Het lot der non-interventiepolitiek. Thijs IJs knapt het weer op! D' Horthy's bezoek aan Duitschland. VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1938 Zal Rusland algeheele opheffing voorstellen. LONDEN, 26 Augustus. De be sprekingen van Lord Plymouth met de buitenlandsche gedelegeerden en de besprekingen van de regeering op Woensdag hebben, aldus vernemen wij van betrouwbare zijde, een besluit op geleverd ten gunste van een nieuwe poging, Franco er toe te bewegen, zijn bezwaren tegen het plan tot te rugtrekking der vrijwilligers zooal niet prijs te geven, dan toch te wijzigen. Uit de mededeelingen van vele buitenland sche diplomaten is op te maken, dat Rusland wellicht een formeele openlijke opheffing der non-interventie of althans een daartoe strek kend voorstel van de commissie zal pogen af te dwingen op grond van wat men zou noe men Franco's practische weigering het Brit- sche voorstel te aanvaarden. Het zijn overigens niet slechts de Russen, die een toenemend scepticisme ten opzichte van de noninterventie aan den dag leggen. Slechts is het Russische standpunt het meest uitgesprokene en dit zal dan ook waarschijn lijk volgende week weer duidelijk in Maiski's woorden tot uiting komen. Althans men ver wacht, dat hij opnieuw er op zal aandringen, dat de commissie de consequenties van Fran co's houding moet aanvaarden, dat het non- interventieplan mislukt is en dat men, nu de Fransche grens gesloten is doch de controle ter zee, ondanks het werk van de vele neu trale waarnemers aan boord der schepen, nut teloos is, de „klucht" der noninterventie maar moet beëindigen. Andere regeeringen, die vernomen hebben van de groote zendingen wapens aan de na tionalisten staan thans ook op het standpunt dat, nu de patrouilleering volgens het plan van Nyon is opgegeven, de controle ter zee prachtisch waardeloos is. Engeland ontkent dit alles niet, doch is tenslotte een tegenovergestelde meening toe gedaan. voornamelijk omdat het meent, dat wanneer men niet poogt, de noninterventie als nog effectief te maken, men het gevaar van een Europeeschen oorlog tusschen de fascisti sche en de niet-fascistische landen zeer ver groot. Wat Frankrijk betreft, ongetwijfeld zal men op Daladier krachtige pressie uitoefenen om heropening van de Pyreneeëngrens te ver krijgen, doch waarschijnlijk zal de Fransche regeering het-, gezien de Europeesche span ning. niet op een verwijdering van Engeland aan laten komen. De Duitsche, Italiaansche en Portugeesche gedelegeerden hebben Lord Plymotuh eveneens Fransche verwondering over Britsche berichten. Nieuw Engelsch initiatief niet verwacht. In welingelichte kringen te Parijs toont men zich volgens Havas nogal verrast dooi de berichten, door de Britsche pers gepubli ceerd, waarin gemeld werd, dat Chamberlain, Halifax en Simon in hun jongste bijeenkomst hadden besloten, dat de regeering binnenkort een verklaring zou afleggen, waarin zij haar verzekeringen jegens Frankrijk zou hernieu wen voor het geval Frankrijk in een conflict zou worden betrokken door haar verplichtin- gens jegens Tsjecho-Slowakije. Bonnet stelde zich in telefonische verbin ding met den Franschen zaakgelastigde te Lon den, die daarna een bezoek aan Halifax bracht. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken kreeg geen bevestiging van de berichten, die onjuist schijnen te zijn. In gezaghebbende kringen merkt men op, dat Chamberlain uit Londen vertrokken is, hetgeen naar het schijnt, de onderstelling, dat een Britsch ini tiatief van een dergelijke beteekenis te ver wachten zou zijn ter zijde schuift. Het is mo gelijk, dat in de toekomst een Britsch minister in een rede zich, met de gebeurtenissen in Midden-Europa bezig houdt, doch men heeft te Parijs niet den indruk, dat daarmede reeds rekening gehouden moet worden. Er heeft zich de laatste dagen in het Tsjecho-Slowaak- sche vraagstuk geen feit voorgedaan, dat aan leiding tot grootere ongerustheid zou kunnen geven. Chineesch passagierstoestel voor bombardementsvliegtuig aan gezien. Mededeeling van Japansche zijde. Naar het Chineesche persbureau meldt, is een Amerikaanseh oorlogsschip te Honkong aangekomen met drie overlevenden van het door de Japanners gebombardeerde en ver nielde Chineesche passagiersvliegtuig. Volgens bericht van het Japansche pers bureau Domei is het toestel door de Japan ners voor een bombardementsvliegtuig aan gezien. Toen de militaire bestuurders hun fout inzagen staakten zij het bombardement. Wrak van het toestel gevonden. HONGKONG, 25 Augustus (Reuter-A.N.P.) De Britsche kanonneerboot Cicala heeft het Wrak van het omlaaggeschoten Chineesche passagiersvliegtuig ontdekt. Het ligt veertig voet onder water bij den vuurtoren van Wang- moen. verklaard, dat. zij voorstanders zijn van nieu we stappen te Burgos. Alles bijeen beschouwt men het als een zuiver formeele kwestie, of de commissie bij een komt vóór of nadat nieuwe stappen bij Franco's regeering gedaan zijn. Slechts een onzekerheid is er, en wel deze, of de Sovjets zich terug zullen trekken. (Nadruk verboden). (United Press). Horthy en admiraal Rader wisselen toespraken. Franco's luchtmacht bombardeert bet kustplaatsje Torre Vieja. 12 dooden en 54 gewonden. ALICANTE 25 Augustus. De luchtmacht van Franco heeft vanmorgen bommen ge worpen en mitrailleurvuur gericht op het kustplaatsje Torre Vieja, dat op 40 K.M. ten Zuidwesten van Alicante is gelegen. Er werden volgens een officieele mededee- ling 12 personen gedood en 54 gewond. Tien Jiuizen werden verwoest. Hongaarsche Rijksregent spreekt zijn bewondering uit voor het nationaal-socialisme Het D.N.B. meldt uit Berlijn 25 Augustus: Na de manoeuvres der marine heeft Horthy als vroegere vlootcommandant van de Oosten- rijksoh-Hongaarsche marine een zeer harte lijke toespraak gehouden, waarin hij o.m. sprak over de daden der Duitsche marine tij dens den wereldoorlog. Hij zeide o.a.: „Met vreugde zie ik, hoe de geestelijke nalaten schap van de Duitsche vloot met zorg is be heerd. De grootsehe verandering, die de ge schiedenis van het Duitsche volk ondergaan heeft, doet hopen, dat de koers gericht zal zijn op een gelukkige toekomst. In de we reld zien wij eindelijk de loutering der mee ningen en de herziening der opvattingen zeker voorwaarts schrijden. In den ouden koers zwenkt men echter door de bemanteling der heldere feiten steeds nog gaarne terug. Zoo worden thans slagen geleverd en toch is dat geen oorlog. Reeds voor het tweede jaar bloedt Spanje in burgeroorlog en toch zijn daar geen oorlogvoerenden. Wanneer men een naderenden taifoen wil tegengaan, niet door hem als zoodanig te erkennen, maar voor te stellen als een abnormale atmosferische de pressie, zal de wervelstorm zijn alles vernie lende baan trekken, onverschillig hoe men hem noemt. Wil de wereld den vrede, dan moet zij de rechtvaardigheid open in de oogen zien en de vrije baan kunnen betreden van de oprechtheid. Zij moet erkennen, dat er onder de volkeren op het gebied van het recht geen bevoorrechten kunnen zijn. De opperbevelhebber der Duitsche marine, admiraal Rader, antwoordde op deze toe spraak met een rede, waarin hij o.m. zeide: ..Ik zou u de verzekering willen geven, dat de marine trotsch is op de haar thans gege ven taak om in de toekoms de groote tradi tie ook der Oostenrijksch-Hongaarsche marine te behoeden en verder te dragen. Ik kan u verzekeren, dat zij te allen tijde en met alle krachten er naar zal streven deze hooge taak ten uitvoer te leggen in den geest van onze gevallen kameraden en medestrijders der Oos tenrijksch-Hongaarsche marine en die taak ook te vervullen in den zin van uwe door luchtigheid. die den Duitschen marine-offi cieren steeds als lichtend voorbeeld van een moedig kruisercommandant, een in den oorlog beproefd en ten hoogste beproefd vlootcom mandant voor oogen zult staan". Scherper toezicht op de buiten landers in Duitschland. Vreemdelingen dienen de verleende gast vrijheid waardig te zijn. Het D.N.B. meldt: In het „Reichsgesetzblatt" wordt een „politieverordening voor buitenlan ders" gepubliceerd, die eenheid brengt in het politierecht betreffende buitenlanders en alle nog bestaande regelingen der Duitsche landen afschaft. Het verblijf op rijksgebied is bui tenlanders toegestaan, die in persoonlijkheid en doel van him verblijf den waarborg bieden, dat zij de hun verleende gastvrijheid waardig zijn. De nieuwe regeling, die op 1 October van kracht wordt, moet de politie in staat stellen, maatregelen te nemen tegen de buitenlanders, die aan die voorwaarden niet voldoen. Een speciale verblijfsvergunning der politie is noo- dig voor buitenlanders, die langer dan drie maanden blijven en voor hen, die speciale werkzaamheden willen verrichten. Auto van Italiaanschen gezant bij vergissing beschoten. Incident te San Sebastian. Naar uit St. Jean de Luz wordt gemeld zijn te San Sebastian op de auto van den Italiaanschen ambassadeur in het „rechtsche" Spanje door een patrouille eenige schoten ge lost. Het incident heeft zich, naar hier ver nomen wordt, Maandagavond j.l. voorgedaan. Twee leden van de civiele garde gaven een teeken, dat de wagen moest stoppen, de am bassadeur reed echter door, overtuigd van het feit, dat het teeken niet voor hem be stemd was, omdat de auto het kenmerk van het diplomatieke corps droeg. De beambten losten daarop verscheidene schoten. Het bericht wordt door het Italiaansche pers-bureau Stefani bevestigd. Het bureau voegt hier aan toe, dat in tegenstelling met de in de buitenlandsche pers gepubliceerde berichten de ambassadeur noch zijn vrouw ge wond werden. Het incident werd direct ge regeld. De patrouille had de auto voor een verdacht voertuig gehouden. Het geheele jaar fruit van iedere soort? Mgr. Sproll uit Wiirtemberg verbannen. Bisschop weigerde zijn diocees vrijwillig te verlaten. STUTTGART, 25 Augustus (D.N.B.) Naar de bladen berichten is tegen den bisschop van Rothenburg, mgr. Sproll, een verbod uitge vaardigd, zich langer in Würtemberg op te houden. Deze maatregel is noodzakelijk geworden, doordat de bisschop als eenige staatsburger in zijn district, niet heeft deelgenomen aan de verkiezingen op 10 April van dit jaar. Dit is aanleiding geweest voor talrijke betoogin gen tegen den bisschop. De bladen wijzen er verder op, dat het verbod is uitgevaardigd om de orde en de rust te herstellen. Een bisschop, die zijn plichten als staatsburger in ernstige mate niet nakomt, kan in zijn diocees niet langer worden geduld. De bisschop heeft ge weigerd zijn diocees vrijwillig te verlaten. Nieuw conserveeringsprocédé zou omwente ling in de voedselvoorziening teweegbrengen. DURBAN. 26 Augustus. Officieele a-nalysten alhier maken bekend, dat er op het oogenblik proeven genomen worden om door middel van een gas levensmiddelen te conserveeren. Om trent het succes kon men nog niets definitief melden; maar. zoo werd ge zegd, indien deze methode uitvoerbaar blijkt, zai dit een algeheele omwente ling beteekenen op het gebied van het conserveeren van levensmiddelen. Een Britsche scheepvaartmaatschappij heeft erin toegestemd het nieuwe procédé te beproe ven en zoo vernemen wij een eerste scheepslading, die volgens het nieuwe procédé geconserveerd is, zal spoedig naar Engeland worden verzonden. Fabrieken voor de vervaardiging van dit chemisch preparaat, alsmede opslagplaatsen voor fruit, zullen in verband met de uitvinding in Durban, Kaapstad en Johannesburg worden gebouwd. Het apparaat'bestaat uit een klein vat. dat een vloeistof bevat, welke een kleurloos gas levert. Er wondt beweerd, dat dit gas in staat is versche eieren gedurende negen maanden en fruit gedurende een jaar in die conditie te houden. De kosten zouden 10 shillings bedra gen voor het conserveeren van 30 ton levens mid deler- Suiker zou de basis zijn van het proces, dat gepatenteerd is. Een aantal zakenmenschen uit het Rand gebied in Zuid-Afrika heeft een maatschappij gevormd om de mogelijkheden van de ontdek king te onderzoeken. Men hoopt een maat schappij te vormen, die binnen zes maanden de exploitatie van dit nieuwe procédé'over de geheele wereld exploiteeren zal. De ontdekking werd gedaan door een hart specialist alhier, dr. H. A. Jay. Het zal. zoo wordt beweerd een geheele ommekeer teweeg brengen op liet gebied van voedselvoorziening en van het systeem van koelinrichtingen, ter wijl de mogelijkheid wordt geschapen elke soort fruit het geheele jaar door verkrijgbaar te stellen. (United Press). (Nadruk verboden) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Toen oom en de twee vrienden in het bosch-van-hou-je-maar-stil waren aangekomen, spraken ze af, dat oom tot vijftig zou tellen en dat hij dan zou gaan zoeken. Ik ga tegen dien boom staan, zei oom. Maken jullie nu maar dat jullie weg komt! En hij begon al te tellen Een ,twee, drie, vier, vijf Dickie en Snorretje zetten het op een loopen. Waar zullen we ons verstoppen, Dickie? vroeg Snorretje. Ik ben niet zoo erg bekend in dit bosch! Om je de waarheid te zeggen, weet ik den weg ook niet goed. Ik kom hier maar zelden JDe eenige, die goed den weg weet hier is Thijs, nou en die is boodschappen doen voor Sim. Ik heb Sim in een heelen tijd niet gezien, waar zit hij toch? vroeg Snorretje, terwijl hij ijverig naar een goede schuilplaats zocht. Sim is in de stad en logeert hij familie, zei Dickie. Maar binnenkort komt hij weer naar ons toe. Wederzijdsche vreugdebetuigingen Prins Eugenius van Savoye als symbool van de Duitsch-Hongaarsch-ltaliaansche vriendschap. BERLIJN. 23 Augustus 1938. (Van onzen correspondent) E bijzondere beteekenis van het be zoek van den Hongaarschen Rijks regent aan Duitschland blijkt uit de verklaringen in de Hongaarsche pers, dat ..Admiraal Horthy de rechtvaardige zaak van het Hongarendom in Duitschland ver tegenwoordigt op een tijdstip, dat voor Hon garije beslissend kan zijn. Juist nu, bij de con ferentie der Kleine Entente in Bied, dringt van alle zijden de meening naar voren „dat Hon garije niet het eenige slachtoffer kan blijven van de vredesverdragen, van welker banden alle andere staten zich hebben bevrijd". Prins Eugenius van Savoye. Nu de extra-trein van den Hongaarschen Rijksregent na een reis door heel Duitschland op de plaats van bestemming is aangekomen, blijkt het bezoek van veei meer gewicht dan de voorteekenen lieten vermoeden. De weg, dien Horthy's trein door Duitschland heeft af gelegd, geleek inderdaad een „Via triumpha- lis". Met het oog op het feit, dat een meester lijke mise en scène van staatswege dikwijls alleen al genoeg was. om langs den openbaren weg „geestdrift" te wekken, jubelt de Duitsch- Hongaarsch-Italiaansche pers, dat de begroe ting van den Hongaarschen Rijksregent door heel de bevolking van Zuid-, Midden- en Noord-Duitschland zich kenmerkte door on vergetelijke bewogenheid en geestdrift, zooals geen staats-apparaat zou hebben kunnen or- ganiseeren, maar alleen liefde en spontane ge voelsuiting kunnen teweeg brengen. De vriend schap der beide volken heeft zich in den loop der beide laatste dagen geopenbaard als nooit te voren. Deze groote demonstraties, die de besprekingen der Staatslieden in Berlijn voor afgaan, scheppen een gelukkige atmosfeer. Hiermede is de officieele stemming in Duitschland en in Hongarije weergegeven en het Duitsche volk, dat weinig verwend is met buitenlandsche vriendschap, verheugt zich van harte over het bezoek van het hoofid van een bevrienden staat. Het bezoek van den Hongaarschen Admiraal had in Kiel zijn glanspunt bij het van stapel loopen van den kruiser, die bij den doop door Horthy's gema lin den naam „Prinz Eugen" ontving. De vlootdemonstratie, die er op volgde was evenzeer een demonstratie van kracht tegen over andere bevriende en niet-bevriende sta ten als een hulde aan het hoofd van den Hon gaarschen staat. De benaming „Prinz Eugen" van den nieuwen Duitschen kruiser kon ook de instemming hebben van Italië, dat voor deze gelegenheid de figuur van prins Eugenius van Savoye als symbool beschouwt der Duitsch- Italiaansche vriendschap en er aan herinnert, dat deze naam voor den Duitschen kruiser niet alleen van belang is voor Duitschland's betrekkingen met Hongarije dat prins Eugenius van de Turksche heerschappij be vrijdde. De hulde van den Fiihrer aan de na gedachtenis van een der beroemdste legeraan voerders van alle tijden wordt niet alleen toe gejuicht door het volk. waarvoor de prins zoo vele veldslagen zegevierend geleverd heeft, maar ook door Italië, dat sedert eeuwen zijn historie belichaamd ziet in het Huis van Savoye en de heldendaden zijner prinsen. Prins Eugenius van Savoye. Prins „Eugenio von Savoye", zooals hij zich zelf noemde, was Franschman door ge boorte. Italiaan door afkomst, Oostenrijker door het aannemen van Oostenrijk tot zijn vaderland en voelde zich tevens als Hongaar door zijn belangrijken arbeid voor dat land op militair en politiek gebied. Hij werd in 1663 in Parijs geboren als jongste der vijf zonen van den Savoyeschen prins Eugène Maurice, Graaf van Soissons en Olympia Mancini. een nicht van den Franschen Staats minister Mazarin. Zijn ouders en broeders waren den jongen Eugenius door zijn zwak, onvoordeelig uiterlijk weinig toegedaan. De oude heer bestemde hem voor den gees telijken stand, maar de jonge prins stelde in militaire dingen meer belang dan in theolo gische studies. Nauwelijks de kinderschoenen ontgroeid, wendde hij zich tot Lodewijk XIV om een benoeming tot kapitein, maar de ko ning. die zijn uiterlijk „fataal" vond wees zijn verzoek spottend af. In zijn vaderland, in den kring zijner familie heeft hij niets dan spot en afkeer ondervonden nooit eenige toege negenheid, zelfs niet wat medelijden in zijn armoedig eenzaam bestaan. Op twintigjarigen leeftijd trok hij naar Oostenrijk waar hij zich in een slag tegen de Turken onderscheidde door moed en tactiek. Gedurende de veld slagen in Hongarije steeg hij tot den hoog- sten militairen rang en viel in 1697 als gene raal, zonder eenig overleg met den hof-krijgs raad in Weenen. op eigen verantwoording de Turken aan, die hy beslissend versloeg. Tur kije moest Hongarije en Zevenburgen afstaan. Prins Eugenius had de landen der Stephanis- kroon aan de kroon der Habsburgers toege voegd. In Boven-Italië bestrijdt hij met succes de troepen van Lodewijk XIV, dien hij bitteren it toedroeg, niet om den spot, waarmee de koning hem eens bejegend had, beleedigingen, die ideze zijn moeder had 0111 gedaan. Samen met Engelsche troerjpn aan" Marlborough verslaat hij de Franschennl5 Oudenaarde, Rijsel en tenslotte bij Malnb en dwong den Zonnekoning vrede te siit?;Ue' Hongarije dankt prins Eugenius het bei! zijner oude constitutie. Toen de Turh^ tweehonderdjarige heerschappij uit Hoiro Tl1 waren verdreven, wilde het Weensche Hofv^ bevrijde land eenvoudig aLs veroverd annexeeren. Met staatsmans wijsheid en di i matieken tact heeft hij den Oosteni'iitó keizer en diens Kroonraad van hun inlijvi* plannen weten af te brengen. Zoo ont.4 de keizerlijke en koninklijke OostenriS0 Hongaarsche monarchie, die intusschen J tot het Terleden behoort. Het bezoek van Horthy bood de gelegenheid voor een bijzondere" v demonstratie bij de eering van den Honeïï* schen vriend met de benaming van nieuwen kruiser naar den man, dien Hrm garije vereert als den held. die het uit Turk sche overheerschappij bevrijdde en den staat!" man, die het behoedde voor inlijving als kn lonisatieland van Oostenrijk. Italië kan er zich gelukkig ook mee vereew voelen door de natuurlijke verbinding van een prins van Savoye met Italië, zij het-door een betovergrootvader. En zoo ziet Italië met vë gevallen naar de Duitsch-Hongaarsche vriend schapsbetuigingen. die deze week in het Dut sche Rijk tot uiting komen. H. L. PORTUGEESOH CONSUL-GENERAAL Rn AUTO-ONGELUK GEDOOD. De consul-generaal van Portugal te New York. De Faria, en zijn echtgenoote zijn bii een auto-ongeluk in de buurt van Bams'ab'! (Massachussetts) om het leven gekomen Hun auto werd bij een spoorwegovergang door een trein gegrepen. HENLEIN BINNENKORT NAAR BERCHTESGADEN. Het blad Marodny Politica meldt, dat Hen- lein zich na het minderhedencongres te Stuttgart, waar hij leider zal zijn der Sude ten Duitsche afvaardiging, naar Berchtesga- den zal begeven voor een bespreking iet Hitier. ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven, i2.00-l.45 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 2,00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Re portage. 3.30 VARA-Orkest. 4.30 Causerie „Mogelijkheden en onmogelijkheden". 4,50 Gramofoonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.20—7.00 Groningsche uitzen ding. 7.05 Filmland. 7.30 Causerie „Wonder geloof en wonderverhalen". 8.00 Herhaling SOS-Beriehten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA Varia. Gramofoonmuziek. 8.20 Cor Steyn's accordeonorkest. 9.00 Toespraak en gramo foonmuziek. 9.15 Bont programma. 10.30 Be richten A. N. P. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.00 VARA-Orkest. 11.4512.00 Gramofoonmu- HILVERSUM n, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berich ten) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Gods dienstige eauserie. 11.00 Reportage. 12.30 Gra mofoonmuziek. 12.45 Berichten. 1.00 Gramo foonmuziek. (Om 1.15 Berichten). 1.20 Het KRO-Orkest. 2.00 Cursus handenarbeid. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4,00 Operette „Marcia". 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Orkest. 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over de taak van den RE. technicus. 8.00 Berichten A. N. P Mededeelingen. Berichten. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 9.3(- „The swinging four". 9.40 Vervolg concert. 10.10 Vervolg „The swinging four". 10.20 Ver volg concert. 10.30 Berichten A. N. P. 10,40 Filmpraatje. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek, DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 BBC-Northem-orkest, m.m.v. soliste. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.)- 1-20 Jan Berenska's 2.20 Het Cedric Sharpe Sextet. 3.05 Orgelspel. 3.40 Het Wood Green Leger des Heils-orkest, m.m.v. soliste. 4.35 Sportreportage 5.35 Henry Hall en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Zie Radio-Paris. 7-40 Jack Payne en zijn Band. 8.20 Causerie over Spanje. 8.40 BBC-Symphonie-orkest en solis ten. 10.00 Berichten. 10.25 Sportreportage, 10.40 Muzikale causerie met illustraties. 11.15 12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 9.00 en 10.10 Gramofoonmuziek. 1233 Giardino-orkest. 2.25 en 3.05 Gramofoonmu ziek. 4.05 Zang. Gramofoonmuziek. 6.20 Gra mofoonmuziek. 7.05 Koor „Le Campanüe 7.40 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang, 8.50 Radio tooneel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Sym- phonieconcert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 A. Goronzys orkest. 8.509.35 Omroep Amusements-sextet. 12.20 Weensch Symphonie-orkest. 2.30 Gra- mofoonmuziek. 4.20 Schrammelensemble o.2ö Walter Klische's orkest en sportreportage. 7.30 De Schweiler Zangerschaar. 8.30 Bonte Avond. 10.50 Hermann Hagestedt's dans- orkest. 12.203.20 Gevarieerd, nachtconcert. BRUSELS 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep" kleinorkest. 1.50 en 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroeporkest. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroeporkest. 5.20 Zang. 5.50 Omroep- kleinorkest. 6.50 Sportreportage. 6.50 Gewijde muziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Cabaret programma. 9.20 Symphonie-orkest. lh® Gramofoonmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. BRUSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Leo Bogaerh orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.50 Het Saroa- orkest. (Om 4.20 Radiotooneel). 5.35 Fud Can* drix en zijn Band. 6.35 Het Omroepsalon* orkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.05 Vervoig concert. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. q.ju Radiotooneel. 9.10 Gramofoonmuziek. Het Omroepsalonorkest en soliste. 10-30 Ra. Ventura en Eloward met him orkesten. 12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.25 Berichten. 8.40 Inleiding volgende uit zending. 8.55 Opera „Der Friedenstag". Berichten. 10.50 Kwartetconcert. 11.05 be richten. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 b.zu Nachtconcert. (1.15—1.26 Tijdsein)..

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6