ft&tl ik 't jjoet HET SPORTGESPREK i De competitie-indeeHng en de voetbalclubs In ens rayon Haarlem in een zware sectieBloemendaal ©f Zandvoort voor den titelHongaarsch oordeel over onze zwemmers De Nederlandsche kansen bij de wereldkampioenschappen wielrennen. Hoewel het gelukkig nog een maand duurt, voor dat de zomersporten weer voor het com petitie-voetbal moeten wijken, wordt de in deeling der clubs altijd met veel belangstelling tegemoet gezien. Dat is, wat Haarlem en om streken betreft, ook geen wonder, want ons rayon telt zoovele K.N.V.B.-vereenigingen, dat men gevoegelijk van een voetbal-centrum kan Bij de Europeesche kampioenschappen schoon dingen sprong de Engelsche zwemster Miss Slade het schoonst van allen. Men ziet de Kampioene hier in gezelschap van een Deen- sche rivale, mej. Larsen. Natuurlijk was men in de eerste plaats nieuwsgierig naar het lot van „Haarlem", im mers deze club heeft het vorige seizoen zulk een goed figuur geslagen, dat de kans, om thans eindelijk het begeerde afdeelingskam- pioenschap te veroveren, beter lijkt dan ooit. De rooidbroeken hebben het echter met de competitie-indeeling in zooverre niet getrof fen, dat hun sectie (afdeeling II) zonder twij fel veel zwaarder moet worden geacht, dan de andere. Niet alleen Ajax, doch ook Feijenoord behoort tot de tegenstanders, terwijl voorts V.S.V. een zeer goed spelend elftal in het veld kan brengen, getuige de successen, die de Vel- senaren in de laatste maanden van het vorige seizoen hebben, behaald. Uit bovengenoemd viertal clubs zal zeer waarschijnlijk de kampioen voortkomen. Als Stormvogels gedurende het verloop der competitie haar ploeg niet te vaak ingrijpend gaat wijzigen, dan kan ook deze club in de andere afdeeling met D.W.S., Xerxes en Blauw- Wit tot de-vier topclubs behooren. De -vier tweede-klassers uit ons rayon zijn alle in één afdeeling samengebracht, zoodat er tusscheiv H.F.C., R.C.H., E.D.O. en de Kenne- mers niet minder dan twaalf z.g. „plaatselijke" ontmoetingen op het programma staan. Dit soort wedstrijden met een bijzondere sfeer, waarbij de zenuwen altijd een woordje mee spreken. maakt de taak, om aan den kop te komen en zich daar te handhaven, niet ge makkelijk; dat heeft R.C.H. het vorige seizoen nog onderwonden. Bovendien is O.S.V. een vereeniging, waartegen het zeer moeilijk is, constructief voetbal te spelen; elke club mag zich gelukkig achten, als ze uit den wedstrijd te Oostzaa'n met een gelijk spel terugkeert. Toch mogen onze tweede-klassers niet kla gen, want D.W.V., Hilversum en H.V.C. zijn in de andere afdeeling ondergebracht; men had het dus slechter kunnen treffen. Thans heb ben we zoo het idee, dat het kampioenschap In ons rayon terecht komt. In de derde klasse zijn Kinheim en Bever wijk ditmaal bij de Noordelijke sectie inge deeld en daar we de kracht van de andere ver- eenigingen niet kennen, zullen we ons aan geen voorspelling wagen. De helft van het tiental clubs uit III B behoort tot het Haarlemsche district; het zijn Zandvoort, Zeemeeuwen, Bloemendaal. Schoten en Ripperda, welke laatste evenals Aalsmeer pas gepromoveerd is. Ook hier kan dus een felle en spannende on derlinge strijd worden verwacht. Bloemendaal en Zandvoort zullen misschien weer een goe den gooi naar den titel doen, terwijl Schoten op eigen terrein voor de sterkste tegenstanders een struikelblok zal blijken te zijn. Veel zal afhangen van het resultaat der beide ontmoe tingen tusschen de club van Beyk en de Zand- voorters. De zeven vierde klassers uit ons rayon zijn over twee af deelingen verdeeld, waarbij de Vliegende Vogels het voor hun eerste seizoen niet slecht getroffen hebben. En thans wachten we maar af, hoeveel van de 24 clubs het tot een kampioenschap zullen weten te brengen. Zooals men weet, is de zwemsport en het waterpolo in Hongarije buitengewoon popu lair; het is dan ook geen wonder, dat de bla den uitvoerige beschouwingen aan de Euro- peesche kampioenschappen hebben gewijd. Over de 100 M. borstcrawl-finale, door Ho- ving gewonnen, wordt opgemerkt, dat Hon garije dit kampioenschap had kunnen win nen, indien Csik niet wegens ziekte verstek had moeten laten gaan. Wat het spel van ons waterpolo-zevental betreft, heeft men veel •aardeering voor de snelheid van onze land- fenooten; in dat opzicht viel er voor de Hon garen nog wel iets te leeren, hoewel zij tech nisch beter waren. Nederland, aldus het Boedapester blad „Reg- geli Ujsag", wordt een gevaarlijke concurrent voor onze reputatie op watersportgebied, wat door het zwemmen van Hoving is bewezen. Van Aelst is de gevaarlijkste man van de Hol- landsche waterpolo-ploeg en de eenige spe ler, die op hetzelfde peil staat, als de Hon garen. Bij de wereldkampioenschappen wielrennen zal de belangstelling voor de prestaties van onze landgenooten hoofdzakelijk naar de sprint uitgaan, want zoowel de amateurs als de profs, beschikken over een vertegenwoor diger, die goed genoeg is om den titel te kun nen veroveren. Daarentegen maken onze Stayers noch onze wegrenners onder normale omstandigheden een kans om tot het einde toe een rol van beteekenis te kunnen spelen. Achter de groote motoren zijn zoowel Wals als Groenewegen in verhouding tot de Duit- sche en Fransche vertegenwoordigers, alsmede den Italiaan Severgnini te onervaren om zich in een rit van honderd kilometer voor de fi nale te klasseeren, te minder, omdat slechts de winnaars van de series en herkansingsrit- ten daarvoor in aanmerking komen. In de race op den weg zijn de onzen gehan dicapt, omdat het parcours over den steilen Cauberg loopt, die door de amateurs 17 maal en door de profs 27 maal moet worden be klommen en(wat bijna evenveel moei lijkheden oplevert) afgedaald. Wellicht, dat Middelkamp zich gedurende een aantal ron den in de kopgroep zal kunnen handhaven, maar tegen de Italianen en Belgen zal hij het toch moeten afleggen. In de sprint staan de Hollandsche papieren veel beter genoteerd; bij de amateurs zijn Ooms. Van de Vijver en Derksen allen in staat de sterkste tegenstanders te overwinnen. Tac tisch is Ooms de beste van die drietal, terwijl wat snelheid betreft de „coming-man" Derk sen de matador is. De wereldkampioen Van der Vijver is er een tijdlang totaal uit geweest, doch zijn laatste resultaten duiden er op, dat hij weer in vorm komt. Het is alleen jammer, dat de Roosen daler zich zoo dikwijls den wil van zijn tegen stander laat opdringen en de race door ge brek aan doorzicht verliest. Favoriet voor de zen titel is ongetwijfeld de Italiaan Loatti, die zoowel Ooms als Van der Vijver enkele malen heeft verslagen, o.a. op den laatsten Olympi- schen Dag. Bij de profs, zullen het kampioenschap en de regenboogtrui aan Scherens of Van Vliet ten deel vallen, met Richter of Gérardin als candidaat voor de derde plaats. „Poeske" is na zijn val te Parijs niet erg op den voorgrond getreden en Van Vliet heeft hem sindsdien vrij geregeld verslagen. De ge routineerde Belg hecht echter zooveel waarde aan het behouden van den titel, dat hij zich elk jaar met gedeeltelijke veronachtzaming van zijn resultaten in andere matches vol komen op het wereldkampioenschap concen treert en daarvoor een speciale training volgt. Het zou ons dan ook niet verwonderen, als Scherens wederom als eerste zou eindigen. WIELRIJDEN. BATTESINï VERBETERT WERELDRECORD VAN FRANS SLAATS. Uit Milaan: De Italiaansche renner Fabio Battesini ver beterde op de Vigorellibaan te Milaan het wereldrecord over 5 K.M. door dezen afstand af te leggen in 6 min. 20 2/5 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van onzen land genoot Frans Slaats, die op 29 September 1937 op dezelfde baan de 5 K.M. in 6 min. 21 sec. aflegde. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslag van de wedvlucht van Limoges, stand 775 k.m. Los 6.20 v.m. Eerste duif 7.55 n.m. L. Hamaker 1 11, L. Gimbrère 2 3 8 10 13 15 18. W. Petri 4 7 19. P. J. v. Daale 5 9 12 17. H. Roosdorp 6. J. J. Douglas 14 20. P. Dik 16 21. Uitslag van de wedvlucht van Valkens- waard, afstand 130 km. Los 8.35. Eerste duif 10.50.50. Laatste prijswinner 11.4. Aantal deel nemende duiven 235. J. J. Petri 1 6 9 16 18 20 40 44. P. Dik 2 11 27. L. Gimbrère 3 33 39 42 43. A. Sweerts 4 10 12 30 31 36 37 38 41. P. J. v. Daalen 5 7 8 15 21 22 25 26 28 29 45 46. H. Roosdorp 13 14 19 32 47. J. J. Douglas 17 W. Petri 24 34 35. C- Nederkoorn 48. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Dames: ConcordiaZeeburg 1.30 uur. Heeren: ConcordiaTurno 3.30 uur. De opstelling der Haarlemsche ploegen luidt: Dames J. Biesbrouck, A. Heeres, W. v. Opdam, J. Koster. R. Akersloot A. Trap, T. v. d. Oord, R. Sjouwerman. R. Sleeman, M. Duijff, J. Stuy, Heeren: J. van Beek, H. Wehnes. J. v. Huystee, H. v. d. Plas F. Nosko, C. Cornet, J. Duijff, N.N., Witziers, D. v. Santen, D. Blokker. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Een besfcliouwing over de Nederlandsche ploeg. De Sportcommissie van de N.W.U., die de Nederlandsche ploeg thans defmitief heeft samengesteld, om ons land over enkele we ken bij de wielerkampioenschappen in Am sterdam en Valkenburg te vertegenwoordi gen, zal niet veel critiek ondervinden. De gekozen renners zijn immers stuk voor stuk de sterksten in hun specialiteit. De renners, die thans deel uitmaken van de Nederlandsche ploeg, hebben bij tal van ge legenheden bewezen de'sterksten te zijn; het is dan ook uitsluitend op grond van hun verrichtingen, dat zij zijn aangewezen voor aen komenden strijd om de wereldtitels. Men zal tot de overtuiging moeten komen, dat Ne derland goed voor den dag zal komen. Op verscheidene nummers maken wij ernstig aanspraak op den wereldtitel en waar dit niet het geval mocht zijn, kan men er van over tuigd zijn, dat de Néderlandsche deelnemers een belangrijke rol zullen spelen. Guus Schilling, de trainer van de Nederlandsche wielrenners. Zooals ieder jaar heeft de bekende N.W.U.- trainer Guus Schilling weer zijn „sprinter- school" gehouden en ook dit jaar zijn de re sultaten weer uitnemend geweest. Van de verschillende veelbelovende jonge sprinters als De Heus, Kropman, Smits, Derksen, Ooms, Pronk, Van Gelder e.a. hebben Ooms en Derk sen meermalen onomstootelijk bewezen de besten te zijn; met dit tweetal, aangevuld met den huidigen wereldkampioen Jef van de Vijver, is een ploeg samengesteld, die het te gen iedere andere" landenploeg kan opne men. De keuze van Ooms stond natuurlijk, nadat hij dit jaar opnieuw het Nederlandsche sprintkampioenschap voor amateurs had be haald, reeds vast. Maar anders was het met- Van de Vijver en Derksen. Van de Vijver, die een ieder zoo lang mogelijk in het onzekere liet of hij professional zou worden of niet, heeft pas kort geleden besloten zijn wereldti tel in Amsterdam te gaan verdedigen. Het is echter niet alleen als wereldkampioen, dat men een plaats in de Nederlandsche ploeg voor hem heeft ingeruimd. Nadat hij bij de Nederlandsche kampioen schappen nog had teleurgesteld, is hij zich ernstig en serieus gaan voorbereiden en het resultaat heeft men bij de laatste amateur wedstrijden in het Stadion te Amsterdam gezien. Met overtuigende meerderheid werd hij eerste, vóór Ooms, vóór Derksen en voor Smits! In den vorm, waarin Van de Vijver op het oogenblik is, is hij alt-hans wat zuivere snelheid betreft door geen andere amateur te verslaan! De kracht van onzen tweeden vertegen woordiger, Henk Ooms, schuilt niet zoozeer in zijn snelheid, dan wel in zijn uitstekende tac tiek. Vooral op de Stadionbaan is Ooms een van de „slimste" renners, die hierdoor in staat is, tegenstanders te verslaan, die sneller zijn dan hij. De keuze van Derksen stond weliswaar reeds van te voren vast, maar is toch ook pas be krachtigd door de overwinning, die deze Zwol lenaar in den laatsten amateurwedstrijd op Ooms heeft behaald. Hij is sneller dan de meeste andere amateurs; maar wat hem nog ontbreekt, is routine. Wanneer hij zich ook dat nog heeft eigen gemaakt, ziet men in hem vereenigd de snel heid van Van de Vijver en de tactiek van Ooms. Bij de prof sprinters is de keuze natuurlijk heel wat gemakkelijker geweest. Arie van Vliet staat niet één maar zeker twee klassen boven zijn landgenooten enhet ging er dan ook slechts om, wie met hem zouden worden afge vaardigd. Men heeft de keus laten vallen op den Tilburgenaar Kremers, die eigenlijk als zuivere sprinter weinig bekendheid heeft, maar die in het kampioenschap van Neder land, waarin hij tweede werd, heeft bewezen zijn mannetje te staan. Peperkamp, de Nederlandsche kampioen der onafhankelijken, heeft onmiddellijk, na dat hij zijn titel had behaald, een prof-li centie aangevraagd en het is volkomen aan vaardbaar, dat men nu ditmaal Van dei- Linden, Van den Heuvel en Van Egmond niet meer in aanmerking kwamen den Bossche naar heeft gekozen. Ook de keuze van de stayers Wals en Groe newegen was niet moeilijk. Dit tweetal heeft zich in de laatste weken aan den kop van de Nederlandsche stayers geplaatsten wel zoo overtuigend, dat men hen niet zou kunnen passeeren. Met Wals en Groenewegen lijkt de Nederlandsche stayers-afvaardiging sterker dan vorige jaren. De keuze van de wegrenners heeft de Sport commissie meer hoofdbrekens gekost, vooral omdat het zware circuit in Valkenburg een speciaal type renners vereischt. Middelkamp, de Nederlandsche kampioen die zoowel klimmen als dalen kan hetgeen twee onmisbare factoren zijn voor de deelne mers aan dit wereldkampioenschap is voor Valkenburg de aangewezen man. Maar ook Schulte heeft bewezen op dit cir cuit uit de voeten te kunnen en hetzelfde is het geval met Van Nek en Braspennincx, welke laatste in 1937 de beste man in Val kenburg was. Voor de vier gekozenen geldt echter nog een belangrijk feit. Alle vier renners hebben vrijwel het geheele seizoen de groote bui tenlandsche wegwedstrijden meegereden en zijn dus gewoon aan wedstrijden van 250 K.M. en langer. Zij, die in de z.g. Ronden schitterende suc cessen boeken en die tot de sterksten behoo ren op een afstand van 150 K.M., zijn lang niet van dezelfde kracht in een 270 K.M. strijd.. Van Schulte, Middelkamp, Van Nek en Braspennincx echter kan men zeggen, dat zij de ge'schiktste renners zijn voor dit circuit en dat zij ingesteld zijn op een koers van meer dan 250 K.M. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor de ama teurs. Jammer genoeg heeft de Sportcommis sie voor de amateurs dit jaar maar weinig startgelegenheid kunnen krijgen in het bui tenland. zoodat de meesten wel gewend zijn aan wedstrijden over 60 K.M. of 90 K.M., maar niet over 170 K.M., zooals van hen in het wereldkampioenschap wordt vereischt. De keuze van Demmenie (tweede in het laatste Nederlandsche kampioenschap, op hetzelfde parcours), De Hoogh (in 1937 eerste en dit jaar derde in Valkenburg) en Hofstede, de kampioen van dit jaar, zal weinig of geen cri tiek ondervinden. Verrassender kwam voor velen echter de verkiezing van Banken. In dezen heeft de Sportcommissie zich ech ter laten leiden door de omstandigheid, dat Banken Limburger is, die regelmatig op het circuit in Valkenburg rijdt en daar te vens „thuis" is, hetgeen inderdaad een niet te onderschatten voordeel is. De Sportcommissie heeft niet, zooals vele andere landen, meer renners aangewezen dan er mogen starten, om dan later een selectie te doen Men was van meening. dat de renners nu reeds behoorden te weten, dat zij definitief zullen worden afgevaardigd, zoodat zij zich zelf zoo goed mogelijk kunnen voorbereiden. De N.W.U. heeft naar beste weten de sterk ste renners aangewezen Twee heelden van den athletiekkamp DuitschlandAmerikadie door de Amerikanen met groot verschil gewonnen werd. Links een fragment va?i de 4 X 100 M. estafette. Recht ziet men den winnaar van de 5000 M. den Amerikaan Rice, hij wien de reactie op den strijd zich duchtig gelden deed. VAN DE WEEK. Over Krachtsport Wanneer men, zooals de Haarlemmer A. G. Scheffer, van 1922 tot 1929 kampioen van Nederland in het gewichtheffen is geweest, dan kan men over dezen tak van sport wel het een en ander vertellen. „In vergelijking met vroeger", zoo stak Scheffer van wal, „worden er aan de kracht sport-training geheel andere eischen gesteld. Vroeger berustte het gewichtheffen groo- tendeels op brute kracht, waarbij het hoofd zakelijk op de armspieren aankwam, thans vormt de zoogenaamde Zweedsche lichaams- training de basis van de voorbereiding. Men streeft in de eerste plaats naar souplesse, daar het „vrije voorslaan" van het gewicht zeer veel van de been- en rugspieren ver eischt. Vroeger werd het gewicht als het ware in étappes voor de borst gébracht, de beoefe naar vertrouwde op zijn armkracht om het gewicht via een korten steun op de dijen naar omhoog te brengen, doch thans is dit niet meer geoorloofd en moet dat in één bewe ging geschieden, waarbij het er op aankomt de beenen zoo snel mogelijk gespreid vóór elkaar te plaatsen, zoodat de geheele li chaamskracht voor het verdere gedeelte van de oefening kan worden aangewend. Men onderscheidt drukken, trekken stooten. Bij het drukken wordt het gewicht langzaam geheven, bij het trekken gaat het van den grond zonder stilstand naar boven en het stooten gaat in twee bewegingen. Naar gelang van het lichaamsgewicht dei- beoefenaren worden zij. in een der vijf vol gende klassen ingedeeld: vedergewicht tot 60 Kilo; lichtgewicht tot 67) j, midden A tot 75, midden B tot 80 en zwaargewicht boven 80 Kilo". „Moet een oefening binnen een bepaalden tijd worden volbracht?" „In wedstrijden moet na het voorslaan het gewicht drie seconden vóór de borst worden gehouden, eerst daarna mag men op een tee- ken van den scheidsrechter het ijzer boven het hoofd brengen, waar men het dan met gestrekte armen wederom drie seconden moet houden". „Men moet toch „van huis, uit" over een zeer krachttig lichaam -beschikken om in deze succes te kunnen bereiken?" „Een korte, ineengedrongen figuur leent zich daartoe het beste, doch zooals ik reeds zei, speelt tegenwoordig de door geregelde training verkregen souplesse een voorname rol". „Hoe lang moet men voor een wedstrijd wel trainen?" „Wil men goed beslagen ten ijs komen, dan moet men daar drie maanden voor uittrek ken, waarbij dan eens per week een speciaal onderdeel extra beoefend wordt. Natuurlijk begint men niet met het maximum; persoon lijk begon ik altijd met gewichten, die 10 Kilo onder de voor mij bereikbare grens wogen. Doch ook zonder dat er een wedstrijd op het programma staat, moet men regelmatig blij ven trainen en het is goed, daar reeds jong mee te beginnen. Ik zelf ben via de gymnas- tiek-beoefening en de acrobatiek, waarin ik met Jac. Smit samenwerkte, pas op 22-jari gen leeftijd met gewichtheffen begonnen. In het algemeen kan een athleet daarmede tot 30 a 32-jarigen leeftijd doorgaan, daarna be schikt men in den regel niet meer over de zelfde mate van energie". „Wordt deze sport in ons land door velen beoefend?" „Dat kon beter zijn, wanneer men er, zoo als in andere landen, meer het juiste begrip voor had.In Ost-mark b.v. worden de wedstrij den dikwijls door 5000 toeschouwers bijge woond, het aantal deelnemers breidt zich ge stadig uit en de sport staat daar op hoog peil. Men toont er welhaast even veel belang stelling voor als in ons land voor voetbal. Ook in Duitschland, België en Frankrijk telt men vele beoefenaren". „Hebt u veel successen geboekt?" „In het eerste jaar. dat ik aan wedstrijden deelnam (1922) won ik een eersten prijs in Den Haag. die echter niet mocht worden toe gekend. daar men eerst drie maanden lid van den NK.B. moet zijn, alvorens aan eerste klasse wedstrijden te kunnen deelnemen. In December van dat jaar veroverde ik het mid dengewicht-kampioenschap van Nederland en ook dat van Noord-Holland en ik heb die titels tot 1929 weten te behouden, ondanks de concurrentie van soms 20 a 25 tegenstanders. Voox-ts eindigde ik op de Olympische Spelen te Pai'ijs als vierde uit 56 deelixemers en in 1928 te Amsterdam als derde, waarbij mij het Olympisch kampioenschap in de laatste beurt „drukken" met een vei-schil van 5 Kilo ont ging. De Italiaan Calamberti. wiens record van 100 Kilo di'ukken ik verbeterde, was toen tweede. Op buitenlandsehe wedstrijden (Wee- nen. Parijs) heb ik vele bekende athleten, o.a. Rigoulot, in actie gezien. Tenslotte mag ik niet nalaten te zeggen, dat ik veel te danken heb gehad aan de lang durige training met den heer H. de Wolf, thans voorzitter van de Haarlemsche Kracht- sportvereeniging. A. G. Scheffer te midden van de door hem behaalde prijzen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 20 AUGUSTUS Thalia Theater: „Tai-zan en de Groene Go din" en „Nu of Nooit". 8 uur. Theater „de Pont": „Opgejaagd in de Prai rie" en „Het gestolen parelsnoer", 8 uur. ZONDAG 21 AUGUSTUS Thalia Theater: „Tarzan en de Groene Go din" en „Nu of Nooit": 8 uur. Van 37 uur doorl. matinée. Theater „de Pont": „Opgejaagd in de Prai rie" en „Het gestolen parelsnoer", 8 uur» Matinée 3 uur. Zwembad ,Be Heerenduinen": Waterpolo enz. 2 uur. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN De apotheek „Vels-en-Noord", Wij kerstraat- weg 13, telef. 3030, is in de week van 2128 Augustus belast-met den Zondags- en nacht dienst. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is teven-s aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 20 AUGUSTUS Luxor Theater, Breesti-aat: „Vijf millioen zoeken een erfgenaam" en „Gebrandmerkt". 9 uur. Kennemer Theater. Zeestraat: „Mammy", 8 uur. Concertzaal: Dansen o.l.v. „The Favo rites". W. B. Theater, Peperstraat: „Een uit de duizend" en „Het vlammende woud", 8 uur. Parkeerterrein: Lunapark van nam. 5-12 u. ZONDAG 21 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Vijf millioen zoeken een erfgenaam" en „Gebrandmerkt". 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Mammy", 8 uur. Concertzaal: Dansen o.l.v. „The Grass hoppers", 2.30 en 8.15 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Een uit de duizend" en „Het vlammende woud" 2.307 uur en 8 uur. Pai-keerterrein: Lunapark van nam. 7.30— 12.30 uur. MAANDAG 22 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Vijf millioen zoeken een erfgenaam" en „Gebrandmerkt". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Mammy", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Een uit de duizend" en „Het vlammende woud". 8 uur. Parkeerterrein: Lunapark van nam. 312 u. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Muys v. d. Moer, Zeestraat 96, telef. 3450 In de week van 2128 Augustus is de Duin- wijkapotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, belast met den Zondags- en nachtdienst. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 20 AUGUSTUS Luxor Sound Theater: „Broadway Melody" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een avontuur in Hotel Excelsior", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Zwerfstertje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Eenmaal „Yes".... eenmaal „No", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Merijntje Gijzen's Jeugd" en ..Het laatste schot". Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor- stelliixgen van 2.30 tot 11.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken wei'kdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Santpoort: Ledenvergadering Vereeni ging Be Lichthoeve". 3 uur. ZONDAG 21 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des ivonds. MAANDAG 22 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7