CEBUTO VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. IJMU1DEN jjet Julianadok behouden in zee. Maar de afstappers beleefden eenige benauwde oogenblikken. Het Julianadok is, nadat het eenige dagen in IJmuiden heeft gelegen om gunstig weer af te wachten. Zondag avond van IJmuiden vertrokken. Om streeks half acht was het buitengaats en een uur later konden de tallooze iJmuidenaren, die het vertrek van de pieren en de havens af hadden gade geslagen, het grootc gevaarte in het vallende schemerdonker zien verdwij nen. Lang, heel lang nog bleef het als een breede, donkere streep tegen den horizon geteekend, zichtbaar. Tegen vier uur Zondagmiddag begonnen de drie sleepbooten, die het dok naar de plaats Jan bestemming zouden brengen, het dok van 7iin ügPlaats in hefc spui kanaal weg te slee- !gn De korte tocht naar de Noordersluis had 'en'vlot verloop, maar het duurde geruimen Hid voordat de sluis gepasseerd was. Om streeks half zeven schoof de kolossale buiten deur langzaam op zij en met dé sleepbooten Seefceufel en Danzig er voor en de Möwe, die als roer fungeerde er achter, kwam er be weging to pe stentor van Bureau Wijsmuller was door den leider van het convooi, den heer W. H. Mellema aangenomen om hem en eenige an deren, op zee van het dok te halen. Aan boord van deze sleepboot hebben we het convooi naar de brulboei begeleid. Aan boord van deze cjpepboot bevond zich o.a. ook de heer P. Fe- nenga, directeur van de Amsterdamsche Droogdok Mij., die ongetwijfeld niet zonder weemoed afscheid genomen heeft van het dok, dat 25 jaar lang zijn onderneming tal van goede diensten heeft bewezen. Het gaat alles naar wensch. Langzaam trek- Sen de krachtige sleepbooten het dok naar den mjden havenmond. Onderwijl cirkelt de PH y>0, een vliegtuig van de Nationale Lucht- vaartschool, met een fotograaf aan boord bo ven het convooi, zoo laag dat bestuurder en fotograaf duidelijk te zien zijn. Om half acht is onze Stentor in zee en even later glijdt ook het dok tusschen de pieren door. De zee is vrij kalm, maar toch dansen de sieepbooten voor het dok en onze Stentor lustig op de golven. Maar het dok vertoont niet de minste neiging om schommelende be wegingen te maken; het ligt rustig op de zee. Inmiddels heeft de Möwe achter los gemaakt. Die zal straks, als we wat meer op de ruimte zijn, de beide andere sleepbooten helpen trek ken,' wanneer deze hunne trossen hebben uit gevierd. Ongeveer een mijl binnen de brulboei geeft de heer Mellema van het dok af het teeken aan de zich aan boord van de Stentor bevin dende vletterlieden, om hem en de anderen van het dok af te halen. En spoedig roeien twee geoefende en krachtige armen het zwaar slingerende notedopje naar het dok toe. Acht man in de boot. Jerome K. Jerome heeft een geestig verhaal geschreven over „Three men in a boat", maar als hij het korte reisje had moeten beschrij ven, dat de zes afstappers en de beide roeiers van het dok naar onze sleepboot maakte, zou zijn verhaal ongetwijfeld minder-.geestig ge worden zijn. De vlet, die nauwelijks een paar decimeters boven het water uitstak, ging ge weldig te keer en toen ze eindelijk langszij van de Stentor was gekomen, hadden de vletterlui de'grootste moeite om te voorkomen, dat ze tegen de sleepboot te pletter sloeg. Maar ten slotte kwamen allen behouden bij ons aan boord, dat waren behalve de heer Mellema, diens zoon, zijn schoonzoon, onze oud-interna tionale doelverdediger dr. Y. G. van dér Meu- len (Gejus), een vertegenwoordiger van de Amsterdamsche Droogdok Mij. en de beide loodsen. De heer Mellema heeft het nog even benauwd gehad. Hij deed den sprong juist toen de vlet haar kop omlaag stak Het gevolg was, dat hij op een gegeven oogenblik aan de verschansing van de sleepboot kwam te han gen, met beide beenen in het water. Gelukkig konden eenige hulpvaardige handen hem be houden aan boord hijschen. Het was niet verstandig, met zooveel men- schen tegelijk in de boot te gaan en ook had men beter gedaan, geen menschen op het dok mee te nemen, die er geen boodschap hadden. En dat waren er minstens twee van de zes. Toen kwam spoedig het oogenblik, om af scheid van het convooi te nemen. De Seeteufel en de Danzig hadden inmiddels de trossen uit gevierd en de Möwe was al naar voren geko men en had een tros op het dok vastgemaakt. De Stentor stoomde rond en toen ze den steven landwaarts had gekeerd liet de stoomfluit haar afscheidsgroet hooren, welke door twee der sleepbooten beantwoord werd. Petten en hoeden werden gezwaaid naar de bemanning van de sleepbooten en de runners aan boord van het dok, waaronder zich één Hollander bevond, een arbeider van de Amsterdamsche Droogdok Mij., iemand, die nooit op zee was geweest. Zijn vrouw was bij ons aan boord en dat die twee elkaar nog een heelen tijd na wuifden, laat zich denken. Het dok voer een honderd vaam achter de sleepbooten, als een eenzaam drijvend eiland op de oneindige waterplas, een in het Westen opkomende onweersbui tegemoet. En de Sten tor lag even voor 9 uur aan den toeristen steiger. t is er aan de hand mei de Poolsclie trawlers? Het gerucht gaat dat de Hollanders af zullen monsteren. Er schijnt met de Poolsche trawlers, die zoo ms men weet onder Hollandsche schippers varen en ook ten deele met Hollanders be land zijn, iets niet in orde te zijn. Het ge acht gaat tenminste in IJmuiden, dat de op varenden van de Barbara, die onlangs door °e Adam met ingezakte vuren van de Noord zee naar Gdynia werd gesleept, naar Ucnuiden terug zullen keeren. Ook in Huil schijnt het met de drie trawlers, me daar voor Poolsche rekening werden aan gekocht, niet te willen boteren. Van deze Trawlers, waarvoor reeds Hollanders waren «ogenomen, is nog geen enkele vertrokken. De Poolsche regeering schijnt de trawlers zooveel mogelijk met Polen te willen beman den. maar in dat geval zullen de Hollandsche Knippers, stuurlieden en machinisten wel wei- pj !ust gevoelen, op hun post te blijven, want beschikt nog niet over voldoende ber tiolu1 zeevisschers. Ook het ongeval met de wordt geweten aan de ondeskundig- n de verantwoordelijk ie in dit geval Polen waren. EEN VERLIES VOOR STORM- VOGELS. Karei Haak niei meer beschikbaar Konden we de vorige week mededeelen dat V.S.V. weer de beschikking had gekregen over een harer steunpilaren, thans moeten we melding maken van het feit. dat Storm vogels juist een harer beste spelers zal moe ten missen: Karei Haak, de krachtige rechts back der Vogels, heeft den wensch te kennen gegeven dit seizoen niet meer te worden opgesteld. Een ieder, die geen vreemdeling in de voet balwereld is, zal begrijpen, dat dit een groot verlies voor de IJmuider club beteekent.. Ook voor Zwaluwen- en K.N.V.B.-proef- elftallen alsmede voor het H.VH.-elftal heeft hij tal van goede wedstrijden gespeeld. 't Zal aanvankelijk vreemd zijn den stoeren Haak niet meer op de rechtsbackplaats, welke hij zooveel jaren met succes bezet heeft, te zien. We zijn er echter van overtuigd, dat in het Stormvogelkamp zijn naam nog dik wijls genoemd zal worden. Het auto-ongeval van (Ir. Rekker. Nog goed afgeloopen. Omtrent het auto-ongeval, dat dr. Bekker en zijn gezin is overkomen, vernemen wij nader, dat de auto, toen de familie op de uitreis was, in Duitschland door een vrachtauto werd aangereden. De auto kantelde en alle inzittenden werden er uit geslingerd, maar het liep bijzonder goed af, daar niemand letsel van beteekenis had bekomen. De auto was echter ernstig be schadigd. Einde der Westkustvisscherij in 't zicht. Hakevangsten worden schraal. De laatste dagen komen er berichten door, volgens welke de hakevangsten in de Clyde niet meer loonend zijn, zoodat de trawlers ge dwongen zijn, andere vischgronden op te zoe ken. De Betje, die j.l. Zaterdag aan de markt was had nog 100 kisten, waarvoor graag koo- pers gevonden werden. De besomming was f2420, niet te veel voor een reis van 21/2 week. De Alkmaar is van de Clyde vertrokken om op de Noordzee op de haring te gaan. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Delft IJM. 17. Vangst: 1650 manden haring, 50 manden braadschelvisch, 10 manden sehel- viseh, 15 manden gul en koolvisch, totaal 1725 manden,benevens 15 stuks stijve kabeljauw. Flaminga IJM. 25. Vangst: 1150 manden haring. IJMUIDEN Amstelstroom IJM 91, vangst 100 manden hake en 100 manden diversen. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden vertrokken de Betje RO 16, Condor IJM 72, Amsterdam IJM 58. IJMUIDEN 22 Augustus 1938. Tarbot 100—80 cent per K.G. Tong 180135 cent per K.G. Heilbot 12590 cent per K.G. Griet f 31—f 13 per 50 K.G. Zetschol f 27—f 19 per 50 K.G. Kleinschol f 21f 8 per 50 K.G. Schar f 11,50f 18 per 50 K.G. Poontjes f 5—f3,10 per 50 K.G. Groote schelvisch f 21f 17,50 per 50 K.G. Middel schelvisch f 18f 13 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 13f 7,50 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 7,50f 6 per 50 K.G. Groote gul f 14,50f 9 per 50 K.G. Kleine gul f 6,50—f 1,10 per 50 K.G. Wijting f5,50—f 1,70 per 50 K.G. Makreel f 10,50f 8 per 50 K.G. Versche haring f 5,30—f 2,60 per K.G. Kabeljauw f 58—f 22 per 125 K.G. Vleet f 1,45—f0,45 per stuk Leng f 1,40f 0,40 per stuk BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 380 465 450 300 300 340 1600 600 1800 35 wakker te moeten houden voor de te behande len onderwerpen. Vervolgens bracht hij dank aan de heeren Krijgsman en Kuiper voor hun bereidwilligheid om te komen spreken en gaf vervolgens het woord aan den heer Krijgsman, die in een gloedvol betoog, zijn meening over de beide extremistische partijen in ons land n.l. het Communisme en de Nationaal Socialis tische Beweging, uiteenzette. De heer Krijgs man wees op de gevaren, die de R.K. van dien kant bedreigen en noemde als voorbeelden de godsdiensthaat en geloofsvervolging in het Rusland van de laatste 21 jaren. Vervolgens besprak de heer Krijgsman het ontstaan van het Duitsche Nationaal Socialisme, benevens de gevolgen dezer beweging, o.m. de opheffing van het bijzonder onderwijs. Uiteindelijk aldus spreker, is het streven daar gericht op het in voeren van een nieuw heidendom. Maar ook de invloeden der Communistische Partij Holland en de Nationaal Socialistische Beweging hier te lande moeten niet worden onderschat. Spre ker noemde enkele voorbeelden, waaruit dat naar zijn meening bleek. Met de uitspraak, dat volgens zijn ervaringen de toestand van het Nederlandsche volk en bovenal van de arbei ders en werkloozen den toets der critiek met het overige deel van Europa glansrijk kan doorstaan, eindigde spreker zijn rede. De heer Kuiper citeerde allereerst een uit spraak van minister Romme, waarin deze be treurde dat in ons land tusschen het econo misch en sociale element een scheiding be staat, welke feitelijk door heel ons leven loopt, welke scheiding door hem van zeer groote be teekenis werd geacht. Naar sprekers meening kan slechts door het wegnemen diezer schei ding het werkloosheidsvraagstuk tot een be vredigende oplossing worden gebracht. De dichtheid en de aanwas onzer bevolking spre ken op economisch gebied een belangrijk woordje mee en dringen steeds meer in de rich ting van uitbreiding van de industrialisatie, en dientengevolge vergrooting onzer behoefte aan internationaal ruilverkeer. Vervolgens somde de heer Kuiper de eischen op, die in het R.K. actieprogram zijn samen gevat als: verkorting van den wettelijken ar beidsduur, toepassing van de Arbeidswet op alle overheids- en semie-overheidsbedrijven. Totaal verbod van vrouwenarbeid in die geval len, waarin deze arbeid evengoed door man nen kan worden verricht enz. Ten slotte sprak voorzitter Brakenhoff woorden van dank aan beide sprekers en aan allen die tot het slagen dezer dag hadden medegewerkt en sloot op de gebruikelijke wijze. De R.K. Harmoniekapel St. Caecilia gaf voor den aanvang en geduren de de pauze enkele nummers ten beste. Eveline IJM 115 f 2670 Prinses Beatrix IJM 117 f 3120 Uiver IJM 384 f 2550 Maria IJM 95 f 2200 Knikker IJM 4f 2020 Limburgia IJM 54 f 2390 Schoorl IJM 39 f 3540 Maria S. Ommering IJM 7f 3770 Haarlem IJM 9 f6: KW 103 f 1170 Kotter: F. N. 210 f 75. Motorloggers: RO 9 f880; KW 155 f520; KW 59 f480; KW 52 f 230; KW 166 f400; KW 178 f460; KW 132 f370; KW 27 f155; KW 114 f320; KW 28 f300; IJM 204 f310. EEN GRATIS UITSTAPJE NAAR ZWOLLE. Twee jongens van 15 jaar waren hier Za terdagmorgen op een vrachtauto geklommen zonder da,t de chauffeur er iets van gemerkt had en zijn heerlijk meegereden tot Zwolle, waar de bestuurder tot de ontdekking kwam, dat hij twee verstekelingen aan boord had. De jongens werden naar het politie bureau gebracht en door tusschenkomst van de politie naar IJmuiden teruggezonden. BRANDJE DOOR KORTSLUITING. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is ver moedelijk tengevolge van kortsluiting een be gin van brand ontstaan in een kolenpakhuis aan de Frogerstraat. Met een paar emmers water werd de brand gebluscht zoodat de uit gerukte brandweer niet behoefde op te treden. VELSEN Landdag van de R.-K. Staatspartij. Twee inleidingen. Zondag werd in den tuin van het gesticht „Meerzicht" een landdag gehouden, georgani seerd door de afdeeling Velsen-Noord dezer partij, waarbij als spreker optraden de heeren M. Krijgsman en H. J. Kruiper. De eerste had als onderwerp „De R.K. Staatspartij" in deze tijden", de heer Kuiper sprak over „Het Werk loosheidsvraagstuk". Te ruim drie uur opende de voorzitter van de afdeeling, de heer G. Brakenhoff, op de ge bruikelijke wijze en riep vervolgens de niet talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe. De afdeeling Velsen-N., zei spreker, heeft ge meend ook in dezen stillen tijid de aandacht Wilt U iets van de wereld zien? Ga reizen met Cebuto. Eenige reizen uit onze massa-keus: 3 dg. Valkenburg en Elfelgebergte 19.75 4 dg. Ardennen met gr. boottocht 32.50 4 dg. Burg a/d. Wupper en omg24.— 5 dg. Rïjnland-Wiesb.. m. boottocht 38.50 6 dg. Ardennen en Luxemburg w 48.— 7 dg. Schw. m. Freudenst55.— 9 dg. Beiersche Alpenwereld 72.50 13 dg. Italië en Dolomieten „112.— Agentschap: w BRUYNZEEL'S MODEMAGAZIJN VELSEN (bij de pont). Tl I lT\ ZWEMNIEUWS. In de komende weken zullen in de belde zweminrichtingen „De Heerenduinen" en „De Velser Zwem-inrichting", diverse zwemwed strijden gehouden worden. Zaterdag 27 Augustus a.s. wordt in de Vel ser Zweminrichting de 1500 M. borstcrawl en de 1500 M. schoolslag verzwommen. Op de 1500 M. borstcrawl krijgt Pum Swier den IJmuider Courant-beker te verdedigen, welke beschikbaar gesteld is voor den eerstaanko- menden V. Z. V'er, terwijl P. Vissink op de 1500 M. schoolslag den V.Z.V.-beker moet ver dedigen. Verder zullen er dien middag reeds Junio ren-kampioenschappen voor den kring Haar lem verzwommen worde ij. Op Zondag 4 September a.s. worden verder junioren-wedstrijden en kampioenschappen verzwommen in „De Put". En op Zondag 11 Sept. wordt in de Heeren duinen een zwemfeest gehouden met verschil lende wedstrijden REIZEN ZONDER ZORGEN (Adv. Ingez. Med.) PERSONALIA. De heer Jac. P. Nijssen, wethouder onzer ge meente, is door den minister van economische zaken benoemd tot bestuurslid der Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale. SCHIP VAN Angra (Fin) La Plata 4 Sept. La Plata 29 Aug. Aenos (Gr.) San Nicolas 5 Sept. Alcionus (Eng.) x) Batavia 7 Sept. Atreus (Eng Batavia 16 Sept. Amstelland (Ned.) x Buenos Aires 16 Sept. Agnita (Ned.) Curagao Alcides (Eng.) x) Curacao 1 Sept. Achilles (Ned.) Alexandrië 17 Sept. Kopenhagen 28 Aug. Barneveld (Ned.) Chili Chili 7 Sept. Bitterfeld (Du.) Ned. Indie Bintang (Ned.) Batavia Bodegraven (Ned.) x) Hamburg 24 Aug. Boskoop (Ned.) Chili Chr. Huygens (Ned.) x Batavia 31 Aug. Cördillera (Du.) x) Hamburg 28 Aug. Caribia (Du.) x) Pto Barrios 16 Sept. Dortmund (Du.) Ned. Indie 24 Aug. D. N. Bogiazides (Gr.) San Nicolas 28 Aug. Dudley Rose (Eng.) Swansea 23 Aug. Eurybates (Eng.) x) Batavia 24 Aug. Euterpe (Ned.) Bordeaux 23 Aug. Eriksborg (Zw.) Gefle 18 Aug. Essen (Du.) Ned.-Indië Gainymedes (Ned.) La Romana Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 6 Sept. Hamm (Du.) Macassar Holmelea (Eng.) West Afrika Hermes (Ned.) Midd. Zee Helder (Ned.) Hamburg Hedera (Zw.) Onega 27 Aug. Inhambane (Port.) La Plata 23 Aug. Iris (Ned.) Danzig 22 Aug. Jaarstroom (Ned.) West Afrika Jagersfontein (Ned.) Zuid Afrika 25 Aug. Juno (Ned.) Hamburg Joh.v.Oldenbarnev. (N.) Batavia 21 Sept. Luneborg (Du.) Ned. Indië 27 Sept. Liberian (Eng.) West Afrika 23 Sept. Laertes (Ned.) x) Batavia Meerkerk (Ned.) Japan 29 Aug. Myrmidon (Br.) Ned. Indië 1 Sept. Montferland (Ned.) x) B. Aires 4 Sept. Marina (Noor) x) Aruba 27 Aug. Michael Frunze (Rus.) Archangel 29 Aug. Nigerian (Br.) West Afrika Orion (Ned.) Zw. Zee 24 Aug. Oranje Nassau (Ned.) West Indië 24 Aug. Oberon (Ned.) Zw. Zee 8 Sept. Orestes (Ned.) Santos 1 Sept. Ocana (Eng.) x) Baytown Ove Toft (Noor) Louisburg (v. Velsen) 30 Aug. Odysseus (Ned.) Stettin Poelau Tello (Ned.) Batavia 31 Aug. Palatia (Du.) Mexico Poelau Roebiah (Ned.) Batavia 23 Aug. Perseus (Ned.) Stettin Pluto (Ned.) Danzig 29 Aug. Polyphemus (Ned.) x) Batavia 4 Oct. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia Reaveley (Eng.) Buenos Aires 10 Sept. Randfontein (Ned.) Z. Afrika 10 Sept. Reggestroom (Ned.) West-Af rika Serooskerk (Ned.) x) Japan Saturnus (Ned.) Midd. Zee 27 Aug. Soemba (Ned.) Batavia South America (Noor) Port Arthur 21 Aug. Sesostris (Du.) Cristobal 16 Sept. Sembilan (Ned.) x) Batavia Socrates (Ned.) Chili 31 Aug. Simon Bolivar (Ned.) West Indië Spartax (Rus.) Leningrad - Alexandrië 4 Sept. Teucer (Br.) Rosyth 23 Aug. Theseus (Ned.) Kopenhagen 22 Aug. Midd. Zee 25 Aug. Vuleanus (Ned.) Midd. Zee 5 Sept. Westland (Ned.) Hamburg 23 Aug. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Aug. van Victoria. 17 Aug. v. Teneriffe 18 Aug. van St. Vincent. 9 Aug. van Belawan. 16 Aug. v. Padang 18 Aug. vertrokken. in lading. 12 Aug. vertrokken 18 Aug. vertrokken vertrekt 25 Aug. 10 Aug. van Curasao. 18 Axig. te Callao. 17 Aug. v. Pt. Sudan 3 Aug. van Sabang. 20 Aug. vertrokken 18 Aug. te Valparaiso. 10 Aug. van Colombo, vertrekt 27 Aug. .vertrekt 26 Aug. 16 Aug. v. Gibraltar 19 Aug. van Madeira. 20 Aug. vertrokken. 19 Aug. van Gibraltar. 19 Aug. vertrokken. 12 Aug. vertrokken. 15 Aug. V. Tjilatjap. 19 Aug. vertrokken. 19 Aug. van Genua. 17 Aug. van Perlm 11 Aug. v. Freetown 10 Aug. van Progreso. in lading 17 Aug. vertrokken. 14 Aug. v. Madeira 19 Aug. vertrokken. 15 Aug. van Las Palmar 19 Aug. van Pt. Sudan, vertrekt 24 Aug. vertrekt 24 Aug. 14 Aug. v. Batavia 16 Aug. van Lagos 20 Aug. vertrokken 17 Aug. van Genua 17 Aug. v. Pt. Said 16 Aug. van Rio Janeiro. 9 Aug. vertrokken 19 Aug. vertrokken. 17 Aug. v. Las Palmas 17 Aug. v. Gibraltar 19 Aug. v. Madeira 18 Aug. te Kymassi. 12 Aug. vertrokken 15 Aug. vertrokken vertrekt 27 Aug. 19 Aug. van Singapore. 16 Aug. v. Trinidad in lading. 20 Aug. vertrokken vertrekt 26 Aug. vertrekt 27 Aug. in lading. 10 Aug. vertrokken. 18 Aug. v. Lorenzo Marques 16 Aug. van Takoradi 22 Aug. van Pto. Colombia. 18 Aug. v. Gibraltar, in lading. 3 Aug. vertrokken. 19 Aug. vertrokken. 17 Aug. v. Padang 13 Aug. van Callao 17 Aug. v. Barbados vertr. 23 v. Rotterdam. 19 Aug. te Piraeus. 22 Aug. van Hull. 18 Aug. vertrokken. 13 Aug. v. Izmir. 19 Aug. van Bari. 22 Aug. vertrokken. 13 Aug. te Yokohama VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN PROGRAMMA DINSDAG 23 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.— Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. (grj.pl.) 10.30 Kovacs Lajos' orkest (opn.) 11.— Declamatie. 1.1,25 Vervolg concert. 12. Ensemble Excellos. (Om 12,15 Berichten). 1. Gramofoonmuziek. 1.30 Vervolg concert. 2. Omroeporkest. 2.40 Declamatie. 3.— The Ro mancers en gramofoonmuziek. 4.30 Kinder koorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Het Om roeporkest. 6.30 Biologische causerie. 7.40 Reportage. 8.Berichten A.N.P. Mededeelin- gen. 8.10 Gevarieerd programma. 9.30 Inter views. 10.Gramofoonmuziek. 10.30 Kwintet van de Nederlandsche Jazz-Liga. 11.— Be richten A.N.P Hierna tot 12.De Twilight Serenaders (opn.) HILVERSUM II 301.5 M. en 415 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.Be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11j30 Gods dienstige causerie. 12.Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 2.Voor de vrouw. 3.Gramofoonmuziek. 4.K3RO-Kamerorkest en gramofoonmuziek. foonmuziek. 7.Berichten. 7.15 Causerie: De 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Orgelspel en gramo- Charlatan (Kwakzalvers in vroeger tijd). 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Berichten A.N.P., Mededeelingen, berichten. 8.15 Het KiRO-or- kest. 8.50 Zang met pianobegeleiding. 9. Declamatie. 9.15 De KRO-IMelodisten en solist. 9.45 Vervolg zang. 9.55 De KRO-Boys en solist 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gizzi Royko en haar Hongaarsch orkest. 11.1012.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. lil .20 Het Philharmonisch strijkkwartet. 11.50 Sportreportages. 12.05 Actueel program ma. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Sport- reportage. 1.— BBC-Wels orkest en soliste. 1.40 Sportr©portage. 1.55 Gramofoonmuziek. 2.35 Sport-reportage. 3.20 Het Ralph Elman- sextet. 4.05 Gramofooaimuziek.. 4.20 Sport- reportage. 4.55 Gramofoonmuziek.. 5.20 Sport- reportage 6.20 Berichten. 6.45 Sportrepor- tage. 7.Berichten. 7.05 Cello en" piano. 7.35 Ben Frankel's orkest en solisten. 8.20 Orgel spel. 8.50 Variété-programma. 9.50 Gramo foonmuziek. 10,Berichten. 10.25 Ameri- kaansche volksliederen (gr.pl.) 10.55 Couserie „Practical probleems of animal and erop producten, lil.10 BBC-koor en -orkest en so listen. 11.5512.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.35 Giardino-orkest. 2.25 en 3.05 Gramofoonmu ziek. 3.20 Kwartet en solisten. 5.20 Gramo foonmuziek. 7.20 Pianovoordracht. 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.35 Kamermuziek. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN 456 RL 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Militair orkest. 8.509.50 Amusementssextet. 12.20 Omroep orkest en solisten. 2.30 Populair concert. 4.20 Keulsch Echupoo-orkest. 7.20 Gramofoon muziek. 7.40 Omroeporkest, kamerkoor en solisten. 8.30 Radiotooneel. 8.50 Gevarieerd programma. 12.203.2Q Gevarieerd nachtcon cert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalon- orkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Bonte Avond. 10.3011,20 Gramo?" uzi ek BRUSSEL 484 RL 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 L. Darcy's or kest. 1.50—2.20. 5.20 en 6.35 Gramofoonmu ziek. 6.50 Concert. 8.20 Radiotooneel. 8.35 José Schnijders' orkest. 10.30—11.20 Gramofopn- muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 RL 7.35 Volksmuziek. 8.20 Berichten. 8.35 Om roeporkest en solist (9.209.35 Politiek dag bladoverzicht). 10.20 Berichten. 10.50 Trio concert. 11.05 Berichten. 11.20—2.20 Gramo foonmuziek. (1.151.26 Tijdsein). AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 22 AUGUSTUS Concertzaal: H. O. V. Concert. Soliste Annie Hermes. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Broadiway Melody" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een avontuur in Hotel Excelsior", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Zwerfstertje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Eenmaal „Yes".... eenmaal „No", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Merijntje Gijzen's Jeugd" en „Het laatste schot". Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. DINSDAG 23 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen des middags en 'des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler. Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Hoogovens Hoogovens Papierfabriek Zweedseh Finsch Engels ch Flandria Virgo Hollinside Rotterdam Huil Archangel laden laden hout HAARLEM, 20 Augustus. Getrouwd: 20 Augustus: H. J. Witteveen en A. Chr. E. M. Schlaghecke. Bevallen 17 Augustus: M. G. Hartmanns— de Groot, z.; 18 Augustus: M. v. d. Bel—No- wicki. d.; C. L. WehnesKrause, z.; M. Bos Schippers, z.; H. ter MaatDale, d.; M. W. Veen—Beaux, d.; 19 Augustus: E. Friese—Bie- molt, d.; R. G. P. Nijhoff—Robbers, z.; G. Riet* man—Nijhuis, z.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3