HET NIEUWE AVONDBLAD Vriendelijke woorden. IJMUIDEN Visscherij-Snufjes. JAARGANG NO. 258 ZATERDAG 3 SEPTEMBER '38 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12V2 ets., per maand 52V2 cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim flOO.—één üd duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60—. één of twee leden wijsvinger 25. alle leden anderen vinger 15.een of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Adolf Hitler heeft te Berchtesgaden allerlei vriendelijke woorden tot Frankrijk gericht in een onderhoud met een medewerker van het parijsche blad Le Journal, die den roemruch- ten en klassieken naam De Chateaubriand draagt. Het is vaak een beetje moeilijk den snellen en wisselenden loop der politieke ge beurtenissen te volgen. Enkele dagen geleden, toen de spanning over Tsjecho Slowakije zoo veel grooter was dan nu, schrok heel Europa op van de mededeeling dat de Führer onver wachts, vergezeld door acht generaals, in het grensplaatsje Kehl verschenen was. De weg naar Straatsburg werd voor alle verkeer af gesloten terwijl Hitier de verdedigingswerken inspecteerde. De enorme Duitsche manoeu vres in het Rijnland en nabij de Tsjecho-Slo- waaksche grens hadden intusschen hun in druk al gemaakt. Maar een paar dagen later zegt Hitier tot den journalist de Chateaubriand: „Wij heb ben in den loop van den tijd wel geschillen gehad, maar zijn niettemin twee volken van dezelfde familie. En dat heb ik ook aan ge heel Duitschland gezegd; er bestaan tusschen ons banden, die onverwoestbare herinnerin gen hebben doen ontstaan. Wij hebben eikaars idealen overgenomen en wij hebben elkaar voorbeelden en leering gegeven. Laten wij billijk zijn. Wij hebben minder reden elkaar te haten dan elkaar wederkeerig te bewonderen". De enorme versterkingen aan weerszijden van de Duitsch-Fransche grenzen zijn met deze woorden evenmin in overeenstemming als de bestaande allianties. Ook schijnt men eikaars huidige bewindsmethoden niet be paald als voorbeeld en leering te beschou wen, om te zwijgen van ideaal. Maar dat er jninder reden is om elkaar te haten dan elkaar wederkeerig te bewonderen is, ook al gezien de positie die West-Europa in cde hui dige wereld inneemt, een verzoenend woord dat als zoodanig gewaardeerd kan worden. Al redeneert Hitier weer uit zijn eigen stand punt alleen als hij er aan toevoegt: „dat een langdurige, hechte vrede noodig is voor de aanpassing der geesten aan het nationaal- socialisme, de nieuwe wereldbeschouwing". Men zal in Frankrijk den langdurigen, hech ten vrede gaarne aanvaarden, maar zich het daarbij beoogde doel anders voorstellen. Iedereen zal de volgende passages in Hit ler's verklaringen beamen: „De economische situatie zal een bron blijven van oneenigheid en verdeeldheid zoolang elke staat bij de behandeling van zijn eigen zaken slechts met zichzelf rekening houdt. De toestand zal pas op harmonieuze wijze geregeld worden, als alle Europee- sche naties vrijwillig actief samenwerken. De Europeesche naties moeten uiteraard samengaan in het streven naar gemeen schappelijke welvaart. Oorlogen, en vooral de laatste, waarna willekeurig werd be schikt over gebieden en volken, moeten objectief beschouwd worden als funeste vergissingen, die door de naties zelf zijn begaan. Op elk gebied, en ook econo misch, zouden de volken slechts moeten denken aan de voortzetting van vrucht dragende samenwerking." Als ik op den stoel van mijn Fransehen collega gezeten had toen Hitier deze woorden sprak zou ik haastig gevraagd hebben: „Wan neer begint u? Welke nieuwe voorstellen hebt u? Wilt u er een nieuwe politieke en econo mische conferentie voor bijeenroepen?" Misschien heeft de Chateaubriand wel be proefd dergelijke vragen te stellen, maar beeft hij niet aan het woord kunnen komen. Misschien heeft hij ze zelfs gesteld, maar er nog geen antwoord op kunnen krijgen. Als de partijdag in Neurenberg een verdere uitwer king van deze Hitleriaansche gedachten op leverde zou heel Europa er gelukkig mee zijn en de internationale handel, gereed om er in weldadigen zin op te reageeren, zou meteen den weg naar een nieuwe opleving inslaan. Helaas, we zijn nog steeds zoo ver niet. Op het interview met den Franschman is nu al weer een ander Havas-bericht uit Berlijn ge volgd, dat ons mededeelt dat de Sudeten- Duitschers de voorstellen van de Tsjecho- Slowaaksche regeering wel niet bepaald ver worpen maar toch evenmin aanvaard hebben. Men zou geen verbreking van de onderhan delingen wenschen maar Berlijn zou hopen op nieuwe Praagsche voorstellen. De huidige voorstellen zouden als „wapenstilstand van dvie maanden" beschouwd worden en gedu rende dien tijd zouden de Tsjechische auto riteiten en de leiders van de Sudeten-Duit- schers iederen maatregel, die den toestand raeer gespannen zou kunnen maken, ver mijden. Als dit alles juist is wordt de zaak er welis waar niet gevaarlijker op, maar zij gaat weer °P de lange baan. En het is duidelijk dat van een Europeesche actieve samenwerking niets zal komen zoolang er geen eind is aan de Duitsche eischen en ambities. Wordt de Tsje- cho-Slowaaksche klove overbrugd, hetgeen een zegen zou zijn, dan zal men „Mein Kampf" weer gaan opslaan en bezorgd vra gen: „Wat volgt iïu? Het Oosten? De kolo niale eischen? De corridor van Dantzig alleen maar? En wat komt daarna dan?" Tenslotte zijn dit steeds weer de gevoelens, die den indruk van vriéndelijke en toenade- rende woorden, zooals Hitier ze nu weer tot dien Franschen journalist heeft gesproken, verdringen. En de Duitsche pers kan daar kwaad om worden zooveel als ze wil, maar het feit van die bezorgdheid wordt er niet door weggenomen. Het is ook heusch geen wonder dat zij heerscht. Als de Duitsche Führer zijn vriendelijke woorden ooit bewaarheid wenscht te zien, zal hij verder dienen te gaan met po gingen tot toenadering. Mocht dit geschieden! Er zou een golf van verlichting' en nieuwe hoop over Europa gaan! R. P. De harddraverij wordt weer een Tal van kortebaan-sterren schreven reeds in. De harddraverij, die Woensdag 7 Septem ber in de Trompstraat wordt gehouden, be looft ook nu weer een succes te zullen wor den, want de inschrijvingen, die nu reeds zijn binnengekomen, doen verwachten, dat de fine-fleur der kortebaan-dravers om de be schikbare prijzen zal strijden. Door de vele harddraverijen die den laat- sten tijd in onze omgeving zijn gehouden (Santpoort Beverwijk, Haarlem, Heemskerk enz.) neemt de belangstelling voor de paar densport voortdurend toe en menige inge zetene. die tot voor kort nog nooit een hard draverij had gezien, begint al aardig thuis te geraken in de terminologie der draverijen en kent al de bekendste pikeurs en de bekendste dravers Wie reeds inschreven. Wie reeds inschreven? Feitelijk reeds alle bekende kortebaan-sterren: Zus Braun, win nares van Heemskerk, Xuthus, Zoo Doorlooper winnaar Haarlem, Glossy Silk, Sister Bond, Fatima, Aura V, Anna Bradford, Vitesse, Wel kom, Sint Bernard, eh Maya Toddingtori. Het zal er dus weer buitengewoon om span nen. De prijzen bedragen f 250, f 100, f 50 en f 25. Zooals wij reeds hebben gemeld wordt er weer achter het lint gestart. Dit lint, dat de banen afsluit, klapt automatisch los zoodra de start-gramofoonplaat het woordje „af" laat hooren. Door deze startmethode zijn de valsche starts de de wereld uit. Een paard, dat „door het lint gaat", d.w.z. te vroeg vertrekt, hetgeen door een klein vlaggetje in den startpaal wordt aangeduid, wordt gedis- qualificeerd. De loting geschiedt des morgens te half elf in het café van den heer Snijders, hoek Kal- verstraat-Frans Naereboutstraat, de prijsuit reiking vindt plaats in „De Griffioen". OPBRENGST COLLECTE VOOR E. H. B. O. De Donderdag in IJmuiden gehouden col lecte voor E.H.B.O. heeft opgebracht f 229.09. Op verzoek van het bestuur richten wij een woord van dank tot allen, die tot dit succes hebben meegewerkt. De etalagewedstrijd van Neclerlandsch Fabrikaat. Ook een prijs van den burgemeester. Het Comité voor den etalagewedstrijd ver zoekt ons mede te doelen, dat door den bur gemeester van Velsen als prijs voor dezen wedstrijd is beschikbaar gesteld- een legpen ning. Het behoeft geen betoog, dat het Co mité ten zeerste ingenomen is met dit daad werkelijke bewijs van belangstelling van het hoofd onzer gemeente De V. V. V. IJmuiden's Bloei schonk voor dit doel een fraaien beker. De prijzenlijst ziet er nu als volgt uit (in alph. volgorde)een legpenning van den bur gemeester van Velsen; een draagplaquette van de Wink, en Hand. Ver. „Groot IJmui den"; een beker van de Middenst.Ver. „De Hanze"; een verg. zilv. medaille van de Ned. Ver. van Huisvrouwen; een draagplaquette van de Kamer van Koophandel te Haarlem; acht legpenningen en zestien diploma's van de Ver. Ned. Fabr.; vier geldprijzen van tien guldenvan de Afd. Haarlem van de Ver. Nederl. Fabrikaat; een legpenning van het bestuur der Oranje Ver. Wilhelmina; een be ker van de V. V. V. IJmuiden's Bloei; twee bekers van de IJmuider Courant; een lauwer krans van IJ. O. V. Het Comité verwacht, dat iedereen de étalages zal gaan bezichtigen en dat velen zullen deelnemen aan de prijsvraag: „Welken winkelier ontvangt den 2en, welke den 3en, welke den 4en prijs?" Wij herinneren er aan, dat de door de IJmuider Courant beschikbaar gestelde be kers geëtaleerd zijn bij den heer P. de Groot, Kennemerlaan 30. De nieuwe Britsche Qceaafireus Queen Elizabeth" zal 27 September van stapel loopen. De „Queen Elizabeth", het grootste passagiersschip ter wereld, meet 85000 ton en 300 meter. Regeerings jubileum. Het feest op 6 September. Het Centraal Feestcomité Regeeringsjubi- leum bestaande uit de heeren J. P. Weijiburg, voorzitter; J. J. van der Weele, secretaris; en de afgevaardigden der achter hun namen ver melde Oranjevereenigingen H. H. Meijer en P. W.'Van Amersfoort (Velsen), P. J. de Mooij en J. Jorna (Driehuis), G. de Jonge en G. Hop (Santpoort), Th. Ziegenhardt en P. Luit (IJmuiden O.) heeft thans zijn voorbereiden de werkzaamheden inzake dé organisatie van het centrale feest tér viering van het Regee- ringsjubileum van H.M. de Koningin beëin digd en het spreekt de hoop uit, dat duizen den inwoners onzer gemeente zullen kunnen genieten van hetgeen gebracht wordt. Daar is dan in de eerste plaats de Aubade van 2500 school kinderen. aangeboden aan het Gemeentebestuur en tal va,n genoodigden. Onder de auspiciën van een sub-comité, be staande uit de heeren P. J. de Mooij, hoofd o.l. school H, IJmuiden O.; P. C. Grimbergen, hoofd R.-K. Jongensschool, IJmuiden O.; J. C. Aschoff, onderwijzer school met den Bij bel, Santpoort; J, L. Jansen, onderwijzer o.l. school G, Velsen-N.; B. Schipper, hoofd P. Vermeulenschool, IJmuiden O.; J. Dalhuijsen, hoofd Insingerschool, IJmuiden w. zullen 2500 kinderen van alle scholen in de gemeente, ge leid door den dirigent S. Wiersma uit IJmui den O. en met medewerking van de muziek kapel „De Eendracht" van de Papierfabrie ken, de volgende liederen ten gehoore bren gen; 1 Wilhelmus, coupletten 1 en 6. 2 Alle man van Neerlands stam, coupl. 1, 2 en. 3. 3 Kroningslied, couplet 1, benevens 2 cou pletten gedicht door mej. H. de Graaff, hoofd der Insingerbewaarschool te IJmuiden. 4 Hollands vlag, coupl. 1 2 en 3. 5 Wilt heden nu treden, coupl. 1, 2 en 3. De plaats, waar de aubade zal worden uit gevoerd, is een terrein in Velserbeek,-gelegen aan de Linden- en Beukenlaan. De kinderen worden opgesteld om 9.45 uur v.m. Teneinde alles zoo vlot mogelijk te doen verloopen is de hulp ingeroepen van 65 pad vinders, die zich opstellen rondom de kinde ren en zoo een afscheiding vormen tusschen deze en de pl.rn. 1000 a 2000 leden van de jeugdorganisaties die zich terzijde van de kin- ren opstellen^ De deelnemende jeugdvereni gingen zijn: R.-K. Voetbalver. I.E.V. Velsen-Noord; Kath. Jeugdcentrale Jonge Wacht, Velsen- Noord, R.-K. Gezellen, Velsen-Noord; Meis- jesgymnastiekver. Velsen-Noord; Graal, Vel sen-Noord, Kath. Jeugd-Centrale, IJmuiden- O.; St. Jozef Gezellen, IJmuiden O.; Graal, IJmuiden O.; Jongenscongregatie, IJmuiden- O.; Meisjescongregatie, IJmuiden O.; Kruis vaart, Driehuis; St. Jansknapen, Driehuis; Jongenscongregatie, Driehuis; Kruisvaart, Santpoort; Kath. Jongens Centrale, IJmuiden W.; Graalwacht, IJmuiden W.; Vereniging „Hervormde Jongeren"; Ring Kennemerland v. h. Ned. Jong Verbond; Chr, Meisjesver. „Kleine Kracht"; meisjesver, „Maria"; Ver. van „Jong Hervormden" afd. IJmuidén; Meis jesver. „Tryfosa". Velsen; Geref. Jeugdver, van Santpoort; Geref. Knapenver. „Jozef" IJmuiden O. Nederlandsche Padvinders, Pad- vindsters N.P.G. afd. Velsen en Omstreken; Padvindsters van het Leger des Heils; Natio nale Jeugdstorm; Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie. Na afloop van de aubade begeeft de Bur gemeester zich op het podium en op een sein van een der padvinders treden gelijktijdig de zeven vertegenwoordigers der jeugdvereni gingen uit en begeven zich op het podium, waar zij uit handen van den Burgemeester de vlag met- het wapen der gemeente ontvan gen met de opdracht hiermede deel te nemen aan de Nationale Jeugdhulde in Amsterdam. Na deze plechtigheid volgt de tractatie dei- kinderen, die aan de aubade hebben deelge nomen. Het comité betuigt van deze plaats zijn hartelijken dank aan het Gemeentebe stuur voor deze zeer aardige attentie eri het is er van overtuigd, dat ook de jeugdige deel nemers zelf op de hun eigen spontane ma nier van dezen dank zullen laten blijken! Inmiddels-hébben zich voor het station in IJmuiden (eindpunt) de deelnemers verza meld, die de gemeente in Amsterdam zullen vertegenwoordigen bij de groote nationale be tooging te Amsterdam. Deze groep, bestaande uit 27 deelnemers, zal onder leiding van den heer P. J. Verwaijen, directeur der Visscherij- school, vertrekken met den trein van 12.02. De groep is samengesteld uit 3 rijen van 9 man, n.l. le rij 9 man in visscherskleeding, 2e rij 9 leerlingen .Visscherijschpol, 3e rij 9 man uit de industrieën. Meegevoerd worden emblemen met voor stellingen uit visscherij en industrie, Alvorens 'te vertreken zal de Burgemeester de groep inspecteeren voor het stationsge bouw, In den namiddag vindt de groote optocht der sport verenigingen plaats. De volgende vereenigingen nemen hieraan deel en stellen zich op om 3.15 uur aan de Thorbeckelaan Vlaggengroep; Tamboers van de Muziekver. „Wilhelmina" met tamboermaitre; Dames Gymnastiekver. „Gratia"; Wandelsportver. „Kennemer Jagers"; Voetbalver. „Stormvo gels,"; Muziekver. „Wilhelmina"; Kano-club „IJmuiden"; Christelijke Gymnastiekvereni ging ..Quick"; Politiehonden Sportverenigin gen; Wandelsportver. „Stormvogels"; Politie- Schietvereeniging; Muziekver. „Kunst na Ar beid", Ned. Arb. Sportbond afd. IJmuiden en Santpoort; Velser Zwemvereniging; Voetbal- vereniging „V.S.V."; Turnver. „Santpoort"; Turnver. „IJmuiden"; Christelijke Muziekver, „Juliana"; Gymn. en Athletiekver. „Olympia" IJmuiden; Gymnastiekver. „Sparta" Velsen N. Velser Rij vereniging. Om 3.45 uur wordt het sein tot den afmarsch gegeven en gaat de stoet onder leiding van het sub-comité bestaande uit de heeren S. Jordaan, W. H. Otto, P. Dijkstra (hoofdlei der), A. W. Volmer, Th. J. Verzijlbergh en A. v. Rooijen, langs den van Tuyllweg, het park door langs Beuken- en Lindenlaan, over het Kerkplein langs het Gemeentehuis, waar het Gemeentebestuur zich heeft opgesteld om den optocht gade te slaan en de huldebetuiging in ontvangst te nemen. Voorbij het gemeentehuis Is de route als volgt: Stationsweg, Willebrordstraat. Trompstraat, Wijk aan Zeeërweg, Julianakade, Kennemer laan, Kennemerplein, Hier worden de deel nemers opgesteld rondom het plantsoen. Met het spelen van het Wilhelmus, door de Muziek ver „Wilhelmma" en het Wien Neerlandsch bloed, door de muziekver. „Juliana" wordt de optocht ontbonden. EVANGELISATIEBIJEENKOMSTEN. Men verzoekt ons te melden, dat de Evan- gelisatiebij eenkomsten die Zondagsavonds worden gehouden in het lokaal Willemsbeek- weg 22 georganiseerd worden door de onlangs opgerichte vereeniging voor Stadsevangeli satie. Het secretariaat hiervan is gevestigd: Velserduinweg 175. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein, Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. Burgemeester Kwint zal de feestelijkheden Maandag openen. Vóór het begin der roeiwedstrijden. Naar het bestuur van IJmuidens Bloei, ons meedeelt, zullen de -feeste lijkheden welke deze vereeniging in samenwerking met de Oranjevereeni- ging Wilhelminaorganiseert, a.s. Maandag vóór het begin der wedstrij den door den burgemeester geopend 'oorden, De wedstrijden worden gehouden van de Zuidersluis tot aan den kop van de haven. CCOLXVIII. Als je zoo eens een verloren oogenblikje hebt dan geel' je je gedachten wel eens den vrijen loop. Dan zweef je in het verleden, het heden en in de toekomst; dan gaat er zoo het een en ander door je hoofd en dan bots je wel eens ergens tegen aan, in figuurlijken zin, dat wel geen lichamelijk letsel veroor zaakt, maar dafje toch wel' even vasthoudt. Dat was in mijn geval het mijn-geval dat nog steeds renteloos prijkt in de hal met de mooie amphitheaters. Zonde, dat dit op een mislukking is uitgeloopen. Ik wil nu niet gaan praten over de vraag of een automatische ver koop van visch mogelijk is, maar wel wil ik er op wijzen, dat met een verkoop „over de klok" de vischhandel zich vele narigheden had kun nen besparen. Hoe ik zoo bij het mijntoestel terecht ben gekomen? Eenvoudig door de mededeeling in het jaarverslag van het Staatsvisschershaven- bedrijf over 1937. waarin verteld wordt dat gedurende 17 werkdagen van het verslagjaar 1880 auto's op de terreinen van het Staats- visschershavenbedrijf hebben geparkeerd te gen 1402 in 1936, Hetgeen wil zeggen dat hoe langer hoe meer visclihandelaars uit de pro vincie naar IJmuiden komen om zelf hun visch in te koopen en dat de vischhandel in IJmuiden steeds meer terrein verliest. Ik combineer dit met het mijntoestel in ruste en maak uit deze combinatie de gevolg trekking, dat wanneer men het mijntoestel destijds in gebruik had genomen, het euvel van het zelf-koopen door „provincialen" lang niet zulk een omvang had aangenomen. Op het oogenblik kan iedereen koopen, die een beetje geld over de hand heeft; maar wan neer de visch „over de klok" werd verkocht, had men door het verhuren van de druk knop jes-met-nummers tegen een flink, bedrag zeg f 250 per jaar heel wat vreemde eenden uit de bijt kunnen houden, met het gevolg dat vele provincialen genoodzaakt wa ren geweest, weer hun oude leveranciers op te zoeken. Maar de vischhandel zit nu in het moeras, men zou nu wel willen, dat het den hande laars uit het binnenland onmogelijk werd ge maakt, in den Rijksvischafslag te koopen, maar dat gaat zoo gemakkelijk niet bij een Rijksinstelling, Was het een particulier- of een gemeentelijk bedrijf, dan zou pr over te pralen zijn. Het begint met de visscherij nu wat druk ker te worden. Augustus was een slechte maand, want de omzet was meer dan een ton minder dan verleden jaar en dat ondanks de groote trawlers, die er nu in de vaart zijn. Als die eens niet hadden meegewerkt, om het omzetcijfer te vergrooten. zouden we nog heel iets anders gezien hebben. Vooral- Donderdag was er veel visch, ver moedelijk doordat de reeders bang waren voor de markt op Konniginnedag. Maar deze voorzichtigheid heeft hen heel veel geld gekost, want de prijzen waren Don derdag veel slechter dan woensdag, zoodat de besommingen slecht waren. Er kwamen deze week binnen 43 trawlers, 31 loggers en eenige kotters. De haringboo ten maakten het over het algemeen heel aar dig, vooral door de korte reizen. Ook som mige andere trawlers konden in weinig da gen met een mooie vangst naar huis varen. PIETERMAN. Rijkspostspaarbank. Bijna 20.000.meer ingelegd dan terug betaald. Aan het postkantoor IJmuiden en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand Augustus 1938 ingelegd f 97234.83, terugbetaald f 68895.04. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 28877. EVANGELISATIE ZONDAGSSCHOOL. De Evangelisatie Zondagsschool van de Ge reformeerde Kierk, de Wetstraat, verwacht Zondag 4 September de leerlingen weer. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden te IJmuiden: gekleurde hoofd doek en witte pullover, rijwielslot, rijwielbe- lastingmerk, bruin lederen dameshandschoen, school-étui, blauw colbert-jasje, zwart kin- der schoentje, zakspïegeltje in étui, groene ceintuur, zak met spijkers, ceintuur, 1 paar blauwe dameshandschoenen. Gevonden te IJmuiden (O.)zilveren me daille, sleuteltje, rijw.bel.merk, blauw fluweel dames jasje, nikkelen dop van een kinderwa genwiel, witte alpinomuts, blauwe portemon- naie met inhoud, twee regenpijpen, broche (doublé), huissleutel. Gevonden te Velsen-Noord: actetasch, hondje, vulpotlood, vulpen, dameshoed, zak spïegeltje, dameshandschoen, zilveren kruisje. Gevonden te Santpoort: kinderportemon- naie, huissleutel, ceintuur, drie staten (boek houding) t. n. van J. P. van Ewijk, bruine portemonnaie met inhoud, beige jongens jasje, padvindersmes, bril. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties voor de week van 5 tot en met 10 September a.s. zijn vastgesteld als volgt: Werkloozenvereeniging 9.009.30 Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 9.359.55 Alg. Nederl. Metaalbewerkersbond 10.0010.20 Ongeorganiseerden 10.3011.30 IJmuider Transport Federatie 11.45—12.00 R.-K. Bonden 9.00— 9.40 Kleine Bonden 9.4510.00 IJmuider Federatie 10.1511.00 Oud-Katholiek Vakverbond 11.10—11.25 Chr. Bond van Fabr. en Tr. Arb. 11.30—12.00

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1