De Koningin. BEVERWIJK De viering van den Koninginnedag. Het Regeeringsjubileum, dat in de komende feestweek nog tot zijn hoogtepunt gevoerd moet worden, vervult ons met dankbaarheid voor hetgeen de Koningin voor land en volk heeft gedaan. Het is een dankbaarheid die niet alleen haar daden, maar in vooral niet minderen mate het nobele voorbeeld, dat Hare Majesteit door haar hooge levensopvattingen, haar onwankelbare trouw en toewijding aan de moeilijke roe ping en levenstaak, haar beschoren, aan ons allen heeft gegeven. Wij zijn zeer trotsch op onze Koningin en met recht. „Zwak staat de troon, die niet op deugd is gegrondvest' heeft de Engelsche staatsman Lord Randolph Churchill eens verklaard en dit woord leidt tot de logische conclusie, die Churchill in zijn tüd die van Koningin Victoria ervoer en die wij in onzen tijd ervaren: „Sterk staat de troon die op deugd is gegrondvest". Deugd in den ruimsten zin des woords, die ook ar beidskracht en niet het minst de liefde tot den medemensch omvat. Er kan nimmer een Koning of een Koningin geweest zijn die veertig regeeringsjaren heeft doorgemaakt zonder dat gevaren zijn of haar land en volk bedreigden, zonder dat min of meer hevige crises het verstoorden. Het leven der Koningen, het leven der volken heeft zulke lange tijdperken van rust nimmer gekend. Koningin Wilhelmina heeft dat ook moeten ervaren. Haar regeeringstijd is tot dusver een periode in de wereldgeschiedenis geweest, waarin zich grooter veranderingen in de menschelijke samenleving hebben voltrokken dan wellicht ooit tevoren, waarin een ramp in het leven der volken heeft plaatsgevonden de wereldoorlog die haar evenknie in de wereldgeschiedenis niet kent, waarin de hoog ste goederen van de- moeizaam verworven cul tuur der Oude Wereld zijn aangetast en be dreigd. En wij weten allen dat dit critieke tijd vak op dezen dag nog geenszins is afgesloten, dat nieuwe gevaren Europa en ook ons land bedreigen, dat wij onze Koningin als het lich tend voorbeeld van trouw en standvastigheid dat zij voor ons allen is zullen blijven noodig hebben. God geve haar nog vele jaren! Ge lukkig het volk, dat ondanks alle politieke ver deeldheden en godsdienstige tegenstellingen, in een tijd van zooveel aantasting van hooge waarden, van zooveel onzekerheid en twijfel, zijn eenheid toch gewaarborgd weet en beseft in een hoogste ressort van nationaal bewind waarin het onvoorwaardelijk vertrouwen stelt. Ik wil hier herhalen wat ik enkele dagen ge leden op deze plaats schreef in een vergelij king met heerschende treurige toestanden in eenige andere landen: de constitutioneele mo narchie, gedragen door onze Koningin, heeft haar deugdelijkheid voor ons volk in deze cri tieke tijden wel ten volle bewezen. Het Huis van Oranje heeft zijn eeuwenoude verbintenis met het Nederlandsche volk opnieuw met on wrikbare kracht weten te bevestigen en het was of die stem der eeuwen tot ons sprak toen Hare Majestéit het waarlijk Koninklijk woord:. „Wij willen oiis zelf zijn en blijVeh!" tot ons allen riclitke. - Op een oogenblik als het huidige voelen wij in het .bijzonder de waarheid, de levenskracht, den levensmoed van zulk een woord, dat niet gebonden was aan een bepaalde conjunctuur, aan een bepaald tijdstip, dat ook ln de toe komst nog tallooze malen zal worden aange haald als de uiting van volkskracht en een heid, die tenslotte alle geschillen overheerscht en doet wijken waar gevaar voor die eenheid ooit werkelijk zou kunnen dreigen. Wij hebben onzen waarborg in het Huis van Oranje! R. P. Boottocht voor de schoolkinderen. Op den Nationalen Feestdag. Op den Nationalen feestdag, Dinsdag 6 September zullen de schoolkinderen des mor gens een voorstelling bijwonen van de jubi leumfilm „Veertig jaar Koningin". Des middags wacht hun een prettige verras sing. Dank zij de bemoeiingen van de vereeni- ging ...Koninginedag" zal met medewerking van het gemeentebestuur en met eenigen fi- nancieelen steun van de Harddraverijvereeni- ging .Prins Bernhard" aan ongeveer 1200 schoolkinderen een fraaien boottocht aange boden kunnen worden. De kinderen zullen dien middag begeleid door de Beverwijksche Har moniekapel een wandeling maken naar Vel- sen, waar zij zich zullen inschepen op de „Prins Hendrik", een van de mooiste schepen van de Alkmaar Packet. Daarna volgt een in teresstante boottocht door de sluizen en de havens van IJmuiden. Dat wordt voor de jeugd een prettig uit stapje, des te prettiger nog. omdat het haar bij wijze van verrassing wordt aangeboden. Veel belangstelling voor de Ronde van Beverwijk. De Beverwijksche Gymnastiekvcreenigingen luisterden den Koninginnedag op met een turnuitvoering. Een fraaie sprong van een der deelnemers. Gymnastiek en voetbal in het Sportpark. Avondconcert op het C. H. Moensplein Hoewel Beverwijk juist een reeks feestelijk heden, georganiseerd ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin, achter den rug had, is de jaarlijksche Koninginnedag toch met de gebruikelijke op gewektheid gevierd. Na de aubade voor het raadhuis, die werd besloten met een rede van den burgemeester, een dankwoord van den heer H. A. J. J. v. d. Bergh, voorzitter van de vereenïging ..Koninginnedag" en een driewerf hoera voor H. M. de Koningin werden op het weiland „Scheybeeck" kinderspelen gehouden. Evenals andere jaren heeft de jeugd daar aan weer met groote animo meegedaan. De burgemeester en mevrouw Scholtens heb ben het vroolijke spel van de jeugd geruimen tijd op het terrein gadegeslagen. De Ronde van Beverwijk. Des middags werd onder enorme belangstel ling van de zijde van het publiek de Ronde van Beverwijk op transportfietsen gereden. De leiding berustte bij de Rennersclub „Kenne- merland", die zich op voortreffelijke wijze van haar taak kweet. De route was Hendrik Bur gerstraat, C. H. Moensplein, Stumphuisstraat, Romerkerkweg.: pe;totale,afstand was 15 K,M. Er werd gereden 'in'2' séries. De uitslag van dë eerste serie was: 1 H. Vessles, 2 G. Nieuwenhuizen, 3 T, Loos, 4 J. v. d. Geest, 5 J. Burger, 6 A. Mulders. Tweede serie: 1 Dijtsma, 2 v. d. Valk. 3 J. Vessies, 4 L. Schuitenmaker, 5 P. Niesten, 6 Kotaar. De eerste serie werd in 13 min. 26 sec., de tweede in 14 minuten verreden. De winnaars van beide series kwamen in de finale. De uit slag daarvan was: 1 J. v. d. Geest. 2 Dijtsma (in dienst bij de firma Tegel), 3 J. Burger, 4 E. v. d. Valk (firma Schaaper). De heer J. v. d. Geest kwam dus ditmaal in aanmerking voor den wisselbeker. Het publiek leefde met den strijd geheel mee. Aan aanmoediging heeft het den renners dan ook niet ontbroken. Gymnastiekuitvoeving. Van drie tot vijf uur hebben onze plaatse lijke gymnastiekvereenigingen „Hercules", S. S. s. en „Turnlust" onder algemeene leiding van den heer H. J. Blaauw een prachtig ge slaagde gymnastiekuitvoering gegeven in het Gemeentelijk Sportpark. Vele toeschouwers hebben van de verrichtingen van de gymnas ten genoten. Onder de belangstellenden be vond zich ook burgemeester mr. H. J .J. Schol tens. De Beverwijksche Harmoniekapel was ook hier aanwezig om het sportfeest met mu ziek op te luisteren. De gymnastiekvereenigingen verrichtten keurig werk. zoowel in de vrije oefeningen als aan de toestellen. Vooral het hoogrek vormde als steeds weer een bijzondere attractie voor het publiek. Ook de uitstekend geslaagde rythmische dans van een damesgroep oogstte een dank baar applaus. Na afloop van de uitvoering dankte de voor zitter van „Koninginnedag" de vereenigingen voor haar medewerking. In zijn dankwoord betrok spr. ook den heer H. J. Blaauw en de directeuren van de drie vereenigingen. Als blijk van erkentelijkheid voor de ver leende medewerking ontvingen de gvmnastiek- vereenigingen een zilveren lauwertak. KepnemersAlkmaarsche Boys. Als onderdeel van de reeks feestelijkheden speelde in het Gemeentelijk Sportpark de Kennemers een voetbalwedstrijd tegen den pas gepromoveerden tweede klasser Alk maarsche Boys. Evenals vorige jaren wer den de bezoekers door de Beverwijksche Har moniekapel ingehaald en met muziek voorop naar het Sportpark gebracht, waar intus- schen reeds velé toeschouwers de lijnen om zoomden. Precies om zes uur deed burgemeester Scholtens den aftrap. Kennemers zetten direct een aanval op, maar verder dan de verdediging brengt de voorhoede het niet. De gastheeren blijven iets meer in den aanval. De aanvallen van Alk maarsche Boys worden slecht afgewerkt, waar door Van Urk slechts een enkele maal hoeft in te grijpen. Steeman drukt tenslotte de kleine meerder heid uit in een goed doelpunt; waarbij de Alkmaarsche keeper niet geheel vrij uitging. Hierna kwam Kennemers nog sterker in den aanval. Meermalen ontsnapte het doel dei- bezoekers op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Na goed werk van Koning, die een keurigen voorzet afleverde, had Boom geen moeite het leder met een hard schot langs^den doelman te plaatsen. (2—0). Niet alleen, dat Kennemers in het veld sterker was, maar tactisch en technisch stak het spel gunstig af bij dat van de Alkmaar sche Boys. Hiérbij kwam' nóg,* dhfc Horeman het spel goed openhield. Alkmaarsche Boys liet'zich echter'door den 2—0 achterstand niét ln hét minst""ontmoe digen en hield kranig vol. Tot aan de rust, behoudens enkele aanvallen van de bezoekers, bleef het spelbeeld ongewijzigd, In de rust heeft dé voorzitter van de ver- eeniging „Koninginnedag" de prijzen uitge reikt aan de deelnemers van den wielerwed strijd. Na afloop van de prijsuitreiking bracht Spr. dank a-an de Rennersclub „Kennemer- land", die de voorbereidingen voor de Ronde van Beverwijk had getroffen. In de tweede helft loopen de bezoekers hard van stapel, waarbij eens van dichtbij hard naast geschoten wordt. Langzamerhand komt Kennemers er ook weer beter in. Er volgt nu een vlotte wedstrijd. De verdedigingen blij ven echter meester van het terrein, ondanks dat de verdediging van üc bezoekers wel eens gevaarlijk opdringt. De bezoekers houden vol en het gelukt aan den linksbuiten den achterstand te verkleinen tot 21. De vreug de is van korten duur, want onmiddellijk daarna maakt Steeman er met een schitte renden kopbal 3—1 van. De Boys geven zich niet gewonnen. Hun zwoegen wordt eindelijk beloond met een doelpunt van den rechtsbui ten (3—2) Even later krijgen de bezoekers weer een goede kans, maar het schot vliegt over. Tot aan het einde bleef de wedstrijd het aanzien waard. Einde (32) Direct nadat de goedleidende heer Twister- ling inrukken had geblazen heeft de voor zitter van „Koninginnedag", de heer H. A. J. J. van den Bergh, met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Het winnende elftal kwam in het bezit van een fraaien beker. Ook de bezoekers ontvingen een beker. De scheids rechter werd eveneens niet vergeten en kreeg een klokje. Verder heeft spr. dank gebracht aan allen, die tot het welslagen van dezen dag hebben medegewerkt. Concert op het Moensplein. Des avonds te negen uur werd in de muziek tent op het C. H. Moensplein een concert ge geven waaraan medewerking verleeenden de Beverwijksche Harmoniekapel, de gezamen lijke R.K. kerkkoren en de Christelijke Ge mengde Zangvereeniging „Vox Humana". Een zeer talrijk publiek had zich rondom de muziektent geplaatst en heeft met groo te aandacht naar de prestaties van de mu ziek- en zangvereenigingen geluisterd. De Harmoniekapel opende het programma met het Wilhelmus, dat door velen werd mee gezongen. Daarna bracht de kapel een drietal pittige marschen ten gehoore. Onder leiding van den heer Lou Tervoort zongen de R. K. kerkkoren achtereenvolgens „Domine, salvam fac" van Giessen en „De rots in zee' van Rich. Hol. Het massale man nenkoor leverde met deze twee composities een zeer te loven prestatie. Vooral het eerste nummer, een gebed voor de Koningin, dat des Zondags altijd in de Katholieke kerken aan het einde van de hoog mis wordt gezongen, genoot een vrijwel onbe rispelijke vertolking. Ook „Vox Humana" was dezen avond goed op dreef. Onder de muzikale leiding van den heer P. J. Potgieser, werd een tweetal composities zeer klankrijk en effectvol ten gehoore ge bracht. Het publiek luisterde in gespannen aandacht naar deze fraaie prestatie, die met een langdurig applaus werd beloond. Het mannenkoor besloot met arrangemen ten van Roeske van het Vlaggenlied en Piet Hein en met een massale verklanking van „Het Geuzenvendel op den thuismarsch", eveneens van Roeske. De voorzitter van Koninginnedag was ook hier aanwezig om de medewerkenden namens het bestuur zijner vereeniging dank te brengen voor de verleende medewerking. Na afloop van de feestelijkheden bleef het nog geruimen tijd druk in de Breestraat. Velen sloegen nogmaals een blik op den fraai geïllumineerden gevel van het stadhuis. Het was zeer te betreuren dat de opgescho ten jeugd met voetzoekers en bommen een soort „Hartjesdag" probeerde in te voeren. Dit vuurwerk levert beslist gevaar op, zooals wij eenige malen in de drukte konden constatee- ren en is bovendien een voortdurende erger nis van degenen die met wat minder knalef fect Koninginnedag plegen te vieren. Hoewel eenige agenten in burger surveilleerden gin gen de vuurwerkmaniakken rustig door met hun bombardementen. Velen van ons hebben zich de vraag gesteld, waarom de verkoop van •dit gevaarlijke spul eenvoudig niet verboden wórdt. Het ontsierde den .avond van 'eeruöve- rigens 'géskagdén Koninginnedag. In den loop van den dag heeft „Koninginne dag" aan H. M. de Koningin een telegram van gelukwensch gezonden van den volgen den inhoud „De Vereeniging „Koninginnedag" te Be verwijk, na de aubade van ruim duizend kin deren om haren burgemeester vereenigd, wenscht Uwe Majesteit geluk met uw ge boortedag en uit dé hoop, dat de goede God Uwe Majesteit nog menig jaar moge sparen tot zegen van ons volk. Te Santpoort. Het dreigde Woensdagmorgen wel even, maar tenslotte hield, het weer zich goed, zoo dat tenslotte de feesten een vlot verloop had den. voor. In de bocht tijdens de Ronde van Beverwijk, een wedstrijd op transportfietsen, die sensatie en spanning bracht tijdens de Koninginnefeesten. Zooals we reeds meldden, werden in i optocht ook versierde autopeds, fietsen meegevoerd, waaronder tal van aardiep „.et^ stukken" waren. s ",erk- Nadat men op het terrein was i. hield daar de heer G. de Jonge, zitter van de plaatselijke Or. een toespraak. Spr. zeide o.a. Dezer dagen las ik op een ter gelegenw., van de blijde dagen in omloop gebracht ho inneringsbordje: „Het heil des Volks »ii J* hoogste wet". y 05 Moeilijk had men op krachtiger en juist wijze het regeeringsbeleid onzer geliefde vn? stin in de achter ons liggende 40 jaren kmT nen kenschetsen. Immers op treffende wS" legde zij in deze jaren getuigenis af S Haar onvermoeid streven om het welzijn T Haar volk in al zijn geledingen te bevorder Nederland mag nog genoemd worden nW' dank zij onze jarige Vorstin, het lan'd S? Vrijheid en Vrede. Hier kan men nog on„. moeid rond voor zijn meening uitkomen nl vrijheid is een kostbaar bezit, dat niet i|cu te hoog kan worden aangeslagen. Bij oranió is dat bezit gewaarborgd, bij Oranje was lit en is het nog steeds: Door vrijheid tot eenheid De regeering van Koningin Wilhehninl' heeft opnieuw bewezen, dat Nederland nipt een Oranje aan het roer van Staat veilb vaart. Hierna las de heer De Jonge het gisteren reeds door ons vermelde telegram voor en werd 't „Wilhelmus" door allen gezongen ter' wijl de nationale driekleur werd geheschen Na een pauze was des middags eerst het woord aan den heer Martens die met de kin! deren der verschillende scholen een be! wegingsspel, een kring-estafette, uitvoerde dia nadat elke kring zijn loop had volbracht eindigde met een enthousiast: Hoera! LeVg de Koningin! Een mooi nummer was het optreden van een achttal dames der Velser Rij vereeniging onder leiding van den heer H. van Gameren terwijl deze zelf op zijn 5-jarige volbloed' „Ramona" een staaltje dressuur te zien gaf dat terecht de bewondering van een ieder af! dwong. In de pauze van dit nummer gaf T.V.S. on- der leiding van den heer Tabernal vrije oefe ningen aan paard en rek ten beste. Hierna namen diverse volksspelen geruimen tijd in beslag. Tot besluit der geslaagde feestelijkheden werden des avonds een aantal films afgedraaid die zeer in den smaak vielen. De uitslagen der Volksspelen waren: Ringrijden heeren: 1. W. Dijkstra, 2. J, Schagen, 3. P. Stegemeyer. Ringrijden dames: 1. B. Wesselman, 2. R. Vink, 3. S. Kors. Tonnetje rijden dames: 1. T. Handgraaf, 2. C. Vink. Spiegelgevecht heeren: 1. Sè Abspoel, 2. N. Hoogzaad, 3. F. Beutler. Schortbinden dames: 1. B. Dijkstra, 2. B. Uitendaal; 3. J. Post. Te Driehui?, In ons nummer van Woensdag meldden wi] reeds een en ander over de ochtendfeesten. Hieronder ontleenen wij nog een en ander aan de toespraak van den voorzitter der Oranje- vereeniging, de heer J. H. A. M. Anten, De verjaardag der Koninklijke Landsvrouwe is dezen keer meer dan ooit een hoogtijdag voor het Nederlandsche volk. Meer dan ooit bejubelen wij heden de hooge Draagster der Kroon, die gedurende een menschenleeftijd liefdevol, doch met vaste hand, land en volk bestuurde. De Koningin heeft ons, haar onderdanen, altoos een voorbeeld gegeven van onpartijdig heid, van eerbiediging,van ahderev opvattin gen. Laten wij in de toekomst onze Vorstin bovenal eeren door bij alle menschelijke mee- ningsverschlllen, welke wél kunnen worden onderdrukt, maai' niet uitgebannen, in ons aan te kweeken een diep respect voor anderer eerlijke overtuiging en ons nimmer in kwet- senden trant over landgenooten uit te laten. Laat ons in deze dagen mèt elkander wed ijveren in betuigingen van liefde en aanhan kelijkheid voor de jubileerende Koninginneen het aloude Oranjehuis. Zegene God de thans volgende regeeringsperiode! Hij schenke een lang en gelukkig leven aan H. M. de Koningin der Nederlanden P In tegenstelling met andere jaren werden hierna geen kinderspelen gehouden, doch kon de jeugd zich vermaken in den zweef- en fiets- molen, op home-trainers enz. terwijl voorts de goochelaar Jim Murray voor haar optrad. In de middaguren, toen het Oranje-zonnetje steeds meer ging schijnen, was het bepaald gezellig druk op het feestterrein. Als eenlg punt vermeldde het programma het optreden van Flik en Flok eerst met bun „sprekend", „rekenend" eh „klok-kijkend" hondje, daarna in een' komische scène op de waschlijn. Dit op treden viel zeer in den smaak. Voor net overige vermaakte men zich uitstekend net de diverse attracties. Des avonds heerschte er nog grooter drukte. Eerst werd onder leiding van den heer Brui nenberg hét openluchtspel „Klein Duimpje gespeeld, waarvan natuurlijk vooral de jeugd smulde. Maar ook de ouderen leefden mee, vooral toen de reus optrad. Tenslotte vond in de late avonduren net ,hyper-sensationeele" optreden plaats op net „hoogdraad" van Mr. René en Miss Sarphat- sik. Driehuis kan op een geslaagd feest terug zien. ZES GELUKKIGEN BIJ „PLAN WEST". In de afgeloopen week werden bii de Win kelierscombinatie „Plan West" in totaal 57 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum van inzending, waarvoor de gebruikelijke extra-premie gold. was 22 Augustus. Daarvoor kwamen ditmaal in anmerking: v, Leeuwen Groote Houtweg 67; L. Teeiing, Visscherstraat 24; W. Alberda, Creutzberglaan: Mevr. Winterstein, Zeestraat: H. v. d. Kolk, Adrichemstraat. HOLLAND—AMERIKA LLTN Blommersdijk, 23 v. Houston te New-Orl. Edam, Philadelphia n. Rott. 29 te Quebec. Beemsterdijk, Rott. n. New-York 30 (9.10 v.) 180 m. WZW van Valencia. Statendam, 30, v. N.-York n. Rott. Narente, Vancouver n. Rott. 29 v. Cristobal. Lochmonar, 31 v. Rott. n. Seattle via Londen HALCYON LIJN Stad Haarlem JMorphoubaai n. Rott. p. 30 Gibraltar. Stad Amsterdam, Rott. n. Stockholm p. 27 Skagen. Vredenburg, 30 v. Wabana n. Vlaardingen. Rozenburg, 30 v. Bilbao n. Rott./Vlaard. Maasburg, 30 v. Kirkenes n. Vlaard. Stad Zwolle, 30 v. Vlaardingen te Bilbao. HOLLAND AFRIKA LlJN Springfontein, 31 v. Amst. te Vlaardingen. Meliskerk (thuisr.) 30 te Mombassa. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. JSÜiderkerk (thuisr.), 29 te Kobe. KON NED STOOMBOOT MIJ Simon Bolivar, 31 v. W.-Indië te Amst. Irene, 31 v. Amst. n. Kopenhagen. Saturnus, 31 v. Amst. n. Hamburg. Baarn, Amst n. Chili 29 v. Callao. Socrates, 28 v. Valparaiso n. Amst. Colombia, 29 v. Amst. te Kingston (J.). Ganymedes, La Romana n. Amst. 30 (8.50 v.) 400 m. W. v. Valencia. MEIJER EN CO'S SCHEFPVAART MIJ Aeneas, Japan n. Rott. 31 v. Singapore. Benledi, Japan n. Rott. 30 te Singapore. Myrmidon, Java n. Amst. 30 te Havre. Menelaus, Japan n. Rott. 29 v. Manilla. Flintshire, Japan n. Rott. 30 v. Singap. Stentor, Liverpool n. Java 31 v. Suez. Hector, Japan n. Rott. p. 31 Prawle Point. Protesilaus, 31 v. Rott. n. Yokohama. ROTTERD A MSCHF, LLOYD Baloeran, 31 v. Rott. n. Batavia. Kota Radja, 31 v. Batavia te Rott. Tapanoeli (uitr.) p. 30 Dover. Blitar (thuisr.) vertr. 4 van Odessa. Sibajak (thuisr.) 31 te Marseille. Dempo (thuisr.) 31 v. Batavia. Kota Pinang (uitr.) p. 31 Suez. Garoet (thuisr.) p. 31 Finisterre. STOOMVAART MLJ NEDERLAND Salawatï (thuisr.) 29 van Singapore. Chr. Huygens (thuisr.) 31 te Amst. WIJKLIJN. Winterswijk, 31 v. Rott. n. St. John. Om te dokken. Het Nederlandsche stoomschip Walborg. dat in het begin van deze maand op de Zweedsche kust strandde en licht beschadigd op eigen kracht vlot' kwam, heeft in Rams- gate de lading hout'gelost en passeerde in ballast naar Amsterdam om te dokken en te repareeren. Haringverscheping. Het Nederlandsche' motorschip Zeester pas seerde in ballast van 'Lemmer naar Scheve- ningen om aldaahjeen lading haring voor Po- 1ön in te nemen. 5? t Mijn in het net. De in Esbjerg thulsbehoorende motorkot- ter Elly haalde irï hét tiet een mijn op, welke weliswaar sterk 'verroest was doch waarvan de contacthorens nbg goed waren. Men be sloot niets te riskeéjren én .liever de mijn weer in zee neer te laten dan een ontploffing te veroorzaken. t y -J S AANGEKOMEN. 30 Augustus: 9 Colwith Force, as. Swansea Costa Rica s.s. Hamburg, Hermes s.s. Progreso Jaarstroom s.s. West Afrika Michail Frinze s.s. Archangel Coen m.s. King's Lynn Krakow s.s. Gdynia 31 Augustus: Fredborg s.s. Dordrecht Casanare s.s. Londen Simon Bolivar s.s. West Indië Walborg s.s. Ramsgate Cabo m.s. Londen Chr. Huygens m.s. Batavia VERTROKKEN. 30 Augustus: Ransdorp m.s. Stockholm Motrix s.s. Texas City Meerkerk s.s. Hamburg Cornelia Maersk s.s. Walvischbaai Schokland s.s. Newcastle Maaskerk s.s. West Afrika Merel s.s. Londen Vechtstroom s.s. Leith Karanan m.s. Für 31 Augustus: Vliestroom s.s, Huil Holmelea s.s. Rotterdam Zeester m.s. Scheveningen Springfontein s.s. Rotterdam Olga m.s. Londen Saturnus s.s. Hamburg Het mes zat weer te los in den zak Dinsdagmiddag om zes uur ontstond tus- schen twee mannen, die stonden te praten aan het Zuiderdiep te Groningen om nog onbe kende redenen een woordenwisseling, welke op een gegeven oogenblik zoo hevig werd, dat ae mannen tot handgemeen overgingen. De 57-jarige arbeider A, E. trok een mes en stak daarmede zijn tegenstander, den 54-jarigen arbeider G. S. in de linkerzijde- Hevig bloedend wist de gewonde nog een na burige politiepost te bereiken waar hij voor- loopig werd verbonden. Met liet hem naar net academisch ziekenhuis overbrengen. Zijn toe stand is ernstig. De dader, die onder den invloed van sterke0 drank zou hebben verkeerd, is door de recher che in zijn woning aangehouden. HITLER FELICITEERT H. M. DE KONING® BERLIJN, 31 Aug. (A.N.P.) De Führer e» rijkskanselier, Adolf Hitler, heeft H- H Koningin Wilhelmina telegrafisch geWkge- wenscht met haar verjaardag.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2