SUDETEN-DUITSCHERS Dickieslaateen raad in den wind belangrijke functies toegezegd. Interparlementaire Unie vergadert in Den Haag. Schuim den aanslag weg met Ivorol ZATERDAG 20 AUGUSTUS 193S Mededeeling van Hodza aan Runciman. In zijn onderhoud met Lord Runci man heeft de Tsjechische premier dr. Milan Modza gisteren verklaard, dat binnen veertien dagen zeven belang rijke functies bij de posterijen in het Südeten-Duitsche gebied bezet zullen worden door Sudeten-Duitschers. Ook andere belangrijke functies zullen binnenkort aan Sudeten-Duitschers worden toevertrouwd, o.a. die van gouverneur van Asch en Falkenau en voorzitter van de districtsrechtbank van Eger. Lord Runciman heeft Hodza be dankt voor deze bereidwilligheid en voor het feit, dat hij Runciman van te voren heeft gewaarschuwd. Volgens inlichtingen van gewoonlijk góed ingelichte zijde hebben Herflein en Runciman Donderdag ook de bui- tenïandsche betrekkingen en de bui- tenlandsche politiek besproken. Dit .schijnt meer en meer op den voor grond te komen. Het vraagstuk is zeer moeilijik, aangezien de Tsjechen aldus Havas in deze zaak van geen wijken willen weten. Oordeel der Sudeten-Duitschers. In welingelichte Suideten-Duitsche kringen te Praag verklaart men, „dat de Tsjecho Slo- waaksche regeering een vroeger verzuim ten deele schijnt te willen herstellen, nu zij er aan gaat denken enkele Duitschers op hoogere posten te benoemen. Hoezeer het ook is toe te juichen, dat in 80 procent van de Duitsche plaatsen Duitsche postdirecteuren werken, het is toch iets, dat natuurlijk is, en bovendien", zoo zegt men. „moet de Duitsche directeur nog met een overwegend Tsjechisch personeel werken. Het komt het aanzien van den staat niet ten goede, als steeds opnieuw in overwe gend Duitsche streken slechts Tsjechische brievenbestellers aangesteld worden, die slecht of geen Duitsch spreken. Hetzelfde geldt natuurlijk voor politie, be lastingkantoren, justitie, spoorwegen enz. De regeering," aldus verklaart men, „moet besef fen, dat zij door het benoemen van enkele Duitschers slechts begint met het scheppen van voorwaarden, die op zichzelf natuurlijk geen volkomen bevrediging beteekenen. Hoe gewichtig ook de ambtenarenkwestie is. het cardinale punt ligt niet in eenige betrekkingen, maar voor alles in de erkenning van het begin sel en de werkelijke toepassing daarvan.", Hongarije als voorbeeld voor plan van Runciman? .Reuter meldt uit Praag 19 Augustus: Hoewel zoowel de regeering als de gedelegeerden der Sudeten Duitschers uitdrukking hebben ge geven aan hun bereidheid de onderhandelin gen voort te zetten, wordt verklaard, dat er geen basis is, waarop kan worden voortgegaan. Daarom zijn thans de blikken gevestigd op Runciman. JAPANNERS BEZETTEN POETSJAU. Militaire basis der Chineenen aan de Gele Rivier. VEROVERINGEN DER CHTNEESCHE Gl'ERILLATROEFEN. De Japanners zijn er in geslaagd de Chi- neesche stad Poetsjau, gelegen aan het eind punt van de spoorlijn Tatoeng-Hankau, te bezetten. Volgens Japansche militaire deskundigen hebben de Chlneezen met Poetsjau hun grootste militaire basis aan den noordelijken oever van de Gele Rivier verloren. De Chinee- sche pogingen tot herovering van Sjansi zijn hierdoor volgens hun meëning voor goed ver ijdeld. Niet alleen het westelijk deel van den Loenghai-spoorweg tusschen Tsjengtsjau en Sian. maar ook de weg tusschen Sian en Chi- neesch Turkestan wordt thans door de Ja pansche troepen bedreigd. Reuter verneemt uit Hankau, dat de Chi- neesche troepen in Sjansi na de verovering van Poetsjau zwaar versterkt worden. De Chineesche stellingen van Tatsjingkwan ten westen van Poetsjau liggen thans onder het Japansche artillerievuur. Te Poetsjau zijn de Japanners in een gunstige positie voor een inval in.Sjensi aan de westzijde of in Honan aan de Zuidzijde. Bijgevolg concentreeren de Chlneezen troepen aan deze beide kanten. Guerilla-troepen in actie. Het Chineesche persbureau meldt, dat de Chineesche guerillatroepen thans zeer bedrij vig zijn in de nabijheid van Kioekiang. Don derdag heeft een mobiele eenheid een Ja- pansch detachement te Ljenhwatoeng aan gevallen. Drie Japansche officieren sneuvel den, meer dan honderd manschappen werden gedood of gewond. In Hoenan en Hoepeh zijn zes Japansche vliegtuigen neergeschoten, terwijl aan Chi neesche zijde slechts één toestel verloren ging. De Chineesche troepen in Sjansi, Soejoean en Hopei kunnen op aanzienlijke successen bogen. Joetjen is heroverd, zoodat Oost Ho pei vrijwel geheel onder Chineesche controle is. Ook wordt gevochten langs den spoorweg Peiping-Liauning, waardoor de treinenloop aanmerkelijke vertraging ondergaat, terwijl bevestigd wordt, dat het verkeer op de lijn Tientsin-Poekau stil staat. In Seijoean is de stad Woelanhwa heroverd, Hevig wordt gestreden in Zuid-Sjansi, waar de Japansche troepen een wanhopige poging doen om naar de Gele Rivier op te rukken. Minstens 1100 Japanners zijn in de laatste dagen gedood of gewond. Donderdag hebben de Japanners den aanval op de stad hervat onder dekking van de luchtmacht. De stad Litsjin aan de grens tusschen Sjansi en Sjen si, die eenige dagen geleden door de Japan sche troepen werd bezet, is ook heroverd. In Sjansi heeft een Chineesche af deeling Paitatsjoen genomen. Zij rukt thans op naar Taijoean. In deze stad zouden vele Japanners aan een besmettelijke ziekte bezweken zijn. In een persconferentie heeft de Chineesche militaire woordvoerder medegedeeld, dat de bedrijvigheid der Chineesche guerillatroepen in Sjantoeng met den dag grooter wordt. Zelfs zijn aanvallen gedaan op de sterkten langs de spoorlijnen. 1 Men gelooft meer en meerdat Run ciman een plan zal uitwerken, dat ge baseerd zal zijn op het Hongaarsche stelsel, dat weer overeenstemming heeft met de Duitsche gouwen. Dit zou beteekenen, dat drie Duitsche gebie den zouden tvorden ingesteld met een homogene Duitsche bevolking, wélke verantwoordelijk is voor de eigen aan gelegenheden, op dezelfde wijze als dit met Noord-Ierland het geval is. De Tsjechische en andere minderheden zou den een vertegenwoordiger hebben en op den zelfden voet worden behandeld als de Duitsche minderheden in het Tsjechische gebied. De Tsjechische, Slowaaksche en Hongaar sche deelen van Tsjecho Slowakije zouden op dezelfde wijze worden verdeeld, met een zoo veel mogelijk homogene bevolking. Alle streken zouden vertegenwoordigers zenden naar het staatsparlement te Praag, dat veranwoordelijk zou zijn voor de landsverde diging, de financiën en de buitenlandsche po litiek. In Tsjechische kringen is men van meening, dat een voorstel volgens deze richtlijnen zou kunnen dienen als basis van onderhandeling. Men gelooft, dat dit plan een stuk zou tege moet komen aan de acht punten van Henlein. Barcelona driemaal achtereen gebombardeerd. Tal van dooden en gewonden. Barcelona heeft drie luchtbombar dementen ondergaan. De bommen kwamen neer in de oude wijken rond om Ramiblas en op de Rambla de Las Flores, in het midden der stad. Reeds zijn 20 dooden en 100 gewonden ge teld. Er liggen echter nog slachtof fers onder de puinen der ingestorte huizen. „Corps der reservisten van middelbaren leeftijd". Eenig wapen de hersenen. LONDEN, 20 Augustus. Engeland zal in ge val van een nieuwen oorlog een corps reser visten van middelbaren leeftijd bezitten, dat, zooals hier gezegd wordt een corps zal zijn zonder uniform, zonder training, zonder titel, doch met als eenige wapen de hersenen. Het ministerie van oorlog heeft hedenavond aangekondigd, dat mannen tusschen 31 en 55 jaar, die technische, academische opleiding of andere kwaliteiten doch practisch geen militaire kennis bezitten, zich thans bij het nieuwe corps kunnen aansluiten, dat slechts in geval van nood in werking zal treden. (United Press). Onderzoek in de affaire-Miller thans gesloten. Beschuldigingen tegen hrt echtpaar Skoblin worden gehandhaafd. Havas meldt uit Parijs 19 Augustus: Het ge rechtelijk onderzoek in de zaak der verdwijning van generaal Miller den leider der Wit Rus sen is geëindigd. De beschuldiging van generaal Skoblin (die. naar men weet, destijds gelijk met generaal Miller verdwenen is Red.) en zijn vrouw is gehandhaafd. Zij wor den respectievelijk beschuldigd van opzettelijke vrijheidsberooving, het toebrengen van letsel met voorbedachten rade en medeplichtigheid. Poolsche mijnwerkers weer aan den arbeid. Hongerstaking duurde twee dagen. WARSCHAU, 19 Augustus. De hongerstaking van 300 mijnwerkers bij Ruda in Poolsch Silezië, welke twee dagen heeft geduurd, is geëindigd. De directie van de mijn heeft de eischen van de mijnwerkers gedeeltelijk inge willigd. (Havas) Nieuwe berghut op den Mont Blanc. Binnenkort wordt op de Mont Blanc op een hoogte van 4362 Meters de nieuwe berghut Vallot geopend, aldus meldt de persdienst van de N.R.V. Zij is vervaardigd uit hard- aluminium en bevat een gemeenschappelijke zitkamer van 5 bij 3 meters en 24 slaapplaat sen. Het totale gewicht van de hut, welke de hoogste metaalconstructie in de wereld is, bedraagt 7500 K.G. Aanpassing van Belga aan het pond? Officiëele mededeeling binnenkort verwacht. Met een toespeling op Engelsche berichten, volgens welke onderhandelingen zouden zijn aangeknoopt door Belgische autoriteiten met Engelsche experts over de koppeling van de Belga aan het pond sterling, verklaart het Belgische socialistische dagblad .ie Peunle" na een onderzoek in welingelichte kringen, dat er geenszins sprake is van een eventueele devaluatie van de Belga. Men ontkent echter niet, dat besprekingen worden gevoerd over de -koppeling van de Bel- •ische munteenheid aan de Engelsche. Men meent te weten, aldus het blad, dat binnenkort van officieele zijde mededeelin- gen zullen worden gedaan over de operatie, die volgens bevoegde kringen niets te maken zal hebben met de reëele waarde van de Belga. Engelsch schip tot zinken gebracht. Tijdens bombardement op de Spaansche havenstad Vallcarca. Uit Barcelona is te Londen bericht ontvangen, dat het Britsche stoom schip Stanbrook in de haven van Vall carca, Vrijdagmiddag ten zuiden van Barcelona, door vijf Savoia-water vliegtuigen tot zinken is gebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Nog een schip ge bombardeerd. Verder verneemt United Press uit Barcelona, dat het Britsche stoomschip „Stanforth" dat zich op weg van Barcelona naar Oran be vond, werd gebombardeerd. Op ongeveer 25 KM. van de haven van Barcelona verwijderd zou een watervliegtuig boven 't schip zijn ver schenen. Na eenigen tijd boven het schip te hebben gekruist wierp het twee bommen, die echter hun doel misten. HITLER WOONT DE MANOEUVRES BIJ STETTIN BIJ. Hitler is Vrijdag voor een bezoek van twee dagen op het militaire oefenterrein Grösborn aangekomen, teneinde de ma noeuvres van het tweede legercorps bij te wo nen. Hitier werd begroet door den opperbe velhebber van het leger, generaal Von Brau- chitsch. EEN ZONDERLINGE LEVENSTAAK. Mr. Charles Hooper uit Coeur d'Alene in den staat Idaho heeft zichzelf een zonderlinge taak gesteldHij wil de publieke meening van de heele wereld door brieven aan dagbladen bekeeren tot zijn eigen opvattingen. Eerst schreef hij zijn brieven uitsluitend naar de couranten, welke in zijn woonplaats uit kwamen. In den-loop der tijden nam zijn bekeeringsijver echter zulk een grooten om vang aan, dat hij zich wendde tot al de bla den in Amerika en tenslotte konden ook de Oceanen hem niet meer tegenhouden. Zijn brieven gingen over den Atlantischen Oceaan naar Europa en over den Stillen Oceaan naar Oost-Azië. Hooper heeft reeds veel geld uit moeten geven om te kunnen voldoen aan zijn verlan gen-, de wereld in kennis te stellen van zijn meeningen en opvattingen, doch hij is zoo overtuigd van het groote belang van zijn zending, dat hij gaarne bereid zou zijn om zijn heele vermogen daar aan te besteden. Op deze manier is Hooper er in geslaagd een record te vestigen, dat hem niet zoo gemakke lijk afhandig gemaakt kan worden. Hij heeft namelijk reeds 79.000 brieven aan kranten redacties geschreven en het merkwaardigste van het geval is, dat het grootste gedeelte van deze brieven ook is opgenomen in ver schillende kranten uit alle deelen der wereld. „Wanneer ik iets in de kranten lees, wat mij niet juist toeschijnt", vertelde hij eens, „dan moet ik direct aan mijn schrijftafel gaan zitten en neerschrijven, wat ik te zeg gen heb. De kranten zijn een buitengewoon geschikt middel om mijn gedachten overal te verbreiden." En zoo schrijft Hooper over religie, moraal, literatuur, paedagogie, geneeskunde en be handeling van dieren, om maar enkele zijner meest geliefde thema's op te noemen. Zijn brieven zijn altijd in een prettige en ver zorgde stijl geschreven, waardoor ze meestal belangstelling en sympathie verwekken voor den schrijver, zelfs wanneer men het niet ge heel eens is met diens opvattingen. Doel en ontstaan der Unie. Kwestie der minderheden komt o.a. in behandeling. ZOOALS reeds eenigen tijd geleden is meegedeeld, verleent ons land en zulks van 22 tot 27 Augustus, voor de derde keer gastvrijheid aan de jaar lij ksche conferentie van de Interparlementaire Unie. Deze organisatie zal weldra haar 50- jarig bestaan kunnen vieren, want in het najaar is het een halve eeuw geleden sinds een Britsch en een Fransch parlementslid William Randall-Cremer en Frédéric Passy, den stoot gaven tot oprichting van de Unie. Terloops zij even aangestipt, dat deze ver- eeniging van parlementsleden uit verschillen de landen eerst in 1894 haar algemeene ver gadering in Den Haag hield, toen minister van Houten in zijn toespraak tot het welkome bonte gezelschap uitging gaf aan de ook door hem in sterke mate gekoesterde vredesidealen en vervolgde in 1913, het jaar waarin de ope ning van het Vredespaleis plaats vond. In dat gebouw treft men o.a. het borstbeeld aan van een der zooeven vermelde initiatiefnemers, Randall-Cremer. Deze toch heeft zich op al lerlei wijzen juist met betrekking tot inter nationale samenwerking buitengewoon ver dienstelijk gemaakt, hetgeen trouwens even eens gezegd kan worden van Frédéric Passy, die een vurig pacifist was. Laatstgenoemde is het geweest, die in een debat over het vraag stuk van internationale arbitrage een woord sprak, waaraan ongetwijfeld ook heden ten dage nog wel eens herinnerd mag worden. Van Duitschen kant had men beweerd, dat het ondenkbaar kas, dat een groot land zich zelfs in de verre toekomst bereid zou verkla ren 'n eventueele kwestie met een ander land aan het oordeel van een onpartijdige te on derwerpen. Dat zou nooit gebeuren, heette het. Hierop gaf Passy te verstaan, dat men, zeker met betrekking tot dergelijke vraag stukken, het woord „nooit" eigenlijk nooit in den mond moest nemen, aangezien dat gene wat heden nog niet voor verwezenlij king vatbaar schijnt, straks allicht wel een feit zal zijn geworden. Aldus volgens hem een van de belang rijkste lessen uit de geschiedenis der volkeren. Eenige tientallen jaren later reeds zou Passy gelijk krijgen, want tenslotte kan men toch zeker niet ontkennen, dat menige groote mo- genheid zich bereid heeft verklaard en ook getoond, het hoofd te buigen voor beslissingen door onpartijdige derden genomen. Zeker, vandaag aan den dag, dit moet eveneens erkend, bespeuren we ook al wat den animo betreft om zulk een weg te bewandelen, bij meer dan een groote mogendheid, tengevolge van de daar gekoesterde hyper-nationalisti- sche ideologieën een terugval. De Duitsche Führer heeft zelfs eens verkondigd, dat voor Duitschland niet als recht gold, wat de rech ters in het vredespaleis mochten uitmaken, doch alleen wat hij, de Führer als recht zou vaststellen! Maar dit neemt toch niet weg, dat in. het algemeen genomen Passy volkomen gelijk had, toen hij zich verzette tegen de wel heel kortzichtige beschouwingswijze waar van men van Duitschen kant destijds blijk had gegeven. Iets anders is, of de Interparlementaire Unie van nu wel geheel en al beantwoordt zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 ct. (Adv. Ing$zMed.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De twee vrienden roeiden werkelijk zoo hard ze konden en niet tegenstaande het vreeselijke monster al zijn best deed om hen in te halen, gelukte het hem niet. Na veel moeite waren ze eindelijk weer aan wal en zoo hard ze konden liepen ze van het water weg. Tjoange, zuchtte Dickie, dat had ik toch niet verwachtIk vind ,dat zoo'n monster eigenlijk onschadelijk gemaakt moest worden, jij niet, Snorretje? Snorretje liep snel naast zijn vriendje voort. Ik denk er eigenlijk aan, zei hij, dat we het bootje zoo maar hebben laten liggen. Wie weet, wat er mee gebeurt, nu we het niet op den wal hebben gelegd. Maar Dickie lachte. Maak je maar niet ongerust, hoor, dat zal wel in orde komen. Als de eigenaar komt, zal het bootje heusch nog wel op zijn plaats liggen. Zoo babbelend liepen ze vlug door, want met dit al was het al vrij laat geworden en oom Mopperniet zou wel weer in angst zitten. Ga even met mij mee naar huis stelde Snorretje voor dan kan je moeder even zien? Nou.Dickie aarzelde. Ik weet nietoom Mopperniet. Wat is er met oom Mopperniet? Hij zal nu toch nog niet ongerust zijn? Daar ben ik juist zoo bang voor, zei Dickie. Hij maakt zich altijd erg gauw bang. Maar Dickie liet zich toch overhalen en liep mee met Snorretje om nog even een glas limonade te gaan drinken bij Snorretje's moeder. aan wat een Randall-Cremer, een Passy anderen er zich 50 jaar geleden van hadfe voorgesteld. Toen meende men, dat door w geregeld contact van de parlementsleden li de verschillende landen, binnen de diverse na tionale parlementen een geduchte steun ba reikbaar zou wezen voor een vreedzame ont wikkeling der internationale ja, men koesterde zelfs de hoop, dat er als W ware van of tenminste via de Interparlemer' taire Unie een directe stuwkracht in die rich' ting ontwikkeld zou kunnen worden. Dit nu is tot heden toe niet het geval e-. weest. En het blijft, dank zij allerlei factoren" die hier overigens verder onbesproken kunnen blijven, ten zeerste de vraag of men Ws dien weg nader tot duurzame, goede, vreedl zame betrekkingen zal kunnen komen. Nuttige internationale arbeid. nj OCH dit neemt niet weg, dat de bijkan. een halve eeuw geleden in het leven ge- roepen organisatie toch ook in menig opzicht nuttig werk heeft gedaan op internationaal gebied, al zijn, mede door de omstandigheden op den duur verschillende buiten dit terrein gelegenonderwerpen meer en meer een voor aanstaande plaats in de werkzaamheden en beraadslagingen van het Congres en van de andere organen der Unie gaan innemen. Ten deele is dank zij het bestaan en werken van den Volkenbond blijkbaar de belangstelling en activiteit binnen den kring der Interparle mentaire Unie in mindere mate dan aanvan kelijk het geval was, op het internationale gericht geraakt. Voor de Bond het levenslicht aanschouwde voor den wereldoorlog, heeft de Unie, die van huls uit voorstandster was en is van de in ternationale arbitrage-gedachte, bovenal be- langrijk pionierswerk verricht met het op haar in 1895 te Brussel gehouden bijeenkoms: aangenomen ontwerp-statuut voor een Per- manent Hof van Internationale Arbitrage, waarin in 1897 in onze Eerste Kamer de se nator Rahusen de noodige aandacht wijdde, De Eerste Haagsche Vredesconferentie van 1899, die een verdrag tot stand bracht dat aan een dergelijke instelling het leven schonk, heeft ongetwijfeld met den baanbrekende arbeid dien de Interparlementaire Unie in dit opzicht had verricht, haar voordeel gedaan, Intusschen. ook sinds de Volkenbond zijn intree deed. liet de Unie het internationals geenszins links liggen. Zij deed het noodige in het belang van codificatie van het volken recht, beval de toetreding tot het Kellogg- pact aan, hield zich voorts o.m. met interna tionale economische en monetaire vraagstuk ken bezig. Zoo komt er op de bijeenkomst in Den Kaag een ontwerp-'resolutie betreffende1 de meest-begunstigingsclausulë tér tafel, welke uitloopt op een pleidooi voor geleidelijken te rugkeer tot een grootere .vrijheid van.handel. Voorts een resolutie met betrekking tot het toekennen van een aandeel, ook aan landen, welke geen koloniën bezitten, in de exploita tie van de koloniale bronnen van welvaart: rapporteur hierover is onze landgenoot, het Tweede Kamerlid Serrarens. Verder zal er ook nog gelegenheid bestaan het even teere als actueele problëem van de nationale minder heden (men denke slechts aan het geval Tsjecho Slowakije!) te bespreken, dit dan bij het algemeen debat naar aanleiding van het jaarverslag van den secretaris-generaal der Unie. Een der commissies van de Unie heelt een resolutie omtrent dit onderwerp ontwor pen en die komt in hoofdtrekken hierop neer, dat zij zich uitspreekt voor generalisatie van het stelsel der minderhedenbescherming - thans zijn slechts een aantal landen hieraan gebonden wat dan het beste bereikbaar ware bij hervorming van het Volkenbonds handvest, punt, waarmee men zich in Ge- nève bezig houdt. De resolutie in kwestie be veelt natuurlijk ook nog nauwlettend in. ach. nemen der geleden minderhedenverdragen aan, terwijl zij verder o.m. constateert, dat niet te miskennen valt, dat er dikwijls onge gronde klachten over schending der minder heden-bepalingen voorkomen, die een oprech te en loyale samenwerking tusschen minder heid en meerderheid bemoeilijken. Hetzelfde jaarverslag brengt op een andere plaats in herinnering, hoe het een zoon van een der z.g. kleinere staten geweest is, te we ten de te Delft geboren Hugo de Groot, om een der scheppers van het moderne volken recht werd. Moge de 34ste conferentie der In terparlementaire Unie, die in het lana van Grotius vergadert, door zijn geest beheersen worden en aldus een steentje bijdragen w versterking van het helaas nog steeds wan kele gebouw der internationale rechtsoiae. Dr. E. VAN RAALTE, Trein haalde 300 K.M. per uur. Op de lijn Rome—Napels is een electrische trein in dienst gesteld, welke bij den eersten rit, den afstand in 1 uur en 23 minuten neei afgelegd. De trein, welke uit drie wagons ne- staat en aan 94 passagiers plaats biedt - joo meldt de persdienst van de N.R.V. ^eikj daarbij een gemiddelde snelheid van 150 km per uur. Gedurende sommige oogenblikKen werd èen topsnelheid van 300 K.M. per uur bereikt. Busdiensten op de Wereldtentoon stelling in New-York. Op het uitgestrekte terrein van de wereld- tentoonstelling, welke het volgend jaar New-York wordt geopend, zullen, naar os persdienst van de N.R.V. ons bericht, air bussen het voornaamste vervoermiddel zjJn_ Autobuswegen ter lengte van ongeveer tien mijl zijn aangelegd en wel zoodanig, dat ae meeste punten op het tentoonstellingsterrein op enkele honderden meters afstand van een bushalte zijn gelegen. Er zijn twee hoofdtra jecten: de Noord-Zuid en de Oost-Westrou» Ongeveer honderd autobussen zullen Het ver keer op het tentoonstellingsterrein onderhou den. JODEN IN DUITSCHLAND MOETEN EEN JOODSCHEN VOORNAAM HEBBEN In een maatregel van bestuur, uitgevaar digd door de Duitsche ministeries van Bin- nenlandsche Zaken en Justitie, wordt naa het D.N.B. meldt bepaald, dat „volle Joden e Jodinnen" van Duitsche nationaliteit, die im geen Joodschen voornaam hebben, een d«* gelijken voornaam naast den anderen voor» naam moeten voeren.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6