Haarlemsche VoetbalboncL Amerika wint met gering verschil Nieuw wereldrecord op de 4 x 1 OOM.estafette OM DEN DAVIS-CUP. twee k.m.-wedstrijd op den AUTOMOBILISME barendregt en gatsonides behalen weer een succes «T01NI2 HONKBAL MAANDAG 22 'AUGUSTUS 1938 7 Zwemkamp Europa-Amerika. TIJDENS den werelddeelenwed strijd, Europa—Amerika, die Zaterdag en Zondag te Berlijn werd gehóuden, slaagde de Ame rikaansche estafetteploeg erin een nieuw wereldrecrod op de 4 x 100 M. estafette te vestigen door dezen af stand af te leggen in den tijd van 3 min. 59,2 sec. Het oude wereldre cord was in het bezit van Hongarije met een tijd van 4 min. 2 sec., geves tigd op 14 Juli van dit jaar te Boe dapest. De Amerikaansche ploeg bestond uit: Hirose, Jaretz, Wolff en Fick. Amerika won de ontmoeting met 38—36 punten, maar heelemaal zui ver geven deze cijfers de verhou ding toch niet weer. Van de 12 nummers won Europa er zeven, maar Amerika won 2 van de 3 estafettenum mers, welke meer punten opleveren dan een individueel nummer. De 100 M. borstcrawl leverde natuurlijk een Amerikaansche overwinning op, daar ook Fischer, die voor onzen landgenoot Ho ving was aangewezen, niet aan den start ver scheen, omdat hij in de estafette moest uit komen. Niet Peter Fick, doch zijn landge noot Jaretz werd eerste met een tijd van 59.3 sec. Op de 200 M. schoolslag werd Europa eerste. Balke, de Duitsche schoolslagzwem mer legde de eerste 50 M. af met den vlin derslag. Op de tweede 50 M. liep hij nog meer uit en tenslotte hij met ongeveer 10 M. verschil op den Amerikaan Werson. De uitslagen luiden: 100 M. borstcrawl: 1. Jaretz (A.) 59.3 sec., 2. Fick (A.) 59,8 sece., 3. Dove (E.) 1 min. 1,2 sec., 4. Koeroesi (E.) 1 min. 1.6 sec. '200 M. schoolslag: 1. Balke (E.) 2 mina 42,8 sec., 2. Werson (A.) 50.9 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. Amerika in 3 minuten 59,2 sec. (nieuw wereldrecord), 2. Europa met Dove, Fischer, Heibel en Körösi, 4 min. 3,1 sec. Wederom kon de jonge Europeesche kam pioen Bjoern Borg het, ditmaal op de 1500 M. niet tot een overwinning brengen. Hij was Zondagmiddag tijdens de 4 x 200 M. borst crawl estafette al in het water geweest en op de zware 1500 M. moest hij voor de derde maal in twee dagen aan den start. Dit was een te moeilijke taak. Hij verloor met groot verschil in een voor hem zeer matigen tijd. Australië—Duitsckland (5—0) Het resultaat van het laatste enkelspel luidt: Bromwich (A.) sloeg von Metaxa (D.) 63, -2, 6-1. Daar Henkei met 1-6, 0-6, 6-8 van C. Quist had verloren is de eindstand 5—0 voor Australië. Belgen winnen jeugdwedstrijd tegen Nederland. De jeugdwedstrijd NederlandBelgië is ge eindigd in een 96 overwinning der Belgen, nadat zij op den eersten dag reeds een 5i voorsprong hadden behaald. Ralph Flanagan. Smitshuyzen, daarna volgde een groepje, waar in Scheffer en Molenaar zaten.In deze volgorde werd ook het keerpunt genomen. De anderen lagen ver achter, zoo ver, dat de laatste heeren nog voor het keerpunt gepasseerd werden dooi de dames mevr. Rie Aarsbergen-Olsen en mej. Sweres, die heel dicht naast elkaar zwemmend, de dames-voorhoede vormden, direct gevolgd door mej. Jansen. Inmiddels was de strijd bij de heeren fel ontbrand. Smitshuyzen was schuin overge- overgestoken naar Geerling, maar van Rootse- laar bleef rechtdoor zwemmen en dat gaf hem de overwinning. Want hij kreeg een aantal meters voorsprong en wist dien tot het einde te bewaren, ook toen Geerling en Smitshuyzen fel spurtten om de tweede plaats. Smitshuyzen, die het vorig jaar won, werd thans tweede met gering verschil op Geerling. Moolenaar kwam een minuut later aan, terwijl Scheffer door een snelle eindrush nog net voor v. d. Bo- gaerde kon eindigen. Bij de dames bleven mevr. Aarsbergen-Olsen en Greet- Sweres vlak bij elkaar, maar tegen het einde kon mej. Sweres haar rivale niet meer houden en verloor met slechts enkele meters achterstand. Een minuut later kwam mej. Jansen binnen, Bij de politieagenten was de strijd eveneens spannend. Met slechts gering verschil op Was sing behaalde van Haren het Nederlandsch kampioenschap. De A. P. G. S. behaalde den vereenigingsprijs. Bij de veteranen herhaalde de heer van Dommelen zijn zege van het vorig jaar en was hiermede de eenige deelnemer, die een dergelijke prestatie verrichtte. De uitslagen luiden: Heeren: 1. M. van Rootselaar (Het IJ) 30 min. 46 sec. 2. H. Smitshuyzen (A. Z.)' 1870) 30 min. 58 sec. 3. W. Geerling (Het IJ) 31 min. 1 sec. 4. S. Moo lenaar (Het IJ) 32 min. 5 sec. 5. S. Scheffer (D. J. K.) 32 min. 26 sec 6 A. A. v. d. Bo gaerde (DWR) 32 min. 30 sec. Dames: 1. Mevr. R. Aarsbergen-Olsen (RDZ) 36 min 44 sec. 2. G. Sweres (HDZ) 36 min. 53 sec. 3. M. Jansen (HDZ) 37 min. 54 sec. 4. M. Kuyper (DWR) 41 min. 1-6 sec. Heeren veteranen: 1. T. van Dommelen (SVH) 38 min. 52 sec 2. F. Bergveld (Dolfijn) 42 min. 27 sec. Om het politiekampioensehap van Ned I A. van Haren (Rotterdam) 37 min. 46 sec 2. Wassing (Amsterdam) 38 min. Fischer. Fischer zwemt de 100 M. in 59 sec Weiss behield ook bij het toren- springen de eerste plaats, Schlauch won eerst na feilen strijd de 100 M. rugslag, terwijl de Duitschers Schlauch Balke en Fischer tenslotte met groot verschil de 3 x 100 M. wisselslag estafette wonnen, waarbij Fischer op de 100 M. den prachtigen tijd van 59 sec. maakte. De uitslagen luiden: 4x 200 M. borstcrawl estafette: 1. V. S., 9 min., 3.6 sec. (Hirose 2 min. 19 sec., Jaretz 2 min. 15.7 sec., Wolf 2 min. 16.8 sec., Flanagan 2 min. 13.1 sec.) 2. Europa, 9 min. 10 sec., (Leivers (En geland) 2 min. 22.3 sec., Talli (Frankrijk) 2 min., 20 sec., Bjoern Borg (Zweden) 2 min. 14.4 sec., Plath (Duitschland) 2 min. 14 sec. 100 M. schoolslag 1. Balke (E.) 1 min. 12.3 sec., 2. Wersin (V.S.) 1 min. 18,2 sec. 100 M. rugslag: 1 Schlauch (E.) 1 min. 9.7 sec., 2. Neunzig (V.S.) 1 min. 10 sec. Torenspringen: 1. Weiss (E.) 118,47 p., 2. Root (V. S.) 115.20 p. 1500 M. borstcrawl: 1. Flanagan (V.S.) 19 min. 39.5 sec., 2. Borg (Z.) 20 min. 9.4 sec. '3 x 100 M. wisselslag estafette: 1 Europa, 3 min. 21,2 sec. (Schlauch, Balke en Fi scher), 2 V.S. 3 min. 38 sec. (Neunzig, Wer son en Fick) Eindstand: Ver. Staten 38 punten, Europa 36 punten. AMSTEL VOOR v. ROOTSELAAR Mevr. Aarsbergen-Olsen wint bij de dames. Saterdagmiddag is onder groote belangstel ling den jaarlijkschen 2 KM. wedstrijd in den Amstel, georganiseerd door „Het Leven" en den zwemkring „Amsterdam" van den K.N.Z.B. gehouden. Om drie uur sprongen 80 heeren van een dekschuit bij de Berlagebrug in den Amstel. Eenige minuten later startten 38 dames en 6 neerenveteranen en vervolgens begaven zich 55 politieagenten te water. Willy Geerling (IJ) lag aan den kop met on- ftveer 25 m. voorsprong op van Rootselaar en Caracciola wint den Grooten Prijs van Zwitserland. Onder zeer groote belangstelling is Zondag middag in het Bremgartenwald voor de vijf de maal de automobielwedstrijd om den groo ten prijs van Zwitserland gehouden. Winnaar werd de Mercedes Benzrijder Ca racciola voor zijn merkgenooten Seaman en Von Brauehitsch. Groote spanning heerschte er bij de tien duizenden toeschouwers rond het circuit, toen de negentien wagens aan den start ver schenen. Het regende en de baan was natuur lijk glad, ieder hoopte, dat het zonder onge lukken zou afloopen, na het tragische onge val van Zaterdag. Op hetzelfde circuit nl. was tijdens den wedstrijd voor sportwagens om den prijs van Bremgarten een doodelijk on geluk gebeurd, hetwelk diepen indruk heeft gemaakt. De coureur Hans Guebelin uit Zue- rich was met zijn 2 liter B.M.W. als eerste over de eindstreep gegaan en minderde vaart, toen een andere deelnemer den wagen ram de. Door den hevigen stoot sloeg de B.M.W. eenige malen over den kop, Guebelin werd er uitgeslingerd en overleed aan de opgeloopen verwondingen. Gelukkig kwam het vandaag niet zoover, wel vloog Mueller met zijn Auto Union uit de baan, waardoor de wagen grondig vernield werd, maar wonder boven wonder kwam de coureur er met slechts enkele lichte kneuzin gen af. Na den start namen Seaman en Stuck on middellijk de leiding voor Caracciola, Mueller, Kautz en Von Brauehitsch. Maar spoedig lag Caracciola op de tweede plaats achter Sea man. De Engelsche Mercedesrijder reed in deze eerste ronde zoo hard, dat hij in de 7280 meter, welke het traject lang is, bijna de ach terste rijders weer had ingehaald. Tenslotte ging Caracciola met 25 seconden voorsprong op Seaman als eerste over de eindstreep, waardoor hij voor de derde maal den grooten prijs van Zwitserland had ver overd. Het voorloopig eindresultaat van den auto mobielwedstrijd Luik-Rome-Luik luidt als volgt: 1. TravensterBreyre (Bugatti) 4 straf- punten. 2. BarendregtGatsonides (Ford) 10 straf- punten. 13. WesselyJuscezynski (Steyr), 13 straf- punten. 4. Massa-Bmnetti (Lancia), 15 strafpunten, Schoten is nog geen kampioen. Onze verwachting dat Schoten Zaterdagmid dag door een overwinning op V.V.G.A. H het kampioenschap van de tweede klasse B zou behalen is niet in vervulling gegaan. Nadat Schoten in de eerste beurt twee runs had be haald, dank zij eenige keeren vier wijd en een honkslag van Verkerk, gingen vijf beurten voorbij zonder dat ook maar een punt gescoord werd. Het werpen was velen Schotenaren te machtig. Verkerk, De Kleyn en J. Geurts ga ven wel een honkslag, maar de eerstgenoem- den bleven op de honken en J. Geurts sneu velde op het derde. Bij V.V.G.A. ging het wat beter. De Smidt wierp in de tweede beurt nog al eens vier wijd en werd ook geslagen. Zoo maakte V. V, G. A. een beurt van vier. Later werd het wer pen wat beter en steeg de G. A.-score ook maar langzaam. Na zes innings was de stand echter 7—2 voor V.V.G.A. Schoten slaagde er in de score op te voeren tot acht, waarvan vier runs gemaakt werden in de negende beurt. Honkslagen van Van Riemsdijk, Verkerk, De Kleyn, A. Geurts, J. Geurts, Van Hetem en Van Leeuwen hadden daar groot aandeel in. Doordat V.V.G.A. ook nog een beurt van drie maakte, hielp alle in spanning der Sehotenaren niet, want V.V.G.A. bleef voor en behoefde dan ook de negende beurt niet eens te slaan. Deze gang van zaken was niet naar den zin van den Schotenwerper en hij gaf dit op zoo danige wijze te kennen dat hij door den scheidsrechter uit het veld werd gezonden. Waar de kans groot is dat hierop een schor sing voor een of meer wedstrijden volgt en Schoten nog één overwinning noodig heeft om kampioen te zijn én mee te kunnen din gen naar een plaats in de eerste klasse, is de vereeniging wel zeer gedupeerd. De cijfers lder innings zijn: Schoten I: 2000 0 0114 V.V.G.A. II: 1 4 1 0 1 0 0 3 x 10 Kampioenschap derde klasse, Zondagmorgen streden T.H.B. II en Kinheim om het kampioenschap van de derde klasse B. De T.H.B. reserves stonden er het beste voor want die hadden ook aan een gelijk spel genoeg terwijl Kinheim het tot een over winning moest zien te brengen. De eerste helft van den wedstrijd was zeer spannend. Pas in de vijfde beurt wist T.H.B. eenige punten voor te komen. Zij heeft dien voor sprong echter niet kunnen handhaven. Voor al door gemiste vangkansen kwamen nog al eens Kinheimspelers op de honken terwijl- zij eigenlijk uit hadden moeten zijn. Ook de T. H. B.-werper za,kte tegen het einde geducht af waardoor nog al eens een vrije wandelins weggeschonken werd. Daar tusschen door viel een enkele goede slag van Kinheim en zoo kon het gebeuren dat na de achtste innings de T.H.B.-voorsprong verdwenen was en Kinheim één run voorstond. Nu moet gezegd worden dat Kin heim met slaan wel erg gelukkig was. Zoo viel op een oogenblik dat drie honken bezet waren een honkslag, die niet meer dan één honk waard was. Maar de bal raakte zoek in de aan grenzende droge sloot en zelfs de betrokken speler kwam nog over de thuisplaat, zoodat deze slag vier pun ten opbracht. De einduitslag was 2014 voor Kinheim, waardoor deze jonge vereeniging, die nog maar een jaar aan de competitie van den N. H, B. deelneemt, kampioen van de derde klasse B werd. De cijfers der innings zijn: Kinheim: 310003157 20 T.H.B. n: 400035002 14 Ook H.H.C. m vocht om het kampioen schap, maar heeft zich door R.C.H. m niet laten verrassen. R.C.H. wist op het werpen van Bels maar weinig te slaan, al bracht Otter het dan tot een homerun, die de Racing twee punten opleverde. Bij H.H.C. werd daarentegen nog al veel geslagen en waar nog al eens door vier wijd honken bezet waren, leverde menige tik een of meer punten op. Vooral Verwey blonk aan slag uit. In vijf beurten gaf hij vijf honk slagen, waaronder in de vijfde beurt een homerun. Die kwam op het oogenblik dat er twee honken bezet waren, zoodat hij drie punten opbracht. Toen R.C.H. acht beurten en HE.C. zeven beurten had geslagen was de tijd verstreken en werd gestopt. De stand was toen 237 en daarmede had H.H.C. m het kampioen schap van de derde klasse A behaald. Volgende week zullen dus H.H.C. III en Kinheim uitmaken wie zich kampioen van de geheele Haarlemsche derde klasse mag noe men. De cijfers der innings zijn: R. C. H. III: 0 3 2 0 1 0 1 0 7 H. H. C. IH: 4 6 2 0 7 3 1 x 23 De overige uitslagen. R. C. H. n: 1 0 1 0 2 5 0 1 2 12 Blauw Wit H: 2 0 0 2 0 1 1 1 2 9 Haarlem Hl: 4 2 3 6 1 1 17 E. H. S.: 0 1 2 5 2 3 13 E. D. O. V: 13 13 0 1 4 9 40 Schoten HI: 1 3 2 0 0 0 6 In Amsterdam won Zeeburgia met 336 van D.EC. en Quick met 11—6 van The Catchers. VOETBAL. E. D .O. IN HET WESTERKERK- TOURNOOI. E. D. O.—Spartaan (1—1) Spartaan wilde tenminste in een wedstrijd succes hebben en pakte flink aan. Reeds na eenige minuten maakte Prinsen een fraai doelpunt. E.D.O. forceerde toen den strijd door alles op den aanval te zetten. Eerst na rust maakt v. Es uit een voozet van Spek Jr. gelijk. De stand blijft zoo, ondanks de E.D.O.-meer- derheid. E. D. O.-Velox (1-1) Doordat Velox met 10 van Stormvogels gewonnen had. moest E.D.O. .den laatsten wed strijd winnen om een kans op de Westerkerk te hebben. E.D.O. was bijna voortdurend sterker, doch voor doel was het hopeloos. Velox viel minder aan doch was door goede schoten gevaarlijker. Maar Wiile verdedigde zijn doel weer prachtig. Slechts één keer scoorde Velox, doch E.D.Ö. wist door v. Zaanen gelijk te maken. Zoo bleef de stand ondanks hardnekkig aanvallen van E.D.O. De Haarlemmers hebben in dit touraooi drie maal 11 gespeeld. Velox—Stormvogels (l—O) Hoewel Stormvogels met vrijwel hetzelfde elftal in het veld kwam als de vorige week, heeft zij heel wat minder gepresteerd dan toen. Het zwakke punt was de voorhoede. Deze linie heeft veel te weinig geschoten, ondanks het feit, dat zij een groot deel van den speeltijd in den aanval is geweest. Wel geteld heeft de Utrechtsche doelman slechts twee werkelijk goede schoten behoeven te stoppen. Schoorl toonde zich allerminst een goede midvoor en Goedhart kwam steeds een tempo te laat. Ter verontschuldiging van de voorhoede moet gezegd worden, dat zij weinig steun van de middenlinie ondervond. Verdedigend speelde Prins een goede partij spil, maar met zijn harde, hoog door de lucht geplaatste ballen wist de voorhoede geen raad. Ook Krab en Bravenboer bezondigden zich hieraan en toen na de rust Schoorl op de spilplaats kwam te staan werd het nog een graadje erger. Zooals reeds gezegd, was Stormvogels een flink deel van den speeltijd sterker. Velox scoorde voor de rust het eenige doel punt. Eenmaal ontsnapte het Velox-doel na een doelworsteltng als door een wonder, maar daar tegenover staat, dat de Utrechtsche mid voor tweemaal in zijn eentje op Hollenberg kon afstormen. Den eersten keer stopte Hol lenberg het harde schot fraai, den tweeden keer schoot de Velox-man hard over het door den keeper verlaten doel. Q. S. C.—Kinheim (4—1) Een gehavend Kinheim-elftal leed een nederlaag tegen het toch heusch niet zoo sterke Q.S.C. Voor de rust zag het er niet naar uit dat de Velsenaren zouden verliezen want onder aanvoering van haar spil, stuwde de halflinie haar voorhoede gestadig op. De in valler linksbuiten faalde echter volkomen, terwijl de binnenspelers evenmin op dreef waren. Van der Wal kreeg na 15 minuten een goede pass en het was 01. Kinheim speelde tech nisch beter dan Q.S.C., doch de kansen wer den onbenut gelaten. Rust 01. Na de rust kwam Kinheim meteen flink opzetten, doch ook nu leverde dit geen doelpunten op. Toen kreeg Kinheim een fatale inzinking. Q.S.C. scoorde na zwak werk van de Kinheim-achterhoede den gelijkmaker (11). Dit gaf hen zooveel moed dat ze flink kwam opzetten en even later was het weer door toe doen van haar rechtsbuiten dat Q.S.C. kon doelpunten. Q.S.C. doelpuntte nog tweemaal waarna het einde kwam. Officiëele mededeelingen Secretariaat: Duvenvoordestraat 62 Haarlem. Tel. 14569 SPREEKUUR. Gedurende de maand Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. TOETREDEN TOT HET VERBAND VAN DEN H.V.B. Vereenigingen, die tot het verband van den H.V.B. wenschen toe te treden worden verzocht daarvan schriftelijke mededeeling te doen aan het Bestuur van den H.V.B. onder overlegging van een exemplaar van de Statuten en het Huish. Reglement alsmede een opgave van tenminste 35 tot deelname aan wedstrijden gerechtigde leden. JUNIOREN-TOURNOOI OM DEN v. d. AART-BEKER. Het junioren-toumooi om den v. d. Aart beker zal worden gespeeld op Zondag 11 September a.s. op de terreinen van het Heemsteedsche Sportpark. Indeeling en nadere gegevens zullen deze week aan de deelnemende vereenigingen worden toege zonden. ELFTALLEN VAN OUDERE SPELERS. Vereenigingen die indeeling van een elftal in een speciale afdeeling van oudere spelers wenschen (vorige seizoen afd. 3A) worden verzocht daarvan voor of op DONDERDAG AVOND (25 dezer) mededeeling te doen onder vermelding van het nummer van het elftal. Dit geldt zoowel voor de 3e als de 4e klasse. Na indeeling is wijziging NIET MEER MOGELIJK. MIDDENWEEK-COMPETITIE. Bij voldoende deelname zal dit seizoen een Middenweek-competitie worden georgani seerd voor werklooze voetballers. Vereenigin gen aangesloten bij den H.V.B., die in prin cipe bereid zijn met een of meer elftallen aan deze competitie deel te nemen, worden verzocht daarvan voor 15 September schrif telijk mededeeling te doen aan het Bonds- bureau onder toevoeging van een alphabeti- sche opgave der deelnemende leden (even tueel „gasten") met vermelding van hun adressen, beroepen en voor ieder de vakver- eeniging waarbij het lid is aangesloten. Deze gegvens zijn onontbeerlijk voor mogelijke vrijstelling van controle De wedstrijden zullen bij voorkeur op Dinsdagmiddag worden gespeeld, bij moge lijke terreinafkeuring voor den volgen den Donderdagmiddag opnieuw worden vastgesteld. ELFTAL OPGAVEN SEPTEMBER 1938. De elftalopgaven voor de maand Septem ber moeten voor of op 1 September aan het Bondsbureau zijn ingezonden. Deze opgave moeten worden ingezonden in alphabetische volgorde. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het secretariaat der vereeniging DIO wordt waargenomen door den heer M. G. Heijselaar, Vrouwehekstraat 35 te Haarlem. ROYEMENTEN. Geroyeerd door VI. Vogels en overgenomen door den H.VB.; R. Krodes, wonende te Haarlem, Sperwerstraat 43. Geroyeerd door ETO en overgenomen door den H.V.B.; A. Busscher, wonende te Hoofd dorp. Raadhuislaan 2. SCHEIDSRECHTERS. Bedankt door den heer F. J. Wallekers te Haarlem. Verhuisd H. Bakker naar Regulierstraat 7, Beverwijk. AANMELDING VAN NIEUWE SCHEIDS RECHTERS. Wederom wordt de aan dacht gevestigd op de gelegenheid om tot den H. V. B. als scheidsrechter toe te tre den. Tot op heden hebben slechts enkele personen zich hiertoe aangemeld, hetgeen in verband met de te venvachten uitge breide competities te weinig is. Degenen, die zich alsnog willen opgeven, worden daarom dringend verzocht zich ten spoedigste schriftelijk te wenden tot den Secretaris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twisterling. wonende Bad huisstraat 24, Haarlem. Aanvragen van personen, die den 35- jarigen leeftijd hebben overschreden, zul len als regel niet in behandeling kunnen worden genomen. BEKNOPT VERSLAG VERGADERING BONDSBESTUUR d.d. 12 AUGUSTUS 1938. Van de HH Boeree en Ponsteen is bericht ingekomen dat zij wegen uitstedigheid deze vergadering niet kunnen bijwonen. Bij den aanvang der vergadering wenscht de voorzitter de herkozen bestuursleden ge luk met het wederom in hen gestelde ver- trouwen en spreekt zijne verwachting uit dat zij met dezelfde energie en toewijding in de komende zittingsperiode de belangen, van den Bond zullen blijven behartigen. De notulen der vergadering van 24 Juni 1938 worden ongewijzigd goedgekeurd. Van de Reddingsbrigade is een dankbetui ging ingekomen voor den beschikbare ge stelden prijs ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan. De voorzitter wordt aangewezen den Bond te vertegenwoordigen op de te houden ver gadering van de Federatie van Erkende Bonden, terwijl de Hr. Vrugt den Bond zal vertegenwoordigen op de vergadering van afd. I van den K.N.V.B. Aan R. C. Brederode wordt toegestaan het terrein met 5 elftallen te be spelen in het seizoen 1938-'39. Zoomogelijk zal gevolg worden gegeven aan het verzoek van de Zeemeeuwen ter gelegenheid van het Nationale feest op 6 September een Haar lem's B-Elftal tegen die vereeniging te Zandvoort te doen spelen. Vervolgens wordt besloten aan HH Scheids rechters die wegens het bereiken van den 48- jarigen leeftijd werden afgevoerd en aan wie als zoodanig gedurende 2 jaar na hun afvoering een bondsdiploma werd uitgereikt, ook na dien termijn een bondsdiploma te doen toekomen. Hierna worden de verschillende functio narissen voor het seizoen 1938-'39 benoemd waarbij aan de Terreincommissie uitbreiding zal worden gegeven door de benoeming van den Hr. de Boer te Santpoort in die com missie. Op verzoek van den Hr. Heimig zal ook zij den aanvang van het komende seizoen weder een bespreking plaats vinden met de vereenigingen uitkomende in de Zaterdag competitie waarvan de datum nader zal worden vastegesteld. De heer Vrugt brengt de herdenking van het 40-jarig bestaan van den Bond ter sprake waarop wordt besloten daaraan een speciale bestuursvergadering te wijden welke op 16 September zal worden gehouden, terwijl de volgende bestuursver gadering wordt vastgesteld op Donderdag 1 September a.s. Niets meer aan de aade zijnde hierna sluiting. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behandeling worden genomen, indien be langhebbende als lid bij den H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het Bestuur der nieuwe vereeniging, dat hij volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. Aanvragen. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zijn ingekomen. Bezwa ren tegen inwilliging van het verzoek moe ten binnen zeven dagen na heden, schrifte lijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden ge bracht. 954 J. Huizing, wonende te IJmuiden, Vel- serduinweg 176 van VSV naar Waterloo. 955 A. Schaap, wonende te Haarlem, Adr. Loosjesstraat 64, van Rood Wit te Amersfoort naar Droste. 956 D. Bruin, wonende te Haarlem, De Ruijterweg 44, van Kennemerland naar VEW. 957 A. Rootlieb, wonende te Haarlem, Es- schilderstraat 12, van Schoten naar R.C. Brederode. Verleend. Beschikkende op een verzoek om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging is overschrijving ver leend, ingaande: 18 Augustus 1938: 950 D. W. Sala van Haarlem naar Kemp haan. 22 Augustus 1938: 953 C. Poldervaart, van Stormvogels naar Waterloo. 1 Augustus 1939: 842 J. H. Lenaarts van EDO naar DOA,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7