HET NIEUWE AVONDBLAD Onzekerheid. IJMUIDEN VELSEN Visscherij-Snufjes. SANTPOORT 23e JAARGANG NO. 246 ZATERDAG 20 AUG. 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vz ets., per maand 52Vs cents, per kwartaal ƒ1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75, Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs, ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim f 100.—, één lid duim ƒ50.—, alle leden wilsvinger ƒ60 één of twee leden wijsvinger ƒ25.—alle leden anderen vinger ƒ15—, een of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbreuk ƒ15—, polsbreuk ƒ15—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz' ƒ400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad, Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. In den Europeeschen toestand is weer eens een stadium van onzekerheid bereikt. Men zou kunnen beweren dat die al sinds vele jaren bestaat het hangt er maar van af hoe men de zaak bekijkt maar ik bedoel nu zoo'n situatie waarin de naald van den baro meter tusschen mooi en slecht weer weifelt. De zomermaanden zijn tot dusver nogal rus tig verloopen, als men den voortdurenden burgeroorlog in Spanje, tegenwoordig vrien delijk betiteld als „de veiligheidsklep van Europa" en de Jodenvervolging in Duitsch- land, vooral ex-Oostenrijk, plus het nieuwe anti-semitisme in Italië buiten beschouwing- laat. Dat zijn allemaal treurige dingen. Maai de term „nogal rustig" betreft het Europee- sche oorlogsgevaar. Iedereen weet dat Juli en Augustus de „mooie maanden" zijn om oor logen te beginnen zoodat we vanzelf al met opluchting het buitenlandsche nieuws gaan beschouwen als er anderhalve maand van de twee om zijn en de vervaarlijke krijgsmachten van ons tot-de-tanden-bewapend werelddeel toonen nog geen neiging om in beweging te komen. Spanje is nu niet meer de gevaarlijkste „haard". Tsjecho-Slowakije staat op den voor grond en allen die de politieke situatie nauw keurig volgen zien met spanning uit naar de uitkomsten van Lord Runciman's onderhan delingen. De Engelsche bemiddelaar heeft tweeënhalf uur lang in het geheim besprekingen gevoerd met Henlein, den leider der Sudeten-Duitschers. Zijn zij nader tot el kaar gekomen? Er zijn wat vage geruchten, maar niemand weet het. Telkens duikt het bericht op dat Runciman ook met Hitier zal gaan praten. Dat zal denkelijk wel bewaarheid worden, omdat het zoo logisch schijnt. In- tusschen hebben de geweldig groot opgezette en langdurige Duitsche manoeuvres onrust gewekt, blijkbaar niet het minst bij de Duit sche bevolking zelf ,want de Berlijnsche beurs geeft een zoo alarmeerende daling van staats fondsen en industriêele waarden te zien dat de twijfel aan de deugdelijkheid van de ge heimzinnige Duitsche staatsfinanciën op nieuw is toegenomen. Velen zullen zich verbazen over het feit. dat zulk een voortgezette daling mogelijk blijkt in een autocratisch geregeerd land. Men is geneigd te denken dat de machtsmid del van den staat te groote verkooporders van particulieren eenvoudig zouden verhin deren. Het nauwe contact tusschen Duitschland en Italië, dat den indruk maakt van gemeen schappelijk machtsvertoon en dat een extra- onrustwekkend aspect krijgt door de weige ring van paspoorten voor Italianen, die in Frankrijk wilden reizen, heeft in Engeland en Frankrijk grooten indruk gemaakt. Maar de naald zou ook naar mooi weer kunnen en blijkbaar verwachten velen dat, want in de financiëele wereld is de stemming vagelijk optimistisch. Men heeft al zooveel dreigend vertoon met wapengeweld gezien, heeft al zoo vaak beleefd dat het oor logsgevaar omzeild werd en is nu minder gauw beducht. Ook zijn de groote democrati sche mogendheden, Frankrijk en Engeland, kennelijk veel sterker geworden dan een paar jaar geleden. Engelands bewapening is al enorm toegenomen en Fr ankrijks innerlijke kracht, die wankelend scheen, grootendeels hersteld. Men heeft niet meer den indruk dat de machtscombinatie Duitschland-Italië 'sterker is dan de dito Frankrijk-Engeland eerder het tegendeel en hoopt op het duidelijke pacifisti sche streven van het kabinet-Chamberlain. Zoowel Italië als Duitschland verkeeren in economische moeilijkheden. Breekt nu de tijd niet aan waarop deze totalitaire staten tot in binden bereid zullen zijn in ruil voor econo mische hulp?zullen zij een dergelijk be leid niet veel liever nastreven dan dat Duitschland zich in Tsjecho-SlowaaJksoh avon tuur zou storten met de onafzienbare ramp zalige gevolgen die dit zou meeslepen? Degenen die deze theorie huldigen vestigen ook de aandacht op de uitputting van Japan, dat in zijn oorlog tegen China kennelijk meer ondernomen heeft dan waartoe het in staat was, en op het Russische gevaar, West-Europa bedreigend zoodra het een oorlog zou begin nen. Dit zijn enkele verschijnselen en veronder stellingen die thans opgeld doen. Men mag zich afvragen of de tijd voor een Eiuropeesche toenadering in politieken en vooral in econo- mischen zin niet rijpende is. Men is ook ge neigd de hoop te uiten dat een sterke econo mische verzwakking van Duitschland, die uitermate gevaarlijk zou zijn, tijdig door hulp en samenwerking zal worden gestuit. R. P. Verarming van den scholstand door intensieve bevissching. Deensche onderzoekingen gedurende 1936 hebben aangetoond, dat de aan intensieve vis- scherij te wijten afneming der jaarklassen van schol in de periode 19341936 meer dan negenmaal zoo groot was als in de periode 1925—1927. Het betreft hier de reductie van ide schol van drie jaar oud na twee jaren bevissching. De onderzoekingen leidden dan ook tot de con clusie, dat de scherpte der bevissching op de groeiplaatsen van kleine schol en tong de klaarblijkelijke oorzaak is van de geweldige reductie in het Hornsrif-gebied. Hoogovenpersoneel krijgt een nieuw vereenigingsgebouw. Ir. A. H. van Rood maakte het ontwerp. In het laatste nummer van „Samen" wordt het een en ander medegedeeld over de plan nen van „De Gieteling" en „Hoogovenstaten" tot de stichting van een nieuw vereenigings gebouw. Het volgende is hieraan ontleend: In den loop der laatste jaren is bij onze beide vereenigingen „Gieteling" en „Hoog ovenstaten" hoe langer hoe meer de wensch naar voren gekomen een eigen tehuis te be zitten. De „Gieteling", die vroeger het Casino kon benutten, heeft reeds lang van het Ca sino moeten afzien en behelpt zich thans met andere lokaliteiten. Haar groöte bijeenkom sten stellen haar telkens weer voor het pro bleem een geschikte zaal te vinden, die niet dan met veel moeite en groote kosten te krij gen is. Zoo groeide bij de „Gieteling" de wensch naar een onderdak in een eigen gebouw. Eeni- ge jaren geleden reeds werd dan ook een fonds voor cul'tureele doeleinden opgericht, met het doel dezen wensch eens te kunnen verwezenlijken. Ook „Hoogovenstaten" kent het probleem der huisvesting. Zoo mogelijk is bij haar dit probleem nog grooter dan bij haar zusterver- eeniging. Het werk dat door „Hoogovensta ten" in verschillende onderafdeelingen ver richt wordt, vindt verspreid over allerlei meer of minder geschikte lokaliteiten plaats, waar door de noodige samenhang zeer geschaad wordt. Daarom werd ook bij Hoogovenstaten de toestand nijpend en werd de vraag naar een eigen gebouw geboren, een ideaal dat op den jaaravond van 1936 in de revue Sam-Sam ten tooneele werd gevoerd. Hierbij zat de gedach te voor, dat dit gebouw, evenals destijds „Wa tervliet", door eigen krachten zou worden ge bouwd. Onze beide vereenigingen hebben echter in gezien, dat het voortgaan van ieder op zijn eigen weg niet tot resultaten zou kunnen lei den en dat slechts door nauwe samenwerking succes zou kunnen worden behaald. „Gieteling" en „Hoogovenstaten" hebben daarom de handen ineengeslagen en hebben samen het vraagstuk van een eigen gebouw onder oogen gezien. Wij zijn daarbij echter tot de conclusie gekomen, dat de financiering- onzer plannen een onoverkomelijk bezwaar voor onze vereenigingen vormde, waarom wij ons gezamenlijk tot de directie hebben ge wend met het verzoek ons bij de verwezenlij king onzer plannen te willen steunen. De directie heeft van den beginne af aan sympathiek tegenover onze plannen gestaan, te meer daar ook de maatschappij zich voort durend behelpen moet met ruimten voor de bedrijfscursussen voor Fabrieksonderwijs en E.H.B.O. Een commissie bestaande uit vertegenwoor digers der maatschappij en onze vereenigin gen heeft onder leiding van dir. Ingen Housz de plannen bestudeerd en uitgewerkt en heeft tenslotte een ontwerp van den heer v. Rood aan de directie ter goedkeuring kunnen voor leggen. Thans kunnen wij mededeelen, dat de di rectie haar goedkeuring aan dit ontwerp heeft gehecht en door het beschikbaar stellen van de bouwsom den bouw van het „Vereenigings gebouw" heeft mogelijk gemaakt. De direc tie heeft zich daarbij op het standpunt ge steld, dat, hoewel de maatschappij zelf ook van het gebouw hoopt gebruik te maken, de maatschappij zich op den achtergrond houdt en de vereenigingen feitelijk de verantwoor delijkheid voor het gebouw moeten dragen. Het gebouw, dat wel het eigendom der maat schappij blijft, zal daarom aan onze ver eenigingen ter beschikking gesteld worden onder toezicht van een Raad van Beheer, waarin behalve twee vertegenwoordigers na mens ,onze vereenigingen (voor iedere ver- eeniging twee leden) zitting hebben. Bij het ziekenhuis heeft TAXI BRANDWIJK, DENNENSTRAAT 12 TELEFOON 5563 een STANDPLAATS. - Denkt U er aan (Adv, Ingez. Med.) Heel IJmuiden leert zwemmen. Diploma-zwemmen in „De Heerenduinen". Het is thans het Zwembad „De Heerendui nen" geweest, dat IJmuiden verrijkt heeft met een groot aantal gediplomeerde zwemmers en zwemsters. Alhoewel het Donderdagavond geen ideaal zwemweer was, lieten de candi- daten zich daardoor niet afschrikken. Aan gezien de thermometer in het water eenige graden hooger stond dan die in de lucht, viel het nog al mee. Een zwemdiploma kon worden uitgereikt aan: Rina Bleeker, Nelly Boekhoven, Corry Verdaasdonk, Johan v. d. Braber, Johanna Huisman, Truus Deelder, Hermina Nabben, Lena Barendsen, Marietje Heindbergen, Jo hanna Hofman, Jacques v. d. Braber, Jan Holleman, Annie v. d. Nieuwenlboer. Robfoy Wijnoogst, Leenderfc v. d. Nieuwenboer, Tiny Luit„ Wim Huizing, Alie van Riessen, A. S. Heilig, Bep van Os, mej. R. Bodt, mevrouw Brandwijk, Henny van Heinsbergen, mej. R. Oudshoorn, mej. R. Pork en Co Wartenhorst. Twee candidaten moeten een herexamen doen in watertrappen. Bij het vorige diploma-zwemmen slaagden nog H. v. d. Pieterman, Bert Hoeksma en Rie van 't Veer (KJST.Z.B.) DE JEUGDHULDE TE AMSTERDAM. In verband met de op 6 September a.s. te houden Jeugdhulde aan H.M, de Koningin, kwamen gisteravond in het gemeentehuis te Velsen afgevaardigden van verschillende Jon geren vereenigingen bijeen, teneinde de plan nen nader te bespreken. De heer E. W. de Boer deelde namens den Burgemeester de bedoelingen mede, idle deze vergadering had. Er werd besloten een com missie op te richten, die de plannen op een nader bekend te maken datum verder zal uit werken. De deputatie kon n.l. nog niet vastge steld worden idaar de ojikomst te gering was. Slechts de Jongelingsvereenigingen op Gere formeerden grondslag te Velsen en IJmuiden, de Meisjesvereeniging op Gereformeerden grondslag en de Vrijzinnig Democratische jongeren Vereeniging hadden van zich doen weten. Waarschijnlijk zal men in den loop van de volgende week tot definitieve samen stelling kunnen overgaan. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN „DE HEERENDUINEN". Door „de Heerenduinen" wordt een serie nederlaag-polowedstrijden gehouden waarmede Vrijdagavond begonnen werd. Gisteravond werd gespeeld D.H.D.V.Z.V, com. 3 en 4. Na eenigen strijd wist K. Wijker het eerste V.Z.V.-doelpunt te scoren. Eenige oogenblik- ken daarna kwam er een harde worp van v. d. Zee, maar daar deze te hoog was, bleef het tweede V.Z.V.-doelpunt uit. Tot de rust bleef de strijd gelijk, behalve dat D.H.D. een prachtkans kreeg, maar jammerlijk tegen de bovenlat wierp. In de tweede helft was het weer K. Wijker, die nu voor het tweede V.Z.V.-doelpunt zorgde. P. Duinker wist hierna voor V.Z.V. het derde doelpunt te maken. Nu kwam Spaan van D.H.D. vrij voor het V.Z.V.-doel te liggen en maakte 31. Achtereenvolgens wist P. Duin ker nog 2 doelpunten voor V.Z.V. te maken waarna met een 51 stand voor V.Z.V, het eindsignaal klonk. Volgende week Vrijdag wordt in dezelfde serie gespeeld D.H.D.Velserend. De week daarop wordt dan nog gespeeld D.H.D.K.Z. Voor die partij welke D.H.D. met de meeste doelpunten weet te slaan is door de Heeren duinen een medaille beschikbaar gesteld. WATERPOLO IN „DE HEERENDUINEN" In het zwembad „De Heerenduinen" zullen Zondagmiddag polowedstrijden worden gehou den, waaraan wordt deelgenomen door VZV I, Poelmeer I, HVGB en De Zijl. De wedstrijden vinden plaats onder auspi ciën der Velser Zwemvereendging en worden opgeluisterd door een demonstratie schoon- sipringen. 'T SPINNEWIEL. Heden is in het perceel Velserduinweg 83 een nieuwe wolzaak geopend met den toepasse- lijken naam 't Spinnewiel. Het is een zaak, in het bijzonder voor eenvoudige dus goed- koopere wolsoorten. Er is een groote verscheidenheid voorhan den: Engelsche wol voor schipperstruien, aller lei wol voor kousen en sokken, Leidsche sajet, Jaegerwol, camisolewol enz. Voor degenen, die zelf him wollen kleeding vervaardigen is in 't Spinnewiel alles aan wezig wat men kan wenschen. EEN KIJKER ONTVREEMD. Ten nadeele van een bezoeker van de Zui- derpier een zeekijker ontvreemd. NIEUWE HULPPREDIKER AANVAARDT I ZIJN AMBT. De bij de Goede Herder Kerk benoemde hulpprediker, de heer Evers zal Zondagmorgen voor het eerst in den dienst voorgaan. Hij zal worden ingeleid door ds. G. F. Callen- bach. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE. Hedenavond 8 uur houdt de Gereformeerde Evangelisatie een openlucht-samenkomst op het Kennemerplein. Het woord zal o.a. worden gevoerd door ds. Meijering. Het evangelisatie koor „Gera" verleent zijn medewerking. SCHEEPVAART Wereldscheepvaart Volgens de officieele statistiek van Bureau Veritas zijn in de maand Juni van de wereld- vloot afgevoerd: 29 stoomschepen met 77.552 bruto register ton; 5 motorschepen met 26.116 ton en 2 zeilschepen met 3.148 ton. Hiertoe be hoort het Nederiandsche stoomschip Houtman met 5069 ton, dat voor den sloop verkocht is. Terug uit zee. Het naar Dunston vertrokken Zweedsch stoomschip Ferrum keerde gisteravond wegens aanwakkerenden storm uit zee terug. Het maakte in de Binnenhaven vast in afwach ting op betere weersomstandigheden. Uit tijdhuur ontslagen Het Nederiandsche stoomschip Winsum dat eenige reizen maakte in tijdhuur van de Ham- buig-Süd-Amerikanische D.Ges te Hamburg is weer uit deze huur ontslagen en in ballast naar Rotterdam vertrokken. Verbetering dienstregeling Halte Hoogovens. Er zullen meer treinen stoppen. Volgens een berichtje in ;.Samen" heeft de administratie naar aanleiding van haar verzoek om verbetering van de dienstregeling voor de halte Hoogovens, van de Nederiand sche Spoorwegen bericht ontvangen, dat zij zullen overwegen om bij de dienstregeling die 2 October a.s. ingaat een aantal sneltreinen aan deze halte te laten stoppen. Ei bestaat thans een uurdienst in beide richtingen, echter met vele hiaten. Het is de bedoeling, de sneltreinen, die om 8.12, 13.12 en 21.12 uur uit Velsen-IJmuiden (Oost) en de sneltreinen, die om 12.12 en 20.12 uur uit Beverwijk vertrekken, aan de halte Hoog ovens te laten stoppen. PAPYRUS NAAR VAN LEER. Het actieve bestuur van de personeelsver- eeniging der N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken „Papyrus" is er in geslaagd een excursie te organiseeren naar het nieuwe groote be drijf der N. V. Van Leer's Walswerken te IJmuiden. Mede door de reeds gepubliceerde persver slagen over dit bedrijf welke blijkbaar een voor velen interessajaten kijk op dit groote werk hebben gegeven, hebben zich niet min der dan. 225 personen voor deze excursie op gegeven. Zij zullen a.s. Dinsdag dit nieuwe be drijf in oogenschouw nemen. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties zijn voor de week van 22 tot en met 27 Augustus a.s. vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Federatie van 9.00— 9.15 uur. Ongeorgniseerden van 9.20—10,20 uur. Werkloozenvereeniging van 10.3011.00 uur. Alg. Ned. Metaalbewerkersbond van 11.10 11.30 uur. Alg. Ned. Bouwarbeideresbond van 11.40— 12.00 uur. IJmuiler Federatie van 9.00—9.445 uur. Chr. Bond van Fabr. en Tr. Arb. van 9.'50- 10.20 uur. Oud-Katholiek Vakverbond van 10.20—10.40 uur. Kleine bonden van 10.55—11.10 uur. R. K. Bonden van 11,20—12.00 uur. V. G. Z.-Bond opgericht. Vereeniging van employées van Van Gelder Zonen. De employés van de fabrieken te Apel doorn, Renkum, Wormerveer en Velsen, als mede van de kantoren te Amsterdam en Rot terdam van de N.V. Vereen. Kon. Papierfa brieken der Firma Van Gelder Zonen te Am sterdam, hebben een vereeniging opgericht, welke den naam „V.G.Z.-Bond" draagt. Naar wij vernemen is de aanleidende oor zaak tot stichting dezer nieuwe vereeniging gelegen in het feit, dat de excursie van alle V.G.Z.-employés op 20 November 1937 naai de toen eerst kort in bedrijf zijnde nieuwe papiermachine 18 en den daaraan verbonden feestavond in gebouw „Concordia" den em ployés door de directie aangeboden, zoo buitengewoon geslaagd zijn. Het toen gerezen voornemen werd boven dien nog versterkt door het gouden jubileum feest van den heer N. F. Allan, directeur, op 2 April 1.1. in „Concordia" gehouden en waar wederom alle bij de vennootschap werkzaam zijnde employés tegenwoordig waren. Daai geconstateerd kon worden dat der gelijke samenkomsten tusschen de verschil lende employés de saarphoorigheid sterk be- OCCLXVL Het lijkt er veel op, dat we deze week over het laagtepunt van de zomercrisis, laat ik lie ver zeggen: warmtecrisis heen zijn gespron gen. In de vischmarkt te IJmuiden ging het precies den anderen kant op als aan de beurs van Berlijn: bij ons stegen de „waarden" met sprongen. Dit gold vooral „speculatiefondsen" als haring, die met 300 pet. „aanhaalden". We kunnen het hebben, want er ligt een slechte periode achter ons, een periode van groote vei'liezen. Ja, het is met de haring al heel eigenaardig geloopen. In het begin van de week was deze visCh haast onverkoopbaar. De slagen kwa men vooral neer op de Adelante, de Walrus en de Flamingo en de Delft zou ook een tik gekregen hebben, als ze er niet voor had ge zorgd, aardig wat bijvangst aan te brengen. Hierdoor kwam deze trawler nog tot f 4000. De haring, die de eerste dagen nauwelijks een gulden kon opbrengen, liep op tot over de vier gulden. Dat was Vrijdag, toen de Aneta 900 kisten in de markt zette en hieraan heeft deze boot het te danken, dat ze deze week de hoogste besomming f 4020 maakte, een mooi resultaat na zoovele benarde dagen. De week zette weer slecht in, maar Woens dag begon de kentering, waarvan vooral de Caroline en de Antje profiteerden. Donderdag hield de markt zich goed. waarbij echter ge zegd moet worden, dat er dien dag slechts drie booten binnen waren. En Vrijdag waren er, behalve de Aneta nog de Bloemendaal en de Voorwaarts met resp. f 3660 en f 1450. Laatst genoemde boot had een vangst van 50 man den opgegeven. Die kreeg dus geld voor haar waar. Er komen nu spoedig meer booten in de vaart. Gisteren zijn er twee opgelegde booten naar zee gegaan, vandaag zouden er weer twee vertrekken. En aan den kant wordt weer druk gewerkt op andere booten. Verwacht wordt, dat de volgende week een tiental boo ten uit haar gedwongen rust wordt gehaald. Er kwamen deze week binnen 33 trawlers en 31 loggers. Was het dus met de visseherij beter, een voor IJmuiden onaangename gebeurtenis vond plaats ln Arnhem, waar zich in een ka zerne bij een aantal soldaten vergiftigings verschijnselen voordeden. De aangetaste man schappen hadden bij hun maaltijd ook gebak ken visch gegeten en één, twee, drie wist het geheele land, dat deze visch de ziekte had ver oorzaakt. De IJmuider Courant heeft direct gezien, dat het van het grootste belang voor IJmui den was. het juiste licht op deze zaak te doen schijnen en de visehhandel mag ons blad daarvoor dankbaar zijn. De Arnhemsche bla den hebben het artikel overgenomen en dus weet men ginds, hoe de vork in den steel zit. Op het oogenblik een week nadat het ge beurde, is nog steeds niet bewezen, dat de ziekte inderdaad door de visch werd veroor zaakt. Een zeker groot dagblad was dus wel wat al te voorbarig met haar conclusies, maar deze conclusies, foutief of niet, hebben hunne uitwerking al gehad, want velen zijn er door afgeschrikt en durven nu geen gebakken visch meer te eten. Het is te hopen, dat de ware schuldige ge vonden wordt. En al zou dit de gebakken visch zijn, dan nog zegt dit niets, omdat dui delijk gebleken is, dat de schuld niet in IJmui den lag. Als het zoo heet is als de vorige week moet men bij alle voedsel oppassen. Hoe hel derder de zon, hoe donkerder de schaduw. PIETERMAN. vorderden en nog kunnen bevorderen, heb ben eenige vooraanstaande en leidende per sonen van de verschillende fabrieken en kan toren de hoofden bij elkaa gestoken om te trachten door feestelijke samenkomsten en eventueele excursies den persoonlijken om gang van de employés met elkaar aan te moedigen en hen door persoonlijk contact nader met elkander in verbinding te bren gen, zooals dit tot heden slechts per teie- foan of briefwisseling. Elk der aangesloten afdeelingen heeft een eigen bestuur. Voor de afdeeling Velsen wordt dit voorloopig gevormd door de heeren Ir. W. A. Staring, procuratiehouder en P. J. van Geelen. Het is de bedoeling, dat jaarlijks één der afdeelingen de gezamenlijke employés ont vangt, waarbij het betreffende afdeelingsbe- stuur dan tevens voor den te organiseeren feestavond of excursie het hoofdbestuur zal vormen. Daar de afdeeling Velsen in het bezit is van het gebouw „Concordia" zal de eerste samenkomst van den V.G.Z.-Bond in het komende seizoen naar alle waarschijnlijk heid in onze gemeente plaats hebben. R.K. STAATSPARTIJ. Voor. de afdeeling Santpoort (Station) van de R.K. Staatspartij haar winterprogram be gint met een reeks van propaganda-vergade- ringen, houdt zij op Vrijdag 9 September a.s. ter gelegenheid van de herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, een contact-avond in „Cam- pagna", Dennenlaan 17 te Bloemendaal. Spreker is: pater Hemd de Greeve, met het onderwerp: „Hare Majesteit". Medewerking wordt dien avond verleend door de mandolineclub „Santa Lucia" en de accordeonclub „Dindua" uit Haarlem-Noord.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1