HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. Het m.s. -Prins Bernhard", is Zaterdag als 300ste schip van de werf der Haarlemsche Scheepsbouw Mij. te water gelaten. Het vaartuig, dat bestemd is voor de scheepvaart in de West-Indische wateren, glijdt in zijn element In den Haagschen Diereniuin zijn Zondag wedstrijden mei zeilbootjes voor de jeugd gehouden. De start der vaartuigjes Voorbereidingen voor het regeerings- jubileum. Het standbeeld van Johan de Witt in de Residentie zal feestelijk worden verlicht De „Jordaan" te Amsterdam gaat feestvieren tijdens het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De verlichting van het gebouw „Tot Heil des Volks" in de Willemstraat heeft Zaterdag proefgebrand Op „Elswout" in Overveen zal ter gelegenheid van het regeerings jubileum van H. M. de Koningin een openluchtspel, -Eenheid door Oranje", worden opgevoerd. Een kijkje tijdens de ongecostumeerde repetitie, Eenige renners in actie tijdens de dirt-track motorraces, die te Deventer Zondag zijn gehouden De „Ronde van Hilversum" is Zaterdag voor de derde maal gehouden. De „amateurs" en „onafhankelijken" in den strijd Osendarp (voor) werd winnaar op de 100 meter tijdens de drielanden- atletiekwedstrijden, Nederland België Duitschland, die te Rotterdam zijn gehouden. Achter; Van Beveren, die tweede werd FEUILLETON Naar het Amerikaansch HECTOR JENNINGS. 31) De stallen lagen aan de Westzijde van de villa en opeens dacht ik aan de wenteltrap en de nu onbewaakte deur! Liddy was bezig mijn kleeren in lakens te pakken, zoodat zij ze, als het noodig was uit het raam kon gooien en ik kon haar haast niet beletten met dit overbodige werk voort te gaan, toen ik bij haar kwam. Ik wil dat je met me meekomt, Liddy, zei ik; neem een kandelaar mee en wat dekens. Ze aarzelde toen ze merkte, dat ik koers zette naar den Oostelijken vleugel en boven aan de wenteltrap bleef ze staan. Ik ga niet naar beneden, verklaarde ze beslist. De deur beneden is onbewaakt, 'egde ik haar uit; wie weet, misschien is ciie brand een krijgslist om alle menschen uit het huis weg te lokken, zoodat ondertusschen de een of ander ongemerkt kan binnen komen. Ik spande mijn ooren in omdat ik meende sluipende voetstappen bij de Oostelijke por tiek te hooren, maar er was zoo'n geschreeuw buiten, dat ik andere geluiden niet duidelijk kon onderscheiden. Liddy stond op het punt den terugtocht te aanvaarden. Uitstekend, zei ik, dan zal ik wel alleen gaan. Haal de revolver uit de kamer van meneer Halsey. Schiet niet, als je iets hoort, denk er om dat ik beneden sta. En haast je een beetje! Ik zette den kandelaar op den grond aan de trap en deed mijn pantoffels uit. Toen sloop ik heel langzaam de trap af en luister de scherp. Ik was nu al zoo „over mijn zenu wen heen" zooals men dat noemt, dat ik geen angst voelde. Toen ik beneden belandde stoot te ik mijn been tegen Halsey's grooten stoel; het deed pijn en ik moest even op een been blijven staan. Toen de pijn een beetje bedaard was wist ik dat mijn theorie over de krijgslist waar was. Iemand had een sleutel in het slot gestoken en draaide deze om. Door een of andere oorzaak weigerde het slot en de sleu tel werd er weer uitgetrokken. Ik hoorde bui ten gemompel van stemmen: ik had maar een moment om te handelen. De zware eiken stoel vulde haast de heele ruimte tusschen de spil van de wenteltrap en de deur. Met een bons had ik hem onderste boven en tegen de deur aangeduwd, de pooten naar de trap toe. Ik hoorde een zwakken kreet van Liddy vanwege de bons en toen kwam ze de trap afrennen met de revolver voor zich uit en op een armslengte van zich af. Goddank! zei ze met een trillende stem - ik dacht dat u het was. Ik wees naar de deur en ze begreep me direct. Roep uit het raam aan den anderen kant van het huis, fluisterde ik; loop zoo hard je kunt. Laat ze onmiddellijk komen! Bij twee treden tegelijk vloog ze naar boven. Ze scheen in botsing te komen met den kan delaar, want de kaars ging opeens uit en het was stikdonker om mij heen. Ik was verwonderlijk kalm. Ik herinner me, dat ik over den stoel heenstapte en mijn oor tegen de deur hield en nooit zal ik vergeten wat er in mij omging toen in de diep-zwarte duisternis de deur een klein beetje openging door druk van buiten. Maar de stoel bood weerstand hoewel ik een van de pooten on heilspellend hoorde kraken. Een halve minuut later kwam de aanval van een ander strate gisch punt: het venster van de speelkamer viel in scherven! Ik had mijn vinger aan den trekker van de revolver en toen ik opsprong ging het schot afrecht door de deur heen. Ik hoorde buiten iemand vloeken en voor de eerste maal kon ik verstaan wat de mannen zeiden. Alleen maar een schramaan den andere van het huis zijn menschenze komen direct allemaal op ons af. En daarop volgde een kerncollectie vloeken. Die stemmen waren nu aan het gebroken venster en hoewel ik over mijn heele lichaam beefde, was ik vastbesloten dat ik de in dringers zou tegenhouden tot er hulp kwam opdagen. Ik liep de trap op tot ik in de speel kamer kon kijken, of beter gezegd, door het venster heen. Ik zag juist dat een kleine man zijn been over het kozijn sloeg en de kamer binnenstapte. Het gordijn onttrok hem een oogenblik aan mijn gezicht; toen draaide hij zich om en liep, niet naar mij toe, maar naar de deur van de biljartkamer. Ik vuurde nog eens en hoorde glas of porcelein rinkelen. Toen rende ik du wenteltrap op, de gang door naar de hoofdtrap. Gertrude stond daar en trachtte te ontdekken vanwaar de schoten kwamen. Ik moet er wel eigenaardig uitgezien hebben met mijn haar in papillotten, wappe rende kinomo, bloote voeten en een revolver in mijn hand geklemd. Ik had geen tijd om een explicatie te geven. Ik hoorde voetstappen beneden in de hall en iemand met sprongen de trap opkomen. Ik geloof dat ik dol geworden was, want ik leunde over de balustrade en schoot weer. Wat doet u?, hoorde ik Halsey's stem van beneden; het scheelde geen haar of u had mij geraakt! Toen viel ik bewusteloos neer. Toen ik weer bijkwam was Liddy bezig mijn slapen met eau de cologne te wrijven en het onderzoek was in vollen gang. De man, op wien ik geschoten had, was verdwenen. De stal brandde tot den grond toe af terwijl de verzamelde menigte bij iederen neerstortenden balk een gebrul aanhief en de vrijwillige brandweer spoot met een soort tuinslang. In huis zochten Halsey en Alex alle hoeken en gaten af, maar vonden niemand. Dat mijn verhaal geen verzinsel was van een zenuwachtige oude juffrouw werd be wezen door het gebroken venster, den om- gegooiden stoel en den toestand van de achter deur. Dat de onbekende naar de tweede ver dieping was gekomen, was menschelijkerwijs gesproken onmogelijk. Hij was niet de hoofd trap opgegaan; in den Oostelijken vleugel was geen weg naar de bovenverdieping en Liddy had in den Westelijken vleugel bij het. raam gestaan, waar de trap voor de bedienden zich bevindt. We gingen niet naar bed. Sam en Warner hielpen zoeken en geen kast ontging hun, zelfs de kelders werden nagezocht, maar zonder resultaat. In de deur van den Oostelijken in gang zat een gat waardoor mijn kogel naar buiten was gevlogen. Het gat- liep schuin naar beneden en de kogel was tegen de steenen van de portiek afgestuit. Bloedsporen bewezen dui delijk, dat iemand geraakt was. Deze of gene zal wel mank loopen, con cludeerde Halsey, toen hij den loop van den kogel had nagegaan; het schot zit te laag om iets anders dan een been of voet geraakt te hebben. Maar in heel Casanova was geen enkele manke man. Onze man was verdwenen en de groote kostbare stal op Sunnyside was niets meer dan een hoop rookende balken en puin. Warner beweerde dat de brand aangestoken, was en te oordeelen naar de poging om tij dens den brand het huis binnen te komen, was dat ook niet twijfelachtig. Hoofdstuk XXIV. FLINDERS. Als Haltey mij maar in zijn vertrouwen ge nomen had, als hij meer eerlijk was geweest met betrekking tot Jack Bailey en mij den dag na den brand verteld had, wat hij ver moedde, zou er geen onrust meer voor ons geweest zijn en zou hemzelf veel ellende en groot gevaar bespaard zijn gebleven. Den dag daarop stond Gertrude er op, dat ik zou uitgaan om wat afleiding te hebben. De auto was tijdelijk buiten gebruik, die moest bij gelakte worden en huurauto's was Casanova niet rijk. Gertrude slaagde er ten slotte in om in het dorp een rijtuigje te huren en we gin gen er op uit. Juist toen wij van de oprijlaan op den grooten weg kwamen, passeerden wij een vrouw. Zij had een kleinen koffer neer gezet en stond het huis en de' omgeving op te nemen. Ze viel mij direct op doordat haar gezicht gruwelijk gehavend was door de pok ken. Bah, zei Gertrude, toen wij haar voorbij waren, wat een gezicht! Om vannacht van te droomen. Vooruit, Flinders! Flinders, vroeg ik, heet het paard zoo? Ja. Zij legde de zweep over de stoppelige manen van het dier. Het ziet er niet erg uit als een rijtuig- paard, maar de verhuurder vertelde, dat hij het van de Armstrongs gekocht had, toen zij hun rijtuigpaarden afschaften en auto's kochten. Flinders was zeker geen gewone naam voor een paard en toch had die jongen in Richfield zijn steigerend paardje ook Flinders genoemd! Dat stemde me tot nadenken, want het wees op een mogelijke relatie met iemand van den huize Armstrong. Op mijn verzoek had Halsey al bericht van den brand gestuurd aan den makelaar van wien wij het huis gehuurd hadden. Hij had ook Jamieson opgebeld en de detective had beloofd dien avond te zullen komen en een as sistent mee te brengen. Ik vond het niet noodig mevrouw Armstrong in het dorp van het ge beurde in kennis te gaan stellen. Natuurlijk had zij van den brand gehoord en ten ge volge van mijn weigering om uit het huis te gaan, zou het onderhoud waarschijnlijk een onaangenaam karakter krijgen. (Wordt vervolgd);

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10