stu-k 1—3y2 Bloemkool le per stuk 1518 Bloemkool 2e per stuk 57 Groene kool per kg. 25 Frambozen per doosje 20—30 - Appelen per kg. 1016 Peren per kg. 1215 Druiven per kg. 40—44 Roode bessen per kg. 1618 Bramen per slof 65—95 DRIEHUIS REORGANISATIE R.-K. PAROCHIALE SCHOOL Het ligt in de bedoelixig van het schoolbe stuur der R.K. parochiale school, met ingang van het nieuwe leei-jaar xxa de 4de klasse de leerlingen in 2 groepen te verdeelen. Zij, die niet voornemens zijn later verder te studeeren, dus voor wie het 7de leerjaar „eindonderwijs" beteekent, gaan dan naar de vijfde klas A, tex-wijl zij, die later haar het U. L. O., het Ly ceum, Seminarie enz. gaan de vijfde klas B zullen vormen. verstoord, als eenige leden der W. R. B. op- merken, dat 3 menschen in levensgevaar ver- keeren. Drie zwemmers of zwemsters zijn door den stx-oom gegx-epen. Onmiddellijk begeven de bxigadeleden zich naar hun post. De vlaggen worden in den mast gehesehen. De boot moet uit! Assistentie wordt gevraagd,, de zuurstofkoffer moet wor den gehaald. Dit alles gebeurt in eexx x'azend vlug tempo. CASTRICUM RAAD CASTRICUM. WIJK AAN ZEE SIMULTAANSEANCE SCHAKEN V. V. V. organiseert a.s. Vrijdagavond in Ho tel „Sonnevanck" te Wijk aan Zee, een simul taanseance schaken door den heer Bakker (Weenink) De avond is bestemd voor badgasten en ge- noodigden. ZENDING ONDER DE CHINEEZEN IN KATENDRECHT Ds. A. F. J. Pieron zal heden, Donderdag avond in de Gereformeerde badgastenkerk te Wijk aan Zee, een lezing houden over de Zen ding onder de Chineezen in Katendrecht te Rotterdam. De avond zal een intiem karakter dragen en alleen toegankelijk zijn voor genoodigden. V. V. E.—D. E. M. Zondagavond a.s. zal op het terrein van V. E. te Wijk aan Zee een voetbalwedstrijd worden gehouden van V. V. E. tegen D. E. M. 3 uit Bevei-wijk. DEMONSTRATIE W. R. B. Zaterdagmidag 20 Augustus 4 uur, zal te Wijk aan Zee een reddingsdemonstratie wor den gegeven. Tevens zal op denzelfden avond van dien datum, des avonds om 10 uur een demonstra tie worden gegeven met zoeklicht. Op verzoek van de W. R. B. laten wij hier iets van het programma der demonstraties volgen. Een drukke zomersche dag. Alles geniet van strand en zee. Deze stemming wordt wieed Reglement van Orde zal strenger ivorden gehanteerd KWESTIE-HELLINGA OPGELOST. Woensdagmiddag wei-d de vergadering van den gemeenteraad voortgezet. In de vorige vergadei-ing was een conflict ontstaan tus schen den voorzitter en den heer Hellinga, die tot de orde was geroepen toen hij voort ging het woord te voeren, hoewel hem daar toe door den voorzitter geen gelegenheid was gegeven. Toen de voorzitter den hanxer han teerde riep de heer Hellinga: „Dat kan ik ook", waarna de vooi-zitter aan de hand van 't reglement van orde voorstelde den heer Hel linga uit de vergadering te verwijderen. De raad vei-wierp dit voorstel, waarop de voorzit ter de vergadei-ing schorste. Na heropening van de vergadering herin- nei-de de voorzitter aan dit incident, waarbij de raad hem in den steek had ge laten. Spr. zei, dat de opmerking van den heer Hellinga alle perken te buiten ging. De raad heeft door verwerping van het voorstel van orde van den voorzitter goed gevonden: 1 dat de gang van zaken gestoord werd; 2 dat de burgemeester bij het toepassen van de hem ten dienste staande maatregelen werd beleedigd. De voorzitter verklaarde voorts tei*ug te wil len komen op zijn voornemen, om wederom voor te stellen den heer Hellinga van de be sprekingen uit te sluiten teneinde hem gele genheid te geven te toonen een fatsoenlijk raadslid te zijn. Spr. zeide voorts er van over tuigd te zijn het reglement van orde steeds soepel te hebben toegepast. Hij wilde op deze houding terug komen en het reglement op rigoureuzer wijze toepassen. - De vooi-zitter deelde mede in het vervolg door één en hetzelfde lid niet meer dan twee maal over hetzelfde onderwerp het woord te zullen doen voeren en het woord te zullen ontnemen aan dengene, die zich niet behoor lijk uitdrukt. Dan komt de verantwoording voor den chaos niet voor den voorzitter maar voor den raad. Dan neemt de raad het risico, dat het een bende wordt. „Wordt het inderdaad een bende", zoo ver volgde spr., „dan vergaderen we maar niet meer, dat is wel zoo gemakkelijk." De heer Hellinga vroeg zich af, of het wel altijd aan den raad ligt wanneer er geen ox*de is. Men kan verschillend denken over orde exx ook over maatregelen van orde In dien spr. de overtuiging zou hebben zich beleedigenden zin te hebben uitgelaten, dan zou hij niet aarzelen daarvoor in het open baar excuus te vragen. Spr. is er evenwel geenszins van overtuigd onbehoorlijk te zijn opgetreden. De voorzitter heeft inlichtingen geweigerd, die de raad wettelijk moest heb- bexx. Dit px-ikkelt natuux-lijk de raadsleden Spr. zei 15 jaar raadslid te zijn en zelfs nog nooit tot de orde te zijn geroepen. „Denkt u", aldus spr,, „dat deze manier van doen voor mij niet'beleedigend is?" De voorzitter: U betoogt eigenlijk, dat de schuld bij mij ligt. De heer Hellinga: (interrumpeerend): Dat zeg ik niet. De voorzitter: Ziet u wel, nu begint u al weel- de orde te verstoren. U hebt in de vo rige zitting een spottende opmex-king ge maakt aan het adres van den voorzitter en dat was beleedigend. Spr. zei verder niet te hebben beweerd in lichtingen over den controleur te zullen wei geren. Wanorde in de vergadering kan vol gens spr. nimmer aan den voorzitter worden geweten, omdat hij het recht heeft steeds het woord te mogen voeren. De x-aadsleden mis sen deze bevoegdheid. Wanneer spr. het woord weigert en men neemt het toch, dan is er wanorde. Wanneer de heer Hellinga dit had ingezien, dan was spr. op het incident niet teruggekomen. Het spijt spr., dat dit toch moest gebeuren. De heer De Wi 1 dt had van den heer Hel linga tenminste een verklaring van spijt ver wacht. Hij had ongelijk moeten durven er kennen, dan had deze heele zaak al tot het verleden behoord. SSpr. achtte 't nu niet meer mogelijk met den heer Hellinga samen te werken. De heer He 11 i n g a zei, dat het betoog van den heer De Wildt op hem niet den minsten indruk maakte. De notulen kunnen nog wel uitwijzen op welke wijze de heer De Wildt in den raad is opgetreden. Hij is zeker wel de laatste die een reprimande mag geven. De heer D e W i 1 d t gaf toe de orde ook wel eens te hebben verstoord, maar dan had hij voldoende zelfrespect om dit te ex-kennen. De voox-zitter sloot hierna over deze aange legenheid de discussies. Ten aanzien van de benoeming van een controleur deelde de voorzitter mede nog inlichtingen te zullen inwinnen, zoodat hij dit punt van de agenda afvoerde. Hierna wer den de begrooting voor 1939 en de rekening over 1937 aangeboden. De voorzitter stelde voor ixi de com missie van onderzoek te benoemen de heeren B. Res, P. de Wildt en H. Hellinga. De heer Berlee had gaarne gezien, dat zooveel mogelijk de fracties in de commissie vertegenwoordigd waren geweest. De heer De Wildt wilde liever geen zit- tins: hebben in een commissie met den heer Hellinga op grond van diens gedrag. De heer Hellinga vond dit een beleedi- ging. Het behoort tot de goede gewoonten, om op een afgedane zaak niet meer en zeker niet op insinueerende wijze terug te komen. De voorzitter zag in de uitdrukking van den heer De Wildt geen beleediging. De heer De Wildt: Nee. Hij is niet flink geweest en dus neem ik met hem geen zitting in een commissie. Ook de heer B. R e s wilde om dezelfde re den geen deel uitmaken van de commissie, evenmin als de heer G. Res. De heer Hellinga verklaarde zijn benoe ming te aanvaarden. De heeren Berlee en Brouwer namen eveneens zitting in de com missie. De vergadering werd hierna gesloten. SANTPOORT WIJ ZIJN ER NOG NIET. Wie gedacht had, dat we aan het einde van de rioleeringswerkzaamheden waren, heeft zich vergist. Thans is n.l. een begin gemaakt met de voorbereidingen aan den Hagelinger- weg, ten Westen van de Hageveldstraat. 't Zal nog wel een poosje duren, alvorens de autobus weer over den Hagelingerweg zal rijden. EEN „JOPIE SLEVI"-FILM. Onder leiding van Jan van Dommelen en met medewerking van in deze omgeving be" kende dames, heeren en jongelui is een „Jopjp Slim"-fxlm vervaardigd, waarvan de opnemin gen grootendeels hier en in Spaarndam ge maakt zijn. De kans bestaat, dat de film binnenkort voor het eerst zal afgedraaid worden in het Vereexxigingsgebouw, wat dan een dubbele „première" zou beteekenen. BELANGRIJKE GIFT VOOR DE ZENDING. Ds. W. Breukelaar, Geref. em. predikant te Santpoort ontving voor de Zending van mei M. W. een bankbiljet van duizend gulden HEEMSKERK „Bloembollencultuur". De heer P. J. v. d. Ploeg treedt als secretaris af. Woensdagavond hield de afdeeling Heems kerk van Bloembollencultuur, een leden ver gadering in café Henneman. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Een brief was ingekomen van de plaatselijke V.V.V. om een bijdrage voor den historischen optocht te Amsterdam. Daar de kas het niet toelaat werd hierop afwijzend beschikt. Ook was een brief ingekomen van den heer P. J. v. d. Ploeg, waarin deze wegens ge. zondheidsredenen als seci'etaris der afdeeling bedankte. De voox-zitter wijdde eenige waar- deerende woorden aan het adres van den scheidenden secretaris, die ruim veertig jaren voor de afdeeling heeft gewex-kt. De ver gadering besloot, dit bedanken niet onopge merkt voorbij te zullen laten gaan Bij de hier na gehouden bestuursverkiezing, wèi-den tot voorzitter en secretaris gekozexx de heeren J. A. v. Zanten en P. J. v. d. Ploeg. Bij de rondvraag klaagde de heer Wentink dat narcissen, welke als „goed" zijn verzon den soms, bij den exporteur worden afge keurd. Hierdoor komen de vrachtkosten van heen en terug weer voor den kweeker. Het be stuur bleek hier machteloos tegenover te staan. De voorzitter drong er op aan, dat alle leden zooveel mogelijk zullen meewerken aan het Bloemencox'so dat ter gelegenheid van de a.s. feesten zal worden gehouden. Tenslotte sprak de nieuwgekozen secretaris de heer v. d. Ploeg, nog eenige woorden tot de vergadering. PERSONALIA. Bij het eixidexamen van den melkcursus, georganiseerd door de Hollandsche Mij van Landbouw voor Velsen e.o., behaalde de heer Tr. Wentink van de zes deelnemende cursisten het hoogst aantal punten nl. 174. DIEFSTAL VAN GROENTE De tuinen aan den Strengweg worden nog steeds onveilig gemaakt door groentedieven, In het voorjaar werd op brutale wijze bloem kool oxxtvreemd uit den tuin van den heer J. T. Thans werden uit den tuin van den heer C. de K. eenige kisten met snijboonen gestolen. Toen de tuinder na zijn middagmaaltijd ge- bx-uikt te hebben terugkeerde op zijn land, ont dekte hij den diefstal welke tijdens het mid daguur was geschied. Van den diefstal is aangifte gedaan bij de Rijkspolitie. Het heele gezin vliegt. Op een der eerstvolgende dagen heeft een gezin, bestaande uit vader, moeder en tien kinderen, passage ge boekt op het K.L.M.-vliegtuig dat het traject HaamstedeRotterdam vliegt. Door de KI.M. is voor deze vlucht een stewardes ingedeeld die zich ge durende de reis met de zorg voor de jongste kinderen zal belasten. Slowakije rouwt om den dood van Mgr. Hlinka. RUZOMBEROK, 17 Augustus (Havas-A.N.P.) Geheel Slowakije rouwt om mgr. Hlinka; tot in de meest afgelegen dorpen ixi het gebergte zij xx rouwvlaggen op de huizen gehesehen. Vanmiddag zal het stoffelijk overschot van mgr. Hlinka naar de kerk worden gebracht. Acht „orels" zullen in hun uniformen van de Katholieke Slowaaksche jeugd de dooden- wacht bij de geopende kist houden, terwijl de bevolking voorbij de kist zal trekken om den overleden leider een laatsten groet te brengen, Zoodra de dood van mgr. Hlinka te Praag bekend werd, werd de radio-uitzending onder broken. De geheele pers wijdt lange artikelen aan den overledene. KASTEEL HARDENBROEK. Het Nationaal Centrum te Zeist deelt mede, it hefc kasteel Hardenbroek te Driebergen Zondag voor het publiek is gesloten. In de week zijn de bezoekuren van 9 tot 1 en van 2 tot 6 uur. MARKTBERICHT. Heinz Rühmann in „Vijf millioen zoeken een erfgenaam". (Luxor Theater, Beverwijk.) HOLLAND—AMERIKA LLJN. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans 15 v. Tam- pico. Blommersdijik, 15 v. Rott. te N.-Orleans. Boschdijk, N.-Orleans n. Londen en Rott. p. 16 Dungeness. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 16 v. Glasgow. Delftdijk, Rott. n. Vanc. 15 v. San Franc. Beemstei'dijk, 17 v. N.-Orleans te Rott. Nela, Rott. n. Vanc. Kingston (J.) HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein, 15 v. Beira n. Rott. Boschfontein, 17 v. Rott. te Antwerpen. Jagersfontein (thuisr.) 17 v. Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 16, 300 m. z. van Land's End. Jaarstroom (thuisr.) pass. 15 Las Palmas. HOLLAND— AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 17 te Sydney. Almkerk (thuisr.) via Liverpool p. 17 Ouess. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, 17 v. Vlaard. n. Lulea. Flensburg, 15 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Maasburg, 17 (av.) v. Narvik te Vlaard. vw. Stad Zwolle, Vlaard. n. Bilbao p. 16 Ouess. Stad Arnhem, 17 v. Vlaard. n. Genua. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Aurora, 16 van Livorno n. Napels. Juno, 17 van Bourgas te Amst. Oberon, 16 v. Constantza n. Kymassi. Perseus, 16 v. Odense te Stettin. Titus, 16 van Thessaloniki n. Izmir. Telamon, 15 van W.-Indië te N.-York. Nereus, Rott. n. Patras p. 15 Ouessant. Euterpe, 16 v. Amst. te Bordeaux. Achilles, 17 v. Tunis te Alexandrië. Orpheus, 16 v. Aaxixuus te Gothenburg. Ariadne, 16 v. Genua n. Palermo. Stella, 16 v. Rodosto n. Naxos. Costa Rica, 17 v. Amst. n. Odda. Odysseus, 17 v. Amst. xx. Kopenhagen. Mars, 17 v. Amst. n. Hamburg. Helder, 17 v. Amst. n. Hamburg. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenshiel, Rott. n. Dairexx 17 v. Ohefoo. Myrmidon, Batavia n. Amst. 16 te Suez. Atreus, Batavia n. Amst. 16 van Padang. Aeneas. 17 v. Kobe n. Rott. Meixestheus, Japan* n. Rott. 17 v. Singapore. Laomedon, Rott. n. Japan, 16 v. Singapore. City of Lyons, Japan n. Rott. 17 v. Londen. Melampus, Batavia n. Amst. 17 v. Liverpool. KONINKLIJKE SHELL. Oxxoba, 12 van Curagao n. Rott. Ocana, 12 van Baytown n. Nederland. Angelina, 15 v. Telok Anson n. Soesoe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 16 vaxx Gibraltar. Blitar (thuisr.) pass. 15 Perim. Kota Radja (thuisr.) 21 te Genua verw. Sitoebondo, (uitr.) pass. 15 Pt. de Galle. Garoet (thuisr.) 16 v. Port Sudan. SiU^ak (thuisr.) 17 van Colombo. Siaxxtar (t.) 17 te Londen, vertrekt 18 (12 n.) ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alheixa, 18 (5 v.m.) v. B.-Ayres te Rott vw. Alwaki, 16 v. Hamburg xx. Rott. Aludra (thuisr.) 15 van Montevideo. Alcyone, 16 v. Rott. te B.-Ayres. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tjikandi (uitr.) 17 te Antwerpen. Jan Pieterszoon Coen (toeristenreis) 17 te Lissabon. Poelau Bras (thuisr.) 17 te Londen. Poelau Tello, 17 v. Batavia n. Amst. WIJKLIJN. Gastro Urdialis n. Rott. p. 17 Bodegraven 16 Aug. Aangevoerd 276 partij eix Goudsche kaas, met rijksmerk. totaal 1-6920 stuks, wegende 152.280 K.G. Prijs met R.M., le soort f 23—f 25, 2e soort f 21—f 22.50. Zwaardere tot f 25.50 Handel: matig. Randwijk, Ouessant. Naaldwijk, Bevei-wijk, Belle Isle. Katwijk, 17 v. Bilbao te Rott 18 v. Thamshavn te Rott vei'w. Campbellton n. Klaipeda p. 16 HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 16 v. Manilla. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 17 te Santos. AANGEKOMEN: 16 Augustus: Europa m.s. Noordzee. 17 Augustus: Juno s.s. Zwarte Zee Dalarö s.s. Lulea Hamla s.s. La Goulette VERTROKKEN: 16 Augustus: Tjikandi s.s. Batavia Europa m.s. Antwerpen Merel s.s. Londen Jobshaven s.s. Sorel Vliestroom s.s. Leith Vechtstroom s.s. Huil Flying Irishman nx.s. Hamburg 17 Augustus: Maxim Gorki m.s. Leningrad. Te IJmuiden aangekomen: Binnenlxaven Nederlandsch Europa Noordzee Hoogovens Zweedsch bijlegger s.s. Dalarö Hoogovens Hamla Lulea Engelsch La Góulette erts s.s. erts Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Dalarö is van Lulea bij de Hoogovens aangekomen met een lading erts. Met een zelfde lading kwam het Engelsche stoomschip Hamla van La Goulette. De kans wordt minder. Zooals wij indertijd berichtten maakt men zich ernstig ongerust over het uitblijven van het Duitsche schoolschip Admiral Karpfanger van de Hamburg-Amerika Lijn, zoodat het reeds voor 80 procent aan de hervexsekerings- markt te Londen genoteerd stond. De kans op terugkeer wordt door assuradeuren steeds minder geacht zoodat de premie reeds tot 90 procent gestegen is. Geslaagde proeftocht. Het voor de firma Wnx. H. Muller en Co. te Rotterdam op de werf der firma E. J. Smit en Zoon te Westerbroek gebouwde motorvraeht- schip Walenburg heeft op de Eems een ge slaagde proeftocht gehouden en is door de reederij overgenomen. Het vaartuig heeft een laadvermogen van 750 ton en is uitgerust met een Deutz-Dieselmotor van 575 PJ&.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2