Duizenden genoten van de Harddraverij. BEVERWIJK Prachtig vuurwerk tot besluit. HEEMSKERK Prettig uitstapje naar Valkenveen. Het jongenskoor op reis. Het jongenskoor van de parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad heeft onder leiding van zijn dirigent den heer Lou Ter- voort zijn jaarlijksch uitstapje gemaakt. Per autobus werd een prachtige tocht gemaakt langs het paleis te Soestdijk, over de Hilver sumsche hei naar Oud~Valkeveen„ waar de jeugd zich eenigen tijd uitstekend heeft ver maakt. Op den terugweg werd nog een bezoek ge bracht aan het City Theater te Amsterdam waar een filmvoorstelling werd bijgewoond. Laat in den avond keerden de jongelui dankbaar en voldaan huiswaarts FEESTAVOND VAN „DE DAAD" UITGESTELD. De feestavond van de arbeiderszangver- eeniging „De Daad", welke eerst a.s. Zaterdag in gebouw „Odeon" gehouden zou wor den, is uitgesteld tot Zaterdag 17 September. Op dezen avond zal de dirigent, de heer P. J". Pot-gieser, in verband met het fraaie succes op het concours te Velp, gehuldigd wor den. Het programma van het W. B.-Theater. „De roode Pimpernel". Het W. B.-Theater vertoont in de nieuwe bioscoopweek als hoofdnummer „De roode Pimpernel". De hoofdrollen worden vertolkt door Leslie Howard en Merle Oberon. De film is gemaakt naar het bekende boek van barones Orczy, die het bijna dertig jaar gele den in opdracht van een der grootste Engel- sche uitgevers schreef. Het beleefde een enorm aantal drukken en er zijn op het oogenblik al meer dan 500.000 exemplaren in Engeland verkocht. Ook in andere landen is het boek een groot succes geworden. Het beleefde in ons land vele drukken. Barones Orczy schreef later nog enkele andere boeken rondom de mysterieuze Pim pernelfiguur (o.a. De onvindbare Pimpernel) doch het eerste was en bleef het meest ge- lezene. Alexander Korda, producent van films als „Het liefdeleven van Hendrik VII?' „Catha- rina de Groote", „,Don Juan's laatste avon tuur", vervaardigde ook deze rolprent voor London Film en velen vinden het verreweg zijn beste werk. De film is avontuurlijk, geestig, romantisch en spannend. Een film, die het dan ook bij het Bever wij ksche bioscooppubliek ongetwijfeld „doen" zal. Het andere hoofdnummer is de spannende film „Het perfecte alibi". HET GEMEENTEBESTUUR EN DE HARD DRAVERIJVEREENIGJNG. Zooals onze lezers zich zullen herinneren werd Zaterdagavond de feestverlichting niet ontstoken als gevolg van een incident tus- schen het bestuur der Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" en een der gemeentelijke instanties." Het bestuur der harddraverijver eeniging, dat allerminst de bedoeling had het gemeentebestuur te treffen, al was dat van haar protest dan ook' hef onvermijdelijke ge volg, heeft Burgemeester en Wethouders inge volge een met algemeene stemmen genomen besluit zijn verontschuldigingen aangeboden. Het gemeentebestuur heeft deze excuses aanvaard en beschouwde deze zaak als af gedaan. Ongetwijfeld tot groote voldoening van het bestuur van onze harddraverijver eeniging was het gemeentebestuur bij de Don derdag gehouden harddraverij aanwezig. De beide wethouders hebben ook de prijsuitrei king bijgewoond. MODERNE WERKLOOZENBOND OP EXCURSIE. Woensdagavond heeft de plaatselijke afdee- llng van den Modernen Werkloozenbond een excursie gemaakt naar de N.V. van Leer's Walsbedrijven te Velsen-Noord. Na in de hal te zijn welkom geheeten werd hier eerst de maquette van het bedrijf bezich tigd. Vervolgens werd onder deskundige leiding een rondgang door de fabriek gemaakt. Vooral de wijze waarop de z.g. strippen tot platen worden verwerkt genoot de bijzondere belang stelling van de excursisten. Tot slot werd nog een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van de gebruiksvoorwerpen en aan de proe- venhal. De deelnemers, waaronder enkele genoodig- den, waren zeer voldaan over de goedgeslaag de excursie. NAAR DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE DEVENTER. De athletiekgroep van de plaatselijke N.A. S.B.-afdeeling zal Zondag a.s. met een vijftal leden deelnemen aan de kampioens-athletiek- wedstrijden te Deventer. De deelnemers komen uit in de B-afdeeling en wel op de volgende nummers: J. van Tiel 100 M. en 200 M. hardloopen en vèrspringen. K. de Reuver 1500 M. hardloopen. N. Adelaar 100 M. hardloopen en vèrsprin gen. D. Leyen 800 M. hardloopen. A. de Reuver speerwerpen. Verder is ingeschreven voor de Olympische estafette. Zonnestraal won den Jubileumprijs. De jaarlijksche harddraverij in de Breestraat te Beverwijk heeft weer een uiterst spannend verloop gehad. Wij kiekten Mac Gregor in volle actie. Premie voor verbetering van arbeiderswoningen. Het gemeentebestuur zal een proef nemen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat een proef zal worden geno men met het verleenen v-an bijdragen voor de verbetering van bestaande arbeiderswoningen. Van vele woningen wordt het verhuren be moeilijkt doordat zij niet ten volle aan de tegenwoordige eisclien van bewoonbaarheid voldoen. Door het verleenen van een bijdrage voor het verbeteren van deze woningen zal getracht worden de voorraad goedkoope be woonbare arbeiderswoningen te vergrooten. Hierbij is gedacht aan het verbeteren van de inrichting van verouderde woningen, het treffen van voorzieningen tegen vochtigheid of brandgevaar, het verbeteren van de sani taire installatie, aansluiting aan de rioleering en het aanbrengen van gas. water of electri- citeit. Kortom dus zulke voorzieningen welke noodzakelijk zijn om woningen van eenigszins verouderd type met de huidige eischen in overeenstemming te brengen. De bijdrage wordt slechts verleend, indien van de zijde van het Hypothecair crediet ter zake van de op het perceel rustende lasten een tegemoetkomende houding wordt aange nomen. De bijdrage of premie zal bedragen 1/3 deel van de kosten van verbetering, met een maxi mum van f 165 per woning. In geval van zeer ingrijpende verbetering kan dit bedrag tot 240 worden verhoogd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uit sluitend voor arbeiderswoningen deze premie kan worden verleend. Bovendien mag de soort van de woning door de verbeteringen niet wor den veranderd. De aan te brengen verbeterin gen moeten voorts zoodanig zijn, dat deze de gemaakte kosten rechtvaardigen. Het gemeentebestuur van Beverwijk is in principe bereid medewerking tot deze proef neming te verleenen. Inlichtingen hierom trent kunnen ter gemeente-secretarie, le af- deeling, worden verkregen. LEDENVERGADERING TURNGROEP N.A.S.B. De Turn-groep van den N.A.SB, houdt Woensdag 31 Augustus a.s. een ledenvergade ring in het clubgebouw van „Nieuw Leven' aan de Graafwijkstraat. In deze bijeenkomst zal o.a. de winteruitvoe- ring worden besproken. Bridgeclub „Sans Atout". De resultaten der onderlinge wedstrijden. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: J. Bos—W. de Boer 41 m.p. G. Tabak—G. Zoontjes 35 V2 m.p. G. C. H. TabakW. Kleyne 33 m.p. Mevr. v. d Linden—J Dil 32 m.p. J. PauwL. Mouton 31 m.p. J. BerleeJ. Nijman 30V2 m.p. K. Kramer—P. Daalhuizen 26V2 m.p. de heer en mevr. Blokdijk 22 V2 m.p. Groep n. 1. de heer en mevr. Tand 37 m.p. mevr. SteenbergenJb. Broekhuizen 36y2 .p. R. Hoen—C. Gelderman, 35 m.p. de heer en mevr. Van Amstel 34V2 m.p. P. van Groningen—N.N. 32 m.p. H. J. PoolsG. Steenbergen 30 m.p. J. NumanR. Kleijn 29Vz m.p. mevr. Kok—mevr. Tabak 17'/2 m.p. De wedstrijden werden gespeeld volgens het verbeterde Howell systeem. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Zaterdag: Lijn 1: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum n. Lijn 3: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.35 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 6.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fransch; 7.20 Parijs; .55 Brussel Fr.; 11.20 Scheveningen Radio. Lijn 4: 8.00 Brussel Ned. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg.; 11.20 Nationaal programma; 5.00 Londen Reg; 5.20 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal prgramma. Lijn 5: Diversen. Snel einde van den boonenoogst. Ruw weer bedierf het gewas. Het verloop van den handel gedurende de week van 1924 Augustus was voor de meeste producten niet onbevredigend. Tengevolge van een willige stemming trad vooral voor de boonensoorten een gestadige prijsverbetering in en kwamen de noteeringen geleidelijk op beter peil. Nu zal het geringere aanbod aan het herstel der prijzen niet vreemd zijn, want het is duidelijk te bemerken, dat de oogst weer met rassche schreden naar het einde loopt. Het ruwe, stormachtige weer heeft zoo hier en daar in het gewas, dat toch al in geen al te goeden staat verkeerde zoo danig huisgehouden, dat van het nagewas wei nig of niets terecht komt. De noteermgen voor snijboonen, die in het laatst der vorige week van 816 ct. waren, stonden in het mid den dezer week naar kwaliteit van 12-2-2 ct. per k.g. Ook voor spercieboonen was de be langstelling heel wat beter dan vorige week, wat natuurlijk aan de prijzen ten goede kwam. Dubbele boonen waren geregeld goed te ver- koopen en noteerden naar kwaliteit zoo onge veer van 817 ct. en trosboonen die eveneens vlug te verhandelen waren, maakten prijzen van 1523 ct per k.g. Pronkboonen die aan vankelijk heel weinig aandacht hadden, be ginnen nu ook wat meer aan te trekken en gingen langzamerhand met de prijzen in be tere richting, zoodat de laatste veiling van Woensdag de noteeringen stonden naar soort van 510 ct. per k.g. Sla had ook deze week weer een vlotten han del. Het aanbod is echter van dien aard. dat de vraag grooter en niet in evenredigheid is. De noteeringen liepen naar kwaliteit uiteen van een tot zeven gulden per 100 stuks. Poste lein maakte nog wel geen hooge prijzen, maar toch werden de noteeringen iets beter. Bos- Deen handhaaft standvastige prijzen, uiteen- oopend naar soort van 710 ct. per bos. Bloemkool werd zeer spaarzaam aangevoerd. De prijzen waren echter voor de beste soorten zeer traag, zoodat -als.'.tbpprjjzen. soms tot 25 ct. per stuk werden besteed. Dat zulke prijzen niet bestendigd kunnen blijven spreekt van zelf en in het midden dezer week waren deze dan ook al weer niet zoo hoog. Voor diverse soorten doperwten en capu-cijners, die nog werden aangeboden, is voor goede kwaliteit veel belangstelling en komen uiteraard hooge noteeringen voor. Met de tomaten liep het nog niet naar wensch. Hiervoor bleven de prijzen nog steeds op zeer laag peil. Komkommers, die nog ruim vertegenwoordigd waren gingen van de hand voor prijzen naar soort van 25 ct., doch in het midden dezer week kwamen als hoogste prijzen nog enkele partijtjes tot f7.per 100 stuks voor. In den aardappelen- handel heeft de afname een vlot verloop, maar de prijzen staan over het algemeen op een laag "peil. Kieiaardappelen wisselen zoo ongeveer van f2.503.40. De laatste dag van de feestweek was door de samenwerkende vereenigingen die een reeks feestelijkheden organiseerden ter her denking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, toegewezen aan de Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard''. De jaarlijksche harddraverij vormde een waardig en effectvol slot van de feestdagen. Het weer kon men zich niet beter wenschen en al heeft men de publieke belangstelling voor de Beverwijksche courses wel eens grooter gezien toch. waren zeer velen van heinde en verre naar de Kennemer markt plaats gekomen om den feilen strijd om de begeerde prijzen van begin tot eind bij te wonen. Als gewoonlijk bood de fraaie baan weer een feestelijken aanblik. De geheele organi satie was tot in de puntjes verzorgd. De afzet tingen waren prima in orde, zoodat de gazons tijdens de draverij ondanks de groote men- schenmenigte, die gedurende den geheelen middag bezit had ggenomen van de Bree straat, niet te lijden hadden. Gelukkig heeft ook het publiek zich voortreffelijk gedragen en bleef ook tijdens de meest spannende rit ten rustig achter de afzettingen Op de eere tribune had o.m. het voltallige gemeentebe stuur plaatsgenomen, evenals de eere-voor- zitter der vereeniging, de heer J. F. Braun, de heer J. Bisschop, eere-lid, Mr. A. Moens voorzitter van- de V. V. V., de heer H. A. J. J. v. d. Bergh, voorzitter van de vereeniging „Koninginnedag" e.a. Gedurende eenigen tijd werd de course ook bijgewoond door den heer H. van Alphen, burgemeester van Zand- voort, den overste en een kapitein van de Marechaussee, den opzichter van den Rijks waterstaat en door vele bekende personen uit de drafsportwereid. De draverij. De harddraverij had een uitermate vlot verloop. Te ruim twee uur liet starter A. Commijs de eerste paarden vertrekken en reeds te 6.20 uur ging de winnaar van den eersten prijs door de finish. De heer Commijs fungeerde voor de eerste maal als starter in Beverwijk. Op zijn werk viel niéts aan te merken en zeker zal men hem gaarne op onze baan terugzien. Met genoegen merkten wij ook de tegen woordigheid op van den heer W. C. Serné Dz., uit Haarlem, inpecteur van de Neder- landsche vereeniging tot bescherming van dieren.. Ook deze functionaris zal met vol doening hebben geconstateerd, dat in Be verwijk niet alleen voor de menschen, maar ook voor de dieren goed wordt gezorgd. Een der dravers werd wegens kreupelheid uit de course genomen. De Beverwij ksche Harmoniekapel vulde de pauzes tusschen de omloopen aan met marsch muziek en voor het overige zorgde de radio- yvagen van Ferree voor de noodige muzikale afwisseling.. Als juryleden fungeerden de heer en G. Hannema, H. Troost, N. C. M. Brahtjes en H. Koelman. Van de 34 ingeschreven paarden versche nen er 25 aan den start. In den eersten omloop kon Fatima het niet houden tegen den sterken Mac. Gregor, Zon- VOETBAL SCHOENEN HOCKEY STICKS Mooie sorteeringen. VOLLE GARANTIE. DE SPORTHOEK Wijkerstraatweg 29 b. d. Pont, Velsen-N. (Adv. Ingez. Med.) nestraal had geen respect voor den Bev wijkschen hoofdprijs Rose Morgan, die haar stalgenoote Betty Worthy reeds vrn in den middag naar de schoone dreven v Schoorl kon terugkeeren. an Nora Scott ging er af tegen den snelio Xuthus, Xiphias had er geen zin in en 7 zich door Uilenspiegel naar huis gestuur! Aruba onderging hetzelfde lot, Determinate moest in een van de ritten alles geven n Glossy Silk achter zich te houden; de trouwe Fanfare zegevierde over Mya Tof ding ton, Princess bleef aan tegen Aubolor Verder kwamen in den tweeden omioorv Zoo Doorlooper, Johanna M. Sister Bcm Welkom en Aura V. Q' Na zwaren en vaak spannenden striid plaatsten Mac Gregor, Johanna M, Aura Ven Zonnestraal zich in de finale. De hengst van den heer Makken werd wegens kreupelheid terug genomen en moest zich tevreden stellen met den vierden prijs, Johanna M. Wer5 derde. Tenslotte slaagde Ph. Konijnenburg et met Zonnestraal in Aura 'V. die tegen het einde wat afzakte, te kloppen en zich daar door in het bezit te stellen van den eersten prijs. Tweede werd dus Aura V. De prijsuitreiking Na afloop van de draverij heeft de voor- zitter van de harddraverijvereeniging, de heer A. Blom, in tegenwoordigheid van vele be langstellenden waaronder de beide wethou ders, de prijzen uitgereikt. Alvorens daartoe over te gaan dankte de heer Blom alle of. ficieele personen en instanties, die op eeni- gerlei wijze aan het welslagen van de draverij hadden medegewerkt, o.a. het gemeente'oe- stuur, den Rijkswaterstaat, Openbare Werken de V.V.V., Koninginnedag, de politie, starter, den jury-leden enz enz. Tenslotte deelde de heer Blom nog mede, dat de vereeniging des middags een telegram van hulde aan H.M. de Koningin had gezon den. Hierna reikte spr. de prijzen uit. De win naar van den eersten prijs, de heer Konijnen burg ontving met een bedrag van f 600 ook nog een fraaie bronzen paardengroep van den vertegenwoordiger van de Amstel Brouwerij, de prachtige medaille van Z.K.H. Prins Bernhard en een gouden dasspeld aangebo den door Hotel „Ter Burg". Achtereenvolgens werd nog het woord ge voerd door den heer Commijs, den heer Vrij- landt namens de eigenaren, den heer Steevens namens de zustervereeniging te IJmuiden en tenslotte door wethouder W. van Dok, die het gemeentebestuur gelukkig prees met het feit, dat de organisatie in goede handen is. Het was een prachtige draverij en spr, heeft niets gezien, wat storend werkte. De wethouder wenschte het bestuur met dezen zeer geslaagden sportdag geluk. Hiermede behoorde het jaarlijksche paar- densportfeest weer tot het verleden. In de Beverwijksche hoofdstraat bleef het enorm druk. In het lunapark nam het ge drang nu en dan gevaarlijke afmetingen aan. Deze laatste kermisavond was voor de exploi tanten van de. vermaaksinrichtingen wat men noemt „de klap op de vuurpijl". 1 Tegen half tien trokken drommen mensclwi naar den havenkant voor het bijwonen van het vuurwerk. Dit was door de bekende vuurwerkfabriek van de firma Kat te Leiden keurig verzorgd, zoowel wat de groote vuurfronten als wat het luchtvuurwerk- betreft. Gedurende ruim een half uur daverden de kanonnades boven Beverwijk. Het publiek waardeerde het fraaie vuurwerk ten volle en gaf daaraan vele malen uiting door applaus. Ook na het vuurwerk bleef de feestvreugde voortduren. In de cafés en dancings was het stampvol en de vele kraampjes met visch hadden nu i dan ware stormloopen te verduren. Het was in alle opzichten een zeer ge slaagde dag, die een waardig besluit vormde van de feestweek. UITVOERING VAN NIEUW LEVEN. De Geheelonthouders-tooneelvereeniging „Nieuw Leven" geeft op Woensdag 2 en Donderdag 3 November een opvoering van het tooneelstuk „Eva", een spel uit de Congo in drie bedrijven, door Fr. Demers. Hierin spelen mede twee dames en zeven heeren. Een beeld uit de film „Navy Blue en Gold". (Kennemer Theater, Beverwijk). ONTHEFFING WINKELSLUITING. In verband met de a.s. feestelijkheden is voor Woensdag 31 Augustus en Donderdag 1 September ontheffing verleend van de ver bodsbepalingen der Winkelsluitingswet tot nachts 12 uur. AFSLUITING KERKWEG. Op 30 en 31 Augustus en 1 en 2 September a.s. zal in verband met de feesten de Kerk- weg van Kerkplein af tot van Coevenhoven- straat voor alle rij verkeer gesloten zijn. HOLLAND—AMERIKA LLJN. Binnendijk, Rotterdam naar Baltimore 23, 270 mijl W.Z.W. van Valentia. Dinteldijk, Rotterdam n. Vancouver p. 24 Beachy Head. Rotterdam. N.-York n. Quebec n. Bermuda p. 23 Kaap Magdalen. Maasdam, Baltimore n. Rott. 23 te Three R. Edam 24 van Philadelphia te Boston. Tiradentes, N.-York 11. Rott. p. 24 Scilly. Burgerdijk, 23 v. N.-Orleans n. Rotterdam. Spaarndam 25 v. Rott. n. New-Orleans. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) p. 25 Aug. Gibraltar. Nijkerk (uitr.) 25 Aug. van Aden. Bloemfontein (uitr.) 25 te Lor. Marques. HALCYON LIJN Stad Dordrecht 24 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. Stad Vlaardingen 25 v. Vlaard. 11. Waban. Stad Zaandam 25 v. Bilbao te Vlaardingen. Stad Zwolle 25 v. Bilbao te Vlaardingen. Flensburg, Vlaard. n. Wabana p. 24 Wight. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Gede (uitr.) 25 van Kurrachee. Almkerk (thuisr.) pass. 25 Aug. Lizard. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 25 te Antwerpen. Serooskerk (thuisr.) 24 van Penang. Gaasterkerk 25 v. Antwerpen n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Costa Rica 25 v. Stockholm n. Zoppot. Trajanus 25 v. Thessaloniki te Stamboul. Ariadne 25 v. Triest te Fiume. Fauna 26 Aug. v. Amsterdam te Rotterdam. Boskoop 23 v. Talcahuano te Tocopilla. Socrates 23 v. Corral n. Talcahuano. Achilles 24 v. Tripoli te Gocek. Aurora 24 v. Mssina te Palermo. Helder, Hamburg n. Izmir p. 24 Ouessant. Juno 25 v. Hamburg n. Amsterdam. Nereus, 24 van Oporto naar Vigo. Oberon 24 van Dikili te Izmir. Saturnus 25 v. Venetië te Amsterdam. Titus 24 v. Bourgas naar Varna. Triton, 24 van Mytilene naar Tunis. Vesta, Stamboul n. Amst. p. 24 Finisterre. Vulcanus 24 v. Algiers n. Lissabon. Orion 25 Aug. v. Bourgas te Amsterdam. Merope 25 v. Amsterdam naar Rotterdam. Ulysses 25 v. Amsterdam 11. Rotterdam. Barneveld, Chili 11. Amst. 25 te Liverpool. Pex-icles, Amsterdam n. West-Indië 25 op 10 mijl Z.W. van Flores. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Melampus, Batavia n. Hamb. 25 v. Amst. Polydorus, Amst. n. Batavia 25 v. Suez. Ajax 25 van Yorkohama te Rotterdam. Aeneas, Japan 11. Rott. 24 van Hongkong. Glenapp, Dairen n. Rott. 23 v. Colombo. Rhesus, Rott. n. Java p. 23 Gibraltar. Stentor, Liverpool n. Java p. 24 Gibraltar. Glenaffaric, Japan n. Rott. p. 24 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitr.) 24 te Sabang. Kota Pinang (uitr.) p. 24 Gibraltar. Kedoe (uitr.) p. 25 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 24 van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (uitr.) p. 24 Dungeness. Christiaan Huygens (thuisr.) 24 v. Genua. Marnix v. St. Aldegon'de 25 te Southampton. Poelau Bras 24 v. Amst. te Hamburg. Tjikandi (uitr.) p. 25 Aug. Gibraltar. WIJK LLJN. Stolwijk 25 v. Rott. naar Bilbao. Zonnewijk 24 v,. Portland (Me) 11. Boston (Mass.) Katwijk, 24 v. Rott. te Bilbao v. Rott. Winterswijk, St. John N.B. 11. Rotterdam 24, 450 mijl W. van Malin Head AANGEKOMEN. 24 Augustus: The Countess s.s. Havre Astarte s.s. Bremen 25 Augustus: Saturnus s.s. Midd. Zee Lowick m.s. New Castle Libra m.s. Hamburg IJstroom m.s. Huil VERTROKKEN. 24 Augustus: Wilno s.s. Gent Csikos s.s. Zeebrugge Bennekom s,s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Orpheus s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Agamemnon s.s. Hamburg Salland s.s. Hamburg Sea Cloud m.s. Antwerpen 25 Augustus: Coen m.s. Ipswich South America m.s. Port Arthur Groote diepgang. Het met stukgoederen en passagiers naar Batavia vertrokken motorschip Marnix van Sint Aldegonde passeerde het Noordzeeka naal uitgaand met een diepgang van 8.6 Meter. Cellulose-verscheping. Het Engelsche stoomschip The Countess is 1 in ballast van Havre bij de papierfabriek aan gekomen om een lading cellulose in te nemen voor Ridhamdock. IJzerverscheping. Van Amsterdam komend heeft het Neder- landsch stoomschip Fauna van de K. N. S. M. een gedeeltelijke lading ijzer in de buitenha ven van het Hoogovenbedrijf ingenomen. Onze koopvaardijvloot. In de vorige maand zijn in het Nederland- sche schepenregister ingeschreven de motor schepen Atlas, Barendrecht, Cleodora, Cym- bula, De Ruyter, Pygmalion en Venus. In die zelfde maand werden afgeschreven de motor schepen Artemis (naar Engeland verkocht), Cornelia (naar Denemarken), Nieuwendam (naar Noorwegen), Prinses Juliana (naar De nemarken) en Lutgerdina (thans Venus ge naamd). EXAMENS. Teekenen MO- A. Geslaagd de heer J. Elffers. te Bentveld. Staatsexamen toelating universiteit. Na voortgezet examen slaagden nog voor diploma B de heeren G H. Heino, J. Vermeil- den en c. H. de Kat. De examens zijn hier mede geëindigd.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2