De Nationale film zeer geslaagd. Een snelle zwierige vogelvlucht van 85 minuten door 40 jaren van ons volksleven Cees Laseur en Lily Bouiomeester als Dr. v. Meerle uit Amsterdam en de vrouw van den fabrikant v. Maasdonk uit Brabant Première in filmstad. Ben van Eysselstein, de schrijver van het sce nario van „40 jaren". Gistermiddag heeft de nationale film „40 jaren" in de studio van Filmstad in Den Haag, op de plaats waar ze ontstond dus, het licht der publiciteit aanschouwd. En dat niet alleen. De film heeft ook een bekrachtiging ontvan gen van de officieele interesse, waaruit ze eigenlijk voortgesproten is, want onze minister president Dr. H. Colijn en vele ministers en nog meer autoriteiten vereerden den cinemato- gr&fischen doop met hun aanwezigheid. Er is vóór de première van de film weinig over de hoedanigheid ervan uitgelekt. Gezien, de vele slechte ervaringen in het verleden met nationale filmproducten opgedaan verkoos men ditmaal, waarschijnlijk mede met het oog op het officieele karakter van de film, niet de groote reclametrom te roeren, d.w.z. niet over de k w a 1 i t e i t van de film, m.a.w. men is zijn filmwaar dit keer niet gaan aanprijzen. Met betrekking tot den opzet van de film, het ver haal en de actrices enacteurs is evenwel reeds veel geschreven, en ook in dit blad werd een reportage aan de opnamen in filmstad gewijd, en in een interview met den scenarioschrijver Ben van Eysselstein werd de inhoud van de nationale film weergegeven. Ieder een weet nu zoo langzamerhand dat deze film de ge schiedenis weer geeft van de Bra- bantsche familie van Maasdonk, in- dustrieelen, en de Amsterdamsche fa milie, de van Meer le's. Iedereen weet ook dat de produc tieleider de Hollan der Guus Ostwald is en de regisseur de Franschman Ed- mond Greville. Maar een ieder heeft tot nog toe geheel in het onge wisse verkeerd omtrent de kwaliteit van de film-kant-en-klaar. Aan die ongewisheid is nu een einde gekomen. De nationale film „40 jaren" is zeer geslaagd gebleken. En het ziet ernaar uit dat ze, ook indien ze niet in Jubi- leumverband vertoond zou worden, toch tot één der zeer weinige succes volle producten der Nederlandsche filmindustrie zou behooren. De meest in het oogspringende kenmerken zijn een prachtig volgehouden vaart in de film, die ervoor zorgt, dat de toeschou wers geboeid blijven en geen moment het gevoel krijgen van „toe schiet nu eens op", een zwierige behandeling van de filmstof en een vaak zeer na tuurlijk aandoende speeltrant der hoofdfiguren. Cees Laseur is in'het begin een beetje dik voor zijn leeftijd, maar later groeit hij in zijn postuur, en als Dr. van Meerle eerst en nog beter -naderhand als professor v. Meerle vormt hij een zeer aannemelijke figuur in het histo risch tableau. Ank v. d. Moer is zijn beschei den en lieve vrouw. Misschien zullen de Bra banders betwisten dat een Brabantsche fabri kant in werkelijkheid zoo is als de van Maas donk van Matthieu van Eysden in deze film, maar in ieder geval is deze van Maasdonk voor den gemiddelden Nederlander een aan nemelijke kerel, 'k Gebruik met opzet dat woordje „aannemelijk". Het is niet overdreven en teekent precies den aard der figuren in de film. Eigenlijk is deze mate van waardeering net beste compliment, dat men Nederlandschen toneelacteurs en -actrices, die in films spe len, geven kan. In de meeste Nederlandsche films lag ,,'t er allemaal zoo duimendik boven op In deze niet. De dialoog vloeit, de woor- ^01'den niet overdreven gezegd, de gebaren zijn beheerscht, en achter het spel zit vaak leven, iets van dat gevoel met hart en ziel op pe moeten gaan in de rol. Men kan zien er is met liefde aan deze film gewerkt, door allen. In 't kort 'gekarakteriseerd; de film is een snelle zwierige vogelvlucht" door 40 jaren van ons volksleven. En die vlucht duurt 85 minuten. Geen wonder dat de film steeds een ..vlucht" blijft, de gebeurtenissen uit ons volksleven als de mobilisatie, de sociale hervormingen enz. aanstipt doch er nooit dieper op in gaat. Aan deze beperking dankt het product echter voor een groot deel zijn succes. Op alleraar digste en logische wijze wordt steeds de ver bondenheid van ons dagelijksche volksleven «n het leven van ons Koninklijk Huis, Zijne Augden en Ziine droefheden, getoond. AUeraardigst is de scène, waarin de geboorte «h Prinses Juliana wordt aangekondigd. Een melkboer zegt „We hebben een prinses", de dienstmeid zegt het voort, mevrouw, meneer, de dochter herhalen het in koor en zoo gaat de tooverformule weer de straat op en zet het volk in vuur en vlam. Lily Bouwmeester toont in haar rol van me vrouw van Maasdonk haar bijzondere film kwaliteiten, juist door haar onopvallende spel. Het komt allemaal zoo vanzelf bij haar. Paul Steenbergen overtuigt als artistieke zoon van -den Brabantschen industrieeel in de latere periode van zijn leven beter dan in de eerste. Zijn vrouw is Myra Ward. In de jongere rollen zien we ook nog Martha Posno en Cor van der Lugt Melsert Mzn.. De laatste is wel een beetje zwak om de ondernemingslust van jong Holland te symboliseeren! Deze jongeling zegt als een consequentie van het draaiboek wel dat hij vervuld is van den geest der Oost-Indische Compagnie dan in de lucht getransponeerd maar die woor den zijn in tegenstelling tot zijn figuur. Neen, met hem is het ondernemende deel van Hol land geen eer aangedaan. Er zijn meer zwakke punten in de film, Maar het lijkt ongewenscht om met „de ba jonet op de pen" te gaan critiseeren. Jhr. van Lidth de Jeude, voorzitter van het comité, dat de nationale film organiseerde, zei het heel goed in zijn speech vooraf; men kan zich blind staren op- de tekortkomingen doch men kan ook zien naar hetgeen, in weerwil van die tekortkomingen, bereikt werd. En er is in deze film wat bereikt. „40 jaren" is een film, waar een ieder, die oog heeft voor het opbouwende, ook iri de Nederlandsche film industrie, met genoegen naar zal kijken. Het stemt tot verheugenis dat onze nationale film industrie bij deze bij uitstek nationale gelegen heid zoo uitstekend, voor haar doen, tevoor schijn komt. v. H. „4i0 Jaren" zal in de komende feestweek in Haarlem in drie bioscopen worden vertoond, namelijk in het Rembrandt Theater, in het Palace Familietheater en in het Frans Halstheater. In totaal zijn van de film 51 afdrukken vervaardigd. Op Vrijdag 2 September zal de nationale film dan ook haar première in geheel Nederland in 51 bioscopen tegelijkertijd beleven. In de daaropvolgende weken zal de film in ruim 100 theaters in andere plaatsen ter ver tooning worden gebracht, terwijl wanneer de film in alle plaatsen van ons land waar bioscopen zijn, vertoond is een groot aantal reizende bioscoop-onderneihingen de vertoo ningen zal verzorgen in die plaatsen, waar geen bioscoop is. De vertooningen voor vereenigingen, patro naten etc. meegerekend omvat het gebied dezer distributie ongeveer 40.000 voorstellin gen. Er zijn reeds tal van gemeenten in ons land waar het college van B. en W. besloten heeft om van de vertooningen der Nationale Film geen vermakelijkheidsbelasting te heffen. Ook het arrangeeren van voorstellingen voor schoolkinderen is in tal van plaatsen ter hand genomen. Zoo zullen in Rotterdam 60.000 en in Den Haag 40.000 schoolkinderen de film gaan zien. Bekendmaking van regeerings- maatregelen. De heer Weitkamp heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat onlangs tal van landbouwers de dupe zijn geworden van het feit, dat de jongste regeeringsmaat- regelen tot steun aan de varkenshouderij, eer der ter kennis van den handel dan van de boeren kwamen, wijl het meerendeel der laatsten uiteraard geen dagblad leest? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid te be vorderen, dat het bericht van dergelijke be langrijke besluiten, vóór deze in de groote bladen worden bekendgemaakt, eerst per ra dio door het A. N. P. worde omgeroepen? Spoorwegen en „wilde" bussen. Een uiteenzetting van de directie der Ned. Spoorwegen. Dezer dagen namen wij een van belang hebbende zijde afkomstig bericht op omtrent de oprichting eener N.V., die ten doel zou heb ben de „wilde" busverbinding te vervangen door een georganiseerd verkeer en het bereiken van overeenstemming met de Spoorwegen. Naar aanleiding hiervan wijst de directie der Nederlandsche Spoorwegen er op, dat zij bin nen het kader der door de regeering getrok ken richtlijnen inzake de verkeers-coördi- natie steeds heeft gestreefd naar èen juiste taakverdeeling tusschen spoorwegen en auto bus en naar samenwerking met deze laatste. Eerst de centralisatie in de verleening der ver gunningen bood hiervoor een grondslag en heeft in een aantal gevallen reeds tot goede resultaten geleid. Zoolang echter geen slui tend vergunningsstelsel ter beschikking staat, is een reèhtstreeksche samenwerking met particuliere N.V.'s onmogelijk. Elke overeen komst van heden kan morgen omvergeworpen worden door het opkomen van een nieuwen „wilden" concurrent. De aangekondigde poging, te komen tot eenstemmigheid tusschen spoor en bus „over een rationalisatie onder overkapping van beide partijen" staat, aldus de directie der Ned. Spoorwegen, dan ook gelijk met een poging, de Zuiderzee droog te leggen zonder afsluit dijk. DE OUDE OVER HET ALGEMEEN GEHANDHAAFD. NU de voetbal weldra weer over de groene velden zal rollen en de com petitie voor de deur staat ontwaken de meeste clubs uit haar zomerslaap er wordt met frisschen moed aan de voorberei dingen van het niewe seizoen begonnen. Hier en daar zijn reeds enkele vriendschappelijke wedstrijden gespeeld waarin dikwijls ook aan de jongere spelers een kans wordt gegeven om te laten zien wat zij nu wel waard zijn. Nu schuilt er in deze methode altijd het ge vaar dat men te licht geneigd is conclusies te trekken en daarbij uit het oog verliest dat een „friendly game" meestal heel wat anders is dan een competitiewedstrijd. Dit laatste mag dan al door velen worden betreurd, het feit zelf wordt daar trouwens niet door ver anderd en is ook niet te ontkennen. Van de clubs uit Haarlem en omgeving hebben enkele reeds eenige wedstrijden ge speeld terwijl de overige Zondag in enkele tournooien uitkomen. Uiteraard zullen de voetballiefhebers wel nieuwsgierig zijn te weten in welke opstel lingen de verschillende elftallen het veld zul len betreden. Hoewel de definitieve samenstel ling van enkele ploegen nog geens zins zijn beslag heeft gekregen kun nen we thans echter wel reeds mede- deelen dat over het algemeen in de elftallen weinig belangrijke wijzi gingen zijn gekomen. De oude garde die in de meeste gevallen nog zoo oud niet is zal dus ook voor het komende seizoen weer aantreden Bij een enkele vereeniging zal men mis schien een paar spelers uit de lagere elftallen opstellen doch overigens zal men niet veel nieuwe gezichten ont dekken. WATERSTAAT HEEFT OVER 1937 RUIM 1 MÏLIIOEN MEER NOODIG. Hoogere uitkeering aan V erkeersfonds. UITGAVEN OVERSCHREDEN DE RAMINGEN. Verschillende uitgaven ten laste van het de partement van Wstterstaat hebben in 1937 de ramingen niet onbelangrijk overschreden. In verband hiermede moest een aanvullende be grooting voor dat jaar worden opgemaakt, welke thans de Tweede Kamer ter goedkeuring is aangeboden. Uit het ontwerp blijkt, dat de gewone dienst per saldo wordt verhoogd met f 1.021.476. Behalve een verhooging van den uitkee- ringspost aan het Verkeersfonds met f 620.994 moesten worden verhoogd de post voor herstel van winter- en stormschade met f 230.000, de bijdrage in het tekort der uitgaven van de Calamiteuze polders met f 51.600, de uitkee ring aian het Zuiderzeefonds tot dekking van de uitgaven van de Zuiderzeesteunwet met f 95.000 en enkele posten van ondergeschikte beteekenis. Deze en andere voorgestelde verhoogingen, kunnen slechts gedeeltelijk door verminderin gen worden gedekt. Getracht zal worden voor het bedrag van f 1.021.476 alsnog compen satie te vinden. Het bedrijfsverlies der Ned. Spoorwegen over 1936. met inbegrip van het gegarandeerde dividend ad f 1.620.000, is geraamd op f 31.700.000. Na afsluiting van de winst- en verliesrekening over genoemd jaar bleek, dat het tekort de raming met f 151.184 overtrof. Wielrijdster was in gedachten verzonken. Bij botsing met auto op slag gedood. De 27-jarige onderwijzeres aan de Neder- landsch Hervormde School te Hoogeveen, mej. M. H. Krikke, reed Vrijdagmiddag, van het Zuiden komende, aan den linkerkant (dus verkeerde zijde) van de Hoofdstraat te Hoo geveen nabij de Noordsche brug, terwijl van het Noorden een luxe zespersoons wagen van de garage Kip naderde. Op het laatste oogenblik wilde de chauf feur van dezen wagen de wielrijdster nog ontwijken, waarbij hij een verkeerspaal mee sleurde. Mej. Krikke werd van haar fiets ge worpen en is daarbij zoo ongelukkig op de straat terecht gekomen, dat de dood spoedig intrad. Haar rijwiel kwam onder het voor ste gedeelte van de auto terecht. Waarschijnlijk was het slachtoffer in ge dachten verzonken, waardoor zij niet vol doende aandacht aan de naderende auto heeft geschonken. Mej. Krikke was pas van een ziekte hersteld. VERKOOP VAN DUINGROND AAN DE GEMEENTE NOORDWIJK AAN ZEE. Ingediend is éen wetsontwerp houdende goedkeuring van den onderhandschen ver koop aan de gemeente Noordwijk van duin- grond benoorden den vuurtoren te Noordwijk aan Zee (ongeveer 8 h.a. voor f 54.680). De gemeente Noordwijk heeft dit perceel in koop gevraagd, teneinde den grond als bouwterrein te exploiteeren. Tragisch sterfgeval. Vader tijdens trouwplechtigheid van zijn zoon overleden. Op 71-jarigen leeftijd is te Huis ter Heijde overleden de oud-burgemeester van Dwinge- loo, mr, J. G. Westra van Holthe. Tijdens de trouwplechtigheid van een van zijn zoons met baronesse Sloet van Marxveldt werd de heer Westra van Holthe onwel. Kor ten tijd later trad de dood in. De overledene vervulde zijn burgemeesters ambt van 1 November 1924 tot 30 October 1936. Onderwijzer verdwenen. Geheimzinnig geval te Emmen. Toen de vacantie aan de Gereformeerde school te Emmen, -hoofd de heer P. Wildvank, Dinsdag was geëindigd en de lessen weer zou den beginnen, bleek dat de ongehuwde on derwijzer K. niet aanwezig was. Men dacht eerst, dat ziekte de oorzaak was en dat er wel bericht zou komen. Spoedig bleek, dat dit niet het geval was, toen een broer van K. zich aan de school vervoegde om afscheid te nemen wegens vertrek naar Indie. Men werd toen meteen gewaar, dat K. zich de heele vacantie niet had laten zien in de ouderlijke woning te Dedemsvaart. De zaak is in handen gesteld van den bur gemeester van Emmen, die opsporingsmaatre gelen zal nemen. Olympische Spelen zullen 20 Juli 1940 beginnen. Meteorologen voorspelden voor dien tijd mooi weer. Het Finsch Olympisch Comité heeft beslo ten om het begin van de Olympische Spelen 1940 te Helsinki op 20 Juli vast te stellen. Deze datum werd gekozen op aanraden van de meteorologen, die voor den tijd voor Fin land de schoonste weersomstandigheden hebben voorspeld. DE VOETBAL GAAT WEER ROLLEN. Weinig verandering in de elftallen. CRICKET IN ENGELAND. LancashireMiddlesex wegens het slechte weer uitgesteld. Wie wordt kampioen Yorkshire of Middlesex? De wedstrijd LancashireMiddlesex die van zooveel belang had kunnen zijn in den strijd om het county-kampioenschap tusschen Yorkshire en Middlesex moest wegens de slechte weersgesteldheid opgegeven worden. Middlesex scoorde 332 en Lancashire 1232 en daar geen beslissing op de eerste innings verkregen werd, wordt de wedstrijd als niet gespeeld beschouwd. Yorkshire zal den laat sten wedstrijd moeten winnen om den kam pioenstitel te behouden. Een leiding op de eerste innings in een eventueel onbeslist ein digenden strijd is niet voldoende want als Mid dlesex 12 punten uit den laatsten wedstrijd weet te halen belandt het kampioenschap dit maal in het Zuiden. Met belangstelling zullen de elndwedstrijden waarbij Yorkshire en Mid dlesex betrokken zijn in de komende dagen gevolgd worden. Gloucestershire 160 en 214 won den spannenden strijd tegen Leices tershire 202 en 160 met slechts 12 runs. God- dard met 573 in de eerste en 862 in de 2de innings won voor Gloucester de match Surrey 123 en 1407 (Herman 447) won met 3 wickets van Hampshire 82 en 180. Worces tershire's achterstand op de eerste innings (364 tegen 73) was te groot om door het mooie totaal (399) in de 2-de innings gescoord een draw te forceeren. Notts won de match met 6 wickets. Glamorgan 279 en 341—7 (Dyson 170*) te gen Sussex 5406 eindigde in een draw. Yorkshire 210 en 402 won van Schotland 13 en 56 (Smailes 7—24) Dit behoeft echter geenszins betreurd te worden want het vorige seizoen was voor menige vereeniging lang niet ongunstig. En dan denken we allereerst aan „Haarlem" dat wel een bijzonder goed resultaat heeft be reikt. De spannende strijd om de eerste jlaats met Feijenoord ligt iedereen versch in ret geheugen, zoodat het geen verwondering zal wekken dat het elftal der roodbroeken nagenoeg ongewijzigd zal blijven. Alleen de achterhoede het zwakke punt der Haar lemmers zal waarschijnlijk eenige veran dering ondergaan. Vijgeboom's plaats zal na melijk worden ingenomen door den ex-Storm- vogels II doelman De Vries, terwijl vermoe delijk Kammeijer een backplaats zal gaan bezetten. Ongetwijfeld zal de roodbroekeii- defensie hierdoor aanzienlijk worden ver sterkt. Voor het overige blijft alles, zoover ons bekend, bij het oude. En zoo is het ook met de andere Haarlemsehe clubs. Bij R. C. II. is men nog druk aan het experimenteeren en aan de definitieve opstelling is men nog niet toe. Groote veranderingen zijn echter ook bij de Heemsteedsche Sportparkbewoners niet te verwachten. Ook bij E. D. O. dat er elk jaar maar weer opnieuw in slaagt om zulk een belangrijke rol in haar afdeeling te spelen is de kern van oude beproefde krachten gehandhaafd. H. F. C. heeft evenmin ingrijpende wijzi gingen in haar ploeg gebracht. In verband met het niet beschikbaar zijn van enkele spelers heeft men o.a. Hack uit het tweede als rechtshalf opgesteld. Men zie de opstelling in -het A. R. O. L. be- kertournooi elders in dit nummer. Duinker staat weer eens on de midden voorplaats en dat is o.i. zeker geen slechte keuze. Hij beschikt over een hard schot en als hij goed op den hal zit kan de „Good Old' in hem een productieve middenvoor hebben gevonden. Het elftal van V.S.V. is nog niet geheel samengesteld, doch tien van de elf plaatsen zijn reeds definitief bezet. Dat de voorhoede ongewijzigd zou blijven lag na de succesvolle tweede helft der com petitie en de niet minder succesvolle beker competitie voor de hand. Doelman Michel, de reserve-keeper van het Nederl. Elftal staat weer onder de lat, wat eveneens te verwachten was. Nu De Vries den laatsten tijd zoo goed op dreef was, zal ook het handhaven der middenlinie geen verwondering trekken. Mogelijk zou zelfs ook het backstel onge wijzigd zijn gebleven war het niet dat Van der Griendt, na geruimen tijd door een on willige spier op non-actief te hebben gestaan, zich weer beschikbaar had gesteld. Het spreekt van zelf, dat men dezen back, die zooveel uitstekende wedstrijden voor V.S.V. gespeeld heeft, een kans wil geven, zoodat voor de twee backplaatsen momenteel minstens 3 candidaten zijn. De samenstelling van het Stormvogels-team kost de elftal-commissie dit seizoen heel wat zorg. Om te beginnen heeft zij wij meldden het reeds dit seizoen niet de beschikking over Haak Sr. Dat het moeilijk is een geschikten plaatsvervanger te vinden voor dezen stoeren back, ligt voor de hand. Een ander .zorgenkind" is de voorhoede. In een aantal oefenwedstrijden werden enkele jonge spelers, o.a. Goedhart en Verdam ge wogen, maar, voorloopig althans, te licht be vonden. Ook Opbergen, „de vaste" links buiten van het vorige seizoen, is nog niet zeker van zijn plaats. Prins en Schoorl heeft men voorloopig in den aanval opgesteld, hoewel men minstens één hunner gaarne half-back had zien spelen. Omtrent de definitieve samenstelling valt dus nog weinig te zeggen. Hoogstens zouden we kunnen aannemen, dat Hollenberg, Haak Jr. Gerrits, Tol, Bravenboer, Van Pel, Prins, Schoorl en Woudenberg wel weer van de partij zullen zijn, doch omtrent hun plaats in het leftal alsmede aangaande de namen der beide andere spelers, valt niets met zeker heid te zeggen. BOKSEN. Wouters blijft Europeesch kampioen weltergewicht. Wedstrijd tegen Eder eindigt onbeslist. Onder groote belangstelling is gisteravond in het sportpaleis te Berlijn als hoofdgevecht van een internationaal boksprogramma een partij over 15 ronden van drie minuten ge bokst tusschen den Europeeschen kampioen in het weltergewicht Felix Wouters (België) en den Duitschen uitdager Gustav Eder.' Na een prachtigen strijd eindigde dit gevecht onbeslist, waardoor de Belg in het bezit van zijn Europeeschen titel bleef.. De eerste twee ronden waren verre in het voordeel van Eder. in de derde ronde en vierde ronde echter kwam de Belg pas los en toen was het uit met het overwicht van Eder. Van de vijfde ronde af werkte Wouters bliksemsnel, hij verzamelde vooral met lijf aan lijf werk veel punten. Wouters kreeg een blessure aan het linker-, Eder aan het rechteroog. Het was een prachtig gevecht, zeer snel, technich hoogstaande en heel fair. De uitspraak van de jury was tenslotte onbeslist, een uitslag, met welken Eder zich rijkelijk beloond mocht achten. Wouters bleef dus Europeesch kam pioen. Deed U in Uiv vacantie de wasch de deur uit Houdt het vol! 't Is immers gemakkelijker en voordeeliger. iW" Laat meteen Uw vlag reinigen, 't Wordt tijd. IJMUIDER WASSCHERIJ SNELLIUSSTRAAÏ 39 TELEFOON 4371. (Adv. Ingez. Med.j BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Bevallen: M. DoeksenTresfon z., de Ge- nestetlaan 18, Driehuis; A. N. JeltesHooij- berg d., Merellaan 3, IJmuiden; J. J. Iskes Otto d., Ahornstraat 26, IJmuiden; J. Rui tenbeekten Klooster d., W. Daniëlslaan 4, Santpoort; J. J. v. RhoonHellendoorn z., Da Costalaan 19, Driehuis; M. SminiaAp pel z„ Willemsbeekweg 61, IJmuiden; J. E. RatsmaSchaaf z., Kerkerinklaan 6, Sant poort. A. M. Schoorl—Beentjes z., Bever wijk; J, PostBossche d., Keiz. Wilhelm straat 14, IJmuiden. Overleden: Maria van Monsjou, weduwe van J. F. Groosmuller 75 jaren, Middenduiner- weg 72, Santpoort. Ondertrouwden: A. Vrolijk en A. Visser, Bakkerstraat 5, IJmuiden, van Galenstraat 17 IJmuiden; J. W. M. Minneboo en N. v. d. Plas, Platanenstraat 42, IJmuiden; v. Was- senaerstraat 46, IJmuiden; W. Stoker en E. Broek, Amsterdam; A. B. Breuseker en M. G. C. Muye, Den Helder; L. Schellings en A. M. W. van Buuren, Kortenaerstraat 16, IJmuiden; C. van Heijst en J. Koning, Meer- vlietstraat 36, Velsen. Schoonoortstraat 1, Velsen-N. Gehuwd: G. J. Wijngaarden en C. A. Kuij- pers, Hoofdstraat 75, Santpoort; P. Schade en J. de Vries, Van Galenstraat 18, IJmui den; P. Kooiman en T. A. Sieuwertsen, K. Zegelstraat 16, IJmuiden; J. W. Th. Bakker en M. M. Böhm, Haarlem; D. Schipper en G. M. C. Seemann, Zeeweg 319, IJmuiden; J. N-ierop en A. van Kan, St. Pancras; G. G. van Leeuwen en G. Korte, Ladderbeek straat 74, Velsen-N., B. Groot en C. van Dalsem, Geelvinckstraat 53, Velsen-N. SERIEWEDSTRIJDEN „DROSTE". Deze week werden de navolgende wedstrij den gespeeld: VI. Vogels—Heemstede 21 S. V. '34 I—R.C.H.-comb. 1—1 Droste IIKemphaan II 44 Droste I—DeCeO 12 Droste II—R.C.H.-comb. 01 Voor de volgende week zijn vastgesteld: 29 Aug.: Droste IVI. Vogels 30 Aug: HeemstedeDeCeO. De wedstrijden worden des avonds te 7 uur op het Droste-terrein GEBOREN? VERLOOFD? ONDERTROUWD? Dan Uw DRUKWERK van DRUKKERIJ GROENEWOUD KALVERSTRAAT 55 - Tel. 4871 - IJmuiden-O. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 26 Augustus. Bevallen 23 Augustus: L. J. Woudstra—Wit- tenaar, d.; W. J. Cardol—Dam, z.; 24 Augus tus: W. Wijnstekersde Rover, d.; M, Broek hof—van Dijk, d.; 25 Augustus: I. van Beek— v. Westen, z.; M. Joosten—v. Woensel, d.; S. C. v. d. Groef—Hill, z.; W. Rusman—v. Noor loos, d.; J. J. H. Burger—Meeusen, d.; 23 Augustus: A. Zekveld—Klokkemeijer, d. Overleden 22- Augustus: C. Moejes, 61 j., Hazepaterslaan24 Augustus: M. C. Banier— Engeln, 76 j., Rijksstraatweg; G. Colpa—de Vrind, 60 j., Romolenstraat; 25 Augustus: J. B. Giebels, 26 j., Kamperlaan:: A. van Woer den—Schünlau, 71 j., Bosch en Hovenstraat; J. R. Hinze—Vodegel, 63 j., v. Dortstraat; F. Baas, 76 j., Zomervaart.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11