Het is weer mis. BEVERWIJK Verjaardagsdienst. /CUEEP/ [UIINCENj Na eenige dagen van „opklaring van den in ternafcionalen politieken hemel" zooals dafc in den regel genoemd wordt, is het nu weer mis in den doolhof. De nieuwste voorstellen van de regeering te Praag zijn door Henlein, beter gezegd door Hitier, afgewezen. Zij worden on voldoende en buitendien ook nog vaag ge noemd. Zoo noemen ze de Duitsche bladen Henlein staat op „de acht punten van Karls bad", geformuleerd in April van dit jaar. Die zijn deels onaanvaardbaar en bovendien ook vaag, zeggen de Engelsche bladen. "Èn dan is er nog een Sudeten-ïeider die, in het bijzijn van Henlein, heeft gezegd dat er nieuwe eischen zouden volgen als de acht punten soms eens aanvaard mochten worden. Sprak die man alleen namens zichzelf of verkon digde hij de meening van Henlein-lees-Hitler? Men weet het niet, zoodat dit ook vaag is. Aan vaagheden geen gebrek. De Times heeft op eigen houtje de mogelijkheid ge- opperd, dat Tsjecho-Slowakije eenige Sude- ten-Duitsche provincies aan Duitschland zou afstaan. De Engelsche regeering heeft al ver klaard, dat zij niets met dit artikel te maken heeft en andere Londensche bladen vallen het aan en noemen het onvoorzichtig, roeke loos, een aanmoediging voor de Duitschers en zoo meer. Maar aangezien de hoofdredac teur van de Times, hoe belangrijk zijn blad en hij zelf dan ook zijn, geen dictator van Engeland is kunnen de Duitschers niet zoo heel veel hoop uit zijn artikel halen. Het feit dat het in de krant heeft gestaan geeft slechts te denken. Is het een handig proef ballonnetje, een lokvinkje ter kalmeering van Berlijn, een listigheidje waarvan de Engel sche regeering wel wist maar waarvan te voren vaststond dat zij het onmiddellijk ver loochenen zou? Weer een vaagheid. Natuurlijk hebben er nu ook weer incidenten plaats gegrepen, ditmaal in Morawa Ostrowska. De Duitsche pers maakt er het gebruikelijke rumoer over. Zij zegt dat de; regeering in Praag zwak is, dat haar politie op eigen houtje handelt en dat Benesj en Hodza een vredelievende oplossing van het Sudeten-Duitsche probleem beletten. Als dit laatste zoo was zou men hen niet zoo zeer zwak als wel oliedom moeten noemen. Dat laatste zijn deze heeren zeer zeker niet. Het betoog van de Duitsche pers is dus al evenmin helder ,als de rest. Natuurlijk verzekeren alle persen van grootmachtige mogendheden thans meer dan om strijd, dat de toestand ernstig is. Cham berlain is uit Schotland naar Londen terug gekeerd en heeft met Halifax beraadslaagd. Hodza zou Donderdag Sudeten-leiders ont vangen, die Woensdag gezegd hebben dat zij niet meer wilden onderhandelen. De Fransche pers heeft het over een limiet, die bereikt is, maar we zijn nu al jarenlang gewend aan zulke limieten en er schijnen altijd weer andere achter te liggen. Als u mij een voorspelling vraagt, dan kan ik geen andere geven dan deze: Na eenige dagen van opwinding, en sensatie zal de poli tieke hemel opnieuw opklaren. Er zullen nieu we voorstellen komen. Die zullen eerst een kans lijken te maken en dan opnieuw afge wezen worden. Dan zal de hemel weer ver duisteren, enzoovoorts. Dit is tenminste de waarschijnlijke gang van zaken, die overigens overeenkomt met het verloop van alle onder handelingen over netelige vraagstukken, als daar zijn: verkoop van een koe, van een stuk land, van alles wat u maar wilt en waarvan de prijs niet op een etiket eraan bevestigd is, verder familietwisten, burenruzies, arbeids geschillen enzoovoorts. Het belangrijke verschil doet zich voor, dat deze Tsjecho-Slowaaksche aangelegenheid ons aller levens op het spel schijnt te zetten. Mocht de een of andere regeering zoo gek zijn, er een oorlog om te ontketenen, dan bestaat de kans dat heel Europa daarin meegesleept wordt. Het droeve feit doet zich voor dat wij in Nederland dit niet kunnen beïnvloeden. Het moge ons ietwat troosten dat de „gewone menschen" in Engeland, Duitschland, Frank rijk, Italië, België, Zweden, Rusland ènzoo- voorts dat evenmin kunnen terwijl zij even afkeerig zijn van een oorlog als wij De volken, waarmee ik steeds de gewone men schen bedoel en niet de geniale mannen, die hen in voortdurende angst en onzekerheid hou den, moeten er niets van hebben. Het kan Hun evenmin iets schelen of de Sudeten-Dult- schers onder Tsjechisch of Duitsch bestuur, staan of zelfbestuur hebben, als het u en mij werkelijk raakt. Iedere oplossing is hun goed waarbij een oorlog vermeden wordt. Nu blijft het onwaarschijnlijk dat een re geering dermate dol zal worden, dat zij zulk een oorlog begint. Er wordt wel met vuur ge speeld en met gevaren gesold, maar niemand voelt zich zeker dat hij de sterkste is. En het is bekend dat oorlogen alleen ondernomen worden door diegenen, die meenen de sterk- sten te zijn. Ook staat Rusland klaar om te profiteeren van een West-Europeesch con flict, hetgeen een onbehagelijke gedachte is. Derhalve geef ik u den raad niet bang te zijn. Het leven is trouwens te kort om het te besteden aan voortdurende afwisselingen van angst en opluchting en om in gedachten steeds maar heen en weer te reizen met Chamberlain, die in Schotland zit als het meeloopt en in Londen als het mis gaat. Dat weten we nu ook wel. De vorige groote oorlog is trouwens twintig jaar achter den rug. We tobben nog steeds met de gevolgen. Zou het niet belang wekkender, zij het dan minder sensationeel, zijn die eerst eens te pogen te overwinnen? Ik geloof dat ieder verstandig mensch er zoo over denkt en dat niets gehater is, bij de ge wone lieden in alle landen, dan de gedachte aan een nieuwen oorlog. Hetgeen toch voor zekere geniale mannen wel een overweginkje is, om in laatste instantie eenige rekening mee te houden R. P. Wat Luxor brengt in liet nieuwe seizoen. Twee uitstekende films. De directies van onze plaatselijke bioscoop theaters hebben voor het nieuwe seizoen hun keuze gemaakt uit de producties, die op de filmmarkt worden aangeboden. Dat daaruit voor de Beverwijksche theaters het beste is gekozen spreekt vanzelf. Het Luxor Theater brengt de belangrijkste ;roote films van Paramount en 20th Century Fox. De bezoekers van dit theater zullen weer volop kunnen genieten van de sterren, die een wereldreputatie genieten. In de eerste plaats dienen wij de aandacht te vestigen op een groote film. die reeds nu „de triomf van Hollywood" wordt genoemd. Dat is het grootsche filmwerk „In oud Chicago", een schepping van Darryl F. Zannek. De filmpers noemt dit zelfs de meesterschepping van dezen op het eerste plan staanden regisseur. De hoofd rollen zijn in handen van Tyrone Power, Alice Faye en Don Ameche. Een actueele dramatische geschiedenis wordt behandeld in de groote film „Ellis- eiland" (Het eiland der tranen). Ook in dit filmwerk, van ongekende dramatische kracht ontmoet men Don Ameche, ditmaal in gezel schap van Adolphe Menjou en John Barry- more. Victor Me. Laglen zal men kunnen bewonde ren in de film „Daar waar mijn Sari woon", een titel, die speciaal voor ons land een groote attractie heeft. Hij speelt hierin met Brian Donlevy en Grace Fields. Ook in de humoreske .Veldslag in New York" speelt hij de hoofdrol, eveneens naast Brion Donlevy en voorts met Louise Hovick. Groote avonturenfilms zijn „Het schip der vervloeking" met Warner Baxter en Freddie Bartholomew en „Onder gele vlag" met Hans Albers en Dorothea Wieck. Het voortreffelijke tweetal Gary Cooper en Claudette Colbert ontmoeten de bezoekers van Luxor in „Blauwbaard's achtste Vrouw". (Regie Ernst Lubitsch). Natuurlijk ontbreekt ook? Shirley Temple niet op het programma". In de film „Zwerf ster t je" ontplooit zij een geheel nieuwe zijde van haar talent. „You and me" onder regie van Fritz Lang behandelt den moeilijken levensweg van op eerewoord vrijgelaten gevangenen, die een nieuw leven trachten te beginnen. Silvia Sidney en George Raft vervullen de hoofdrollen. De romantiek van' de Stille Zuidzee wordt' in over vloed geboden in „Zeeschuimers" met Oscar Homolka, Frances Farmer en Ray Milland. De prachtige natuur leende zich voor een uit voering van dez-e film in Techni-color. Tino Rossi's smeltende zang zal men kunnen beluisteren in de schier volmaakte zangfilm „Het gebeurde in Napels". Zarah Leander, wier stem ook reeds over de geheele wereld bekend en beroemd is, vervult de hoofdrol in de groote showfilm „Première". Een drama op muzikalen grondslag is „Tango Nocturne' met Pola Negri. (Een vindingrijk man te Chicago heeft een dienst gestichtdie ten doel heeftzakenlieden die het zeer druk hébben, tijdig te waar schuwendat de verjaardag van hun vrouw nadert. Desgewenscht zorgt de dienst voor geschenken en lievelingsbloemen.) Nu u, meneer, bij ons staat ingeschreven, Berichten wij u, volgens afspraak, even, Wat u door zakelijke zorg ontging Maar niettemin blijft een belangrijk ding: Toon u aanstaanden Donderdag niet karig, Uw vrouw is, volgens onze boeken, jarig. U hebt dus op den kop drié dagen tijd, Geachte man en vader, wees bereid. Als extra service kunnen wij u noemen, De voorkeur van uw vrouw op 't punt van bloemen, Die is, toepasselijk op dit. gebied, De teere blauwe bloem vergeet-me-niet, Wij willen de bestelling ook verzorgen, Telefoneer ons uiterlijk dan morgen, En als u deze moeite hebt gedaan, Kunt u weer rustig aan uw zaken gaan. Wij zorgen ook voor andere geschenken. Als u geen tijd hebt om eraan te'denken, Alleen de heilwensch en verjaardagszoen, Dat zult u eigenmondig moeten doen. Dit is de hulpdienst, dien men is gaan bieden, Aan 't gilde van Chicago's zakenlieden, Van wie door onverpoosde dollarjacht Geen aandacht voor hun vrouw meer wordt verwacht. De man die deze firma is begonnen, Heeft dan misschien iets bijster slims verzonnen, Maar voor nuchter denkend Hollandsch mensch, Gaat dit toch, dunkt mij, ver over de grens. En ik vermoed, dat ook Chicago's vrouwen, Als 't haar gevraagd wordt, 't zoo zullen beschouwen Wanneer mijn man dat uit zichzelf niet weet, Heb ik maar liever, dat hij het vergeet. P. GASUS. Tenslotte vermelden wij in deze uiteraard onvolledige opsomming nog een muzikale cavalcade „Alexanders Ragtime-Band", mu ziek van Irving Berlin. De directie van het Luxor Theater noemde het aanstaande seizoen „Het seizoen der troe ven'. Wanneer men de hierboven genoemde titels leest komt men tot de overtuiging, dat deze benaming niet ten onrechte is gekozen. Wat de tuinders kregen. NOTEERING VAN DE GROENTEVEILING. Dubbele boonen per K.G. 1520 cent. Trosboonen per K.G. 1720 cent. Snij boonen per K.G. 12—21 cent. Tuinboonen per K.G. TO15 cent. Pronkboonen per K.G. 1012 cent. Sla per 100 stuks f 1.50f 2. Andijvie per 100 stuks f 2—f 2.50. Komkommers per stuk 45 cent. Wortelen per bos 46 cent. Frambozen per doosje 1022 cent. Bramen per mand 50—75 cent. BEVERWIJK NAAR DE NEDERLAAG WEDSTRIJDEN. Het eerste elftal van „Beverwijk" zal a.s. Zondag te Wormerveer een wedstrijd spe len tegen Q. S. C. in het nederlaag-tournooi, dat door deze vereeniging werd georgani seerd. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Vrijdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned., 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned„ 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs. 10.55 Brus sel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Li.in IV. 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg., 11.20 Nationaal pro gramma; 5.00 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg., 10.20 Natio naal programma. Lijn V.: Diversen, De Hoogoven Schaakclub opent het seizoen. Huldiging van den club-kampioen. De Hoogoven Schaakclub zal op Vrijdag 16 September in het Casino het winterseizoen openen. In deze eerste samenkomst zal afscheid worden genomen van den heer Ir. W. L. Z. van der Vegte, die zoo'n belangrijke figuur was in de schaakclub. Het hoofdbestuur van Hoog- oven-Staten zal zich bij deze plechtigheid doen vertegenwoordigen Vervolgens zullen de prijzen worden uit gereikt van het winterseizoen 1937/1938. Daar na volgt de' huldiging van den lieer C. van Krimpen, die het persoonlijk clubkampioen - schap van de schaakclub behaalde. Een gongwedstrijd, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld, besluit den openings avond. Op 23 September speelt de club een trai ningswedstrijd tegen het sterke „Kijk Uit" uit IJmuiden. De clubcompetities zullen op 30 September aanvangen. Dan zullen tevens de drie tientallen worden samengesteld, die zullen uitkomen in de competitie van den Neder- landschen Schaakbond. In verband hiermede kunnen nieuwe leden zich tot dien datum aanmelden bij de heeren C. van Krimpen, Creutzberglaan 124, alhier en P. H. Veldheer, Duinvlietstraat 101, Velsen- Noord. Lida Baarova en Hans Söhnker in de operette film „Die Fledermaus". (W. B. Theater, Beverwijk.) Een beeld uit de film „Mrs. Cheyny's Verdwijning". (Kennemer Theater, Beverwijk.) DOOR EEN FIETS AANGEREDEN. Een leerling van de R.-K. Leerschool aan den Romerkerkweg kwam bij het uitgaan van de school in onzachte aanraking met een passeerende fiets. De jongen kwam zoo on gelukkig terecht, dat .hij een been brak. Na verbonden te zijn werd hij overgebracht naar het Roode Kruis-ziekenhuis, DE RENTE VAN DE SPAARBANK. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Spaarbank te Beverwijk besloten de rente der spaargelden meer in overeenstemming te brengen met de bij andere spaarbanken ge bruikelijke rentecijfers en deze met ingang van 1 Januari 1939 terug te brengen op 3 pet. LEDENVERGADERING INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Gisteravond hield de plaatselijke af deeling van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling een ledenvergadering in de bovenzaal van café „Bellevue". De voorzitter, de heer J. Romunde, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna hij verslag uitbracht van de te Haar lem gehouden Gewestelijke vergadering. Hier uit bleek o.a. dat de heer F. Bruins, secretaris van de afdeellng tot Gewestelijk bestuurder is benoemd. Vervolgens deelde spreker mede, dat op 24 en 25 September a.s. op het Paaschduin een week-end zal worden gehouden in samen werking met enkele andere afdeelingen. Voorts zal gepoogd worden in samenwerking met den Beverwijkschen Bestuurdersbond eenige kadercursussen te organiseeren. Ook is men voornemens met de adspirant- leerlingien van de Arbeiders Avondschool een bijeenkomst te houden, waarin een uiteen zetting zal worden gegeven van het doel der school. In vergelijking met voorgaande jaren bleek het schoolgeld aanmerkelijk verlaagd te zijn. Bij de bespreking van het Winterprogramma werd besloten tot het houden van eenige lezingen met lichtbeelden, terwijl daarnaast bij voldoende animo een leesclubje zal worden georganiseerd onder deskundige leiding. Hierna volgde de verkiezing van een pen ningmeester, daar de heer P. Stevens, wegens drukke werkzaamheden had bedankt. Nadat de voorzitter den afgetreden functio naris dank had gebracht voor't door hem ver richte werk, werd als zoodanig benoemd de heer D. Visser. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank de goedgeslaagde vergade ring. S. J. v. d. MEIJ'S Schoenmak^ bedrijf noteert Heeren zolen en hakken m Dames zolen en hakken 70 Dus allen naar de Baanslraat 1] Beverwijk. Adv. Ingez. 3 Kennemer Theater brengt Mrs. Cheyny's Verdwijn™,, Met een sterbezettmg. Als hoofdnummer wordt deze week in 1, Kennemer Theater vertoont „Mrs ch verdwijning". De hoofdrollen worden S?3 door Joan Crawford, William Powell d u t Montgomery. 11 Aan den inhoud van deze film hehho* het volgende ontleend: 11 Lord Kelton is een eerwaardige eenigszins onhandige Engelschman en Th1 Cheyny een jonge zeer charmante Amerika y sche. Op de boot, die hen beiden naar Eur voert, vindt hij haar slapend in zijn <5? en, hoewel haar charme hem allerminstSi gaat, voelt hij zich nog minder op zijn geS Alles blijkt echter een misverstand te doch hierdoor maakt Fay kennis met de v^ den van Lord Kelton, o.a. de ion^A t„?,* Arthur Dilling. In Londen huurt Fay een huis en invito* Lord Kelton en zijn vrienden, waarbij zioh de Hertogin van Ebley bewindt, een aardÏÏ maar eenigszins excentrieke tante van Arthur Wanneer de gasten vertrokken zijn ver andert de geheele atmosfeer in het huis va« Fay. Charles, de butler, zoowel als de ander bedienden blijken handlangers van Fav fo zijn, die willen probeeren de beroemde parek van de hertogin van Ebley te stelen, terwlil tevens blijkt dat de vergissing van de cabine aan boord van het schip een weloverwogen punt was in het plan de campagne om met Lord Kelton en door hem met de hertogin van Ebley kennis te maken. Fay vindt haar nieuwe vrienden echter aardig en wil de zaak liever opgeven. Maar terwille van Charles, voor wien ze groote vriendschap voelt, besluit ze er mee door te gaan. Tijdens het verblijf bij Arthur's tante probeert lord Kelton haar ten huwelijk te vragen. Fay slaat zijn huwelijksaanzoek ai daar ze begrijpt, dat dit onder de gegeven omstandigheden toch niet mogelijk is. Dien avond slaagt Fay er inderdaad in de parels te stelen, maar wanneer ze in haar kamer terugkomt en de parels uit het raam wil gooien, waar Charles staat te wachten, komt plotseling Arthur te voorschijn en neemt haar de parels af. Hij had achterdocht ge kregen toen hij in Charles een oplichter her kende. Den volgenden morgen komt de inspec teur van Scotland-Yard om Fay en Charles te arresteeren. Charles belooft echter al zijn misdaden op te biechten op voorwaarde dat Fay wordt vrijgelaten. Charles vertrekt nu naar de gevangenis en Fay zorgt met Arthur's hulp voor de eeuwige verdwijning van Mrs. Cheyny, waarvoor een jonggetrouwde Mrs. Dilling in de plaats zal komen. TOELATINGSEXAMEN R.-K. TUINBOUW. WINTERSCHOOL. Het toelatingsexamen voor den nieuwen cursus van de R.-K. Tuinbouwwinterschool al hier zal op Vrijdag 16 September in het school irebouw worden gehouden. Tot 14 September kunnen de candidaten voor dit examen zich aan het schoolgebouw doen inschrijven. VERGADERING VAN DE HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Dinsdagavond houdt de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, afdeellng Velsen en omstreken, in Hotel „Ter Burg" een ledenver gadering. De agenda vermeldt o.m. het verslag der commissie belast met het nazien der rekening over 1937; verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren G. Hannema en Corn. Joor; benoeming van twee afgevaardigden en twee plaatsvervangers voor de algemeene vergadering en behande ling van de agenda voor deze vergadering, die op Woensdag 5 October te 's-Gravenhage ge houden wordt. WEDSTRIJD TUSSCHEN C. S. V. EN VITESSE Zondag zal op het C.S.V.-terrein aan den Zeeweg een vriendschappelijke wedstrijd wor den gespeeld tusschen de eerste elftallen van C.S.V. en Vitesse. Het geldt hier de return match van den wedstrijd, die vorig jaar op het Vitesse-terrein werd gespeeld en eindig de in een overwinning voor Vitesse. C.S.V., die intusschen tot de vierde klasse van den K.N.V.B. is toegelaten, zal ongetwijfeld deze nederlaag ongedaan willen maken, waar te genover staat, dat Vitesse er alles op zal zet ten om wederom te zegevieren. Hoe het ook zij, voor beide elftallen zal het een goede oefe ning zijn voor de komende competitie. De burgemeester heeft zich bereid verklaard den aftrap te doen. De wedstrijd is tevens be doeld als slot van de zoo goed geslaagde ju bileumfeesten. De wedstrijd wordt voorafgegaan door een ontmoeting tusschen de veteranen van de beide vereenigingen. Deze wedstrijd begint te half twee. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, Rott. n. Tampico, 7 v. Havana. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 5 te Houston. Locbkatrine, Rott. n. Vancouver 7 te Cris tobal. Boschdijk, Rott. n. N.-Orl. 8 te Antwerpen. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 6, 38 m. NW van Land's End. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen 7, 300 m. W. van Land's End. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, 7 v. Vlaardingen te Stock holm voor Lulea. Rozenburg, Vlaard. n. Bilbao p. 6 Dover. Stad Zaandam, 8 v. Vlaard. n. Les Falaises. Vredenburg, Wabana n. Vlaard. p. 8 Lizard. Stad Haarlem, 8 v. Rott, n. Morphoubaai. Vredenburg, 9 (n.m.) v. Wabana te Vlaar dingen verwacht. Stad Schiedam, Pepel n. Rott. p. 8 Dungen. HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein (thuisr.) 8 van Zanzibar. Springfontein, 7 v. Antwerpen te Hamburg. Nijkerk (uitr.) 7 van Dar-es-Salaam. Jagersfontein, 7 v. Hamburg n. Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 8 v. West-Afrika te Amst. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 8 te Genua. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 8 v. Amst. te Rott. Costa Rica, Amst. n. Barbados 7 v. Madeira. Fauna, 7 v. Gibraltar te Genua. Ganymedes, 8 van Londen te Amst. Nereus, 7 v. Pasajes n. Santander. Odysseus, 7 v. Amst. naar Kopenhagen. Socrates, 7 v. Chancay n. Balbao. Vulcanus, 7 v. Amst. n. Hamburg. Vesta, 8 van Hamburg te Amst. Hermes, 8 v. Amst. n. Rott. KON HOLLANDSCHE LLOYD, Salland, 8 v. Amst. n. Buenos-Ayres. Waterland (thuisr.) 6 te Santos. Triton, 8 van Alexandrië te Rott. Zaanland, 7 v. Amst. te B.-Ayres. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Achilles, Japan n. Rott. via Londen 7, 300 mijl van Land's End. City of Derby, Taku Bar n. Rott. p. 8 Gi braltar. Eurybates, Amst. n. Java 7 v. Falmouth. Maron, Amst. n. Java 7 te Liverpool. Agamemnon, Japan n. Rott. 7 y. Hongkong. City of Bagdad, 7 v. Saigon n. Rott. Menelaus, Japan n. Rott. te Penang. Euryades, Rott. n. Japan p. 7 Gibraltar. Eurylochus, Batavia n. Amst. 7 v. Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tjikembang (uitr.) pass. 8 Gibraltar. Kota Agoeng (thuisr.) p. 7 Finisterre. Baloeran (uitr.) 8 te Marseille. Indrapoera (uitr.) 8 te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyohe (thuisr.) 7 v. Victoria (Braz.). STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Saleier, 6 van Lorenzo Marques n. Tjilatjap. Poelau Roebiah (thuisr.) 6 v. Singapore. WIJKLIJN. Beverwijk, Danzig n. Providence p. 8 Dunnet Head. Winterswijk, Rott. n. N.-York 7 op- 700 mijl O. van Kaap Race. Stolwijk, 8 v. Rott. n, Bilbao. Groote diepgang. Het met pyriet beladen Noorsche motor schip Tepto, dat gisteren van Huelva naar Amsterdam passeerde, had een diepgang van acht meter. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Orion is van Amsterdam bij de Hoogovens aangekomen om een gedeeltelijke lading ijzer in te nemen. AANGEKOMEN. 7 September: Tento m.s. Huelva Islands Falk pol.kr. Noordzee Nautilus pol.kr.. Noordzee Grunda m.s. Wasa. Shelon s.s. Archangel 8 September: Lowick m.s. New Castle Ganymedes s.s. La Romana Reggestroom s.s. West Afrika IJstroom m.s. Huil Rene Paul m.s. Rouaan Nic. Zografia s.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 7 September: Kongsgaard m.s. Killingholm Democraat m.s. Antwerpen Vliestroom s.s. Leith Vulcanus s.s. Hamburg Granö s.s. Dunston Modesta s.s. Gdynia Montferland s.s. Hamburg Knut- s.s. Bremen Wilbo m.s. Londen Odysseus s.s. Kopenhagen. Vechtstroom s.s. Huil Agamemnon s.s. Midd, Zee Theano s.s. Rotterdam Wild Rose s.s. Antwerpen Wagogo s.s. West Afrika 8 September: Rhein s.s. Hamburg Queenworth s.s. Sunderland Ussuri s.s. Leningrad Gruno m.s. Gdynia Hamra s.s. Hamburg Helene Russ s.s. Hamburg Salland s.s. Buenos Aires Haring voor Polen. Met het Nederlandsche motorschip Gruno, dat in ballast van Spaarndam in de Visschers- haven aankwam, is een lading haring naar Gdynia verscheept. Gecombineerde dienst. Het Duitsche stoomschip Wagogo van de Woerman-Lijn kwam van Hamburg naar Amsterdam voor Afrika te laden in den ge- combineerden dienst met de Holland-West- Afrika Lijn. Uitbreiding Londendienst. Met het vertrek van het Nederlandsch mo torschip Wilbo, dat Woensdagavond naar Londen vertrok, is de dienst tusschen die haven en Amsterdam/Deventer/Hengelo van een wekelijkschen tot een halfwekeüjkscnen uitgebreid.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2