Loop der bevolking „ONE HOUR CLEANING SERVICE' O. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF Programma voor de Feestweek. BEVERWIJK Bevredigende handel op de groen tenmarkt. Flinke aanvoeren van booncn. De gang van zaken in den handel gedurende de week van 1217 Aug. was over het alge' meen genomen nog al bevredigend en althans heel wat beter dan in de vorige week. Dat er echter bij de groote verscheidenheid van de producten die thans worden aangevoerd, uit zonderingen zijn spreekt van zelf. Er zijn altijd artikelen, die op sommige tijden minder aantrekken en met de prijzen niet zoo mee komen. Zoo bracht de tomatenhandel deze week nog geen verbetering, terwijl daarnaast postelein en spinazie, alsmede sommige kool soorten met het wanne weer nu juist geen be geerde groenten bleken te zijn. Sla bleef steeds een zeer gezocht product en voor goede kwa liteit werden mooie prijzen betaald,. Ook waren komkommers geregeld te plaatsen. Al komen die topprijzen niet meer voor, de handel hier voor had toch een vlot verloop. De noteeringen wisselden zoo ongeveer naar soort van 1—3J/2 ct. per stuk. Bloemkool, waarvan de prijzen den laats ten tijd zoo'n sterke daling ondergingen herstelde zich geleidelijk weer zoodanig, dat de beste soorten momenteel voor hooge prijzen van de hand gaan. Bospeen is geregeld een product, dat willig te verhandelen is en steeds met de prijzen goed op peil blijft. De notee ringen wisselden naar kwaliteit meestal zoo ongeveer van 7—10 ct. per bos. Ook voor de waschpeen bestaat nog al belangstelling en hiervoor zijn de prijzen niet ongunstig. Andijvie, waarvan flinke partijen komen afzetten heeft nog weinig waarde. De laatste dagen was door een vlotteren handel echter een kleine prijsverbetering merkbaar en lie pen de noteeringen van de beste kwaliteit weer tot ruim f 3 per 100 K.G. De diverse soor ten doppers en capucijners, die thans nog wor den aangevoerd, loopen in kwaliteit sterk 'uit een, waardoor een groot verschil in de notee ringen voorkomt. Zoo werden o.a. voor Ras pers van 10—25 ct. en voor bruine en witte capucijners van 818 ct. per K.G. betaald. Hetzelfde geldt ook voor tuinboonen, waarvan de eene partij soms voor 3 ct. en de andere van 1013 ct. per K.G. van de hand gaat. Ofschoon het gewas van de boonen over het algemeen genomen niet meevalt, werden toch in de af- geloopen week geregeld nog heel wat aange veerd. De handel, die den eenen dag bij den anderen nog wel eens een verschil in prijs te zien gaf. was in doorsnee vooral voor snij- en dubbele boonen nog al willig gestemd. Voor Snij boonen varieerden de noteeringen zoo p.m. van 8—12 ct.. enkele partijtjes soms iets hooger. Voor dubbele boonen Vrijdag en Maandag van 7—11. doch deze laatste soort kwaixi midden dezer week te staan op 7V217 ct. per K.G. Ook trosboonen werden williger afgenomen en noteerden van 1217 ct. per K.G. Pronkboo- nen hebben de laatste dagen een weinig meer belangstelling en noteerden van 35 ct. per K.G. Tomaten hebben een flauwen handel en met de prijzen gaat het steeds meer naar be neden. De noteeringen varieerden van soort meestal van 48 ct. per K.G. De fruithandel kenmerkt zich door een willige stemming, zoo wel wat het harde ais het zachte fruit be treft. Appelen en peren van goede kwaliteit brengen behoorlijke prijzen op. Meloenen en druiven werden eveneens willig afgenomen, terwijl ook bessen, waarvan nog mooie partijen werden aangevoerd, mooie prijzen maakten. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE DAMCLUB De uitslagen van de door de B everwij ksche Damclub gespeelde onderlinge wedstrijden waren: Fl. HammesC. Snel 20. J. VerbeekC. Peekei 02. H. de WaardM. Kemper 20. A. Peekei—A. Hofland, afgebroken. S. D. HoogvorstL. Kluft .1—1 In verband met de feestweek wordt de eerst volgende clubavond gehouden op Donderdag 1 September. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Zondag Lijn. I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn IH: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned,, 3.20 Brussel Fr. 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen! 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen. pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.20 Brussel, 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma, pl.m. 11.00 Brussel Fr.. 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs Ï1.05 Nationaal programma. 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg.. 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs 10.55 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen. 3.20 Parijs. 3.35 Deutschlandsender of diversen. 4 20 Keulen, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brus sel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs. 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg., 5.20 Parijs. 6.20 Nationaal programma, 6,45 Londen Reg.. 7.05 Nationaal programma, 8.30 Londen Reg.. 10.20 Natio naal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Nat. pro gramma, 2.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of di versen, 10.20 Londen Reg. Onze nieuwe ingezetenen Geboren: z. van P. C. MolegraafSchipper, Wijker- meerweg 91. d. van B. NijmanDe Haan, Creutzberglaan 11a. d. van T. Ballei— Brouwer, Creutzberglaan 178. d. van J. MossinkoffStet, Munnikenw 80. d. van S. E. M. Kuilman—Rijnders, Mun- nikenweg 23. z. van D. ZonneveldtSnijderArends- weg 154. d. van A. Bosman—Kolle, Graafwijk straat 17. z. van A. van der Me ijvan der Meije, Verl. Voorstraat 74a. van G. J. BlomGrapendaal, Noorder- wijkweg 86. z. van I. M. Kors—Van Kampen, Corn. Ma ters weg 27. Getrouwd: H. J. de Wit en P. J. Gelderman. A. Brakenhoff en M. Teeling. J. A. van Rijswijk en J. M. Beentjes. W. Bastiaan en A. M. de Ruijter. J. Lustig en G. Daalderop. E. H. Koopman en G. Eskes. W. van Straten en G. Ch. Poppen. A. Kleijn en P. Maas. Overleden: B. van der Weg, oud 45 jaar, echtgenoot van G. H..J. Derksen alhier Deken Waare straat -41. P. Maks. oud 56 jaar, echtgenoote van E. Loocks, alhier, Koningstraat 154. Y. Blokker, oud 73 jaar, echtgenoot van D. Nol, alhhier, Noorderwijkweg 22. C. Sliggers, oud 22 jaar, echtgenoote van D. Goedhart, IJmuiden, Kanaalstraat 68. M. Bleeker, oud 78 jaar ongeh., M. Burger straat 23, alhier. OndertrouwdJ. van Rookhuizen, koopman alhier. Peperstraat 41, en H. van der Kolk, zonder beroep, alhier, Adrichemstraat 52, Adres na huwelijk: alhier, Peperstraat 41. C. P. de Boer, los arbeider, alhier, Relweg 18 en K. M. M. van Leeuwen, zonder ber., alhier, Groote Houtweg 67. H. den Hoed, instrumentmaker, Rijnsburg, Brouwersstraat 3, en A. M. van der Veldt, zonder beroep, alhier, Alkmaarscheweg 114 c. Adres na huweiijk: alhier, Breestraat 177. Th. G. v. Zon, timmerman, alhier, Nieuw- straat 4. en J. van Leeuwen, zonder beroep, alhier, Nieuwstraat 4. Adres na huwelijk: Re guliersstraat 36. Ingekomen: M. A. van der Meijden, zonder beroep, van Delft, H. Burgerstraat 11. C. Kartman, dienstbode, van Wormerveer, Boeweg 70. T. Wijnands, dienstbode, van Meppel, Creutzberglaan 176. M. E. Balder, hulp in de huish., van Alk maar, Zeesti-aat 27. G. Eskes, zolder beroep, van Heemstede, Alkmaarscheweg 389. E. van der Meer, zonder beroep, van Wor- kurn, Wolff en Dekenstraat 13. Th. Kemjer, dienstbode, van 's-Graven- hage, Tulpenlaan 22. A. M. D. Kuin, geb. Sturk, zonder ber., van De nHelder, Arendsweg 42 a. G. W. P. Stoutenbeek, zonder beroep, van Boskoop, Zeestraat 103. B. Eenkhoorn en gezin, metaalbewerker, van Zutphen, Bankenlaan 32. D. Harkema en gezin, vertegenwoordiger van Apeldoorn, Galgenweg 23. J. F. Pruis, constructeur, van Velsen, Lin- denlaan 29. B. Coets, zonder beroep, van Bloemen- daal. Scheybeecklaan 5. J. C. Flentge, walser, van Hilversum, Ber kenlaan 17 A. Segers (echtgenoote van J. C. Flentge) zonder beroep, van Amsterdam, Berken laan 17. W. M. Boekei, dienstbode, van Hoorn, Zee- Wed. M. Bareldsde Winter, zonder ber., van 's Gravenhage, Peperstraat 36. W. L. van Egmond, dienstbode, van Haar lem, Iepenlaan 27. C. A. Post (echtgenoote van H. A. Gelder mans, zonder beroep, van Velsen, Populie renlaan 17. Vertrokken: J. Scharroo, stoker, naar 's-Gravenhage, Dunne Bierkade 13. J. P. de Greeuw, en gezin, koopman, naar Hoorn, Zeedijk 23. A. Kaasenbrood en gezin, zonder beroep, naar Bloemendaal, Noordlaan 14. J. Rosa, Gastaldo, kappersbediende, naar Haarlem, Klerkstraat 119. A. M. Kleine, zonder beroep, naar 's-Gra venhage. Sportlaan 17. J. Hoogewerf, dienstbode, naar Haarlem, Van Nesstraat 95. E. J. R. Zurlohe en gezin, koopman, n. Haar lem, Gen. Cronjéstraat 170. J. A. Fuhr en gezin, mach. bankwerker, naar Duitschland, Wetzlar a.d. Lahn. M. C. Koster, huishoudster, naar Zandvoort, Koningstraat 1. H. J. Kesteloo, bakker, naar Velsen, Sta tionsweg 237. S. Schipper, zonder beroep naar Haarlem, Kenaupark 33. J. N. Smolenaai's, colporteur, naar Haar lem, Kampersingel 42 a. J. Th. Bakker, stueadoor, naar Heemskerk, Zeelaan 20. DE SLUITINGSUREN VAN DE CAFé'S. De sluitingsuren van de café's zijn in de feestweek bepaald op 's nachts één uur. Op Koninginnedag, 31 Augustus, en 6 Sep tember mogen de café's eveneens tot één uur 's nachts geopend zijn. CHEMISCHE WASSCHERIJ BREESTRAAT S BEVERWIJK MODEL-PERSINRICHTING TELEFOON Sé7ï. Uw kleeding in één uur chemisch gereinigd en geperstGeeft Uw kleeding alleen af aan onze bestellers in uniform. (Adv Ingez aiea.) Keniieinerland gaat kermis vieren. Lunapark aan de Koningstraat. Hedenmiddag wordt op het gemeentelijk parkeer- en speelterrein gelegen tusschen de Koningstraat en de Gaanstraat het lunapark geopend. Het attractiebedrijf van de firma Hom- rnerson en Vermeulen, dat dit lunapark exploiteert, heeft een aantal van haar meest gewilde verma&ksmrichtingen opgebouwd. O.a. plaatste zij een scooter palace, het „mon ster van Loch Ness", een emotiebaan, Holly wood, Mickey Mouse en een grooten zweef molen. Daarnaast telt het lunapark nog een groot aantal andere inrichtingen van ver maak, beixevens tientallen kramen, die deze kermis completeeren. Een goede bekende is in onze gemeente de heer Loggen die met zijn poffertjes- en wafel kraam een mooie standplaats in het Luna park inneemt. De kermisgangers zullen hier weer gaarne vertoeven, niet alleen om te genieten van het gerenommeerde product dat de heer Loggen levert, maar ook van het rustige en gezellige zitje in zijn inrichting. Vanaf het terras heeft men een pachtig overzicht op de ker- misdrukte. De zaak is juist geheel gerestau reerd, alles ziet er wei-onderhouden en vooral ook kraakzindelijk uit. Het is dan ook niet moeilijk om den heer Loggen een zeer druk bezoek te voorspellen. Het kermisterrein rondwandelend treft men daar o.m. aan het établissement van mevr. Bartling, die een tip kan oplichten van den sluier, waaronder onze toekomst schuilgaat. Men zal zich daarna veilig kun nen overgeven aan het genot, dat de lucht- schommels van den heer Sipkema biedeix. Vervolgens kan men zijn vaardigheid toonen in het werpen bij den heer J. Wanninger. Zijn tent is tot den nok gevuld met fraaie prij zen als autopeds, fietsen, schemerlampen, ja zelfs kinderwagens. Een bijzondere attractie is, dat de heer Wanninger iedereen in de ge legenheid stelt om gratis een rijwiel te ver krijgen. Hoe dit moet gebeuren zullen deze volleerde standwerkers het publiek wel ver tellen. De inrichting van den her N. van den Abeelen vraagt een scherp oog en een vaste hand om een van de vele fraaie prijzen te verwerpen. Hier kan men zijn schuimers- capaciteiten toonen. Ook hier ontbreken at tracties als prijs-, bloemen- en hazenschieten niet. Tenslotte vinden de bezoekers van het lunapark bij den heer C. Stam gelegenheid een luchtreisje te maken. De Deensche hoog- vaart voert de kermisgangers hoog boven het kermisgewoel uit. Dit is een aardige at tractie, die bij het publiek wel gewild is. Het is voor het publiek zeer prettig, dat de toegang tot het lunapark geheel kosteloos is. Men kan dus nu en dan het terrein eens verlaten om bijvoorbeeld een wandeling te maken door de versierde Zeestraat of door de fantastisch verlichte Breestraat. Het stad huis prijkt met een zeer goed geslaagde il luminatie, ontworpen en aangebracht door de Gemeente Lichtbedrijven. Beverwijk gaat, wanneer het weer althans wil meewei'ken, een mooie feestweek tegemoet Laten wij hopen, dat het feest als naar ge woonte ook nu weer zonder een enkelen wan klank zal verloopen. STEUN AAN KLEINE BOEREN Naar wij van de zijde van het Gemeentebe stuur vernemen, kunnen boeren, die meenen voor den steun aan kleine boeren in aanmer king te komen een aanvraag daartoe indie nen bij den Dienst van Sociale Zaken, Zee straat 159, alhier. AI sr. Militairen Pensioenbond. Plaatselijke afdeeling dient een voorstel in. In het Witte Kniisgebouw aan de Baan- straat heeft de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Militairen Pensioenbond een ledenvergadering gehouden. De voorzitter,, de heer E. H. Evers, uitte in zijn openingswoord zijn teleurstelling over de minder goede opkomst van de leden. Na vaststelling der notulen werd de be schrijvingsbrief voor het congres, dat op 24 September in Amsterdam gehouden zal wor den, behandeld. Op deze vergadering zal de afdeeling Bever wijk een voorstel indienen voor het invoeren van een insigne voor de leden. In de kosten hiervan zullen de afdeelingen bijdragen. Vervolgens werden nog de balans en de bescheiden van het hoofdbestuur voorgele zen. Na een krachtige opwekking voor het wer ven van nieuwe leden sloot de heer Evers de vergadering. Het bloemencorso in de Feestweek Het publiek als jury. Zooals wij reeds berichtten heeft de V.V.V. publieksprijzen beschikbaar gesteld voor de beoordeeling van het bloemencorso, dat Dinsdagmiddag zal worden gehouden. Aan de toeschouwers zullen formulieren worden uitgereikt, waarop zij hun oordeel kunnen kenbaar maken. Van de inzendingen die naar hun meening voor de hoogste be kroningen in aanmerking komen behoeven slechts de nummers op het formulier te wor den vermeld. De beoordeeling door het pu bliek moet geschieden tijdens het eerste deel van de route. In de Breestraat zal de stoet op den Oostelijken parallelweg eenigen tijd blijven staan. Het publiek heeft dan tevens gelegenheid de formulieren in de bus te werpen, die voor het secretariaat van de V.V.V.Breestraat 29 geplaatst zal zijn. Zoo- dra de jury de bekroningen aan de inzen dingen zal hechten, wordt de bus verwij derd. Op dat tijdstip moeten dus alle formu lieren ingeleverd zijn. Des avonds te 8 uur tijdens de uitreiking van de prijzen van het bloemencorso in Hotel „Ter Burg" zal tevens de uitslag van den be- oordeelingswedstrijd worden bekend ge maakt De deelneming aan dezen aardigen wed strijd is geheel kosteloos. De opstelling van het corso geschiedt in de lanen van „Scheybeeck" vanwaar de stoet te 3 uur vertrekt. Het publiek zal tot de buitenplaats tijdens de opstelling geen toegang hebben. De deelnemers moeten te 2 uur in „Schey beeck" aanwezig zijn. NEEM DISTRIBUTIE HET BUSTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK Remerkerkweg 87 - Telef. 3421 (Adv. Ingez. Med.) Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 5060 cent. Sla (100 stuks) f 1.60—f 7. Postelein per kist 2438 cent. Andijvie per K.G. 12y2. Wortelen per bos 6—10 cent. Rabarber per bos 45 cent. Petei'selie per bos 12 cent. Selderie per bos 13 cent. Tomaten per K.G. 58 cent. Aardappelen 2.80—3.50. Doppers per K.G. 10—14 cent. Bnxine capucijners per K.G. 1218 cent. Witte capucijners per K.G. 1226 cent. Waschpeen per K.G. 57a/2 cent. Raspers per K.G. 2032 cent. Snijboonen per K.G. 816y2 cent. Dikke boonen per K.G. 715 cent. Sperc.b. z. dr. 1116 cent. Sperc.b. m. dr. per K.G. 6 cent. Tuinboonen per K.G. 611 cent. Pronkboonen per K.G. 3V25 cent. Trosboonen per K.G. 1119 cent. Meloenen per stuk 825 cent. Komkommers per stuk 24 cent. Bloemkool le soort per stuk 1823 cent. Groene kool per K.G. 2^—4 cent. Bramen per slof 7085 cent. Aardbeien per doosje 2232 cent. Appelen per K.G. 10—14 cent. Peren per K.G. 1214 cent. Roode bessen per K.G. 1620 cent. DE VLAGGEN UIT! In verband met de feestelijkheden dringen de samenwerkende organisaties erop aan, om gedurende de geheele feestweek zooveel mo gelijk de vlaggen uit te steken. HET KARPERTJE" GAAT FEESTVIEREN. Op Zatei'dag 10 September a.s. zal de henge- laarsvereeniging „Het Karpertje", ter gelegen heid van haar 5-jarig bestaan, een feestavond houden in gebouw „Adrichem". Reeds heeft men zich de medewerking verzekerd van „The Musical Players", terwijl nog eenige andere attracties in vooi'bereiding zijn. EXCURSIE NAAR VAN LEER'S WALS- WERKEN. Hedenmiddag maakt de afdeeling Beverwijk van den Christelijk Nationalen Wei-kmans- bond een excursie naar Van Leer's walswer- ken. Aan deze excursie zullen ruim 60 personen deelnemen. Uitstapje naar Bergen en Schoot] Genotvolle dag voor 150 kinderen. Gisteren heeft de Sociaal Democratisch Vrouwenclub met de kinderen van de led!,! der moderne arbeidersbeweging een goed?! slaagd uitstapje gemaakt naar de mooie ome!' ving van Bergen en Schoorl. Om ongeveer q uur vertrokken de ruim 150 kinderen met htm geleidsters in drie groote autobussen van w C. H Moensplein. Allereerst werd een bezoek gebracht aatl Kamperduin en vervolgens aan het Zander te Bergen. Op beide plaatsen hebben de kin' deren naar hartelust gespeeld, terwijl vanzelf sprekend de gebruikelijke tiactaties niet ont braken. Hoewel het weer niet erg meewerkte hebben de kinderen volop genoten en was voor velen de dag veel te gauw voorbij. Omstreeks 7 J! arriveerde het gezelschap weer te BeverwijJ In een slotwoord bracht de presidente, men T. Kemp-Haan dank aan de dames voor l gezellige samenwerking en aan de Coöp. af gemeen Belang" voor de door haar beschik! baar gestelde tractatie. Kleine daling van het aantal werkïoozen. Nog steeds beneden het peil van vorig jaar Bij den Gemeentelijken dienst der werkloos, heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde van deze week in totaal 757 wei'kzoekenden ingeschreven. Aan het eind- der vorige was dit aantal 763. In Beverwijk waren 682 werkïoozen (vorige week 690) en in Heemskerk 75 (vorige weer 73) woonachtig. In de overeenkomende week van het vorize jaar stonden 795 werkzoekenden ingeschre- ven. VOOR DE WERKLOOZEN. STEMPELUREN VOOR DE KOMENDE WEEK. Voor de week van 22 tot en met 27 Augustus zijn de stempeluren voor de georganiseerde werkïoozen als volgt vastgesteld: Beverwij ksche Besturenbond 10.3011 Pn 2.45—3 uur. Christelijke Besturenbond 10.15—10.30 en 3—3.15 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 10—1015 m 2.30—2.45 uur. R.K. Volksbond 9.4510.15 en 3.15—3.30 uur Wijk aan Zee 10.3010.45 en 2.30—2.45 uur! LEDENVERGADERING VAN DE N.C.G.0.V, De plaatselijke afdeeling van de Neder- landsche Christelijke Geheel Onthouders Vereeniging heeft gisteracvond in de kleine zaal van het Ned. Hervormd Vereenigings- gebouw aan de Oosterwijkstraat een leden vergadering gehouden. Nadat de aanwezigen lied 5 uit den bundel gezongen hadden ging de voorzitter, de heer H. Bakker, voor in gebed, waarna hij een gedeelte uit Romeinen 2 voorlas. Na het openingswoord door den voor- zitter, waarin hij de aanwezigen allen welkom heette, werden de ingekomen stukken in be handeling genomen. Hieronder was een schrijven van de filmcommissie. Besloten werd voor den filmavond, welke op Woens- dag 5 October gehouden zal worden, de film „De onbekende misdadiger" aan te vragen. Als afgevaardigde naar de algemeene verga dering. welke op Woensdag 24 en Donderdag 25 Augustus in Rotterdam gehouden zal wor den, werd de heer A. J. de Zwart benoemd. Hierna volgde een bestuursverkiezing, In de vacature, welke ontstaan was door het aftre den van den penningmeester, den heer C. Bakker, werd de heer H. Pampert gekozen, Na het gemeenschappelijk zingen van lied 11 sloot de heer Steenkamp den avond met dank gebed. ZATERDAG 20 AUGUSTUS: Verlichting en Lunapark 512 uur. ZONDAG 21 AUGUSTUS: Verlichting en Lunapark 7.30—12.30 u. MAANDAG 22 AUGUSTUS: Verlichting en Lunapark 3—12 uur. DINSDAG 23 AUGUSTUS: Bloemencorso 3 uur. Verlichting en Lunapark 4—12 uur. WOENSDAG 24 AUGUSTUS: Volksspelen. Acacialaan: Wedstrijd op Autopeds en Vliegende Hollanders 1012 uur. H. BurgerstraatWater steekspel 10—12 jeugd-hard- uur. Van Hogendorpstraat draverij 12.30 uur. H. BurgerstraatRingsteken voor meisjes op versierde fietsen 35 uur. MeerkadeMastklimmen 5.30 uur. Verlichting en Lunapark 412 uur DONDERDAG 25 AUGUSTUS: Jubileumdraverij 2 uur. Meerkade: Vuunoerk nam. 9.30 uur. Verlichting en Lunapark 412 uur. /CHEEP/ TJUSfEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 18 te South ampton. Veenda-m, 18 van W.-Indië te New-York. Delftdijk, Rott. n. Vanc. 18 te Seattle. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 18 v. Lor. Marques. Nijkei-k (uitr.) 19 v. Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 19 v. West-Afrika te Amst. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) pass. 17 Gibraltar. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 17 v. Vlaard. te Bilbao. Stad Zwoll.e 17 v. Vlaard. te Bilbao voor Rott./Vlaard. Stad Haarlem, 18 v. Pto. Ferrajo te Mor- phoubaai, voor Rott. Maasburg, 19 v. Vlaai'd. n. Narvik. Stad Arnhem, Vlaai'd. n. Genua p. 18 Dung. Rozenburg, Vlaai'd. n. Bilbao p. 17 Beachy Head. Vredentourg, Vlaard. n. Wabana p. 18 Lizard HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 18 te Liverpool, vertr. 24 n. Rott. Kota Gede (uitr.) p. 19 Perim. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Amst. n. Chili 18 v. St. Michaels. Van Rensselaer, Amst. n. West-Indië 18 v. Madeira. Achilles, 18 v. v. Alexandrië n. Jaffa. Agamemnon, Candia n. Amst. p. 18 Ouessant Aurora, 19 v. Napels 11. Catania. Deucalion, 19 van Hamburg te Amst. Oipheus, 18 v. Gothenborg n. Amst. Rhea, 18 v. Vigo te Lissabon. Titus, 18 v. Izmir n. Stamboul. Tritqn, 18 v. Mytilene n. Piraeus. Venus, 19 v. Amst. te Rott. Medea, 19 v. New-York n. Port au Prince. Nereus, 19 v. Bilbao n. Santander. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amst. 19 v. Madeira. Odysseus, Amst. n. Kopenhagen pass. 19 Holtenau. Helder. 18 v. Amst. te Hamburg. Ceres, Rott. n. Algiers p. 19 Gibraltar. Pymalion, 19 v. Amst. n. Rott. Mars, 19 v. Amst. te Hamburg. Tiberius, Rott. n. Tunis p. 19 Gibraltar. Pericles, 19 v. Amst. n. W.-Indië. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 18, 180 m. ZZW van Land's End. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 1 v. Soesoe n. Pladjoe. Agnita, 15 te Curasao n. Arabu, Hamburg, waai'sch. Amst., Curacao. Angelina, 17 v. Soesoe n. Singapore. Marisa, 16 te Helsinki, n. Riga, Klaipeda, St. Kitts v.o. Miralda, 18 te Genua verw., n. Civita Vac cina, Haifa v.o. Mirza, 7 v. Suez n. Abadan, Bombay, Soe soe, Singapore. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenapp, Dairen n. Rott. 18 te Penang. Autolycus, Dairen n. Rott. p. 19 Wight. Menesteus, Japan n. Rott. 19 te Penang. Laomedon, Rott. n. Japan 18 v. Hongkong. Ajax, Japan n. Rott. 18 te Londen, vertr. 24 Rhesus. Rott. n. Batavia p. 18 Beachy Hd. Eurybates, Batavia n. Amst. p. 19 Gibr. City ofSingapore, Chef00 n. Rott. 19 te Cebu. Melampus, Batavia n. Amst. p. 19 Lizard. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar, 19 van Batavia te Rott. Tapanoeli (thuisr.) 18 van Liverpool. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Mapia (thuisr.) pass. 18 Ouessant. WIJKLIJN. Zonnewijk, 18 v. Rott. te Portland (Me). Randwijk, 19 v. Oton te Rott. Winterswijk, Campbellton n. Klaipeda 17, 400 mijl O. v. Belle Isle. VERTROKKEN 18 Augustus: Maret s.s. Archangel Nettie m.s. Hamburg Wild Rose s.s. Antwerpen Venus ss. Midd. Zee Pluto s.s. Danzig Rijnstroom m.s. Plymouth Texelstroom s.s. Liverpool 19 Augustus: -j Dalarö s.s. Dunston Cordillera m.s. Hamburg Ferrum s.s. Dunston AANGEKOMEN 18 Augustus: Astarte s.s. Bïemen IJstroom m.s. Hull Britanica s.s. Londen Cleopatra m.s. Pt. Arthur 19 Augustus: Sambre m.s. Rotterdam Amstelstroom m.s. Fowey Helene, m.s. Londen Deucalion s.s. Hamburg Cordillera m.s. Pto Barrios Schokland s.s. New Castle Maaskerk s.s. West Afrika Enid Mary s.s. Goole Tivel m.s. Rotterdam Kattegat m.s. Hamburg Ferrum s.s. Noordzee De eerste reis. De geheel modern ingerichte nieuwe stoom trawler Noi'dmeer van de reederij Carsten Rehder te Altona heeft tot volle tevredenheid van de reederij zijn proeftocht gehouden en is toen overgenomen. Het schip is inmiddels voor de eerste reis naar zee vertrokken. Stukgoederen gelost Het van Puerto Barrios komend Duitser passagiersschip Cordillera heeft zijne voor Am* sterdam bestemde lading stukgoederen alhier gelost en de passagiers ontscheept, waarna het schip naar Hamburg verder ging. Op Zonda? 28 dezer komt het schip naar hier terug om passagiers in te schepen voor Curacao. Scheepsbouw voor Belgm- Een voor Belgische rekening gebouwde nw- torbakkenzuiger. welke gebouwd wordt bij firma Van Vliet en Co. te Hardinxveld, is goed gevolg van stapel geloopen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10