Waarom? Kennemer Theater Een nieuwe beslaglegging van de Mexican Eagle. BEVERWIJK Sympathiek aanbod van de bioscopen. Gratis voorstellingen voor jong en oud van de film „Veertig jaar Koningin". De plaatselijke bioscoopdirecties geven zich veel moeite ieder in de gelegenheid te stellen, in de week van 6 September a.s. mee te leven met het Regeeringsjubileum van HJM. de Ko ningin. In den voormiddag van 6 September a.s. worden alle leerlingen van de openbare en bijzondere scholen in de gemeente in de ge legenheid gesteld, kosteloos de voorstelüng van de film „Veertig jaren Koningin" bij te wonen. Het spreekt van zelf, dat deze aanbie ding door de jeugd zeer gewaardeerd wordt. Maar de bioscoop-exploitanten willen ook hun zalen, geheel kosteloos, openstellen voor de ouden van dagen. Een speciaal programma wordt daartoe samengesteld, dat op Donder dag 8 September a.s. zal worden vertoond, en wel des avonds te 7 uur in het Luxor-theater en des namiddags 3 uur in het Kennemer- theater en in het W. B.-theater. Ook hierbij zal de film „veertig jaren Koningin" de hoofd schotel vormen. Het idee van de bioscoopdi recties is daarom zoo aardig omdat het 40- jarig tijdvak van de Regeering van H. M. de Koningin tevens beteekent een 40-jarige pe riode' uit een ieders leven. Uiteraard hebben de ouderen de geheele Regeeringsperiode mee beleefd. Een bepaalde minimum-leeftijdsgrens voor het. bijwonen dezer voorstellingen wordt niet gesteld- men neme evenwel aan, dat deze ligt tusschen den 60- en 65-jarigen leeftijd. Ver der wordt verwacht dat zij, die toch voorne mens waren de film te gaan zien de film zal nl. ook bij andore voorstellingen als on derdeel van het progranuna worden vertoond van deze gratis-voorstelling geen gebruik zullen maken. Ouden van dagen, die van de gratis-voor- stelling gébruik willen maken, kunnen zioh tot en met uiterlijk 27 Augustus a.s. aanmelden bij den bode van het raadhuis, hoofdingang Breestraat. Men kan daarbij opgeven, in wel ke bioscoop men bij voorkeur de voorstelling zou willen bijwonen. Het is evenwel niet ze ker. dat met deze wenschen volledig rekening zal kunnen worden gehouden. Het bewijs van toegang kan na 2 September a.s. op dezelfde plaats in ontvangst worden genomen. Voor de te Wijk aan Zee wonenden bestaat voor een en ander gelegenheid op den politiepost te Wijk aan Zee. Er yalt niet aan te twijfelen, dat zeer velen het aardige aanbod van de bioscoopdirecties zullen waardeeren. Er wordt op gerekend, dat de zalen vol zullen loopen. Excursie naar Van Leer's Wals- bedrijven. Door de Werkloozenvereeniging. De Moderne Werkloozenvereeniging alhier houdt op Donderdag 25 Augustus, des namid dags te 3 uur een excursie naar Van Leer's Walsbedrijven. Ongeveer half September zal de vereeniging per autobus een tocht maken naar Den Haag, waar onder leiding van de Haagsdhe Zust.er- vereeniging de bezienswaardigheden zullen worden bezocht. Het stempelen in de feestweek. Niet op het parkeerterrein. De directeur van den Dienst voor Sociale Zaken verzoekt ons mede te deelen. dat het stempelen en de verkoop van levensmiddelen gedurende de feestweek van 2227 Augustus ■voor de betrokken werkloozen niet zal plaats hebben op het parkeerterrein, maar aan de Havenstraat bij het terrein van de Gemeen tereiniging. De verkoop van levensmiddelenbonnen ge schiedt niet Donderdag n.m., doch Vrijdag v.m. van 9.30—11.30 uur. Overigens worden in verband met de feest week geen wijzigingen aangebracht. Het postkantoor op den hard draverijdag. Op den harddraverijdag op 25 Aug. zal het postkantoor om 1 uur nam. reeds gesloten zijn. Er blijft echter toch den geheelen dag gelegenheid voor het aanbieden van telegrammen en gesprekken. De tweede postbestelling vervalt echter. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. VRIJDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn H: 8.00 Hilversum H. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keulen; 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr..; 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Nationaal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 6.50 Londen Reg. 7.20 Nationaal programma; 10.05 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma; 10.45 Lon den Reg. Lijn V: Diversen. DE ARABISCHE KROONPRINS IN LONDEN. Emir Saoed, de kroonprins en minister van Buitenlandsche Zaken van Arabië, brengt thans met groot gevolg een bezoek aan Londen, waar hij, naar verluidt, eenige geneesheeren wil consul teeren. Men ziet hier den kroonprins (tweede van rechts) met zijn broeder en eenige leden van zijn gevolg. VOETBALSCHOENEN, HOCKEY-STICKS. Pracht sorteeringen DE SPORTHOEK, WIJKERSTRAATWEG 29, bij de Pont. (Adv. Ingez. Med.) De collecte voor de t. b. c.- bestrijding. Oproep voor collectanten. Men schrijft ons: De aankondiging „collecte voor de t.b.c.-be- strijding" is voor onze actieve leden een sein, dat zij direct begrijpen. Voor hen is het van zelfsprekend dat op 20 Augustus al hun vrije tijd productief wordt gemaakt, en wel in den vorm van „rammelen met de bus". Zoodra zij hiertoe in staat zijn, trekken zij er op uit om het welwillend publiek op de meest eenvou dige wijze van hun dubbeltjes (of kwartjes) af te helpen, ten bate van de duizenden pa tiënten, die met dit geld zullen worden ge holpen. Al is het bestaande leger je actie ven in staat aardige resultaten te bereiken, dat wil niet zeggen, dat hiermede onze geheele ge meente kan worden bewerkt. Daarom behoeft dit wakkere clubje drin gend versterking, versterking in den vorm van collectanten (trices). Het is voor deze no bele zaak, dat wij een beroep doen op ieder die een warm hart heeft voor de belangen van de slachtoffers der gevreesde T.B.C.! Beverwijk is uitgestrekt! Wil onze collecte slagen, dan moeten wij op 20 Augustus onze collectanten kunnen sturen van Noord naar Zuid en van Oost naar West; naar alle wij ken onzer gemeente! Zoo ooit, dan geldt hier: „vele handen maken licht werk". Het moet voor ieder, die hiertoe in staat is, een voldoening zijn, als hij (zij) op 20 Aug. heeft helpen inzamelen de gelden, die zoo hoog noodig zijn voor de bestrijding van een. onze volksgezondheid ondermijnende ziekte. Door op 20 Aug. gedurende eenige uren uw gezond lichaam in dienst te stellen van onze Vereeniging, bewijst u hiermede de door de T.B.C. aangetasten dus ernstigen zieken men- schen een dienst van onschatbare waarde. Wij doen een beroep op uw gevoel van menschelijkheid en vragen u: Maakt onze col lecte op 20 Augustus tot een ongekend suc- Geeft u op ous collectant (trice). Allen die er mee gebaat zijn zullen er u dankbaar voor zijn. Collectanten (trices) kunnen zich aanmel den bij het bestuur hedenavond tusschen 7 en 8 uur aan het gebouw van de Harmonie aan de Groenelaan en Zaterdagmorgen van des morgens 9 uur af. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende verloren en gevon den voorwerpen en dieren. Gevonden: doublé sierspeld, nummerplaat 16367 H.Z., halskettinkje, kindertaschje, cein tuurs, aardappelzeef, portemormaie met inh., schildpad, motor handschoen, 2 badpakken, handdoeken, dop van radiateur, taschje, zil veren broche, pianokleedje, rijwielbiljet, ro zenkrans, halsketting, overall, heerenrijwiel en bril. Verloren: 3 belastingmerken, portefeuille met inhoud, handschoen, badpak broche met foto, 4 portemonnaies met inhoud, kinder schoentje, heerenvest, bovengebit, vulpen, gouden insigne, twee bankbiljetten, twee schorten, cape, bril, haarstrik, damestasch met inhoud, gladde gouden ring, sleutel, eenige badpakken, damesvest, kettinkje met medail lon. Bridgeclub „Sans Atout". De resultaten der onderlinge wedstrijden. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep I: 1. Mevr. v. d. LindenC. Blokdijk Z^/2 m.p. 2. J. NijmanJ. Berlee 38 m. p. 3. G. TabakJ. Dil 36V2 m. p. 4. J. BosW. de Boer '32V2 m.p. 5. W. G. Kleine—G. C. Tabak 31 m. p. 6. J. Pauw—K. Kramer 28 m. p. 7. R. HoenC. Geldermans 25Vfe m.p. 8. L. KleynJ. Numan 21 m.p. Groep II: 1. Mevr. DilP. Daalhuizen 42 m. p. 2. De heer en mevr. Tand 39 m. p. 3. Mevr. Kok—mevr. Tabak 35 m. p. 4. H. J. Pools—P. van Groningen 33 V2 m. p. 5. De heer en mevr. v. Amstel 30 y2 m. p. 6. Mevr. SteenbergenJb. Broekhuizen 271/2 m. p. 7. J. Klaver—G. Daalhuizen 27 m. p. 8. T. Romeyn—Brandenburg 17V2 m. p. De wedstrijden werden volgens het vereen- voudige Howell-systeem gespeeld. SPORTDAG VAN BEVERWIJK. Op Zondag 27 Augustus zal de voetbalver- eeniging „Beverwijk" op haar terrein aan den St. Aagtendljk een sportdag houden. Eenige bekende voetbalvereenigingen zijn hiervoor reeds uitgenoodigd. CASTRICUM Herijk van maten en gewichten. In de voormalige openbare school. Burgemeester en Wethouders van Castricum maken bekend, dat in deze gemeente de her ijk van maten, en gewichten zal plaats heb ben in een der lokalen van de voormalige openbare lagere school aan den Van Olden- barneveldweg te Bakkum en wel op Maan dag 29 Augustus 1938 van 10—12 en 13— I6V2 uur en op Dinsdag 30 Augustus van 9— iiv2 uur voor Castricum; op Dinsdag 30 Augustus 1938 van 12v2—16 uur voor Bak kum. Verder brengen zij ter algemeene kennis. 1. Dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren ma-, ten van binnen en van buiten geverfd die nen te zijn, koperen gewichten afgewasschen en ook de maten gereinigd; dat ijzeren gewich ten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2. dat de maten en gewichten voor 1 October 1939 gestempeld moeten zijn met de letter M. en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Amsterdam, eiken Maandag en Vrijdag, uitgezonderd 26 De cember, telken dage van 9l/«5y> uur. 3. Dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht; E 4. dat ten bate van 's Rijks schatkist be taald moet worden voor het onderzoek dei- maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren der gewichten (justeerloon) en 5. da.t de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan 't ijkkantoor her ijkt kunnen worden. (De gezegelde enveloppe af gegeven bij de vorige verificatie moet met de ge wichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eischen ge steld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenko mende met den som van 10 cent voor elk ge wicht moet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening 110. 152299 van Uk- kantoor Amsterdam, te voren worden ge stort. De kermis uitstekend geslaagd. Groote belangstelling uit de omgeving. De Castricumsche kermis heeft zich ook dit jaar weer in een druk bezoek mogen verheu gen. In grooten getale kwamen uit de omlig gende gemeenten de kermisvierders naar Cas tricum, waar dan ook tijdens de kermis steeds een gezellige drukte heeft geheerscht, welke nog vergroot werd door de talrijke badgasten en kampeerders, die hier hun vacantie door brengen. Nu de kermis midden in het badsei zoen valt, wordt het bezoek steeds grooter. Vooral de Amsterdammers, die van een kermis verstoken zijn, vieren in onze gemeente kermis op echt vroolijke wijze. Zoo is de kermis lang zamerhand uitgegroeid tot een groot familie feest, dat door geen wanklank wordt ver stoord. Bovendien is dit jaar de kermis door prach tig weer begunstigd, wat natuurlijk aan het bezoek belangrijk heeft medegewerkt. De za- kenmenschen hebben dan ook over de afge- loopen dagen geen reden tot klagen. Vooral in de dancings was het enorm druk. Prima bands brachten ook hier de stemming er al gauw in, die dan tot het sluitingsuur bleef bewaard. Ook het Corso Theater heeft tijdens de ker mis vele bezoekers binnen zijn muren gehad. Op het kermisterrein concentreerde zich echter in hoofdzaak de drukte. De verschei dene vermakelijkheden hebben besete zaken gdaan. Al met al is ook dit jaar het kermisfeest tot ieders tevredenheid verloopen. TRAININGS WED STRIJDEN VAN C.S.V. Ter voorbereiding van de a.s. competitie zal C.S.V. eenige trainingswedstrijden spelen. Zondag a.s. komt een eerste klasser van den Rotterdamsohen Voetbalbond op bezoek. Deze wedstrijd zal te 4 uur aanvangen. Het bestuur is nog in onderhandeling met het bestuur van de Kennemers te Beverwijk voor het spelen van een wedstrijd tegen een Kermemers-combinatie. SANTPOORT CONCERT. Op 26 Augustus a.s. geven onder auspiciën van „Santpoorts Bloei het R.K. Gemengd Koor „Inter Nos" en het Mandoline-ensemble „Ex celsior" uit IJmuiden een concert in de mu- zieknis van het Rijkenspark. IEPZIEKTE. Verschillende betrekkelijk jonge iepeboomen blijken weer door de iepziekte te zijn aange tast. Door alle zijtakken te verwijderen, zoo dat alleen de stam met korte „stompjes" over blijft, tracht men ze nog te behouden. DE „SURINAAM BOYS" KOMEN Wij meldden reeds, dat Zondag a.s. om 2.30 uur de „Surinaam Boys" nogmaals tegen R. C. B. een wedstrijd zouden spelen. De volgende elftallen komen tegenover elkaar te staan: Noor tm an, Voogt, Schipper Van Vliet, Vosse, Pellemans, Dingerdls, Rootlieb, De Jonge, Hillekamp, Van Wijk. Vrij, Hurrie, Budel, Anijs', Moll, De Bies, Sweets, Indiaan, Altenberg, Lo-a-Tat, Gemmel. HEEMSKERK De aanstaande feesten. Wat er te doen zal zijn. Programma voor de feesten op 31 Augustus (Jubileum der Koningin) en 1 September (Harddraverij). 31 Augustus: 8 uur: Klokluiden. 9 uur: Optocht /an ruim duizend school kinderen. 10 uur: Aubade voor het raadhuis. Hierna zal de burgemeester een feestrede houden. Zanghulde door de Chr. gemengde zangver- eeniging „Con Arnore" en muziekuitvoering door het fanfarecorps „St. Cecilia". Dan volgt tractatie van de schoolkinderen. 10.30 uur: Kinderspelen voor de school gaande jeugd. 24 uur: Volksspelen in het wandelpark „Marquette", opgeluisterd met muziek. 4 uur. Bloemencorso, hiervoor zijn geldprij zen uitgeloofd van 20, 10, 7.50, 5, 2.50, 2.50, 1.50 en 1. 8 uur: Ontsteking van de feestverlichting, waarna een muzikale rondgang gemaakt wordt door het dorp door het fanfarecorps „St. Cecilia". 1 September: 9 uur: Défilé van deputaties uit alle ver- eeniginen in costuum met vaandels en vlag gen. Aangifte tot deelneming bij de heeren P. G. Henneman, C. van Veen en P. Klaasse. 10.30 uur; Jeugddraverij. 10.30 uur: Ringrijden voor paren op fiet sen (leeftijd 18 jaar en ouder). 2 uur: Groote nationale harddraverij op de Marquettelaan. 2 uur: Bioscoopvoorstelling voor alle school gaande meisjes in het K.S.A.-gebouw. 4 uur: Bioscoopvoorstelling voor alle school gaande jongens eveneens in het K.S.A.-{ bouw. Na afloop der harddraverij prijsuitreiking door den burgemeester. De burgerij wordt verzocht, die dagen zoo- beel mogelijk te vlaggen, versieringen aan te brengen en te illumineeren, teneinde het dorp een feestelijk aanzien te geven. Aan de ouders wordt verzocht hun kinderen zooveel mogelijk met vlaggen en oranje te tooien. is je theater Hei de maaisie j j Daaewn aak 't feeifiutaicste tkeaitt j (Adv. Ingez. uei.) WIJK AAN ZEE HET ZENDINGSWERK ONDER DE CHINEEZEN OP KATENDRECHT Donderdagavond werd in de Gereformeerde badgastenkerk te Wijk aan Zee een bijeen komst gehouden, waar ds. Pieron een lezing hield over het zendingswerk onder de Chinee- zen op Katendrecht te Rotterdam. Met een enkel woord schetste spreker de omstandigheden waaronder de Chineesche schepelingen in Rotterdam verkeeren. Omstan digheden, die ook al in verband met regee- rings- en politiemaatregelen van dien aard zijn, dat zij het zendingswerk zeer bemoei lijken. Met eenige interessante voorbeelden werd een en ander geïllustreerd. Ook de achterdocht der Chineezen is één van de grootste belemmeringen voor het Bvan- geliewerk. Toch mag men door dit alles den moed niet verliezen. Ook op enkele lichtpunten in den arbeid on Katendrecht vestigde spr. de aandacht. Vooral in de kolonies der Chineezen in andere plaat sen van ons land is het gemakkelijk om ingam te vinden. Ook bij persoonlijk contact üTzie- kenhuis of gevangenis, of bij afscheid wegens terugkeer naar het moederland, blijkt dikwijls dat van het zendingswerk 'meer invloed uit gaat dan men oppervlakkig zou denken. Spr. toonde tenslotte nog enkele platen, die bij het zendingswerk worden gebruikt. KINDERFEEST OP „MARIS STELLA" Donderdag hebben de kinderen van „Maris Stella" een prettig dagje gehad. Er is den ge heelen middag en avond braaf feest gevierd. Om 3 uur waren allen klaar om te beginnen met de polonaise en het was een aardig ge- zicht, al die mooie pakjes en die blijde kinder gezichtjes. Er waren leuke groepjes bij, waarvan wij in het bijzonder noemenSneeuwwitje met de Zeven dwergen. Na de polonaise kwam de Kroningsherden king met epiloog van een der oudste jongens; de kleintjes deden hun uiterste best op eenigé zangnummers. Na verschillende kinderspelen werden de kinderen onthaald op versnaperingen en zon gen allen gezamenlijk het Maris Stella Slui tingslied. Hiermede was het echter nog niet afgeloo- pen, want om 8 uur volgde de optocht met mu ziek van „Arion" die flink vertegenwoor digd was door het dorp en het was reeds laat toen allen onder de wol kwamen. Een woord van waardeering voor de toe wijding der Zusters. Een extra pluimpje voor „Arion". dansen,, hei Zie Advertentie in dit blad (Adv. Ingez. Med.) Thans op een partij olie in de Rotterdamsche haven. Naar wij vernemen heeft de Mexi- can Eagle, die reeds onlangs te Dordrecht beslag legde op twee la dingen Mexicaansche olie, thans met verlof van den president van de Arrondissementrechtbank te Rotter dam als eigenaresse, ook beslag gelegd op een lading Mexicaansche olie, die zich aldaar bevindt aan boord van den tanklichter Groot Ammers no. 5. Het Prinselijk Paar in Venetië. Men meldt ons van officieele zijde, dat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard op hun reis in Venetië zijn aangekomen en afgestapt zijn in het Grand Hotel aldaar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, Baltimore n. Rott. 17 te Norfolk. Edam, 17 v. Rott. te Norfolk. Boschdijfc, New-Orleans n. Rott. 17 te Ldn. Lochkatrine, Rott. n., Vanc. 17 te Londen. Damsterddjk, Vancouver n. Rott. p. 17 Smalls HOLLAND—WEST-AFRTKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 18 v. Havre. Reggestroom (thuisr.) 16 v. Takoradi. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 17 v. Genua. HALCYON LIJN Maasburg, 17 v. Narvik te Vlaardingen. Rozenburg, Vlaard. n. Bilbao p. 17 Dung. Vredenburg, Vlaardingen n. Wabana p. 17 Beachy Head. Stad Amsterdam, Lulea n. Rott./Vlaard. p. 17 Elseneur. KON HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland (uitr.) 17 van Las Palmas. Salland (th.) 20 te Umuiden verw. (4 v.m.). ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, 18 v. B.-Ayres te Rott. Alwaki, 18 v. Hamburg te Rott. KON NED STOOMBOOT MIJ. Boskoop, 16 v. Talcahuano n. San Antonio. Crijnssen, 16 v. Barbados te Cristobal. Deucalion, 17 v. Hamburg n. Amst. Nereus, 17 v. Rott. te Pasajes. Oberon, Constantza n. Kymassi p. 17 Stam- boul. Rhea, 17 v. Vigo naar Lissabon. Titus, 17 v. Thessaloniki te Izmir. Simon Bolivar, 17 v. Barbados n. Amst. Ariadne, 18 v. Palarmo n. Venetië. Venus, 18 v. Amst. n. Rott. Pluto, 18 v. Amst. n. Gdynia. Colombia, 17 v. Barbados n. Trinidad. Saturnus, Venetië n. Amst. p. 18 Gibraltar. Bennekom, Chili n. Amst. 18 v. Liverpool. Trajanus, 17 v. Malta te Piraeus. Stella, 18 van Rodosto te Mutzuna. VulcanuS, 17 v. Susak n. Mari. Nereus, 18 v. Pasajes naar Bilbao. Baarn, Amst. n. Chili 16 v. Curacao. Agamemnon, Candia naar Amst. 18 op 30 mijl ZW van Ouessant. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenshiel, 18 v. Rott. te Dairen. City of Lyons, 18 v. Dairen te Rott. Melampus Batavia n. Amst. 18 v. Liverpool Flintshire, 17 v. Dairen n Rott. Myrmidon, Macassar n. Amst. 17 v. Pt. Said Glenaffaric, Japan n. Rott. 17 v. Pt. Said. Rhesus, 17 v. Rott. n. Batavia. Ajax, Japan n. Rott. via Londen 16, 258 m. ZW van Land's End. Polydorus, Amst. n. Batavia p. 18 Gibraltar. Stentor, Swansea n. Batavia 17 te Liverpool ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, 18 v. Rott. te Batavia. Indrapoera (uitr.) 18 te Marseille. Siantar (thuisr.) 19 (2 v.) verwacht. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 18 v. Suez. Jan Pieterszoon Coen (toeristenreis) 17 v. Lissabon. Salabangka (uitr.) pass. 17 Gibraltar. Sembilan (thuisr.) 17 v. Padang. Poelau Bras, 18 v. Batavia te Amst. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 18 v. Colombo. HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. Kota Gede (uitr.) 18 v. Port Sudan. WIJKLIJN. Katwijk, 18 van Rott. n. Bilbao. Naaldwijk, 18 v. Thamshavn te Rott. KONINKLIJKE SHELL. Perna, 18 van Rouaan te Rott. SCHEEPVAART Engelsch opleidingsschip. Het als viermastschoener getuigde oplei dingsschip der Britsche marine, Fantome ge naamd, is na een kort bezoek aan Rotterdam gisteren hier gepasseerd op weg naar de hoofd stad, alwaar het eenige dagen zal vertoeven. AANGEKOMEN: 17 Augustus: Condor s.s. Rotterdam. 18 Augustus: Lowick m.s. New Castle Maas slb. Maassluis Island Falks kr. Noordzee. Hontestroom s.s. Londen Fantome m.s. Rotterdam Poelau Bras m.s. Batavia Astarte s.s. Bremen Borthwick s.s. Leith Wilbo m.s. Londen VERTROKKEN 17 Augustus: David Livingstone m.s. Aarhuus Costa Rica s.s. Odda Odysseus, s.s. Kopenhagen Trito s.s. Rotterdam Mars s.s. Hamburg Helder s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg. 18 Augustus: Europa m.s. Antwerpen Gaston Micard s.s. Chicago Laimdota s.s. Archangel Condor s.s. Antwerpen Reis voortgezet. Het wegens storm uit zee teruggekeerde Ne- derlandsche stoomschip Europa heeft de reis naar de bestemmingshaven Antwerpen voort gezet. toen de weersomstandigheden dit toe lieten. Toeristenreis. Met een aantal toeristen is het stoomschip Costa Rica van de K. N. S. M. naar de Noor- sche fjorden vertrokken. De volgende weefc komt het schip via Hamburg naar Amsterdam terug om weer in den gewonen dienst naar West-Indië te worden gebracht. Vlootuitbreiding. Het door de Nederlandsche Scheepsbouw Mij te Amsterdam voor rekening van de Java- China-Japan Lijn gebouwde motorschip Tji- tjalenka is met goed gevolg te water gelaten. Dit schip is ruim 10.000 bruto register ton en kan 219 klassepassagiers alsmede een groot aantal tusschendekpassagiers vervoeren. IJzel-verscheping. Met een gedeeltelijke lading stukgoederen is het Duitsche stoomschip Condor hier van Rot terdam aangekomen om een partij ijzer bü te laden voor een Oostzeehaven. Sleepreis De sleepboot Maas is hier van Maassluis aan gekomen om een te Amsterdam voor Argen* tinië gebouwden zuiger weg te sleepen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6