IJMUIDEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Dronken chauffeur De Bilt voorsnelt- Gelukwenschtelegrammen voor H.M. de Koningin. BURGERLIJKE STAND. D. C. IJ. GAAT WEER DAMMEN. Aanvang seizoen 19381939. Na ruim drie Alaanden Zomerrust zal D.C.IJ. zich voorbereiden, voor het nieuwe seizoen dat nog slechts enkele weken van ons ge scheiden ligt. En met dit nieuwe speelseizoen heeft de IJmuider club weer grootsche plannen. De verschillende clubcompetities zullen half September weer beginnen en het hoofdklasse tiental heeft de taak den verloren titel van Landskampioen dit jaar weer te heroveren Met de aanvang van het nieuwe speeljaar blijkt D.C.IJ. nog gezond te zijn, daar de club nog 48 werkenden leden, 70 donateurs en eereleden telt.. Jammer is het dat voor D.C.IJ. eenige sterke spelers niet uit kunnen komen, doch IJmuiden beschikt voor dit seizoen nog over een tien tal dat zeer terecht nog als één der candidaten voor den hoogsten titel in aanmerking komt. Met groote zorg is het bestuur er in ge slaagd het volgend tiental voor de hoofd klasse samen te stellen: Bord 1. B. Dukel, 2. A. Ligthart, 3. H. Laros, 4. C. Suyck, 5. J. H. H. Mertens, 6. H. Buys, 7. H. de Boer, 8. G Postma?, 9. T. Basstra 10. P. Leijte. Het twc :de tiental dat in de eerste klasse comptetitie Noord-Hollandsche Dambond uitkomen is als volgt samengesteld: 1. T Postma, 2. K. de Jong, 3. J. Kramer, 4. J. Smit, 5. D. Ott, 6. T. Dukel, 7 H. Schaap. 8. v. d. Heijde, 9. Kraai, 10. Brand. Het derde tiental is als volgt aan den bond opgegeven: 1. J. v. Straten, 2. L. Koetsier, 3. P. v. d. Velde, 4. H. Visser, 5 Boon, 6. Wolff, 7. Winter 8. C. Broek. 9. Hoek, 10. Huhl. Het vierde tiental dat in de Haarlemsche competitie zal uitkomen luid als volgt: 1. Schager, 2. Snel, 3. Veen, 4. P. Kok, D. Visser Sr., 6. Beets, 7. E. Broek, 8. Visser Jr., 9. Bal, 10. C. J. Broek. Reserves voor de tientallen zijn: J. Broek, Ligthart, Zeders, Waal, Kuyk, Lichtendahl. Woudhuizen, Effern, Outenaar, Zoontjes. Niet onmogelijk is het dat nog twee tien tallen, dus in totaal zes tientallen aan de competities zullen deelnemen. Elen en ander hangt geheel af van den nieuwe leden-toevoer die zich steeds met de aanvang van het seizoen voordoet. Nieuwe leden die dit jaar willen dammen in onderlinge of clubcompetities moeten zich ten spoedigste opgeven aan den heer K. de Jong, Kanaalstraat hoek Oranjestraat. Ver melding verdient dat voor werkloozen spe- cialen maatregelen zijn genomen opdat dezen zich in D.C.IJ. voor dit seizoen kunnen op geven. De jaarvergadering is vastgesteld op 2 Sep tember a.s. des avonds half acht in Hotel Ker.nemerhof, clubgebouw D.C.IJ. Voor de onderlinge competitie zullen dit jaar belangrijke wijzigingen worden aange bracht. Na de resultaten van het vorige seizoen zul len 12 spelers in de hoofdklasse. 24 spelers in twee groepen A en B in de eerste klas uitkomen, terwijl geen tweede klas is inge steld. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Zwarte Zee IJM. 94. Vangst: 20 manden kleine schol, 10 m. groote schol, 60 m. schel- visch, 55 m. braadschelvisch, 120 m. wijting, 70 m. gul en kabeljauw, 100 m. makreel, totaal 435 m., benevens 150 stuks stijve kabeljauw. Erin, IJM. 12. Vangst: 1500 m. haring, 60 kantjes steurharing. Amsterdam, IJM. 58. Vangst: 30 m. schel- visch, 160 m. braadschelvisch, 40 m. radio, 10 m. wijting, 400 m. makreel, 40 m. gul en ka beljauw. totaal 68-0 manden, benevens 170 st, stijve kabelja'uw. Alma IJM. 44. Vangst: 35 in. schel visch. 55 m. braadschelvisch, 70 m. gul en kabeljauw, 65 wijting, 75 kleine schol, 45 groote schol en tar bot, totaal 345 m. benevens 325 stuks stijve kabeljauw. Maria R. Ommering IJM. 8. Vangst: 700 m. diversen. Vermoedelijk: Ewald IJM. 48. Vangst: 45 m. schelvisch, 40 m. braadschelvisch, 65 m. gul, 90 m. makreel, 130 m. wijting, 30 m. schol, 35 m. kabeljauw, totaal 435 manden. Maria IJM. 95. Vangst 53 kisten schelvisch, 50 kisten braadschelvisch, 95 kisten wijting, 23 kisten groote schol, 40 kisten kleine schol, 25 kisten makreel, 45 kisten gul. totaal 331 kisten, benevens 350 stuks stijve kabeljauw. Knikker IJM. 4, vangst: 55 manden schel visch, 90 m. braadschelvisch, 60 m. gul, 90 m. wijting, 85 m. platvisch, 35 m. makreel, totaal 415 m., benevens 250 stuks stijve kabeljauw. VERTROKKEN TRAWLERS Heden zijn vertrokken: Glorie IJM. 37, Rot terdam IJM. 112, Haarlem IJM. 9. SCHEVENINGEN MARKTBERICHT. Scheveningen. 31 Augustus 1938 (A.N.P.) Tong 130—165 ct. per kg. Middelschol 12.8014 per 40 kg. Kleinschol f 6.60—8.80 per 40 kg. Met versche visch kwamen heden aan de markt, de SCH 266. G. de Ruiter, met f 88. GO 5, C. Tanus met f 173. GO 27, C. 't Mannetje met f 49, GO 22, C. Lokker met f 99. OD 7 M Sperling, met f 49, en ZW 1, J. van der Zee. m f 31 besomming. IJzerverscheping. Het Duitsche sa. ,3ertha Fisser", hetwelk aan het Hoogovenbedrijf een lading ijzer heeft ingenomen vertrok gisteren daarmede naar Philadelphia. Een omslachtige reis. Maandag jJ. kwam alhier het Nederland- sche m.s. „Grada" binnen, bestemd voor Duisburg. Het schip maakt de reis geheel binnendoor, eerst naar Rotterdam en daarna door naar Duisburg. De meeste schepen ne men hun weg, indien naar Duisburg be stemd, buitenom naar Rotterdam, hetgeen niet zoo'n omslachtige reis zal zijn als geheel bin nendoor varen. Om te laden. Het Nederlandsche m.s. „Ambulant" ar riveerde Maandag j.l. van Beverwijk in de Oostelijke binnenhaven van de Hoogovens om aldaar een lading oud-ijzer in te nemen. Aanvoer cellulose en hout. Voor de Papierfabriek te Velsen voerden gisteren het Zweedsche s.s. „Embla" van Söderhamn een lading cellulose en het Fin- sche s.s. „Modesta" van Viipuri een lading oapierhout aan. DE VIERING VAN KONINGINNEDAG. SANTPOORT Om 8 uur zijn hier hedenochtend de fees telijkheden ter eere van den verjaardag van de Koningin begonnen. Toen stelden de leer lingen der 3 plaatselijke scholen zich aan de Frans Netscherlaan op. Voorafgegaan door 2 herauten en de muziek van „Wilhelmina" trok de lange, kleurige stoet een deel van ons dorp door. Veel kinderen voerden een versierde fiets, autoped, poppenwagen enz. mede. Na den rondgang trok men naar het feest terrein aan de Hoofdstraat. Hier hield de voorzitter der vereenigng, de heer G. de Jonge, een toespraak, aan het eind waai'van het vol gende telegram aan de Koningin werd voorge lezen: „Ter viering van Uwer Majesteits 40- jarig jubileum feestelijk bijeen brengt de Oran- jevereeniging Santpoort Uwe Majesteit haar eerbiedige hulde en spreekt daarbij den har- telijken wensch uit, dat God U en Uw Konink lijk Huis in lengte van jaren moge zegenen tot heil van land en volk". Na het hijschen der vlag en het zingen van het Wilhelmus begonnen hierna de kinder spelen. BEVERWIJK. Hedenmorgen is de viering van den verjaar dag van H.M. de Koningin ingezet met de tra- ditioneele aubade door ongeveer 1200 school kinderen voor het feestelijk versierde Stad huis. Met begeleiding van de Beverwijksche Harmoniekapel werden onder de algemeene leiding van den heer H. W. Hofmeester ach tereenvolgens gezongen het Vlaggelied, twee coupletten van het Wilhelmus en het Kro ningslied. De aubade werd 'besloten met de uit voering van den Kleppermarseh van J. Morks, die een daverend applaus uitlokte van de dui zenden toehoorders die zich in de omgeving van het Stadhuis hadden opgesteld. De muzikale hulde van de schoolkinderen werd in de hal van het Stadhuis mede aange hoord door het volledige gemeentebestuur, eenige raadsleden en door de bestuursleden van de vereeniging Koninginnedag met hun dames. Na afloop heeft de burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, een toespraak tot de school jeugd gehouden, waarin hij herinnerde aan de zegenrijke regeering van H. M. de Koningin gedurende een reeks "van veertig jaren. Uit volle borst stemden de kinderen in met het driewerf hoera dat op onze jubileerende vorstin werd. uitgebracht. Nadat ook de voorzitter vhn de vereeniging Koninginnedag, de heer H. A. J. J. v. d. Bergh de kinderen, had toegesproken en had aange spoord tot trouw aan het Huis van Oranje werd, met de muziek van Harmoniekapel voorop, een rondgang gemaakt door de ge meente. Van sommige scholen waren de kin deren in fraaie costumes gestoken. Een klas van de R.K. Meisjesschool aan de Peperstraat gaf een uitbeelding van de geschiedenis van Roodkapje en de wolf, waarin de boschnimf, de bloemen en de vlinders zelfs niet ontbra ken. Deze fraaie groep wekte terecht de be wondering op van het zeer talrijke publiek. Na den rongang heeft de -schooljeugd zich op de weide tegenover de -buitenplaats Schey- beeck prettig bezig gehouden met allerlei kinderspelen. Tijdens deze spelen werden de kinderen getracteerd. Vanmiddag wordt de ronde van Beverwijk gereden, van 35 uur wórdt een gymnastiek- demonstratie gegeven en Van 68 uur is er en Al-kmaarsche Boys in het Gemeentelijk een voetbalwedstrijd tusschën de Kennemers Sportpark. De feestdag wordt besloten met een avond feest op het C. H. Moensplein, met medewer king van de Beverwijksche muziek- en zang verenigingen. Te Driehuis. Hedenochtend 9 uur begonnen hier de Oran- jefeesten.Een groote stoet kinderen en volwas senen stelde zich 'in de Schaepmanlaan op en nadat allen van vlaggen voorzien waren trok men met de muziek van Soli Deo Gloria voorop, na een rondgang door de plaats, naar het feestterrein. Na het spelen van het Wilhelmus door het muziekcorps hield de voorzitter der Oranje vereniging, de heer J. H. A. M. Anten, een toespraak, waarin hij er o.a. den nadruk op legde, hoe de Koningin haar beëedigde ver klaring van 6 September 1898, n.l. dat zij de algemeene en bijzondere vrijheden en rech ten van al haar onderdanen zou beschermen, stipt heeft nagekomen. Spr. eindigde met: „Zegene God de thans volgende regeerings- periode. Hij schenke een lang en gelukkig le ven aan de Koningin der Nederlanden". Hierna trad de goochelaar Jim Murray op, die groot en klein geruimen tijd aangenaam bezig hield. SCHIP Angra (Fin) Aenos (Gr.) Alcionus (Eng.) x) Atreus (Eng Amstelland (Ned.) x Agnita (Ned.) Achilles (Ned.) Altona (Du.) Ariadne (Ned.) Aldan (Russ) Amazone Barneveld (Ned.) Breda (Ned.) x) Bitterfeld (Du.) Bintang (Ned.) Boskoop' (Ned.) Bennekom (Ned.) x) Baarn CNed.) Chr.Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) D. G. Thermiotis (Gr.) Essen (Du.) Enrylochus (Br.) Enggano (Ned.) Euterpe (Ned.)- Ganymedes (Ned.) Glarona (Noor) x) Heemskerk (Ned.) x) Hamm (Du Heidelberg (Du.) Havmarm (Noor) VAN Verm, aankomst Ruim 80 werkloozen minder. Het aantal werkloozen in onze gemeente bedroeg: op op 27 Aug. '3 8 28Aug' Bouwvakarbeiders 293 383 Metaalbewerkers 163 200 Houtbewerkers 23 22 Landarbeiders 27 29 Havenarbeiders 84 90 Visschers 189 171 Kantoorbedienden 26 46 Losse arbeiders 498 574 Overige beroepen 248 275 Mannen boven de 18 jaar 1551 1790 Mannen onder de 18 jaar 49 68 Vrouwen boven de 18 jaar 6 15 Vrouwen onder de 18 jaar 7 14 Totaal werkloosheid 1613 1887 Het aantal werkloozen was dus 274 minder dan verleden jaar. Sedert de vorige week daalde het met 82. SANTPOORT FAKKEL- EN LAMPIONOPTOCHT. De fakkel- en lampionoptocht wordt Vrijdag 2 September gehouden. De stoet wordt opge steld bij school F. TELEFOON EN TELEGRAFIE. Zijn de plaatselijke hulpkantoren heden voor den postdienst, zooals wij reeds meldden, slechts van 910 uur geopend, voor den tele foon- en telegraafdienst zijn zij op de gewone uren geopend. DRIEHUIS DE NIEUWE KAPELAAN. Zooals wij reeds mededeelden, heeft kapelaan Wuyster afscheid genomen van de parochie van St. Engelmundus. In zijn plaats is tot kapelaan benoemd de Zeereerw. heer Jacobus Theodorus Antonius van Pol, die op 11 Juni van dit jaar tot priester werd gewijd. LAATSTE BERICHT Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) Joh.v.Oldenbarnev. (N.) Jaunjelgava (Letl.) Kreta (D.) Konsul H. Fisser (Du. Luneborg (Du.) Liberian (Eng.) Laertes (Ned.) x) Myrmidon (Br.) Montferland (Ned.) x) Marina (Noor) x) Meliskerk (Ned.) x) Melampus (Ned.) x) Nigerian (Br.) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Orion (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Palatia (Du.) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Reaveley (Eng.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rossum (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Soemba (Ned.) Sesostris (Du.) Sembilan (Ned.) x) Socrates (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Sarita (Noor) x) Salland (Ned.) x) Salawati (Ned.) Triton (Ned.) Teucer (Br.) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Trajanus (Ned.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Wim (Ned.) Zuide^kerk 'Ned.) x) La Plata San Nicolas Batavia Batavia Buenos Aires Curacao (via Hbg.) Alexandrië Ned. Indië Midd. Zee Archangel West-Indië Chili Chili (via L'pool) Ned. Indië Batavia Chili Hamburg Chili Batavia Pto Barrios Buenos Aires Ned.-Indië Batavia Batavia Bordeaux La Rom ana Curasao Z.-Afrika (via Duink.) Macassar Ned. Indië Annapolis (N.S.) (voor Velsen). Gdynia Zuid Afrika Batavia Riga West Indië Huelva Ned. Indië West Afrika Batavia Ned. Indië B. Aires Aruba Beira Hamburg Zw. Zee Santos Hamburg Batavia Mexico Batavia Batavia Batavia Hamburg Buenos Aires Z. Afrika Vest-Afrika Casablanca Japan Batavia Cristobal Batavia Chili West Indië Texas City Hamburg Batavia Alexandrië Rosyth Bourgas Gothenburg Zw. Zee Midd. Zee Midd. Zee Buenos Aires Hankipudas 4 Sept. 5 Sept. 7 Sept. 16 Sept. 16 Sept. 17 Sept. 7 Oct. 6 Sept. I Sept. 31 Aug. 16 Sept. Japan 7 Oct. 4 Sept. 9/10 Sept. 21 Sept. 14 Sept. 27 Sept. 23 Sept. 1 Sept. 4 Sept. 31 Aug. 11 Sept. 3 Sept. 8 Sept. 31 Aug. 4 Oct. 10 Sept. 10 Sept. 16 Sept. 31 Aug. 4 Sept. 4 Sept. 4 Sept. heden 5 Sept. 1 Sept. 25 Aug. van Teneriffe. 18 Aug. van St. Vincent. 26 Aug. van Port Said. 16 Aug. v. Padang 28 Aug. van Rio de Janeiro. 21 Aug. van Aruba. 29 Aug. van Fethiye. 26 Aug. van Macassar 27 Aug. van Susak 27 Aug. vertrokken. 27 Aug. van Curacao. 25 Aug. te Liverpool. 27 Aug. van Curacao. 26 Aug. te Triëst. 29 Aug. van Gibraltar. 27 Aug. van Arica. In lading. 27 Aug. te Callao 27 Aug. van Gibraltar. 26 Aug. vertrokken. 27 Aug. vertrokken. 28.- Aug. van Batavia, vertr. 3 Sept. 27 Aug. vertr. in lading Aug. van Land's End. Aug. vertrokken. 30 Aug. van Beachy-Head. 29 Aug. van Oran. 20 Aug. te Soerabaya. 28 Aug. van Sydney. (N.S.) in lading 29 Aug. van Tanger. 28 Aug. van Sabang. 29 Aug. te Rotterdam. 18 Aug. v. Port of Spain. 26 Aug. vertr. 23 Aug. van Colombo. 23 Aug. van Takoradi. 27 Aug. van Colombo. pass. 26 Aug. Gibraltar. 28 Aug. van Las Palmas. 16 Aug. vertrokken. 26 Aug. te Zanzibar, vertrekt 10 Sept. 24 Aug. te Londen. 24 Aug. te Izmir. 25 Aug. van Bahia. in lading. 22 Aug. van Sabang. 16 Aug. v. Trinidad in lading. 27 Aug. vertrokken, in lading. in lading. 10 Aug vertrokken. 26 Aug. van Kaapstad. 27 Aug. van Dakar 27 Aug. vertr. 26 Aug, van Sabang. in lading. i Aug. van Pto Cabello. 28 Aug. van Colombo. 25 Aug. van Talcahuano. 29 Aug. van Plymouth. 17 Aug. vertrokken, vertrekt 3 Sept. 27 Aug. vertr. 29 Aug. van Tunis 22 Aug. te Southampton. 29 Aug. van Volos in lading. 27 Aug. van Stamboul. Aug. te Brake. 29 Aug. van Lissabon. vertrekt 1 Sept. 26 Aug.; vertr. 25 Aug. van Yokohama. veroorzaakt botsing met autobus. Aanrijding op de Amsterdamsche Vaart. Ongeluk liep nogal goed af OP de Amsterdamsche Vaart na bij de Liebrug onder Haarlem- merliede is gisteravond om streeks elf uur een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto bestuurd door den heer W. uit Utrecht, die onder invloed van sterken drank verkeerde, is met eenheigen klap tegen een autobus op gevlogen die aan de achterzijde totaal vernield werd. Gelukkig bevonden zich in de autobus slechts drie personen die niet gewond werden. De chauffeur va de auto kreeg een ernstige snij wond aan zijn pols waardoor ook een slag ader werd geraakt. De man die hevig bloedde is na door een passeerende militaire dokter te zijn verbonden naar het St. Elizabeths Gasthuis over gebracht. Na in het izkenhuis behan deld te zijn kon hij weer huiswaarts keeren. De Utrechtsche automobilist reeds hevig slingerend in de richting Haarlem toen ter hoogte van de Liebrug een autobus naderde van een „wilde" onderneming uit Amsterdam die een dienst op Apeldoorn onderhoudt, doch nu een profrit op het traject Haarlem Amsterdam maakt. De autobus werd bestuurd door den eigenaars terwijl twee chauffeurs den tocht eveneens meemaakten. De autobuschauffeur zag den hevig slinge renden wagen naderen en gooide zijn stuur om waardoor de touringcar tegen een boompje botste en dwarse over den weg kwam te staan. Met een hevigen klap vloog de per sonenauto tegen het achterstuk van de auto bus op dat finaal werd afgerukt. Ook de luxe auto kreeg aanzienlijke schad. Alle ruiten waren stug, waardoor een regen van gl; scherven op den weg terecht kwam. Verwo. .nderlijk genoeg was niemand ern stig gewond, alleen de chauffeur van de auto kreeg het reeds bovengenoemde letsel aan het reeds bovengenoemde letsel aan zijn linker pols. Tegen den bestuurder van de personenauto is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de beide beschadigde wagens naar Halfweg zijn ge sleept. Meest matigen, in het Noom krachtigen. Noordelijken tot ïS? telijken wind, betrokken tot I°°rö^ wolkt. kans op regenbuien vS?31 andering in temperatuur v* *-• uitzichten: Weinig verandering °°N THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 58 c' 62 p; BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 7R Neiging: Vooruit. nity Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 7.28 uur;' nm 75l Vrijdag v.m. 8.24 uur; n m sl Zaterdag v.m. 9.33 uur; nm' in Uar- (Geen zomertijd). 1Oil0 uur, is, daarbij langer stilstaand bii dp en de Boeren Bruegel. Une^H .Pe teekenlngen vindt hij zoo pracht;, zij een tentoonstelling op zich zelf Op den omslag van het tijdschrift k J??* ment van de Emmaüsgangers ae-eeS wijl het artikel met een zestal fraaie rV ties is opgeluisterd. reP(%. Ter gelegenheid van het legeerlneslnkn., van Koningin wilhelmina heeft „1 Lebrun aan H. M. een telegram gezond.' den volgenden inhoud: Taa ..Op het oogenblik dat Nederland het jubileum van Uwe Majesteit viert is het mij aangenaam. Haar met mlta eerbiedlge groeten mtjn oprechte lukwenschen aan te bieden en Ha» te verzoeken, de welgemeende wen schen, die ik uitspreek voor haar ner soonlijk geluk, dat van de Koninklijk, Familie, alsmede voor den bloei van Haar koninkrijk, wel te willen aan vaarden". De voorzitter van den gemeenteraad m. Parijs heeft een telegram van gelukwen» gezonden luidend: sramoa „Parijs, dat de eer had Uwe Majesteit», het stadhuis te mogen ontvangen, gevoelt dezen verjaardag vereend in vreugde met ti' geheele volk, dat de vorstin huldigt die 40 jaar zijn hart heeft gewonnen Uit nu» van de gekozenen en de bevolking zeel i> uitdrukking aan de vurige wensehen fla uwe Majesteits regeering. welke zooveelinis'» heeft geworpen op het Huis van ranie a voor de Nederlandsche natie een bron was rï welvaart en grootheid, nog lang moge voor duren. Ik verzoek Uwe Majesteit mijn zeer eert», dige hulde te willen aanvaarden". aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt dg Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj n\et geplaatst, wordt de kopij den inzender n!ef teruggegeven. Amerikaansche lof voor de Boymans-tentoonstelling. Schepen voorzien van eeD x) zijn grooter dan 6000 ton O. Binnenhaven Papierfabriek Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN m.s. Ambulant Beverwijk s.s. Modesta Viipuri StS. Embla Söderhamn Nederl. Finsch Zweedsch laden hout. cellulose Belangrijkste expositie in dit Zomerseizoen. Nadat reeds verschillende Amerikaansche bladen zooals de New York Herald Tribune, de Spokesman Review, de Houston Chronicle e.a. de aandacht gevestigd hadden op de belang rijke aanwinsten van de Rembrandt en de Vermeer komt thans The Art News (New York) met een uitgebreid opstel van dr. Alfred Frankfurter over de groote jubileumtentoon stelling'. Deze schrijft: De belangrijkste tentoonstelling van dit zo merseizoen in Europa is zonder twijfel die, welke in het Rotterdamsch museum ter eere van het regeeringsjubileum van koningin Wil helmina wordt gehouden. De directeur heeft de meeste van de. aangename zalen van het moderne museum, dat hij zoo bekwaam en actief beheert met bruikleenen uitsluitend uit particuliere Nederlandsche verzamelingen ge vuld, die de buitengewone rijkdom aan kunst bezit van de Nederlandsche burgers toonen. een rijkdom die voor het meerendeel eerst na den grooten oorlog werd bijeen gebracht en die de Amerikanen maar al te geneigd zijn als bijna uitsluitend voor zich op te eischen. De hooge kwaliteit waarvan de keuze getuigt is blijkbaar geïnspireerd door de superbe aan winsten van het museum de Vermeer en de Rembrandt. De schrijver geeft vervolgens een enthousiaste beschouwing; over wat aanwezig Eendracht maakt macht. Het is een niet bepaald onverdeeld genoe gen kennis te nemen van de verslagen van ce Castricumsche Gemeenteraadsvergaderingen. Aan de orde is de besproeiing van de Ge meentelijke plantsoenen. De heer B. is prin cipieel vóór die besproeiing, doch, ziet anders- zijds het nut er niet van in omreden hij meermalen gezien heeft, dat de jeugd in die plantsoenen voetbalt. Op een vraag van het hoofd der Gemeen:?, tevens hoofd van de politie, waarom de heerB, zich dan niet tot hem gewend heeft met een klacht over dat voetballen in de gemeente lijke plantsoenen, beroept de heer B. zich er op, dat hij toch geen rechercheur is. Afgezien nog van het feit, of men bepaald rechercheur moet zijn om in het algemeen mede te helpen de orde te bewaren en be schadiging van boomen en planten te voor komen, doet het wel inconsequent aan, wan neer een weinig verder in het verslag te lezen valt, dat de heer B. nog wel met verheffing van stem, er op wijst, dat het in de ambte narenwereld zóó is, dat als er klachten zijn, de hoogere ambtenaren daarop wijzen moeten. Het laatstelijk gepubliceerde verslag geeft overigens een duidelijk beeld van de verhou ding tusschen de raadsleden onderling. Deze toestand is wel zeer te betreuren, te meer, waar hierdoor een ernstig nadeel kan om staan bij de behartiging onzer belangen voorzoover die berust in handen van het be treffende college. Men bedenke, dat het algemeen belang a!- geheele toewijding vordert, zonder onderling krakeelen. Eendracht maakt macht! EEN HAARLEM, 30 Augustus. Ondertrouwd 30 Augustus: W. Kroes en IJ J. F. Kramers. Bevallen 26 Augustus: J. G. Langerak- Kranenburg, d.; 28 Augustus: G. A. v. Soest— Wesseling, z.; Ch. M. v. Poeteren—v. Boete-. 29 Augustus: J. Ragetlie—Vens, z.; C. HunekerTromp, d.; J. P. Hopman—Jansen, H. M. J. ZeeuweWesselink, d.; A. Vennik— Steenkist, z.; 30 Augustus: T. Schouten- Korff, z. M Overleden 28 Augustus: B. A. de Block, ïi j., M. van Heemskerkstraat; G. Engels-Kep- pel, 38 j., Karei v. Manderstraat; M. C. Blok kerKoelemij, 60 jVosmaerstraat; E. Haiee' wijn—Hartbrecht, 83 j., Gen. VisbeenSchuurmans, 67 j. W. F. v. d. Heide, 32 j., Augustus: J. J. Ie Fevre, 68 j., Mercury straat; C. van MeursKoster, 56 J- paterslaanP. v. d. Waarden, 76 j., Brederoae- straat; B. J. M. Nielen, 21 j., Roemer Vissener- straat; H. D. van Embden, 77 j., Groot Heu»' land.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2