KENNEMER THEATER N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF Schitterend Bloemencorso van de V.V.V. HARDDRAVERIJ-DAG BOBBY BREEN's MEESTERWERK MAMMY Gr«^h;pp /(HEEP/ Het programma van het vuurwerk. Kanonnades op de Oostkade. Het programma van het vuurwerk, dat Donderdagavond om half tien op de Oost kade tot besluit van de reeks feestelijkheden wordt afgestoken, behelst niet minder dan G6 nummers, welke onderverdeeld zijn in 22 afdeelingen. Deze afdeelingen bevatten o.a.: Opening van het vuurwerk door salvo van luchtvuurwerk, bestaande uit 8 kanonslagen met bliksemlicht en zware kanonslagen. Fraaie verlichting van het terrein door 5 magnesiumzonnen in diverse kleuren, welke een sprookjesachtige verlichting over het terrein werpen. Groot jubelfront met groote letter W. van magnesiumvuur en duizenden schelwitte von ken en stralen, dat geflankeerd wordt door twee bouquetten, welke een menigte schitte rende oranjeappelen over het geheel werpen (nieuw) Groot brillantvuurfront, dubbele draaien de rozetten in krans, omringend door brillant vuur, beginnende met groote dubbele kran sen van goudvuur, wat overgaat in brillant- vuur, waarin vier groote draaiende gekleurde rozetten zich wentelen. Vervolgens ontbran den een groot aantal brillantfonteinen, welke aan alle kanten van het front prachtige brillantregens met zilveren sterren uitwerpen. Het geheel eindigt met kanonslagen. Dubbele Pyrotechnische Radiumtelegraven eerst in gouden regen over het terrein gaan de, prachtige radiumvuren met schitterende verlichting over het terrein. Groot schitterfront „De Gouden Vinger- palmen" beginnende met groote draaiende kern van dubbele diamantstralen en kran sen, waarin gekleurde magnesiumlichten stra len. Nadat de kern eenigen tijd gedraaid heeft ontbranden een aantal vingerpalmen, gevormd door de uitwerking van een aantal schitterfonteinen,welke duizenden gouden bladeren vormen, welke flonkerend op de aarde vallen. Het geheel eindigt met kanon slagen. De bloemen Arcade begint met een ge kleurde zon, omringd door kransen van bril- lantvuur. Plotseling ontbranden brillant fonteinen, welke een hoek vormen boven de zon, terwijl zijwaarts en onder fonteinen ontbranden. Tussehen het geheel, dat ein digt met kanonslagen, o ntbranden op twee NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker I en beter, 50 cent per week. Geen I stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE- I STELLEN. BEVERWIJK Romerkerkweg 87 Telef. 3421 I (Adv. ingez. Med.) plaatsen bloembouquetten, welke honderden gekleurde vuurbloemen opwerpen. Groote drievoudinge triplexen van mag nesiumvuur „De drie zilveren Triangels", be ginnende met brillantvuur, waarin gekleur de diamantlichten verschijnen. Vervolgens gaat de rozet over in schelwitte bundels met duizenden lichtende sterren en stralen, waar in magnesiumlichten mededraaien. Gelijker tijd ontbranden groote Triangels van magne siumvuur met groote zonnen. Het geheel een machtig spel van glinsterende magne siumsterren en stralen met fraaie verlichting over het terrein. Stijgende Koninginnekroon beginnende met een horizontale zon van brillantvuur, waarna een aantal brillantfonteinen ontbranden, terwijl de kroon langzaam en statig hoog de lucht instijgt om te eindigen in een groote kroon van gekleurde diamanten. Groote electrische diamantwaterval ge vormd door een aantal groote magnesium fonteinen, welke een enorme vuurmassa op werpen met duizenden' schelwitte stralen en sterren, waardoor het terrein daghelder wordt verlicht. De laatste afdeeling bestaat uit een groote slotdecoratie met de woorden „Leve de Harddraverij" in blokletters van diamant- vuur. Ontbranding van een groot brillant- vuurwerk, gevormd door brillantfonteinen, welke prisma's om de woorden vormen. Ont branding van groote eerepalmtakken van jasminvuur, waarin groot gekleurde zonnen draaien en ontbranding van groote dubbele contra-batterijen van Romeinsche kaarsen welke een menigte gekleurde lichtkogels en gouden staartsterren over het geheel wer pen, dat besloten wordt met een groot slot- bombardement en sterrenregens. BEVERWIJK. Groot aantal fraaie inzendingen. Dinsdagmiddag' heeft de V. V. V. te Beverwijk een prachtig geslaagd bloemencorso gehouden. Eenige fraaie werkstukken in de groep kleinere inzendingen. Felle strijd om de prijzen. In de reeks feestelijkheden, georganiseerd door de V. V. V., Koninginnedag, Harddrave- rijvereeniging en Middenstands Centrale ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubi leum van H. M. de Koningin werd Dinsdag middag een bloemencorso gehouden, georga niseerd door de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. Dit corso is voor onze V. V. V. een zeer groot succes geworden. Het aantal inschrijvingen overtrof verre de verwachtin gen en zeker niet minder was dat het geval met de publieke belangstelling. Dank zij de bijkans ideale weersomstandigheden voor een bloemencorso, een niet te hooge temperatuur en toch een stralende zon, waren van heinde en verre de toeschouwers komen opdagen Tegen drie uur brachten de treinen, die ver sterkt waren met extra-rijtuigen, duizenden belangstellenden naar Beverwijk. Vooral Vel- sen Noord en IJmuiden moeten op dezen mooien zomermiddag schier uitgestorven zijn geweest, want treinen en autobussen uit die richting voerden drommen reizigers aan. De opstelling van het bloemencorso ge schiedde in de schaduwrijke lanen van de buitenplaats „Scheybeeck", dat daartoe door mevr. A. A. van Hattum—Dekker, welwillend als steeds, ter beschikking van de commissie was gesteld. Het bloemencorso, dat zich in de lanen van de prachtige buitenplaats opstelde, muntte uti door' een fijne verzorging van de décors en ook door een groot aantal deelnemers,, groo- ter dan in 1934. In de verschillende groepen, waarin het corso was onderverdeeld, waren prachtige décors, uitgevoerd naar soms zeer origineele ontwerpen, ingezonden en reeds vóór de be oordeeling stond het vast, dat de jury een zeer moeilijke taak zou krijgen. In de ver schillende afdeelingen waren prachtige werk stukken te bewonderen. Wij noemen o.a. het smaakvol versierde rijtuig van de organisee- rende vereeniging, de V. V. V., de talrijke prachtig versierde auto's, de inzendingen van de bloemenveiling „Centrum", den wagen met de symbolische voorstelling van den vre de van de gezamenlijke vredesorganisaties, de keurig versierde arreslede, de interessante voorstelling van onze koloniën enz. De hard draverijvereeniging was vertegenwoordigd met een vaandrig te paard en de beide voor versierde sulkey's gespannen hoofdprijzen voor de verloting, de harddravers Rose Mor gan en Betty Worthy. Deze laatste draver was tijdens het rondtrekken van den stoet zoo onrustig, dat zij naar stal moest worden gebracht Ook onze andere plaatselijke vereenigingen kwamen goed voor den dag. Onze plaatse lijke krachtsportvereeniging D. O. K. ver scheen met een in de clubkleuren versierden wagen, de Rederijkerskamer „Kennemer- land" vormde een groep, gewijd aan Thalia, terwijl de vereeniging „Koninginnedag" de meest geslaagde groep vertoonde, betrekking hebbend op het jubileum van H. M. de Ko- nigin. Deze groep stelde voor de Nederland- sche Maagd, dragend den oranjeappel, waar uit ontsproot de gekroonde Wilhelmina van Oranje Nassau, de jubileerende koningin. Onverbrekelijk met het Huis van Oranje verbonden zijn de elf Nederlandsche provin cies en ook deze innige band was symbolisch voorgesteld. Voorts noemen wij de smaakvolle decora ties van de firma's Vroom en Dreesmann en Hamers, de voorstelling van de „Piet Hein", het jacht van het prinselijk echtpaar, de bei de Japaneezen in hun rikshaw, de huifkar enz. enz. Bij de kleinere stukken waren fraai versierde kinderauto's, fietsen, autopeds e.a. De Christelijke Gymnastiekvereeniging ..Hercules" was met een zeer groote groep uit gekomen. Het was uitstekend gezien van de commissie om deze vereeniging den stoet te laten openen. Zij kon tevens het tempo aan geven. Voor het vertrek van den stoet verrichtte de jury, gevormd door de heeren Dix uit Heemstede, Beunder uit Bloemendaal en Van den Hoek uit Haarlem haar moeilijke taak. In dien tijd werd het bestuur van de V. V. V. met de assisteerende commissieleden op hui ze „Scheybeeck" ontvangen, waarbij mevr. Van Hattum ververschingen aanbood. Slechts tien minuten over den vastgestel- den tijd vertrok de stoet vanuit „Scheybeeck" voor het maken van een rondgang door de gemeente. Met de Beverwijksche Harmonie kapel voorop werd door de voornaamste stra> ten getrokken. Rijen dik stonden de toe schouwers op de trottoirs opgesteld en vooral in de Beverwijksche hoofdstraat was de druk te enorm groot. De politie, versterkt met marechaussee rijksveldwacht onder leiding van inspecteur W. M. Ragut, zorgde voor een goede afzetting en voor de regeling van het doorgaande ver keer. En voor het overige verleenden de hek ken van de harddraverijvereeniging, die an ders gewoonlijk eerst een dag voor de hard draverij geplaatst worden, maar die nu in verband met het bloemencorso reeds Maan dag waren aangebracht, uitstekende diénsten ter bescherming van de gazons. Dat was wel noodig, want bij dit enorme aantal toeschouwers zouden de gazons stellig slecht uit den strijd zijn gekomen. Na het voorbijtrekken van het corso had het publiek gelegenheid de verstrekte formulieren in te •vullen voor de toewijzing van den publieks prijs. Daarvan werd een zeer druk gebruik gemaakt en honderden ingevulde formulie ren werden in de voor het secretariaat van de V. V. V. geplaatste bus gedeponeerd. Te ruim 5 uur had het corso de plaats van ontbinding van den stoet, de Meerstraat be reikt en behoorde een succesvol onderdeel van de feestelijkheden tot het verleden De prijsuitreiking. Des avonds te 8 uur werden onder groote belangstelling in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" de prijzen uitgereikt. De uitspraak van de jury was als volgt: Groep I, auto's: 1 N. v. d. Wel (met eere- prijs), 2 mevr. Moens en mevr. De Vries (met eereprijs), 3 mevr. Docter, 4 mevr. Meijer. Groep II (bespannen voertuigen)Bloe menveiling „Centrum" (met eereprijs), 2 Tuinbouw Studieclub (met eereprijs), 3 mej. Rommel (Castricum), 4 Firma Vroom en Dreesmann, 5 Teunissen en Slecht (Jacht „Piet Hein"), 5 Gezamenlijke vredesorganisa ties, 5 Demontier, Castricum. Groep Hl (transportfietsen enz.): 1' H. en N. v. d. Wel (met eereprijs), 2 Jongedames Van Hattum ,3 C. Schoone, 4 Sehoos, 5 C. Kochx, 5 J. de Dood. Groep rv (fietsen enz.)1' M. v. d. Wel (met eereprijs), 2 Oorthuis, 2 Bakker, 3 Mollenvan- ger, 3 H. van Etten, 4 C. v. d. Wel, 4 N. v. d. Wel, 5 A. en A. Steevens, 6 D. Honig, 6 Gré Honig, 6 C. Schoon, 6 J. Reinders. Groep V (groepen en vereenigingen)1 Ver eeniging tot viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, 2 Christelijke Gymnastiek vereeniging „Hercules" Extra-prijs van het geheele corso: Vereeni ging .Koninginnedag". Extra-prijs van de V.V.V. voor het meest ge slaagde decor in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin: Vereeniging „Konin ginnedag". Publieksprijs: 1 Gezamenlijke Vredesorgani saties, 2 Fam. Teunissen en Slecht (Jacht „Piet Hein". Twee eervolle vermeldingen: Harddraverij vereeniging „Prins Bernhard". De voorzitter van de V.V.V., de heer Mr. A. Moens sprak een kort woord, waarin hij het welslagen van dit werkelijk zeer mooie bloe mencorso memoreerde. Hij bracht dank aan de jury voor haar nauwgezette beoordeeling en voor de juiste toekenning van de prijzen. De talrijke aanwezigen onderstreepten deze meening met een hartelijk applaus. Daarna richtte spr. woorden van hartelijke erkente lijkheid tot mevr. Van Hattum, die niet alleen haar prachtige buitenplaats ter beschikking had gesteld voor de opstelling van het bloe mencorso, maar die den commissieleden en de begeleiders, alsmede alle deelnemers een verfrisschenden dronk had aangeboden. Mevr. Van Hattum had daarvoor een daverend ap plaus in ontvangst te nemen. De heer Moens reikte hierna met een toe passelijk woord de prijzen uit. De heer Dix voorzitter van de jury had zeer veel lof voor het geleverde werk, dat hij voor al nu het in feite een uiting van aanhanke begint HARDDRAVERIJ-DAG niet om 8 u. doch na afloop van het VUURWERK. (Adv Ingez. Med.) Donderdagmiddag wordt te Beverwijk de groote jaarlijksche harddraverij gehouden. Tot de 34 ingeschreven dravers behooren ook Rose Morgan en Betty Worthy, die als hoofdprijzen zijn aangekocht voor de Beverwijksche Paarden- verloting. Men ziet op de foto deze beide paarden in training op het entraine- ment Witteveen te Schoorl. Op de sulkey links de voorzitter van de harddraverij vereeniging als heerrijder. The Favourites en Swm9 lijkheid jegens ons Koningshuis betrof, uit stekend geslaagd noemde. Hij feliciteerde de V.V.V. met het schitterende corso, dat ook spreker's verwachtingen verre heeft overtrof fen. Voorts uitte spr. zijn waardeering jegens den heer Martens, die de liefde van de Be verwij kers voor de mooie bloemen heeft weten op te wekken. Ook de heer A. Blom, voorzitter van de Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" wenschte de V.V.V. geluk met het welslagen van het bloemencorso. Spr. dankte ook mevr. Van Hattum voor haar gastvrijheid en sprak onder luide toejuichingen den wensch uit, dat zij nog vele jaren ingezetene van Beverwijk zou mogen blijven. Hiermede was de prijsuitreiking ten einde. In de straten heerschte nog eenige uren een gezellige drukte. Het lunapark trok ook nu weer het grootste aantal bezoekers en nu en dan was het in de verschillende inrichtingen stampvol. Het was voor Beverwijk een goede dag en een veelbelovende inzet van de drie feestdagen, die het slot zullen vormen van de door de gezamenlijke organisaties ge organiseerde feestelijkheden, met mede werking van het gemeentebestuur, dat de ver- eischte vergunningen verleende. Heden Woensdag is de beurt aan de Vereeniging „Koninginnedag" om een feestdag te organi- seeren. De oudste vereeniging van Beverwijk, de Rederijkerskamer „Kennemerland", was in het Dinsdagmiddag aldaar gehouden bloemencorso vertegenwoordigd met een symbolische voorstelling van de tooneelspeelkunst. ■TJMNjEEM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rott. n. Vancr. 20 te San Franc. Nela, Rott. n. Vancr. 20 van Cristobal. Narenta, Vancr. n. Rott. 17 v. Los Angeles. Dinteldijk 23 v. Rott. naar Halifax. Bilderdijk, Rott. n. Tampico 22, 75 mijl Z. v. Land's End. Volendam, 22 v. Rott. te New-York. Nieuw Amsterdam, 23 v. N.-York te Rott. Binnendijk, Rott. n. Philad. p. 21 Lizard. HALCYON LIJN Rozenburg, 20 v. Vlaard. te Bilbao voor Rott. Vlaardingen. Stad Haarlem 22 v. Morphoubaai n. Rott. Stad Vlaardingen 23 v. Wabana te Vlaard. Flensburg 23 v. Vlaard. n. Wabana. Stad Maassluis. Narvik n. Rott.-Vlaard. 22, 220 mij] o. van Wiek Vredenburg. vlaard n Wabana 21. 300 mijl w- van Valentia. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk .(uitr,) 22 yan LGenua. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk (thuisr.) 22 v. Marseille. Jagersfontein (thuisr.) 22 v. Port Said. Boschfontein 22 v. Antwerpen te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom 23 van W.-Afrika te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 23 v. Colombo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 23 v. Venetië te Triest. Costa Rica. 23 v. Kopenhagen n. Stockholm. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amst. 23 (n.m.) v. Havre 24 (v.m.) verwacht. Pygmalion, Rott. n. Tanger 21, 31 mijl WZW. van Niton. Stuyvesant 21 v. Curacao n. Pto. Cabello. Titus, 23 v. Stamboul te Bourgas. Atlas 23 van Amsterdam naar Aarhuus. Orion 23 van Bourgas te Rotterdam. Rhea 23 van Gibraltar naar Genua. Barneveld Chili n. Amst. via Liverpool 22, 650 mijl Z.W. van Valentia. Astrea. 21 v. West-Indië te New-York. Venus Rotterdam n. Gibraltar p. 22 Ouess. \urora 22 v Catania n Mesrina. bodegraven 23 v. Antw. ie Amsterdam Breda 21 van Paita naar Balboa. Ceres 22 van Tunis naar Patras. Euterpe 23 v. Bordeaux te Amsterdam. Helder, Hamburg n. Izmir p. 23 Wight. Hermes, Progr. n. Gent 22 450 m. N. v. Azoren Iris 23 v. Danzig te Amsterdam. Orion, Bourgas n. Amst. p. 23 Lydd. Perseus, 23 van S'tettin te Amsterdam. Saturnus, Venetië n. Amsterd. p. 22 Ouess. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Westland 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Waterland (uitr.) 22 te Montevideo. MEIER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Eurybates, Batavia n. Amst. p. 23 Wight. Laertes 20 v. Batavia n. Amsterdam. Aeneas. Japan n. Rott. 21 v. Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, 23 van Rotterdam naar Java. Sibajak (thuisr.) p. 23 Perim. Kota Agoeng (thuisr.) p. 23 Perim. Indrapoera 'uitr) 23 v. Port Said. Lota Radja (th.) 22 van Genua. Lota Pinang (uitr.) p. 23 Finisterre. buitenzorg fth.) 22 van Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ludra (thuisr.) 22 van Santos. STOOMVAART MIJ NEDERLAND ïapia 23 v. mst n. Karlshamn. J. P. Coen (toeristenreis) 22 v. Funchal. Tjikandi (uitr.) p. 22 Ouessant. Sembilan (thuisr.) 22 van Sabang, Tarakan 23 v. Amst. n. Tjilatjap. Poelau Bras 23 v. Amsterd. n. Hamburg. WIJK LIJN. Haulerwijk, Methil n. Pt. du Chene 22 op 200 mijl O. van Belle Isle. AANGEKOMEN. 22 Augustus: Ousel s.s. Liverpool Theseus s.s. Kopenhagen Mercur s.s. Danzig 23 Augustus: Perseus s.s. Stettin Berta Fisser s.s. Swansea Iris s.s. Danzig Euterpe s.s. Bordeaux Bodegraven ss. Hamburg Storfors s.s. Karlshamn Viking m.s. Ventspils Ask s.s. Sundsvall Amstelstroom m.s. Londen Westland m.s. Hamburg East Cloud st. Antwerpen VERTROKKEN. 22 Augustus: Maaskerk s.s. Hamburg Islands Falk kr. Noordzee Helena ms. Esbjerg 1 Fivel m.s. Aberdeen Lottie R. m.s. Antwerpen 23 Augustus: Mapia m.s. Karlshamn Virgo s.s. Jacobstad Oosterschelde m.s. Gr. Yarmouth Hr. Ms. Tromp vertrokken. De flottieljeleider Tromp, welke de vorige week door de Marine van de scheepsbouw- werf werd overgenomen, is gisteren naar Willemsoord vertrokken. Groote diepgang. Het met petroleum van Port Arthur aange komen Noorsche tankmotorschip South America passeerde het Noordzeekanaal inko mend met een diepgang van 8,2 Meter. - Kruistocht voortgezet. De Deensche politiekruiser Islands Falk heeft zijn bezoek aan de hoofdstad beëindigd en zijn kruistocht in de Noordzee voortgezet. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Berta Fisser is, na in den Nieuwen Waterweg den bunkervoor- raad te hebben aangevuld, in ballast van Swansea in de Hooghovenhaven aangekomen om een lading ijzer in te nemen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7