HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. FEUILLETON Naar bet Amerikaansch van HECTOR JENNINGS. 39) Minstens drie keer, verbeterde ik en daar op vertelde ik hem van mijn ervaringen van den vorigen nacht. Maar ik geloof niet, be sloot ik, dat de vreemde man boven aan de trap dr. Walker was. Ik kan me niet voorstel len hoe hij zou kunnen binnenkomen en het was ook zijn stem niet. Jamieson begon de kamer op en neer te loopen met de handen op den rug. Een poosje spraken we geen van beiden, maar plotseling vroeg ik: Meneer Jamieson, gelooft u dat Paul Armstrong een natuurlijken dood gestorven is? Dat is iets wat ik op het punt sta te onderzoeken, antwoordde hij, maar voor hij mij meer kon zeggen, kwam Gertrude binnen met de mededeeling dat er een man beneden was om meneer Jamieson te spreken. Ik zou graag willen, dat u bij dit onder houd tegenwoordig was, juffrouw Innes. Mag Riggs boven komen? Hij is bij dr. Walker in betrekking geweest en hij heeft ons iets te vertellen. Verlegen kwam Riggs binnen, maar Jamie son zette hem direct op zijn gemak. Doch de man bleef mij voortdurend een beetje schuw aankijken en ging op een stoel zitten vlak naast de deur, Nu, Riggs, begon Jamieson vriendelijk, je kunt je mededeelingen gerust in tegenwoor digheid van deze dame doen. U hebt mij beloofd, dat u 't geheim zoudt houden, meneer Jamieson, protesteerde Riggs zwakjes. Ja, ja. maar het kan absoluut geen kwaad. Vertel me eerst maar eens of je mee gebracht hebt wat je beloofd hebt. Riggs haalde een rol papier van onder zijn jas te voorschijn en reikte die Jamieson over. De detective bekeek de papieren met- aandacht en gaf ze daarop aan mij. De blauwdrukken van het ontwerp van dit huis, verduidelijkte hij. Ik ben geen expert op het gebied van houw kundige teekeningen en keek ze daarom maar vluchtig in: zonder deskundige toelichting zouden ze me niet veel wijzer maken en die kon Jamieson me later beter geven. Zegt het u niets, juffrouw Innes, dat dokter Walker die teekeningen onder zijn berusting had? En daarop zich weer tot den bezoeker wendend We zijn een en al oor, Riggs! Ik zou nooit bij u gekomen zijn, begon de aangesprokene, als het niet terwille van juffrouw Armstrong was geweest. Toen me neer Innes opeens verdween en juffrouw Louise ziek werd van ellende, vond ik dat het welletjes was. Ik had voor den dokter een paar karweitjes opgeknapt, die, eerlijk gezegd, niet al te netjes waren, maar ik had er nu meer dan genoeg van. Heb je hem geholpen toen meneer Innes dat ongeluk kreeg?, vroeg ik in spanning. Neen, juffrouw, daar hoorde ik pas den volgenden dag van, toen het in het week blaadje van Casanova stond. Maar ik weet wel wie daaraan debet is. Maar Iaat ik liever bij het begin beginnen. En de man deed zijn verhaal. Toen dokter Walker met de familie Arm strong naar Californië ging, deed het gerucht de ronde dat hij met juffrouw Louise zou gaan trouwen. En wij dachten ook niets anders of dat was zoo. Onverwacht kreeg ik een opge wonden brief van hem, waarin hij schreef dat juffrouw Armstrong het in haar hoofd had gekregen naar huis te gaan en in dien brief stuurde hij mij ook geld. Ik moest haar in de gaten houden, opletten of zij naar Sunny- side ging en haar spoor niet verliezen tot hij zelf thuis kwam. Ik ontdekte haar in de tuin manswoning en ik geloof dat ik u op een avond in de oprijlaan aan het schrikken heb gemaakt, juffrouw Innes. En Rosie! riep ik. Ik wilde me overtuigen of juffrouw Louise er was. Rosie ging op den loop en ik probeerde haar tegen te houden en haar een of ander verhaal op te disschen om mijn aanwezigheid te verklaren. Maar ze wilde niet wachten. En ae gebroken borden en schalen in het mandje? Och, scherven zijn niet bepaald goed voor autobanden; ik had niets tegen u en de Studebaker is een mooie wagen. •Dus Rosie's avontuur was verklaard. Nu dan; ik telegrafeerde den dokter waar juffrouw Louise was en hield haar in de gaten. Enkele dagen voor ze met het lijk van meneer Armstrong thuiskwamen kreeg ik weer een brief met de opdracht om op een vrouw met een pokdalig gezicht te letten. Ze heette Car rington. Als ik de vrouw hier of daar aantrof, moest ik haar geen oogenblik uit het oog verliezen, zoolang de dokter niet terug was. Ik had mijn handen er vol mee, maar die andere vrouw kwam pas opdagen toen de dokter weer thuis was. Riggs, vroeg ik plotseling, ben jij hier op een avond in huis geweest, een paar dagen nadat ik hier ben gekomen? Neen, juffrouw Innes, ik ben nog nooit, eerder hier in huis geweest. Maar om verder te gaan, die Carrington kwam opduiken op den avond dat meneer Halsey verdween. Ze kwam pas laat en de dokter was uit. Ze bleef wachten en wond zich hoe langer hoe meer op. Toen de dokter maar steeds niet terug kwam, ging ze geweldig te keer! Ik moest hem gaan zoeken en als hij niet terugkwam, wel en toen volgde er een stortvloed van scheldwoorden, hij moest niet denken, dat hij haar voor den gek kon houden. Er zou een moord gebeuren en ze zou hem er graag voor zien hangen. Ze leek me geen gemakkelijke tante, ver volgde Riggs na een korte pauze om even op adem te komen, en toen ze wegging, tegen elf uur, naar het huis van de Armstrongs, volgde ik haar te voet. Ze liep eerst om het huis heen en keek naar de vensters. Daarop belde ze en toe de deur openging, liep ze direct de hall in. Hoe lang is ze gebleven? Dat is het eigenaardige van het geval, zei Riggs. Ze is den heelen nacht niet meer te voorschijn gekomen. Tegen den ochtend ging ik naar bed en ik heb niet meer van haar gehoord of gezien voor den volgenden dag; toen zag ik haar op een wagen liggen bij het station met een laken over zich heen. Ze was door den express overreden en bijna onher kenbaar verminkt. Ze schijnt den heelen nacht bij de Armstrongs te zijn geweest en de stationschef zei dat de vermorzelde vrouw in de vroegte de rails is overgestoken, om in het lokaaltreintje naar de stad te stappen en toen door den express was gegrepen. Ik had Liddy wel hooren praten over een vrouw, die den ochtend na Halsey's verdwij ning op het station in Casanova door een trein was overreden, maar ik had van mezelf narig heid genoeg gehad om aan deze mededeeling aandacht te schenken. Weer een cirkel!, riep ik uit. Nu zijn we precies waar we begonnen zijn! Zoo erg is het niet, juffrouw Innes, meende Riggs, ik kan u bijvoorbeeld vertel len dat Nina Carrington uit de stad in Cali fornië kwam, waar meneer Armstrong ge storven is. De dokter was doodsbang voor haar: die vrouw wist iets. Ik ben zeven jaar bij dokter Walker in betrekking geweest en ik ken hem door en door. Er is niet veel waar voor hij bang is. Ik voor mij geloof vast en zeker dat hij meneer Armstrong daarginds vermoord heeft. Wat hij nog meer deed, weet ik niet, alleen dat hij de blauwdrukken van het huis hier had en dat hij mij op staanden voet heeft ontslagen en bijna ge worgd omdat ik aan meneer Jamieson ver teld heb dat meneer Innes bij hem is geweest op den avond dat hij verdwenen is en dat ik had gehoord dat zij ruzie hadden. Ja, wat heeft Warner de vrouw ook weer hooren zeggen die bij meneer Innes in de bibliotheek was?, vroeg de detective. Het kwam ongeveer hierop neer, ant woordde ik. ,Jk wist van het begin af dat er iets niet in den haak was. Iemand is niet zoo maar den eenen dag gezond en den anderen dood". Het scheen te sluiten als een bus! Hoofdstuk XXX. ALS HET GRAF ZIJN DOODEN TERUGGEEFT. Woensdag deed Riggs ons zijn verhaal. Halsey was den Vrijdag tevoren verdwenen en met het verstrijken van iederen dag, voelde ik de kans om hem levend terug te vinden verminderen. Hij kon duizenden mijlen ver zijn, opgesloten in den goederenwagen, mis schien zonder water of voedsel. Hij kwam echter even plotseling weer te voorschijn als hij verdwenen was en dat heu gelijke feit was te danken aan den landlooper, die Alex naar Sunnyside gebracht had. Ge lukkig dat we hem hadden laten loopen. De man scheen zoo dankbaar voor zijn vrij heid, dat hij, door een ander lid van zijn broe derschap (deze heeren vormen een formeel# broederschap), het ons direct liet weten. (Wordt vervolgd) Het Engelsche cricket-team, de „Bootleggers", dat op tournée is door Nederland, speelde Dinsdag te Laren een wedstrijd tegen V.R.A. De manschappen van het regiment grenadiers en jagers werden Dinsdag in de gelegenheid gesteld, om de film van het défilé der weermacht voor H. M. de Koningin te zien Amsterdam bereidt zich voor op de komst van H. M. de Koningin. Op het perron van het Haarlemmermeer-station, waar de koninklijke trein zal arriveeren, wordt een speciale overkapping gemaakt De feestverlichting van het Koninklijk paleis te Amsterdam heeft Dinsdagavond proef gebrand, waarbij het gerestaureerde bouwwerk een lik bood Het nieuwe schoolschip „Koningin Wilhelmina" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart zal Vrijdag a.s. te Amsterdam officieel door minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Brtfïne in dienst gesteld worden De gedenknaald op het Loo te Apeldoorn is verlicht ter gelegenheid van het regeeringsjubileum De -aderlandsche regeering heeft Dinsdagavond de deelnemers aan de 40ste conferentie van de Internationale Law Association in officieele receptie ontvangen in het Rijksmuseum te Am sterdam. De begroeting der gasten De Sultan van Langkat bracht Dinsdag in gezelschap van zijn familieleden een bezoek aan de Nieuwe Kerk te Delft, waar een krans gelegd werd op het graf van Willem de Zwijger Op het Binnenhof te Den Haag wordt ter gelegenheid van het regeerings jubileum een openluchtspel opgevoerd, waarvoor decors gebouwd zijn in aan sluiting met de Ridderzaal

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8