HET NIEUWE AVONDBLAD Berlijnsche Ontstemming. IJMUIDEN Import van haring in België afhankelijk van invoervergunning. 51 mjL, - £518 De vlaggen uit op 31 Augustus. 23e JAARGANG NO. 247 MAANDAG 22 AUG. 1938 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vs ets., per maand 52Ve cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN EN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim r 100^-, een lid duim 50.—, alle leden wijsvinger ƒ60.— één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden'van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ300.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Berlijnsche pers is zeer ontstemd over ée jongste redevoeringen van Roosevelt en zijn minister van Buitenlandsche Zaken, Cor- 'dell Huil. Het is duidelijk dat Duitschland zijn handelsrelaties met de Vereenigde Staten gaarne zou verbeteren. Het heeft pogingen tot toenadering gedaan. Roosevelt en Cordell Huil hebben die beantwoord met de totali taire staten openbare standjes over hun be leid te maken en opnieuw te kennen te geven, dat het oorlogsgevaar eigenlijk alleen uit dien lioek te duchten is. Dit ergert Berlijn. Het begrijpt niet dat men de autoritaire staten te dezen aanzien zooveel meer wantrouwt dan de democratisch-geregeerde. En als het zegt dat een parlementaire bewindsvorm geen waarborg is tegen het ondernemen van een oorlog heeft het ongetwijfeld gelijk. Maar de meeste menschen vinden den autoritairen regeeringsvorm in dit opzicht veel gevaarlij ker en daarbij baseeren zij hun meening niet alleen op de geweldige verheerlijking van het militairisme die in deze landen heerscht en die zeer opvallend verschilt van de houding, die de andere volken op dit punt aannemen, maar ook op de historie. Het is niet te loochenen dat de historie bewezen heeft, dat autoritaire regeeringsvor- men, met de opvoeding van de volken in krijgshaftigheid-als-levensideaal, schier on vermijdelijk tot oorlog voeren. De voorbeelden zijn talloos. Men kan ze in de Oudheid vinden en er den strijd van Sparta tegen Athene, de historie van het Romeinsche Rijk en nog veel meer bij eiteeren, men kan met niet minder resultaat de moderne geschiedenis gaan raad plegen. Als Frankrijk zoo beducht is voor de autoritaire staten als nu al sinds jaren tel kens weer blijkt, dan heeft het daarvoor re denen te over in zijn eigen vaderlandsehe geschiedenis. Het zal er straks nog eëns in het bijzonder aan herinnerd worden als op 5 .Sep tember de herdenkingsartikelen' en -boeken over Lodewijk XIV zullen verschijnen. Want op dien dag zal het drie eeuwen geleden zijn dat deze veroveraar éh onruststoker in Euro pa, als „de Zonnekoning" door de historie in een vreemd verheerlijkendlicht geplaatst, werd geboren. De Fransche geschiedenis biedt overeenkomstige herinneringen aan dë beide Napoleontische tijdperken, gekenmerkt door wapenroem, maar in beide gevallen tenslotte door ondergang en uitputting van Frank- rijks Europeesehe hegemonie. „We begrijpen het heel goed", zei mij- van den zomer een oude Franschman, „want wij zijn vroeger ook Niet alleen in de Fransche historie zijn deze voorbeelden te vinden. Ook in de Duit- sche ieder herinnert zich de geweldige be wapening van Duitschland, die aan den oor log van 1914 voorafging, al was het régime van de Hohenzollerns dan minder autoritair dan het huidige en in die van vele andere landen, teveel om op te gaan noemen. Er komt bij dat de menschelijke natuur nu een maal meebrengt dat autoritaire regeerings- vormen een zekere hoogspanning in binnen- en buitenland verwekken die veelal tot uit barstingen leidt. Burgerlijke dictituren heb ben daarbij een beperkten levensduur twin tig jaar schijnt zoo ongeveer het maximum en als regel is gebleken dat zij tenslotte hun toevlucht in oorlogen moesten zoeken om zichzelf, te redden. Nu kan men in Berlijn wel beweren dat dit alles niets bewijst en dat men daar nu een autoritair bewind heeft dat alle vorige ervaringen beschaamd zal doen staan, waar de interventie in Spanje, de verovering van Oostenrijk, de houding jegens Tsjecho- Slowakije zijn voor verreweg de meeste men schen in andere landen even zoovele redenen om daaraan te twijfelen. En de voorbeelden, door Italië's aanval op en verovering van Abessinië gegeven en door Japan's oorlogen ill Mandsjoekwo en China het woord „con flict" misleidt heusch geen mensch zijn al evenmin bemoedigend. Daarbij wekt de zon derlinge economie van de autoritair-gere- geerde staten bezorgdheid en hebben de Jo denvervolgingen Duitschland's goeden naam w de democratische landen ontzettend bena deeld. Wat Roosevelt en Cordell Huil gez( hebben schijnt Berlijn te verbazen en teleur te stellen. Maar het heeft in de democratisch- geregeerde landen geen verbazing gewekt. We zijn allemaal beducht hoe het met de dicta turen zal gaan. Vergissen we ons, zooveel te beter. Wij zouden hierin niets liever doen dan ons vergissen. Maar wij zijn verre van gerust. R. P. PERSONALIA. De heer j. h. Ponsioen, te IJmuiden, is ge ragd voor Fransch L. O. 's-GRAVENHAGE, 20 Augustus. Naar wij vernemen heeft de Belgi sche regeering bij K. B. van 10 Au gustus j.l. den invoer van gedroogde, gerookte of gezouten haring afhanke lijk gesteld van een invoervergun ning. Dat dit besluit zeer nadeelig voor de Nederlandsche haring- visscherij is, is duidelijk, want tot nu toe was de Nederlandsche invoer ge heel vrij Reeds zijn verschillende auto's, die haring naar België vervoerden, aan de Nederlandsch-Belgische grens aange houden en teruggestuurd, wanneer geen vergunning kon worden getoond. De vereeniging Handelsbelangen tè Scheveningen heeft zich in verbinding gesteld met het departement van Economische Zaken ter bespreking van den nieuwen toestand door dit Belgische Koninklijke Besluit ge schapen. Zoo luidde het bericht, dat ons j.l. Zaterdag- precies te laat bereikte, om het nog in de editie van Zaterdag op te nemen. Eenig commentaar hierop mogen wij niet achterwege laten. Een maatregel, die reeds lang in de lucht hing. In 1937 werd niet minder dan 21' millioen k.g. pekel- en steurharing ter waarde van ruim f 1.4 millioen naar België uitgevoerd. België was ver leden jaar en was dit nog veel meer in 1936 onze grootste buiten landsche afnemer van het belangrijk ste uitvoerproduct der Nederlandsche zeevisscherij, zoodat men wel kan be grijpen, van welk eén groote beteeke- nis voor onzen haringexport de nieuwe Belgische maatregel zal kunnen zijn. Er kan echter niet gezegd worden, dat deze maatregel kwam als een donderslag bij helde ren hemel, want insiders wisten, dat een der gelijke stap feitelijk eiken dag verwacht kon worden. Niettemin is men in de wereld der haringexporteurs ten zeerste verontrust, want indien de Belgische contingenteering een aan zienlijke beperking van den invoer zou betee- kenen, zouden de gevolgen zeer ernstig zijn, zoowel voor den handel als voor de visscherij., te meer, daar de exportmogelijkheden dit jaar reeds zooveel ongunstiger zijn dan verleden jaar, toen meer dan 80 millioen k.g. pekel- en steurharing kon worden uitgevoerd, waarvan 1/4 deel door België werd afgenomen. Neen, een verrassing is het geenszins, want reeds op 17 September 1937 werd door den Belgischen minister van Economische Zaken een besluit geteekend, waarbij werd bepaald, dat de invoer van gerookte en versche haring (pekelharing werd niet genoemd) zou afhan gen van een invoervergunning. Dit besluit kwam echter niet tot uitvoering, om redenen, welke het geheim zijn gebleven van de depar tementale ambtenaren. België heeft zelf een belangrijke haring- visscherij, die tot 1935 'n winstgevend bedrijf was. Evenals voorheen in IJmuiden, was deze haringvisscherij zelfs zoo belangrijk, dat de reeders met de uitkomsten daarvan de ver liezen konden dekken, die de andere visscherij opleverde. In 1935 bedroeg de gemiddelde prijs van de versche haring in Oostende nog 2.40 fr. per k.g., een prijs die alleszins loo- nend was. Maar in 1936 kwam de klad er in; zoowel de versche haring als de gerookte (bokking) daalden geweldig in prijs. Een en ander was ongetwijfeld het gevolg van de groote invoeren uit ons land. De gemiddelde prijs van de ver sche haring daalde tot 1.70 fr. In 1937 werd de toestand nog erger. In genoemd jaar lever de de haringvisscherij groote verliezen op; de prijs daalde tot 1 fr En thans is dit artikel zoo goed als onver koopbaar. In de week van 6 tot 11' Augustus was de marktprijs in Oostende van 0.30 fr. tot 0.60 fr. per k.g., met welke prijzen het lot der Belgische haringvisscherij feitelijk was bezegeld. Voortdurend is er van de zijde der Belgische reeders bij de regeering op maatregelen aan gedrongen, welke maatregelen thans in den vorm van het bekende O. zijn gekomen. Het vreemde van het geval is echter, dat thans ook de pekelharing onder vigeur van het K.B. valt, hetgeen verleden jaar niet het geval was. Wat men in België hiermee voor heeft is niet recht duidelijk, want pekelharing is geen- product der Belgische visscherij en een contingenteering van dit artikel is dan ook eenigszins raadselachtig. Wellicht bedoelt men er de steurharing mee. Alvorens men den omvang der gevolgen voor onzen export kan overzien, dient te wor den afgewacht, op welke wijze men deze aan gelegenheid in België gaat aanpakken. Blijft het bij een contingenteering op basis der laatste jaren, dan is er geen reden om onge rust te zijn. Dan komen we alleen maar voor de kwestie van de verdeeling der consenten te staan, hetgeen op zichzelf trouwens narig heden genoeg kan opleveren, zooals de prac- tijk op ander terrein tot nu toe in ruimen mate bewezen heeft. Maar dat men het in België ernstig meent kan men afleiden uit het feit, dat eenige vrachtauto's met haring aan de grens werden aangehouden, ondanks dat, toen deze werden afgezonden, van een invoer vergunning nog niets bekend was. Eén storm in een glas water zal het dus wel niet zijn. Stoomtrawler Cornells IJM. 15 in zinkenden toestand in IJmuiden binnengekomen. trawler zou zinken, naar Amsterdam gesleept, waar de boot inmiddels in het (droogdok is op genomen. Omtrent de oorzaak van de ramp heeft men slechts vermoedens en deze zijn. dat de Cor nells op een onder water drijvend wrak heeft gestooten. Nader vernemen wij nog, dat een sleepboot van de Amsterdamsche Droogdok Mij. de sleep was tegemoet gestoomd. Daar bleek, dat de trawler nog steeds gevaar liep te zinken, kwam de sleepboot bij de Hembrug lamgzij en begon onmiddellijk te pompen. Polo-tournooi in „De Heeren duinen". Vermoedelijk door stooten op een wrak zwaar lek geworden. jFfe E stoomtrawler Cornells IJM. 15, die j.l. Vrijdag ter visscherij was uitgevaren, is Zondagmorgen 9 uur in zinkenden toestand in IJmui den binnengekomen. Het schip ligt thans in hetfyroogdok te Amsterdam, maar weinig heeft het gescheeld of de Cornells had op den bodem der zee ge legen. Onder de moeilijkste omstan digheden tengevolge van de ruwe zee zijn schipper E. van der Plas en zijn wakkere bemanning er in geslaagd den trawler behouden binnen te brengen. Omtrent ideze moeilijke treis, die hem bijna zijn schip heeft gekost, vertelde schipper Van der Plas het volgende Toen wij Vrijdag van IJmuiden vertrokken met een flink zeewaardig schip en een volle dige bemanning, stond or een flinke bries. Hoe Noordelijker wij kwamen, des te slechter werd het weer. Van het vuurschip Haaks af koersten wij met N. ten W. voor. Zaterdagmorgen half drie, toen we 110 mijl van IJmuiden af ge stoomd hadden voelden de opvarenden een hevigen schok. Het schip dreunde geweldig, zoo erg dat schipper v. d. Plas, die te kooi lag er wakker van werd. Het spreekt vanzelf, dat de schipper direct uit de kooi sprong en zich zoo spoedig mogelijk naar het dek haastte en een onderzoek instelde. Men kwam tot de ontstellende ontdekking, dat het achterschip bijna direct na het onge val vol water was geloopen. De bemanning stelde wanhopige pogingen in het werk, om het water te loozen, maar zoo hard kon men niet pompen of het binnenste oomende water behielidi de overhand. Daar het weer bovendien zeer slecht was geworden, was de toestand, der bemanning verre van rooskleurig. Het water bleef maar stijgen en de trawler dreigde te zinken. De vloerlanen geraakten los ein dre ven in het water, de tafel in het achterlogiés was omgevallen, kortom het was een benauwde boel aan boord en allen moetsen het achter- logies verlaten, daar dit bijna geheel onder liep. Verschillende dingen van waarde konden niet eens meer gered worden. Op het kritiekste oogenblik kwam een Deen- sche kotter in de nabijheid en schipper v. d. Plas verzocht zijn Deenschen collega, n zijn nabijheid te blijven. Het ergste was nog, dat de scheepsboot, die zooals gewoonlijk op het achterschip was, dreigde over boord te slaan. Dat moest in elk geval voorkomen worden, want wanneer ze die kwijt waren, zouden, ze den trawler hebben moeten verlaten. Het zou een lastig en gevaar lijk karwei zijn, de boot naar voren te brengen, want de golven sloegen over het dieo wegge zonken achterschip. Maar de IJmuidensche visschers zijn voor geen klein geruchtje ver vaard en na een bovenmenschelijke inspan ning slaagde men er in, de zware boot naar het voorschip over te brengen. Men was toen op alles voorbereid; het was nu maar uitkijken of het water zou blijven stijgen, maar dit bleek gelukkig niet het geval te zijn. Het waterdichte schot deed zijn plicht. Daar het weer inmiddels wat beter was gewor den zou men het er maar op wagen, op eigen kracht naar IJmuiden te stoomen en na een zeer moeilijke reis kwam de Cornelis Zondag morgen1 in de haven. De trawler werd eerst a,an de Trawlerkade vastgelegd. Maar daar kon hij niet blijven lig gen en aangezien het eenige beschikbare droogdok in de Visschershaven niet diep ge noeg kon zakken om de Cornelis op te nemen, werd de trawler, nadat >de Scheepvaartin spectie een onderzoek had ingesteld en had geconstateerd, dat er geen gevaar was, dat de V. Z. V. I legt definitief beslag op den beker. Gistermiddag werd, onder begunstiging van mooi zomerweer in de zweminrichting „De Heerenduinen" een polo-tournooi gehouden, waaraan deelnamen VZV I, Comb. VZV, HVGB I en De Zijl I. Er was veel belangstelling. Dit tournooi stond onder auspiciën van de VZV. De heer P. Borst, voorzitter der VZV heette allen hartelijk welkom en deelde tot zijn spijt mede, dat Poelmeer I niet komen kon. Hierna ging men over tot de wedstrijden. De eerste wedstrijd was V2V I—Comb. VZV. Reeds spoedig na den aanvang werd er felle strijd geleverd en het gelukte VZV I eerst na een worp van G. Janus, die tegen den paal afsprong en in de handen van P. Gott- mer terecht kwam, 10 te maken. De com binatie wist dit goaltje weldra te vereffenen en gelijk te maken. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd. In de tweede helft wist P. Swier onmiddel lijk na het uitzwemmen 21 voor VZV I te maken. Dit voorbeeld volgend, maakte G. Ja nus 3—1. Toen T. v. d. Broek uit zijn doel was en C. Zwemmer vrij lag, wist deze hiervan handig te profiteeren en 41 te maken. Pum Swier gooide enkele minuten voor het einde den bal over den keeper heen en bracht zoo doende den stand op 51 voor VZV I, welke stand zij tot het einde ongewijzigd liet. Daar „De Zijl" te laat was werd een half uur gepauzeerd, waarna volgde de wedstrijd tusschen HVG'B I en De Zijl I. P. Rol maakte bijna onmiddellijk na den aanvang 1o voor HVGB I. Ook het tweede doelpunt voor HV GB I werd na uitzwemmen van den keeper van De Zijl, door P. Rol verzorgd en Schouwe zorgde voor het derde. Het vierde doelpunt voor HVGB I nam wederom P. Rol voor zijn rekening. Vlak voor de rust maakte Schouwe nog een doelpunt voor HVGB 1, waarna de rust met 5—0 voor HVGB inging. Na de rust ontstond het eerste doelpunt van „De Zijl" door een blunder van keeper Boeree. Met een onhoudbaar schot wist De Zijl 52 te maken. Schouwe bracht den stand op 62 voor HVGB I. P. Rol, K. Bongertman en weder om P. Rol maakten elk nog een doelpunt, zoo- dat HVGB I met een 92 zege uit den strijd kwam. Hierna volgde een demonstratie schoon- springen door de heeren ten Haven (DWR) Jansen (VZV) en Duller (BHD), dat menig applausje opleverde voor de springers. Na de pauze werd het programma verder af gewerkt en speelde de Combinatie tegen iyDe Zijl" in de verliezersronde. J. Wevers, keeper der Combinatie kreeg in het begin zwaar werk, dat hij keurig behandelde. Chr. Visman maakte met een goed geplaatst boogballetje 10 voor de Combinatie; S. Oud huizen zorgde voor nummer 2. De Zijl maakte hierna 21 wat echter maar net aan ging. Ter nauwernood wist Wevers de Combinatie van gelijk spel te redden, door den bal corner te slaan. Uit dezen corner ontstond geen doel punt zoodat het gevaar voor het oogenblik ge weken was. Tot de rust bleef deze stand on gewijzigd. In de tweede helft kwam de gelijkmaker echter weldra. Met een onhoudbaar schot van „De Zijl" werd het zelfs 32 en later voor „De Zijl", waarna onmiddellijk het eind signaal klonk. Tot slot volgde de winnaarsronde, waarin uitkwamen VZV I en HVGB I. In dezen wed strijd was het K. Bongertman, die HVGB een 10 voorsprong bezorgde. Maar Pum Swier zat niet stil en scoorde den gelijkmaker, anderd 21. G. Janus ondernam kort hierop een snelle spurt en maakte 21 voor VZV I. P. Rol wierp hierna van de helft op het VZV-doel, maar hij gooide tegen de lat. J. Verwer en K. Bongert man moesten hierop wegens overtreding het 1 i - O X ~"L "7 7 r":' P É&S3 - J j N ■- -Jp im, \r* - /o'- - - Een verzoek van den Burgemeester De Burgemeester der gemeente Velsen verzoekt den ingezetenen op 31 Augustus a.s., den verjaar dag van Hare Majesteit de Ko ningin, de nationale vlag uit te steken. water verlaten, zoodat beide partijen met zes man moesten spelen. De ruststand was onver- In de tweede helft maakte Pum Swier spoe dig 31' voor VZV. Dat de strijd ongeveer ge lijk opging blijkt uit het doelpunt van Bon gertman. die 32 maakte. Met dezen stand kwam hierna het einde. De heer P. Borst deelde hierna den eind- itand mede. welke luidt als volgt: 1. VZV I: beker. 2. HVGB I: medaille. 3. De Zijl I; 3e prijs. 4. Combinatie VZV: 4e prijs. De zwarte lijst van de IJ mui der Vischhandelvereeniging. Een goed bedoelde maatregel, maar In langen tijd hebben wij niet geschreven of gesproken over „de zwarte lijst", inge voerd dooi' de IJmuidei' Groothandelsvereeni- ginig, schrijft „De Ned. Vischhandel". Ondanks dat er heel veel klein- en groot handelaren op voorkomen, zijn deze niet zon der visch gebleven. Eenige frappante staaltjes kwamen ons ter oore, op welke wijze dit instituut werkt-, en tot welke gekke ver houdingen deze aanleiding geven. Het is ons nl. bekend, dat een groothandelaar een klein handelaar wegens wanbetaling op deze zwarte lijst deed plaatsen. Natuurlijk met de bedoe ling dat geen andere hem leveren mocht. Thans levert deze groo'handelaar opnieuw dezen kleinhandelaar zonder dat de schuld be taald werd en ophieuw op crediet. Doch even goed laat deze groothandelaar zijn afnemer op de zwarte lijst staan. Zoodat geen enkele groot handelaar aan dezen klant van ver- koopen, Een ander geval doet zich voor, dat wanneer een kleinhandelaar van deze lijst werd afge voerd, de andere groothandelaren hiervan kennis gekregen en deze als de kippen er bij wa ren om den afgevoerden kleinhandelaar prijs couranten te sturen. Zoo is de verhouding te IJmuiden. Men neme het dus niet al te ernstig met dreigementen van „De zwarte lijst". Tijd tusschen bakken en eten van visch te lang geweest? De vergiftigingskwestie in de Coelioorn- kazeme te Arnhem. Dr. Dornickx, de legerhygiënist, heeft in het Rijksinstituut voor Volksgezondheid te Utrecht een bacteriologisch onderzoek ingesteld naar de voedselvergiftiging in de Menno van Coe- hoorn-Kazerne te Arnhem. Dit onderzoek is geëindigd doch het heeft volgens het Alg. Hdbld. geen resultaat opge leverd. Het staat bij dr. Dornickx vast, dat de ge nuttigde gebakken visch de oorzaak van de vergiftiging is, maai' bij de toegepaste onder zoekmethoden, welke ten dienste stonden, was het niet mogelijk pertinent uit te maken, door welke bacterie de vergiftiging eigenlijk is ontstaan. Ook bij de dierproeven bleven reacties uit. Persoonlijk heeft dr. Dornickx IJmuiden be zocht en daar een onderzoek ingesteld. De firma te IJmuiden, die de visch afleverde, staat goed bekend. Ér moet z.i. dan ook sprake zijn van een ongelukkigen samenloop van om standigheden. De tijd, welke tusschen het bak ken van de visch en het nuttigen daarvan verliep is naar zijn oordeel vermoedelijk te lang geweest. De visch werd Donderdag ge bakken en Vrijdagmiddag in de kazerne ge bruikt. Ware de visch gebruikt op den dag van het bakken dan zou er waarschijnlijk niets gebeurd zijn. HAARLEMSCHE ORKEST#]REENIGING. De Haarlemsehe Orkest Vereeniging geeft hedenavond in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem een zomerconcert onder lei ding van haar tweeden dirigent Marinus Adam. De soliste is Annie Hermes (zang). Het programma bevat voor orkest: Sym- phonie no. 4 van Felix Mendelssohn-Bar- tholdy; A. Liadow's acht Russische volksme- lediën en de Piet Hein Rhapsodie van Pe ter van Anrooy. Voor zang en orkest zullen uitgevoerd worden: Francesco Rossi's Aria „Ah! Rendimi" en drie liederen van Hugo Wolf De Cornelis IJm. 15 wordt naar Amsterdam gesleept. Bij de Hembrug kwam nog een boot van de A. D. M. langszij, die haar pompen er op zette. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1