BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN HEEMSKERK CASTRICUM WIJK AAN ZEE BURGERLIJKE STAND. VELSEN Veel waardeering voor de supportersvereeniging. Derde lustrum van Rood-Zwart. Gisteravond heeft de Supportersvereeniging Rood-Zwart van de Kennemers in café „De Groentenbeurs" haar jaarvergadering gehou' den, die in verband met het 15-jarig bestaan van de vereeniging een feestelijk karakter droeg. Do voorzitter, de heer K. Huisman, heette in zijn openingswoord de aanwezigen harte' lijk welkom en in het bijzonder het bestuur van de Kennemers. Spr. die pas hersteld van een ernstige ziekte, dankte het bestuur van de Kennemers en van de Supportersver eeniging voor de blijken van belangstelling, die spr. tijdens zijn ziekte heeft ondervonden. Voorts bracht de voorzitter dank aan de re dactie van het cluborgaan „De Rood-Zwarte' voor het overzicht over de afgeloopen 15 jaar. Verder memoreerde de heer Huisman het doel van de supportersvereeniging er op wij zende, dat dit in de afgeloopen jaren steeds is nagestreefd. De bond van supportersverenigingen, die eenigen tijd geleden is opgericht, heeft dan ook volgens spr., een groot deel van de ge stelde illusies in vervulling doen gaan. De notulen van de vorige vergadering wer den onder dankzegging onveranderd goedge keurd. Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van de supportersvereeniging „Feijenoord", waarin werd verzocht om toe te treden tot den bond van supportersvereeni gingen. De heer K. Prent bracht over de oprich tingsvergadering van dezen bond een uitvoe rig verslag uit. Na eenige besprekingen werd besloten om tot dezen bond toe te treden. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Honig, bleek, dat het afgeloopen jaar zeer gunstig is geweest. Verder gaf de se cretaris nog een beknopt overzicht van de afgeloopen 15 jaar. De vereeniging werd op 15 Februari 1923 door enkele trouwe suppor ters van de Kennemers opgericht. Op deze vergadering gaven zich 18 personen als lid op. De voorzitter de heer K. Huisman, heeft van de oprichting af in het bestuur zitting gehad. Het financieele verslag van den penning meester, den heer W. Deugd, vermeldde aan ontvangsten f 1023.01 en aan uitgaven f 840.28 Een batig saldo dus van f 182.73. De heer Chr. Beltermann deelde namens de kascommissie mede, dat de boeken en be scheiden van de vereeniging in uitstekende orde waren bevonden, zoodat den penning meester décharge werd verleend.. De voorzitter bracht secretaris en penning meester dank voor de uitvoerige jaarversla gen. Het vervoer van het eerste elftal werd voor het a.s. seizoen gegund aan de N.V. v.h. Waterdrinker, terwijl de gunning voor het vervoer van het tweede elftal werd aange houden. Hierna werd beloten om evenals het vorige jaar weer programmaboekjes en raambiljet ten uit te geven. De heeren K. Huisman en W. Deugd, die periodiek moesten aftreden, werden bij ac clamatie herkozen. De heer Zwaan werd met algemeene stemmen in de vacature van den heer S. D. Hoogvorst benoemd. In de kascommissie werden benoemd de heeren Bos en H. van der Plas. De heer Chr. Beltermann werd als reserve aangewezen. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter van de Kennemers, de heer M. Lindner dank aan het bestuur van Rood Zwart voor de prettige samenwerking in het afge loopen seizoen. Na de rondvraag heeft de heer M. Lindner namens de Kennemers het bestuur gecom plimenteerd met het 16-jarig bestaan. Ieder een weet, aldus spr., wat de supportersver eeniging voor de Kennemers is geweest. Zoo wel financieel als moreel is de vereeniging steeds bijgesprongen in het vereenigingsleven van de Kennemers. Hoewel het financieel de laatste jaren niet meer noodig is geweest, is de vereeniging in den laatsten tijd een groote moreele steun geweest. Bovendien heeft de jubileerende or ganisatie steeds getracht om de Kennemers grooter te maken. De heer M. Lindner dankte het bestuur voor den ondervonden steun in de afgeloopen 15 jaar. Vervolgens richtte spr. zich tot den heer Huisman, die onafgebroken 15 jaar in het bestuur zitting heeft gehad. Ondanks den hoogen leeftijd van den heer Huisman, aldus spr., is hij nog steeds een actief bestuurslid, die voor een jongeren niet onderdoet. Spr. hoopte, dat het den heer Huisman gegeven zou zijn om nog vele jaren als voorzitter van de supportersvereeniging op te treden. De heer Lindner overhandigde hierna het bestuur een bloemenmand en den heer Huis man een aandenken. De heer Huisman dankte voor de huldiging en voegde hieraan nog toe steeds geijverd te hebben om met de Kennemers steeds zoo in nig mogelijk samen te werken. Steeds heeft het bestuur van Rood Zwart groote waardeering ondervonden voor den verrichten arbeid en en daarin een nieuwe aansporing gevonden om op den ingeslagen weg voort te gaan. Spr. hoopte, dat Rood Zwart nog eens zal kunnen medewerken dat Kennemers in de eerste klas kan uitkomen. Namens de supportersvereeniging wenschte de heer K. Prent den heer Huisman een vol ledig herstel toe. Voorts feliciteerde hij den voorzitter met zijn 15-jarig bestuurslidmaat schap en het 3e lustrum van de vereeniging. De heer Prent bood den jubilaris een fraaien bloemenmand en een kistje sigaren aan. De fa. Kruk had de jubileerende vereeniging een krentenbrood en een tulband geschonken, wat door de aanwezigen op hoogen prijs werd gesteld. De smakelijke bakkersproducten wer den meteen aangesneden. De voorzitter heeft tenslotte de schenkers van de cadeaux hartelijk bedankt. Hierna bleef het gezelschap nog geruimen tijd bijeen. Atreus (Eng Amstelland (Ned.) x Agnita (Ned.) Achilles (Ned.) Altona (Du.) Ariadne (Ned.) Amazone (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) K. Fernström (Zw.) Amsterdam (Ital.) Aleksandar I (J. SI.) Alca (Fin) DE VOETBALLERS EN DE SUPPORTERS GAAN VERGADEREN. De supportersvereeniging „Rood Wit" van de voetbalvereeniging Beverwijk zal Dinsdag avond in café „De Vriendschap" aan den Alk- maarschenweg een ledenvergadering houden. Den daaropvolgenden avond, Woensdag 14 September, vergadert in hetzelfde lokaal de voetbalvereeniging „Beverwijk". JAARVERGADERING BRIDGECLUB „SANS ATOUT Op Woensdag 14 September houdt de brid geclub „Sans Atout" in het Witte Kruisge- bouw aan de Baanstraat haar jaarvergade ring. De agenda vermeldt om. jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Het nieuwe programma van liet W, BTheater „Die Fledermaus" „Menschen jacht". In de nieuwe bioscoopweek vertoont het W.B.-Theater als hoofdnummer „Menschen- jacht". Jackie Cooper, Joseph Calleia en de beroemde speurhond Rin Tin Tin Jr., vertol ken de hoofdrollen in deze film. Frederick Martindale Jr., loopt van huis weg omdat zijn vader niet wil hebben dat de jon gen zijn politiehond „Duke" bij zich houdt. Hij komt in aanraking met Joe Calermo, een bendeleider, op weg om een rijkspantserwa gen aan te houden, waarmede geld wordt ver voerd. Daar Freddie en Duke onopzettelijke getuigen waren van den overval, besluit Joe hen door een van zijn mannen te laten om brengen. Freddie en Duke weten echter te ontvluch ten, doch Joe probeert Freddie nog dood te schieten. Hij treft echter den hond, die ver wond wordt. De jongen is radeloos en hoewel Joe voor geeft, niets om den hond of om den jongen te geven, wordt hij geroerd door het tooneeltje, dat zich voor zijn oogen afspeelt. Hij verbindt Duke waarna hij hond en jon gen in z'n auto meeneemt. De bandiet gaat van Freddie houden; zij roeien en visschen samen en leven onbekommerd in de bergen. De politie zit echter niet stil en overal wordt naar Joe gezocht, dien men ervan verdenkt den jongen ontvoerd te hebben. Op aanraden van den inspecteur van politie looft de vader 50.000 dollar uit om zoodoende de bende ertoe te brengen de verblijfplaats van Joe op te sporen. Inderdaad gebeurt dit en de politie arresteert Joe, terwijl de bende zelf er met Freddie van door gaat. Alhoewel Joe volhoudt niet te weten, waar Freddie heengebracht is, wordt er aan zijn verhaal geen geloof gehecht. Hij vraagt om de vrijheid om in staat te zijn naar Freddie te zoeken en belooft dan in elk geval terug te komen. De politie voelt hiervoor echter niet veel. Joe slaagt er dan in om te ontsnappen en geholpen door Duke slaagt hij erin de schuilplaats van de bende te vinden en Freddie te bevrijden. De politie heeft hem echter achtervolgd en arresteert de geheele bende. Alvorens dit gebeurt, wordt Joe doodelijk getroffen door een van zijn vroegere helpers, en omringd door de politiemannen sterft hij Het tweede hoofdnummer is „Fledermaus' met Lida Baarova en Hans Söhnker in de hoofdrollen. Levendige handel op de groentenmarkt. Ondanks de feestdagen. Het komt meermalen voor, dat bij feestelijke gelegenheden de handel min of meer van streek raakt, waardoor de prijzen van som mige producten nadeelig beinvloed worden. De gang van zaken gedurende de week van 27 Sept. had echter in dit opzicht een normaal verloop. De feestelijkheden hebben aan de stemming in den handel geen afbreuk gedaan. Behoudens enkele uitzondering konden dan ook de prijzen van de groenten zich op behoor lijk peil handhaven. De aanvoer van de diverse boonensoorten onderging in de afgeloopen ïk een belangrijke vermindering. Behalve pronkboonen bestaat het aanbod grootendeels uit restanten. Voor de nog aanwezige goede kwaliteiten was geregeld veel belangstelling en werden hooge prijzen besteed. Snijboonen wisselden in prijs naar kwaliteit. Zoo ongeveer van 1426 ct., trosboonen van 2030 en dub bele boonen van 1730 ct. per kg. Pronkboo nen, die in het laatst der vorige week van 911 ct. noteerden, stegen op de veiling van Maan dag in prijs en werden voor ruim 16 ct. per kg. afgenomen terwijl ook op de veiling van Woensdag, ofschoon in doorsnee de noteerin gen iets lager waren, de prijs op behoorlijk peil bleef. Postelein had bij ruime aanvoer nog al schommelende noteeringen, die op som mige dagen wisselden van 3855 ct. per kist. Spinazie zonder gebreken noteerde voor kleine kisten van 5065 ct. Ook voor bospeen was geregeld goede belangstelling zoodat dit pro duct een willige afname had. Voor bospeen waren de noteeringen naar soort en kwaliteit van 712 ct. per bos en voor waschpeen wer den van 511 ct. per kg. besteed. Bloemkool had ook deze week een zeer wil lige kooplust. Voor goede soort, die echter zeer weinig wordt aangevoerd kwamen prijzen voor van 1220 ct. per stuk. De slahandel vertoon de de laatste dagen een zekere lusteloosheid, SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Breda (Ned.) x) Bitterfeld (Du.) Boskoop (Ned.) Baam (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Britannic (Br.) Boug (Rus) Caribia (Du.) x) Crijnssen (Ned.) Ceres (Ned.) D. G. Thermiotis (Gr.) Essen (Du.) Enryloehus (Br.) Enggano (Ned.) Eemland (Ned.) Europe (Noor) Edw Blyden (Br.) Heemskerk (Ned.) x) Heidelberg (Du.) Henrica (Ned.) Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) Joh.v.Oldenbarnev. (N.) Joh. de Witt x) Kreta (D.) Krasnoe Znamia (Rus; Luneborg (Du.) Liberian (Eng.) Laertes (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) x) Melampus (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Narkissos (Gr.) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Peisander (Ned.) x) Pluto (Ned.) Poseidon (Ned.) Phoenicia (Du.) Reaveley (Eng.) Randfontein (Ned.) Rovolyutsioner (Rus) Serooskerk (Ned.) x) Sesostris (Du.) Sembilan (Ned.) x) Socrates (Ned.) Salawati (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Stella (Ned.) Standard (Br.) Simon Bolivar (Ned.) Springfontein (Ned.) x Batavia Buenos Aires Curasao (via Hbg.) Alexandria Ned. Indië Midd. Zee West-Indië Midd. Zee W. Afrika Karlshamn Bombay Londeft Ornskoldsvik Chili (via L'pool) Ned. Indie Chili Chili Hamburg Beira Onega Archangel Pto Barrios West Indië Zw. Zee Buenos Aires Ned. Indië Batavia Batavia Santos Port Arthur West Afrika Z.-Afrika Ned. Indië Danzig Stettin Zuid Afrika Batavia Batavia West Indië Archangel Ned. Indië West Afrika Batavia Beira Hamburg Hamburg Zw. Zee Santos Kopenhagen Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia Danzig Albany Pto Barrio3 Buenos Aires Z. Afrika Archangel Triton (Ned.) Titus (Ned.) Trajanus (Ned.). Tyningö (Zw.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Cristobal Batavia Chili Batavia West Indië Calamata Aruba Hamburg Hamburg Alexandrlë Bourgas Zw. Zee Oxelösund (v. IJm.) Hamburg Hamburg Buenos Aires Japan Buenos Aires 16 Sept. 16 Sept. 20 Sept. 7 Oct. 15 Sept. 16 Sept. 12 Sept. 10 Sept. heden 11 Sept. 10 Sept. 21 Sept. 12 Sept. 15 Sept. 16 Sept. 13 Sept. 27 Sept. 7 Oct. 1 Oct. 20 Sept. 21 Oct. 9 Sept. 13 Sept. 6 Sept. 21 Sept. 12 Oct. 14 Sept. 9 Sept. 27 Sept. 12 Sept. 23 Sept. 15 Sept. 18 Sept. 8 Oct. 12 Sept. 18 Sept. 17 Sept. 4 Oct. 12 Sept. 10 Oct. 10 Sept. 10 Sept. 16 Sept. 14 Sept. 12 Sept. 10 Sept. 11 Sept. 8 Sept. 19 Sept. 16 Sept. 11 Sept. 8 Sept. 11 Sept. 30 Sept. 14 Oct. 4 Sept. van Pt. Said. 31 Aug. van Bahia. 21 Aug. van Aruba. 3 Sept. van Catania. 3 Sept. van Singapore. 5 Sept. van Gibraltar. 27 Aug. van Curasao. 7 Sept. van Gibraltar. 3 Sept. van Pt. Bouet. in lading. 4 Sept. van Gibraltar. 6 Sept. te Rotterdam. 5 Sept. vertrokken. 27 Aug. van Curacao. 4 Sept. van Gibraltar. 4 Sept. van Paita. 6 Sept. te Valparaiso, vertrekt 17 Sept. 8 Sept.' van Zanzibar. 6 Sept. van Lodingen. 5 Sept. vertrokken. 6 Sept. van Barbados. 31 Aug. van Barbados. 7 Sept. te Bourgas. 27 Aug. vertrokken. 7 Sept. van Colombo. 3 Sept. vertrokken. 7 Sept. van Colombo. 3 Sept. vertrokken. 2 Sept. vertrokken. 8 Sept. te Rotterdam. 6 Sept. te Hamburg. 5 Sept. van Macassar. 6 Sept. vertrokken. vertrekt 10 Sept. 8 Sept. te Bremen. 31 Aug. van Colombo, vertrekt 10 Sept. 31 Aug. van St. Michiels. 31 Aug. vertrokken. 7 Sept. van Pt. Said. 6 Sept. van Finisterre. 27 Aug. van Colombo. 6 Sept. van Aden, vertrekt 10 Sept. vertrekt 17 Sept. 8 Sept. van Necochea. 6 Sept. van Gibraltar. 6 Sept. van Las Palmas. vertrekt 15 Sept. 5 Sept. van Pt. Said. 6 Sept. van Singapore. 31 Aug. van Padang. in lading, vertrekt 10 Sept. 9 Sept. vertrokken. 3 Sept. vertrokken. vertrekt 12 Sept. 2 Sept. van Teneriffe. 26 Aug. van Kaapstad. 1 Sept. vertrokken. 6 Sept. van Aden. 31 Aug. van Port-of-Spain, 28 Aug. van Colombo. 7 Sept. van Chancay, 31 Aug. van Belawan. 19 Aug. van Paramaribo. 1 Sept. vertrokken. 3 Sept. v. Land's End. vertrekt 10 Sept. in lading. 8 Sept. te Rotterdam. 6 Sept. van Samos. 5 Sept. van Piraeus. 5 Sept. vertrokken. 7 Sept. vertrokken, vertrekt 10 Sept. 6 Sept. te Santos. 7 Sept. van Shanghai, vertrekt 15 Sept. zoodat de hooge prijzen, die nog vorige week gangbaar waren, belangrijk moesten inboeten. De noteeringen voor de beste soort konden tot f 4 komen, doch in het midden van deze week was niet alleen de afwijkende soort sterk in verdrukking, maar ook voor de beste soorten werd tot f 2 betaald. Andijvie, waarvan de kwaliteit iets beter begint te worden was naar soort willig te verhandelen en noteerde van 24 ct. per kg. Komkommers bleven bij nog steeds ongewijzigden aanvoer prijshoudend en werden naar soort afgenomen van 26 ct. p. stuk. Met den tomatenhandel wil 't nog steeds niet vlotten. De prijzen, die al sedert gerui men tijd sterk aan den lagen kant staan, vertoonen nog niet de minste neigng tot ver betering. Van de koolsoorten, die aangeboden worden, zijn de „groentjes" nog de meest ge wilde. Naar kwaliteit wordt deze soort met prijzen van 57 ct. per kg. betaald. Augurken, die in sterk uiteenloopende kwaliteit worden aangeboden maken voor de fijne soorten be hoorlijke prijzen. Hiervan liepen de prijzen uiteen van 630 ct. per kg. In de fruitafdeeling komen van de appelen in hoofdzaak de keu kensoorten voor, die naar kwaliteit van de hand gaan voor 814 ct. per kg. De prijzen van peren, die zeer schaarsch zijn, gaan iets hooger en loopen zoo ongeveer van 1216 ct. doch voor fijne soorten tafelperen loopen deze tot ruim 30 ct. per kg. Druiven blijven zich be wegen op een peil van 40 ct. per kg. en meloe nen naar soort van 820 ct. per stuk. Bridgeclub „Sans Atout". Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Resultaten der onderlinge wedstrijden. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep I: 1. J. NumanJ. Bloemendaal 74 m: p.; 2. Th. Braam—L. Mouton 67 m. p.; 3. De heer en mevrouw Blokdijk 63 m. p.; 4. R. Kramer G. Zoontjes 63 m. p.; 5. J. Nijman—J. Ber- lee 61 m. p.; 6. G. Tabak—W. G. Kleine 58 m. p.; 7. W. de Boer—H. Pools 57 m. p.; 8. K. van der Wal—H. Kluft 56 m. p.; 9. J. Dil—G. Tabak 56 m. p.; 10. De heer en mevrouw Van der Linden 54 m. p.; 11. R. Hoen—C. Gelder mans 49 m. p. Groep II: 1. De heer en mevrouw Tand 45 m. p.; 2. P. AmseJ. N. van Leeuwen 43 m. p.; 3. Mevr. TabakA. Tabak 42 m. p. 4. De heer en mevrouw Blom 41 m. p.; 5. P. van Groningen N. N. 40 m. p.; 6. J. de VriesG. Steenber gen 39 m. p.; 7. Mevrouw Dilmevrouw Braam 38 m. p.; 8. De heer en mevrouw Van Amstel 36 m. p. 9. Mevrouw SteenbergenJb. Broekhuizen 34 m. p. De wedstrijden werden volgens het verbe terde Howell-systeem gespeeld. Thalia Theater „Swing high, swing low". „40 jaren Koningin". Thalia brengt met „Swing higih, swing low" een boeiende film met een prachtig volge houden tempo. Het thema is een mengeling van humor en drama en Fred MacMurray en Carole Lombard geven een paar bijzonder goede creaties. Paramount pictures bracht dit dus ook reeds in „Handen boven tafel" en „Hollywood zoekt een prinses", en ook door hun individueele prestaties hebben deze ster ren de laatste jaren grooten naam gemaakt. Maar bovendien is „Swing high, swing low" een musical van kwaliteit! Fred MacMurray speelt opzienbarend trompet, Carole Lom bard danst en zingt en Dorothy Lamour is ook al een zeer bekoorlijke cabaret-ster. Een vijf tal nieuwe songs worden in de film gelanceerd en de vele malen, dat deze door de radio klinken, vormen een maatstaf voor hun kwaliteit en populariteit. Een film, die tus- schen al haar vroolijkheid en gezellige dwaas heid door, een ontroerend beeld geeft van de onbaatzuchtige liefde eener vrouw. „Veertig jaren Koningin". Veertig jaar geleden besteeg een jonge vrouw den troon van Nederland. Veertig jaar geleden ving het zegenlijke bewind van Ko ningin Wilhelmina aan. In Haar jonge han den wereld de zware scepter over 'n groot rijk gelegd. Met welk een prachtige plichtbetrachting een scherp verstand en een kloeke wijsheid heeft Zij die groote taak vervuld! Met welk een dankbaarheid mag Haar volk, zoowel hier als overzee, een terugblik werpen op wat, on der Haar leiding, in vier maal tien jaren ge wrocht is. Alle levensgebieden van Staat en Volk hebben een groeiproces doorgemaakt van groote intensiteit en een ontwikkeling doen zien die gelijken tred hield met de zeldzame ontplooiing die deze veertig jaren voor de geheele menschheid hebben medegebracht". Dit is de strekking van de herdenkings film van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina uitgebracht door Polygoon filmfabriek, muziek van Max Tak, tekst uitgesproken door Kommer Kleyn. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMlDDFïrv In de week van 11 tot 18 September winkelier C. Bleijendaal aangewezen tot verkoop van goedkoope onvermengde rn den rine, alsmede van bak- en braadvet 8a' R.-K. VOETBALVEREENIGING Ann Zondag 18 September vangen de VdSr?'.!' van den Inter Diocesanen Voetbalcomnïïf111 bond aan. pewtle. A.D.O. speelt dan tesse te Castricum. „DE VRIENDENKRING" De tooneelvereeniging „De Vrieiidenwi heeft in studie genomen „Opoffering f18" neelspel in drie bedrijven, door Joh v 'r en Jac. Braun. 'nr,u Gogh DE UITSLAG VAN HET BLOEMENCORSO Aan de uitspraak van de jury van het bi mencorso ontbraken in ons blad de bekrmd gen van de kindergroepen. De prijzen werden in deze afdeeline w, kend aan: 8 l0e'e" 1. Meisje De Jong, 2. A. Mollenvaneer i Kinderen Cranenburgh. 4. Kinderen Wouter-' De eerste personeele prijs in het bloemen corso werd niet toegekend aan den heer Kop' zooals abusievelijk werd vermeld, maar den heer Heek. 01 SUPPORTERS VER: „ROOD GEEL". Woensdagavond 14 September des avonds u half acht zal een vergadering worden gehou den door de Supportersvereeniging Geel", te Wijk aan Zee in Café de Zon aldaar De agenda luidt als volgt: Opening. Voorlezing der notulen. Jaarverslag van den penningmeester. Verkiezing van een voorzitter wegens perlo. diek aftreden van den heer Q. Zuiderduin. Verkiezing van een penningmeester wegens het aftreden van den heer J. de Boer. Rondvraag en sluiting. De vergadering is uitsluitend toegankelijk voor leden. SCHOOLREISJE R.-K.SCHOOL TE WIJK AAN ZEE. Woensdag 14 September maken He kinderen der R.-K. school te Wijk aan Zee een school- reisje, vermoedelijk naar Arnhem. Er zullen ongeveer 100 kinderen aan fliS schoolreisje deelnemen. De Lichthoeve te Santpoort. In het September-nummer van De Licht hoeve" het orgaan van het bekende Kinder tehuis aan de Kweekerslaan te Santpoort, schrijft de directrice Zuster J. Th. Kuyck een hoofdartikel „De vijandinnen"; in een andere bijdrage, „Lichthoeve-grapjes", laat zij duide lijk blijken, welk een prettige geest er in dit tehuis heerscht. De administrateur, de heer A. Stoelinga, herdenkt den datum 12 Augus tus. Toen was het vijftien jaar geleden dat de Lichthoeve geopend werd. Zuster Gr. B, schrijft een opgewekt stukje over de vacantie. Tenslotte wordt rekening en verantwoording gedaan van de ontvangen giften in geld en natura. Geringe stijging van bet aantal werkloozen. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg op: 3 Sept. '38 en op 4 Sept. '37. Bouwvakarbeiders 306 Metaalbewerkers 163 Houtbewerkers 21 Landarbeiders 27 Havenarbeiders 78 Visschers 171 Kantoonbedienden 28 Losse arbeiders 532 Overige beroepen 252 Mannen boven de 18 jaar 1578 406 204 19 30 82 171 55 567 289 1823 63 19 13 1918 Visschershaven Hoogovens Nederl. Nederl. m.s. s.s. Gruno Orion Spaarndam Amsterdam laden laden Mannen beneden de 18 jaar 56 Vrouwen boven de 18 jaar 7 Vrouwen beneden de 18 jaar 11 Totaal werkloosheid 1652 Het aantal werkloozen was dus 266 minder dan verleden paar. Sedert de vorige week steeg het met 39, voornamelijk door stijging van het aantal werklooze losse arbeiders met 34. T. O. P. OPENT HET SEIZOEN. De Damclub T.O.P. zal hedenavond in het clubgebouw van de voetbalvereeniging V.V.B. aan den Koningsweg het nieuwe damseizoen openen. De clubavonden worden gehouden op de Vrijdagavonden van 7.3011 uur. Nieuwe leden kunnen zoowel voor de bonds wedstrijden als voor de onderlinge competitie worden ingeschreven. HAARLEM 8 September 1938, Ondertrouwd: E. Fenger en C. G. Jong; K, H. R. Meinema en A. Mets; B. C. Boskampen M. E. Koelemeijer; P. Th. Prins en E. P. Ver- heijde. Getrouwd: P. J. Bonke en M. Stolwijk; H, de Vries én M. J. P. v. LooijJ. H. Schenk en H. Visser; T. L. de Jager en W. J. M. Vermeu len; J. M. Renaud en P. den Baars. Bevallen: 5 Sept., - C. W. M. Bruijn-v. d, Laarschot, d.; 7 Sept., M. Zuidweg—v. Doorn, z.; M. M. Veenhof—Bakker, d.; 8 Sept., M. J, A. Tonkens—Prick van Wely, d.; M. C. de ZwagerBarnhoorn, z. Overleden: 5 Sept., G. Wullink—Braakman, 72 j., Hazepaterslaan; 6 Sept., M. de Bruin- Verzijlberg, 56 j., Zuidpolderstraat; M. C. ZwartKooien, 70 j., Barendsestraat; A, de Vries, 86 j., H. J. Koenenstraat; J. W. Iken Kruif, 73 j., Jansweg; 7 Sept., J. Verhaar- Singeling, 77 j., Westerhoutpark. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 9 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Professor, pas op!" en „Bulldog Drummond neemt revanche" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Mrs. Chey* ny's verdwijning", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Die Fleder maus" en „Menschenjacht", 8 uur. ZATERDAG 10 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Professor, pas op!" en „Bulldog Drummond neemt revanche' 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Mrs. Chey- ny's verdwijning", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Die Fleder maus" en „Menschenjacht", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 9 SEPTEMBER Heden: Rembrandt Theater: Nationale Film „Veer tig jaren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Meisjes van 17". Op het tooneel: To Rhama. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tarantella", 2.30,1 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De weg naar Rio, 15 uur. Spaarne Theater: „Op leven en dood" efl „In levensgevaar", 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Feestelijke IntocL' van de Koningin te Amsterdam. Allegorische optocht te Haarlem enz. Doorloopende voor stellingen van 2.3011.30 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang rij. ZATERDAG 10 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 11"^ Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), van 3—5 en 7r—9 uur. 1

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6