Propaganda voor Nederland Engeland en Tsjecho-Slowakije. Thijs IJs knapt het weer op! in België Poging tot aanslag op Horthy? DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 In de kabinetszitting van heden zal de „wenk" aan Duitschland opgesteld worden. Iets meer optimistisch te Londen. LONDEN, 30 Augustus. Vandaag zal het Britsche kabinet om 11 uur bijeenkomen onder presidium van Chamberlain teneinde het standpunt dat genoemd wordt „een duidelijke wenk aan Duitschland" goed te keuren. Men verwacht, dat bijna alle kabinetsleden bijeen zullen zijn met uitzonderling van Lord Stanley, die op het oogenblik in Canada ver toeft en Lord Hailsham, die zijn vacantie op zee doorbrengt. Ten eerste, zoo verwacht men, zal men 'n uit voerig rapport van Lord Halifax betreffende Europeesche crisis aanhooren met het stand punt van den minister van buitenlandsche zaken, ten tweede zullen de uitvoerige rap porten van Henderson en Ashton G. Watkin en andere Britsche diplomaten uit Europa worden voorgelezen. Men beschouwt deze zitting als een van groote beteekenis. Direct na de zit ting zou dan een mededeeling aan Duitschland worden opgesteld, die Henderson binnen en kele dagen naar Berlijn zal brengen. Men verwacht dat deze démarche duidelijker zal zijn dan welke waarschuwing ook, die Enge land tot nu toe heeft laten hooren en waar door duidelijk blijkt dat het bijna niet te voorkomen zal zijn, dat Engeland ingeval van een conflict in Midden-Europa daarin zal worden betrokken, maar tegelijkertijd zal deze mededeeling in zeer gematigde toon wor den gehouden, teneinde de Duitschers niet te prikkelen. Men zal dan ook de hoop uitspre ken, dat Hitier zich bij Engeland zal aan sluiten om den geest van verzoening bij de Tsjechisch-Sudeten Duitsche onderhandelin gen aan te moedigen voornamelijk door de pers een gematigden toon te doen laten hooren. Volgens de huidige beschikkingen zal Cham berlain hedenavond naar Balmoral gaan en Henderson binnen eenige dagen naar Berlijn terugkeeren. Over het algemeen is de meening in de Hevige ontploffing aan den oever van den Donau. Maandagavond heeft zich te Boeda pest bij een koffiehuis aan den oever van den Donau tegenover den aanleg steiger, waar Rijksregent Horthy drie kwartier tevoren was aangekomen, een ontploffing voorgedaan. Alle ruiten van het huis met drie verdiepingen werden vernield. Drie personen werden door de kracht der ontploffing tegen den grond geslin gerd. Er schijnen geen slachtoffers te zijn. Noodweer teistert Mexico. De hoofdstad onder water Autoriteiten vreezen het ergste. MEXICO CITY. Uit Monterey verneemt men hier telefonisch, dat tengevolge van de onafgebroken regens, die sedert Zondagmor gen vijf uur neervallen de stad onder water gezet is. De bus- en tramdiensten zijn stop gezet en honderden zijn reeds dakloos ge worden. De autoriteiten vreezen, dat zich een herhaling zal voordoen van de overstrooming van 1908 toen de halve stad verwoest werd. Een telegram aan de nationale spoorwegen meldt, dat een orkaan gewoed heeft op de grens tusschen de staten Tamaulipas en Nue- voleon. Over honderd mijl is enorme verwoes ting aangericht. Boomen zijn uit den grond gerukt en huizen werden vernield. Met vertraging aangekomen berichten uit Yucatan melden, dat daar aan den oogst groo te schade is aangericht. (United Press). Amerika kan geen Duitsche vluch telingen meer opnemen Honderd immigranten per dag! Overeenkomstig de Amerikaansche politiek kwamen per dag ongeveer 100 politieke vluch telingen en Duitsche of Oostenrijksche Joden de Ver. Staten binnen. Volgens uit Berlijn ontvangen inlichtingen verstrekt de ambassade der Vereenigde Staten thans geen visa meer aan Duitsche en Oos tenrijksche Joden. De „Emigratiecontingen ten" voor de volgende twee jaar zijn reeds uitgeput Britsche kringen dat het huidige stadium kritiek is, hetgeen ook door de perscommen taren tot uiting komt Volgens laatste binnengekomen berichten is men iets optimistischer gestemd en hoopt men, dat Hitier de deur nog niet geheel heeft gesloten voor onderhandelingen. (United Press). Belangrijke besprekingen over het Sudeten-Duitsche vraagstuk. Heden een onderhoud tusschen Benesj en Henlein. Tusschenkomst van Runciman zou ontmoeting mogelijk gemaakt hebben Van betrouwbare zijde te Lon den wordt vernomen, dat de president der Tsjecho-Slowaak- sche republiek, Benesj, vandaag Hen lein zal ontvangen. Verklaard wordt, dat deze ontmoeting van het grootste belang is en waarschijnlijk beslissen zal over de toekomst der onderhande lingen. Er verluidt aldus meldt Reuter dat de ontmoeting tot stand kon komen dank zij de tusschen komst van Runciman, die gisteravond door Benesj is ontvangen. Wanneer het resultaat van de ontmoeting tus schen Benesj en Henlein gunstig zal zijn, zal er een werkelijke mogelijk heid bestaan op hervatting van de on derhandelingen tusschen de Tsjecho- Slowaaksche regeering en de Sudeten- Duitschers. Mocht het resultaat nega tief zijn, dan zal de eerstvolgende stap waarschijnlijk zijn de aflegging van een verklaring door Hitier te Neurenberg, waarin hij dan waar schijnlijk zekere voorstellen zal doen. Men gelooft, dat Henlein vergezeld zal worden door de voornaamste ver tegenwoordigers der Sudeten-Duitsche partij. Groote geheimhouding wordt in ach tgeno- men ten aanzien van het bericht, dat Henlein een bezoek zal brengen aan Benesj. Het Ls be kend geworden, dat Bensj de vorige week een onderhoud heeft gehad met den Sudeten Duit sche afgevaardigde Kundt. Uit verschillende gegevens kan worden op gemaakt, dat de Tsjecho Slowaaksche regee ring bereid zou zijn de belangrijke concessie toe te staan, dat de voorgestelde Sudeten Duitsche kantons hun eigen landdagen zouden hebben. Uittocht van Fransche boeren uit Isola. Trawler van Franco vermist. Door de „Jose Luiz Diez" in den grond geboord? De autoriteiten van de haven van Algeciras hebben een communiqué gepubliceerd, waarin medegedeeld wordt, dat sedert den nacht van 26 Augustus een treiler is verdwenen. Het schip, de „San Fausto", had 11 man aan boord. Men gelooft, dat de trawler in de Straat van Gibraltar tot zinken gebracht en de be manning door de „Jose Luiz Diez" gevangen genomen. WEER EEN ENGELSCH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG NEERGESTORT. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat een bombardementsvliegtuig neer gestort is in den staat Kohat in Britsch Indië. De piloot en de begeleidende soldaat vonden den dood. Grieven op eigenaardige wijze kenbaar gemaakt. Sir Wilfred Woods doet een minder prettige ervaring op. ST. JOHNS (New Foundland). De inwoners van Bonne Bay hebben blijkbaar zoo hun eigen opvattingen over de wijze, waarop men zijn wenschen en verlangens kenbaar moet maken aan de betrokken autoriteiten. Dit schijnt, al thans volgens hier binnenkomende berichten, de ervaring te zijn van Sir Wilfred Woods, den voorzitter van een regeeringscommissie. Sir Woods is door een aantal inwoners van Bonne Bay gevangen genomen. Men heeft hem op gesloten en hem slechts dat voedsel gegeven, dat de werkloozen van hun steungeld koopen kunnen, dit als bewijs, dat de steun aan de werkloozen te gering is. Tenslotte is Sir Woods door een afdeeling politie uit de omgeving „ontzet". Woods had het plan een inspectiereis te on dernemen, doch hij heeft daarvan afgezien en is reeds weer in St. Johns aangekomen. In New Foundland hadden zich ten gevolge van de groote stijging van het aantal werk loozen op verschillende plaatsen onregel matigheden voorgedaan. (United Press.) Zwitsersche avonturiers uit zee opgepikt. Gevlucht uit Spaansche gevangenschap. Naar Havas uit Marseille meldt heeft het passagiersschip „Djebel Aures" op de Middel- landsche Zee twee jeugdige Zwitsers aan boord genomen, die uitgeput in een scheepje ronddreven. Zij hadden gevochten in het le ger van Franco in Spanje en waren door de re- geeringstroepen gevangen genomen. Uit het gevangenkamp bij Valencia hadden zij echter weten te ontvluchten. Daarna maakten zij zich meester van een bootje. Zij rekenden erop een naburig land te bereiken. Onderweg kregen zij een tekort aan levensmiddelen. De twee jongelui verklaarden aan de politie niet naar de Zwitsersche grens te willen wor den teruggeleid, maar onmiddellijk naar Span je te willen terugkeeren. Vijftig gezinnen keeren met aï hun bezittin gen naar Fransch gebied terug. De boeren van het Italiaansche grens plaats je Isola, die sedert eenige weken op hun anderijen in het Italiaansche deel van het dal van Chastillon vertoefden, zijn Zondag avond begonnen met naar hun woonsteden m Frankrijk terug te keeren. Vijftig gezinnen, wier bezittingen door de Italiaansche militaire autoriteiten zijn onteigend, vertrekken terug met hun vee en hun muildieren, volgeladen met voortbrengselen van het land en met het huisraad, dat zij konden meenemen. Allen verklaren, dat de Italiaansche autoriteiten zeer beslist doch beleefd en vaak voorkomend waren. Er hebben zich geen incidenten voor- De Fransche afgevaardigde Léon Baréty heeft aangevraagd de regeering te mogen in- terpelleeren naar aanleiding van het ge beurde. Hitler's inspectietocht. Ook een bezoek aan de DuitschZwitsersche grens. Volgens berichten uit betrouwbare bron is Hitier Maandag, na zijn be zoek aan Kehl aan de Fransch-Duit- sche grens, in de buurt van Lörrach geweest, waar hij versterkingen heeft geïnspecteerd. Uit dit gebied wordt gemeld, dat de Duit schers er twee divisies hebben, misschien nog meer. De berichten hebben de aandacht van Bern. doch baren volgens Havas geen bijzondere zorg, daar verschillende kringen den omvang der Duitsche manoeuvres van dien aard ach ten, dat hun aanwezigheid in de streek ver klaarbaar is. Hitler was vergezeld van generaal von Keitel en een aantal officieren van den eneralen staf. Hij heeft zich vervolgens naar Leringen begeven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC New York—Los Angeles in recordtijd. Thans in 10 uur, drie minuten. LOS GELES, 29 Augustus. Deseversky, de vliegtuigbouwer, is van New-York naar Los Angeles gevlogen in den tijd van tien uur en drie minuten. Hij heeft daarmede een nieuw snelheidsrecord gevestigd. .(Reuter). Dickey en Snorretje waren, zondsr dat ze 't eigenlijk wisten, een ïèel eind weggeraakt van Oom Mopperniet, die nu maar steeds aan 't zoeken was. Jullie kunt je wel voorstellen, dat oom leelijk in de penarie zat, toen hij de twee vrienden niet kon vinden. Wie weet wat er nu weer gebeurd was. „Zeg, Dicky, ik weet niet of ik 't wel goed zie, maar ik zou zeggen 9at daar een lichtje brandt, zie je wel, daar!" Dicky volgde de rich ting die Snorretjes vinger aanwees en knikte toen met zijn hoofd. „Ik geloof dat je gelijk hebt." zei hij langzaam. „Kom, laten we eens voorzichtig gaan zien, wat dat te beteekenen heeft." Vlug liepen de twee vrienden nu in de richting vin het licht. Stom jongens, jullie moeten toch aan Oom denken. Hij kan toch niet altijd blijven zoeken, en daarbij is hij zoo ongerust. Passen jullie toch op. Maar Dicky en Snorretje liepen steeds verder het lichtje tegemoet. BRUSSEL, Augustus. (Van onzen correspondent) ELGIë zet in deze vacantiemaand de deuren van haar hotels wijd open om er den vreemdeling binnen te laten. Want de „toeristenindustrie", zooals men deze bron van bestaan de laatste jaren met een leelijk woord is gaan betitelen, geeft hier velen werk en brood. En omdat men de beteekenis van het vreemdelingenverkeer voor 's lands economie terdege inziet, krijgt de Bel gische Nationale Dienst voor het Toerisme sub sidies, waarvan onze diensten in Nederland watertanden. Op de begrooting van 1938 werd hiervoor ruim 360.000 gulden uitgetrokken. Het gevolg is. dat de Belgische dienst beschikt over eigen propagandabureaux in vele groote steden van Europa, sinds kort ook over één in de Amsterdamsche Kalverstraat. Maar al is er een actieve propaganda, toch is de Belgische hotelhouder dit jaar verre van tevreden. Het heeft de laatste maanden klach ten van de Belgische hotelhouders op de Brus- selsche regeeringsbureaux geregend. Voor de kust zouden de opbrengstcijfers dit jaar 50 a 75 pet. bij die van het vorig jaar ten achter blijven en toen werd reeds achteruitgang bij de voorafgaande jaren geconstateerd. Aller eerst is er de algemeene toestand, die niet gunstig is en dat weerspiegelt zich in het reis- budget. Maar alles is hiermede niet te verkla ren, want in Frankrijk is het van De au vil le tot Nizza en van Biarritz tot Straatsburg wel heel vol. De nieuwe devaluatie van den Franschen franc, even voor het begin van het eigenlijke seizoen, heeft veel vreemde bezoekers van België weggelokt. De Franschen blijven, nu België voor hen niet meer zoo goedkoop is. weg en de Belgen zelf, die reeds tijdens de wereldtentoonstelling te Parijs voor het eerst sinds jaren in grooten getale het genoegen hebben gesmaakt, hun beenen eens over de grenzen te mogen zetten, zijn in drommen bij den Franschen buurman op bezoek gegaan. De Engelschen zijn nog betrekkelijk trouw ge bleven aan de Belgische kust, al is Le Touquet een stevige concurrent van Oostende geworden. En als ge daarover met een Belgischen hotel houder gaat spreken, dan komt bij U onver mijdelijk ook met de alcoholkwestie op de proppen. U weet dat België sinds 1919 een schenkverbod kent. Al wordt dit in talrijke z.g. particuliere clubs hevig ontdoken, de En- gelschman vindt het niet prettig te bedenken dat hij fraude pleegt als hij een glas whisky drinkt. En omdat de bonafide caféhouder de dupe wordt, men den staat, die dringend om geld verlegen is, benadeelt en het voor de al gemeene moraal bedenkelijk is een wet in stand te houden, die toch op groote schaal ontdoken wordt, krijgen we hier waarschijnlijk binnenkort een niewe wet met een vergun ningsstelsel, waarbij de badplaatsen extra gul bedacht zullen worden. De regeeringsverkla- ring van minister Spaak sprak zelfs van een herziening der oude wet binnen den kortst mogelijken termijn. De Liberalen, die van deze kwestie een verkiezingswapen voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen hadden gemaakt zijn hevig verbolgen dat de alcoholwet niet vóór het reces herzien is en de caféhouders hebben zelfs gedreigd naar de Rexisten over te loopen als ze niet vóór 1 September voldoe ning krijgen. Waarop alle zittingen van den kabinetsraad, die nog tijdens de parlementaire vacantie gehouden zijn, de alcoholkwestie op de agenda schreven! Behalve de Engelschen zijn ook wij Hollan ders altijd trouwe klanten van België. In 1937 brachten de vreemdelingen hier in de zomer maanden (MeiOctober) 1,-433.000 nachten door. Daarvan kwamen resp. 33 en 26 pet. op rekening der Franschen en Engelschen en -20 pet. op rekening der Hollanders. Toen trok de helft van de Hollanders naar de kust en de andere helft verdeelde zijn belangstelling over de Ardennen en andere regionen van België. Onder de gasten is ook dit jaar weer een groot aantal Hollanders. Daarvoor moet ge maar eens een enkelen avond in de buurt van het Brusselsehe Gare du Nord of op de Place de Brouckère gaan wandelen. En men hoort hoe het zuivere Amsterdamsch zich even ver van het algemeen Nederlandsch durft te wagen als het Brusselsehe Vlaamsch, In de Ardennen zijn ze dit jaar, nu de Franschen niet komen, zeker de trouwste klanten. Groote touringcars uit alle deelen van Nederland gieten ze thans in stroomen over de liefelijke Maas-vallei. De A.N. V. V. in actie e vinden er afgezanten uit het vader land. Ge weet dat in het voorjaar de Belgische dienst voor het Tourisme in een aantal Nederlandsche steden ten toonstellingen van „Mooi België" heeft geor ganiseerd. België heeft de vriendelijke geste gehad de Algemeen Nederlandsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer in ruil hier voor gastvrijheid voor dergelijke Nederland sche tentoonstellingen hier aan te bieden. Voor de voorbereiding in dit seizoen was dus niet veel tijd beschikbaar en bovendien zijn de middelen van de A. N. V. V. beperkt. Nemen we deze beide factoren in aanmer king, dan kunnen we slechts het zeer smaak vol en harmonisch beeld van Nederland, dat deze tentoonstelling ons geeft, bewonderen. In een halve cirkel opgesteld vinden wij er als afgezanten van onze Nederlandsche provin cies een aantal door den architect Piek ver vaardigde fraaie diorama's. Wij zien er de Groote Markt in Groningen, de Maas in Maastricht, de hunnebedden in Drente, een Utrechtsch kasteel naast de Giethoornsche Plassen, ae Friesche meeren, Veere en den Af sluitdijk, onze groote steden. Een suggestieve plaat van het A. N. V. V. dat geheel Neder- and op de fiets voorstelt, valt speciaal op. Ook fraaie poppen, die onze kleederdrachten toonen, zijn in de zaal opgesteld, en er is veel en smaakvol propagandamateriaal. Maar ik mis tot m'n spijt een beeld van onze mooie musea er, kunstschatten. En zouden de feesten ter eere van het regeeringsjubileum van onze koningin nu niet eens een mooie gelegenheid geweest zijn om de Belgen tot een bezoek aan Nederland te animeeren? Het zijn overigens niet alleen de Belgen, die deze tentoonstelling, welke reeds in Gent, Brugge en Leuven gehouden is, bezoeken. In Brugge bijv. had men veel belangstelling van Engelsche toeristen. Ik heb zelf deze tentoon stelling in Namen bezocht, waar zij gehouden werd in het beursgebouw op de Place d'Armes, hetzelfde plein, waar de café-terrassen in dezen tijd van het jaar vol zitten met Hol landers en de er stationneerende touringcars U met groote letters vertellen uit welke dee len van Nederland al deze gasten aangevoerd worden. Wij hebben er de vriendelijke woor den gehoord van den heer Bovesse, den gou verneur van deze provincie, die thans aan zooveel Hollanders gastvrijheid verleent en die er prijs op stelde bij de opening der tentoon stelling aanwezig te zijn. Over en weer zeide de heer Westerman, onder-directeur van het A. N. V. V. in zijn openingsrede wordt er aan herinnerd, hooveel deze kleine landen, A.NV, V, organiseert tentoonstellingen in Belgische steden twee vreedzame buren in een werew rust, met elkaar gemeen hebben t» - ten der Belgen leeft nog de herimtï» ll"- aan het verbliJJ der Belgische konimifj'1®1 in Noordwijk, aan de toto's van de kinderen op het breede Noordwiikssa Mï gelijk de gouverneur het uitdrukt laas, de Belgen kennen inderdaad' SS,,* vooral van toto's. 0 NedeHaai De heer Simons, de Belgische ïeik,. woordiger van het A. N. V. V., die hi!r jaar zit, heett geen moeilijke taak Ni,t Jufi voor een kleintje vervaard is. Zijn com.»' de Belgische bevolking dateert echter SS®5 gisteren. Heeft hij niet tijdens den oorlog de Belgische vluchtelingenkamp Nederland helpen organiseeren, later m? de functie van regeeringscommissart, heer Simons moet hier niet alleen .mu™ tegen de werkelijkheid, hij moet ook no» ten tegen sprookjes. België is mto»..6"* lijk goedkooper dan Nederland, maar iff' land is lang niet zoo duur als de Beton iï denken. En als de heer Simons den rÏi dan eens prijzen noemt van bijv hotek de Nederlandsche kust en hij vergeliikt m de prijzen aan de „Littoral", dan is de zeer verwonderd! Men had niet gedacht? de verschillen zoo klein zijn! Voorloonia geeft de Belg zich dus dikwijls nog zeer aam lend en voor één a twee dagen over iS grenzen. Maar misschien zullen die kleS reisjes hem verleiden later eens wat meer t! wagen. w Na Namen zijn nu Luik en Doornik aan h. beurt. En dan hoopt men, gesteund door plaatselijke vereenigingen voor Vreemden! genverkeer, in Nederland, het volgend barn! dit bescheiden begin verder voort te bouwen WOENSDAG 31 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie 140.40 Gramofoonmuziek. 11.00 VARA-orkest en solist. 12.00 Zang en orgel. (Om 12,15 Be richten). 12.45 Esmeralda-Septet. 1.15-1,45 Gramofoonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda-iep- tet. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.40—7.00 Spor.- reportage. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Cau serie „40 jaar democratische ontwikkeling". 7.30 Causerie „De Nederlandsche cultuur °ln 40 jaar". 8.00 Herhaling SOS-berichten, 8.03 Berichten A.N.P., 8.15 VARA-kinder- koor. „De Krekeltjes". 8.40 VARA-orkest en solist 9.15 Radiotooneel,, 10.15 Berichten A.N.P. 10.20 VARA-orkest, 11.00—12.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 en 4.15 M. NCRV.-uitzending. 6.40—7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing,, meditatie. 8.15 Berich ten. Gramofoonmuziek. 8.25 Zangaubade m.m.v. de Rotterdamsche Harmonie, vooraf gegaan door redevoeringen. 9.00 Gramofoon muziek. (9.30—9.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.23 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 En semble v. d. Horst en gramofoonmuziek. 2.00 Carillonbespeling m.m.v. een Leger des Heils- orkest. 3.00 Reportage. 4.30 Meisjeskoor. 4,45 Felicitaties. 5.00 Voor dek inderen. 5.45 Ver volg koorconcert en gramofoonmuziek. 6.10 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7,00 Berichten. 7.15 Fragmenten uit de Nationale Film. 7.45 Reportage, eventueel Gramofoon muziek. 8.00 Berichten A.N.P., herhaling SOS-berichten. 8.15 Wijdingswoord. 9.45 Gra mofoonmuziek. 9.00 NCRV-orkest., gemengd koor en solisten. In de pauze Reportage. (10.06- 10.05 Berichten ANP.) 10.45 Gymnastiekles 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoon muziek. C.a. 11.50—12.00 Schriftlezing. DRÖITWICH 1500 M. 11,20 Kamermuziek. 12.05 Orgelspel. 12,35 Uit Stockholm: Septiman-ensemble. 1,20 Sportreportage. 1,50 BBC-Midlandorkest. 2,35 Vedel met pianobegeleiding. 2,50 Het Glas- gow-strijkorkest en soliste. 3.50 Dansmuziek (gr. pl.) 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Gramofoon muziek. 5.50 Sportreportage. 6.20 Berichten, 6.45 Zang en orgel. 7.20 Het Serge Krish-sep- tet. 7,50 Dave Frost en zijn Band. 8.20 BBC- Symphonie-orkest en solisten. 9.10 Vroolijke voordracht. 9.20 Variété-pragramma. 10.00 Berichten. 10.25 Het Menges Strijkkwartet en solisten. 11,15 Jack White and his Code- gians, en Alex Freer en zijn Band. 11.50— 12.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00 en 10.10 Gramofoonmuziek. iz« Stafmuziek van de Garde Républicaine. Zio Gramofoonmuziek. 3.05 Zang. 3.20 Gram®' foonmuziek. 4.20 Zang. 4.35 Gramofoonmu ziek. 5.20 Giardino-orkest. 6.20 Pianovoor' dracht. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 zan&. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 P^070,0!; dracht. 9.20 Variété-programma. 10.50-u,uo Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. L nen An1. 6.50 Omroep-Amusementsorkest. 8.50 y™ roepschrammelensemble. 12.20 „"Li orkest. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.3Ci Vrooiy concert. 4.20 Kurorkest. Bad Munster Stein m.m.v. solisten. 6.50 Cello en piano- Omroeporkest en solist. 8.30 Stedelijk or-. Bonn m.m.v. solisten. 10.50 Gramofoonffl ziek. 11.05 Paul van Beky's orkest. 12.«-w Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. -rm. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Pm5 salon orkest. 1,50—2.20 Gramof°°nmjizieK. 5.20 en 6.00 Omroepsalonorkest. «wo 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep-or^, M. Burton's Musette-ensemble en sons* 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Emmi Goedel-Dreising's Kinderkoor solisten. 8.20 Berichten 8.35 Het Br"Jlch. kwartet. 9.35 Radio tooneel. 10-20 Be. ten. 10.40 Politiek maandoverzicht, li.w richten. 11.20 Omroeporkest en s opn). 12.20—2.20 Nachtconcert, lx.. Tijdsein),

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6